Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Švýcarsko : Katar - 14. listopadu 2018   19:00

Švýcarsko
Švýcarsko
0:1
(0:0,0:1)
Katar
Katar
86' Afif
Švýcarsko
Náhradnící: Ajeti, Elvedi, Fernandes, Klose, Mbabu, Moubandje, Oberlin, Omlin, Seferovic, Shaqiri, Sommer, Sow
Katar

Ode mě je to dnes vše! Užijte si zbytek večera a uvidíme se u dalšího utkání!
Dnešní zápas končí s velmi zajímavým výsledkem. Favorizovaní Švýcaři podlehli Kataru 1:0. I když byli hráči domácího celku v dnešním utkáním o něco lepším týmem, tak to nestačilo. Dokázali nastřelit pouze dvě tyčky a v 86. minutě vsadili vše do útoku a na levé straně zůstal osamocený Afif, na kterého po ztrátě míče přišla přesná přihrávka. Afif obešel brankáře a poslal míč do odkryté branky.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 8:1. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 11:4.
90+6'
90+5'
Máme tu rohový kop pro Katar, který byl rozehrán nakrátko.
90+4'
Do konce zbývají 2 minuty a hráči Kataru zatím drží míč daleko od své branky.
90+3'
Střídá také střelec jediné branky Afif, kterého nahradí Awad Bujaloof.
90+1'
Rozhodčí nastavuje 5 minut!
90+1'
Přichází první žlutá karta zápasu! Dostává jí hráč Kataru Hassan.
90'
O změnu stavu se postupným útokem snaží hráči Švýcarska, kteří ale nemohou najít místo, kudy by se dostali ke střele.
88'
Střídají hosté. Ze hřiště odchází Almoez a nahradí ho Afif, nikoliv střelec branky.
86'
Katar právě vstřelil branku!
Autorem branky je AKRAM AFIF, který zůstal úplně osamocený na levé straně kam dostal přihrávku, obešel brankáře a pohodlně poslal míč do branky!
85'
O další pokus dostat míč do vápna se teď svým centrem pokoušel Benito. Jeho pokus byl ale zblokován.
84'
Centr z rohového kopu byl přetažený a míč končí za brankou hostujícího týmu.
83'
Druhý rohový kop v řadě pro Švýcarsko bude zahrávat Shaqiri.
82'
Ajeti měl teď na kopačce první branku zápasu! Dostal přihrávku na levou stranu vápna, kde předběhl jednoho z obránců, ale nedokázal trefit branku.
81'
Shaqiri sice z levé strany odcentroval a dokonce našel volného Fassnachta ve vápně, ale jeho pokus dopadl jako ten předchozí. Rozehrává Mohamed Ali.
80'
Moubandje teď skvěle zblokoval střelu jednoho z útočníků, Katar má k dispozici rohový kop.
79'
Skvělá šance teď po centru Fassnacht končí po jeho hlavičce těsně vedle levé tyče branky.
78'
V ofsajdovém postavení se nacházel Fassnacht.
76'
Na levé straně byl faulovaný Shaqiri, který teď bude zahrávat nebezpečnou standardní situaci.
75'
Akce po pravé straně ovšem selhala, díky důrazné obraně hostů.
75'
Po chybě hostů můžou postupovat do útoku domácí.
72'
Fassnacht fauloval na polovině hostů, kteří teď budou rozehrávat od své branky.
71'
Další střídání Kataru. Hřiště opouští Al Haydos, nahradí ho Al Aaeldin.
70'
Na pravé straně si pomohl faulem Schar a Katar má tak k dispozici trestný kop.
69'
Střídají také hosté. Dnes už na hřišti neuvidíme Hatema, kterého nahradí Boudiaf.
68'
Další střídání na straně domácích. Hřiště opustil Zakaria a nahradil ho Sow.
67'
Centr žádné nebezpečí nepřinesl, obrana si opět poradila skvěle.
66'
Další rohový kop pro Švýcary, který rozehraje Shaqiri.
66'
Další akce zastavena těsně před brankářem Mohamedem Alim.
65'
Shaqiri bude rozehrávat rohový kop.
64'
Centr do vápna posílal Benito, ale obrana soupeře opět rychle zareagovala a míč je na polovině hřiště.
62'
Střídají i domácí. Hrací plochu opouští Lang a na hřišti ho vystřídá Mbabu.
62'
Střídají také hosté. Hřiště opouští Madibo, kterého nahradí Al Hajri.
61'
Shaqiri opět posílal pozemní přihrávku do běhu jednomu ze spoluhráčů, ale opět byla dlouhá a tak z akce nakonec nic nebude.
59'
Shaqiri zkoušel najít na levé straně volného Benita, ale přihrávka byla moc dlouhá a končí za brankou, rozehrávat bude Mohamed Ali.
58'
Další útočný výpad Švýcaru je zastavený důraznými hráči Kataru.
56'
Švýcaři zatím v druhém poločase nepouštějí Katar k míči a svojí hru tak značně zlepšili, ale pořád to nestačí na to, aby dokázali vstřelit branku.
54'
Do vápna Kataru mířil pozemní centr se kterým si ale hosté poradili a můžou tak následně postupovat vpřed.
53'
Břevno! Svojí střelou z vápna teď nastřelil břevno Fassnacht.
52'
