La Liga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : Villarreal - 30. září 2023   14:00

0:0
(0:0)
Getafe
Soria – D. Suárez (82. Angileri), Dakonam (C), Mitrović, G. Álvarez, Rico (82. Aleñá) – Maksimović, Arambarri, Ó. Rodríguez (46. Greenwood) – Mata (46. Latasa), Mayoral (82. Lozano).
Benito, Fuzato – J. Iglesias, D. Duarte, Alderete, Patrick.
Busquets – Pérez de Mendiola, Villate.
Coliseum Alfonso Pérez (Getafe)
11 225 diváků
Villarreal
Jörgensen – Foyth (73. Terrats), Albiol (C), Gabbia, Pedraza (46. A. Moreno) – Pino (83. Mándí), Parejo, Capoue, Baena – Morales (46. Femenía), Sörloth (61. Brereton Díaz).
Reina – Akhomach, Trigueros, Comesaña, Cuenca.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek dne. Napočtenou někdy příště!
Dnešní utkání sledovalo 11 225 diváků.
Madriští se příští týden pokusí si spravit chuť v duelu proti Celtě, zatímco hosty čeká domácí střetnutí s nováčkem z Kanárských ostrovů: Las Palmas.
Máme hotovo! Villarreal si z Getafe veze domů bod, který má za daných okolností cenu zlata. Hosté totiž šli už ve 24. minutě do deseti a takřka celý zbytek utkání následně strávili v defenzívě, domácí ale nedokázali této obrovské šance využít a po jejich velkém ofenzivním trápení platí bezgólový výsledek – 0:0.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 9:0. Střely mimo: 11:2. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 19:11.
90+4'
90+4'
Ne ne, dnes to v Madridu skončí bezgólovou remízou! Greenwoodova nepřesvědčivá střela končí u Jörgensena, který je určitě nejlepším hráčem střetnutí.
90+3'
Angileri ze zámezí rychle vrátil míč zpět do hry. Getafe to ještě nevzdává a znovu útočí.
90+2'
Brereton Díaz se dostal do obrovské šance, hosté mohli na pár sekund pomýšlet i na plný bodový zisk! Útočníka Villarrealu nakonec duo vracejících se protihráčů zkrotilo včas, ale stalo se tak až těsně před svatyní Sorii!
90'
Latasova hlavička se od země odrazila přesně do náručí připraveného gólmana Villarrealu.
89'
Angileriho centr před Jörgensena zachytil Terrats, který míč bez váhání zahrál za postranní lajnu.
88'
Jörgensen odkopává od své svatyně, Getafe se dnes zřejmě opravdu nepovede překonat velké ofenzivní trápení. Villarreal si domů odveze cenný bod.
87'
Álvarez nastartoval dopředu a následně posunul hru na levou stranu na volného Greenwooda. Uvidíme, zdali modří z tohoto výpadu konečně udeří.
86'
Hraje se nahoru dolu. Getafe pomalu ale jistě dochází čas na to přetavit početní výhodu v gól, zatím to na Coliseum Alfonso Pérez vypadá na remízu.
85'
Z ochozů madridského stadionu se line bučení, Villarreal si v závěru vyzkouší další rohový kop.
84'
Greenwood nyní před Jörgensena vyslal pěkný centr, na který si málem naskočil Lozano! Střídající borec se ale hrdinou zápasu nestal.
83'
Střídání v týmu Villarreal CF:
ze hřiště odchází Yeremi Pino, přichází Ajsa Mándí.
82'
Střídání v týmu Getafe CF:
ze hřiště odchází Damián Suárez, přichází Fabrizio Angileri,
ze hřiště odchází Diego Rico, přichází Carles Aleñá,
ze hřiště odchází Borja Mayoral, přichází Anthony Lozano.
80'
Arambarri dnes gól evidentně chce, ale Jörgensen byl znovu proti! Prudkou a nutno podotknout krásnou střelu k pravé tyči vytáhnul za svou svatyni, je z toho roh pro domácí!
79'
Moreno během rychlého brejku Villarrealu vyhlížel nabíhajícího Breretona, ten si ale míč nedokázal zpracovat. Getafe znovu míří do útoku.
78'
Po madridském rohu se ve vápně do zakončení dostal Rico, který ale odražený míč nasměroval jen hodně vysoko nad Jörgensenovu svatyni.
77'
Před pár minutami to vypadalo, že se domácí útok probouzí, poměrně rychle ovšem ztratil nit. Hosté kráčí ke zdánlivě nepravděpodobnému bodovému zisku.
