Liga mistrů - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Petrohrad : Malmö - 29. září 2021   18:45

Petrohrad
Petrohrad
9' Claudinho (Santos) • 49' Kuzjajev (Rakyckyj) • 80' Suťormin (Rakyckyj) • 90+4' Wendel (Azmún)
4:0
(1:0)
Malmö
Malmö
Petrohrad
Kricjuk – Barrios, Čisťakov, Rakyckyj – Suťormin (84. Kravcov), Kuzjajev (75. Azmún), Wendel, Santos (84. Krugovoj) – Malcom, Dzjuba (C) (84. Mostovoj), Claudinho (75. Jerochin).
Sidiropoulos (GRE) – Kostaras (GRE), Dimitriadis (GRE)
Gazprom Arena
Malmö
Dahlin – Larsson, Ahmedhodžić, Nielsen, Brorsson (87. Eile) – Berget, Innocent (62. Peña), Christiansen (C), Rakip (56. M. Olsson) – Birmančević (88. Nalić), Čolak (62. Abubakari).
Diawara, Ellborg – Abubakari, Peña, M. Olsson, Nanasi, Nalić, Gwargis, Eile.

Je konec. Zenit Petrohrad nakonec dokázal dotáhnout zápas do vítězného konce a svého soupeře porazil poměrem 43:0. Ruský celek vstřelil branku také v úvodu druhého poločasu a navíc o pár minutek později Malmö přišlo o vyloučeného Ahmedhodziće, který zahrál rukou. Zenit Petrohrad si svůj dvoubrankový náskok proti oslabenému soupeři dokázal pohlídat, sám ještě deset minut před koncem zápasu přidal další dvě branky.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 7:6. Rohy: 10:0. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 11:8.
90+4'
90+4'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Je tu ještě jedna branka! Obrana hostujícího celku si nepohlídala poslední útočnou akci tohoto zápasu, při které se na levém křídle dostal k míči Azmoun. Ten se dostal do zakončení, se kterým si Dahlin sice poradil, avšak posléze do branky dorážel WENDEL.
90+3'
Zenit tak mohl zahrávat ještě jeden rohový kop, který tentokráte nepřinesl nic závratného a Malmö tak se tak dokázalo ubránit.
90+2'
Malcom to zkoušel hodně nebezpečným centrem na zadní tyč, kde se nacházel Jerochin. Po dalším centru zakončoval Azmoun, kterého vychytal Dahlin.
90'
Nastavují se čtyři minuty.
88'
Střídání v týmu Malmö FF: ze hřiště odchází Veljko Birmančević, přichází Adi Nalić.
88'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, o vítězi je pochopitelně rozhodnuto, ještě ale musíme počítat s nastaveným časem.
87'
Střídání v týmu Malmö FF: ze hřiště odchází Franz Brorsson, přichází Noah Eile.
87'
Švédský celek nyní zahrával standardní situaci z pravé strany. Christiansen to zkoušel centrem na bližší tyč, kde se jako první k míči dostal Mostovoj.
86'
Žlutou kartu dostává Franz Brorsson (Malmö FF).
84'
Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Alexej Suťormin, přichází Kirill Kravcov.
Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Arťom Dzjuba, přichází Andrej Mostovoj.
Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Douglas Santos, přichází Danil Krugovoj.
84'
Malmö nyní mohlo na krátký časový úsek kombinovat na vlastní polovině, načež se na tu druhou stranu dostal Berget, který se daleko nedostal.
83'
Po rozehrávce se Zenit znovu dostával na druhou stranu, tentokráte útočnou akci zabrzdil Wendel.
82'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka. Nyní se do zakončení probíjel robustní útočník Dzjuba, kterého dokázal zablokovat protihráč.
80'
Tak je tu ještě jedna branka domácích! Po autovém vhazování to Zenit zkoušel přes pravou stranu, kde to nakonec na sebe vzal pravý záložník ALEX SUTORMIN. Ten si přehodil míč na levou nohu a poté zamířil přesně ke vzdálenější konstrukci.
80'
Následovalo autové vhazování z levé strany, které si na starost vzal domácí Santos, kterému se ke spolupráci nakonec nabídl Sutormin.
79'
Snadný zákrok pro domácího brankáře, který neměl žádné velké problémy a navíc se mu výhozem povedlo rozehrát na volného Barriose.
78'
S míčem si pohrál také střídající Azmoun, který pouze přeposlal balón do tandemu na aktivně hrajícího Santose, s jehož nabídkou si poradil Brorsson.
