La Liga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : Real - 9. prosince 2023   16:15

Real Betis
66' Ruibal (José)
1:1
(0:0)
Real
53' Bellingham  (B. Díaz)
Real Betis
R. Silva – Ruibal, Pezzella (C), Riad, Vinícius – Altmira (70. Guardado), M. Roca – A. Pérez (82. Henrique), Isco, Ezalzúlí (61. Diao) – José.
Vieites – J. Cruz II, B. Iglesias, Miranda, Rodri, Papastathopoulos.
Caser Soto
Estadio Benito Villamarín (Sevilla)
52750 diváků
Real
Lunin – L. Vázquez (83. N. Fernández), Rüdiger, Alaba, Mendy – Valverde, Modrić (C) (70. Ceballos), Kroos (83. Paz), Bellingham – B. Díaz (79. Joselu), Rodrygo.
Arrizabalaga, Fr. González – F. García, G. García.

Skončil nám zápas 16. kola španělské LaLigy mezi domácím Realem Betis a Realem Madrid. Hosté se v 53. minutě dostali do vedení, když se prosadil nejlepší střelec soutěže Jude Bellingham. Domácí hru nijak zásadním způsobem sice nevyrovnali, ale po dalekonosné střele alespoň skóre srovnal Aitor Ruibal. V dalším průběhu se již pak vyrovnala i hra a po třech bodech sahaly oba týmy. Nejblíže k vítěznému gólu byl domácí Isco, který v 90. minutě nastřelil tyč hostující brány. Gól ale nedal a zápas tak skončil dělbou bodů za remízu 1:1.
90+7'
90+7'
Hlavní rozhodčí ukončil zápas, i když domácí měli ještě kopat rohový kop. To se samozřejmě hráčům Realu Betis a ani jejim fanouškům nelíbí.
90+7'
K hlavičce se dostal Chadi Riad, míč mířící pod břevno ale vyrazil Lunin.
90+6'
V úplném závěru fauloval ještě Dani Ceballos a je tu žlutá karta a přímý kop pro Real Betis.
90+6'
Navíc byl faulovaný Willian José. Standardka pro Betis.
90+5'
Konec zápasu se rychle blíží. Pokračuje se teď pod taktovkou domácího celku.
90+3'
Sledujeme dramatický závěr zápasu. Hraje se ve velkém tempu a míč létá od vápna k vápnu.
90+1'
Na hranici vápna byl faulovaný Rodrygo, avšak akce hostů pokračovala a k zakončení se dostal Joselu. Míč poslal těsně mimo.
90'
Po centru z pravé strany se k hlavičce dostal Isco a v poslední minutě hry trefil tyč brány Realu Madrid!
90'
Už se nám rozeběhla poslední minuta normální hrací doby.
89'
Abner Vinícius se dostal k zakončení, jeho pokus byl zblokovaný. Následuje roh.
88'
Oba týmy se snaží hrát tak, aby vstřelily vítězný gól. Sledujeme zajímavý závěr utkání.
88'
Pokračuje se ve hře, míč mají hosté.
87'
Nicolás Paz trefil z bezprostřední blízkosti do hlavy Mara Rocu. Hra je přerušena.
86'
Willian José se opřel do odraženého míče, míč poslal mimo.
86'
Iscův rohový kop vyboxoval mimo vápno Lunin.
85'
Assane Diao se dostal na levé straně do úniku. Do jeho zakončení ale na poslední chvíli vložil nohu Alaba. Následuje roh.
83'
Střídání v týmu Real Madrid:
ze hřiště odchází Toni Kroos, přichází Nicolás Paz,
ze hřiště odchází Lucas Vázquez, přichází Nacho Fernández.
82'
Ayoze Pérez za zdržování při střídání dostal žlutou kartu.
82'
Střídání v týmu Real Betis:
ze hřiště odchází Ayoze Pérez, přichází Luiz Henrique.
80'
Střílený centr v podání Kroose mířil do brány a nebo na zadní tyč na nabíhajícího Joselua. Gólman Rui Silva míč prodloužil za sebe a Joselu se k zakončení nedostal.
79'
ze hřiště odchází Brahim Díaz, přichází Joselu.
78'
Aitor Ruibal fauloval Rodryga a je tu vůbec první žlutá karta v dnešním zápase.
76'
Centr do pokutového území v podání Kroose byl nepřesný, domácí se ubránili bez větších problémů.
75'
Isco nyní fauloval Diaze a bude z toho přímý kop pro hostující celek.
73'
Čas rychle plyne a na obou týmech je vidět, že chtějí hrát na vítězství.
71'
Fotbalisté Betisu Sevilla se nyní nastěhovali k vápnu Realu a vybojovali další rohový kop.Po něm ale bránu Lunina neohrozili.
70'
ze hřiště odchází Sergi Altmira, přichází Andrés Guardado.
70'
ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Dani Ceballos.
68'
Hráči Betisu rázem samozřejmě ožili a sledujeme teď vyrovnaný fotbal. A to nejen, co se týká skóre.
66'
Real Betis právě vstřelil branku!
Willian José poslal míč na AITORA RUIBALA, jehož parádní rána zapadla přesně k tyči. Gólman Lunin neměl šanci proti povedené dalekonosné střele zasáhnout.
65'
Kroos posílal do vápna balon na své spoluhráče. Míč ale mířil do ofsajdu a nikdo z hostů nemohl zakončit.
64'
Hosté podobně jako v prvním poločase teď hodně drží balon a domácí se jen brání.
62'
Ayoze Pérez měl na pravé straně dost prostoru, jeho pas na Isca byl ale zblokovaný.
61'
ze hřiště odchází Abde Ezalzúlí, přichází Assane Diao.
60'
Hosté jsou nastěhovaní na polovině soupeře, tlačí se do dalšího zakončení.
58'
Až do vápna vnikl nyní Rodrygo, místo přihrávky na Diaze ale zvolil zakončení, které zamířilo hodně mimo.
57'
Real Betis navíc letos doma ještě neprohrál a bude chtít tuto bilanci dnes udržet. Musí ale vstřelit gól.
55'
Domácí potřebují rychle zareagovat. Hosté je dokonale uspali a pak udeřili.
53'
Real Madrid právě vstřelil branku!
To byla fotbalová paráda! JUDE BELLINGHAM si narazil balon s Diazem, který krásným obloučkem vyzval JUDE BELLINGHAMA ke skórování. Anglický kanonýr si míč zpracoval hrudí a následně mezi nohami brankáře otevřel skóre zápasu – 0:1!
51'
Za Alabu si zaběhl Isco, avšak dobře proti němu vyběhl Lunin a Isca k zakončení nepustil.
