OH - fotbal - OH - fotbal - ženy -  ONLINE PŘENOS -  USA : Kanada - 2. srpna 2021   10:00

USA
USA
0:1
(0:0)
Kanada
Kanada
74' Flemingová
USA
Naeherová (30. Franchová) – O'Harová (80. S. Mewisová), Davidsonová, Sauerbrunnová (C), Dunnová – Ertzová – Horanová, Lavelleová – Williamsová (60. Pressová), Morganová (60. Lloydová), Heathová (60. Rapinoeová).
Monzulová (UKR) – Ratajová (CZE), Strilecká (UKR)
Kašima Stadium, Kašima
Kanada
Labbéová – Lawrencová, Gillesová, Buchananová, Chapmanová – Flemingová, Sinclairová (C) (87. Huitemaová), Scottová, Quinnová (60. Grossová) – Beckieová, Princeová (60. Roseová, 90. Leonová).
Sheridanová – Zadorskyová, Roseová, Grossová, Leonová, Huitemaová, Carleová.

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji Vám za pozornost. Na počtenou!
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 9:1. Rohy: 12:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 7:6.
Kanada slaví postup do finále fotbalového turnaje žen na OH v Tokiu, ve kterém se střetne s lepším z dvojice Austrálie – Švédsko. Dnes vytěžila opravdu z minima maximum. První poločas z obou stran moc kvalitní nebyl, hrálo se bez střel na bránu. Ve druhé půli byly od střídání v 60. minutě lepší USA, ale jedinou branku utkání nakonec vstřelila z penalty Jessie Flemingová. V závěru trefila Američanka Carli Lloydová břevno, ale víc si už favoritky nevytvořily.

Kanada si zahraje poprvé v historii o olympijské zlato. Američanky se musí spokojit jen s bitvou o bronz.
90+4'
90+4'
Centr mířil do dobrých míst zhruba na penaltovém puntíku, ale v této pozici Američanky nebyly.
90+3'
Na řadu přichází rohový kop. To je možná poslední šance USA s tímto zápasem ještě něco udělat.
90+3'
Přesně dvě minuty před koncem druhého poločasu bude Adrianna Franchová vykopávat od vlastní brány.
90+2'
Stále se však hráčky USA až přímo do vápna nedostávají. Navíc Julie Ertzová se provinila faulem, takže Kanaďanky budou šetřit další sekundy.
90+1'
Ve druhém poločase se budou nastavovat čtyři minuty. Tento čas dělí Kanadu od zisku olympijské medaile.
90'
Střídání v týmu Kanada: ze hřiště odchází Deanne Roseová, přichází Adriana Leonová.
89'
Aut sice budou vhazovat Spojené státy americké, ale spokojenější s tímto bude Kanada, neboť je to velmi daleko od její brány.
88'
Kadeisha Buchananová stačila včas odhlavičkovat centr mířící do vápna. O chvíli později přistál v pokutovém území Kanady další centr, který však jen proletěl do zámezí.
87'
Střídání v týmu Kanada: ze hřiště odchází Christine Sinclairová, přichází Jordyn Huitemaová.
86'
Carli Lloydová hlavičkovala po centru z levé strany přímo do břevna, od kterého se míč odrazil nad kanadskou bránu. Velká šance USA skončila neproměněna.
85'
Hostující fotbalistky díky aktivnímu přístupu získaly míč na útočné polovině, avšak nedokázaly jej podržet na delší časový úsek.
84'
Teprve první rána na bránu ze hry v podání Kanaďanek. Postarala se o ni Janine Beckieová z levé strany. Její pokus sice letěl pěkně, ale Adrianna Franchová problémy neměla.
84'
Kanaďanky vhazují aut na útočné polovině, se kterým rozhodně spěchat nebudou. Američankám se čas krátí velice rychle.
83'
Carli Lloydová předvedla nepříliš důraznou hlavičku, která zapadla přímo do rukavic Stephanie Labbéové.
82'
Christine Sinclairová ale předvedla důsledný obranný zákrok, takže vzruch před kanadskou svatyní se ani tentokrát nekonal.
