Liga mistrů - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sporting : Besiktas Istanbul - 3. listopadu 2021   21:00

Sporting
Sporting
31' P. Gonçalves  • 38' P. Gonçalves (Nunes) • 41' Paulinho (Esgaio) • 56' Sarabia
4:0
(3:0)
Besiktas Istanbul
Sporting
Adán – Feddal, Coates (C), Inácio – Porro (17. Esgaio), Palhinha, Nunes (60. Braganca), Reis (72. Vinagre) – Sarabia, Paulinho (60. N. Santos), P. Gonçalves (72. Cabral).
Karasev – Demeško, Gavrilin (všichni Rusko)
Estádio José Alvalade, Lisabon (kapacita: 50.466 diváků)
Destanoglu – Uysal, Welinton, Montero (46. Teixeira), R. Yilmaz – Topal, Josef – R. Ghezzal (78. Töre), Hutchinson (C) (61. Uçan), Larin (61. Bozdogan, 83. Özyakup) – Karaman.
Günok – Nsakala, Meraş, Bozdogan, Özyakup, Saatçı, Teixeira, Uçan, Töre.

Tímto se s vámi loučím a přeji dobrou noc!
Sporting se za tři týdny doma utká v přímém souboji o druhé místo s Dortmundem. Besiktas také doma vyzve zatím stoprocentní Ajax.
Tabulka skupiny C (po 4. kole):

1. Ajax Amsterdam – 12 bodů (14:2)
2. Dortmund – 6 bodů (4:8)
3. Sporting Lisabon – 6 bodů (9:7)
4. Besiktas Istanbul – 0 bodů (2:12)
Sporting si na Besiktasi smlsnul i v odvetě

Už v poločase vedl favorit 3:0, během deseti minut se dvakrát trefil Pedro Gonçalves (poprvé z penalty) a jednou Paulinha. Čtvrtý hřebíček do istanbulské rakve přidal po přestávce Pablo Sarabia. V nastavení po dvou žlutých kartách Josefa dohrávali hosté o deseti a z Portugalska se vrátí s pořádnou ostudou.
Držení míče: 57% : 43%.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 5:4.
Rohy: 3:4. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 11:13.
90+2'
90+2'
Kenan Karaman (Besiktas) v ofsajdu. A to je to poslední, co se v tomto utkání stane.
90+1'
Ruský arbitr Sergej Karasev nastavil 2 minuty nad rámec řádné hrací doby.
90'
Besiktas dohraje v oslabení! Josef při souboji o míč sejmul skluzem Bragancu a po druhé žluté kartě jde předčasně pod sprchy.
88'
Daniel Bragança tam fauloval Welintona, který se potom sám ujal rozehrávky.
87'
Hosté posunuli míč do bezpečí středu hřiště.
85'
Domácí fotbalisté při brejku dva na dva! Nuno Santos vzal zodpovědnost na sebe, před vápnem si hodil míč na levačku a střelou kolem bránícího Topala málem vymetl šibenici!
84'
Ze střední vzdálenosti zakončující Daniel Bragança přinutil hostujícího brankáře k zákroku na zemi.
83'
Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Can Bozdogan, přichází Oğuzhan Özyakup.
82'
Hosté připravují páté střídání, u postranní čáry už netrpělivě přešlapává Oğuzhan Özyakup. Koho asi nahradí?
80'
Po Karamanově sražené střele měl Besiktas k dispozici roh. A po něm ještě jeden. Hlavičkovanou uvnitř vápna zvládl lépe bránící se Sporting.
78'
Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Rachid Ghezzal, přichází Gökhan Töre.
77'
Zrychlení hry na pravé straně a přihrávka pod sebe dostala do výtečné pozice Daniela Bragancu! Jeho ránu k pravé tyči vytěsnil Destanoglu očima. Pokud si Besiktas nechce z Portugalska odvézt bůra, bude si na podobné situace muset dávat majzla.
76'
João Palhinha podrazil Bozdogana, ten tvrdě dopadl na levé koleno a kulhá po hřišti. Hosté každopádně zahrávali standardku z levé strany, odkud do šestnáctky přilétl dobrý centr. Stoper Coates ho však odvrátil.
75'
74'
Aktivní Rachid Ghezzal teď neprošel přes Coatese.
72'
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Pedro Gonçalves, přichází Jovane Cabral.
72'
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Matheus Reis, přichází Ruben Vinagre.
70'
Hráči Besiktase vystrčili růžky! U zadní tyče postavený Bozdogan vracel dlouhý centr hlavou k pravé tyči, odkud Rachid Ghezzal v dobré pozici přehlavičkoval břevno. Tohle se proměňuje!
68'
Asi největší radost z aktuálního výsledku má Zouhair Feddal. Lisabonský krajní bek nemusí chodit do soubojů naplno, takže hrozba vykartování se pro domácí duel s Dortmundem je daleko nižší než v případě vyrovnanějšího stavu.
67'
Jinak se od čtvrté branky hraje ve velikém klidu. Besiktas ví, že má zápas ztracený a Sporting se vyhýbá zbytečným soubojům, při kterých by mohl riskovat zranění.
65'
Proti domácí defenzivě vykročil Alex Teixeira a při snaze získat míč skolil Bragançu.
64'
V optimálně pohodě hrající Sporting nikam nespěchá a na vlastní polovině si vytváří zázemí pro následný přechod do útoku.
62'
Rachid Ghezzal (Besiktas) přistižen v ofsajdu.
61'
Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Cyle Larin, přichází Can Bozdogan.
61'
Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Atiba Hutchinson, přichází Salih Uçan.
61'
Teď přicházejí na řadu hosté.
60'
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Paulinho, přichází Nuno Santos.
60'
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Matheus Nunes, přichází Daniel Braganca.
60'
Držení míče: 58% : 42%.
58'
Ghezzalalovu žádost o snížení Antonio Adán smetl ze stolu. Zanedlouho provedou oba celky dvojnásobné střídání.
56'
Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
Další útok už Besiktas neodvrátil a v Portugalsku prohrává o čtyři góly! Nunesovu ránu zblízka po Reisově kolmici ještě Destanoglu vyrazil, ale s pohotovou dorážkou PABLA SARABII už ležící gólman nemohl nic dělat.
55'
Po jednom z nich měl Sporting k dispozici standardku. Coatesovu hlavičku po předchozím centru odkopl Welinton na rohový kop. Tomu se hosté ubránili.
53'
Hru přerušují fauly.
52'
Brankář Destanoglu zabrnkal spoluhráčům na nervy, když odkopl těsně před atakujícím Paulinhem.
50'
Žlutou kartu dostává Cyle Larin (Besiktas).