77'
Na útočné polovině poté operoval s míčem domácí Wendel, který zkoušel centrovat do pokutového území, kde ale nenašel nikoho ze spoluhráčů.
75'
Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Claudinho, přichází Alexandr Jerochin.
Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Daler Kuzjajev, přichází Sardár Azmún.
74'
S míčem se na polovinu soupeře podíval také Santos, který zkoušel na hranici pokutového území najít kolegu Wendela, jenž nakonec na míč nedosáhl
73'
Abubakari místo nahrávky do tandemu zkoušel vypálit na domácí branku, jenomže z toho byl hodně nepřesný pokus a odkopávat bude Kricjuk.
72'
Nielsen musel rychle jednat. Po zisku míče ho v pokutovém území napadala dvojice protihráčů, před kterou raději odkopával do volného prostoru.
71'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka. Zenit Petrohrad kráčí za vítězstvím, proti oslabenému soupeři by to mělo vyjít.
69'
Tentokráte si mezi obránce sbíhal Kuzjajev, který na levém křídle nedokázal přejít přes Larssona a místo toho ještě hledal lépe postaveného Barriose.
68'
Do útočení se nyní zapojil také defenzivně laděný Rakyckyj. Ten tentokráte místo centru do šestnáctky pouze přeposlal na vedle postaveného Santose.
67'
Malmö se konečně dostalo k uklidnění hry a dokonce se s míčem dostalo na druhou stranu, kde ovšem aktivně napadal rozehrávku Sutormin.
66'
Nakonec z toho byla rozehrávka po zemi za pokutové území, kde to střelecky zkoušel Santos, jehož rána trefila protihráče. Až poté musel Dahlin zasahovat.
65'
Zády k brance nyní pracoval hostující Abubakari, který se nakonec nedostal do bezpečnějšího prostoru a místo toho fauloval kolega Christiansen.
64'
Nakonec jsme sledovali poměrně slušný centr směrem k hranici malého vápna, kde nejvýše do vzduchu vystoupal Santos, kterému se povedlo odvrátit.
63'
Po delší době si nedovoleným zákrokem pomohl také Zenit Petrohrad, pravačka Christiansena tak obstará další standardní situaci pro Malmö.
62'
Střídání v týmu Malmö FF: ze hřiště odchází Bonke Innocent, přichází Sergio Peña.
Střídání v týmu Malmö FF: ze hřiště odchází Antonio Čolak, přichází Malik Abubakari.
61'
Máme za sebou hodinu hry. Zenit Petrohrad i nadále vede o dvě branky, švédský celek navíc dohrává bez vyloučeného Ahmedhodziće.
59'
Po delší době se do kombinace zapojil také domácí brankář Kricjuk, kterému se povedlo přesunout hru na Barriose, jenž se vydal na druhou stranu.
58'
Larsson si v osobním souboji rovněž musel pomáhat nedovoleným způsobem, tentokráte to bylo bez žluté karty a domácí celek se vrací k míči.
57'
Do pokutového území navíc přiletěl centr, na který si seběhl domácí útočník Dzjuba, jehož zakončení trefilo pouze protihráče před sebou.
56'
Střídání v týmu Malmö FF: ze hřiště odchází Erdal Rakip, přichází Martin Olsson.
55'
Hodně prostoru měl poté domácí Rakyckyj, kterému se povedlo přenést hru na pravou stranu, kde se mu nabídl naprosto osamocený Sutormin.
54'
Standardní situace domácích nakonec nepřinesla nic nebezpečného. Nielsen poté odkopával na druhou stranu, kde našel pouze Čisťakova.
53'
Jenomže ještě před volným kopem se sudí běžel podívat k videu, kde byla ve hře potencionální červená karta pro Ahmedhodziće, která skutečně za ruku přichází.
52'
Zenit Petrohrad nyní bude zahrávat standardní situaci z velice zajímavé vzdálenosti od branky, v tomto případě to klidně může být přímé ohrožení.
50'
Dzjuba to nyní zkoušel patičkou za sebe, která se mu povedla. Kolega Kuzjajev poté vypustil zpětnou přihrávku až na kopačku jednoho z obránců.
49'
V úvodu druhého poločasu je tu další branka domácích! Po centrované nabídce se na zadní tyči dostal k míč Rakyckyj, který si přehodil míč na pravou nohu a poté vyprodukoval náramný cente přesně na hlavu DALERA KUZJAJEVA, jenž zamířil přesně.
