To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Z pohledu celého průběhu utkání si Argentina postup zaslouží, vyložených šancí si přece jenom vypracovala více a nakonec se k nim to štěstí přiklonilo v penaltovém rozstřelu. Argentinci na šampionátu nezáří, ovšem i tak dokráčeli až do finále, kde se tak zopakuje souboj z roku 1990, kdy na MS v Itálii (startovalo zde i tehdejší Československo, které vypadlo ve čtvrtfinále s Německem) prohrál tým kolem Diega Maradony 0:1 po jediném gólu Němce Brehmeho z pokutového kopu. Jak tomu bude v roce 2014? Nechme se překvapit!
Je rozhodnuto! Robben a spol. na šampionátu končí, radující se Argentinci na ploše stadionu slaví postup do finále, kde se utkají s dalším evropským soupeřem z Německa!
V penaltovém rozstřelu zvítězil tým Argentina.
Autorem rozhodující penalty je MAXI RODRÍGUEZ.
Hráči se drží za ramena, za okamžik může být rozhodnuto!
A dává, posílá míč k opačné tyči, než šel Romero, ale teď může rozhodnout Maxi Rodriguez – 2:3!
Za Nizozemsko musí Kuijt dát.
A dává gól, když podstřeluje Cillessena, který ale neměl daleko k tomu, aby tuto penaltu chytil – 1:3
Agüero si staví míč.
Wesley Sneijder neproměnil, také on trefuje Romera, to je hodně vážná situace pro Nizozemsko – 1:2!!
Nekompromisní dělovka pod břevno, Argentina vede 2:1.
Za Argentinu jde kopat Garay.
A poradil si velmi elegantně, přesně k tyči, srovnáno na 1:1.
Co Arjen Robben?
A s přehledem proměňuje, na opačnou stranu, než šel Cillessen – 0:1.
Za Argentinu půjde jako první Messi.
A nedal! Vlaar napálil přímo do míst, kam se hnul Romero, hodně špatné kopnuté – 0:0!
A prvním střelcem je Vlaar (NED).
Jako první jde do brány Sergio Romero (ARG).
Střílení penalt začíná.
Je dobojováno. Po 120 minutách jsme gól neviděli, to znamená, že o vítězi a postupujícím do finále musí rozhodnout pokutové kopy!
120+1
Druhé prodloužení skončilo.
Zákroky gólmana Romera (ARG) – 1
Zákroky gólmana Cillessena (NED) – 4
120+1
Nastavovat se bude jedna minuta, penaltový rozstřel se blíží.
120
Poslední minuta druhého prodloužení, stále platí, že Nizozemci kombinují na polovině soupeře.
119
Wijnaldum s míčem na polovině soupeře, přenechává Kuijtovi, ten vybízí Robbena, jehož přihrávka Huntelaarovi nenašla adresáta, přesto Nizozemci zůstávají u míče.
117
Že by se až v samém závěru prodloužení začalo na hřišti něco dít? Messi dokázal odcentrovat z pravé strany, ve vápně se dostal do zakončení Maxi Rodriguez, ale nebyl v ideální pozici, míč má opět Cillessen.
115
A to byla zřejmě největší šance zápasu, kdy se za obranu Nizozemců dostal Palacio, jenž volí zakončení hlavou, míč však poslal přímo do rukavic Cillessena!
114
Nepřesná přihrávka De Vrije, Kuijt neměl šanci míč zpracovat, další pískot z hlediště.
113
Autové vhazování Argentinců na polovině soupeře, z pravé strany, ale po zákroku Vlaara získávají míč Nizozemci.
110
De Vrij napřáhl z velké dálky, zkusil to přímo na branku, ale střela končí vedle, Romero bude vykopávat.
109
S tamponem v puse odkráčel za postranní čáru, kde se převléká do čistého dresu a vrátí se zpět do hry!
108
Zabaleta je také ošetřován a na jeho dresu je vidět krev.
106
Zabaleta zůstává po souboji s Kuijtem na hrací ploše.
106
Začalo druhé prodloužení.
Ani v prvním prodloužení branka nepadla, pokud tomu bude i ve druhé patnáctiminutovce, čeká nás dramatický penaltový rozstřel!
105+1
První poločas prodloužení skončil.
105
Žlutou kartu dostává Klaas-Jan Huntelaar (Nizozemsko) za faul na Mascherana v osobním souboji ve středu hřiště, byť sudího přesvědčuje, že hrál míč.
103
Z hlediště se ozývá pískot, je to totiž opravdu poměrně nudná podívaná a diváci si žádají fotbal!
101
Střídání v týmu Argentina: ze hřiště odchází Ezequiel Lavezzi, přichází Maxi Rodríguez.
100
Dnes výborně hrající Ron Vlaar nepouští Palacia do zakončení v pokutovém území Nizozemska a nakonec se bude pouze odkopávat od branky.
99
Robben se odhodlal ke střele z pravé strany, ale trefuje pouze dobře postaveného Romera, který v pohodě chytá.
98
Po rohovém kopu soupeře odkopává argentinský gólman od své branky, o míč se bojuje ve středu hřiště.
96
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Robin van Persie, přichází Klaas-Jan Huntelaar.
95
Do hry se chystá Klaas-Jan Huntelaar, Nizozemsko tak vyčerpá všechny střídání, což znamená, že se nebude opakovat situace při případných penaltách a nástupu náhradního gólmana Krula.
94
Kuijtův centr hodně nepřesný, van Persie čeká na pořádný míč již hodně dlouho, dočká se dnes vůbec?
93
Argentinci s míčem u nohou, ale ten obrázek je od úvodních vteřin stále stejný, hraje se převážně ve středu hřiště...
91
Začal první poločas prodloužení.
Sledujte i dál náš onlajn přenos, prodloužení začne za pár okamžiků.

