Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Rumunsko : Bělorusko - 11. listopadu 2020   18:00

Rumunsko
Rumunsko
11' Mitrea  • 20' Marin  • 31' Nedelcearu  • 44' Puscas  • 55' Nedelcearu
5:3
(4:0)
Bělorusko
Bělorusko
63' Kendyš   • 80' Bachar   • 90+2' Klimovič
Rumunsko
Lazar – Nedelcearu, Mitrea, Tosca (46. Cristea) – Mogos (70. Cretu), Marin (C) (70. Bicfalvi), Nistor, Ganea – Man (57. Baluta), Puscas (58. Alibec), Tanase (57. Maxim).
Kabakov (BUL) – Margaritov (BUL), Valkov (BUL)
Stadionul Ilie Oană, Ploiești
Bělorusko
Čičkan – Poljakov, Naumov (46. Juzepčuch), Bordačjov, Pečenin – Ebong (62. Stasevič), Majevskij (C) (62. Jablonskij), Chačaturjan (70. Klimovič), Bachar – Kendyš, Laptěv (62. Skavyš).

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 7:7. Střely mimo: 1:3. Rohy: 10:5. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 19:15.
Bláznivý zápas mezi Rumunskem a Běloruskem je u konce. Po prvním poločase, po němž Rumunsko vedlo 4:0, to vypadalo na debakl, ale Bělorusové po přestávce zlepšili hru a nakonec prohráli jen o dva góly. Domácí v 55. minutě navýšili na rozdíl pěti branek, když druhý gól v utkání zapsal stoper Ionut Nedelcearu. Až pak začali úřadovat hosté. V 63. minutě skóroval Jurij Kendyš, druhý zásah přidal o čtvrt hodiny později Ivan Bachar. Jablonskij následně neproměnil penaltu, avšak třetí gól vsíti Lazarova přeci jen přišel, v nastavení zmírnil porážku střídající Vladislav Klimovič.
90+4'
90+2'
Bělorusko právě vstřelilo branku!
V nastavení hosté ještě kosmeticky upravují skóre. Nahrávku Pečenina pustil Kendyš mezi nohama na VLADISLAVA KLIMOVIČE, který poslal balón nechytatelně po Lazarově pravé straně.
90+1'
Žlutou kartu zapisuje do statistik střelec druhé běloruské branky Ivan Bachar. Zřejmě pod vlivem frustrace nesmyslně zajel do Cristey.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.
89'
V závěru zápasu mají více ze hry Rumuni, kteří přepli na vyšší rychlostní stupeň po neproměněné penaltě soupeře. Poslední okamžiky si hlídají s míčem na kopačkách.
88'
Praporek pomezného znovu vyletěl vzhůru, příliš brzy tentokráte vystartoval Alexandru Baluta. Ten očekával pas od Alibeca o pár vteřin dříve.
87'
Stoper Bordačjov zaváhal při rozehrávce, balón nahrál přesně k nohám Ganey. Ten ke štěstí obránce přihrával Bicfalvimu do ofsajdu.
86'
Svěřenci kouče Radoie pokračují v útočení. Alexandru Maxim přenesl hru na Balutu, ránu z halfvoleje srazil mimo tři tyče Poljakov.
85'
Hráči ve žlutém zase začali hrát, jsou si vědomi, že vypuštěním závěru pořádně riskují. Denis Alibec střílel zpoza šestnáctky těsně vedle.
84'
Jablonskij může hodně litovat nevyužité příležitosti, kdyby penaltu proměnil, mohl ještě zdělat na drama. Rumunsko závěr střetnutí podcenilo a mohlo za to pořádně zaplatit.
83'
Další snížení se nekoná. Jevgenij Jablonskij vystřelil k levé tyči, avšak balón poslal v ideální výšce pro gólmana a ani ne úplně přesně. Lazar vystihl směr rány a levou rukou míči zamezil v cestě do sítě.
82'
Budeme svědky dramatu? Obránce nestíhal běloruského útočníka, jehož stál k zemi ve vlastní šestnáctce. Arbitr Kabakov píská penaltu!
80'
A to se děje! Na Stasevičův nákop jeden ze stoperů nedosáhl, pouze jej prodloužil za sebe. IVAN BACHAR sám před brankářem zachoval chladnou hlavu, zleva jej obstřelil na zadní tyč.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. O vítězství Rumunska není pochyb, ale druhý poločas je o poznání vyrovnanější a hosté by ještě klidně mohli zaútočit na snížení debaklu.