Další snaha o útok Švýcarů byla opět zastavena, rozehrávat bude brankář hostí.
51'
Ze hřiště teď odchází Madibo, který dostal křeč.
50'
Švýcaři kombinují těsně před vápnem svého soupeře, ale pořád jím chybí koncovka.
48'
Shaqiri posílal centr do vápna, který si ovšem pohlídal Mohamed Ali.
46'
Střídají domácí! Odchází Gavranovic, Freuler, Xhaka a Zuber a nahradí je Moubandje, Shaqiri, Fernandes a Ajeti.
46'
V prvním poločase jsme krom Langovi tyčky po rohovém kopu neviděli žádné obrovské šance. Hráči Švýcarska hrají v pomalém tempu a nemůžou zatím přijít na to, jak překonat obranu soupeře. Hosté zatím na rozdíl od domácích předvádějí vcelku koncentrovaný výkon a drží tempo s vysoce favorizovaným Švýcarskem, což asi nikdo nečekal.
45'
43'
Afif teď poslal průnikovou přihrávku na Hassana, která byla ale moc dlouhá a rozehrávat tak bude Mvogo.
42'
Hrači Kataru se nyní po brance již radovali, ale čárový rozhodčí držel praporek nahoře, jednalo se o ofsajd.
41'
Xhaka teď prošel po levé straně až do vápna, kde ovšem nenašel nikho ze svých spoluhráčů.
39'
Zuber a jeho první střela zápasu zpoza vápna končí daleko za brankou.
38'
Další průniková přihrávka od Freulera končí za brankou a rozehrávky se opět ujme Mohamed Ali.
37'
Lang trefil skvěle míč z rohového kopu hlavou a napálil tyčku! Jednoznačně zatím největší šance zápasu.
35'
Lang nyní posílal pozemní centr do vápna soupeře, vybojoval pouze roh.
34'
K rozehrávce trestného kopu se postavil Al Haydos, který ovšem napálil jen dobře postavenou zeď.
34'
Standardní situace ze zajímavé vzdálenosti pro Katar.
33'
Sledujeme zatím fotbal bez větších šancí. Hráči Švýcarska mají balón sice více na kopačkách než soupeř, ale ne a ne vymyslet něco dopředu.
31'
Zuber teď vystřelil pomalou střelu k pravé tyči, ale jeho pokus končí metr vedle branky Mohameda Aliho.
29'
Další útok hráčů země helvétského kříže je zastaven důraznou obranou hostů.
28'
Lang se teď snažil vyzrát na Hassana, který ale jeho akci pohotově zneškodnil.
26'
Rohový kop Švýcarů končí opět na kopačkách hostů.
25'
Další obrovská šance na změnu skóre pro Katar! Sám na branku teď běžel Afif, který si míč těsně před brankářem předkopl moc daleko a neohrozil tak nakonec branku domácích.
25'
Nyní další centr, který do vápna poslali hráči Švýcarska byl zblokován a následuje roh.
23'
Velká šance pro Almoeze, který se skluzem natahoval na míč, který poskakoval před bránou Švýcarů a jen těsně ho minul.
22'
Hassan se snažil dostat do vápna soupeře pře levou stranu, ale nebyl dostatečně rychlý a balón končí v zámezí.
21'
Rohový kop bez větších problému zneškodnil brankář Mohamed Ali.
20'
Po úspěšném zákroku jednoho z obránců následuje rohový kop pro tým domácích, který bude zahrávat Freuler.
19'
Almoez se nyní snažil vyslat první střelu na branku Švýcarů, ale byla zblokována a tak Mvogo zůstavá bez zákroku.
18'
Fasschnat se teď snažil po přihrávce utéct obraně Kataru, ale zastavil ho Hassan společně s Al Rawim.
17'
Hráči Švýcarska opět kombinují na vlastní polovině a snaží se najít místo kudy by mohli dostat míč do vápna soupeře.
14'
Centr, který posílal do vápna Zakaria končí na kopačkách hostů.
13'
Hraje se na polovině hřiště. Hráči Kataru hrají zatím velice zodpovědně a nepouštějí domácí tým do velkých šancí.
11'
Hráči domácího celku nyní drží míč na vlastní polovině.
9'
Ofsajdu ve kterém se teď nacházel na levé straně hrací plochy Afif si rozhodčí všiml, rozehrává Švýcarsko.
8'
Nyní další dlouhá přihrávka na straně Švýcarska, rozehrává Mohamed Ali
7'
Na dlouhý centr nikdo nedosáhl a míč v rukavicích tak drží brankář Mvogo.
7'
Povedenou akci domácích nyní zastavila důsledná obrana Kataru.
5'
Zuber fauloval jednoho z hráčů Kataru, rozehrávat tak bude obrana hostů.
4'
S rohovým kopem si obrana Švýcaru poradila a domácí tak můžou postupovat vpřed.
4'
Hráči Kataru mají k dispozici rohový kop.
3'
Další centr před brankou Švýcarů byl opět poslán daleko od branky domácích.
2'
Afif centroval do vápna domácích centr, který byl ovšem bez problému zneškodněn.
1'
Hráči Kataru se hned ze začátku snažili překvapit obranu Švýcarska, která ale zůstává nepřekonána.
1'
Hymny obou zemí již zazněly a rozhodčí je připraven zahájit utkání.
Hráči nastupují na hrací plochu. Utkání začne za několik okamžiků!

