Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Estonsko : Maroko - 9. června 2018   18:00

Estonsko
Estonsko
76' Purje
1:3
(0:2)
Maroko
Maroko
11' Belhanda   • 38' Ziyech   • 72' En-Nesyri
Estonsko
Aksalu – Vihmann, Kams, Jürgenson (58. Purje), Mets, Pikk (85. Kruglov) – Vassiljev (C), Kaljumäe, Dmitrijev (84. Antonov), Zenjov (85. Liivak) – Anier
Lepmets – Purje, Kuusk, Liivak, Koskor, Kruglov, Elhi, Antonov, Avilov
Marius Avram (Rumunsko)
A. Le Coq Arena, Tallin
Maroko
Munir – Hakimi (76. Boutaïb), Benatia (C) (46. da Costa), Saïss, Harit (46. En-Nesyri) – Boussoufa, El Ahmadi (64. Bennasser), Belhanda – Ziyech (46. Bouhaddouz), El Kaabi, N. Amrabat (63. S. Amrabat)

To by bylo v tuto chvíli z mé strany všechno. Já se s Vámi loučím, přeji příjemný zbytek sobotního večera a u dalšího fotbalového přenosu zase někdy na počtenou.
Držení míče: 26 % : 74 %.
Střely na branku: 4:10. Střely mimo: 4:7. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 13:11.
Je dobojováno! Maroko zvládlo svou generálku na MS a z Tallinu si do Ruska veze výhru 3:1. Brankový účet otevřel v 11. minutě Younés Belhanda. Další branka padla až ve 38. minutě, kdy se z penalty trefil Hakim Ziyech. To bylo pro první poločas všechno. V tom druhém jsme na branku čekali až do 72. minuty. Do dvoubrankového vedení se Maroko dostalo zásluhou Munira En-Nesyriho. Estonsko se dočkalo o čtyři minuty později, když krásnou střelou na zadní tyč se prosadil střídající Ats Purje.
90+4'
90+3'
Míč je na kopačkách marockých hráčů, kteří už vyhlížejí konec dnešního utkání. Domácí tým už vůbec nenapadá a je smířeno s dnešní prohrou.
90+2'
Žlutou kartu dostává Mets (Estonsko).
90+1'
Maroko vrací míč v duchu fair-play svému soupeři, který má ještě tři minuty na vstřelení kontaktní branky.
90'
Navíc sudí dnešního zápasu nastavil ve druhém poločase čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.
89'
Hra je opět přerušena a rozhodčí volí marocký lékařský tým.
88'
Maroko mohlo zahrozit opět z rohového kopu, ale to se nepodařilo. Obrana Estonska si tentokrát skvěle poradila.
87'
Zápas se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci. Na 99% je zřejmé, že Maroko zvládne svou generálku na MS a z Tallinu si odveze vítězství.
86'
Purje mohl přidat svou druhou branku, ale proti dvoum obráncům se nedokázal protlačit do nebezpečného zakončení.
85'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Pikk, přichází Kruglov.
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Liivak, přichází Zenjov.
84'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Dmitrijev, přichází Antonov.
83'
Domácí trenér připravuje své teprve druhé střídání v tomto zápase. Uvidíme, pro koto tento zápas skončí a pro koho začne.
82'
Aksalu se opět vytáhnul, tentokrát proti hlavičce jednoho z hostujících hráčů, který si skvěle naběhnul na centr.
81'
Rohový kop si vyzkouší i hosté, kteří tuto možnost vytěžili z rychlého přesunu na domácí polovinu.
80'
Posledních deset minut základní hrací doby začíná rohovým kopem domácího celku, který nebyl úspěšný.
79'
Hra je opět přerušena, na trávník přibíhají opět lékařské týmy. Tentokrát obou celků, hůře na tom je zřejmě hostující hráč.
78'
Rozhodčí opět v hlavní roli, jelikož tentokrát odpískal útočný faul Maroka skoro na polovině hřiště. U míče tedy budou Estonci.
77'
Aksalu rozehrával od své branky, ale ještě před rozehrávkou si musel poslechnout domluvu od rozhodčího. Domácí brankář zbytečně svůj odkop protahoval.
76'
Střídání v týmu Maroko: ze hřiště odchází Hakimi, přichází Boutaïb.
76'
Estonsko právě vstřelilo branku!
Domácí tým se přece dočkal branky útěchy. ATS PURJE se na hranici vápna dostal k míči, zakličkoval a střelou na zadní tyč překonal dosud bezchybného Munira v brance soupeře.
75'
Máme před sebou posledních patnáct minut základní hrací doby toho utkání, na světelné tabuli svítí od 72. minuty stav 0:3.
