Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga D - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Andorra : Lotyšsko - 19. listopadu 2018   18:00

Andorra
Gomes – Nicolas, Llovera, Lima (C), M. García (79. R. Fernández) – V. Rodrigues (73. A. Martínez), Vales, Moreno (88. Sánchez), Cervos – Martínez, Alaez
Meler – Ersoy, Uyarcan (všichni Turecko)
Estadi Nacional
Lotyšsko
Vanins (C) – Savalnieks, Dubra, Jagodinskis, Maksimenko – Ikaunieks (75. Uldrikis), Isajevs, Ciganiks – Rakesl – Šabala, Karasauskas (60. Tarasovs)

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 6:3. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 20:19.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí bezbrankovou remízou, což se vzhledem k předváděné hře dalo očekávat. Sledovali jsme celkem nezáživnou podívanou, která se odehrávala výhradně ve středu hrací plochy. Andorra navíc hrála více než poločas v početní výhodě, i tak se ke kýžené brance nedostala. Ve druhém dějství jsme se dočkali pouze jedné vyložené šance, hostující Tarasovs ale hlavou zamířil nad. Oba celky si tak připsaly další remízu, zároveň skupinovou fázi zakončily bez jediného vítězství.
90+4'
90+3'
Gomes musel k zemi, nyní výrazně podržel svůj celek.
90+3'
Vanins se ujal odkopu od své branky, jeho nabídka zamířila pouze na hlavu Limy. Posléze ve vlastní šestnáctce ještě zasahoval Llovera.
90+2'
Nakonec se jednalo o obránce Limu, který je značně otřesen. I tak bude muset dnešní utkání dohrát, jeho celek už třikrát střídal.
90+1'
Už delší dobu se nehraje, na zemi totiž zůstal ležet jeden z domácích hráčů, ke kterému musel přispěchat také lékařský personál.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Stále sledujeme marné útočné pokusy obou mužstev, branka je v nedohlednu.
88'
Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Sergi Moreno, přichází Juli Sánchez.
88'
Domácí se dostali k dalšímu rychlému protiútoku, který ale nepřinesl nic nebezpečného. Na druhou stran se žene trojice protihráčů.
85'
Lotyšsko se nyní dožadovalo odpískání pokutového kopu, hlavní sudí nechává pokračovat ve hře. Naopak domácí to zkouší rychlého protiútoku.
84'
Do konce zápasu zbývá něco málo před deset minut, zatím vše spěje k nerozhodnému výsledku. Podaří se jednomu z celků vsítit vedoucí branku?
83'
Gomes se po kratší době dostal k výkopu od své branky, ten poslal k levé postranní čáře, kde se míč odrazil do zámezí čáru.
82'
Na pořadu dne byl rohový kop pro hosty, který z pravé strany obstaral Ciganiks. Jeho centr ale na přední tyči dokázal odklidit Lima.
81'
Jenomže rozehrávka nebyla dvakrát povedená, Llovera úplně minul prostor, ve kterém se nacházela dvojice jeho spoluhráčů.
80'
Nyní si nedovoleným zákrokem pomohl hostující Tarasovs, který fauloval rozehrávajícího Lloveru. Andorra se tak vrací zpět k míči.
79'
Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Marc García, přichází Ricard Fernández.
78'
Poté Rakels chtěl z první sklepnout do strany na volného Maksimenka, jenomže realizace samotné myšlenky o dost pokulhávala.
77'
Míč se hodně rychle dostal na útočnou polovinu Lotyšska, kde se Savalnieks dostal k centru, který ale odvrátila obrana soupeře.
76'
To je nemilá zpráva pro hostující celek, Ikaunieks totiž musel opustit hrací plochu. Na nic vážného to nevypadá, i přesto ale musel vystřídat.
75'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází David Ikaunieks, přichází Roberts Uldrikis.
75'
Na zeleném pažitu se ocitl jeden z hostujících hráčů, vypadá to na Ikauniekse. Hlavní sudí byl donucen přerušit hru.
74'
San Nicolas si na levé straně splnil obrannou povinnost, neboť za sebe nepustil aktivního Rakelse. Lotyšsko je i nadále v držení míče.
73'
Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Victor Rodrigues, přichází Alexandre Martinez.
