375 diváků
Hulín
Vyskočil Martin, Minář, Rožek, Pospíšil

Dnešní utkání sledovalo 375 diváků.
Dámy a pánové, skončilo nám utkání šestého kola mezi Vrchovinou a Hulínem. I ve druhém poločase moc fotbalové krásy nebylo, oba týmy měly své světlé a stinné chvilky. Nejblíže výhře byli domácí, ale šanci z 89. minuty nevyužili. Nakonec se tak v celkem vyhroceném zápase rozešli oba týmy smírně 1:1. Z mé strany je to dnes vše, děkuji vám za pozornost a přeji úspěšný start do nového týdne. Z NMNM se s vámi loučí Tomáš Kalas.
90+2'
90+2'
Tu ale nevyužili a ještě je tu brejk 4 na 3 od hostujících hráčů. Naštěstí pro SFK ho Vícha uklidil do outu.
90+1'
Jdeme do poslední minuty zápasu, domácí budou mít zřejmě poslední šanci v podobě rohu.
90'
Hlavní rozhodčí nastaví dvě minuty, rohový kop hostující hráči ubránili bez problémů.
89'
Domácí mohl i vyhrát! Hlavička Dudy po nákopu Zbytovského se odrazila před Machalickým a hostující gólman nakonec vše musel uhrát na roh.
88'
Roh ale nezahráli hosté vůbec dobře, Zlámal vytěžil v souboji na pravé straně jenom vhazování.
88'
Šrom uhrál v nadějné situaci rohový kop. Hulín je v posledních minutách jasně lepší celek.
87'
Boušek prostrkoval na nabíhajícího Kamila Skalníka, ale ten v nejdůležitější fázi podklouzl a nic z toho nebylo.
85'
Sedláček vystřelil po odpískání ofsajdu a dostává žlutou kartu.
84'
Koláčný vystřelil téměř z půlky, jenže střelu tečoval Smetana a odražený balon hledal Martin Vyskočil, Šmída proti němu vyběhl včas.
84'
Spějeme k samotnému konci zápasu. Dočekala vystřídá na posledních cca 5 minut Boušek.
82'
Oulehla po pravé straně potáhl míč, povodil si tři obránce a rozehrál. Jenže neodcentroval přesně a přišly dva fauly na Zbytovského, sudí trestá pouze faul Koláčného.
81'
K Michalu Skalníkovi se snesl balon do malého vápna, z těžké pozice téměř v pádu odhlavičkoval jenom do ruk gólmana.
79'
Střídání v týmu SK Spartak Hulín: ze hřiště odchází Rožek, přichází Pospíšil.
78'
Michal Vyskočil si došel pro faul a Hulín může vsítit druhý gól. Rychlá rozehra na hranici vápna došla na Ondřejku, kterému ale do cesty vběhl Šrom a zamezil střele. To bylo asi jediné štěstí pro SFK.
77'
Diváky pořádně vystrašil nákop jednoho z hostí, který Šmída nezpracoval nejlépe a pocuchal nervy.
76'
Machalický si hlídal oba centry, jak roh samotný, tak i nákop Duby.
74'
Michal Skalník vybojoval pro domácí další rohový kop. Před jeho provedením proběhne střídání. Po zápase má kapitán Michal, místo něj nastupuje Košík.
74'
Ondřejku poslal do brejku Šrom, jenže Ondřejka se nacházel v ofsajdu a jinak nebezpečná akce Hulína má tak konec.
73'
Zlámal raději odehrál hlavou zpět na Machalického, aby nemusel hrát dopředu. Na domácí střídačce se navíc chystá střídání.
72'
Duba ustál souboj a před vápnem prostrčil na nabíhajícího Dočekala, který zbytečně balon přetáhl do úhlu a následně z pádu mířil nad branku! Další akce Vrchoviny.
71'
Z rohu ale nevytěžili nic domácí a Machalický vykopával sice za hranicí pokutového území, ale bez povšimnutí sudího.
