OH - fotbal - OH - fotbal - muži -  ONLINE PŘENOS -  Rumunsko : Již. Korea - 25. července 2021   13:00

Rumunsko
Rumunsko
0:4
(0:1)
Již. Korea
Již. Korea
27' Marin (vl.)  • 59' Lee Dong-gyeong  (Lee Dong-jun) • 83' Lee Kang-in   • 90' Lee Kang-in  (Song Min-kyu)
Rumunsko
Aioani – Pașcanu, Marin (C), Ghiță – Boboc (64. Grigore), Dulca (76. T. Baluța), Ciobanu (76. Florescu), Sefer (56. V. Gheorghe) – Dobre, I. Gheorghe – Ganea (56. Sintean).
Popa – T. Baluța, Florescu, V. Gheorghe, Grigore, Chindriș, Sintean.
Valenzuela (VEN) – Moreno (VEN), Torrealba (VEN)
Kašima Stadium, Kašima
Již. Korea
Song Bum-keun – Seol Young-woo, Jeong Tae-wook (C), Jisu, Kang Yoon-sung – Lee Dong-gyeong, Won Du-jae, Jeong Seung-won (46. Kwon Čang-hoon), Lee Dong-jun (65. Song Min-kyu) – Um Won-sang (90+1. Kim Jae-woo) – Hwang Ui-jo (78. Lee Kang-in).
Ahn Joon-soo – Kim Jae-woo, Kwon Čang-hoon, Lee Kang-in, Lee You-hyeon, Song Min-kyu, Lee Sang-min.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších olympijských přenosů se budu těšit na počtenou.
Jižní Korea potvrdila roli mírného favorita a Rumunsko porazila vysoko 4:0, čímž pořádně tak zamotala situaci ve skupině. První gól vstřelil rumunský stoper Marius Marin do vlastní brány, načež evropský celek oslabil zbytečným vyloučením Ion Gheorghe. Přesilovky Jihokorejci využili ke vstřelení dalších tří gólů, dvougólového Lee Kang-ina doplnil Lee Dong-gyeong.

Všechny čtyři celky mají ve skupině po třech bodech. Skóre má nejlepší Jižní Korea, jež je v plusu tří branek. Nový Zéland a Honduras mají stejný počet vstřelených i inkasovaných branek, Rumunsko je na hodnotě minus tři. Poslední skupinové zápasy tak slibují velké drama.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 0:3. Střely mimo: 6:10. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 10:13.
90+3'
90+1'
Střídání v týmu Jižní Korea: ze hřiště odchází Um Won-sang, přichází Kim Jae-woo.
90'
Jižní Korea právě vstřelila branku!
Ještě jeden gól do sítě Rumunů. Čtvrtý kousek přidává LEE KANG-IN. Ten si počkal v pokutovém území na nahrávku od Songa a gólovou technickou střelu umístil k levé tyči.
89'
Alespoň rohový kop vytěžil Song Min-kyu. Míč si výborně převzal, načež při snaze o centr naslepo trefil dobře postaveného Florescua.
88'
Srze zahuštěný střed hřiště se Jihokorejci do šance neprobili. Nejaktivnější byl Lee Kang-in, avšak průnik skrze dvěma soky nevyšel.
87'
Ani autové vhazování Rumunům vůbec nevyšlo. Mihai-Alexandru Dobre dostal zpětnou přihrávku do nohy, balón mu ovšem podjel pod ní do zámezí.
86'
Mihai Aioani rozehrál odkop na krátkou vzdálenost. Míč se k němu rychle vrátil a brankář pak měl co dělat, aby odkopl před presujícím útočníkem.
83'

Exekuce se chopil LEE KANG-IN. Balón poslal po zemi k levé tyči. Mihai Aioani neměl na dobře umístěnou střelu šanci dosáhnout, přestože trefil směr.