76'
Getafe pomalu postupuje k hostující svatyni, obrana Villarrealu ho nechce pustit blíže k Jörgensenovi.
75'
Slibně se rozvíjející hostující akci ukončil postranní sudí, který borce ve žlutém nachytal v ofsajdu.
74'
Brereton byl faulován Ricem na pravé straně, Villarreal získává míč na své polovině hřiště. Kiko Femenía (VLR) následně dostává kartu za zdržování hry.
73'
ze hřiště odchází Juan Foyth, přichází Ramon Terrats.
71'
Foyth si nyní stěžuje na bolest v oblasti třísel a dožaduje se přítomnosti hostujících zdravotníků, jeho kouč mezitím v zámezí chystá střídání.
70'
Jörgensen si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemůže. Při likvidaci dalšího pokusu Latasy se teď ale moc nezapotil, balón šel do středu klece.
69'
V ochozech to znovu zašumělo! Arambarriho balón z pravé strany se pokusil tečovat vysunutý Mayoral, jenž ale ke štěstí hostujícího gólmana na míč pořádně nedosáhl!
68'
Arambarri se ani tentokrát neprosadil, jeho balón letěl moc vysoko. Jörgensen rozehrává.
67'
Žlutá karta. Yeremi Pino (VLR) naprosto bez ostychu naletěl do Greenwooda na kraji hostujícího vápna, borce v modrém tak čeká hodně nadějná standardka.
66'
Suárez sice dlouhým centrem našel Latasu na kraji vápna, ten byl ale velmi pečlivě střežený a nic moc toho v konkurenci protihráčů nevymyslel.
65'
Getafe pomalu ale jistě přitápí pod kotlem, Villarreal je pod čím dál tím výraznějším tlakem. Pokud ho brzy neutne, mohl by z toho být gól.
64'
Výborný Jörgensen udržel svůj tým ve hře a tygřím skokem zastavil nebezpečnou hlavičku z dílny Arambarriho! Famózní zákrok!
63'
Foyth se včas vrátil a donutil Mayorala na straně zahrát míč do outu, Jörgensen si jistě oddechl.
62'
Arambarri se pokusil ukončit madridské ofenzivní trápení dalekonosnou střelou, stejně jako jeho kolegové před pár minutami ale ani on brankáře nepotrápil.
61'
ze hřiště odchází Alexander Sörloth, přichází Ben Brereton Díaz.
60'
Domácí se budou muset probrat, Sörloth teď neměl moc daleko k prvnímu gólu! Jeho hezká hlavička se ovšem pod horní tyč nevešla!
59'
Mitrović Sörlothův centr vystrčil za svou vlastní branku, Getafe tak bude čelit dalšímu rohovému kopu.
58'
Záchvěv aktivity ze strany nedůrazně hrajících domácích. Rico vzdušným pasem připravil pěknou, ale nepřesnou hlavičku pro Latasu, který byl ovšem v ofsajdu.
57'
Villarreal navzdory oslabení působí nebezpečným dojmem. Nebýt skluzu vracejícího se soka, mohl Femenía vyrazit před Soriu po pravém křídle.
56'
Albiol sklidil za svůj ostrý zákrok proti Mayoralovi bučení z ochozů, rozhodčí mu ale kartu neukázal. Volný kop pro Getafe těsně vedle středové čáry.
55'
Capoue si vynutil další faul soupeře, u postranní čáry si teď za hranicí pravidel počínal Arambarri.
54'
Žlutí si vybojovali rohový kop, k praporku se přesouvá Parejo. Na to, že domácí mají na hřišti o hráče víc, vstoupili do druhé půle hodně špatně.
53'
Capoue skluzem odzbrojil Masona Greenwooda (GET), který mu následně nepříjemně šlápl na nohu. Sice to bylo nedopatřením, i tak je z toho ale karta.
51'
Stále čekáme na nějakou první atraktivnější akci druhého poločasu. Borcům v modrém se nedaří pořádně zaútočit, hosté se snaží co nejvíc marnit čas.
50'
Villarreal si teď s outovým vhazováním dával načas, Getafe jeho následný vlažný výpad zvládlo velmi rychle rozebrat. Domácí míří do protiútoku.
49'
Greenwood si naběhl z levé strany na střed hřiště a z hranice šestnáctky vypálil, ani on ale nemířil přesně. Jörgensen bude opět rozehrávat.
48'
Suárez pěkným krátkým centrem vybídl k zakončení Maksimoviće, jehož hlavička ovšem šla výrazně vedle vzdálenější tyče hostující svatyně.
47'
Druhý poločas odstartoval v hodně klidném tempu, balón teď často střídá svého majitele.
