MSFL - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Prostějov : HFK Olomouc - 9. června 2018   17:00

Prostějov
Prostějov
3' Hapal  • 29' Píchal  • 66' Koudelka  • 75' Kroupa
4:2
(2:2)
HFK Olomouc
HFK Olomouc
24' Schmidt   • 39' Schmidt
Prostějov
Jícha, Kroupa, Koudelka, Pančochář, Machynek, Fládr, Smékal
Cieslat – Mikeska, Bureš
HFK Olomouc
Svoboda, Bořil, Banasik, Vichta

Prostějov po zásluze vyhrál. O když první poločas byl alespoň na gól vyrovnaný. Nicméně Prostějov byl lepší a ve druhém poločasu překvapení nepřipustil.
90'
88'
Zapletal měl hodě volného místa, nestřílel však a zkusil zakombinovat. Narážečka s Koupou se mu však nepovedla.
88'
Za faul v útočné polovině dostal Jan Šteigl žlutou kartu.
87'
Jeden z domácích doslova namazal soupeři, když patičkou u tyče nahrál za sebe. Neoral ale míč viděl a střelu k tyči chytá.
85'
V souboji o míč úspěšnější hosté, rychle se jim ale krátí čas.
84'
Následný aul domácích je navíc o míč připravuje
84'
Fládr centrem našel jen připravenou obranu.
81'
Tentokrát už ano, ale míč letěl příliš vysoko.
79'
Hosté šli do útoku, ke střele už se však nedostali.
75'
Prostějov právě vstřelil branku!
O čtvrtý gól domácích se postaral KAREL KROUPA , který se na hřiště dostal a ve druhém poločase.
72'
Na hřiště putuje také Zdeněk Fládr.
71'
Míč po ose Hirsch – Kroupa – Zapletal nakonec směřoval před bránu. Prudký centr ale nikdo nezpracoval, tedy nikdo z domácích.
69'
Změna na straně hostí. Schmidta nahrazuje Bořil.
68'
Protiútok hostí skončil nepříliš důrazným zakončením Šichora.Neoral chytá.
66'
JAN KOUDELKA opět ukázal, jak je pro domácí tým důležitý. Samostatnou akci totiž zakončil tak, že se s míčem dostal po ose až před golmana a prudkou střelou o břevno poslal Prostějov potřetí do vedení.
65'
Domácí opět trochu váhají s rozehrávkou. Nakonec míč posílají až Neoralovi.
59'
Zeď z hráčů však míč zastavila.
59'
Nebezpečná situace pro domácí. Volný přímý kop z boční čáry vápna.
56'
Akce Prostějova, která se tou dobou odehrávala ve vápně končí po útočném faulu.
54'
Koudelka je na hřišti vidět. Nyní přetlačil soupeře a snažil se míč od tyče dostat před bránu, golman si ale situaci pohlídal a míč chytil.
53'
Nepřesná nahrávka u postranní čáry stojí domácí balon.
52'
Po rohovém komu se dostal k finální přihrávce před bránu právě Koudelka, míč však nebyl přesný.
51'
První střídání. Davida Píchala na hřišti nahrazuje Jan Koudelka.
50'
Míč teď delší dobu na půlce Prostějova. Hráči domácích rozehrávají skutečně rozvážně.
48'
Zatím bez náznaku šancí se museli obejít diváci ve druhém poločase.
46'
Na hřiště se podívá Karel Kroupa.
46'
45+1'
45+1'
Následný roh pak nikdo nezužitkoval.
45+1'
Na závěr poločasu ještě jedna dalekonosná střela na hostující bránu, golman míč vyráží.
45+1'
Šichor ve střetu s Rusem, hostující hráč fauluje. Někteří z diváků se dožadují žluté karty, rozhodčí ale jejich žádost nevyslyšel.
45'
Neúspěšně, míč je sražený jedním z domácích do autu.
44'
Prostějov ale v akci pokračuje.
44'
Zapletal hledal na čáře nahrávkou Píchala, Seibert ale zasáhl včas.
43'
Hirsch po kombinaci se spoluhráči vzal míč, šel do výběhu a následně nastřelil branku z boku.
42'
Po delší době se ozývají fanoušci.
40'
Pěkná akce Holic. Sichor se dokázal prodrat kolem brankové čáry k nahrávce před bránu, zde se však nikdo z hostí včas nezorientoval. Podle rozhodčích byl navíc Sichor už za brankovou čárou, míč tak mění vlastníka.
39'
HFK právě vstřelil branku!
Asi jsem to zakřikl: druhá střela a druhá branky Holic. Opět se trefil MAREK SCHMIDT, který dostal příliš prostoru na hranici vápna a poslal míč pohlednou střelou do horních pater brány. Je opět vyrovnáno.
39'
Pokud se hodně nemýlím, dosud HFK vystřelilo jen jednou. A byl z toho gól.
38'
Hosté drží útočnou polovinu, ale v uctivé vzdálenosti od brány.
37'
Dvě akce a protiakce se nyní vystřídaly na hřišti. Ani v jednom případě však neskončily ohrožením pro brankáře.
35'
Hosté se vehnali do útoku, daleko se však nedostali. Konkrétně pouze do středového kruhu.
34'
Langer si teď efektivně kličkou udělal soupeře a dobře rozehrál. Po dvou nahrávkách už vak Prostějov není držitelem míče.
33'
Na Píchala mířila další dlouhá a vysoká nahrávka. Nicméně Antl si prostějovského benjaminka pohlídal a o míč ho obral.
33'
Nakonec je z toho přeci jen centr HFK do vápna, tam ale není nikdo v bílém.
32'
Hosté na míči, ale pořádně jim komplikuje život vysunutý forčeking Prostějova.
32'
Šteigl si dlouho hrál na dostřel brány s míčem a dvakrát to už vypadalo, že vypálí. Nakonec zvolil přihrávku a spoluhráč o balon brzy přišel.
31'
Antl s Rusem v souboji o míč u postranní čáry. Tohle asi hodně bolelo.
29'
Domácí si berou vedení zpět. DAVID PÍCHAL dostal luxusní nahrávku o otevřené obrany, vyhnul se bekovi a když už to vypadalo, že ho druhý o míč obere, tak obelstil i ho a po zemi posílá míč do sítě.
28'
Hapal v souboji ve vzduchu s Antlem. Antl padá k zemi, rozhodčí pískají faul. A fanoušci, ti se zlobí.
26'
Zhykol se hnal do palebné pozice, byl však faulován.
26'
Píchal málem zachytil dlouhý lob, nakonec byl ale na poslední chvíli o míč obrán.
25'
Pauza na pití. Potřebná, dnes je v Prostějově pomrně teplé počasí.
24'
Olomouc si podržela v útoku míč a nakonec může slavit vyrovnání. Velký podíl na brance MARKA SCHMIDTA má Marek Šichor. Ten našel střelce gólu nedaleko pravé tyče. Shmidt míč zpracoval, vyhrál souboj jeden na jednoho a následně přesně zakončil – 1:1.
23'
Postupným útokem se Olomouc vrací na útočnou polovinu.
22'
Ten ale Olomoučané nijak nezužitkovali, hra se tak znovu stěhuje na olomouckou polovinu hřiště.
21'
HFK kombinoval a nakonec získal aspoň aut.
20'
Hapal našel trochu více místě u osy hřiště, ale vzápětí byl o míč obrán a poslán k zemi. S pomocí faulu.
19'
Píchal neuspl v souboji s Antlem, který přes něj přešel. Obrana ale zapracovala dobře, ohrožení branky ze strany Olomouce jsme se nedočkali.
18'
Centrovaný balon proskákal neškodně brankovištěm.
18'
Kombinace HFK končí Schmidtem na trávníku. Hosté získávají standardku v dobré vzdálenosti od brány, na hranici vápna.
17'
Dlouhý balón přenesl hru na pravé křídlo z pohledu Prostějova, následná střela ale šla hodně mimo.
15'
Hapal si nejdříve pěkně obhodil soupeře. Následně ale poslal hodně nepřesnou nahrávku a akci tak zakončil.
14'
Ale je tu rychlý protiútok a střela mířená do růžku. Míč ale nakonec bránu míjí.
13'
Hosté po delší době dobili útočnou polovinu.
12'
Jeden z domácích nyní po náběhu hlavičkoval nad. Právě v tuto chvíli by určitě pomoh Karel Kroupa, známý to hlavičkář.
12'
Míč stále na kopačkách domácích. Ale do zakončení se moc nehrnou.
11'
Teď to chvíli hořelo před Kubicou. Na centr z pravé strany si naběhl do brány jeden z domácích a málem míč srazil za čáru.
11'
Píchal se po levém křídle prodral s míčem. Obránce ho nakonec ubránil, ale jen poslal míč do autu.
10'
Prostějov se ale ze sevření brzy vymanil. Rus zakládá protiakci.
9'
Po faulu domácích se hosté usadili na útočné polovině.
6'
Další střela Hapala, ten byl chvíli nekrytý. Míč si potáhl a z otočky střílel. Rána ale neměla potřebnou přesnost ani razanci.
3'
Úvodní gól zápasu je tady! Po zásahu LUKÁŠE HAPALA končí míč u levé tyče a Prostějov se tak dostávcá do vedení.
2'
První pokus směřující na hostující branku, golman lape.
1'
Zápas začíná míčem na kopačkách Prostějova.
1'
Stadion není ani zdaleka plný. Například velká část východní tribuny prakticky zeje prázdnotou.
Na prostějovské soupisce je vidět, že domácí už jen sezónu dohrávají. V základu nejsou třeba kapitán Kroupa, dále pak mistr rohových kopů Fládr či )útočník-hračička Koudelka.