50'
Dnešní utkání sleduje 52750 diváků.
48'
Po rohovém kopu se domácí k zakončení nedostali.
47'
Centr z levé strany zblokoval Antonio Rüdiger na rohový kop.
46'
Skončil nám první poločas zápasu, který moc šancí nepřinesl. Hosté jsou v držení míče aktivnější, avšak gólové příležitosti si prakticky nevytvořili. Jednou zajímavou střelu vyslali tak domácí, když Ayoze Pérez z úhlu provětral rukavice Lunina. Gól ale nedal a do kabin se odchází za stavu 0:0.
45+1'
45+1'
Levačkou to zkoušel Alaba, balon ale poslal vedle.
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Po faulu na Bellinghama tu bude ještě jeden přímý kop pro hostující celek. Je to pozice na přímou střelu.
45'
Vzhledem k plynulosti zápasu se asi nic moc nastavovat nebude.
44'
První poločas spěje ke svému konci. Hosté se ještě snaží svého soupeře zatlačit, hraje se ale ve středu hřiště.
42'
Další roh Kroose byl prodloužený na hranici vápna k Valverdemu, který z otočky trefil jen obránce před sebou.
41'
Toni Kroos teď svým centrem našel Antonia Rüdigera, jeho hlavičku gólman Rui Silva raději vyrazil a na další roh.
41'
Z dálky vypálil Modrič, jeho přízemní pokus vyrazil Rui Silva na rohový kop.
40'
Balon se dostal znovu ke Kroosovi, jehož další centr do vápna bez potíží schoval do rukavic Rui Silva.
39'
Centr v podání Toniho Kroose domácí defenziva odvrátila mimo velké vápno.
39'
Teď budou mít výhodu v podobě rohového kopu hosté.
37'
Fotbalisté Realu Betis zahráli roh nakrátko a následně přišel centr do vápna, se kterým si v pohodě poradil pozorný Lunin.
36'
Alaba byl posledním hráčem, kdo se u brankové čáry dotkl balonu. Je z toho roh pro domácí.
35'
Teď byl pro změnu faulovaný Isco, kterého zastavil nedovoleně Lucas. Z poloviny hřiště budou rozehrávat domácí.
34'
Isco se znovu dral k míči, je ale pískaný faul na Valverdeho a míč budou mít hosté.
33'
Na hranici vápna se k míči dostal Isco a jeho střela z otočky zamířila těsně mimo.
32'
Hosté se nyní hodně zlobí, když rozhodčí neodpískal faul na Mendyho, kterého ve sprinterském souboji fauloval Ayoze Pérez. Právě ten se pak dostal ke střele z úhlu a gólman Lunin si připsal první ostrý zákrok.
31'
Trenér Realu Carlo Ancelotti nemůže být zatím spokojený. I když ve středu pole hrají dva zkušení středopoleři Modrič a Kroos, šance to zatím nepřináší.
30'
Fotbalisté madridského velkoklubu nadále jen velmi obtížně hledají skulinku v defenzivě soupeře.
28'
Ayoze Pérez fauloval Kroose, u míče budou nadále hosté.
27'
Máme za sebou více než polovinu prvního poločasu. Na první opravdu velkou šanci zatím čekáme.
25'
Abner Vinícius zkoušel centrovat z levé strany, ve vápně Realu Madrid ale neměl žádného spoluhráče.
24'
Bellingham zkoušel kolmou přihrávkou hledat rozběhnutého Rodryga. Tomu pod nohy dobře skočil Rui Silva a navíc je mávaný a pískaný ofsajd.
23'
Hosté jsou stále hodně na balonu. Až k vápnu soupeře se ale dostávají poměrně složitě.
22'
Fotbalisté Realu Madrid se dostali až do vápna soupeře. Jenže Lucas Vázquez nakonec nedokázal míč dotlačit k Bellinghamovi, který byl dobře pokrytý.
21'
Hosté mají nyní poměrně značnou územní převahu. Domácí se musí soustředit hlavně na defenzivu.
19'
Do střeleckých pozic se v krátkém sledu dostali hostující Mendy a následně Bellingham, oba jejich pokusy byly zblokované.
18'
Hráči bílého baletu jsou znovu u balonu. Teď ale kombinují jen před Luninem.
17'
Hosté dokázali dopravit balon do sítě, avšak na začátku akce byl v ofsajdu Rodrygo a branka tedy neplatí. Nebylo potřeba ani videorozhodčího, pomezní asistent vyhodnotil situaci správně.
16'
Brahim Díaz zkusil vystřelit z plného běhu. Svým pokusem ale trefil pouze Chadi Riada.
14'
Nyní se hraje ve středu pole. Ani jedno z mužstev se nikam moc nežene. Aktuálně jsou u míče domácí fotbalisté.
12'
Kroos zkoušel z hranice vápna hledat obloučkem ve vápně hledat Lucase Vázqueze, jednalo se ale nepřesný pas a míč skončil v zámezí.
10'
Ayoze Pérez doře ve vápně našel Isca, ten ale v těžké pozici zamířil mimo.
9'
Po zásahu Aitora Ruibala se ve vápně Betisu k zemi poroučel Rodrygo, pokutový kop se ale zatím nepíská.
9'
Isco poslal do vápna balon na Abde Ezalzúlího, ten byl ale dobře pokrytý defenzivou Realu Madrid.
8'
Lucas zkoušel obloučkem hledat ve vápně Bellinghama, blíže k balonu měl ale jednoznačně domácí gólman Rui Silva.
8'
Hosté mají míč ve své moci, zatím ale nikam nespěchají.
6'
Z levé strany centroval Rodrygo, hlavičkující Modrič ale nezakončil přesně a následovat bude odkop.
5'
Teď jsou to domácí, kdo je více u balonu. Zatím se ale hraje spíše ve středu pole.
3'
První střelecký pokus zápasu zaznamenal Marc Roca, jeho přízemní prudká rána zamířila přímo do rukavic Lunina.
2'
Až skoro po dvou minutách se k míči dostali také domácí. Zatím jen kombinují na vlastní polovině.
2'
Aktivněji začali hosté, kteří jsou nastěhovaní na polovině soupeře.
1'
Hráči obou mužstev jsou na trávníku. Čekají nás klasické předzápasové oficiality a pak výkop.
Mimořádný zápas čeká dnes domácího záložníka Isca, který bude hrát poprvé proti bílému baletu, kde působil dlouhých devět sezon.