83'
Jižní Korea bude kopat pokutový kop! Ricardo Grigore si nedal pozor a ve vlastním pokutovém území evidentně podrazil protihráče. proti rozhodnutí ani neprotestuje.
82'
A opět nebezpečná akce, která klidně mohla skončit jihokorejským úspěchem. Ale tentokráte proti centru zleva včas vystartoval gólman.
81'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. O vítězi už je jasno. Jižní Korea vede o dva góly a Rumunsko v deseti neklade žádný odpor.
80'
Ani nově příchozí Tudor Baluța nedokázal zabránit pohromě, jež se hnala na rumunskou svatyni. Společně se spoluhráči měl štěstí, že Kwon Čang-hoon na dobrou přihrávku těsně nedosáhl.
78'
Střídání v týmu Jižní Korea: ze hřiště odchází Hwang Ui-jo, přichází Lee Kang-in.
77'
Hra opět přerušena, důvodem je nedovolený zákrok fotbalisty v bílém dresu. Alec Pașcanu si v hlavičkovém souboji pomohl loktem.
76'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Andrei Ciobanu, přichází Eduard Florescu.
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Marco Dulca, přichází Tudor Baluța.
75'
Dlouhý nákop gólmana Mihaie Aioaniho pohlídal Park Jisu. Bez problémů vyskočil nad Marina, navíc ještě sklepl kulatý nesmysl pro spoluhráče.
74'
A zatímco národní tým z asijského kontinentu bude v plusových číslech, tak Rumunsko v minusových. Zbylé dva účastníci, Nový Zéland a Honduras, mají skóre vyrovnané.
73'
Jihokorejci usilují o co nejlepší vylepšení skóre. To bude hrát velkou roli, protože po tomto zápase budou všechny čtyři celky na třech bodech.
72'
Dvojice napadajících fotbalistů se vydala otravovat Mihaie-Alexandrua Dobreho. Rumun musel vsadit na jistotu, a sice malou domů.
71'
Zajímavý centr na přední tyč našel hlavu Jeong Tae-wooka. Střela hlavou z velkého úhlu ale prostor mezi třemi tyčemi nenašla, míč zastavila boční síť.
70'
Další volný přímý op ve prospěch Jižní Koreji. Marius Marin přiběhl do souboje s Hwang Ui-jo pozdě, v plném sprintu zasáhl už jen nohy soka.
69'
Centr na penaltu nebyl dobrým řešením. Z brankové čáry vystartoval Mihai Aioani, ze vzduchu sebral míč do své moci.
68'
Svěřenci kouče Kima vybojovali standardku v podobě rohového kopu. Jmenovitě Jeong Tae-wook, jenž nastřelil pasivně stojícího Ciobanua.
67'
Kousek za polovinou hřiště zajel Alec Pașcanu do kotníků Song Min-kyua. Arbitr Valenzuela měl celou situaci přímo před sebou, stoperovi udělil kartu žluté barvy.
66'
Levou lajnou utekl svému osobnímu strážci Kwon Čang-hoon. Stříleným centrem hledal Lee Dong-gyeonga, těsně před ním míč odkopl do bezpečí Marin.
65'
Střídání v týmu Jižní Korea: ze hřiště odchází Lee Dong-jun, přichází Song Min-kyu.
64'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Radu Boboc, přichází Ricardo Grigore.
63'
Nechybělo moc, aby Jižní Korea přidala třetí kousek do sbírky. Um Won-sang viděl na středu nabíhajícího spoluhráče, jenže ve snaze nahrát podklouzl a zřejmě si natáhl sval. Míč skončil v boční síti.
62'
Fotbalisté v bílých dresech bojují, jenže bez míče běhají marně. Jihokorejci využívají jednoho hráče navíc, jsou všude o pomyslný krok dopředu.
61'
Po hodině střetnutí je téměř jisté, že tři body urve Jižní Korea. Lze jen těžko očekávat, že by do této chvíle hůře hrající Rumunsko v deseti lidech vstřelilo dvě branky.
