Máme za sebou zápas Ligy mistrů mezi domácím klubem FK Rostov a hostujícím Atléticem Madrid. Hosté potvrdili roli favorita a po zásluze si připisují tři body. V celém zápase byli aktivnější, a přestože si příliš šancí nevytvořili, je výsledek 1:0 pro španělský velkoklub rozhodně zasloužený.
90+3
90+3
Hosté velmi zkušeně drží balon na polovině Rostova a vše nasvědčuje tomu, že si pohlídají jednobrankové vedení.
90+1
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Tiago.
90+1
Nastavovat se budou tři minuty.
90+1
Do další šance se hnal Doumbia, jenže tentokrát mu byl odmávaný a odpískaný ofsajd.
90
Domácí se snažili dostat do další šance, z levé strany posílal střílený centr do vápna Moussa Doumbia, gólman Oblak byl ale na místě.
89
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Yannick Ferreira-Carrasco, přichází Saúl Ñíguez.
88
Konec zápasu se velmi neúprosně blíží a zdá se, že hosté dokráčejí k dalšímu vítězství. Stále ale vedou nejtěsnějším rozdílem a stačí jedna povedená akce a vše může být jinak.
86
Zajímavou střelu z hranice vápna vyslal na bránu soupeře domácí Christian Noboa, gólman Oblak si připsal snad první ostřejší zákrok v dnešním zápase.
85
Také s tímto rohovým kopem Carrasca si defenziva Rostova poradila.
85
Z pravé strany zkoušel zakončovat Torres. Pod nohy mu skočil jeden z vracejících se obránců, který balon zblokoval na další roh.
84
Po rohovém kopu, který zahrával Carrasco, se domácí dokázali opět ubránit.
83
K hlavičce z dobré pozice se dostal Antoine Griezmann a gólman Soslan Džanajev musel zasahovat. Následuje roh.
81
Konec zápasu se rychle blíží a zatím to na žádné velké drama nevypadá. Hosté velmi zkušeně drží balon na polovině soupeře.
79
Jenže Kevin Gameiro zahrál na hranici vápna soupeře rukou a je pískáno. Rozehrávat tak budou domácí.
79
Po faulu na Griezmanna hosté rozehrávali z poloviny soupeře. Rychle rozehráli a tlačí se do útoku.
78
Domácí se nyní po zákroku Juanfrana dožadovali rohového kopu, správně je z toho ale jen odkop od brány, protože jako poslední se balonu dotkl domácí fotbalista.
77
Střídání v týmu FK Rostov: ze hřiště odchází Dmitrij Poloz, přichází Moussa Doumbia.
76
Rohový kop Atlética zahrával nyní Koke, jeho pas do vápna ale stáhl do rukavic domácí gólman.
75
Střídání v týmu FK Rostov: ze hřiště odchází Sardar Azmoun, přichází Andrei Prepeliţă.
73
Až do zakončení se dostal Torres, gólman Soslan Džanajev si s jeho pokusem bez problémů poradil.
72
Carrasco zahrával rohový kop Atlética, k ničemu to ale nevedlo.
70
Nyní ale Juanfran musel zastavit rodící se akci domácích a dostává žlutou kartu.
68
Domácím se zatím vůbec nedaří něco vymyslet. Hraje se stále spíše na jejich polovině, což nyní maximálně vyhovuje hostům ze Španělska.
66
Lépe se bude očividně hrát také hostům, kterým se začala otevírat vrátka v defenzivě soupeře.
64
Pokud chtěli domácí hrát na bezbrankovou remízu, tak to jim dnes již nevyjde. Nyní jsou na tahu oni a pokud chtějí pomýšlet na nějaký bodík z dnešního zápasu, musí hodně přidat, protože musí dát gól.
62
Atlético právě vstřelilo branku!
Nyní se hosté již konečně prosadili a bylo to po podobné akci jako před malou chvilkou. Z pravé strany do vápna odcentroval Juanfran, míč propadl s pomocí teče Torrese až na zadní tyč k YANNICKU FERREIRA-CARRASCOVI, který propálil vše, co mu stálo v cestě – 0:1!
59
Juanfran poslal do vápna Rostova parádní centr přímo na hlavu Torrese, ten ale zamířil jen těsně nad břevno!
57
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Ángel Correa, přichází Kévin Gameiro.
56
Hosté dlouze kombinují na polovině soupeře, zatím ale stále bez efektu.
55
Balon se nyní dostal až k Oblakovi, ten ale ve velké pohodě jen odkopl míč na polovinu soupeře, kde hosté zakládají další útočnou akci.
53
Avšak ani nyní centr Kokeho k ničemu nevedl, domácí se ubránili.
53
Na zemi se po skluzu Gaţcana ocitl Filipe Luís, bude z toho další standardka pro Atlético.
52
Centr do pokutového území posílal Koke, defenziva Rostova ale balon odvrátila.
51
Alexandr Jerochin nyní fauloval kousek za vlastním vápnem a bude z toho zajímavý přímý kop pro hosty.
50
Jenže stejně jako v první půli se hráči Atlética jen velmi složitě dostávají až do zakončení.
