Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko : Peru - 9. června 2018   19:15

Švédsko
Olsen – Lustig (70. Krafth), Granqvist, Lindelöf, Augustinsson – Claesson, Larsson (C) (90+2. Svensson), Ekdal (82. Hiljemark), Forsberg (85. Rohdén) – Berg, Toivonen (75. Kiese Thelin)
Svein Oddvar Moen
Ullevi, Göteborg
32 163 diváků
Peru
Gallese – Advíncula, Ramos, Rodríguez (81. Santamaría), Trauco – Tapia (75. Aquino), Yotún – Farfán, Cueva (75. Flores), Carrillo (84. Polo) – Guerrero (C)

Ode mě je to vše. S přáním krásných zážitků z nadcházejícího světového šampionátu se s Vámi loučím, zase někdy příště na počtenou.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 2:4. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:16.
Je konec, dnešní generálka na nadcházející mistrovství světa mezi Švédskem a Peru skončila bezbrankovou remízou. Pokud bychom měli porovnat oba poločasy, tak určitě atraktivnější byl ten první. V něm jsme aspoň mohli sledovat náznaky šancí, tu první si v patnácté minutě vypracoval Toivonen, z dobré pozice minul. Los Incos spoléhali především na rychlé protiakce a při jedné z nich nich málem udeřili, proti Farfánovi se ale zaskvěl Olsen. Nejsvětlejší moment celého zápasu přišel ve čtyřicáté minutě, když povedené nůžky vystřihl Claesson, Gallese ale předvedl neméně kvalitní zásah. Po přestávce už se na hřišti nic moc zajímavého neudálo, Švédové tak neuspěli ani v druhém přípravném duelu před odletem do Ruska, naopak Peruánci si v přípravném období udrželi neporazitelnost a brankář Gallese neprůstřelnost.
90+3'
90+2'
Viktor Claesson kousek před švédskou střídačkou tvrdě dohrál Advínculu, kterému nepříjemně přišlápl kotník. Vše se ale zřejmě obejde bez zásahu peruánských zdravotníků.
90+2'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Larsson, přichází Svensson.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby se budou nastavovat dvě mnuty.
90'
Andy Polo si v akci dvou střídajících hráčů narazil s Aquinem a poté vyslal do pokutového území seveřanů nepříjemný centr, Švédy ale díky dobrému obrannému zákroku zachránil stoper Granqvist.
89'
Nakonec se Garecova družina přeci jen dostala k zakončení. Jefferson Farfán odcentroval příhodně pro Guerrera, ten ale hlavičkoval ve značném záklonu, což se na jeho zakončení podepsalo nemalým způsobem.
88'
S blížícím se závěrem utkání aktivitu opět přebírají fotbalisté Peru, kteří jsou v posledních minutách zabydleni na obranné polovině soupeře, k ohrožení Olsena se ale stále ne a ne propracovat.
86'
Do konce základní hrací doby zbývá posledních pět minut. Dočkáme se nějakého góly, nebo dnešní generálka na mistrovství světa mezi Švédskem a Peru skončí bezbrankovou remízou?
85'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Forsberg, přichází Rohdén.
84'
Střídání v týmu Peru: ze hřiště odchází Carrillo, přichází Polo.
83'
Trauco se pokusil zrychlit hru přihrávkou na Carrilla, pro něj ale byla přihrávka až příliš prudká. Pomezní sudí navíc odhalil, že záložník Watfordu zpracovával balon rukou, Švédové tak budou mít k dispozici přímý kop.
82'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Ekdal, přichází Hiljemark.
81'
Střídání v týmu Peru: ze hřiště odchází Rodríguez, přichází Santamaría.
80'
Paolo Guerrero se hodlal obtočit okolo Lindelöfa, ten jej ale nikam nepustil, ovšem aby tak učinil, musel si pomoci zákrokem, který byl za hranicí fotbalových pravidel a regulí.
79'
Z toho, co na place sledujeme, se spíše zdá, jako by se dnešní utkání už pouze dohrávalo. Nikdo z hráčů nevyvíjí nějakou přehnanou útočnou aktivitu.
77'
Dnešní utkání v Göteborgu sleduje 32 163 diváků.
76'
Tohle musí hosty mrzet. André Carrillo totiž ve sprinterském souboji jasně předčil nestíhajícího Lindelöfa, když už to ale vypadlo, že půjde do střely, tak peruánský záložník nešikovně zakopl.
75'
Střídání v týmu Peru: ze hřiště odchází Cueva, přichází Flores.
75'