Držení míče: 51% : 49%
Ani jeden z týmů nedokázal za více, než devadesát minut, vstřelit gól, to znamená, že se utkání bude prodlužovat o 2x15 minut a pokud se ani pak nerozhodne, budou se kopat penalty!
90+4
Druhý poločas skončil.
90+3
Ještě v poslední minutě nastavení se z pravé strany snaží prodrat do zakončení Janmaat, ale je pískán ofsajd.
90+1
Nastavovat se budou tři minuty nad rámec základní doby, Mascherano utrpěl v předchozím souboji nějaké zranění, musí být ošetřován. Poté opět pokračuje v zápase.
90
Robben pronikl do vápna, byla to rychlá přímočará akce, narážečka se Sneijderem, ovšem skvělým skluzem zachránil celou situaci bránící Mascherano!
88
A ani na druhé straně nemusí po akci soupeře zasahovat gólman Nizozemska, skvělý zákrok jednoho z obránců!
87
Ten rozehrál z levé strany právě Robben, celá akce ale nevede k ohrožení branky Argentiny.
86
Robben opět letí vzduchem po souboji s bránícím Demichelisem, ještě štěstí, že si při dopadu nijak neublížil, každopádně z celé situace je to alespoň rohový kop pro Nizozemsko.
85
Biglia v souboji s Kuijtem, který se na polovině soupeře snaží dostat k míči, jenže je mu odpískán faul, hrát mohou Argentinci.
84
Rojo nyní možná trochu vylekal Cillessena střelou z dálky, ovšem tvrdou střelu dokázal gólman ztlumit svými rukavicemi a nakonec míč chytit.
83
Co nám předvede uzdravený Agüero? Může se stát velkým "žolíkem" Argentiny, který by ji mohl poslat do finále!
82
Střídání v týmu Argentina: ze hřiště odchází Gonzalo Higuaín, přichází Sergio Agüero.
82
Kuijt se již chystal vhazovat z levé strany, ale nakonec se přece ještě hrát nebude, prostor ke střídání dostává i Agüero.
81
Střídání v týmu Argentina: ze hřiště odchází Enzo Pérez, přichází Rodrigo Palacio.
81
Rojo odkopává míč do bezpečí před nebezpečně nabíhajícím Robbenem, bude se vhazovat z levé strany, ovšem předtím ještě avizované střídání.
81
Argentina však ještě v závěru bude střídat, na hřiště se chystají Palacio a Agüero.
80
Poslední desetiminutovka řádné hrací doby, stav stále bezbrankový, s blížícím se závěrem se dá očekávat ještě opatrnější hra z pohledu obou týmů.
79
Statistika držení míče: 53% : 47%.
78
Nicméně tak, jako před okamžikem Messi, překopl nyní i Sneijder pokutové území a míč končí mimo hrací plochu.
77
Ovšem vzápětí odpískán faul Zabalety na Blinda, volný kop pro Nizozemsko. U míče připraven Sneijder, který rozehraje z levé strany.
76
Sneijder hledá Blinda, zkouší mu poslat pas do vápna soupeře, nepovedlo se, dříve u míče bude Romero.
75
Na druhé straně ale zahrozil Higuaín, který si naběhl na pas z pravé strany a špičkou kopačky stačil usměrnit míč, který však skončil na boční síti. Vzrušení ale bylo zbytečné, odmáván ofsajd.
74
Van Persie zakončuje ve vápně v trochu akrobatické pozici, podle toho to také vypadá, míč vedle branky.
73
Ale na Messiho nyní diváci pískají, hodně nepovedený volný kop!
73
Volný kop pro Argentinu, z pravé strany, z ostrého úhlu, bude rozehrávat Messi.
72
Vlaar si počíná v útočné fázi až příliš aktivně a nyní fauluje Higuaína.
71
