Liga mistrů - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  FC Porto : Atlético - 7. prosince 2021   21:00

FC Porto
FC Porto
90+6' S. Oliveira
1:3
(0:0)
Atlético
56' Griezmann  (Lemar) • 90' Á. Correa  (Griezmann) • 90+3' de Paul
FC Porto
D. Costa – Mário (81. S. Oliveira), Mbemba, Pepe (C), Sanusi (63. Wendell) – Otávio (82. Vieira), Vitinha, Grujić (81. J. M. Corona), L. Díaz – Evanilson, Taremí (81. Toni Martínez).
Turpin – Danos, Gringore (Francie)
Estádio Do Dragão, Porto (kapacita 50.399 diváků)
Atlético
Oblak – M. Llorente, Vrsaljko, Kondogbia, Hermoso – Lemar (66. Á. Correa), Koke (C), de Paul, Carrasco – Griezmann, L. Suárez (13. Cunha, 83. Lodi).

Atlético brzy přišlo o zraněného Luise Suáreze, do šaten se pak šlo za bezbrankového stavu.

Druhý poločas nabídl obrovské množství důležitých momentů. V 56. minutě po rohovém kopu otevřel skóre Antoine Griezmann. Po deseti minutách byli v rychlém sledu vyloučeni Yannick Carrasco a Wendell, pokračovalo se tak v deseti na obou stranách. Porto si pak nedokázalo vypracovat nějakou velkou příležitost a v závěru dvakrát inkasovalo, když se trefili i Ángel Correa a Rodrigo de Paul, poslední slovo pak měl z penalty Sérgio Oliveira, to už však nehrálo žádnou roli.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 2:3. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:15.
Fotbalisté Atlética Madrid vstupovali do posledního kola skuipny B z posledního místa, díky souhře výsledků ale nakonec slaví postup do osmifnále. Sami dokázali zvítězit v Portu 3:1, navíc jim pomohl Liverpool výhrou 2:1 v Miláně. Porto po dnešním nezdaru končí třetí a na jaře si zahraje Evropskou ligu.
90+6'
90+6'
Porto právě vstřelilo branku!
Míč si na penaltový bod postavil SÉRGIO OLIVEIRA a ačkoliv Jan Oblak vystihl jeho přízemní střelu k levé tyči, tak na míč nedosáhl.
90+5'
Mario Hermoso ležel na zemi a podle rozhodčího Turpina podkopl Evanilsona.
90+5'
Porto v závěru bude ještě kopat penaltu!
90+4'
Porto se ještě snaží o jeden nápor, teď už ale musí doufat jen v třetí místo a účast v jarní části Evropské ligy.
90+3'
Atlético právě vstřelilo branku!
Závěr se mění v exhibici Atlética! Rodrigo de Paul nejdříve odstrčil od míče Mbembu a směřoval k brance, po jeho přihrávce se nejdříve ještě netrefil Griezmann, odražený míč ale RODRIGO DE PAUL nezadržitelně napálil do sítě!
90+1'
Rozhodčí Turpin oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.
90'
Zdá se být rozhodnuto! Antoine Griezmann přihrávkou od postranní čáry vysunul do úniku ÁNGELA CORREU, ten se trefil přesně ke vzdálenější tyči domácí branky a zvyšuje vedení Atlética na 2:0!
88'
Už se blíží závěr normální hrací doby, dá se ale očekávat výrazné nastavení.
87'
Přetažený centr vracel před branku Koke, Mbemba pak měl problémy s odkopem, nadvakrát se mu to ale povedlo.
87'
Rodrigo de Paul vybojoval rohový kop pro Atlético, to jsou cenné desítky sekund pro madridský celek.
86'
Fabio Vieira si za pokutovým územím našel střeleckou pozici, mířil však přímo do středu branky, kde stál jistý Jan Oblak.
85'
Při útočné akci Atlética se sice dostal do šance Renan Lodi, ovšem branku přestřelil, především však byl ve viditelném ofsajdu.
84'
Vieira nepřesně přihrával míč Coronovi, míč doputoval do zámezí a vhazovat bude moci Hermoso.
83'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Matheus Cunha, přichází Renan Lodi.
82'
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Otávio, přichází Fábio Vieira.
81'
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Mahdí Taremí, přichází Toni Martínez.
81'
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Marko Grujić, přichází Jesús Manuel Corona.
81'
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází João Mário, přichází Sérgio Oliveira.
80'
Na střídání Porta se stále čeká, mezitím se do hry chystá i brazilský obránce Atlética Renan Lodi.
79'
Porto se znovu tlačí k pokutovému území Atlética, domácí teď ale sráží celá řada nepřesností.
78'
Otávio vybojoval rohový kop, který pak rychle rozehrál po zemi na Joaa Maria, jeho centr ale sebral ze vzduchu Jan Oblak.
76'