Střídání v týmu Peru: ze hřiště odchází Tapia, přichází Aquino.
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Toivonen, přichází Kiese Thelin.
73'
Farfán roztáhl hru na volného Cuevu, který si nejprve narazil s Tapiou, poté ale balon přidržel o poznání déle, než bylo potřeba, a celou akci později pokazil mimořádně nepřesným pasem na Guerrera.
72'
S touto situací šlo naložit daleko lépe. Larsson narýsoval parádní kolmici pro v posledních minutách hodně viditelného Augustinssona, ten se ale místo přihrávky na z druhé vlny si sbíhajícího Forsberga zmohl pouze na přetažený centr.
71'
Nyní jsme ale byli svědky skvělého obranného zákroku. Ludwig Augustinsson svůj skluz proti Carrillovi načasoval naprosto dokonale a vyváží balon do bezpečné vzdálenosti od vlastní pokladnice.
70'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Lustig, přichází Krafth.
69'
Po předchozí situaci, kdy Guerrero možná trochu zbytečně vlétl do Olsena, se na place poněkud přitvrdilo. Především pak na švédské straně, Ekdal nejprve tvrdě dohrál Tapiu, Larsson pak o chvíli později naložil Farfánovi.
68'
Ludwig Augustinsson poslal do pokutového území Peru kroucený centr, na který si sbíhal Berg. Gallese opět potvrdil, že při výbězích není dvakrát jistý a balon vyboxoval až v poslední možný okamžik.
67'
Žlutou kartu dostává Ramos (Peru).
66'
Oddechnout si musel i trenér Andersson, který už posílal rozcvičovat jednoho z náhradních gólmanů. Naštěstí ale vše nasvědčuje tomu, že Robin Olsen byl pouze otřesen. Přijít o světový šampionát takovýmto způsobem by pro švédskou brankářskou jedničku znamenalo opravdovou tragédii.
65'
Na chvíli muselo švédským hráčům a fanouškům opravdu zatrnout, k viditelně otřesenému Olsenovi, který se nezvedal z trávníku, byla totiž přivolána nosítka. Nakonec se ale vše jeví býti v pořádku, domácí brankář je zpět na nohou.
64'
Jenže ze standardní situace Los Incas nic nevzešlo. Celá akce skončila ještě dříve než začala, vybíhajícího Olsena totiž v pokutovém území nedovoleně atakoval o hlavičku se pokoušející Paolo Guerrero.
63'
Guerrero se štěstím zvládl posunout balon ke Carrillovi, ten byl ale vyhnán až skoro na polovinu hřiště. Nakonec ale Peruánci míč do šestnáctky s největší pravděpodobností dostanou, kousek za ní byl totiž faulován Cueva.
62'
Máme za sebou více než hodinu ze základní hrací doby a ani jeden z trenérů poněkud překvapivě nesáhl k žádné změně. Čerstvé síly hráčů, kteří navíc bojují o to, aby v Rusku nastupovali v základní sestavě, by utkání rozhodně prospěly.
60'
Yotún tak dlouho dotíral na Ekdala, až jej donutil k zaváhání. Ihned nato se peruánský záložník hodlal vydat vpřed, zastavil jej ale hvizd hlavního arbitra, jenž jeho počínání v předchozím souboji posoudil jako nedovolené.
59'
Změnit se to pokoušel Lustig, na jehož centr si naskakoval Toivonen, výbornou defenzivní práci ale odvedl Ramos. Švédové budou kopat roh, vzhledem k Toivonenově lokti v obličeje hostujícího zadáka ale sudí měl celou situaci vyřešit jinak.
58'
V posledních minutách se oba celky přeci jen trochu odvázaly a vypracovaly si pár náznaků gólových příležitostí, ovšem i tak na hrací ploše v druhém poločase jasně převládá opatrnost.
57'
Také Švédové ale ofenzivní tlak vyřešili špatně, a nabídli tak Peruáncům protiakci. Na jejím konci sebou v pokutovém území sekl André Carrillo, sudí mu ale na hereckou etudu neskočil a pokutový kop správně neodpískal.
56'
Jefferson Farfán se dostal až do pokutového území, kde se díky zaseknutí zbavil Lustiga, poté ale prováhal ideální okamžik pro přihrávku na Guerrera a chvíli nato byl odzbrojen čistě hrajícím Granqvistem.
55'
Na druhé straně neměl Marcus Berg nikoho, s kým by mohl rozjet jakoukoliv kloudnější kombinaci, proto se odhodlal ke střele z uctivé vzdálenosti, Gallese ale balon s přehledem lapil.
54'
Farfán ustál souboj s Lustigem a navíc pro svůj tým vybojoval rohový kop. Z jeho rozehrávky ale nic světoborného nevzešlo, ideálně načasovaným výběhem se totiž prezentoval Olsen.