74'
Maroko opět kombinuje po celé šířce hřiště, zápas se už podle mého bude pouze dohrávat.
73'
Purje hraje po svém příchodu na trávník jako smyslu zbavený. Je vůbec s podivem, že stále hraje.
72'
Maroko právě vstřelilo branku!
Hostující tým zvyšuje své vedení už o tři branky. MUNIR EN-NESYRI si skvěle naběhnul na přízemní centr z levé strany a míč poté uklidil do branky.
71'
Po aktivních minutách domácího celku se opět o slovo hlasí hosté. Jejich první útočná akce po delší době končí ovšem ofsajdem.
70'
Zenjov vybojoval pro svůj tým výhodu standardní situace, ale její exekutor poslal míč pouze do zámezí. Tohle bude další odkop od marocké branky.
69'
Hra opět po krátkém ošetření pokračuje, na míči jsou domácí hráči, kteří za mohutného potlesku útočí do otevřené obrany svého soupeře.
68'
Hra se začíná přiostřovat, rozhodčí má v tuto chvíli mnoho práce. Hakimi zůstal po jednom faulu na trávníku, hra je přerušena.
67'
Anier je dnes vůbec nejnebezpečnějším hráčem domácího celku. To také dokázal svou šajtlí, kterou zaměstnal hostujícího brankáře.
66'
Žlutou kartu dostává Purje (Estonsko).
65'
Hostující tým začíná faulovat. Hra sice pokračuje, ale domácím fanouškům se to nelíbí. Navíc rozhodčí zůstává i nadále klidný.
64'
Střídání v týmu Maroko: ze hřiště odchází El Ahmadi, přichází Bennasser.
63'
Střídání v týmu Maroko: ze hřiště odchází N. Amrabat, přichází S. Amrabat.
62'
Boussoufa se ujal režie hry svého týmu a rozdává jeden přesný míč za druhým. Estonská obrana se skvěle přesouvá a tyto přihrávky odvrací.
61'
Hostům možná stačí dvoubrankové vedení a šetří se na blížící se MS. To domácí tým se chce před fanoušky vytáhnout a hrají stále do plných.
60'
Máme za sebou úvodních patnáct minut druhého poločasu. Stav utkání se sice nezměnil, ale přístup jednotlivých celků ano.
59'
Druhý poločas je zatím ve znamení domácích, kteří hrají snad o padesát procent lépe než jejich soupeř. Hráči Maroka působí jako by zůstali ještě v šatně.
58'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Jürgenson, přichází Purje.
57'
Následný rohový kop žádné vzrušení před jeho branku nepřinesl. Následná střele z druhé vlny byla dost nepřesná.
56'
Munir si až v této chvíli připsal zákrok proti střele z přímého kopu, kterou musel vyrazit do zámezí.
55'
Zatím může být marocký brankář v pohodě, jelikož domácí kombinace byla na polovině hřiště nepřesná, míč se opět stěhuje na jejich kopačky.
54'
Domácí tým se snaží o kombinaci, která se i přes vysunuté napadání velmi daří. Bude snad hostující brankář v ohrožení?
53'
Žlutou kartu dostává N. Amrabat (Maroko).
52'
Začátek druhého poločasu zatím provází velmi rychlé tempo, které jsme v tom první dějství postrádali.
51'
Na přetažený centr na zadní tyč málem dosáhnul skvěle nabíhající hostující útočník, jenže míč byl přece o něco delší.
50'
Estonsko dnes nic nevychází podle představ, nezměnila to ani jejich další standardní situace na pravé straně.
49'
Zaváhání svých spoluhráčů řeší da Costa, který dnes hraje dost povedené utkání. Hostující brankář opět bez práce.
48'
Maroko se snaží navázat tam, kde v prvním poločase skončilo. Hosté drží míč na svých kopačkách a postupnou kombinací se dostávají na dostřel domácí branky.
47'
Druhý poločas začal s mírným zpožděním. Uvidíme, co toto dějství přinese za zajímavé okamžiky.
46'
Střídání v týmu Maroko: ze hřiště odchází Harit, přichází En-Nesyri.
Střídání v týmu Maroko: ze hřiště odchází Benatia, přichází da Costa.
Střídání v týmu Maroko: ze hřiště odchází Ziyech, přichází Bouhaddouz.
46'
Máme za sebou úvodní poločas tohoto přátelského utkání mezi Estonskem a Marokem. Právě hosté zvládají svou generálku na MS na výbornou, protože po úvodních 45 minut vedou v Tallinu 2:0. Nejprve se v 11. minutě trefil Belhanda a ve 38. minutě si připsal branku z penalty hostující Ziyech.