Porto chystá hned dvojnásobné střídání, do hry by měli přijít Sérgio Oliveira a Jesús Manuel Corona.
75'
Další červená karta, tentokrát je na lavičce Porta vyloučen náhradní brankář Agustín Marchesín.
74'
Otáviově centru se hosté ubránili, po dalším ze soubojů pak znovu planou emoce.
72'
Červenou kartu pak viděl také někdo na lavičce Atlética.
70'
A další červená karta! Tentokrát v zámezí bojovali o míč Wendell s Cunhou a rozhodčí Turpin tentokrát vylučuje domácího Wendella!
70'
Ve hře se může konečně pokračovat.
69'
Žluté karty vidí také Otávio s Pepem.
68'
Žlutou kartu za protesty dostal Ángel Correa.
67'
Je to tak, Yannick Carrasco je vyloučen! Nejdříve nechtěl dát míč Otáviovi pro autové vhazování, pak se po něm ohnal a rozhodčí Turpin jej okamžitě posílá do šaten.
67'
Na trávníku vidíme obrovskou melu, rozhodčí Clément Turpin už vytáhl z kapsy červenou kartu, zřejmě pro Yannicka Carrasca!
66'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Thomas Lemar, přichází Ángel Correa.
65'
Wendell si při průniku po levé straně příliš předkopl míč, pak sestřelil k zemi Llorenteho.
63'
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Zaidu Sanusi, přichází Wendell.
62'
Centr Joaa Maria odhlavičkoval Geoffrey Kondogbia, Porto se bude snažit zatlačit soupeře k jeho brance.
60'
Další obrovská šance Atlética! Cunha se prohna kolem obou stoperů Porta, pak přeloboval brankáře Dioga Costu, dobíhající Pepe ale stačil ještě míč odehrát mimo branku, pak ještě po přihrávce Griezmana Koke patičkou minul branku.
59'
K výměně názorů mezi Grujićem a Carrascem rychle přiběhl rozhodčí Turpin, aby oba hráče oddělil od sebe.
58'
Rohový kop zahrávalo také Porto, míč ale sebral ze vzduchu Jan Oblak.
57'
Stav se mění také v Miláně, kde Liverpool už vede 2:1 a v tuto chvíli vše hraje do karet pro španělský celek.
56'
Atlético se ujímá vedení! Po rohovém kopu Taremí nešťastně prodloužil míč ke vzdálenější tyči vlastní branky, kde byl naprosto osamocený ANTOINE GRIEZMANN a snadno doklepl míč do sítě!
55'
Llorente tentokrát centroval, Zaidu srazil míč na rohový kop, zároveň byl ale nepříjemně trefen balónem.
54'
Tentokrát útočí Atlético, Llorenteho střela byla zablokována, odražený míč ale zůstal na hostujících kopačkách.
53'
Po pádu Evanilsona v pokutovém území se domácí obecenstvo marně dožaduje odpískání penalty.
52'
A znovu Porto! Luis Díaz připravil velkou šanci pro Taremího, ten se snažil střílet do Oblakova protipohybu, slovinský brankář ale dokázal Taremího střelu vykopnout!
50'
Na opačné straně se do nadějné pozice dostal Griezmann, z voleje ale netrefil míč dobře a pouze jej prodloužil k levé straně pokutového území.
49'
Luise Díaze zastavil na hraně faulu Marcos Llorente, k nevoli publika ale rozhodčí Turpin tento souboj vyhodnotil jako dovolený ze strany hostujícího fotbalisty.
47'
Velká šance Porta! Po zdánlivě nepřesném nákopu Pepeho Carrasco prohrál osobní souboj s Otáviem, jenž Belgičana připravil o míč a následně přihrál volnému Taremímu, ten ránou z první minul branku!
46'
Po přestávce se pokračuje bez dalších změn v sestavách.
46'
Také v Miláně skončil první poločas nerozhodným výsledkem (0:0), za této situace by tak druhé skončilo Porto, třetí AC Milán a čtvrté Atlético. Ve druhých pětačtyřiceti minutách se toho ale ještě může hodně změnit.
V úvodu zápasu Atlético přišlo o svoji největší hvězdu, zraněného Uruguajce Luise Suáreze. Ve dvaadvacáté minutě pak hosté byli blízko vedoucí branky, zblízka se však neprosadili Lemar, Griezmann ani Llorente. Pak už se hrálo pod taktovkou Porta, jeho největší příležitosti měli Otávio s Grujićem, oba ale nevyzráli na Jana Oblaka.
45+1'
45+1'
Vitinha mohl v nastavení zahrávat hned dva rohy, oba ale nepřinesly ohrožení pro Oblaka a tím první poločas končí.
45+1'
Otávio při průniku podél pravé postranní čáry vybojoval rohový kop.
45+1'
Rozhodčí Turpin k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává jednu nastavenou.
45'
Carrascovi se nepovedl centr ze standardní situace a hosté se museli rychle vracet, aby nepustili Luise Díaze do brejku, kolumbijský fotbalista si ale pomohl nedovoleným zákrokem.
44'
