Liga mistrů - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AC Milán : FC Porto - 3. listopadu 2021   18:45

AC Milán
61' Mbemba(vl.) (Kalulu)
1:1
(0:1)
FC Porto
FC Porto
6' L. Díaz  (Grujić)
AC Milán
Tătăruşanu – Calabria (46. Kalulu), Tomori, A. Romagnoli (C), Hernández – Tonali (68. Kessié), Binnásir – Saelemaekers, B. Díaz (68. Krunić), Leão (85. Maldini) – Giroud (76. Ibrahimović).
Clément Turpin (FRA) – Nicolas Danos (FRA), Cyril Gringore (FRA)
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán
FC Porto
D. Costa – Mário, Pepe (C), Mbemba, Sanusi – Otávio (86. Toni Martínez), Grujić, S. Oliveira (70. Vitinha), L. Díaz (79. B. Costa) – Evanilson (79. Conceição), Taremí (86. Pepê).

Ode mě je to vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 4:4. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 7:1. Fauly: 9:19.
Je konec a utkání končí remízou 1:1. Ve druhém poločase jsme sledovali velmi vyrovnaný zápas a k vidění byla jedna branka. O tu se postaral Mbemba, jenž se ale trefil do vlastní sítě. Díky němu tak Milán vytěžil alespoň bod, který je ale vzhledem k situaci ve skupině B málo.
90+4'
90+3'
Domácí měli v závěru rohový kop, ale nikdo v červeno-černém Costovu bránu neohrozil.
90+2'
Žlutou kartu dostává Francisco Conceição (FC Porto).
90+1'
Nad rámec základní hrací doby byly nastaveny tři minuty.
90'
Hosté rozehráli svou standardku na krátkou vzdálenost a nyní kombinuje na útočné polovině.
89'
Před vápnem šel k zemi Vitinha, avšak hlavní sudí Turpin nechal hru plynout dál.
88'
Z herního projevu Porta je jasné, že remíza by pro něj byla dobrým výsledkem. Uvidíme, jak se bude vyvíjet závěr zápasu.
87'
Grujić chtěl přenést hru na Martíneze, ale jeho pas zachytil vracející se Kalulu.
86'
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Otávio, přichází Toni Martínez.
86'
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Mahdí Taremí, přichází Pepê.
85'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Rafael Leão, přichází Daniel Maldini.
84'
Nyní se gólu dočkal Zlatan Ibrahimović, nicméně jeho zásah nebyl uznán. Celé situaci totiž předcházel ofsajd Hernándeze.
83'
Do konce utkání zbývá zhruba deset minut a stále platí remízový stav. Dočkáme se ještě nějaké branky?
82'
Conceição si už už rovnal míč na střelu, jenže na poslední chvíli mu jej od nohy ukopl Kessié.
81'
Saelemaekers si chtěl narazit s Krunićem, ale zpětný pas domácího středopolaře vystihl Otávio.
80'
Draci se nyní snaží držet míč ve své moci a momentálně sledujeme jejich poklidnou kombinaci na obranné polovině.
79'
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Evanilson, přichází Francisco Conceição.
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Luis Díaz, přichází Bruno Costa.
78'
Leão potáhl míč po křídle a pak nabízel balon do vápna, kde se nacházel Ibrahimović. Před ním však stačil zasáhnout Costa, který pak rychle rozehrál na Pepeho.
77'
Dobře to nyní udělal Díaz, jenž na sebe navázal dva protihráče a poté přenesl hru na Mária.
76'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Olivier Giroud, přichází Zlatan Ibrahimović.
75'
Krunić po souboji s Grujićem nepříjemně dopadl na zem, ale zdá se, že bude v pořádku.
74'
Pepe se vydal na menší ofenzivní dobrodružství a nakonec se mu podařilo získat aut na útočné polovině.
73'
Žlutou kartu dostává Vitinha (FC Porto).
72'
Kalulu přišel o balon a díky této chybě se ke střele dostal Taremí, jenž ale z dobré pozice bránu minul.
71'
Taremí si zabíhal za obranu AC na pas Vitinhy, avšak balon k němu nepustil Krunić.
70'
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Sérgio Oliveira, přichází Vitinha.
69'
Domácí se po vyrovnávací brance zvedli a nyní je jich plné hřiště. Uvidíme, zda se jim podaří tento zápas otočit.
68'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Brahim Díaz, přichází Rade Krunić.
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Sandro Tonali, přichází Franck Kessié.