Druhý poločas začne přibližně v 19:04.
45+2'
45+1'
Nastavení bylo ve znamení estonského rohu, který byl ihned odvrácen do bezpečí. V prvním poločase se už nic zásadního nestane.
45+1'
Rozhodčí nastavil v prvním poločase pouze minutu nad rámec základní hrací doby.
45'
Další standardní situace domácích a další jejich neúspěch. První poločas zřejmě skončí rozdílem dvou branek.
44'
Už to mohlo být o tři branky! Harit se prokličkoval do zakončení a poté dokázal orazítkovat levou tyč domácí branky.
43'
Aksalu sice rychlé rozehrál, ale pouze na kopačky soupeře. Ten se opět tlačí do zakončení.
42'
Maroko se opět stěhuje na míč a postupnou kombinací se bude dostávat na dostřel estonské branky.
41'
Právě domácí celek se snaží hrozit z rychlým brejků, ale ty jsou většinou velmi nepřesné a končí u hostujícího brankáře.
40'
Právě nám začalo posledních pět minut základní hrací doby prvního poločasu. Maroko vede v Estonsku už 2:0.
39'
Estonsko bylo snad nejblíže vstřelení branky v tomto zápase, ale jejich zakončení bylo nepřesné. Munir se protáhne odkopem od své branky.
38'
K exekuci pokutového kopu se postavil HAKIM ZIYECH, který svou šancí nepohrdnul a zvyšuje vedení svého týmu na rozdíl dvou branek.
37'
Byla nařízena penalta pro hostující celek.
36'
Maroko si také po delší době zkusilo rozehrát rohový kop, ale opět to nic zásadního pro estonskou branku neznamenalo.
35'
První poločas se nám pomalu, ale jistě blíží ke konci. Dočkáme se ještě nějaké marocké branky nebo si na branky budeme muset počkat do druhé půle?
34'
Estonský tlak neskončil rohovým kopem, ale až poté akci Aniera, který se proti třem protihráčům neprosadil a spíše se prokličkoval do zámezí.
33'
Rohový kop byl rozehrán nakrátko. Jenže to hosté čekali a tuto výhodu rohového kopu ubránili.
32'
Estonský národní výběr vybojoval z nečekaného protiúoku svůj první rohový kop v tomto zápase.
31'
El Kaabi se prodral do zakončení, která bylo nepřesné. Míč opět skončil nad domácí brankou.
30'
Máme za sebou třicet minut dnešního přátelského utkání. Maroko i nadále od 11. minuty drží jednogólové vedení na hřišti Estonska.
29'
Nedorozumění v domácí obraně málem potrestal El Ahmadi,ale měl až příliš pomalý start na míč.
28'
Rychlý protiútok domácích je zastaven už na polovině hrací plochy skvělým Saïssem. Dnešní přátelské utkání je zatím jednostranná záležitost.
27'
El Kaabi se tentokrát k zakončení dostal, ale nakonec si domácí brankář Aksalu připsal výborný zákrok.
26'
Estonci zahrávali svou první standardní situaci, ale ta zůstane nevyužitá. Centr z tohoto přímého kopu skončil až v zámezí. Hostující brankář neváhá a hned rozehrává nakrátko.
25'
Před malou chvílí jsme se přesunuli do druhé části prvního poločasu. Maroko je stále na míči a s přehledem kombinuje.
24'
Ziyech hledal svým centrem hlavu někoho ze svých spoluhráčů. Bohužel pro něj našel hlavu obránce, který míč odvrátil mimo vápno.
23'