Lavezzi si to s míčem u nohy namířil z levé strany do vápna Nizozemska, kde však jeho střelu zblokoval obránce.
71
Nizozemci to opět zkouší postupně, jejich soupeř hraje většinu času bez míče, to musí být hodně nepříjemné!
70
Robben vhazuje na pravé straně, na polovině soupeře. Clasie získává míč, ale běží s ním na opačnou stranu, než je branka Romera...
69
Janmaat nyní celou dobu ležel na hrací ploše po střetu hlavou s Rojo, byť Argentinci dávali najevo, že by se hra měla přerušit, Nizozemci hráli dál, ale centr Kuijta z levé strany nenašel nikoho v oranžovém.
68
Clasie v prvním souboji s Messim, je pískán faul, Argentina má volný kop na půli soupeře.
67
Argentinci ztrácí ve středu hřiště spoustu míčů, v tomto jsou Evropané mnohem lepší, ovšem ani to zatím ke gólu nevede.
65
Clasie v těžké pozici vrací Blindovi, který má také na odkop jen pár desetin sekund, povedlo se, míč míří na polovinu Argentiny.
64
Biglia je již u postranní čáry připraven na vstup do zápasu, místo nohy to vypadá na levou ruku, uvidíme, zda dohraje dnešní utkání.
63
Po vystřídání se na hrací ploše objevily nosítka po předchozím souboji Janmaata a Biglii.
62
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Nigel de Jong, přichází Jordy Clasie.
60
Je za námi hodina hry, stav stále nerozhodný, navíc ani jeden z týmů si nedokáže vytvořit šanci, čekají nás dnes penalty?
59
Robben opět na trávníku, ale není to faul, pouze autové vhazování Nizozemců.
58
Zabaleta v tuto chvíli neměl komu přihrát, musel se tak spokojit s kombinací na malém prostoru s Janmaatem, nakonec se míč vrací zpět do obrany.
57
Cillessen odkopává od své branky, míč však ve středu hřiště získává soupeř.
55
Janmaar si hlavu s kombinací nelámal, poslal pas z pravé strany do vápna, čímž ale v podstatě pouze odevzdal míč.
55
A hned se žene do zakončení Robben, který ale spíše měl přihrávat na pravou stranu volnému van Persiemu, místo toho míč ztrácí.
54
Z hlediště se ozývá pískot, ani v úvodu druhé půle toho není tolik k vidění. Higuaín fauluje de Jonga na půli Nizozemska, které bude rozehrávat.
52
Před dvojici bránících hráčů soupeře se ani hvězdný Messi prosadit nedokázal, míč získávají Nizozemci.
51
Messi zkouší naběhnout na přihrávku za obranu soupeře, ale je v ofsajdu, správně posouzeno.
50
Volný kop z nějakých pětadvaceti metrů rozehrává Sneijder, který to zkouší přímo na bránu, tu ovšem přestřeluje, Romero celou situaci kontroluje, odkop od branky.
49
Demichelis fauluje Robbena před vlastním pokutovým územím a dostává zaslouženě žlutou kartu, krátké zatahání za levou ruku Robbena tam bylo.
48
A Garay odkopává míč do autu, přičemž v pravé ruce drží svou vlastní kopačku, kterou potřebuje nazout, zajímavý taktický moment.
47
Nepřesný pas na van Persieho, který se zatím do hry příliš nedostává přes pozornou defenzivu Argentiny.
46
Zranění Martins Indiho bylo tedy nakonec vážnější, než jeho spoluhráče Sneijdera, který do druhé půle nastoupil.
46
46
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Bruno Martins Indi, přichází Daryl Janmaat.
Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně ve 23:03 hodin.