46'
Suárez si vynutil faul Pina těsně před středovou čarou, domácí získávají volný kop na své polovině.
46'
ze hřiště odchází José Luis Morales, přichází Kiko Femenía,
ze hřiště odchází Alfonso Pedraza, přichází Alberto Moreno.
46'
ze hřiště odchází Óscar Rodríguez, přichází Mason Greenwood,
ze hřiště odchází Jaime Mata, přichází Juan Latasa.
46'
Nepovedený start sezóny Villarrealu bude zřejmě pokračovat i po dnešku. Svěřenci kouče Pachety totiž sice do duelu nevstoupili zle, už ve 24. minutě se ale nechal vyloučit Baena za úder loktem do obličeje protihráče. Od té doby se na hřišti hrálo jen na jednu bránu, přičemž domácí zatím svou početní převahu v gól nepřetavili. Uvidíme, jak se duel bude vyvíjet dál.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 3:0. Střely mimo: 4:0. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 11:6.
Druhý poločas začne přibližně v 15:04.
45+3'
45+2'
Zdálo se, že střela jednoho z borců v modrém byla zblokována, ale rozhodčí nakonec místo rohu nařizuje jen odkop od svatyně. To bude asi vše.
45+1'
Arambarriho centr pozorný protihráč ve vápně vytěsnil ven. Getafe se následně rychle vrátilo na balón, jeho ofenzivní nápor tak může pokračovat.
44'
Madridští nehodlají do přestávky jít za bezbrankového stavu a znovu napadají hostující obranu, přes kterou se jim momentálně ale nedaří prorazit.
43'
Gabbia nejprve uhasil nepříjemnou situaci před svou svatyní a uklidil míč k Jörgensenovi, následný slibný protiútok Villarrealu zastavil postranní rozhodčí.
42'
Dakonam zachytil nepříliš povedený hostující pokus o centr před Soriu, domácí jdou vpřed.
41'
První poločas se pomalu chýlí ke konci. Závěr úvodního dějství se hodně kouskuje, od ošetřování Jörgensena se ani jeden tým pořádně nevrátil do tempa.
40'
Getafe po delší době zaútočilo. Foyth se v bezprostřední blízkosti své brány dostal k odraženému balónu a obratem ho vykopl mimo nebezpečí.
39'
Švédský gólman s dánskými kořeny už se zdá být v pořádku, brzy budeme moci pokračovat.
37'
Tohle nikdy nevidíme rádi. Jörgensen si naskočil na letící míč, přičemž se přitom nepříjemné srazil s vracejícím se Gabbiou. Na hřiště hned míří zdravotníci.
36'
Dění se na malou chvíli přesunulo na opačnou polovinu hřiště. Dakonama sice chvíli nepříjemně pronásledoval vysunutý Pino, domácí zadák ale míč ubránil.
35'
Až příliš dlouhý domácí balón končí za svatyní Villarrealu, Jörgensena tak čeká odkop.
34'
Suárezův centr z křídla teď nejspíš někdo ještě tečoval, Jörgensen si balón ale tak jako tak pohlídal a zachytil ho do svého nataženého náručí.
33'
Útočné snažení hráčů v modrých dresech ukončil faul Suáreze, Villarreal bude za chvíli rozehrávat z pozice těsně vedle své vlastní šestnáctky.
32'
Ojoj, ale teď to strážce hostující svatyně tedy rozhodně jednoduché neměl: ve vápně se totiž uvolnil Mayoral, který na něj vyslal hodně jedovatou ránu z voleje! Jörgensen se ale znovu blýskl pěkným zákrokem a balón vyrazil!
31'
Getafe se sérií přihrávek prokousává skrz soupeřovu polovinu hřiště, Villarreal má ale zatím situaci pod kontrolou. Jörgensen je bez práce.
30'
Poprvé v utkání je napomínán také jeden z domácích hráčů, konkrétně Óscar Rodríguez (GET).
28'
Sörloth na středovém kruhu sestřelil Álvareze. Sporných zákroků na obou stranách přibývá, moc pohledný fotbal momentálně v Madridu k vidění není.
27'
Rico se s tím nemazal a zkusil štěstí z opravdu hodně velké vzdálenosti. Jeho ráně sice nechyběl důraz, notná dávka přesnosti už nicméně ano.
26'
Hráči ve žlutém se navzdory oslabení vydávají do útoku, jejich tažení po levém křídle ale dosud nějakou výraznější šanci nevyprodukovalo.
24'