81'
Megan Rapinoeová svedla důrazný souboj, díky kterému pro své barvy získala rohový kop. Hráčky USA se už do vápna Kanady stěhují v hojném počtu.
80'
Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází Kelley O'Harová, přichází Sam Mewisová.
80'
Nervozita se už k Američankám dostala. Po inkasované brance jim přestala fungovat kombinace.
79'
Christen Pressová ale nedokázala udržet míč na hrací ploše. Výkopu se tak ujímá Stephanie Labbéová.
78'
Američanky drží míč na své polovině. Kanada se opět zatáhla a teď čeká, s čím její soupeřky nakonec přijdou.
77'
Uvidíme, jak Američanky zareagují. Druhý poločas patřil jednoznačně jim, ovšem z ojedinělé útočné akce Kanady vzešla penalta.
74'
Kanada právě vstřelila branku!
V táboře Kanady zavládla obrovská radost! K penaltě se postavila JESSIE FLEMINGOVÁ, která poslala míč dostatečně vysoko po své pravé ruce. Adrianna Franchová se natahovala marně, a proto musela ze své sítě lovit balón. 0:1.
73'
Opravdu je to tak. Tierna Davidsonová faulovala, tudíž Kanada bude mít velkou šanci k dost možná rozdílovému gólu.
73'
VAR se vrací k jedné ze situací ve vápně USA! Kanada dost možná bude kopat penaltu.
72'
Christen Pressová si šikovně navedla míč na střed a poté otevřenou placírkou vypálila. Bohužel pro ni, rána šla jen doprostřed, kde Labbéová stála.
71'
Horanová přihrála na levou stranu, odkud přišel centr. Ten ale stoperky Javorových listů odvrátily.
70'
Střídání ale rozhodně pomohlo favoritkám tohoto utkání, které teď mají daleko více ze hry. Rozhodně jsou daleko blíže k rozhodnutí po základní hrací době.
68'
Další šance! Julie Ertzová se u přední tyče při rohovém kopu dostala k zakončení hlavou, ale brankářka Kanady stála opět na svém místě. Teď ale musí čelit těžkým chvílím.
68'
Při standardní situaci vyslaly USA šikovný točený centr směrem na bránu, ale Labbéová balón vyboxovala nad sebe.
66'
Nápor hráček v bílých dresech pokračoval. Střela ze střední vzdálenosti byla Kadeishou Buchananovou zablokovaná.
65'
První střela na bránu v rámci celého utkání, o kterou se postarala střídající Carli Lloydová. Ta vypálila prudce směrem pod břevno, ale Stephanie Labbéová vytáhla skvělý zákrok.
63'
Deanne Roseová se ve vápně dostala k odraženému míči, ale dvojitý blok americkým obránkyním vyšel. Poté se už USA v pohodě ubránily.
62'
Američanky tedy obměnily celou útočnou formaci. Podaří se jim díky tomu konečně dostat do větší gólové šance?
60'
Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází Lynn Williamsová, přichází Christen Pressová.
60'
Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází Alex Morganová, přichází Carli Lloydová.
Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází Tobin Heathová, přichází Megan Rapinoeová.
60'
Střídání v týmu Kanada: ze hřiště odchází Nichelle Princeová, přichází Deanne Roseová.
Střídání v týmu Kanada: ze hřiště odchází Rebecca Quinnová, přichází Julia Grossová.
59'
Lindsey Horanová se při rohu dostala k hlavičce, avšak nenamířila ji moc dobře. Stephanie Labbéová zasahovat nemusela.
58'
Dunnová se dostala až do vápna, ale její přízemní pas stačily obránkyně Kanady zablokovat. Nicméně USA stále častěji zatápí pod kotlem.
56'
Centr však zamířil do připravených rukavic Stephanie Labbéové, pro kterou to těžká práce rozhodně nebyla.
56'
Crystal Dunnová získala šestý rohový kop pro svůj tým v tomto zápase.
55'
Kanada se snažila dostat pravou stranou alespoň k centru, ale ten stejně nepřišel. Na řadu přichází aut pro Američanky.