Držení míče: 47% : 53%
První poločas je za námi. Příliš fotbalové krásy nenabídl, v podstatě jsme byli svědky pouze jedné větší šance v podání hlavičkujícího Garaye, což je ale poměrně málo. Nicméně je třeba vzít v úvahu, že jde o hodně, v semifinále MS již není prostor na chyby, které nechce udělat ani jedno z mužstev. I proto byl výkon obou týmů v první půli velmi "svázán" taktickými pokyny. Dočkáme se nějakých gólů či šancí alespoň v poločase druhém?
45+2
45+2
A při pohledu na hřiště je patrné, že se zraněním nebojuje jen Sneijder, ale i obránce Martins Indi, který se drží za pravý bok, to by byla další velká nepříjemnost pro Nizozemsko!
45+1
Nastavovat se budou dvě minuty, s míčem u nohy Blind ve středu hřiště, který ale vrací k Martins Indimu.
45
A v poslední minutě řádné hrací doby ještě volný kop Messiho z pravé strany. "Desítka" poslala míč před branku, kde v malém vápně v pohodě chytá Cillessen.
45
Žlutou kartu dostává Bruno Martins Indi (Nizozemsko) za faul na pronikajícího Messiho.
44
Nakopávané míče v podání Nizozemska zatím k úspěchu nevedou, Argentinci zvládají tyto míče "sklepávat" a získávat ve svůj prospěch.
43
Zabaleta fauluje na vlastní půli a je tu možnost pro Sneijdera, který rozehraje volný kop z levé strany, ze střední vzdálenosti. Nakonec je z toho ale poměrně nepovedný centr, míč končí až na druhé straně u Cillessena, který se zapojuje do rozehrávky.
42
Emoce na hřišti, v hlavní roli Sneijder, který již těžce nese ostré zákroky Argentinců, navíc i on sám nyní inkasoval nějaký ten úder v osobním souboji, sudí Çakιr má zatím vše pod kontrolou.
41
Od Bruno Martinse Indiho se míč odráží za postranní čáru, Argentinci vhazují z pravé strany, ale míč se poté dostává až na půlící čáru.
40
Sneijder již zpět na hřišti, ale z jeho projevu je zřejmé, že je zraněním limitován, budou muset Nizozemci střídat o poločasové přestávce? Nechme se překvapit. Mezitím Argentinci kombinují na polovině soupeře.
39
Na druhé straně hřiště mezitím sledujeme Sneijdera, který těžce rozchází bolest v pravém kotníku po předchozím faulu Demichelise a musí být ošetřován za postranní čárou.
38
Messi se po souboji s Martins Indim ocitl na trávníku, skoro hokejový bodyček obránce Nizozemska, také tento zákrok mohl být oceněn kartou!
37
Sneijder poměrně ostře faulován Demichelisem, nepříjemný zákrok na pravý kotník a Nizozemec kulhá, to byl zákrok na kartu!
36
Garayova přihrávka z pravé strany zblokována v poslední chvíli bránícím Vlaarem.
35
A znovu odpískaným ofsajdem končí útočná akce Argentiny, tentokrát v něm uvízl Higuaín.
34
Argentinci s míčem na půli soupeře, ale celá útočná akce končí odpískaným ofsajdem Messiho.
33
Statistika držení míče: 49% : 51%.
32
Další centr z levé strany míří do vápna Argentiny, ale tam je odpískán ofsajd a v něm Vlaar, odkop od branky Romera.
32
Romero připravený, s rohovým kopem si poradil, stejně jako poté s nákopem Sneijdera.
31
Robben na levé straně s míčem, ovšem nepřešel přes bránícího Demichelise, je z toho alespoň rohový kop pro Nizozemsko.
29
Vše v pořádku, Mascherano se vrací za potlesku diváků na trávník, pokračuje se ve hře.
28
Mascherano zůstal ještě po souboji na nohou, ovšem poté se začal doslova "motat" a jen díky pomocné ruce právě Wijnalduma nenásledoval volný pád na trávník.