70'
Michal sice posílal míč na nabíhajícího Michala Skalníka, ale bylo to poměrně dlouhé a domácí z toho vytěžili roh.
69'
Velice tvrdý souboj za hostujícím vápnem, Bača důrazně dojel Rožka a druhá žlutá pro Vrchovinu je na světě.
67'
Ofsajd hostí a SFK jde znovu do útoku.
66'
Chyba Michala Skalníka, který měl pouštět pod sebe na úplně volného Zbytovského! Skalník si vybojoval míč ve vápně soupeře a z velmi krkolomné pozice střílel. Pod sebou měl však nabíhajícího Zbytovského. Míč tak prošel vedle levé tyče.
65'
Šrom si nabíhal mezi dva obránce, balon ale srazil na Šmídu vracející se Duda a hostující hráč vyšel naprázdno.
64'
Hosté zahrozili hned podruhé, Rožek se napřáhl z 25 metrů a pálil, balon letěl kousek od pravé šibenice!
64'
Parádní zákrok Šmídy proti střele Šroma z úhlu! Hostující hráč střílel na delší tyč, ale domácí gólman parádně zneškodnil.
62'
Hosté si v poklidu vyšachovali obranu a Rožek chtěl nakopávat do vápna. Byl však při tom lehce přistrčen a pískán je faul. Pro Hulín se jedná něco jako o zkrácený roh.
60'
Rychlá rozehrávka na Michala Vyskočila nepřinesla nic zásadního, naopak hosté ztratili držení. Toho využil Zbytovský a poslal kolmici od autové čáry na nabíhajícího hráče, ten však nedoběhl.
60'
Výborný obranný skluz předvedl Michal Skalník a odpravil míč zase do autu.
60'
Poslední půlhodinka hry, Vrchovina bude vhazovat na úrovni hranice šestnáctky.
59'
Pozdrav balkónovým fanouškům poslal odvrácením míče do zámezí Bača. Obecně se nyní nejedná o nijak pohlednou hru, úvodní nápor Vrchoviny opět vyšuměl.
58'
Kamil Skalník zkoušel centrovat do vápna, míč byl ale blokován zpět do zámezí.
57'
Sedláček si povodil Michala Skalníka a narážečkou vyšachoval dva obránce, jeho centr však nebyl povedený a Šmída si poradil.
55'
Nové Město je jasně lepším celkem, ale zbytečně mnoho akcí přehrává. Nyní teda nepřehrával Michal a vystřelil, šajtlí ale do protějšího rohu a Hulín bude vhazovat.
55'
Spartaku nepomohl Martin Vyskočil, který fauloval zhruba na 25 metrů od brány a dostává žlutou kartu.
54'
Další rohový kop pro SFK. A mohl to být gól! K hlavičce se z malého vápna dostal Vícha, o zem ale trefuje pouze Machalického!
53'
Do vápna přiletěl centr od jednoho z domácích, Michal Skalník ale nedoskočil.
52'
Přetažený rohový kop si našel za vápnem Šrom, zasekl si balon a vystřelil, pouze do prvního bloku.
51'
Zlámal rozdal dva centry, jeden byl spíše nouzový, ten druhý ale vedl k rohovému kopu hostí.
50'
Druhá šance již byla nebezpečnější. Zleva šel na branku Michal Skalník, měl i prostor, ale místo střely, nebojím se říci nesmyslně, nahrával ještě před branku, kde ale nikdo nedobíhal.
49'
Kamil Skalník hledal vepředu Michala Skalníka, ale souhra dvou jmenovců nevedla k šanci.
48'
Sedláček přihrával vzduchem Rožkovi, který nedoběhl. Opět zůstáváme u nepřesností z první půle.
48'
Ofsajd domácích přerušuje akci, která by stejně ale asi neskončila nějakou tou šancí.
46'
Michal Dočekal nedoběhl balon směřující na něj a Spartak otáčel hru, Sedláček si ale v útoku pomohl rukama a sudí Macrineanu přisuzuje míč domácím.
46'
Střídání v týmu SK Spartak Hulín: ze hřiště odchází Tureček, přichází Vyskočil Martin.