48
V úvodu druhého poločasu je obraz hry hodně podobný první půli. Domácí jsou zataženi do hluboké defenzivy a musí bránit.
46
Hráči jsou již zpět na trávníku a zápas může pokračovat druhým poločasem.
Je za námi první poločas zápasu mezi Rostovem a Atléticem Madrid v rámci skupiny D Ligy mistrů. Zatím jsme sledovali velkou územní převahu Atlética, avšak šancí jsme viděli jen velmi málo, a tak není překvapením, že je stav bezbrankový 0:0. Se současným stavem budou spokojenější asi domácí, protože se v prvním poločase museli soustředit hlavně na defenzivu, která jim zatím fungovala velmi dobře. Uvidíme, co přinese druhý poločas, který začne ve 21:47.
45+1
45+1
Centr do vápna posílal z levé strany Filipe Luís, defenziva Rostova byla ale opět na svém místě.
45+1
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
45
Již se hraje poslední minuta normální hrací doby. Uvidíme, jestli se bude ještě něco nastavovat.
44
Hráči Atlética se všemožně snaží dostat do zakončení, jenže defenziva Rostova jeho nyní pozorná a v pohodě odvrací dlouhé balony mimo pokutové území.
42
Konec prvního poločasu se rychle blíží. Sice se hraje ve slušném tempu, avšak oba týmy hrají nyní hodně nepřesně a další šance nepřicházejí.
40
Hned po rozehrávce se ale hosté opět nastěhovali na polovinu soupeře a Rostov se musí opět bránit.
39
Koke nyní zlostně zakopl balon do zámezí, když ve vápně Rostova zůstal ležet jeden z domácích hráčů a hosté tak nemohli pokračovat v útočném snažení.
38
Carrasco se už už dostával k dalšímu zakončení, tentokrát ale jeho pokus zblokovala domácí defenziva.
37
Hodně krkolomně se nyní Carrasco dostal do vápna soupeře, svou střelou z úhlu ale brankáře Džanajeva nepřekvapil.
35
Z pravé strany zkoušel pohotově centrovat nebo přihrávat Juanfran, míč ale poslal jen do boční sítě a Džanajev bude odkopávat od brány.
33
Čas rychle plyne a máme za sebou již více než třetinu dnešního utkání. Hosté mají stále územní převahu, avšak do šancí se také dostávají jen velmi složitě.
31
Domácí se zkoušeli nadechnout k rychlému protiútoku, jenže sami se o balon připravili po nepřesné přihrávce ve středu pole a nyní se už opět musí bránit.
29
Z dálky se pokusil zakončit Yannick Carrasco, míč ale poslal také mimo a gólman Džanajev zasahovat nemusel.
28
Miha Mevlja zastavil faulem rodící se protiútok hostů a dostává žlutou kartu.
27
Mezitím zůstal na trávníku ležet Fjodor Kudrjašov, který musí být dokonce ošetřovaný.
27
Do zajímavé palebné pozice se dostal Fernando Torres, jenže rána mu nesedla a balon prolétl mimo.
26
Atlético má stále velkou převahu a domácí defenziva neví, kde jí hlava stojí.
24
Filipe Luís poslal nyní do vápna gólovou střílenou přihrávku, jenže na zadní tyči zakončující Ángel Correa poslal míč trestuhodně mimo!
22
Kokeho nyní hodně zklamal terén na stadionu v Rostově. Koke chtěl přenést hru na druhou stranu hřiště, jenže místo toho ho poslal jen do autu a celá situace vypadala doslova komicky. Koke se jen velmi zlostně podíval na nerovný trávník.
21
Opět se hraje na polovině Rostova. Domácí musí v úvodu zápasu myslet hlavně na defenzivu.
19
Sardar Azmoun se nyní z ničeho nic dostal až ke střele ze zajímavé pozice. Jenže míč trefil prachbídně a spíše vykopl krtka. Balon se sotva dokutálel k Oblakovi, jehož první zákrok v zápase byl naprosto bezproblémový.
17
Když už se zdálo, že se domácí přeci jen dostanou k útočnému výpadu, opustil Dmitrij Poloz s míčem hrací plochu a bude z toho aut pro hosty.
17
Fotbalisté Rostova se snaží dostávat balon alespoň k půlící čáře. Nutno dodat, že se jim to ale zatím moc nedaří.
15
Fotbalisté Atlética hrají ve velkém tempu a i když například balon skončí v zámezí, okamžitě ho rychle vracejí zpět na trávník a pokračují v náporu.
14
Domácí mají v úvodu zápasu velké problémy. Atlético má velkou územní převahu a hraje se stále na polovině Rostova.
13
Yannick Ferreira-Carrasco ale svou střelu z přímého kopu poslal nad zeď a také nad bránu.
12
Na hranici velkého vápna byl faulovaný Filipe Luís a bude z toho velmi zajímavá standardka pro hostující celek.
11
Carrasco se velmi snadno dostal až do zakončení a jeho ránu z levé strany musel opět zneškodňovat domácí gólman Džanajev.