Cyle Larin ohodnotil verdikt rozhodčího kritikou a za nesportovní chování se přidal k Josefovi.
50'
Žlutou kartu dostává Josef (Besiktas).

Za šlapák na Paulinha bude hrát Josef pod hrozbou vyloučení.
49'
Sporting měl blízko ke čtvrtému gólu poté, co se zdánlivě nepovedený centr Sarabii snesl na břevno!
47'
Ricarda Esgaia nenechal rozehrát Josef, který k domácímu hráči přijel jako na saních. Sporting bude na svém území aspoň vhazovat.
46'
Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Francisco Javier Montero, přichází Alex Teixeira.
46'
Sporting má zápas rozehraný báječně! Favorit vede v poločase už 3:0 a druhá půle by tak měla být jen formalitou. Všechny tři branky domácí vtěsnali do deseti minut. Po půl hodině se hned dvakrát prosadil Pedro Gonçalves (poprvé z penalty) a třetí gól přidal Paulinha. Jestliže hosté chtějí soupeře aspoň trošku potrápit, budou muset svou hru od základu změnit.
Držení míče: 52% : 48%.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 2:2.
Rohy: 2:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 6:6.
45+2'
45+1'
Besiktas má problém vylézt z ulity. Útočným faulem k tomu přispěl i João Palhinha.
45'
Sergej Karasev nastavil 2 minuty.
43'
Paulinho zaútočil na druhý gól, ale tentokrát neměl přesnou mušku. Ersin Destanoglu si proto oddechl.
41'
Zmar istanbulské defenzivy nekončí! Esgaio na pravé straně skvěle načasoval přihrávku pro PAULINHA, ten si před couvajícím Monterem navedl míč na střed a levačku mezi ním a Topalem utáhl nechytatelně k bližší tyči, kam se chudák Destanoglu natahoval marně.
40'
Besiktas se zvedl a během krátké chvíle zahrával dva rohy. Po tom druhém zakončoval Hutchinson přímo do náruče Adána.
38'
V Lisabonu je opět veselo! Nunes perfektně prostrčil míč do uličky, PEDRO GONÇALVES před Yilmazem zasekl a přesnou ranou k pravé tyči zvýšil na 2:0.
36'
Sporting opět v útoku. Kolmici narýsovanou z levé strany převzal Pedro Gonçalves a zblízka napálil jednoho ze soupeřů.
34'
Na druhé straně vzal na sebe zodpovědnost Pablo Sarabia. Na konci své sólo akce chtěl prostrčit míč mezi stopery, to ale nedokázal.
32'
Ofsajd a v něm Kenan Karaman (Besiktas).
31'
PEDRO GONÇALVES proměnil pokutový kop s naprostým přehledem. Brankáře poslal na opačnou stranu a Sporting do vedení.
30'
Yılmaz ve vápně fauloval Gonçalvese a Rus Karavajev neváhal ani vteřinu: penalta pro Sporting!
30'
Držení míče: 50% : 50%.
28'
Cyle Larin se drží za hlavu poté, co spálil dobrou příležitost! Kanadský hráč dostal balon přímo před Adána, jenže v plné rychlosti si míč tělem posunul do ostřejšího úhlu a z něj vypálil křížem mimo. Škoda pro Besiktas.
26'
Po Ghezzallově centru a zblokované střele se před hranicí vápna opřel do balonu Hutchinson. Jeho pokus směřující do přesného středu branky Adán jednoduše zastavil.
25'