49'
Po autovém vhazování míč poskakoval v pokutovém území, kde se k němu sice dostal Kuzjajev, jenomže před zakončením ho zastavil protihráč.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu to po pravém křídle zkoušel vzít na sebe domácí Malcom, který se nedostal přes protihráče a bude se vhazovat.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl jedinou branku, o kterou se v úvodu postaral domácí Claudinho. Postupem času jsme sledovali hodně vyrovnanou podívanou, přičemž si své šance vypracovalo také Malmö, které se ovšem zatím nedokázalo střelecky prosadit a musí tak dotahovat jednobrankové manko.
45'
44'
Odkopávat od své branky mohl také domácí brankář Kricjuk, kterému se povedlo najít obránce Sutormina, který zkoušel prodloužit na Malcoma.
42'
Dahlin nyní musel rozehrávat od své branky a zkoušel to po zemi nakrátko na Innoncenta, kterému se ovšem nepovedlo vysunout Čolaka.
40'
Na hranici pokutového území se v souboji dostal jako první k míči Nielsen.
39'
Kricjuk musel ven z branky, přičemž se mu povedlo vyboxovat míč před malé vápno, kde mu výrazně pomohl Santos, který raději balón odkopával.
38'
Následovalo vysoké přenesení hry na levou stranu, kde se ovšem před hostujícím Rakipem povedlo zakročit Barriosovi, který ovšem fauloval.
37'
V krátkém časovém sledu přišel další nedovolený zákrok, takticky si totiž pomohl hostující Birmančević, který místo míče trefil nohu Rakyckyho.
35'
Ve svém pokutovém území se povedlo míč zablokovat hostujícímu Nielsenovi, který srazil ránu v podání Malcoma, jenž se posléze chytil za hlavu.
34'
U středového kruhu se do kombinace zapojil domácí Wendel, kterému se povedlo přeposlat míč na levou stranu, kde měl hodně prostoru Santos.
33'
U další útočné akce byl právě domácí Malcom, který si za pokutovým územím přeci jenom našel palebnou pozici, jenomže střelu poslal vedle branky.
32'
Malcom byl kousek od středového kruhu zastaven nedovoleným zákrokem, nadějný protiútok domácího celku tak měl hodně krátké trvání.
30'
Žlutou kartu dostává Erdal Rakip (Malmö FF).
30'
Je za námi zhruba třetina hry. V posledních minutách sledujeme hodně nepřesností, na vyloženou šanci čekáme již nějakou tu minutku.
29'
Zenit Petrohrad se po zisku míče raději stáhl na vlastní polovinu, odkud Barrios dokázal velice pohotově přenést hru až na Sutormina.
28'
Do vzdušného souboje se pochopitelně cpal domácí Dzjuba, kterému se povedlo prodloužit míč na levou stranu, kde měl daleko k míči Claudinho.
27'
S míčem si po delší době zahrál také domácí brankář Kricjuk, který poměrně dlouho váhal, načež to zkoušel dalekonosným odkopem kupředu.
26'
Jeho nabídka nakonec putovala na Barriose, který zkoušel razantně odkopnout míč daleko od branky, jenomže ho poslal pouze k Innocentovi.
25'
Nyní se míč dostal ven z hrací plochy, což znamená autové vhazování pro Sutormina.
24'
Nielsen si na levém křídle všiml o něco volnějšího Brorssona, na kterého okamžitě cpal nabídku. Druhý jmenovaný ovšem nedokázal najít Birmančeviće.
23'
Pro nahrávku si do volného prostoru seběhl Rakip, který si to nejprve namířil na pravé křídlo, kde mu ovšem nepřiběhl nikdo ke spolupráci.
22'
Christiansen se před malým momentem dostal k centru do pokutového území, jenomže tam se nejvýše do vzduchu dostal domácí Čisťakov.
22'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka, která nám zatím nabídla jedinou branku, o kterou se postaral domácí křídelník Claudinho.
20'
Malmö se po hezké kombinaci nakonec dostalo do šance! Ze druhé vlny se totiž do míče opřel hostující kapitán Christiansen, který nártem mířil nad.
20'
K pokutovému území si seběhl hostující Čolak, který musel pracovat zády k brance, přesto se mu povedlo přesně oslovit kolegu Christansena.
19'
Postupná kombinace nakonec zapojila do akce také zatím nenápadného Bergeta, který pouze přeposlal přesně na kopačku Christiansena.
18'
Posléze se o rozehrávku z vlastní poloviny staral hostující Nielsen, který to zkoušel prudkým přenesením hry na levou stranu, kde se nacházel Rakip.
17'
Na levém křídle si o nahrávku řekl také Santos, který si nevěřil na průnik kolem Larssona a místo toho vyprodukoval zadovku až na Čisťakova.
