OH - fotbal - OH - fotbal - muži -  ONLINE PŘENOS -  Rumunsko : Nový Zéland - 28. července 2021   10:30

Rumunsko
Aioani – Ștefan, Ghiță, Ratiu, Chindriș (78. Deaconu), Grigore – Marin (C), Florescu (87. Sefer), Dulca (78. Ciobanu) – Dobre (78. V. Gheorghe), Sintean (59. Ganea).
Popa – Pașcanu, Ganea, Ciobanu, V. Gheorghe, Sefer, Deaconu.
Ortega – Orue, Sanchez
Sapporo Dome, Sapporo
Nový Zéland
Woud – Cacace, Pijnaker, Elliot (46. Ingham), Stensness – Just, Bell, Stamenic, Champness (46. McCowatt) – Wood (C), Garbett (72. Lewis).
Searle – Lewis, McCowatt, Stanger, Ingham, Waine, Sutton.

Jelikož Marin ani Ratiu své možnosti ke skórování nevyužili, utkání končí 0:0. Což znamená vyřazení Rumunska, po taktickém výkonu, založeném na bojovnosti jde do další fáze Nový Zéland. Tento tým nemá vyloženě žádnou hvězdu. Je to tým bojovníků, nelze od nich čekat žádný technický fotbal. Dnes velmi slušný výkon podal brankář Woud, obránce Cacace a kapitán Wood. Pro žluté karty by měl Nového Zélandu chybět záložník Stamenic. Mějte příjemné středeční poledne.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 6:5. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 16:18.
90+4'
90+3'
Ve středu hřiště fauloval Ciobanu.
90+2'
Navíc Ganea fauloval australského brankáře, ve snaze získat míč, který měl soupeř pod kontrolou.
90+2'
Marinova finta následně přes jeho spoluhráče nevedla k přímému ohrožení Wouda.
90+1'
Deaconu nedokázal správně srovnat krok a dle toho také jeho zakončení dopadlo.
90'
Rozhodčí nastaví 4 minuty!
89'
Žlutou kartu dostává Marko Stamenic (Nový Zéland).
88'
V souboji dvou desítek sestřelil Stamenic rumunského Ciobana a kartě po zásluze neujde.
87'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Eduard Florescu, přichází Antonio Sefer.
87'
Wood velmi ostře a nedovoleně vstoupil do vzdušného souboje s brankářem Aioanim.
86'
Centr Cacaceho byl pozornou obranou sražen na rohový kop pro Nový Zéland.
85'
Gheorghe si vzal velké sousto, projít kolem dvou bránících hráčů Nového Zélandu.
83'
Jeden z členů rumunského realizačního týmu obdržel od sudího Ortegy žlutou kartu.
83'
Nepřesný nákop mimo branku značí pouze výkop brankáře Wouda od své branky.
81'
Ganea byl zastaven pouze za použití nedovolených prostředků.
80'
Po rohovém kopu Nového Zélandu z levé strany hřiště značně vychýlenou mušku předvedl zakončující Clayton Lewis.
78'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Andrei Chindriș, přichází Ronaldo Deaconu.
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Marco Dulca, přichází Andrei Ciobanu.
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Mihai-Alexandru Dobre, přichází Valentin Gheorghe.
77'
Byl odpískán další prohřešek Rumunska v útočné fázi.
76'
Rumunský výběr měl více šancí ve druhém poločasu, ale hra je stále vyrovnaná.
75'
Prudký míč zprava vyrazil rumunský brankář, další střela byla sražena vracejícím se obráncem.
73'
Inghamovi s epodařilo za každou cenu zadržet šikovnějšího soupeře.
72'
Střídání v týmu Nový Zéland: ze hřiště odchází Matthew Garbett, přichází Clayton Lewis.
72'
Rumunský tým se provinil ofsajdem po rozehraném rohovém kopu.
71'
Přetažení centr zleva přeci jen nakonec nalezl v pokutovém území hlavu Andreie Ratia a jeho pokus musel rukavicí nad břevno vyškrábnout brankář Wood!
70'
Wood sice jako buldok přešel přes prvního obránce, ale druhý mu již vystavil stopku.
69'
Marin byl tentokráte i dle sudího faiulován ve středu hřiště McCowattem.
68'
Centrovaný míč po rohovém kopu končí pouze v rukavicích rumunského brankáře.
66'
Ukázkovou kosu vystřihl střídající Ganea proti Stensnessovi, překvapivě bez žluté karty.
66'
O chvíli později již byl odpískán nedovolený zákrok Dobremu.
65'
Marin šel do dvou protihráčů s úmyslem získat faul, sudí byl však jiného názoru.
64'
Obrovitý Wood překvapivě prohrál hlavičkový souboj s Andreiem Chindrisem.
62'
Následné zakončení Stamenice minulo tři tyče rumunské branky.
61'
Tvrdé zákroky na Floresca a posléze i na Stefana velmi slabý sudí nezaznamenal.
60'
Po rohovém kopu se k zakončení hlavou dostal Marius Marin, jehož střelu na brankové čáře zachytil brankář Woud!
60'
A Ganea bude mít možnost vstřelit branku po rohovém kopu Rumunska.
59'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Andrei Sintean, přichází George Ganea.
57'
Druhý poločas je zatím velmi opatrný a lavička rumunského týmu chystá první změnu ve své sestavě.
55'
Kombinace Nového Zélandu pořádně zaskřípala a míč také proto končí v zámezí, za postranmní čárou.
53'
Střela Liberata Cacaceho byla ze střední vzdálenosti velmi nepřesná.
52'
Tvrdý faul na Stefana sudí Ortega neodpískal vše končí pouze výkopem brankáře Aioaniho od branky.
51'
Marius Marin si ukázkově pokryl míč tělem a následně byl proto faulován protihráčem.
50'
Bell rád chodí často na zem a i tentokráte mu sudí na to skočil a odpískal údajný faul Sinteana.
49'
Centr byl příliš dlouhý a vysokáýna Andreie Ratiu, který tak nemohl pořádně zakončovat hlavou.
48'
Ingham ukázal, že skluzy ovládá poodbně dobře jako hráč jehož vystřídal – Elliot.