Tomu říkám zvrat, Alejandro Baena (VLR) jde nakonec za zásah Mitrovićova obličeje předčasně do sprch! To je velká komplikace pro Villarreal, který jde velmi brzy v zápase do deseti!
23'
No, ale pozor, hlavní rozhodčí se vydává k monitoru a na celou situaci se podívá ještě jednou! Ve vzduchu visí červená pro Baenu!
22'
Baena v pádu omylem zasáhl Mitroviće loktem do obličeje, volný kop je ale nařízen ve prospěch hostů. Domácí zadák totiž svého soka stáhl k zemi.
21'
Prvních dvacet minut hry je minulostí. Getafe se vrátilo na míč a šlo do útoku, Villarreal ale tentokrát své soky poměrně rychle dostal pod kontrolu.
19'
Souboj hráčů s číslem 2 na zádech před domácí klecí skončil pádem Gabbii, který chce penaltu. Podle rozhodčího si ale Dakonam počínal dle pravidel.
18'
Borci ve žlutém si teď ale z rychlé akce vybojovali kop od praporku, Soria musí zpozornět.
17'
Getafe je dnes zatím lepším týmem na hrací ploše, hosté se stále nenaladili na tu správnou vlnu a zejména v útoku dosud zůstávají za očekáváním.
16'
Suárez zachytil dlouhý balón na hraně šestnáctky Villarrealu a hned zkusil centrovat, jenže přitom míč poslal jen do opodál stojícího Pedrazy.
15'
Jörgensen dvěma výbornými zákroky udržel bezgólový stav! Strážce svatyně si poradil nejen s Rodríguezovou prvotní střelou, ale i s následnou ostrou dorážkou Maty, kterou parádně vykopl nad svou svatyni! Roh pro Getafe.
14'
Pedraza si teď u postranní čáry zahrával s ohněm a podrazil Matu, za tohle mohl dostat další kartu. Oslabení se ale nekoná, sudí ho jen napomenul.
13'
Dakonam se pokusil prostrčit míč do zahuštěného hostujícího vápna, kde se k balónu jako první dostal jeden z borců ve žlutém. Hosté jdou vpřed.
12'
Sledujeme celkem vyrovnaný souboj, kterému ale chybí výraznější šance. Ani jednomu týmu se teď nedaří si na delší dobu přivlastnit neposedný balón.
11'
Obrana Getafe dnes zatím pracuje na sto procent a drží hru velmi daleko od své svatyně, Soria dosud měl jen naprosté minimum opravdové práce.
10'
Dakonam si v souboji s Pedrazou počínal hodně neomaleně, Villarreal bude zahrávat standardku z levého křídla. Uvidíme, co hostující borci vymyslí.
8'
Sörloth sice zvládl letící míč na středu hřiště odhlavičkovat pryč od Maksimoviće, následně ovšem špatně dopadl. Sudí na chvíli zastavuje hru.
7'
Villarreal po dlouhé pasáži strávené v obraně dostal míč pod kontrolu a snaží se přejít do ofenzívy, zatím se mu ovšem nedaří opustit jeho polovinu hřiště.
6'
Matovo zakončení z bezprostřední blízkosti brány se od nastavené nohy bránícího Foytha odrazilo až do zámezí, hráči v modrém tak budou vhazovat.
5'
Alfonso Pedraza (VLR) těsně vedle své šestnáctky poslal k zemi průbojného Maksimoviće a vidí žlutou kartu, domácí získávají velmi slibnou standardku.
4'
Getafe získalo roh, který Rodíguez následně zahrál poměrně slušně, ale skákající hlavička jednoho z jeho spoluhráčů se nakonec k Jörgensenovi nedostala.
3'
Madriďané jsou na míči a snaží se táhnout hru dopředu po křídle, hostující defenzíva je ale pevná.
2'
Na druhém konci hřiště byl k vidění přímo zápasnický souboj mezi Suárezem a Pedrazou, přičemž oba kohouti skončili na zemi. Rozhodčí situaci posoudil jako faul útočícího borce, Jörgensen tak odkopává.
1'
Domácí obrana úplně zaspala start utkání a před Soriou bylo hned rušno! Trochu krkolomnou akci Villarrealu zakončil nepříjemnou střelou Parejo, kterou ale obětavě zblokoval Maksimović.
1'
Úvodní výkop obstará Getafe, jdeme na věc!
Oba kluby vyráží na trávník ve svých tradičních barvách, domácí v modrém a hosté ve žlutém.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemné sobotní odpoledne, utkání začíná za pár minut. Níže si můžete prohlédnout dnešní kompletní sestavy.