João Palhinha ve snaze sebrat Hutchinsonovi míč svého soka fauloval, a hlavní sudí tak neměl jinou možnost, než zapískat.
23'
I přesto prošla do šestnáctky přihrávka pro Ricarda Esgaia. Portugalský fotbalista trefil z rohu malého vápna bránícího Montera.
21'
Mehmet Topal se při útoku Sportingu vměšuje mezi stopery a vytváří tak pro Beşiktaş tříčlennou centrální obranu. To je zajímavá strategie.
20'
Klap! Nad Necipem Uysalem sklapla ofsajdová past, kterou na něj nastražili domácí.
19'
Po třech gólovkách se hra poněkud uklidnila. Hráči se z předchozích chyb poučili a nechtějí vyrobit další, který by je už mohla stát inkasovaný gól.
17'
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Pedro Porro, přichází Ricardo Esgaio.
16'
Ou, po nezaviněné srážce zůstal na zemi ležet Pedro Porro. A nevypadá to s ním vůbec dobře. Lékaři gesty dávají najevo, že bude potřeba střídání.
15'
Držení míče: 60% : 40%.
14'
Hosté se konečně osmělili a hned z toho byla šance! Po skvělém centru a následném přikopnutí spoluhráče se uvnitř vápna probojoval k míči Cyle Larin, jenž ranou jako z děla vyprášil Adánovy rukavice. Stačilo pár minut a hned sledujeme daleko líbivější fotbal.
12'
Portugalský celek reparát nesložil, Sebastián Coates se sice dostal k hlavičce, ale ta byla příliš slabá na to, aby s ní měl Destanoglu problémy.
11'
Po něm si Sporting kopne ještě jeden.
10'
Předchozí varování si hosté nevzali k srdci a udělali stejnou chybu jako předtím! Tentokrát byl Paulinho volný na zadní tyči, jeho nepříliš povedený pokus z první Ersin Destanoglu tak tak vykopl na roh.
9'
Po vlažném začátku zničehonic šance! Paulinho při brejku dostal do běhu přihrávku z druhé vlny a z vnitra pokutového území napálil tyč! Teď měl Besiktas obří kliku!
7'
Na souboj muž proti muži si na pravé straně vápna troufl Pedro Porro. Necip Uysal ho naštěstí pro Besiktas spolehlivě ubránil.
6'
Sledujeme opatrný začátek. Oba týmy se teprve dostávají do herního tempa, která bude s přibývajícími minutami narůstat.
4'
Právě faulovaný Yılmaz z blízkosti středového kruhu rozehrál dozadu na Montera, jehož prostřednictvím hosté posunuli balon dál do pole.
3'
Hra se přesunula do středu hřiště, kde si Paulinho po ztrátě míče vyšlápl na Yılmaze.
2'
Sporting znovu u míče, jeho rozehrávku se Besiktas snaží narušit vysokým presinkem.
1'
Výkop provedli domácí a po krátké kombinaci na vlastní polovině nakopli míč dopředu. Pablo Sarabia si pro něj došel z ofsajdu.
1'
Hlavní arbitr Sergej Karasev přivádí své asistenty i oba týmy na trávník a bere si do rukou míč, kterým bude toto utkání zahájeno. Ještě předtím na Estádio José Alvalade zazní nádherná hymna Ligy mistrů.
Fotbalisté obou mužstev už přešlapují v tunelu vedoucímu k hrací ploše, za chvilku vyjdou na trávník a poprvé se ukáží fandům na tribunách, kteří už nyní vytváří skvělou atmosféru.