46'
Rozhodčí ukončil první poločas proti vůli domácích fanoušků, je pravdou, že se nehrálo zhruba dvě minuty po nuceném střídání Chalupy. V úvodu měla více ze hry Vrchovina, která měla i šance na skórování. Tempo spolu s kvalitou následně upadlo a ani jeden tým se nemohl dostat pořádně do hry. Do varu dostal domácí fanoušky střelou z rohu Ondřej Vícha. Za domácí ale těsně před koncem půle, když se prosadil z přímého kopu parádně Václav Ondřejka. Není nouze o emoce z obou stran, druhá půle bude rozhodně zajímavá. Ta začne zhruba za 13 minut.
45'
43'
Hulín právě vstřelil branku!
Je srovnáno, těsně před koncem půle. K exekuci kopu se postavil VÁCLAV ONDŘEJKA a provedl to znamenitě, přímo do pravého vinglu.
42'
Kamil Skalník podkopl před vápnem přímo proti brance Viktora Rožka a Spartak má ideální šanci na srovnání.
42'
Michal Skalník vyslal přízemní centr do vápna, sice byl pěkný, ale do území nikoho a Hulín otáčí hru.
41'
Hosté ubránili akci Vrchoviny po faulu jednoduchým odkopem do autu. Blíží se konec půle, dá se předpokládat ještě nastavení.
40'
Hulín měl náznak brejku, v něm byl Rožek, ale byl ihned zbaven jakéhokoliv náznaku trojicí obránců.
39'
Výborný přechod do útoku SFK přes pět hráčů zakončoval zleva střelou Michal Dočekal, Machalický předvedl parádní zákrok a srazil na rohový kop!
39'
Vícha odkopl balon pod střechu tribuny a domácí fanoušci byli něco jako odrážedlo.
37'
Michal kroutil na zadní tyč, ale do branky to nezapadlo, v oblasti se totiž nenacházel ani jeden z domácích plejerů.
37'
Další nadějná akce domácích přijde. Šrom zezadu podkopl Michala Skalníka a z velmi dobré pozice přichází přímák pro domácí.
35'
Vrchovina právě vstřelila branku!
A z rohu se urodilo! Centr dopadl na úroveň penaltového puntíku, zde ho podivným kopem usměrnil ONDŘEJ VÍCHA na branku a míč se dokutálel přesně k levé tyči, Machalický už nedosáhl.
34'
Ale ne nadlouho! Parádní akci předvedl domácí Duba, když si povodil dva obránce a vystřelil, Machalický ale předvedl dobrý zákrok a vyrazil na roh.
34'
Michal Skalník nedoběhl balon ještě na hřišti a Hulín má míč.
32'
Z půlicí čáry centroval k vápnu Kamil Skalník, Duba vepředu ale nedoskočil. Machalický si však zahrával s ohněm, když nepřesvědčivě odkopl. Spartak pospíchal na druhou stranu, nastalý závar vyřešil Šmída vykopnutím až za areál.
31'
Druhý rohový kop za sebou vypadal lépe, Šrom ale balon nemohl vůbec doskočit a Duba zažehnal nebezpečí.
30'
Hulín si došel pro rohový kop, domácímu celku se moc v posledních minutách nedaří dostat více do hry.
29'
Zajímavý pokus vyslal na branku zpoza obránce domácí Michal, Machalický pouze kontroloval, pokus šel zhruba dva metry nad.
28'
Hra sklouzla do velkého počtu nepřesností z obou stran, ani jeden tým se nemůže dostat do nějaké lepší pozice na střelu.
26'
Na druhé straně si míč provedl Michal Skalník a z 20 metrů pokoušel střelu, Michal Vyskočil mu ji ale hned zblokoval.
26'
Ke střele se po průniku Turečka dostal Rožek, ze solidní pozice mířil do boční sítě.
25'
Další balon skončil ve stromech. Nepřesvědčivý obraný odkop Smetany rezultuje v nepochopení na domácí straně.