67'
Domácí si opět nepohlídali postavení mimo hru, za obranou Porta se tentokráte zapomněl Brahim Díaz.
66'
Další standardku vzal na sebe Sandro Tonali, který ale Costovu bránu o pořádný kus přestřelil.
65'
Žlutou kartu dostává Chancel Mbemba (FC Porto).
64'
Oliveira opět hledal Pepeho, ovšem ten si v souboji s Binnásirem pomohl zakázaným způsobem.
63'
Luis Díaz se uvolnil na křídle a poté vybojoval rohový kop. Vezme si Porto ztracené vedení rychle zpět?
61'
AC Milán právě vstřelil branku!
Domácí srovnávají na 1:1! Rozehrávky standardní situace se ujal Binnásir, jehož rána prošla skrz zeď k Giroudovi. Ten okamžitě pálil z otočky, ovšem na Costu nevyzrál. Hostující brankář však vyrazil míč ke Kaluluovi, jehož následný centr si do vlastní brány srazil CHANCEL MBEMBA.
60'
Zhruba pětadvacet metrů od Costovy svatyně byl poslán k zemi Giroud a Milán bude zahrávat volný přímý kop.
59'
V dobré palebné pozici se zjevil Hernández, kterému byl však odmáván ofsajd.
58'
Mbemba se dostal pod tlak Girouda, a proto musel nahrát dozadu na brankáře Costu.
57'
Porto nyní mohlo přidat druhý gól! Hosté rozehrávali standardku, které se ujal Grujić. Jeho centr poslal Pepe před bránu a tam se k hlavičce dostal Evanilson, jenž orazítkoval břevno.
56'
Z levé strany opět dobře odcentroval Hernández a Giroudovi nechybělo mnoho k tomu, aby na míč doskočil.
55'
Žlutou kartu dostává Fikayo Tomori (AC Milán).
54'
Ve velké šanci se nyní zjevil Rafael Leão, kterému byl však nakonec odmáván ofsajd.
53'
Ten si ale defenziva Porta pohlídala, míč odhlavičkoval na přední tyči stojící Otávio.
52'
Milán následně ještě zůstal na útočné polovině a Giroudovi se podařilo získat rohový kop.
51'
Hernández nabral rychlost na levé straně a dobře odcentroval, ale jeho nabídku odvrátil Mbemba.
50'
Pepe si teď připsal velmi důležitý obranný zákrok, když za svá záda nepustil průnikovou přihrávku Brahima Díaze.
49'
Žlutou kartu dostává Marko Grujić (FC Porto).
48'
Oliveira to při napadání přehnal s agresivitou, a proto mu byl odpískán faul.
47'
Giroud se snažil prodloužit Romagnoliho centr za sebe, ovšem v hlavičkovém souboji ho předčil Pepe.
46'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Davide Calabria, přichází Pierre Kalulu.
46'
Je za námi úvodní dějství a hráči odchází do kabin za stavu 0:1 z pohledu domácího celku. Porto vstoupilo do utkání velmi sebevědomě a hned v šesté minutě se díky brance Luise Díaze dostalo do vedení. Milánští se naopak po celých pětačtyřicet minut nemohli pořádně dostat do hry a k tomu všemu měli navíc velké problémy s presinkem soupeře. I přes tento fakt mohl za AC srovnat Giroud, ovšem jeho pumelici zpoza vápna vyškrábl brankář Costa.
45+3'
45+2'
Sanusi si při zpracování pomohl rukou, a útok Porta byl tak kvůli tomuto prohřešku zastaven.
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny dvě minuty.
45'
Hernández si neporozuměl s Binnásirem a poté musel faulovat Evanilsona, který by jinak šel rychle dopředu.
44'
Domácí mohli jít do zajímavého přečíslení, jenže Giroud si nedokázal pohlídat ofsajdové postavení.
43'
Luis Díaz se zbavil svého strážce a pak odcentroval, ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
42'
Brahim Díaz parádním pasem vyslal dopředu Calabriu. Ten však celou situaci uspěchal a jeho centr zamířil do země nikoho.
41'
Oliveira chybně rozehrál a jeho zaváhání musel hasit Pepe, jenž raději zakopl míč na tribunu.
40'
Grujić si dal balon daleko od nohy a při snaze dostat ho opět pod kontrolu fauloval Tonaliho.
39'
Luis Díaz se na levém křídle statečně pral se dvěma protihráči, ale nakonec o balon přišel.
38'
Po ztrátě Taremího šel dopředu Saelemaekers, jehož kolmice na Girouda však nepřešla přes Mbembu.
37'
Hosté se v posledních minutách zatáhli a nechávají svého soupeře kombinovat na jeho vlastní polovině.
35'
Binnásir hledal dlouhým nákopem Brahima Díaze, avšak ten nebyl dost rychlý na to, aby zastihl míč na hrací ploše.
34'