53'
Victor Lindelöf nakonec vyslal dlouhatánský pas, po kterém si balon ukázkově zpracoval Berg. Švédský útočník poté přesným centrem nalezl svého kolegu Toivonena, tomu ale hlavička nevyšla podle představ.
52'
Švédští zadáci v poklidu kombinují na vlastní polovině, svěřenci trenéra Anderssona se po návratu z kabin rozhodně nikam neženou. S jejich další snahou něco změnit přichází Lindelöf.
51'
Změnit mé předchozí tvrzení mohl Emil Forsberg, který ve středu hřiště vybojoval míč od Yotúna. Záložník německého Lipska poté hodlal celou akci zrychlit pasem pro Claessona, s přesností si ale protentokrát vůbec nepotykal.
50'
Švédové se v dosavadním průběhu druhé půle marně snaží dostat do tempa. Další práci pro jejich defenzivu přichystal Carrillo, naštěstí pro domácí si ale ve finální fázi akce neporozuměl s Guerrerem.
49'
Paolo Guerrero znovu ukázal svůj význam pro Peru, když vyhrál hlavičkový souboj s Granqvistem a poté ještě připravil palebnou pozici pro Farfána, ten ale trefil pouze blokujícího Victora Lindelöfa.
48'
Druhý poločas začali vytrvalou kombinací Peruánci, kteří, stejně jako jejich soupeř, neudělali o přestávce ani jednu změnu. Trauco nahrával Carrillovi, ten si ale v souboji jeden na jednoho s Lustigem neporadil.
47'
Druhý poločas právě odstartoval, svou rozehrávkou jej tentokráte otevřeli peruánští fotbalisté. Pokud se podíváme na statistiku držení míče, zjistíme, že je utkání zatím velmi vyrovnané, oba celky střídají slabší pasáže s těmi silnějšími. Co nám přinese nadcházejících pětačtyřicet minut?
46'
První poločas je za námi, v Göteborgu jsme branku zatím neviděli. Příliš atraktivní utkání nesledujeme, vzhledem k blížícímu se světovému šampionátu, o který by žádný z účastníků nerad přišel, se ale nemůžeme divit. V patnácté minutě jako první zahrozili Švédové, Toivonen ale z dobré pozice minul. Peruánci spoléhají na rychlé brejky a jeden takový jim málem vynesl vedoucí trefu, proti Farfánovi se ale zaskvěl Olsen. Svého brankářského kolegu pět minut před odchodem do šaten napodobil Gallese, který vychytal akrobatické zakončení zatím hodně aktivního Claessona.
45+2'
45+1'
Peruánci ještě měli k dispozici rohový kop. Sice se dostali k zakončení, ovšem hlavička stopera Rodrígueze nemohla pozorného Robina Olsena nijak ohrozit. První poločas tak končí za bezbrankového stavu.
45'
Nastavovat se bude jedna minuta.
44'
Farfán zvedl hlavu a přenesl hru na Carrilla. Ten překvapil možná i sám sebe, když se se štěstím propracoval až do šestnáctky, kde připravil prostor pro centr Traucovi, ten byl ale zablokován Lustigem.
43'
V nepřehledném souboji Forsberga s Cuevou se míče jako poslední dotkl peruánský záložník. Domácí tak zahrávali rohový kop, Lustig ale ve snaze dostat se k hlavičce jasně fauloval Christiana Ramose.
42'
Ola Toivonen svou aktivitou při napadání donutil rozehrávajícího Ramose k chybě. Těžit z toho mohl stoepr Granqvist, daleko se ale nedostal, taktickým faulem jej totiž zastavil Paolo Guerrero.
41'
Christian Cueva předvedl výbornou techniku při vedení míče, když si díky jednomu manévru poradil se dvěma protivníky. Jeho přihrávka na Guerrera ale postrádala potřebnou razanci, čehož využil Victor Lindelöf.
40'
Tohle byla fotbalová paráda! Ludwig Augustinsson poslal přetažený centr na Berga, jenž vrátil míč před branku soupeře, kde parádní nůžky vystřihl zatím skvěle hrající Viktor Claesson, Gallese se ale blýskl skvělým zákrokem.
39'
Řadu nepřesností ve středu hřiště utnul až Yoshimar Yotún, který si posléze hodlal narazit s Tapiou a prodrat se okolo Lustiga, ten mu ale vystavil velmi razantní stopku. Přímý kop pro Peru.
38'
Emil Forsberg vyhrál důležitý souboj s Yotúnem, načež poslal míč do běhu pro Lustiga. Ten ale celou akci Švédska zbytečně zpomalil a navíc ji zakončil nepovedenou kličkou v souboji s Traucem.
37'