79'
Naštěstí se zdá, že bude moci pokračovat bez zranění. Kvůli ošetřování musel na okamžik opustit hrací plochu, Bělorusové tak chvíli brají v deseti.
78'
V pokutovém území Běloruska došlo k nepříjemnému střetu mezi Alibecem a Poljakovem. Hůře ze souboje vyšel obránce, jenž zůstává ležet na trávníku.
77'
Gólman dlouhým výhozem založil rychlý protiútok, ten po přihrávce Cretua skončil u Alibeca. Pokus forwarda z dvaceti metrů proletěl o pár čísel vedle levé části brankové konstrukce.
76'
V tomto případě si rumunská obrana počínala při bránění standardky o poznání lépe než před malou chvílí. Vysoký balón sebral ze vzduchu Lazar.
75'
Druhá žlutá karta v krátkém časovém sledu, opět do rumunských řad. Střelec první branky Bogdan Mitrea nestíhal Klimoviče, a tak jej zatáhl za dres.
74'
Skavyš si narazil se Stasevičem a postupoval tváří v tvář poslednímu obránci. Ionut Nedelcearu soka dobře vystál a ohrožení domácí svatyně zamezil.
73'
Hra je ve druhém poločase vyrovnaná, hosté jsou místy dokonce i lepším týmem. Mohou litovat, že si nedokázali pohlídat protivníky při rohových kopech.
72'
Další faul, tentokráte na straně hostů. Jevgenij Jablonskij si při hlavičkovém souboji viditelně pomohl pravým loktem, rozhodčí situaci dobře viděl.
71'
Bělorusové rozehráli přímý kop rychle, což defenzivu žlutých dost zaskočilo. Akce vyvrcholila zakončením Kendyše, které Lazar vyškrábl levou rukou.
71'
To bylo rychlé. Eric Bicfalvi je na hřišti sotva půl minuty a už si zblízka prohlédl kartu žluté barvy. Nešetrným sklizem trefil jenom Skavyše, nikoliv balón.
70'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Razvan Marin, přichází Eric Bicfalvi.
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Vasile Mogos, přichází Alexandru Cretu.
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Andrej Chačaturjan, přichází Vladislav Klimovič.
69'
Andrej Chačaturjan udělal to nejlepší, co v dané chvíli mohl. Pod tlakem nastřelil Ganeu do nastavené nohy a vybojoval pro svůj tým rohový kop.
68'
Pěnou akci pravou lajnou zazdil až Vasile Mogos. Záložník zabral příliš pozdě a nechal se předběhnout vracejícím se Pečeninem.
67'
Fotbalisté ve žlutých dresech kontrolují hru. Kombinují na polovině protivníka, jemuž prakticky nepůjčují míč. Do vytváření šancí se však moc neženou.
66'
Denis Alibec je po příchodu na trávník hodně aktivní. Tentokráte využil špatného odkopu Bordačjova, při střele ale zasáhl jiného soupeře, a sice Poljakova.
65'
Na nedostatek gólů si rozhodně stěžovat nemůžeme. Rumunsko jen těžko může jeden inkasovaný gól rozhodit, stále disponují pohodovým náskokem.
63'
Tak se dočkali i hosté! Centr z rohového kopu doletěl k Mogosovi, jenž nešikovně trefil JURIJE KENDYŠE, a právě od jeho těla se míč odrazil za záda bezmocného Lazara!
62'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Ivan Majevskij, přichází Jevgenij Jablonskij.
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Max Ebong, přichází Igor Stasevič.
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Denis Laptěv, přichází Maxim Skavyš.
61'
Ivan Bachat si na hranici šestnáctky zpracoval těžký nákop, nechal míč spadnout, a následně vypálil na blížší tyč. Lazar se překvapit nenechal, vyrazil na roh.
60'
Domácí útočili na šestý gól a tenisového "kanára." Za centrem Baluty spěchal nově příchozí Denis Alibec, gólman Čičkan byl rychlejší.
59'
Rumunsko pokračuje v demolici nebohého soupeře. Bělorusku nelze upřít snaha, soupeř mu však uděluje velkou lekci z produktivity.
58'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází George Puscas, přichází Denis Alibec.
57'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Florin Tanase, přichází Alexandru Maxim.
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Denis Man, přichází Alexandru Baluta.
55'
Rumunsko právě vstřelilo branku!