Z rohového kopu už se však nic nenarodilo, Romagnoli si totiž v souboji s Pepem počínal v rozporu s pravidly.
33'
Mohlo být srovnáno! Giroud si před vápnem navedl míč na levačku a parádní pumelicí pořádně protáhl Costu, který jeho ránu vyrazil na roh.
32'
Změnit to chtěl Tonali, ale jeho přízemní centr do pokutového území zablokoval Sanusi.
31'
Milánští se zatím nemohou pořádně dostat do hry, jejich akce většinou končí dříve, než se stačí pořádně rozvinout.
30'
Grujić chtěl vybojovat další roh pro Porto, ale nakonec to byl právě on, kdo se jako poslední dotkl míče.
29'
Trenér domácích Stefano Pioli nebyl spokojen s rozhodnutím hlavního rozhodčího a za své protesty byl potrestán žlutou kartou.
28'
Hernández se dostal přes Mária a poté nahrával Giroudovi, kterého však nepustil ke střele Pepe.
27'
Oliveira posadil míč na hlavu Marka Grujiće, který svým zakončením protáhl rumunského brankář domácího celku.
26'
Domácí dnes již poněkolikáté špatně rozehráli a po chybě Romagnoliho bude následovat roh.
25'
Binnásir si teď neporozuměl s Leãem a po jejich neshodě budou hráči Porta vhazovat.
24'
Po sérii několika osobních soubojů byl nakonec odpískán faul Giroudovi, takže hosté budou rozehrávat.
23'
Evanilson měl na pravé straně spoustu prostoru k centru, ale jeho nabídka zamířila přímo do Tătăruşanovy náruče.
22'
Díaz šel opět do souboje jeden na jednoho s Tomorim, ovšem tentokráte na svého soupeře nevyzrál.
21'
Pravý bek AC se po pár desítkách sekund zvedl a odkulhal do zámezí. Uvidíme, zda mu jeho zdravotní stav dovolí pokračovat.
20'
Hra je nyní přerušena, neboť na hrací ploše zůstává ležet Theo Hernández. Francouzský obránce si navíc vyžádal i lékařské ošetření.
19'
Po něm už nikdo v modro-bílém nezakončil, jelikož Pepemu byl odpískán útočný faul.
18'
Otáviovu nabídku si v pokutovém území našel Mbemba, který trefil před sebou stojícího Tomoriho. Následovat ještě bude roh.
17'
Nyní už byl ale Oliveira atakován v rozporu s pravidly, a také Porto tak bude mít volný přímý kop.
16'
Výbornou práci v defenzivě odvedl Tonali, jenž se stačil vrátit s Oliveirou a před vápnem mu čistě odebral balon.
15'
Binnásir roztáhl hru na Calabriu a ten okamžitě poslal míč do šestnáctky. Tam však úřadoval Pepe, který centr pravého beka Milána odvrátil.
14'
Ta se ale domácím vůbec nepovedla, balon totiž odhlavičkoval do bezpečí stoper Mbemba.
13'
U postranní čáry byl faulován Giroud a domácího fotbalisté budou zahrávat standardní situaci.
12'
Grujić se dostal pod tlak napadajícího Tonaliho a nakonec vycestoval i s míčem do autu. AC bude vhazovat.
11'
Díaz se šikovně zbavil Tomoriho a poté poslal balon proti noze Otáviovi, jehož následná střela z první se mezi tři tyče nevešla.
10'
Romagnoli chtěl přenést hru na Calabriu, jenže jeho nepovedený pas skončil v zámezí.
9'
Další zaváhání předvedl Calabria, ovšem hosté toho tentokráte nedokázali využít. Rána Oliveiry totiž vylétla vysoko nad bránu.
8'
S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Díaz, nicméně jeho individuální akce se s úspěchem nepotkala.
6'
Porto právě vstřelilo branku!
Draci se dostávají do brzkého vedení! Grujić před vápnem Milána obral o balon nepozorného Binnásira a poté nahrál doleva na volného LUISE DÍAZE. Ten dokázal dostat míč pod kontrolu a poté obstřelil brankáře Tătăruşana.
5'
Hernández teď naprosto zbytečně zajel do Pepeho a může být rád, že mu za tento zákrok nebyla udělena žlutá karta.
4'
Domácí měli k dispozici první rohový kop. Míč si ve vápně našel Tomori, jenž ale nezakončil přesně.
3'
Evanilson se hned ve třetí minutě zjevil ve velké šanci, kterou ovšem neproměnil. Opakované záběry však ukázaly, že hostující útočník se nacházel v jasném ofsajdu.
2'
Pepe hledal dlouhým nákopem rozběhnutého Evanilson, před kterým ale odvrátil balon do zámezí Tomori.
1'
Zazněl úvodní hvizd, jdeme na to! Výkopu se ujali fotbalisté Porta, kteří budou hrát v modro-bílých dresech. Jejich soupeř pak zvolil červeno-černou sadu.
1'