27
Došlo ke srážce hlavičkujícího Mascherana s Wijnaldumem, snad to nebude nic vážného. Na ploše zdravotníci, vidíme i nosítka.
26
Pozor, na půlící čáře zůstává ležet Mascherano, byť byl v té chvíli míč mimo, rozhodčí okamžitě přerušil hru.
25
Na druhé straně dlouhý pas na van Persieho, který nedokázal míč zpracovat v souboji s bránícím Garayem.
24
Tak to byla gólová hlavička Ezequiela Garaye, který, ač těsně bráněn Vlaarem, dokázal míč nasměrovat na branku, ovšem ten nakonec skončil nad brankou, zaváhání v defenzivě Nizozemska.
23
Pérez chtěl přistrčit míč na Messiho, nepovedlo se, je z toho rohový kop z levé strany.
22
Ale ani on se nijak neprosadil, když míč "posadil" pouze na hlavu bránícího van Persieho, který odhlavičkovává do bezpečí.
21
V krátké době po sobě druhý rohový kop pro Argentinu, z pravé strany rozehraje místo Messiho Lavezzi.
20
Messi rozehrál po zemi, ovšem z celé akce nevytěžili Argentinci téměř vůbec nic, Cillessen vyhazuje od své brány.
19
A po obranném zákroku De Vrije bude mít Argentina k dispozici první rohový kop, a to z pravé strany.
19
Akce Nizozemců končí faulem Wijnalduma na půli soupeře, kde se provinil vysokou nohou a hrát tak mohou Argentinci.
18
Lucas Biglia na chvíli získal míč, ale poté odehrál pouze k Martins Indimu. Nakonec je z toho autové vhazování pro Nizozemsko.
16
Sneijder zbrzdil kombinaci ve středu hřiště, aby poté nasměroval nepřesný pas na Kuijta, který nestihne míč na hrací ploše.
15
Zatím čtyřgólový Messi svou střeleckou bilanci na MS nevylepší z tohoto volného kopu, výtečným zákrokem se totiž blýskl dobře postavený Cillessen.
14
A pozor, na druhé straně fauluje Vlaar Enzo Péreze, a to v těsné blízkosti pokutového území, to je skvělá pozice pro Lea Messiho!
13
Sneijder se dostal k míči u pokutového území soupeře, z pravé strany pálí, místo "šajtlí" ale nártem, podle toho také pokus dopadl, míč vedle branky.
12
Místo Messiho rozehrál volný kop Lavezzi, ale soupeř se dokázal ubránit, žádné nebezpečí pro branku Cillessena.
11
De Vrij fauluje a je to volný kop pro Argentinu, na polovině soupeře, v blízkosti pokutového území, z levé strany.
10
Ovšem jen do té doby, než Messiho obral o míč Kuijt.
9
Messi padá u pokutového území soupeře, ale není to faul, pokračuje se ve hře, Argentinci kombinují.
8
Kuijt si poradil na pravém křídle s těžkým pasem a hlavou ho usměrnil na volného De Vrije, pokračuje "bago" v podání Nizozemska.
7
Robben se žene za míčem, ale jeho snahu přerušuje hvizd sudího – ofsajd. Přesto míč téměř okamžitě získávají zpět Nizozemci.
6
Zabaleta odvedl nyní dobrou práci ve vlastním vápně, kde dokázal zablokovat z levé strany pronikajícího Robbena.
5
Pérez zůstal zapomenut "vzadu" a při odkopu Romera od branky byl v ofsajdu.
3
První útočná akce Argentiny, ovšem vše ztroskotalo na nepřesné přihrávce Lavezzimu. Také na druhé straně jsme svědky nepřesnosti, a to v podání Nizozemců.
2
Nizozemci se však zatím drží ve středu hřiště, s míčem u nohy, soupeř volí vyčkávací taktiku.
1
Kuijt s míčem na pravé straně, ale raději vrací zpět do obrany. Následuje nákop z levé strany Martinse Indiho.
1
Následuje minuta ticha za zesnulého Alfreda di Stefana (1926 – 2014).
Oba týmy na hrací ploše, dohrávají hymny.