59'
Pojistka přichází! za šestnáctkou znovu napřáhl LEE DONG-GYEONG, jehož pokus smolně tečoval padající bránící hráč. Balón pak chytil zajímavou faleš a stočil se nechytatelným způsobem k pravé tyči Aioaniovy svatyně.
58'
Stále stejná písnička. Jihokorejci kombinují na útočné polovině a hledají mezeru v defenzivě soupeře, kterou by zpečetili dnešní vítězství a důležité tři body.
57'
Kousek za velkým pokutovým územím si balón připravil na střelu Lee Dong-gyeong. Levačkou vyslal střelu těsně nad horní tyčku.
56'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází George Ganea, přichází Andrei Sintean.
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Antonio Sefer, přichází Valentin Gheorghe.
55'
Přenesení hry vyšlo, Lee Dong-jun ještě stihl kulatý nesmysl na hrací ploše. Posléze odcentroval před bránu a Aioanu ml velké štěstí, že skluzující Kwon Čang-hoon na míč nedosáhl.
54'
Na zdramatizování střetnutí to nevypadá. Jižní Korea hraje přesně to, co potřebuje. Kontroluje balón na útočné polovině a má dobře zformovanou obrannou řadu.
53'
Mihai Aioani výborným zákrokem udržela šance Rumunů na body. Za obranu dostal parádní nahrávku Won Du-jae, jenž mohl nahrávat pod sebe spoluhráči, který by uklízel do prázdné brány. Ale zachoval se sobecky a situaci vzal na sebe, brankáře neprostřelil.
52'
Pod tlakem si Alec Pașcanu pomohl malou domů brankáři. Strážce svatyně neváhal a z jedničky přenesl hru doleva na Ciobanua.
51'
Fotbalisté v růžovo-červených dresech kontrolují hru kombinací na útočné polovině. Rumuni běhají bez míče, což bere velké množství fyzických sil.
50'
Kang Yoon-sung se prodral mezi dvěma protihráči, načež předal balón Jeong Tae-wookovi, jenž si nepohlídal postavení s obranou, je mu pískán ofsajd.
49'
To také bude znamenat větší otevření hry, s tím se však musí počítat. To pak budou šanci pro Jižní Koreu na brejky a potvrzení vedení.
48'
Hráči evropského národního celku určitě nepřišli druhou polovinu odehrát jen z povinnosti. Sice hrají v deseti, ale i tak lze očekávat snahu o vyrovnání.
47'
Zatímco rumunský trenér poslal do druhého stejnou sestavu, bez vyloučeného Gheorghea, tak jihokorejský kouč jednu změnu udělal. A zřejmě ze zdravotních důvodů, protože Jeong Seung-won byl ošetřován po střetu hlavami s protihráčem.
46'
Střídání v týmu Jižní Korea: ze hřiště odchází Jeong Seung-won, přichází Kwon Čang-hoon.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 14:04.
Jižní Korea má skvěle zaděláno na odčinění překvapivé porážky proti Novému Zélandu, neboť po prvním poločase vede nad Rumunskem 1:0. Skóre zápasu udává situace z 27. minuty, kdy si povedený centr Lee Dong-juna srazil do vlastní brány kapitán Marius Marin. Rumunům ještě více zkomplikoval honbu za vyrovnáním Ion Gheorghe, který se nechal po dvou žlutých kartách vyloučit, svěřenci kouče Radoie budou dohrávat o deseti.
45+4'
45+3'
Ačkoli hrají v deseti, tak Rumuni těsně před koncem úvodního dějství zaútočili. S dvojicí Ganea, Ciobanu si ovšem čtyřčlenná defenziva věděla rady.
45+2'
Jeong Tae-wook nabral velkou rychlost, dokonce ještě o něco vyšší než balón. Dostal se až před něj a pak již nestihl zabrzdit, aby jej udržel ve hře.