47'
Za obranou Rumunska se zjevil zcela osamocen Elijah Just ajeho centr následně dle hráčů Nového Zélandu trefil rumunského hráče v pokutovém území do ruky. I v tomto případě hra pokračuje dál.
46'
Střídání v týmu Nový Zéland: ze hřiště odchází Callan Elliot, přichází Dane Ingham.
Střídání v týmu Nový Zéland: ze hřiště odchází Joe Champness, přichází Callum McCowatt.
46'
Situace ve skupině je trochu jasnější, neboť ve stejně hraném utkání Jižní Korea drtí oslabený Honduras o vyloučeného hráče 3:0!
V případě postupu Rumunska do další fáze bude chybět kvůli žlutým kartám Marco Dulca.
Branka sice nepadla v prvním poločase, nicméně brankové příležitosti byli na obou stranách. Floresca v desáté minutě vychytal brankář Woud, podobná zásah si připsal po půlhodině hry brankář Aioani proti dalekonosné ráně Wooda. A stejného hráče vychytal i o pět minut později po jeho hlavičkovém pokusu.
45+1'
45'
Na centrovaný míč Stefana v pokutovém území ve skluzu nedosáhl Sintean.
45'
Rozhodčí nastaví 1 minutu!
44'
Dobre v komplikované situaci posunul míč v nouzi za sebe, ale Dulca nevystřelil nejlépe, nicméně bylo to s tečí.
43'
Nákop rumunského týmu předčasně oputil hřiště za postranní čárou.
42'
Žlutou kartu dostává Callan Elliot (Nový Zéland).
41'
Elliot byl ve skluzu velmi pozdě a sestřelil zezadu unikajícího Florina Stefana, zde se klidně mohlo i červenat.
40'
Florescu inkasoval tvrdý úder do oblasti svého obličeje.
39'
Ve vzduchu kraloval brankář Aioani a centrovaný míč vyrazil rukou do bezpečí ve spolupráci se svým obráncem.
38'
Champness příliš dlouho váhal, zasekávačkou si nepomohl a následná druhá střela byla sražena na dlaší rohový kop pro Nový Zéland.
36'
Po rozehrání rohového kopu nechal ve slibné pozici hlavičkující Wood vyniknout reflexy brankáře Aioniho!
35'
Po pěkné kličce Cacaceho přihrávku před branku srazil na rohový kop skluzující obránce Dulca.
34'
Vypadalo to na faul Bella, sudí však odpískal nedovolený zásah obránci Chindrisovi.
33'
Eduard Floresci se snažil o adekvátní reakci, jenže jeho pokus byl spíše nepovedený a nepřesný.
31'
Z velké dálky rovnou střelou na branku z přímého kopu to zkusil kapitán Chris Wood a brankář Aioani měl co dělat, aby míč vyškrábl rukou na rohový kop!
30'
Žlutou kartu dostává Marco Dulca (Rumunsko).
30'
Dulca ve vzdušném souboji doslova uzemnil Bella a další žlutá karta bude na světě.
30'
S centrem Stamenice si poradila hravě rumunská obrana.
28'
Žlutou kartu dostává Andrei Chindriș (Rumunsko).
27'
Stamenic absolvoval oboustranně tvrdý souboj s Andreiem Chindrisem. A sudí překvapivě uděluje žlutou karrtu.
26'
Hráči Rumunska reklamují hru rukou v pokutovém území Nového Zélandu, hra však pokračuje i nadále bez přerušení.
25'
Marina doslova sroloval obránce Callan Elliot, ten tedy v rukavičkách rozhodně nehraje.
24'
Po dlouhém autovém vhazování si míč nešikovně rukou zpracovával Andrei Sintean.
23'
Pěkný pas Marka Stamenice nedokázal po hříchu využít žádný z jeho spoluhráčů.
22'
Žlutou kartu dostává Matthew Garbett (Nový Zéland).
22'
Matthew Garbett nehezky atakoval po odehrání míče obránce Florina Stefana.
22'
Nový Zéland se sice dostal k zakončení, které šlo mimo branku, ale všemu předcházel ofsajd.
21'
Držení míče ukazuje velmi překvapivé hodnoty Rumunsko 41% ku 59% Nového Zélandu.
20'
Z velké dálky to zkusil bez přípravy Florin Stefan a rozhodně se nejednalo o povedený, střelecký pokus.
19'
Nepřesná kombinace Rumunska za středovým kruhem vedla pouze ke ztrátě balonu.
18'
Rozhodčí ohodnotil počínání Dobreho ve sprintérském souboji podél postranní čáry jako nedovolené.
17'
Nový Zéland bude rozherávat další rohový kop z pravé strany hřiště.
16'
Joe Champness překvapivě vyškolil obránce, ale již nedal míč přesně před branku svým spoluhráčům..
15'
Ve středu hřiště si v osobním souboji nedovoleně počínal Marco Dulca.
14'
Útočného faulu se po ztrátě míče před pokutovým územím soupeře dopustil rumunský hráč.
13'
Nový Zéland velmi rozvážně rozehrává další svou kombinaci na své polovině hřiště.
11'
Rohový kop již obrana Nového Zélandu v poklidu ubránila.
10'
Perfektně to udělal Eduard Florescu, obtočil se kolem bránícího hráče a brankář Woud musel jeho střelu srazit na rohový kop!
9'
Zatím je to velká bitva o každý míč. Technické dovednosti jsou spíše na straně Rumunská, obrovská bojovnost na straně Nového Zélandu.
7'
Opět byla útočná akce Rumunska předčasně zastavena kvůli ofsajdovému postavení.
6'
Sintean byl u postranní čáry tvrdě dohrán Joe Bellem, který může být tuze rád, že nevyfasoval žlutou kartu.
5'
Elliot skluzem na poslední chvíli obral o míč Alexandru Dobreho a bude to rohový kop pro Rumunsko.
3'
Následná útočná snaha rumunského výběru byla zastavena rozhodčími kvůli ofsajdu.
2'
Ve středu hřiště byl faulován Marco Dulca.
2'
Po rohovém kopu zakončení hlavou hráče v černém dresu bylo nepřesné.
1'
Po zásahu obránce Ghity, si Nový Zéland zahraje hned v úvodu utkání rohový kop.
1'
Po hymnách obou států probíhá ještě následně týmové focení.