54'
USA si vytvořily územní převahu. Nyní Kanadu k míči vůbec nepouštějí, ale stále platí, že se do vápna obtížně dostávají.
53'
Tobin Heathová se objevila v zajímavé střelecké pozici, jenže v danou chvíli ji zastavil ofsajd.
52'
Levá obránkyně USA je ve druhé půli aktivní. Tentokrát už vyslala daleko přesnější pas, jenže Morganová hlavičkovala pouze za sebe.
51'
Horanová vybídla Dunnovou, která se snažila proniknout vpřed, jenže byla zastavena. Podle rozhodčí čistým způsobem.
50'
Kelley O'Harová odklidila průnikovou přihrávku Kanaďanek do autu. Pozdržela tak útočnou akci mužstva v červených dresech.
48'
Fotbalistky USA zvládly souboj na levé straně, avšak pak se Dunnové centr nepovedl. Trefila pouze svou kolegyni, která zrovna před ní stála.
47'
Nepřesnost na středu hrací plochy zabrzdila akci Kanady. Poté se míče už ujaly Američanky.
46'
Lindsey Horanová se hned po dvaceti sekundách šplhala na malém vápně do vzduchu, na centr své spoluhráčky ale nedosáhla.
46'
Skončil nám první poločas, který rozhodně příliš zajímavých momentů nenabídl. Když se jeden či druhý tým dostal k zakončení, byly to víceméně jen málo nebezpečné hlavičky. Za zmínku určitě stojí zranění brankářky USA Naeherové, kterou nahradila její kolegyně Franchová. Snad nám druhá půle nabídne lepší fotbal.
45+6'
45+6'
Ale defenzíva Kanady byla opět lepší. Balón se už dostal zhruba k půlící čáře.
45+5'
Tierna Davidsonová si chystá míč k rohovému praporku, ze kterého jej uvede do vápna.
45+3'
Alex Morganová si našla míč v pokutovém území, ale hlavička se jí nepovedla. Nicméně se jednalo o alespoň částečný vzruch, který tento zápas určitě potřebuje.
45+2'
Domácí fotbalistky si chtějí ještě před pauzou vynutit převahu. Dnešní souboj dvou geografických sousedů je ale zatím plný nepřesností na obou stranách.
45+1'
Nastavovat se bude 6 minut. Je to zcela očekávané, neboť ošetřování při zranění Naeherové zabralo minut minimálně pět.
45'
Hráčky v červených dresech zachytily nepřesnou rozehrávku USA, avšak následně si přesně nepřihrály.
43'
První poločas pomalu ale jistě míří do svého konce. Stále jsme žádnou šanci ani střelu na bránu neviděli. USA vystřelily dvakrát mimo, Kanada jednou.
42'
Alex Morganová zůstala po jednom ze soubojů ležet na trávníku. Útočnice USA ale bude v pořádku, rozhodně nebude muset střídat.
40'
Tierna Davidsonová z rohového kopu chtěla přetáhnout míč k zadní tyči, avšak Kanaďanky skvěle zareagovaly hlavou. O chvíli později se dostala k hlavičce Morganová, avšak ta žádný prostor nedostala a navíc neseřídila dobře mířidla.
39'
Nepřesný centr byl k vidění i na straně opačné z levačky Williamsové. Práci s odkopem tak bude mít Stephanie Labbéová.
38'
Janine Beckieová rozehrála následný roh velice špatně. Míč poslala z něj přímo nad branku, tudíž na řadu přichází odkop Franchové.
37'
Kelley O'Harová se důrazně vyšplhala do vzduchu i za cenu toho, že už jednu žlutou kartu na kontě má. Nicméně ruce nechala dole, takže se o faul ve výskoku nejednalo.
36'
Nyní se tempo hry znovu trochu uklidnilo. Kanaďanky zachytily náznak a teď pokračují s míčem na kopačkách.
34'
Allysha Chapmanová centrovala až k zadní tyči, kam si však žádná její spoluhráčka neseběhla. Míč přebraly domácí fotbalistky a nyní už pádí kupředu.
33'
Zakončení hlavou v podání Vanessy Gillesové sice přišlo, avšak bylo také hodně nepřesné. Zamířilo zhruba pět metrů vedle pravé tyče z pohledu Franchové.