Marko Grujić pronikl do pokutového území a prudce pálil, ovšem mířil jen do brankáře Oblaka, jemuž se nadvakrát povedlo míč zachytit.
43'
Porto mohlo vhazovat na útočné polovině, Zaiduovi je ale pískán technický prohřešek při samotné exekuci autu.
41'
I třetímu rohu v rychlém sledu se Atlético ubránilo a už se hraje ve středu hřiště.
40'
Po Vitinhově centru Thomas Lemar hlavičkoval nebezpečně ke vzdálenější tyči vlastní branky, ke štěstí hostujícího celku ji ale minul.
39'
Domácí rozehráli rohový kop zajímavě po zemi, do zakončení se ale nedostali, brzy však vybojovali roh také z opačné strany.
38'
Luis Díaz se dostal do zakončení, jeho tečovaná rána ale proletěla vysoko nad hostující brankou.
37'
Zaidu během minuty prohrál dva souboje s Llorentem na levém křídle, Porto ale nadále sbírá odražené míče.
37'
Porto už dlouho kombinuje na útočné polovině, zatím se ale domácím nedaří dostat se do pokutového území.
36'
AC Milán přišel o vedení, Liverpool na San Siru vyrovnal díky Mohamedu Salahovi.
35'
Vitinhův centr ze standardní situace doletěl jen do náruče Jana Oblaka.
34'
Atmosféra houstne i v hledišti, publikum s nevolí bere takřka každé rozhodnutí francouzského sudího.
32'
Souboj Taremího s Llorentem rozhodčí Turpin vyhodnotil jako nedovolený ze strany domácího útočníka, navíc mu uděluje velmi přísnou žlutou kartu.
31'
První šance Porta! Po přihrávce Otávia Luis Díaz nevyzrál na brankáře Oblaka, Taremí se pak nedostal k dorážce přes bránícího Llorenteho.
30'
Další faul na Mbembu, tentokrát se proti domácímu stoperovi provinil Carrasco.
29'
Důležitá změna výsledku v Miláně, kde se domácí ujali vedení a dostávají se aktuálně na druhé místo skupiny.
27'
Cunha se dopustil už třetího faulu po příchodu na trávník, teď nedovoleně naskočil do Chancela Mbemby.
26'
Marko Grujić potáhl míč k pokutovému území Atlética, pak na jeho branku vyslal velmi pomalou střelu, s níž si Jan Oblak pochopitelně snadno poradil.
24'
Důležitý pro tento zápas je pochopitelně i průběh souboje v Miláně, kde Liverpool hraje s domácím AC také bez branek.
23'
Porto se po této superšanci soupeře ubránilo i jeho rohovému kopu.
22'
Ohromná šance Atlética! Nejdříve se Carrasco prokličkoval po levém křídle, pak jeho přihrávku zakončoval patičkou Lemar, Diogu Costovi se povedlo míč vyrazit, Griezmann ale měl před sebou takřka prázdnou branku, na míč ale těsně nedosáhl a střelu dobíhajícího Llorenteho znovu vyrazil skvělý Diogo Costa!
20'
Na centr Joaa María si nabíhal vysunutý Pepe, k míči ale měl příliš daleko.
19'
První střelu do statistik sice zapsal Vitinha, Vršaljkovi se ji ale povedlo zablokovat ještě před pokutovým územím.
18'
Po rozehrávce nakrátko Porto nedokázalo vymyslet vůbec nic.
17'
Úvodní čtvrthodina nepřinesla vůbec žádný střelecký pokus, teď se ale bude moci na útočné polovině usadit Porto po faulu na Luise Díaze.
15'
Cunhovi je pískán nedovolený zákrok na útočné polovině, Porto už rychle rozehrálo volný kop.
14'
Luis Suárez není schopen v zápase pokračovat ze zdravotních důvodů a hřiště opouští ve slzách.
13'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Luis Suárez, přichází Matheus Cunha.
13'
Suárez se průnikovou přihrávkou snažil vysunout do brejku Carrasca, dobře ale přečetl hru brankář Diogo Costa a míč odkopl do bezpečí.
11'
Carrasco získal dostatek prostoru na levé straně hřiště, pak se mu ale nepovedla přihrávka do pokutového území.
9'
Po nepřesné přihrávce Grujiće se Atlético pokusilo o rychlý brejk v pěti proti čtyřem, přihrávku na Lemara ale vystihl Marko Grujić.
7'
Z rohového kopu španělský celek nijak nezahrozil.
6'
Luis Suárez si na levém křídle neporadil s Pepem, vybojoval alespoň rohový kop pro Atlético.
5'
Dá se čekat mnoho faulů a velmi emotivní atmosféra na hřišti, tentokrát byl nedovoleně atakován argentinský záložník Atlética Rodrigo de Paul.
3'
Na trávníku se teď svojí v bolestech Thomas Lemar, ten byl podražen Evanilsonem.
2'
Vitinha byl faulován při pokusu o přechod středu hřiště, Porto bude rozehrávat z místa přestupku.
1'
Porto obléklo tradiční modro-bílou kombinaci, Atlético hraje v tmavě modrých dresech.
1'
Fotbalisté už jsou na trávníku zaplněného stadiónu, tolik očekávané utkání bude brzy zahájeno.