24'
Střídání přichází i na hostující straně. Zranění zřejmě nedovolí Bahounkovi dále pokračovat v zápase, místo něj přichází Rožek.
23'
Centr od Bačy odklidil bez potíží kapitán Zlámal za postranní čáru.
21'
Hulínští si za dvacet minut hry sympatie vůbec nezískali. Zpět ke hře, Michal Skalník byl následně při individuálním průniku lehce podkopnut, hra ale pokračuje dále.
20'
Střídání v týmu SFK Vrchovina: ze hřiště odchází Chalupa, přichází Duda.
19'
S Chalupou to vypadá bledě. Jdou k němu nosítka a zřejmě v dnešním zápase skončil. Domácím fanouškům situace hodně zvedla tep a nešetří invektivy.
17'
U hostující střídačky dostali domácí balon po faulu. Rozehrávka ale byla špatná a hosté šli do brejku. Šrom následně přišlápl Chalupu, který ztratil i kopačku a je k němu přivoláno ošetření.
16'
Chalupa vyhrál souboj u pravé strany a téměř z rohu dloubáčkem nakopl do vápna. Machalický vyškrábl k Zbytovskému, který akrobaticky míří na ulici za plotem.
15'
Úvodní nápor Vrchoviny opadl a nyní má ze hry spíše více Hulín.
14'
Bahounek i přes ošetřování nemusel jít za postranní čáru, což je prostor k diskuzi. Následný kop pod zeď ale nebyl vůbec ze strany Hulína povedený a domácí ho ubránili.
12'
Hra se přesunula k protějším střídačkám, kde následovala dvě vhazování. Hosté ale vycestovali na střed hřiště a domácí Smetana přišlápl Bahounka. Přichází tak první žlutá karta utkání.
12'
Rychlý brejk táhl zleva domácí Dočekal, místo nahrávky pod sebe ale zbytečně hrál dále a zbavil SFK balonu.
11'
Domácí se sami zahnali do úzkých, hlavička Chalupy zpět na Šmídu byla velmi špatně provedená a domácí brankář měl hodně co dělat.
9'
Další faul rozehrál domácí kapitán Michal, hlavičkoval na penaltovém puntíku Duba a neúspěšně.
8'
Hulínští budou hrát zřejmě dnes na brejky. SFK se moc nedaří v rozehrávce a hosté toho využili, odkopem na komentátorské stanoviště. Přežili jsme však, zábradlí nás ochránilo od větších škod.
7'
Rozehrávka faulu se hostům vůbec nepovedla. Hostující kapitán Zlámal rozehrál k nikomu z hostí a míč má Vrchovina.
7'
Balon propadl k Zbytovskému, který z ostrého úhlu trefuje výborně přesunutého Machalického!
6'
Vrchovina je jasně aktivnější tým a Hulín tlačí do defenzivy. Nyní přichází první rohový kop zápasu.
6'
Centr do vápna nenašel nikoho ze tří domácích hráčů a Hulín se bránil odkopem na druhou stranu.
5'
Michal Vyskočil v souboji u postranní čáry prohrál souboj a ještě mu byly přejety záda nohou. Vrchovina následně zakopla do autu a Hulín férově vrací.
5'
Duba doskakoval vysoký centr z hloubi pole, byl ale v ofsajdové pozici.
4'
Parádní přechod hostí do útoku zadělal domácím na menší problémy, ale zase jdou domácí na druhou stranu. A mohl to být gól! Nákop Michala Skalníka na zadní tyči našel Dubu, který u levé tyče trefuje jenom obránce! Nutno dodat, že byla prázdná brána.
3'
Nic neřešící faul na půlce Michala Vyskočila přisuzuje míč domácím, kteří rozehráli rychle dopředu.
2'
Michal Skalník si prostrčil balon mezi nohama Michala Vyskočila a šel dále, obránce hostí ho ale následně čistě zastavil.
2'
Smetana vrátil z půlky hru zpět před bránu hostí. Jenže Spartak přešel rychle do útoku a vše musel hasit Šmída odkopem.