69'
Co scházelo! Rakels našel v pokutovým územím volného Tarasovse, jehož hlavička směřovala kousek nad branku soupeře.
69'
San Nicolas ještě dokázal odehrát míč před postranní čárou. Toho se snažil využít Cervos, jeho centr ale odvracel pohotový Jagodinskis.
68'
Rodrigues nedoskočil na vysoký míč, k němu se tak dostal pouze Rakels, po jehož přihrávce se Savalnieks ocitl až za postranní čárou.
67'
Vales správně reklamoval hraní rukou v podání hráče soupeře, toho si všiml také turecký sudí, který okamžitě nařídil volný kop pro domácí.
66'
Zdálo se, že si hostující Isajevs pomohl nedovoleným zákrokem, avšak hlavní sudí nechal pokračovat ve hře. Akce ale skončila na nepovedené kolmici.
65'
Lima to pro změnu zkoušel dalekonosným přenesením hry na druhou stranu hrací plochy, kde si volný míč pokryl obránce Dubra.
64'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, na první branku stále čekáme. Také druhý poločas nepřináší moc vzruchu, aktivnější jsou ale domácí.
63'
Směrem kupředu se vydal Cervos, který přiťukl na pravou stranu na Rodriguese. Druhý jmenovaný ale nezastihl míč na hrací ploše.
62'
Maksimenko si všiml naběhnuvšího Tarasovse, který se ale k míči vůbec nedostal. I tak to bylo s tečí, rohový kop pro Lotyšsko.
61'
Samotná standardka nic nepřinesla, na druhé straně si podobnou situaci vyzkoušelo také Lotyšsko. Rakels to zkoušel centrem, který ale odvrátil Lima.
60'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Arturs Karasauskas, přichází Igors Tarasovs.
59'
Nyní na zemi skončil domácí Moreno, kterého kousek za polovinou hrací plochy fauloval Rakels. Andorra bude rozehrávat z vlastní poloviny.
58'
Andorra zaznamenala celkem povedenou pasáž, avšak kýženou branku to stále nepřináší. Rána v podání Rodriguese směřovala vedle.
57'
Na pořadu dne byl třetí rohový kop domácích. Na přední tyči si sbíhal právě Lima, před kterým ale dokázal zasáhnout brankář Vanins.
56'
Andorra zahrávala standardní situaci, centr směřoval na Limu, jehož prudký centr pouze prosvištěl pokutovým územím soupeře.
55'
Martínez si seběhl na přihrávku za obranu, načež zkoušel odcentrovat do malého vápna. Myšlenka to byla dobrá, samotné provedení bylo horší.
54'
Parádní přenesení hry našlo na pravém křídle Ikauniekse, který se ale nedostal kolem Morena. Domácí to zkouší rychlým protiútokem.
53'
To směřovalo až k hranici malého vápna, kam si nejvýše naskočil Dubra. Posléze si obrannou povinnost splnil Vales, jenž za sebe nepustil Isajevse.
52'
Před Vaninse přiletěl celkem pohotový centr, který ale obrana hostujícího celku stačila odvrátit. García se ale ujme autového vhazování.
51'
Žlutou kartu dostává Marc García (Andorra).
50'
Poté na zemi skončil domácí Cervos, kterého u postranní čáry nepříjemně fauloval jeden z protihráčů. Andorra bude rozehrávat ze své poloviny.
49'
Poté si s míčem zahrál také brankář Vanins, který rozjel do strany na Jagodinskise, jehož rozehrávku dokázal srazit napadající Martínez.
48'
Hned v úvodu jsme sledovali velice rychlou kombinaci Lotyšska, na jejímž konci byl nepovedený centr Savalniekse, který centroval daleko za bránu.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nenabídl žádnou přesnou trefu. V úvodních minutách mělo více ze hry Lotyšsko, které si vytvořilo pár nadějných akcí. Postupem času se do hry začal zapojovat také domácí celek, který je směrem dopředu o něco nebezpečnější. I tak sledujeme celkem nezáživnou podívanou, kterou hodně oživila červená karta pro hostujícího Šabalu. Andorra tak bude druhý poločas hrát proti desíti, pro hosty to bude složitý úkol.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Maksimenko vhazoval z levé strany, avšak hlavní sudí ukázal na opačnou stranu. K autu se tedy postaví hostující San Nicolas.