Renato Tapia se za úvodních sedmatřicet minut rozhodně nezapsal mezi oblíbence švédských hráčů i fanoušků. Nyní totiž předvedl už několikátý faul, jehož obětí se tentokráte stal Ekdal. Žluté kartě ale peruánský záložník i nadále uniká.
36'
No, teď mělo Peru velké štěstí. Na Toivonenovo prodloužení hlavou si sbíhal Claesson, k balonu se vydal také Pedro Gallese. Ten ale svůj výběh výrazně podcenil a pustil švédského záložníka ke střele, Claesson ale netrefil míč čistě.
35'
Do konce prvního poločasu zbývá posledních deset minut, nechme se překvapit, zda se dočkáme nějakého nastavení. Povede se některému z týmů ještě před odchodem do šaten prosadit?
34'
Ukázkovou minelu jsem viděli i na opačném kraji hrací plochy. Advíncula se u postranní lajny nechal odstavit Bergem, který posunul míč na Toivonena, toho ale do vápna nepustil zatím jistě si počínající Christian Ramos.
33'
Paolo Guerrero dostal namazáno od Granqvista, v klíčový moment se mu ale míč zamotal mezi nohama a peruánský kapitán jej nakonec nechal za sebou před pokutovým územím švédského mužstva.
32'
Švédové se naopak nestačili včas vrátit, a parta okolo kapitána Guerrera podnikla další rychlé přečíslení. Jefferson Farfán se znovu prodral ke střele, Olsen ale díky Augustinssonově bloku tentokráte zasahovat nemusel.
31'
Na rozdíl od Cuevy centroval Emil Forsberg na přední tyč, tam ale nejvýše ze všech vyskočil stoper Rodríguez. Míč do šestnáctky ještě vracel Ekdal, peruánská defenziva ale potvrdila svou formu z posledních utkání.
30'
Švédsko se po poměrně dlouhé době usadilo na obranné polovině hostí. Larsson roztáhl hru ke Claessonovi, jenž sice přes Trauja neodcentroval, alespoň však pro své svěřence vybojoval roh.
29'
Následovala rozehrávka rohového kopu v podání La Blanquirrojy. Christian Cueva poslal svůj centr k zadní tyči, kde se přes Augustinssona k hlavičce prodral Advíncula, mířidla měl ale vychýlená.
28'
Velká šance Peru! Lustig parádní patičkou uvolnil Forsberga, který na technický kousek svého kolegy hodlal navázat, o balon ale přišel. Hosté se vydali do přečíslení tří proti dvěma, zakončujícího Farfána ale skvěle vychytal Olsen.
26'
V úvodní čtvrthodince jsme sledovali převahu domácího celku, poslední okamžiky ale spíše přinášejí optický tlak Peruánců. Změnit se to pokoušel Forsberg, schytal ale pouze další tvrdý direkt od Yotúna.
25'
Carrillův tvrdý zákrok na Forsberga zůstal sudím nepovšimnut, kupředu se na to konto mohl vydat Paolo Guerrero. Doplatil ale na nedostatečnou podporu ze strany svých kolegů, proti Lindelöfovi s Augustinssonem moc šancí nedostal.
24'
Jefferson Farfán si posunul míč mezi dvěma bránícími protivníky, nakonec si jej ale poslal až příliš daleko od kopaček, což byla voda na mlýn pro Granqvista, jenž celou situaci řešil rezolutním odkopem do bezpečí.
23'
Ou, to bylo nepříjemné, Trauco se tentokráte musel vypořádat s Lustigem, jeho rychlým nohám ale nestačil, proto si výrazně pomáhal rukama a poté svému sokovi navíc přišlápl kotník. Z celé situace ale vyvázl jen s domluvou.
22'
Viktor Claesson zatím hraje dobré utkání. Nyní záložník ruského Krasnodaru svými kličkami motal hlavy soupeřových obránců, Miguel Trauco ale zůstal trpělivý a nakonec Claessona v jeho postupu vpřed zastavil.
21'
Švédští obránci si nyní nebezpečně dávali přednost, až se k Lindelöfovi vydal napadající Paolo Guerrero. Peruánský kapitán si ale počínal až příliš tvrdě, jeho nedovolený zákrok nemohl sudí přehlédnout.
20'
Hra se musela na pár okamžiků přerušit, z trávníku se totiž nezvedal Sebastian Larsson. Důvodem byl jeho souboj s peruánským kapitánem Guerrerem, při němž lídr švédského mužstva nepříjemně došlápl, vše by ale mělo být v pořádku.
19'
Nyní ale Garecovi svěřenci zařadili na vyšší rychlostní stupeň. Nejprve nebezpečně centroval Farfán, o pár okamžiků později se míč odrazil příhodně pro Tapiu, jehož dělovka nevypadala špatně, mezi tři tyče se ale nevešla.
18'