Sporting Lisabon: Adán – Feddal, Coates (C), Inácio – Porro, Palhinha, Nunes, Reis – Sarabia, Paulinho, P. Gonçalves.
Náhradníci: Paulo, Virginia – Braganca, Cabral, Esgaio, Tabata, N. Santos, Neto, Ugarte, Vinagre.

Besiktas Istanbul: Destanoglu – Uysal, Welinton, Montero, R. Yilmaz – Topal, Josef – R. Ghezzal, Hutchinson (C), Larin – Karaman.
Náhradníci: Günok – Nsakala, Meraş, Bozdogan, Özyakup, Saatçı, Teixeira, Uçan, Töre.

Rozhodčí: Karasev – Demeško, Gavrilin (všichni Rusko).
Dobrý večer! Dovolte mi vás ještě jednou přivítat u zápasu Ligy mistrů mezi Sportingem Lisabon a Besiktasem Istanbul. Fotbalisté obou celků už se intenzivně rozcvičují a to je ten správný čas představit vám jejich jména.
Delegace rozhodčích

Trojice arbitrů přiletěla z Ruska. Hlavním je Sergej Karasev, asistenty Igor Demeško a Maxim Gavrilin.

VAR bude obsluhovat Španěl Juan Martínez Munuera, pomáhat mu bude Bartosz Frankowski z Polska.
Vzájemný zápas pod lupou

Besiktas Istanbul – Sporting Lisabon 1:4 (1:3)
Góly:
24. Larin – 15. Coates, 27. Coates, 43. (z pen.) Sarabia, 89. Paulinho.
ŽK: Vida, Teixeira, R. Ghezzal, Pjanić – Porro, Inácio, Feddal.

Střely na branku: 2:9. Střely mimo: 6:7.
Rohy: 5:7. Ofsajdy: 9:0. Fauly: 11:13.

Besiktas Istanbul: Destanoglu – Rosier, Welinton, D. Vida (C), Nsakala – Josef – R. Ghezzal, Teixeira (80. Karaman), Pjanić, Larin (73. Töre) – Batshuayi.

Sporting Lisabon: Adán – Feddal (90+1. Neto), Coates (C), Inácio – Porro, Nunes (90+1. Braganca), Palhinha, Reis (73. Esgaio) – Sarabia (84. Tomás), Paulinho, P. Gonçalves (90+1. N. Santos).

Rozhodčí: Vinčić – Klančnik, Kovačič (všichni Slovinsko).

Turecký tým stojí na pokraji vyřazení. Doma totiž jenom zmírnil prohru s Dortmundem, v Amsterdamu nedal ani gól a o zoufalství se Sportingem už víte. V odvetě Besiktas nutně potřebuje vyhrát.

Besiktas – Dortmund 1:2 (0:2)
Ajax – Besiktas 2:0 (2:0)
Besiktas – Sporting 1:4 (1:3)

V domácí soutěži je Besiktas po jedenácti kolech čtvrtý se ztrátou sedmi bodů na vedoucí Trabzonspor.
Sporting Lisabon

Portugalský tým jde do utkání jako favorit. Doma sice dostal nakládačku od Ajaxu a body si neodvezl ani z Dortmundu, ale svého dnešního soupeře (Besiktas) před dvěma týdny na jeho hřišti přesvědčivě porazil.

Sporting – Ajax 1:5 (1:3)
Dortmund – Sporting 1:0 (1:0)

V domácí soutěži Sporting ani po deseti kolech nepoznal přemožitele a dělí se s Portem o první místo.
Tabulka skupiny C (po 3. kole):

1. Ajax Amsterdam – 9 bodů (11:1)
2. Dortmund – 6 bodů (3:5)
3. Sporting Lisabon – 3 body (5:7)
4. Besiktas Istanbul – 0 bodů (2:8)
Vítejte u pokračování Ligy mistrů. Ve skupině C se podíváme na souboj mezi Sportingem Lisabon a Besiktasem Istanbul. Středeční zápas je naplánován na 21 hodin a vy jste k jeho sledování srdečně zváni.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.