43'
Lima to tentokráte zkoušel kolmicí na Cervose, který ale skončila mimo dosah spoluhráče. Vanins si tak vyzkouší rozehrávku od své branky.
41'
Žlutou kartu dostává Jordi Alaez (Andorra).
40'
Prudké přenesení hry směřovalo k postranní čáře, kde číhal Savalnieks, který se ale k míči vůbec nedostal. Vhazovat bude domácí celek.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Tak pozor, hosté budou dohrávat v deseti! Šabala zřejmě tak dlouho debatoval s rozhodčím, až obdržel přímou červenou kartu.
38'
Ikaunieks se pokoušel zastihnout prudkou přihrávku, včas u míče ale byl domácí San Nicolas, který vybojoval autové vhazování.
37'
Andorra se nyní dožadovala odpískání hraní rukou, hlavní sudí ale nechává pokračovat ve hře. Pokutový kop pro Andorru se tak konat nebude.
36'
San Nicolas se podíval vpřed, následně se dalekonosným pasem pokoušel nalézt Martíneze, před kterým ale vzorně zasáhl obránce Dubra.
35'
Momentálně sledujeme pasáž plnou nepřesností. Navíc si nedovoleným zákrokem pomohl Ciganiks, který fauloval Rodriguese.
34'
Na pořadu dne byla standardní situace pro domácí celek. Do vápna přiletěl nadýchaný centr, načež hlavička Limy neměla dobré parametry.
33'
K ráně z velké vzdálenosti se dostal domácí Vales, jehož pohotové zakončení ale nebylo přesné. Vanins nemusel vůbec zasahovat.
32'
García dokázal zpracovat těžkou přihrávku, poté se manévrem ale nedostal kolem Savalniekse, který navíc zasáhl čistým způsobem.
31'
Až nyní se Valesovi podařilo dostat s míčem na druhou stranu, přenesení hry na Cervose ale skončilo daleko za postranní čárou.
30'
Domácí se nedokázalo dostat s míčem ani ke středovému kruhu, naopak si další centr přichystal Maksimenko, který ale centroval pouze do zámezí.
29'
Lotyšsko se nyní s míčem usadilo v oblasti opačné šestnáctky. Nakonec e k centru odhodlal Savalnieks, který ale našel pouze prvního protihráče.
24'
Rodrigues měl kolem sebe hodně času, nakonec si vybral volného Martíneze, jehož rána pravačkou směřovala hodně vedle branky.
23'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, na první branku stále čekáme. Andorra v posledních minutách výrazně vyrovnala hru.
22'
Po delší době si s míčem zahrál také brankář Gomes, který rozehrál do strany na volného spoluhráče. Lotyšsko se snaží napadat rozehrávku.
21'
Jenomže poté to Moreno zkoušel krouceným centrem, který se mu vůbec nepovedl. Míč totiž nabral pořádnou výšku a skončil nad brankou.
20'
Dubra pouze odkopával na druhou polovinu, kde se míče zmocnil jeden z protihráčů. Domácí nyní kombinují s míčem na útočné polovině.
19'
Následoval ještě rohový kop pro domácí, který ale nepřinesl nic závratného. Vanins tak nemusel zasahovat, nyní ale bude vykopávat.
18'
To nebylo špatné! Domácí Martínez posílal do šestnáctky prudký centr, který málem na zadní tyči doklepl do poloprázdné brány Llovera.
17'
Na druhé straně musel rychle z brány Vanins, kterého čekala složitá práce, neboť zpracovával poskakující balón, který nakonec poslal daleko do zámezí.
16'
Andorra opět faulovala, což přineslo standardní situaci z pravé strany. Jednalo se o rozehrávku cvičeným signálem, která se snesla do náruče Gomese.
15'
Úvodní rohový kop se snášel k přední tyči, kde zasahoval pouze Vales. Tentýž hráč odvracel i další centr, Lotyšsko si vyzkouší druhý rohový kop.
14'
Karasauskas si hezkým způsobem navedl míč na pravou nohu, jenomže poté do dráhy letu balónu strčil nohu protihráč, bude z toho roh pro hosty.
13'
Lotyšsko to zkoušelo rychlým útokem, který byl hodně nepřesný. Bude z toho aut pro domácí celek, který z levé strany obstará García.