Hosté se zatím nikam netlačí. Mistrovství světa je pro ně opravdu obrovskou událostí a to se hodně podepisuje na jejich dnešní výkonu, nikdo z Peruánců si pochopitelně nechce přivodit nějaké zranění, které by jej vyřadilo z nominace.
17'
Christian Cueva si vyměnil míč s Carrillem, poté si jej okolo Lustiga přehodil na levačku a přetaženým centrem zkusil nalézt v pokutovém území se uvolňujícího Farfána, plánu mu ale překazil Robin Olsen.
16'
Po několikaminutové odmlce se s míčem na útočné polovině zdržovali i Los Incas. Paolo Guerrero ale prováhal ideální moment pro přihrávku, načež byl odzbrojen Forsbergem, kterého posléze zastavil jen za cenu jasného faulu.
15'
První gólem zavánějící příležitost měli Švédové. Výtečně to udělal talentovaný mladík Claesson, který po šikovném zpracování sklepl balon pro Toivonena, ten ale soupeřovu branku z dobré pozice o kousek minul.
14'
Na ofenzivní výlet se nyní vydal Augustinsson, který se zjevil až u šestnáctky soupeře. Z levé strany pak poslal nepříjemný centr, na nějž si sbíhal Toivonen, výtečným výběhem se ale prezentoval Gallese.
13'
Peruánci nyní kombinovali v bezprostřední blízkosti vlastní svatyně, jejich kombinace vyústila v Rodríguezův dlouhatánský nákop, na který si sbíhal Guerrero, ve vzduchu ale skvěle zasáhl Granqvist.
12'
Oba celky zatím působí hodně opatrným dojmem, směrem dopředu se toho moc neděje. Hosté na rozdíl od Švédů častěji poněkud zbytečně riskují v rozehrávce a poslední minuty ukázaly, že by se jim to nemuselo vyplatit.
11'
Yotúnova přihrávka už byla Švédy vystižena. Emil Forsberg si na to konto narazil s Claessonem a poté vymyslel zajímavou kolmici pro Berga, ten ale okolo vybíhajícího brankáře Peru neprošel.
10'
Tapia poněkud zaváhal v rozehrávce, když přidržel kulatý nesmysl o chvíli déle, než bylo potřeba. Využít toho chtěl napadající Ekdal, hostujícímu středopolaři ale přispěchal na pomoc kolega Trauco.
9'
Na druhé straně se okolo Trauca hbitě protáhl Viktor Claesson, o kterého měla v uplynulé sezoně zájem i pražská Slavie. Centr domácího křídelníka měl oslovit Berga, těsně před ním ale ve skluzu zasáhl Rodríguez.
8'
Sudí tentokráte pustil další hraniční souboj mezi Tapiou a Toivonenem, Peruánci se tak na to konto mohli vydat do protiakce. Yotún hodlal dlouhým pasem nalézt Farfána, výtečně ale zasáhl Augustinsson.
7'
Exekuce přímého kopu z nějakých třiceti metrů se podle očekávání ujal Emil Forsberg. Švédský středopolař si na zakončení věřil, balon ale nakonec až příliš podebral a poslal jej nad Galleseho branku.
6'
O chvíli později se kupředu snažil prodrat Ola Toivonen, byl ale velmi tvrdě atakován Tapiou, který byl posléze pozván k hlavnímu sudímu na kobereček. Peruánský talent ale nakonec z celé situace vyvázl bez karetního ohodnocení.
5'
Souboj ve středovém kruhu mezi Farfánem a Ekdalem nakonec vyzněl lépe pro hostujícího záložníka, švédský středopolař ale vznik rychlé protiakce soupeře zažehnal díky nedovolenému zákroku.
4'
André Carrillo zatlačil na Larssona a díky své aktivitě při napadání jej donutil k chybě. Záložník anglického Watfordu na to konto zkusil odcentrovat pro Guerrera, ten byl ale včas dostoupen Lindelöfem.
3'
Zatím se u balonu drží výhradně celek ze severu Evropy. Augustinsson dlouhatánským našel sbíhajícího si Toivonena, který se obtočil kolem Ramose a vypálil, trefil ale pouze blokujícího Advínculu.
2'
Švédové se ihned po své rozehrávce vydali kupředu, po pravém křídle se pokoušel prosadit Lustig. Na pomoc mu přispěchal Claesson, obránce domácích ale svému kolegovi předložil míč pouze na paty.
1'
Hlavní sudí právě foukl do píšťalky, dnešní přátelské utkání mezi Švédskem a Peru tak může odstartovat – pojďme na to! Rozehrávky se ujali domácí fotbalisté, kteří nastupují ve žlutých dresech, naopak svěřenci trenéra Garecy budou hrát v červeném.
1'
Ještě jednou Vás všechny vítám u sledování našeho online přenosu. Hráči obou celků právě nastupují na travnatou plochu, utkání mezi Švédskem a Peru tak za pár okamžiků začne.