Nizozemsko: Cillessen – Vlaar, De Vrij, Martins Indi – Kuijt, Wijnaldum, Sneijder, de Jong, Blind – Robben, van Persie (C).
Náhradníci: Vorm, Krul – Janmaat, Verhaegh, Veltman, Kongolo, de Guzmán, Clasie, Lens, Huntelaar, Depay.

Argentina: Romero – Zabaleta, Demichelis, Garay, Rojo – Biglia, Mascherano, Pérez – Higuaín, Messi (C), Lavezzi.
Náhradníci: Orión, Andújar – Campagnaro, F. Fernández, Basanta, A. Fernández, Álvarez, Gago, Rodríguez, Palacio, Agüero.

Rozhodčí: Çakιr – Duran, Ongun (vš. TUR).

• Nizozemci vstoupili do šampionátu skvěle, když výsledkem 5:1 rozdrtili úřadující světové šampiony ze Španělska! Základní skupinu nakonec vyhráli bez ztráty bodu, ale hned v osmifinále málem "narazili"! Ještě v 88. minutě totiž prohrávali s Mexikem 0:1, ovšem po vyrovnání Sneijderem rozhodl ve čtvrté minutě nastavení o postupu Nizozemců Huntelaar.

• Namále však měli Nizozemci i v dalším utkání, tedy ve čtvrtfinále, kde nedokázali dát gól Kostarice a o jejich postupu nakonec musel rozhodnout až penaltový rozstřel.

• I v tomto semifinále bude velká pozornost upřena na Arjena Robbena, který je zde na turnaji zřejmě nejlepším fotbalistou Oranjes. Svým pohybem a naučeným padáním způsobuje na hřišti rozruch a hlavně defenziva soupeře musí být velmi pozorná! I když v předchozím utkání zazářil v penaltovém rozstřelu střídající gólman Krul, odborná veřejnost předpokládá, že do branky by se opět měl postavit Jasper Cillessen.

• 13. 6. 2014 – základní skupina •
Španělsko – Nizozemsko 1 : 5 (1:1)
Branky: 27. Alonso (pen.) – 44. van Persie (Blind), 53. Robben (Blind), 65. De Vrij (Sneijder), 72. van Persie, 80. Robben. Držení míče: 57 % : 43 %. Střely na branku: 6:11. Střely mimo: 3:2.

• 18. 6. 2014 – základní skupina •
Austrálie – Nizozemsko 2 : 3 (1:1)
Branky: 21. Cahill (McGowan), 54. Jedinak (pen.) – 20. Robben (Blind), 58. van Persie (Depay), 68. Depay (de Guzmán). Držení míče: 48 % : 52 %. Střely na branku: 4:10. Střely mimo: 1:1.