Švýcarsko: Mvogo – Lacroix, Schar, Benito, Lang, Zakaria, Xhaka, Freuler, Zuber – Fassnacht – Gavranovic

Katar: Mohamed Ali – Correia, Salman, Al Rawi, Hassan – Khoukhi, Abdullah, Madibo – Afif, Al Haydos, Almoez
Náhradnící: Afif, Al Aaeldin, Albakari Ahmed, Al Brake, Al Hajr, Al Sheen, Awad Bujaloof, Boudiaf, Fahmi, Fathi, Mohamed Al Aaeldin, Musa.
KATAR

Hráči Kataru vstupují do utkání, ve kterém je jejich soupeř jasným favoritem a kde nemají co ztratit. Zároveň mají katarští hráči zajištěnou účast na mistrovství světa v roce 2022, protože právě Katar je hostitelskou zemí tohoto turnaje. Katar má z posledních 5 utkání kladnou bilanci 3 výher, 1 remízy a 1 prohry.

Poslední 3 utkání:
Uzbekistán – Katar 2:0
Katar – Ekvádor 4:3
Katar – Palestina 3:0
ŠVÝCARSKO

Hráči Švýcarska mají za sebou na rozdíl od svého dnešního soupeře mistrovství světa. Právě na šampionátu v Rusku se tým pod vedením trenéra Petkovice umístil druhý ve skupině a následně vypadl v osmifinále se Švédskem. Posledních pět zápasů mají bilanci 3 prohry a 2 výhry. V dnešním zápase jsou hráči země helvétského kříže jasnými favority.

Island – Švýcarsko 1:2
Belgie – Švýcarsko 2:1
Anglie – Švýcarsko 1:0
Dobrý den všem fanouškům kopané! Dnes budeme společně sledovat přátelské utkání mezi Švýcarskem a Katarem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.