45+1'
Obrovská komplikace pro Rumunsko. Ion Gheorghe vyskočil a smolně trefil rozběhnutého protihráče. Zblízka si pak prohlédl druhou žlutou kartu v utkání, která pro něj znamená předčasný konec.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu tři minuty.
44'
Co chybělo. Um Won-sang si v rychlosti narazil s Lee Dong-junem a pak z jedničky vypálil technickou střelou, jež se vykroutila o decimetry vedle pravé tyče.
43'
Antonio Sefer vyskočil vysoko a hlavou sklepl míč pod sebe na Mihaie-Alexandrua Dobreho. Ten míč získal, nicméně sám proti třem neměl šanci uspět.
42'
Z přemíry snahy Seol Young-woo fauloval. Nabral rychlost Marina, místo tělem však soka zasáhl bolestivě pravým loktem pod žebra.
41'
Virgil Ghiță chtěl hrát dopředu, jenže neměl na koho. Nakonec přenesl hru k levé lajně na Boboca, jehož dobře myšlenou přihrávku po lajně zastavil Kang Yoon-sung.
40'
Netrvalo dlouho a mužstvo z asijského kontinentu se nastěhovalo zpět na útočnou polovinu. Znovu přišel centr zprava, načež hlavičkoval Hwang Ui-jo do rukavic gólmana.
39'
Akce Jižní Koreji pokračovala rohovým kopem. Přetažená centr našel hlavu Seol Young-wooa, slabé zakončení nenadělalo Aioanimu žádné větší potíže.
38'
Centr do vnitra pokutového území zpracoval Um Won-sang. Zády k bráně nahrál pod sebe Lee Dong-gyeongovi, rána z první trefila jednoho z obránců.
37'
Z dvaceti metrů vypálil nepříjemnou střelu Jeong Seung-won. Balón zaplaval, přesto je Mihai Aioani zvládl vyrazit nad břevno.
36'
Jeong Tae-wook pod tlakem neotálel a odpálil balón daleko na útočnou polovinu. Virgil Ghiță má hodně času rozmyslet si rozehrávku.
35'
Na trávníku zůstal sedět jihokorejský kapitán Won Du-jae. Opět museli zasahovat zdravotníci, ani v tomto případě to ale nevypadá na nutnost střídání.
34'
Všech jedenáct jihokorejských fotbalistů se postavilo na brankovou čáru, aby eliminovalo hrozbu vyrovnávacího gólu. Marin rozehrál na Ciobanua, ten napálil gólmana.
33'
Obrovská chyba Jihokorejců. Jeong Seung-won přihrál dozadu brankáři a Song Bum-keun jako by zapomněl, že dostal pas od spoluhráče, pod tlakem vzal míč do rukou. Hlavní arbitr Valenzuela odpískal nepřímý kop ve prospěch Rumunska.
32'
Zajímavý protiútok vymyslel George Ganea, když po lajně vyslal Andreie Ciobanua. Záložník vybojoval roh, který sám rozehraje.
31'
Fotbalisté v růžovo-červených dresech hýří velkou aktivitou a hlavně chutí. Jeong Seung-won si narazil Jeong Tae-wookem, pak z první vystřelil prvačkou těsně nad.
30'
Riskantně si Mihai Aioani posunul míč před sebe a tak tak zvládl odkopnout kulatý nesmysl do bezpečí před presujícím Lee Dong-gyeongem.
29'
Nechybělo moc, aby si Rumuni dali druhý vlastní gól. Alec Pașcanu hlavou sklepával míč po gólmana, tomu se ale do cesty ještě připletl Virgil Ghiță. Aioani situaci nakonec zvládl.
27'
Jihokorejci jsou za svou aktivitu odměněni vedoucí brankou! Do nebezpečného centru Lee Dong-juna z pravé strany se položil stoper MARIUS MARIN, jenž usměrnil míč do vlastní brány, přímo do pravé šibenice. Aioani zůstal bezmocně stát na středu.