Švédsko: Olsen – Lustig, Granqvist, Lindelöf, Augustinsson – Claesson, Larsson (C), Ekdal, Forsberg – Berg, Toivonen
Náhradníci: Johnsson, Nordfeldt – Olsson, Helander, Krafth, Jansson, Svensson, Hiljemark, Rohdén, Durmaz, Guidetti, Kiese Thelin

Peru: Gallese – Advíncula, Ramos, Rodríguez, Trauco – Tapia, Yotún – Farfán, Cueva, Carrillo – Guerrero (C)
Náhradníci: Cáceda, Carvalho – Corzo, Santamaría, Araujo, Loyola, Hurtado, Polo, Cartagena, Flores, Aquino, Ruidíaz.
Nominace Peru na mistrovství světa

Brankáři: Carlos Cáceda (D. Municipal), José Carvallo (UTC), Pedro Gallese (TR Veracruz)

Obránci: Luis Advíncula (Lobos BUAP), Miguel Araujo (Alianza Lima), Aldo Corzo (Univer. D.), Nilson Loyola (FBC Melgar), Christian Ramos (TR Veracruz), Alberto Rodríguez (Atl. Junior), Anderson Santamaría (Puebla FC), Miguel Trauco (CR Flamengo)

Záložníci: Pedro Aquino (Lobos BUAP), Wilder Cartagena (TR Veracruz), Christian Cueva (São Paulo), Édison Flores (Aalborg BK), Paolo Hurtado (Vitória SC), Renato Tapia (Feyenoord), Yoshimar Yotún (Orlando City)