Real Betis: R. Silva – Ruibal, Pezzella (C), Riad, Vinícius – Altmira, M. Roca – D. Pérez, Isco, Ezalzúlí – José.
Náhradníci: Vieites – J. Cruz II, Diao, Guardado, B. Iglesias, Henrique, Miranda, Rodri, Papastathopoulos.
Trenér: Manuel Pellegrini

Real Madrid: Lunin – L. Vázquez, Rüdiger, Alaba, Mendy – Valverde, Modrić (C), Kroos, Bellingham – B. Díaz, Rodrygo.
Náhradníci: Arrizabalaga, Fr. González – Ceballos, N. Fernández, F. García, G. García, Joselu, Paz.
Trenér: Carlo Ancelotti

Rozhodčí: Caser Soto.
Realu Madrid se letos daří velmi dobře. V Lize mistrů v pěti zápasech neztratil ani bod a s předstihem si zajistil postup do vyřazovací části soutěže. Ve španělské lize uhrál zatím 38 bodů a vede celou ligu. Stejný počet bodů má letošní štika soutěže z Girony, naopak rival z Barcelony ztrácí aktuálně čtyři body a velký městský rival, Atletico, ztrácí již sedm bodů.
Domácí Real Betis prožívá velmi slušnou sezonu. V Evropské lize bojuje (ve stejné skupině jako Sparta Praha) o postup do vyřazovací části sezony a v LaLize stíhá nejlepší celky. V lize naposledy prohrál v polovině září s Barcelonou a od té doby sbírá v nejvyšší španělské soutěži pouze výhry a remízy. Z posledních pěti zápasů uhrál jedenáct bodů za tři výhry a dvě remízy. V posledním kole ale nečekaně zaváhal, když remízoval na hřišti poslední Almérie 0:0.
Hezké sobotní odpoledne všem fanouškům španělského fotbalu. V rámci této online reportáže budeme sledovat utkání 16. kola LaLigy mezi domácím Realem Betis a hostujícím Realem Madrid. Domácí jsou aktuálně na sedmém místě tabulky, hosté naopak vládnou celé španělské lize a jsou na první příčce. Oba celky dělí po patnácti odehraných zápasech třináct bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.