Kde se vzal, to se vzal, na hrotu útoku stoper IONUT NEDELCEARU, který byl nejrychleji u gólmanem vyražené rány Tanaseho. Kulatý nesmysl bezpečně uklidil za záda ležícího brankáře a zapsal svůj druhý zásah v utkání.
55'
Odvážný průnik Denise Mana skončil na hranici šestnáctky. V tomto prostoru vystihl jeho kličku po pravé straně pozorný Poljakov, ten navíc dokázal i přesně rozehrát.
54'
Vysoký nákop gólmana Mogos prodlužoval za sebe, kde očekával Puscase. Forward ovšem zůstal více na středu, k balónu měl blíže bránící Pečenin.
53'
Útočili i Rumuni, do té doby, než Marinovi zpětnou nahrávku vystihl Kendyš. Útočník vzápětí nedokázal obelstit stopera Cristeu.
52'
Pokračuje aktivita Běloruska. Ta je ovšem zatím neúčinná, protože své vlastní pokutové území domácí hlídají velmi pečlivě.
51'
Bogdan Mitrea měl dostatek času na rozehrávku, přesto přihrál dozadu brankáři. Na něj zatlačil Laptěv, Lazar raději odkopl do zámezí.
50'
Proti centru skvěle vystartoval gólman David Beniamin Lazar. Kulatý nesmysl vyboxoval mimo vápno, Kendyš zkoušel skákat zbytečně.
49'
Hosté mají možnost snížit ze standardní situace v podobě přímého kopu. Maxe Ebonga u pravé lajny nedovolěně atakoval Nistor.
48'
Druhý poločas začíná v opatrném duchu. Rumunsko drží balón na kopačkách, Bělorusové se zatím ani nesnaží presovat.
47'
Oba trenéři udělali pro druhý poločas jedinou změnu v sestavě. Domácí kouč stáhl Toscu, tedy jediného stopera, který dnes nedal gól. Ten hostující dopřál volnost Naumovovi, jenž zavinil pokutový kop.
46'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Alin Tosca, přichází Lucian Cristea.
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Nikita Naumov, přichází Roman Juzepčuch.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
O vítězství Rumunska není pochyb, přestože za sebou máme teprve polovinu utkání. Svěřenci kouče Radoie totiž vedou nad Běloruskem 4:0, ačkoli nelze říct, že by výrazně dominovali. Klíčovým faktorem jsou dnes rohové kopy, kterých měli domácí sedm a hned po třech z nich se radovali z gólu. Skóre otevřel stoper Bogdan Mitrea, jehož doplnil proměněnou penaltou z 20. minuty Razvan Marin. Třetí gól přidal opět stoper, prodloužený centr uklidil do brány Ionut Nedelcearu. V samotném závěru poločasu ještě upravil skóre George Puscas, ten využil přiťuknutí Nedelceara a střelou k levé tyči přidal do Čičkanovy svatyně čtvrtý kousek.
45'
44'
Neskutečné, Rumuni skórují potřetí v zápase po dobře sehraném rohovém kopu! Po krátké rozehrávce centroval za šestnáctkou Ganea na hlavu Toscy, ten přiťukl balón GEORGEOVI PUSCASOVI. Útočník se obtočil kolem stoperské dvojice a skóroval přízemním pokusem k levé tyči.
44'
Střílený centr Tanaseho na přední tyč obrana v červeném bezpečně odklidila do bezpečí. Majevskij stojící za zdí balón odkopl až k Lazarovi.
43'
Skvělou práci odvedl Florin Tanase. Jako blesk prolétl kolem Poljakova, zmatený bek následně ve skluzu trefil místo balónu protivníka.
42'
Rumuni znovu dokázali zakončit, tentokráte ale hodně nepřesně. To proto, že Ionut Nedelcearu hlavičkoval ve velkém záklonu.
41'
Běloruská defenziva musí zbystřit, soupeř bude zahrávat rohový kop. Z této standardky dnes již dvakrát skóroval, centrovat se opět chystá Marin.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se ještě nějaké branky nebo půjdou domácí do kabin s tříbrankovým vedením v zádech?
39'
Andrej Chačaturjan dostal pas na střed, z prvního doteku hledal za obranou Kendyše. Tomu dobře překřížil cestu Tosca, hlavou poslal kulatý nesmysl do Lazarových rukavic.
38'
Pěknou individuální akci předvedl Vasile Mogos. Na pravé lajně krásně obelstil Ebonga, jenže pak šel s míčem příliš do strany, skončil i s balónem v autu.