Rumunsko: Aioani – Ștefan, Ghiță, Ratiu, Chindriș, Grigore – Marin (C), Florescu, Dulca – Dobre, Sintean.
Náhradníci: Popa – Pașcanu, Ganea, Ciobanu, V. Gheorghe, Sefer.

Nový Zéland: Woud – Cacace, Pijnaker, Elliot, Stensness – Just, Bell, Stamenic, Champness – Wood (C), Garbett.
Náhradníci: Searle – Lewis, McCowatt, Stanger, Ingham, Waine, Sutton.

Rozhodčí: Ortega – Orue, Sanchez.
Rumunsko bude hrát v bílých dresech. Nový Zéland v černých dresech.
Těžko tedy určit, kdo bude v tomto duelu favoritem. Nicméně karty jsou rozdané a nelze očekávat sveřevou defenzívu ani bezhlavé útočení.
Poslední utkání Nového Zélandu:

Nový Zéland – Honduras 2:3 (1:1)

Branky: 10. Cacace, 49. Wood – 45+1. Palma, 78. Obregón, 87. Rivas

ŽK: 74. Waine, 85. Stamenic – 36. Decas

Nový Zélend: Woud – Stensness, Reid (6. Stanger), Pijnaker – Ingham, Bell, Lewis (65. Stamenic), Cacace – Just (86. Champness), Wood, McCowatt (64. Waine).
Nový Zéland naopak při svém prvním vystoupení zdolla překvapivě právě výběr týmu Jižní Korea 1:0. To však nedokázal potvrdit ve střetnutí s Hondurasem, ve kterém prohrál 2:3, přestože byl dvakrát ve vedení.
Poslední utkání Rumunska:

Rumunsko – Jižní Korea 0:4 (0:1)

Branky: 84. (penalta) a 90. Lee Kang-in, 27. (vlastní) Marin, 59. Lee Dong-gyenong

ŽK: 25. Gheorghe, 67. Pascanu – 8. Jeong Seung-won

ČK: 45+1. Gheorghe (Rumunsko)

Rumunsko: Aioani – Pașcanu, Marin (C), Ghiță – Boboc (64. Grigore), Dulca (76. T. Baluța), Ciobanu (76. Florescu), Sefer (56. V. Gheorghe) – Dobre, I. Gheorghe – Ganea (56. Sintean).
Rumunsko nejprve porazilo Honduras 1:0, jenže ve druhém vystoupení ve skupině následovala doslova facka od Jihokorejců v podobě výsledku 0:4! Nicméně i tak má stále Rumunsko šanci na postup pokud porazí právě Nový Zéland.
Mít zamotanjšěí situaci než jaká je skupina B fotbalového turnaje na OH před posledním dvojutkání ani nejde. Všechny týmy po odehrání dvou kol mají shodně tři body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.