AC Milán: Tătăruşanu – Calabria, Tomori, A. Romagnoli (C), Hernández – Tonali, Binnásir – Saelemaekers, B. Díaz, Leão – Giroud.
Náhradníci: Jungdal, Mirante – Ibrahimović, Kjaer, Kalulu, Maldini, Krunić, Bakayoko, Kessié, Gabbia.

FC Porto: D. Costa – Mário, Pepe (C), Mbemba, Sanusi – Otávio, Grujić, S. Oliveira, L. Díaz – Evanilson, Taremí.
Náhradníci: Marchesín – Cardoso, Conceição, Pepê, J. M. Corona, Manafá, Vitinha, B. Costa, Toni Martínez, Nanú, Vieira.

Rozhodčí: Clément Turpin (FRA) – Nicolas Danos (FRA), Cyril Gringore (FRA).
První vzájemné utkání v rámci skupiny B

19.10. 2021 – FC Porto – AC Milán 1:0

Branky: 65. L. Díaz (Taremí)

FC Porto: D. Costa – Mário, Pepe (C), Mbemba, Wendell (46. Sanusi) – S. Oliveira (67. Vitinha), Uribe, Otávio (90+1. Grujić), L. Díaz – Evanilson (67. J. M. Corona), Taremí (84. Toni Martínez).

AC Milán: Tătăruşanu – Calabria (C), Kjaer, Tomori (58. A. Romagnoli), Ballo-Touré (58. Kalulu) – Tonali (66. Bakayoko), Binnásir, Krunić (82. Maldini) – Saelemaekers, Giroud (58. Ibrahimović), Leão.
FC Porto

Ani Porto zatím v domácí soutěži ještě neprohrálo, nicméně na rozdíl od Milána mu patří první pozice. Liga mistrů však zatím portugalskému týmu poměrně vychází. Draci totiž na úvod zaskočili madridské Atlético, se kterým remizovali 0:0. Poté sice přišla drtivá porážka 1:5 od Liverpoolu, nicméně po následné výhře nad AC se Porto usadilo na třetím místě. Ve zbylých zápasech se modří budou hodně spoléhat na íránského střelce Mehdiho Taremího, jenž už letos nasázel deset branek. Podaří se mu skórovat i dnes?
AC Milán

Milánský celek si v italské Serii A vede výborně a po jedenácti kolech se s jednatřiceti body nachází na druhé pozici za Neapolí, která lize vévodí jen díky lepšímu skóre. V Lize mistrů už je to ale jiná písnička. Svěřenci kouče Stefana Pioliho totiž všechny tři úvodní zápasy prohráli, a k postupu do vyřazovacích bojů tak mají velmi daleko. Mrzet je může především prohra s Atléticem Madrid, které rozhodlo o svém vítězství až v závěru střetnutí. AC každopádně není ještě ze hry venku a stále se může pokusit o zvrácení nepříznivého vývoje. Uvidíme, jak se mu povede dnes proti Portu.
Hezký čtvrteční večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Dnes je na programu osm zápasů skupinové fáze Ligy mistrů a my se v tomto online přenosu zaměříme na skupinu B, konkrétně se blíže podíváme na souboj AC Milán s Portem. Úvodní výkop tohoto utkání je naplánován na18:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.