10
Od brány odkopával domácí brankář Soslan Džanajev, jenže prakticky hned po jeho výkopu se k míči dostali opět hráči Atlética.
9
O další útočný výpad se pokoušel Torres. I on se dostal až do vápna, tam ho ale čistým skluzem zastavil César Navas.
7
Centr do pokutového území posílal Koke, domácí obránci byli ale opět pozorní a míč odhlavičkovali mimo vápno.
7
Carrasco se pokoušel dostat s balonem do vápna. Domácí defenziva ale zafungovala dobře a nakonec je z toho roh pro Atlético.
5
Hosté se snaží hrát v úvodu zápasu hodně aktivně, domácí se musí zatím bránit.
4
Filipe Luís nyní ve snaze zasáhnout balon prošlápl domácího kapitána Gaţcana a hned v úvodu dostává žlutou kartu.
2
Hosté měli v úvodu zápasu první velkou šanci. K přímému kopu se postavil Carrasco, jehož přízemní ránu dobře vyrazil gólman Džanajev. Míč se ale dostal k volnému Correaovi, který ve velmi dobré pozici zamířil těsně mimo!
1
Torres zkoušel hned pasem mezi obránce hledat Griezmanna. Jenže svou přihrávku poslal jen do paty spoluhráče, od kterého se míč odrazil k domácím.
1
O výkop se postarali hosté, kteří mají červenobílé pruhované dresy a červené trenýrky. Domácí jsou celí v modrém.
1
Úvod zápasu je lehounce opožděný, již ale brzy začneme.
Hráči jsou již na trávníku a nad stadionem zní hymna Ligy mistrů. Pohodlně se usaďte, za pár minut začínáme.
Do začátku zápasu na stadionu v Rostově chybí něco přes pět minut a již nyní je vidět, že ochozy šestnáctitisícového stadionu jsou zaplněné do posledního místečka.
Klimatické podmínky na stadionu v Rostově hrají ve prospěch domácího celku. Hrát se bude sice za jasné oblohy, teplota vzduchu je ale jen těsně nad bodem mrazu.

FK Rostov: Džanajev – Kirejev, M. Mevlja, Navas, Granat, Kudrjašov – Gaţcan (C), Jerochin, Noboa – Azmoun, Poloz.
Náhradníci: Medveděv – Gueye, Ezatolahi, Grigorjev, Doumbia, Bajramjan, Prepeliţă.

Atlético Madrid: Oblak – Torres Juanfran, Godín, Savić, Luís – Á. Correa, Gabi (C), Koke, Ferreira-Carrasco – F. Torres, Griezmann.
Náhradníci: Moreira – Vrsaljko, Tiago, Lucas Hernández, Gaitán, Ñíguez, Gameiro.

Rozhodčí: Orsato – Cariolato, Manganelli (ITA).
Dnes v tomto zápase proti sobě nastoupí dva celky, které v minulosti proti sobě ještě nikdy nehrály. Aktuální forma hovoří jasně ve prospěch Atlética, které neprohrálo jedenáct zápasů v řadě. Naopak Rostov prohrál o minulém víkendu v lize na hřišti Spartaku Moskva 0:1 a celkově jsou jeho výsledky v posledních týdnech jako na houpačce – v lize dokázal Rostov sice a začátku října vyhrát nad CSKA Moskva 2:0, pár dnů před tím ale v poháru prohrál vysoko 0:4 s Dinamem Moskva. Uvidíme, jaký výkon Rusové předvedou dnes..
Dnes domácí Rostov nemůže být s úvodem sezony spokojený. V ruské lize je po sedmi kolech až osmý a v Lize mistrů hned v prvním zápase schytal velký debakl na hřišti Bayernu Mnichov, kde prohrál vysoko 0:5. Reputaci si chtěl napravit doma s PSV, avšak přestože fotbalisté ruského týmu v zápase dvakrát vedli, museli se nakonec spokojit s remízou 2:2. Zajímavostí zápasu bylo, že všechny čtyři branky padly již v prvním poločase a po změně stran vyšli střelci již naprázdno.
Hostující Atlético Madrid prožívá povedený začátek sezony. Ve španělské lize má po osmi odehraných kolech na svém kontě 18 bodů a vede ligovou tabulku. Také v Lize mistrů vede svou skupinu, když v úvodních zápasech vyhrálo na hřišti PSV 1:0 a poté stejným výsledkem přetlačilo doma silný Bayern Mnichov. Oba zápasy měly společné to, že v nich Atlético udeřilo v prvním poločase. Proti PSV se trefil ve 43. minutě Saúl a proti Bayernu ve 35. minutě Carrasco.
Hezký středeční večer všem fanouškům špičkového evropského fotbalu při sledování online reportáže ze zápasu skupiny D Ligy mistrů mezi ruským Rostovem a španělským Atleticem Madrid. V rámci 3. kola skupinové fáze nás čeká souboj šestibodového Atlética proti soupeři, který zatím uhrál jen jeden bod a právě dnes se bude chtít vrátit do boje o postup do další fáze soutěže.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.