Útočníci: André Carrillo (Watford FC), Jefferson Farfán (Lokomotiv Moskva), José Paolo Guerrero (CR Flamengo), Andy Polo (Portland), Raúl Ruidíaz (M. Morelia)
Peru

Před startem jihoamerické části kvalifikace se rozhodně neočekávalo, že by fotbalisté Peru slavili postup na mistrovství světa. Svěřenci trenéra Garecy ale překvapili Chile, právě na jeho úkor se totiž probojovali do baráže, v níž potvrdili roli favorita a po výsledcích 0:0 a 2:0 přemohli Nový Zéland. Na největší fotbalový svátek se tak tato země podívá po dlouhých šestatřiceti letech, v Rusku se od ní ale nic nečeká, může jen překvapit. Dlouho to vypadalo, že se Peruánci budou muset obejít bez Paolo Guerrera, dva týdny před začátkem šampionátu ale byl zkušenému útočníkovi pozastaven čtrnáctiměsíční trest za doping.

Bývalý hráč Bayernu Mnichov a Hamburku své kvality potvrdil před necelým týdnem, když v přátelském utkání se Saúdskou Arábií vstřelil dvě branky. Ještě o pár dní dříve přehráli Los Incas i Skotsko, a v přípravném období před mistrovství světa tak zůstávají stoprocentní, navíc ještě ani jednou neinkasovali. V Rusku čeká na Peru celkem zajímavá skupina C, kterou by podle papírových předpokladů měli ovládnout favorizovaní Francouzi, La Blanquirroja pak zřejmě svede souboj o druhé místo s Australany a Dány.
Nominace Švédska na mistrovství světa

Brankáři: Karl-Johan Johnsson (Guingamp), Kristoffer Nordfeldt (Swansea), Robin Olsen (FC Kodaň)

Obránci: Ludwig Augustinsson (Werder Brémy), Andreas Granqvist (Krasnodar), Filip Helander, Emil Krafth (oba Bologna), Pontus Jansson (Leeds), Mikael Lustig (Celtic), Victor Lindelöf (Manchester United), Martin Olsson (Swansea)

Záložníci: Viktor Claesson (Krasnodar), Jimmy Durmaz (Toulouse), Albin Ekdal (Hamburk), Emil Forsberg (Lipsko), Oscar Hiljemark (Janov), Sebastian Larsson (Hull), Marcus Rohdén (Crotone), Gustav Svensson (Seattle)

Útočníci: Marcus Berg (Al Ain), John Guidetti (Alavés), Isaac Kiese Thelin (Waasland-Beveren), Ola Toivonen (Toulouse)
Švédsko

Švédští fotbalisté se na světovém šampionátu představí poprvé po dvanáctileté pauze, v roce 2006 sice postoupili do vyřazovacích bojů, v osmifinále ale nestačili na domácí Německo. S dva roky starým mistrovstvím Evropy se seveřané rozloučili už po základní skupině, svou pouť v reprezentačním dresu po tomto turnaji uzavřel Zlatan Ibrahimović. V kvalifikaci na nadcházející fotbalový svátek svěřenci trenéra Anderssona nestačili pouze na Francii, naopak pod sebe dokázali dostat generační obměnou si procházející Nizozemsko a obsadili druhé místo.

Díky němu putovali do baráže, kde se postarali o obrovské překvapení, když po výsledcích 1:0 a 0:0 postoupili přes favorizovanou Itálii. Poté, co bylo jasné, že Švédové mají letenky do Ruska, kde postupně vyzvou Koreu, Němce a Mexičany, zajištěné, začalo se spekulovat, zda se do národního týmu ještě nevrátí kanonýr Ibrahimović, tamní fotbalový svaz ale tuto variantu vyloučil. Souboj s Peru bude pro partu okolo kapitána Granqvista generálkou před blížícím se mistrovstvím, její poslední přátelský duel s Dánskem skončil bezbrankovou remízou.
Příjemný páteční večer přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitní evropské kopané! Do začátku fotbalového mistrovství světa zbývá už jen pět dní, příprava všech účastníků se tedy blíží ke svému konci. My se v tomto online přenosu zaměříme na souboj dvou celků, které v Rusku mohou spíše překvapit – Švédsko přivítá Peru. Začínáme v 19:15.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.