Getafe CF: Soria – D. Suárez, Dakonam (C), Mitrović, G. Álvarez, Rico – Maksimović, Arambarri, Ó. Rodríguez – Mata, Mayoral.
Náhradníci: Benito, Fuzato – Latasa, Angileri, Lozano, Greenwood, J. Iglesias, Aleñá, D. Duarte, Alderete, Patrick.
Trenér: José Bordalás.

Villarreal CF: Jörgensen – Foyth, Albiol (C), Gabbia, Pedraza – Pino, Parejo, Capoue, Baena – Morales, Sörloth.
Náhradníci: Reina – Akhomach, Terrats, Femenía, Mándí, Trigueros, A. Moreno, Brereton Díaz, Comesaña, Cuenca.
Trenér: José "Pacheta" Martín.

Rozhodčí: Busquets – Pérez de Mendiola, Villate.
DNEŠNÍ DELEGACE

Na dodržování pravidel bude dnes v Madridu dohlížet mladý sudí Mateo Busquets, pro kterého to bude teprve třetí kariérní utkání v LaLize. Roli asistentů převezmou Asier Pérez de Mendiola a Aitor Villate.
LOŇSKÉ VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Pokud by se dnes hráčům Getafe opravdu podařilo využít vlažné formy Villarrealu a vyhrát, jednalo by se o jejich první soutěžní úspěch nad hosty od ledna 2019. Utkání v minulé sezóně skončila remízou 0:0 a vítězstvím favorita 2:1, přičemž první zmiňovaný duel se sehrál loni v srpnu a druhý letos v únoru.
VILLARREAL CF (14. místo)
7 Z, 2–1–4, 10:13 (-3), 7 bodů

Villarreal by za běžných okolností do dnešního duelu šel v roli favorita, tentokrát to ale není tak jednoznačné. Hosté totiž prožívají nejhorší start od roku 2013, kdy se vrátili do LaLigy. Ze sedmi pokusů vyhráli jen dvakrát, přičemž od sestupových pozic je dělí jen tři body.

Svěřencům trenéra Pachety se nedaří ani v Evropské lize, kde na úvod skupinové fáze minulý čtvrtek padli 0:2 s Panathinaikosem. Od té doby sehráli další dva duely – s Vallecanem remizovali, zatímco v dosud posledním zápase prohráli 1:2 s vedoucí Gironou.

Poslední zápasy Villarrealu
27. 9. (LL): Villarreal – Girona 1:2
24. 9. (LL): Vallecano – Villarreal 1:1
21. 9. (EL): Panathinaikos – Villarreal 2:0
GETAFE CF (10. místo)
7 Z, 2–2–3, 10:13 (-3), 8 bodů

Loni do poslední chvíle bojovali o záchranu, letos to vypadá na klidný střed tabulky. Fotbalisté Getafe pod taktovkou trenéra Bordaláse zahájili nový ročník španělské nejvyšší soutěže poměrně obstojně, z prvních sedmi duelů vytěžili osm bodů a patří jim desátá pozice.

To, že tentokrát v lize nebudou jen do počtu, potvrdili ve středu na půdě silného Bilbaa. Domácí šli v zápase sice dvakrát do vedení, ale Madridským se v obou případech podařilo srovnat, a bitva tak skončila 2:2. Svou první asistenci v novém působišti si tehdy mimochodem připsal kontroverzní Mason Greenwood.

Poslední zápasy Getafe
27. 9.: Bilbao – Getafe 2:2
24. 9.: San Sebastian – Getafe 4:3
17. 9.: Getafe – Osasuna 3:2
Příjemnou sobotu u sledování španělského fotbalu! V rámci 8. kola LaLigy se dnes odpoledne na Coliseum Alfonso Pérez střetnou Getafe a Villarreal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.