37'
Za dlouhým nákopem Mitrey sprintoval George Puscas. Ztrátu na Bordačjova ovšem smazat nedokázal, obránce pod tlakem přihrál brankáři.
36'
Středopolař Dan Nicolae Nistor skvěle přenesl hru na levou stranu, kde byl nikým neatakovaný Cristian Ganea. Jeho centr zamířil do země nikoho.
35'
Domácí zase při honbě za čtvrtým gólem útok moc zbrzdili. Jmenovitě Florin Tanase, jenž se nechal dostihnout Pečenina a navíc nahrál jenom Naumovovi.
34'
Na hostujících hráčích je vidět velká frustrace. Snížit zkusil Laptěv, avšak situaci uspěchal, v záklonu vypálil hodně nepřesně.
33'
Rumunsko hraje ve velké pohodě. V zápase, v němž prakticky o nic nejde potvrzují velkou efektivitu při útočení, Bělorusové si podobný výsledek vzhledem k průběhu určitě nezaslouží.
31'
Skvěle sehraná standardka posouvá Radoiovu družinu do tříbrankového vedení! Centr od rohového praporku prodloužil Mogos na zadní tyč, kde IONUT NEDELCEARU pouze nastavil nohu a umístil balón pod břevno.
30'
Po půl hodině střetnutí vede Rumunsko nad Běloruskem o dva góly. Hráči ve žlutých dresech vytěžili z minima maximum, z obou jejich střel směřujících na bránu míč zapadl do sítě.
29'
Nechybělo mnoho, aby Rumunsko odskočilo do tříbrankového náskoku. Denis Man ve střelecké pozici ještě nesobecky přihrával pod sebe Puscasovi, ten ve skluzu napálil Bordačjova.
28'
Brankář David Beniamin Lazar si na nedostatek práce stěžovat nemůže. Spoluhráči jej zásobují velkým množstvím přihrávek, devětadvacetiletý strážce svatyně s pravidelností odkopává balóny na útočnou polovinu.
27'
Praporek pomezního vyletěl vzhůru, hlavní na jeho povel odpískal postavení mimo hru. V něm se nechal nachytat běloruský útočník Laptěv.
26'
Domácí založili po ztrátě soupeře ve středu hřiště rychlý brejk, který táhl levou stranou Mogos. Ve finále akce nahrával na střed Manovi, střela z voleje prosvištěla těsně nad břevnem.
25'
Stoper Nikita Naumov se vytáhl na dlouhý aut, načež sám prodlužoval balón na Kendyše. Útočník nedokázal najít prostor ke střele přes dvojici protihráčů.
24'
Premiérový rohový kop mají za sebou Bělorusové. Chačaturjan centroval na přední tyč, odkud hlavičkoval mimo vlastní šestnáctku Tosca.
23'
Fotbalisté ve žlutých dresech dominují ve všech ohledech. Je pravda, že doposud vypálili dvakrát na bránu a vstřelil dva góly, avšak obě šance byly stoprocentní a skvěle připravené.
22'
Rovněž na druhý gól chtělo Bělorusko bleskově odpovědět, i v tomto případě neúspěšně. Dalekonosná rána Majevského zamířila mimo tři tyče.
20'
Exekuce se chopil kapitán RAZVAN MARIN. Středopolař předem věděl, že bude kopat po zemi k levé tyči. Balón umístil skvěle, Čičkan i přesto, že trefil směr, neměl šanci zasáhnout.
19'
Svěřenci kouče Radoie mohou zvýšit vedení z pokutového kopu! George Puscas v rychlostním minisouboji předběhl Naumova, kterému udělal kličku a přepadl přes jeho nataženou nohu. Rozhodčí faul ocenil kartou žluté barvy.
18'
I hosté zkouší kombinovat. Avšak presink soupeře je velmi účinný, fotbalisty v červeném vyhnal až na obrannou polovinu.
17'
Hodně velké sousto na sebe vzal Florin Tanase. Sám šel proti dvěma protihráčům a podle očekávání o míč přišel, úspěšný skluz předvedl Poljakov.
16'
Domácí chtějí zklidnit hru, a to se daří. Jejich kombinace probíhá kolem středového kruhu, Bělorusové běhají ze strany na stranu bez míče.
15'
Zničehonic mohl srovnat Denis Leptěv. k němu se odrazil balón po špatném obranném zákroku Toscy, hlavičku však nasměroval přímo do rukavic brankáře.