16'
U středového kruhu se na dlouhou nohu povedlo zakročit domácímu Kuzjajevovi, který před protihráčem nakonec nahrával na Rakyckyho.
15'
V pokutovém území se nakonec přeci jenom dostal k míči hostující Čolak, který to zkoušel pravou nohou pod břevno, jenomže jeho rána putovala vedle.
14'
Švédský celek přesto pokračoval v kombinaci na vlastní obranné polovině, při které Rakip přenášel hru na naprosto osamoceného Birmančeviće.
13'
Domácí celek aktivně napadal rozehrávku a do menších problémů se tak dostal Innocent, který před napadajícím Wendelem přeci jenom rozehrál.
12'
Za hostující obranu si posléze pokoušel seběhnout Malcom, jenomže ven z branky se dostal brankář Dahlin, který výhozem rozehrál na Nielsena.
11'
Na první branku tohoto zápasu jsme nemuseli dlouho čekat. Zenit Petrohrad dokázal využít hned první šanci a má tak psychickou výhodu.
9'
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Zenit Petrohrad se nastěhoval do pokutového území soupeře, kde CLAUDINHO měl u malého vápna hodně prostoru a placírkou dokázal zamířit přesně ke vzdálenější brankové konstrukci.
9'
Hodně prostoru měl kolem sebe domácí Sutormin, který se nevydal na druhou stranu, místo toho postupoval zpět na vlastní obrannou polovinu.
8'
Zenit Petrohrad se znovu musel bránit. V pokutovém území si našel dobrou pozici také Čolak, kterému se nepovedlo zakončit zrovna ideálně.
7'
Před malým momentem se do pokutového území nakonec dostal hostující Christiansen, kterému se střela nepovedla, přesto míč skončil na hrací ploše.
6'
Dzjuba si v pokutovém území hledal prostor k zakončení, jenomže před střeleckým pokusem k němu dokázal bleskově přistoupit Nielsen.
5'
Následoval rohový kop z pravé strany, který se kroutil směrem od branky. Nejvýše do vzduchu se ovšem dostal hostující obránce Brorsson.
4'
Zenit Petrohrad rozjel kombinaci kousek od středového kruhu. Rakyckyj si po chvilkovém váhání vybral naprosto osamoceného kolegu Sutormina.
3'
Před malým momentem se k míči dostal domácí Wendel, který rozehrál na levou stranu na Santose, ke kterému se bleskově dostal Larsson.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

FK Zenit Petrohrad: Kricjuk – Barrios, Čisťakov, Rakyckyj – Suťormin, Kuzjajev, Wendel, Santos – Malcom, Dzjuba (C), Claudinho.
Náhradníci: Bjazrov, M. Keržakov – Jerochin, Azmún, Lovren, Mostovoj, Kravcov, Krugovoj, Chotuljov, Kuzněcov.

Malmö FF: Dahlin – Larsson, Ahmedhodžić, Nielsen, Brorsson – Berget, Innocent, Christiansen (C), Rakip – Birmančević, Čolak.
Náhradníci: Diawara, Ellborg – Abubakari, Peña, M. Olsson, Nanasi, Nalić, Gwargis, Eile..
FK Zenit Petrohrad

Na opačné straně stojí ruský FK Zenit Petrohrad, který se naopak ve své domácí soutěži nachází na první pozici a na druhé Dynamo Moskva má náskok čtyř bodů. Zenit zatím v lize ani jednou z devíti zápasů neprohrál, přišel o body pouze ve dvou případech, a sice za nerozhodné výsledky. Ani Zenit Petrohrad v prvním skupinovém souboji nedokázal bodovat. Soupeřem totiž byla londýnská Chelsea, která se poměrně dlouhou dobu trápila, až se o jedinou branku zápasu postaral Romelu Lukaku.
Malmö FF

Fotbalisté Malmö FF se ve své domácí soutěži nacházejí na druhé pozici, přičemž na vedoucí Djurgarden ztrácejí tři body. Malmö FF z posledních pěti ligových duelů prohrálo pouze jedinkrát a před dnešním zápasem tak má poměrně slušnou formu. Naposledy se Malmö FF představilo na domácím stadionu proti předposlednímu Orebro, které nakonec prohrálo výsledkem 1:5. Malmö FF má pochopitelně za sebou úvodní duel v rámci skupiny Ligy mistrů. V něm změřilo síly s italským Juventusem, který nakonec pohodlně zvítězil poměrem 3:0.
Liga mistrů má na programu další skupinové zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi FK Zenit Petrohrad a Malmö FF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.