27'
Fotbalsité v bílých dresech zklidňují hru kombinací na vlastní polovině. Jižní Korea presuje zatím pouze v jednom hráči, ten toho ale moc nezmůže.
26'
Protiútok Rumunů rozjel Radu Boboc. Pravou stranou nastartoval Mariuse Marina, jemuž centr nevyšel, poslal ho do rukavic gólmana.
26'
Přetažený centr našel prostor, kam si naběhl Lee Dong-gyeong Lee You-hyeon. Zakončení mu nevyšlo ideálně, svatyni přestřelil.
25'
Na žluté karty je vyrovnáno. První rumunskou vyfasoval Ion Gheorghe, který u pravé lajny sestřelil Jeong Tae-wooka bez zjevné snahy hrát balón.
24'
Jihokorejci je ledována oblast za krkem. Otřesený reprezentant vstal na nohy bez cizí pomoci a zřejmě je připraven pokračovat v utkání.
23'
Střet hlavami odnesl hůře Jeong Seung-won, k němuž se sběhli spoluhráči a zjišťují spoluhráčův zdravotní stav. Do akce míří zdravotníci.
22'
Stoper Alec Pașcanu si neporadil se zdánlivě lehkým zpracováním, balón mu podjel pod levou nohou. Následně musel před dotírajícím protihráčem odkopnout do autu.
21'
Fauly se kupí. V blízkosti poloviny hřiště vyrobil nedovolený zákrok Mihai-Alexandru Dobre, když takticky zatáhl za dres Lee Sang-mina.
20'
V těžké pozici si Ion Gheorghe poradil na jedničku. Počkal, až k němu Jeong Tae-wook doběhne, aby jej nastřelil a získal autové vhazování.
19'
Dosavadní průběh zápasu se odvíjí v hodně bojovném duchu. Na Jihokorejcích je vidět velká chuť zvítězit, avšak výsledkem je příliš vysoká přemíra snahu a zbytečné množství faulů.
18'
Tvrdý náraz do reklamního banneru potkal Jeong Seung-wona. Ten v plné rychlosti přepadl přes Ganeu, ale ještě pád stihl zkorigovat tak, aby byl náraz co nejméně bolestivý.
17'
Andrei Ciobanu zůstává ležet na trávníku, nicméně rozhodčí nechal ve hře pokračovat. Když záložník zjistil, že se faul opravdu pískat nebude, tak rychle vstal.
16'
Rumunsko moc dobře ví, že remízový výsledek je dobrým výsledkem, avšak hrát zataženě od prvních minut se nemusí vyplatit.
15'
S útočnou agresivitou to nyní přehnal Hwang Ui-jo. Gheorgheho okopával tak dlouho, až mu nakonec byl odpískán útočný prohřešek.
14'
A znovu se ozval hvizd hlavního rozhodčího, který zastavil Jižní Koreu v útočení. Won Du-jae si při zpracování pomohl rukou.
13'
V posledních chvílích má mužstvo z asijského kontinentu navrch. Zajímavý náběh předvedl Jeong Seung-won, zabrzdil jej však zdvižený praporek pomezního.
12'
Jihokorejci sahali po důležitém vedoucím gólu! Hwang Ui-jo ve stoprocentní šanci zasáhl jenom brankáře, vzápětí před dalším Jihokorejcem dokázal odkopnout balón Ciobanu.
11'
Po lajně se rozběhl Lee Dong-jun. Virgil Ghiță mu zkřížil cestu a míč získal, načež poslal příliš prudkou malou domů, kterou Mihai Aioani nezpracoval. Následuje rohový kop.
10'
Standardku v podobě přímého kopu Rumuni v první branku nepřetavili. Proti centru vyskočil nejvýše Jeong Tae-wook, míč poslal pryč z šestnáctky.