FC Porto: D. Costa – Mário, Mbemba, Pepe (C), Sanusi – Otávio, Vitinha, Grujić, L. Díaz – Evanilson, Taremí.
Náhradníci: Marchesín, Meixedo – Cardoso, J. M. Corona, Wendell, Manafá, S. Oliveira, B. Costa, Toni Martínez, Nanú, Vieira, Borges.
Trenér: Sérgio Conceição

Atlético Madrid: Oblak – M. Llorente, Vrsaljko, Kondogbia, Hermoso – Lemar, Koke (C), de Paul, Carrasco – Griezmann, L. Suárez.
Náhradníci: Lecomte, Gomez Vela – Félix, Á. Correa, Lodi, González, H. Herrera, Cunha, Camara.
Trenér: Diego Simeone

Rozhodčí: Turpin – Danos, Gringore (Francie).
Atlético Madrid

Atlético nevstupuje do zápasu v ideálním rozpoložení, neboť mělo skupinu velmi dobře rozehranou, ovšem výrazně si ji zkomplikovalo poměrně překvapivou domácí prohrou s AC Milán. K tomu ve španělské lize nezvládlo sobotní domácí zápas s Mallorcou, které podlehlo 1:2 rovněž brankou ze závěru zápasu a v tabulce La Ligy obhájce titulu klesl už na čtvrté místo s desetibodovou ztrátou na vedoucí Real, s nímž se střetne už tuto neděli.

V Lize mistrů Atlético uhrálo čtyři body z úvodních dvou kol po již zmíněné bezbrankové remíze s Portem a výhře 2:1 na AC Milán, pak už ale v dalších třech kolech nezískalo ani bod a rovněž v této tabulce je čtvrté, tady to však znamená poslední pozici.

Atlético má vskutku obrovský problém v obraně, neboť mimo hru jsou hned tři stopeři. Stefan Savić a José Maria Giménez jsou zranění, Brazilec Felipe si odpyká druhý z dvouzápasového trestu za vyloučení v Liverpoolu. Dá se tak očekávat, že k jedinému možnému stoperovi Mariu Hermosovi se stáhne Geoffrey Kondogbia.
FC Porto

Porto je po třinácti kolech v čele portugalské ligy, když dosud ztratilo jen čtyři body za dvě remízy a v domácí nejvyšší soutěži vyhrálo všech osm posledních zápasů.

Do Ligy mistrů portugalský celek nevstoupil zrovna nejlépe, když po domácí bezbrankové remíze s Atléticem dostal výprask 1:5 od Liverpoolu, pak ale Porto uhrálo čtyři body z dvojzápasu proti AC Milán a vzhledem k souhře okolností už mohlo Porto slavit postup v pátém kole, zázrak na Anfieldu ale nesvedlo a prohrálo tam 0:2.

Situaci domácím komplikuje celá řada zraněných či nemocných hráčů, kvůli trestu za žluté karty navíc nemůže nastoupit Mateus Uribe.
Hezký večer při sledování atraktivního zápasu závěrečného kola základní skupiny B mezi Portem a Atléticem Madrid, který bude mít náboj už takřka vyřazovacího souboje.

Kromě suverénně vedoucího Liverpoolu je totiž skupina B nesmírně zamotaná. Jedinou jistotou před dnešními posledními zápasy je, že Porto v případě výhry postoupí do osmifinále Ligy mistrů. Pokud tento zápas skončí remízou, tak Porto zůstane před Atléticem, o umístění obou týmů ale rozhodne souboj AC Milán s Liverpoolem, ten bude důležitý i v případě dnešního vítězství Atlética, čeká nás tedy obrovské drama.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.