1. SK Prostějov: Neoral – Hapal, Zhykol, Šteigl, Píchal, Zapletal, Rus, Hirsch, Schuster, Langer, Sus
Náhradníci: Jícha, Kroupa, Koudelka, Pančochář, Machynek, Fládr, Smékal

1. HFK Olomouc: Kubica – Buček, Spurný, Krejčí, Šichor, Voleský, Plesník, Seibert, Schmidt, Antl, Juráš
Náhradníci: Svoboda, Bořil, Banasik, Vichta

Rozhodčí: Cieslat – Mikeska, Bureš.
HFK Olomouc, fotbalisté z hanácké metropole, mají jiné starosti. Sezóna se mužstvu hrubě nepovedla, čemuž odpovídá i postavení v tabulce. Olomoučané mají nejhorší obranu soutěže, 70 inkasovaných branek na necelých třicet zápasů je na fotbal pořádná nálož.
1. SK Prostějov má dnešní zápas jako rozlučku se soutěží. Na čele tabulky už má totiž nedohnatelný náskok čtyř bodů na Velké Meziříčí. Postup tak volá, po roce by se Prostějov měl opět vrátit do druhé nejvyšší soutěže. Zaslouženě: většinu sezony své soupeře přehrával a když někdy chyběla fotbalovost, nahradila ji produktivita.
Dobrý den, vítám vás u pokračování Moravskoslezské ligy mužů. Dnes je na programu kromě jiných zápasů utkání Prostějova s HFK Olomouc.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.