Hakimi vybojoval pro svůj tým výhodu rohového kopu. Uvidíme, jak si Maroko s touto šancí poradí.
22'
Držení míče v této chvíli je značně na straně Maroko. To má v současné době 80%. nacož domácí pohých 20%.
21'
Anier přejel Benatiu doslova jako buldozer, není divu, že rozhodčí neváhal odpískat útočný faul domácího forvarda.
20'
Dnešní zápas sice není vyprodaný, ale místní fanoušci se starájí o výbornou atmosféru.
19'
El Ahmadi dostal od svého spoluhráče skvěle nabito, ale jeho střela mířila vysoko nad estonskou branku, což znamená odkop od branky.
18'
Boussoufa sice stihnul míč na hrací ploše, ale nic to pro marocký tým neznamenalo. Domácí hráči si berou míč do své správy.
17'
Rozhodčí zatím píská celkem poklidný zápas. Rumunský sudí nemusel v posledních minutách řešit nic zásadního, co by ovlivnilo dnešní přátelské utkání.
16'
Hakimi si sice skvěle naběhnul, ale nepohlídal si své útočné postavení. Asistent rozhodčí neváhal zvednout praporek, tohle byl ofsajd.
15'
Máme za sebou patnáct minut dnešního utkání mezi Estonskem a Marokem. Právě hosté zatím plní roli favorita a vedou po brance Belhandy 1:0.
14'
Aksalu vykopnul od své branky skoro až k vápnu Maroka, ale tam byl připraven hostující kapitán, který opět míč odvrátil do bezpečí.
13'
Ziyech se na pravé straně dostal k centru, který směřoval na hlavu El Kaabiho. Ten se k hlavičce neprotlačil.
12'
Na tahu je teď estonský tým, který v dosavadním průběhu zatím nic do útoku nepředvedl. Nezměnil to ani vysunutý Anier, který se opět tlačil do zakončení.
11'
Úvodní branka na sebe nenechala dlouho čekat. Rychlý protiútok hostujícího týmu zakončil na malém vápně YOUNÉS BELHANDA.
10'
Maroko mělo k dispozici svůj úvodní rohový kop, který úplně nevyšel podle představ. Centr na přední tyč odvrátil jeden z domácích obránců, který potom zůstal ležet na trávníku.
9'
Další střelecké zakončení v podání Maroka, které měl na svědomí tentokrát Belhanda. Ten branku trefil, ale pouze do míst, kde stál domácí brankář.
8'
Ani jeden z týmů se zatím nikde výrazně netlačí. Maroko stále drží míč, naopak jeho soupeř se pouze přesouvá po hrací ploše.
7'
Domácí tým vytáhnul své napadání až na polovinu hřiště, tam také slaví zisk míče. Jenže jejich kombinace netrvá dlouho, Maroko opět získává míč pro sebe.
6'
Hra se pomalu uklidňuje, u míče jsou hosté, kteří v poklidu kombinují na domácí polovině. Estonci jsou zatažení ke svému vápnu.
5'
Anier zkusil své štěstí střelou z úhlu, ale i on brankové zařízení přestřelil. Zatím jsou oba týmy v koncovce nepřesné.
4'
Na druhé straně se ke střele dostal Harit, ale jeho technický obstřel na zadní tyč skončil vysoko nad brankou.
3'
Všechno potencionálně nebezpečné vyřešil až hostující kapitán Benatia, který estonskou akci zastavil a poté konstruktivně rozehrál.
2'
Zápas před malou chvílí začal. Estonci na nic nečekají a ihned se vrhají do útočení. Marocká obrana si musí dávat pozor.
1'