• 23. 6. 2014 – základní skupina •
Nizozemsko – Chile 2 : 0 (0:0)
Branky: 77. Fer (Janmaat), 90+2. Depay (Robben). Držení míče: 36 % : 64 %. Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 5:6.

• 29. 6. 2014 – osmifinále •
Nizozemsko – Mexiko 2 : 1 (0:0)
Branky: 88. Sneijder (Huntelaar), 90+4. Huntelaar (pen.) – 48. G. dos Santos. Držení míče: 55 % : 45 %. Střely na branku: 8:7. Střely mimo: 6:5.

• 5. 7. 2014 – čtvrtfinále •
Nizozemsko – Kostarika 0 : 0 (0:0), 4:3 pen.
Branky: rozh. pen. Kuijt. Držení míče: 64 % : 36 %. Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 13:5.

• Argentinci zatím na šampionátu spíše nudí, než aby předváděli ofenzivní a líbivý fotbal. V utkáních však podávají hlavně dokonalý taktický výkon a vzhledem k tomu, že se nakonec probojovali mezi poslední čtyři týmy MS, je tato taktika účinná!

• Mezi odbornou veřejností se o Argentině hovoří v souvislosti s Řeckem, které také díky podobné defenzivní taktice na velkém turnaji uspělo.

• Velkou ztrátou je zranění Ángela di Maríi, které ofenzivnímu záložníkovi z Realu Madrid s přezdívkou „Nudle“ nedovolí nastoupit do semifinále. Do sestavy se ale pro změnu vrací uzdravený Sergio Agüero, což by mohlo Argentině, která se do semifinále probojovala poprvé od roku 1990, pomoci!

• 16. 6. 2014 – základní skupina •
Argentina – Bosna a Hercegovina 2 : 1 (1:0)
Branky: 3. Kolašinac (vla.), 65. Messi (Agüero) – 85. Ibišević (Lulić). Držení míče: 57 % : 43 %. Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 7:9.

• 21. 6. 2014 – základní skupina •
Argentina – Írán 1 : 0 (0:0)
Branky: 90+1. Messi (Lavezzi). Držení míče: 71 % : 29 %. Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 10:4.

• 25. 6. 2014 – základní skupina •
Nigérie – Argentina 2 : 3 (1:2)
Branky: 4. Musa (Babatunde), 47. Musa (Emenike) – 3. Messi, 45+1. Messi, 50. Rojo (Lavezzi). Držení míče: 42 % : 58 %. Střely na branku: 7:13. Střely mimo: 5:5.

• 1. 7. 2014 – osmifinále •
Argentina – Švýcarsko 1 : 0 p.p. (0:0)
Branky: 118. di María (Messi). Držení míče: 62 % : 38 %. Střely na branku: 22:7. Střely mimo: 7:7.

Argentina – Belgie 1 : 0 (1:0)
Branky: 8. Higuaín. Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 3:6.

Utkání se odehraje na nově postavené Arena de São Paulo, která byly postavena speciálně pro tento světový šampionát. São Paulo je největší brazilské město dokonce sedmé největší na celém světě (počet obyvatel je něco málo přes 10 milionů)! Aréna je domovem pro tradiční místní klub Sport Club Corinthias, který, coby třetí velký tým z tohoto velkoměsta, neměl až do doby postavení této arény vlastní stadion! Současná kapacita arény je 63 321 diváků. Výstavbu stadionu, bohužel, zbrzdila i nečekaná a tragická nehody, kdy došlo ke zřícení části tribuny, což zaplatilo životem několik dělníků, což mělo za následek zhruba půl roční stavební přestávku. Místo v prosinci 2013 se tak brány zbrusu nového stadiony otevřely "až" 18. května tohoto roku, kdy místní Cotinthians sehráli jeden ligový zápas s Figueirense a na toto utkání se přišlo podívat 48 tisíc diváků (při snížení kapacity na polovinu)!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.