8'
Za nákopem Boboca startoval George Ganea. Toho zezadu nekompromisně podrazil Jeong Seung-won, za což si vysloužil kartu žluté barvy.
8'
Chybnou rozehrávku Aleca Pașcanua nedokázal Won Du-jae potrestat. Balón si hodil až moc před sebe, čehož využil k obrannému odkopu Marin.
7'
Naštěstí to vypadá, že jihokorejský reprezentant bude v pořádku. Drží se sice za pravé stehno, ale za postranní čárou už se hlásí o návrat na hrací plochu.
6'
Virgil Ghiță sice přejel kotníky Lee Dong-gyeonga, ale jako první hrál balón, proto rozhodčí nechali ve hře pokračovat. Následně Boboc sportovně zakopl balón.
5'
A další faul Jihokorejců. Jeong Seung-won přiběhl pozdě do souboje s Ganeou, jehož bolestivě nakopl levačkou do lýtka.
4'
Těsně za polovinou hřiště byl nedovoleným způsobem povalen k zemi. Marco Dulca. Venezuelský hlavní rozhodčí pískl do píšťalky, hrát budou Rumuni.
3'
Situace ve skupině se má následovně. Nový Zéland, Honduras a Rumunsko mají po třech bodech, Jižní Korea je bez bodu. První dva zmíněné celky ale odehráli o jedno utkání více, postupové šance jsou tak stále otevřené pro všechny mužstva.
2'
Fotbalisté Rumunska vstoupili do důležitého skupinového utkání v bílých dresech. Jihokorejci oblékli dresy barvy růžovo-červené.
1'

Rumunsko: Aioani – Pașcanu, Marin, Ghiță – Boboc, Dulca, Ciobanu, Sefer – Dobre, I. Gheorghe – Ganea.
Náhradníci: Popa – T. Baluța, Florescu, V. Gheorghe, Grigore, Chindriș, Sintean.

Jižní Korea: Song Bum-keun – Seol Young-woo, Jeong Tae-wook, Lee Sang-min, Kang Yoon-sung – Lee Dong-gyeong, Won Du-jae, Jeong Seung-won, Lee Dong-jun – Um Won-sang – Hwang Ui-jo.
Náhradníci: Ahn Joon-soo – Kim Jae-woo, Kwon Čang-hoon, Lee Kang-in, Lee You-hyeon, Song Min-kyu.

Rozhodčí: Valenzuela (VEN) – Moreno (VEN), Torrealba (VEN).
Jižní Korea

Jihokorejci se kvalifikovali na letní olympijské hry loňským vítězstvím na asijském mistrovství světa hráčů do 23. Jednalo se o vůbec první titul v této soutěži, ve finále porazili po prodloužení 1:0 Saudskou Arábii.

Do olympijského turnaje však svěřenci kouče Kima nevstoupili vůbec dobře, v roli favorita prohráli s Novým Zélandem nejtěsnějším možným rozdílem 0:1. Pokud chtějí zachovat šance na postup, musí proti Rumunům minimálně remizovat.
Rumunsko

Fotbalisté Rumunska postoupili do Japonska zásluhou výborného výsledku na mistrovství Evropy hráčů do 21 let, kde společně s Francií obsadili dělené třetí místo a kvalifikaci si zajistili nejlepší čtyři týmy. Rumuni nebyli vůbec daleko od finálové účasti, nad Německem dokonce vedli 2:1, ale gól na 2:3 v 90. minutě byl krutou ránou, čtvrtý zásah pak ještě přišel v nastaveném čase.

Rumunsko první olympijský zápas v historii země zvládlo vítězně, v zajímavém duelu porazilo Honduras nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Dnešní vítězství nad Jižní Koreou by téměř jistě znamenalo jistotu postupu do další fáze turnaje.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásné nedělní odpoledne. Olympijský fotbalový program pokračuje skupinovými zápasy mužů a já vás vítám u zápasu mezi Rumunskem a Jižní Koreou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.