1'
Začínáme, výkop provedli domácí a hned se mohli strachovat. Hulín začal aktivně a nápor zakončil střelou ze 16 metrů Bahounek, ze záklonu překopl plot a hned je o zábavu postaráno.
1'
-4'
Místní stadion se plní celkem slušně, ač to samozřejmě není nic proti tomu, co bylo k vidění v prvním kole MOL Cupu. Oba týmy zároveň nastoupily na hrací plochu a za chvíli začneme!

SFK Vrchovina: Šmída – Bača, Vícha, Chalupa, Smetana, Michal (C), Dočekal, Skalník M., Skalník K., Zbytovský, Duba
Náhradníci: Dobrovolný, Boušek, Duda, Košík, Juran

SK Spartak Hulín: Machalický – Kostka, Koláčný, Ondřejka, Sedláček, Tureček, Šrom, Vyskočil Michal, Zlámal (C), Oulehla, Bahounek
Náhradníci: Vyskočil Martin, Minář, Rožek, Pospíšil

Rozhodčí: Macrineanu – Richtár, Černý.
SFK Vrchovina
13. místo, 4 body, skóre 9:10, bilance 1-1-3
Vrchovina jakožto nováček doplácí na nezkušenost. V otevíracím zápase na domácí půdě proti historicky nejúspěšnějšímu týmu MSFL Uničovu vedl od 19. minuty, jenže vedení po ohromném tlaku neudržel a nakonec bral sympatickou prohru 1:2. Druhé domácí utkání proti Rýmařovu se neslo v podobném duchu. Od 25. minuty drželo SFK vedení, jenže ještě do půle stihli hráči z drsného kraje otočit skóre. Heroický výkon domácích ale způsobil srovnání osm minut před koncem a ubránění se drtivému tlaku. Konečný výsledek tedy 2:2. Dalším zápasem byl pro Novoměstské špíl ve Frýdku-Místku, týmu, který sestoupil z FNL. Rozdíl byl patrný ve všech ohledech a Frýdek vyhrál 4:1. Třetí domácí zápas proti Uherskému Brodu byl opět vyrovnaný, Vrchovina měla dokonce navrch, ale své šance nedokázala proměnit a prohrála 0:2. Poslední utkání ve Valašském Meziříčí ale stálo za všechny těsně prohrané zápasy. Jasná převaha hostí rezultovala v debakl domácích 5:0 a první výhru v soutěži. SFK je na dobré cestě přidat v neděli druhou výhru, ale nebude to nic lehkého.
SK Spartak Hulín
15. místo, 1 bod, skóre 6:16, bilance 0-1-4
V Hulíně si asi vstup do sezony představovali rozhodně jinak. Leccos naznačil první domácí zápas, kdy sice dali Vyškovu Hulínští tři góly, ale sami sedm inkasovali. O něco lepší to bylo na horké půdě Hlučína, ale Spartak nevyužil přesilu jednoho hráče po téměř celý druhý poločas zápasu a naopak inkasoval jedinou trefu v 89. minutě. Další zmar přišel doma proti nováčkovi z Dolního Benešova. Od 20. minuty domácí prohrávali, navíc ve 40. minutě dostal domácí Zlámal přímou červenou kartu za faul na unikajícího hráče. Zkázu dovršili Benešovští ve druhé půli a vyhráli 3:0. Pozvednutí nepřišlo ani v derby proti Kroměříži, ač se zde hosté drželi, nakonec podlehli 2:4. Jediný bodový zisk tak přišel proti Velkému Meziříči, kde padly dva góly za tři minuty a dopadlo to remízou 1:1.
Dobrý den příznivcům MSFL! V nedělní den budeme moci od 16:00 sledovat utkání mezi týmy, kterým se tak úplně nedaří. V pozici domácího celku bude SFK Vrchovina, která si připsala jedinou výhru, za to pořádně demoliční, když zničila Valašské Meziříčí na jeho hřišti 5:0! Proti bude stát SK Spartak Hulín, který uhrál jediný bod za remízu 1:1 s Velkým Meziříčím.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.