Estonsko: Aksalu – Vihmann, Kams, Jürgenson, Mets, Pikk – Vassiljev (C), Kaljumäe, Dmitrijev, Zenjov – Anier
Náhradníci: Lepmets – Purje, Kuusk, Liivak, Koskor, Kruglov, Elhi, Antonov, Avilov

Maroko: Munir – Hakimi, Benatia (C), Saïss, Harit – Boussoufa, El Ahmadi, Belhanda – Ziyech, El Kaabi, N. Amrabat
Náhradníci: Bono, Tagnaouti – Dirar, Bennasser, Bouhaddouz, El Hajjam, Carcela, Fajr, Mendyl, Boutaïb, da Costa, En-Nesyri, S. Amrabat

Rozhodčí: Marius Avram (Rumunsko).
Poslední vzájemné zápasy
Tyto týmy budou spolu hrát poprvé.
Maroko

Naopak Maroko zvládlo svou kvalifikační pouť, která započala v roce 2015 dvojzápasem proti Rovníkové Guineii (celk. skóre 3:0). Poté následovala kvalifikační skupina o jedno postupové místo do Ruska. Marocký tým nechal za sebou takové týmy jako je například Pobřeží Slonoviny nebo Gabon a tuto skupinu vyhrálo s nasbíraným počtem dvanácti bodů a s celkovým skóre 11:0. Maroko letos už odehrálo jeden poměrně větší turnaj, jejímž byl Africký národní šampionát. V tomto turnaji došli maročtí hráči až do finále, kde porazili Nigérii 4:0.

Konečná nominace na MS
Brankáři: Yassine Bounou (Girona FC), Munir (CD Numancia), Ahmed Tagnaouti (A. Moh. VI).
Obránci: Medhi Benatia (Juventus FC), Manuel da Costa (Istanbul B.), Nabil Dirar (Fenerbahçe), Achraf Hakimi (Real Madrid), Hamza Mendyl (Lille OSC), Romain Saïss (Wolverham.).
Záložníci: Youssef Aït Bennasser (SM Caen), Nordin Amrabat (CD Leganés), Sofyan Amrabat (Feyenoord), Younès Belhanda (Galatasaray), Mbark Boussoufa (Al Jazira), Mehdi Carcela-González (St. Lutych), Karim El Ahmadi (Feyenoord), Faycal Fajr (Getafe CF), Amine Harit (Schalke 04), Hakim Ziyech (AFC Ajax).
Útočníci: Aziz Bouhaddouz (FC St. Pauli), Khalid Boutaïb (Y. Malatya), Ayoub El Kaabi (RS Berkane), Youssef En Nesyri (Málaga CF).

Program zápasů na MS
15. 6. 2018 (17:00, Petrohrad) Maroko – Irán
20. 6. 2018 (14:00, Moskva) Portugalsko – Maroko
25. 6. 2018 (20:00, Kaliningrad) Španělsko – Maroko
Estonsko

Jak už několik měsíců známo, tak hráči Estonska budou Mundial sledovat pouze v televizi. Estonci měli velmi těžkou kvalifikační skupinu, kterou dokončili na bramborové pozici, horší už byl pouze Kypr a Gibraltar. Tým okolo Martina Reima odehrál od konce kvalifikace úctyhodných 10 zápasů. Čtyři zápasy skončily jejich výhrou, tři porážkou a ve zbylých třech remizovali.

Lotyšsko – Estonsko 1:0
Estonsko – Litva 2:0
Gruzie – Estonsko 2:0
Arménie – Estonsko 0:0
Švédsko – Estonsko 1:1
Hezký den, MS v Rusku se nezadržitelně blíží a přípravné období jednotlivých účastníků se chýlí ke konci. My se v tomto textovém on-line přenose podíváme na generálku jednoho z účastníků letošního Mundialu. Maroka před svým přesunem do Ruska zavítá ještě do Estonska, kde se v Tallinu utká s místní reprezentací. Zápasem Vás provede Jan Mládek, který Vám přeje příjemnou zábavu.