14'
Utkání začalo podle očekávaného scénaře. Favorizované Rumunsko je aktivnější a získalo brzké vedení, Bělorusové teď budou muset začít více útočit.
13'
Malá domů nadělala Lazarovi velké problémy. Gólman si míč ještě zpracovával, před Kendyšem odkopával za pět minut dvanáct.
11'
Další rohový kop domácího celku už znamená gól! Rumuni rozehráli nakrátko, načež Marin posadil balón na hlavu BOGDANA MITREY, jenž potrestal špatné vyběhnutí brankáře Čičkina, s přehledem trefil odkrytou bránu.
11'
První rohový kop Rumuni málem proměnili v první branku. Na centr si dobře naskočil Bogdan Mitrea, jehož hlavičku vychýlil ven z brány Naumov.
10'
Rychle na druhou stranu. Florin Tanase našel svým pasem uvnitř šestnáctky Puscase, který pod velkým úhlem střílel do dobře skluzujícího Pečenina.
9'
Denis Laptěv měl před sebou posledního protivníka. Kolem Toscy si chtěl píchnout míč po pravé straně, s čímž stoper počítal a odkopl kulatý nesmysl do zámezí.
8'
S útočnou agresivitou to nyní přehnal Jurij Kendyš. Útočník chtěl obrat o míč dlouho váhajícího Mitreru, avšak po obráncově kličce trefil jen nohu soka.
7'
Hlavní rozhodčí pískl do píšťalky, stoper Maxim Bordačjov si v hlavičkovém střetu s Puscasem loktem, což viděl i pomezní, jenž okamžitě zvedl praporek na znamená faulu.
6'
Max Ebong obral v souboji jeden na jednoho o balón Ganeu a rozjel rychlý protiútok pravou lajnou. K jeho smůle poslal Laptěvovi nahrávku do ofsajdu.
5'
Rumunksoz ačíná přebírat iniciativu. Kombinuje na útočné polovině a hledá okénko v defenzivě soupeře. Zatím bez úspěchu.
4'
Těžkou pozici vyřešil Ionut Nedelcearu tím nejsnadnějším možným způsobem. Před dotírajícím Kendyšem zahrál malou domů.
3'
Byli to hosté, kteří podnikli první útočný výpad, a to středem hřiště. Majevskij si nejprve narazil s Chačaturnajem, následně nepřesně hledal Laptěva.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních žlutých dresech. Hostující Bělorusové pro dnešní přípravené střetnutí oblékli dresy barvy červené.
1'

Rumunsko: Lazar – Nedelcearu, Mitrea, Tosca – Mogos, Marin (C), Nistor, Ganea – Man, Puscas, Tanase.
Náhradníci: Balgradean, Tatarusanu – Albu, Alibec, Baluta, Bicfalvi, Camora, Cretu, Cristea, Manea, Maxim, Tiru.

Bělorusko: Čičkan – Poljakov, Naumov, Bordačjov, Pečenin – Ebong, Majevskij (C), Chačaturjan, Bachar – Kendyš, Laptěv.
Náhradníci: Chatkevič – Begunov, Klimovič, Pavlovec, Sačivko, Skavyš, Stasevič, Jablonskij, Juzepčuch.

Rozhodčí: Kabakov (BUL) – Margaritov (BUL), Valkov (BUL).
Bělorusko

Podobně jako Rumunsko, tak ani Bělorusko bude chybět na odloženém Euru, které se odehraje příští léto. I svěřenci kouče Marchela se dokázali probojovat do baráže, jenže v Gruzii prohráli 0:1 a jejich sen o postupu se rozplynul. Bělorusko hraje Ligu národů – Ligu C a ve skupině 4 si zatím vede o poznání lépe než v baráži. Po čtyřech zápasech okupuje ve společnosti Litvy, Albánie a Kazachstánu první pozici se ziskem sedmi bodů.
Rumunsko

Fotbalisté Rumunska v utkání budou plnit roli favorita, ačkoli se jim v poslední době vůbec nedaří. Největším zklamáním je určitě nepostup na Euro, Radoiova družina v semifinále baráže prohrála na půdě Islandu těsně 1:2. Následně se nevydařili ani dva zápasy v Lize národů – Ligy B, kde Rumuni nejprve podlehli Norsku 0:4, načež doma padli 0:1 s Rakouskem.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný středeční podvečer! Vítám vás při sledování mezistátního přátelského zápasu mezi Rumunskem a Běloruskem.