12'
Domácí měli k dispozici volný kop z velké vzdálenosti. Lima to zkoušel vzdušným centrem, na který se vyhoupl pouze obránce Jagodinskis.
11'
Andorra se konečně dostala trochu blíže k opačné šestnáctce, Cervosovi se ale příliš nepodařil centr, který skončil v náruči brankáře Vaninse.
10'
Dubrovo přenesení hry bylo velice přesné, posléze Savalnieks hrudí zpracoval vedle stojícímu Isajevsovi, který operuje s balónem.
9'
Žlutou kartu dostává Andrejs Ciganiks (Lotyšsko).
9'
Posléze to přihrávkou na pravou stranu zkoušel Savalnieks, který ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů. Gomes tak bude opět vykopávat.
8'
Ve středu hrací plochy se nejlépe zorientoval hostující Ciganiks, který konstruktivně rozehrál do strany na Maksimenka, jenž ale nedokázal zastavit balón.
7'
Posléze to Rakels zkoušel průnikovou přihrávkou na Karasauskase, který měl k míči o něco daleko. Kulatý nesmysl se nakonec dostal za postranní čáru.
6'
Následně to podél autové čáry zkoušel Ikaunieks, který ale nepřešel přes San Nicolase. Lotyšsko se ujme autového vhazování z levé strany.
5'
Akce ještě pokračovala, do hlavičkového souboje se pouštěl hostující Šabala, který ale ve vzduchu fauloval Limu. Gomes tak bude vykopávat.
4'
K oné rozehrávce se nakonec postavil Ciganiks, který to zkoušel střílenou nabídkou. Jeho pokus nakonec dokázal odhlavičkovat Llovera.
3'
Směrem dopředu to nyní zkoušelo Lotyšsko, přičemž si nedovoleným zákrokem pomohl Cervos. Následovat bude standardní situace.
2'
Žlutou kartu dostává Joan Cervos (Andorra).
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Andorra: Gomes – Nicolas, Llovera, Lima (C), M. García – V. Rodrigues, Vales, Moreno, Cervos – Martínez, Alaez
Náhradníci: Pol – Fernández, Ferre, E. García, Gómez, A. Martínez, A. Rodrigues, Rubio, Sánchez

Lotyšsko: Vanins (C) – Savalnieks, Dubra, Jagodinskis, Maksimenko – Ikaunieks, Isajevs, Ciganiks – Rakesl – Šabala, Karasauskas
Náhradníci: Ikstens, Šteinbors – Černomordijs, Gabovs, Kurakins, Oss, Rugins, Savaljevs, Tarasovs, Uldrikis, Žulevs

Rozhodčí: Meler – Ersoy, Uyarcan (všichni Turecko).
Lotyšsko

Na opačné straně se nachází Lotyšsko, které se nachází v hodně podobné situaci. Reprezentace Lotyšska v tuto chvíli okupuje třetí pozici, a to pouze díky lepšímu skóre oproti Andoře. Hostující tým dnešního utkání rovněž nevyhrál ani jednou, pochopitelně v tom byly tří remízové výsledky. Jak už bylo řečeno, Lotyšsko v úvodním klání remizovalo s Andorrou. Remízový výsledek nabídl také souboj s Kazachstánem, druhé utkání těchto dvou celků nabídlo shodnou remízu 1:1. Lotyšsko pro změnu má druhou nejhorší obranu, na druhou stranu nastřílelo stejně branek jako jeho dnešní soupeř.
Andorra

Fotbalisté Andorry nemají před tímto zápasem žádnou šanci na postup, nyní se totiž nacházejí na samostatném chvostu tabulky a na vedoucí Gruzii ztrácí propastných sedm bodů. Andorra má na svém kontě pouze tři body, všechny body získala díky remízám. Ta první se uskutečnila právě v souboji s Lotyšskem, poté Andorra remizovala na domácím stadionu proti Kazachstánu. Poslední skupinové klání proti Gruzii překvapivě rovněž nabídlo remízu, avšak Gruzii to vůbec nemusí vadit. Andorra se potýká s nejhorší obranou skupiny, která inkasovala už devět branek. Na druhou stranu má i nejhorší útok, který z pěti utkání vstřelil pouze dvě branky.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Liga národů UEFA má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Andorrou a Lotyšskem.