32'
Kelley O'Harová uviděla za celkem nepříjemný skluz první žlutou kartu v zápase. Následovat bude rohový kop Kanady.
31'
Julie Ertzová uklidnila hru přihrávkou dozadu. Američanky nevyužily prostor k možnému přečíslení.
30'
Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází Alyssa Naeherová, přichází Adrianna Franchová.
30'
Pro Naeherovou to definitivně vypadá na konec v tomto zápase. Při odkopu ji pravá noha znovu rozbolela, tudíž nemá cenu pokračovat ve hře.
28'
Jenže defenzíva USA byla dobře postavená. Uvidíme, jestli se nám hra trochu rozhýbe. Stále platí, že gólovku jsme ještě neviděli.
27'
Kanada rozehraje z vlastní poloviny hřiště. Čeká ji autové vhazování na levé straně.
26'
Dobrých pět minut se vůbec nehrálo. Až nyní pokračujeme ve hře.
25'
Naeherová se po ošetření zvedla, takže to v tuto chvíli na změnu zase nevypadá. Náhradní gólmanka si už vzala rozlišovák zpátky na sebe.
23'
Jedná se o zranění v dolní části těla, konkrétně na pravé noze. Za postranní čárou se už rozcvičuje Adrianna Franchová.
22'
Brankářka je stále otřesená. Tohle nevypadá dobře směrem k jejímu pokračování v dnešním semifinále.
20'
Alyssa Naeherová zůstala po jednom ze soubojů ležet na trávníku. Snad bude gólmanka Spojených států amerických v pořádku.
19'
Hlavičkující Kadeisha Buchananová nebyla po rohovém kopu důrazná. Kanada se ovšem chytila a v posledních minutách je jasně lepší ona.
18'
Pro Kanaďanky se sympaticky otevřel prostor na středu hřiště, avšak chybělo lepší finální provedení. Pokud by přišla přesná přihrávka, Princeová by šla do úniku.
17'
Dominantní v pokutovém území byly fotbalistky USA. Nicméně záhy přijde na řadu další kop od rohového praporku.
17'
Janine Beckieová získala pro Kanadu první rohový kop v zápase. Sama jej také rozehraje.
15'
Za námi je přesně patnáct minut hry a na první větší šanci stále čekáme. Je to zatím i bez střel na bránu.
14'
Rychlé vysunutí na hrot útoku Kanadě nevyšlo. Skvělý skluz stoperky Becky Sauerbrunnové zachránil USA.
13'
Janine Beckieová neměla moc prostoru na pravé straně. Nakonec nedokázala pro své barvy získat ani autové vhazování, toho se totiž ujímají Američanky.
12'
Kanada se snad poprvé v utkání na delší dobu pomazlila s míčem. Zkouší to postupnou rozehrávkou i přes střední obránkyně.
11'
Balón propadl až k brankářce Naeherové, která tak měla dostatek času na kloudné rozehrání.
10'
Znovu se domácí hráčky dostaly do zajímavého náznaku. Javorové listy se zatím jen brání.
10'
Lynn Williamsová předvedla rychlou kličku, ale následně už nedokázala vyslat přesnou křížnou přihrávku.
9'
Morganová vybojovala rohový kop, který nebyl rozehrán úplně špatně. Poté balón skákal ve vápně Kanady, jenže žádné zakončení nakonec nepřišlo.
8'
Česká pomezní rozhodčí Lucie Ratajová řešila něco u postranní čáry s Američankou Kelley O'Harovou.
7'
Kanaďanky ale neměly problém s jeho odvrácením. Nicméně úvod střetnutí patří herně spíše fotbalistkám v bílých dresech.
6'
Domácí rozehrají první rohový kop dnešního utkání. Zahrávat jej bude Davidsonová.
5'
Centr do pokutového území v podání USA byl odvrácen na hranici velkého vápna, odkud ale rána nepřišla.
3'
Rose Lavelleová se po faulu ocitla na zemi. Míč tak rozehrají Spojené státy americké.
2'
Rebecca Quinnová šikovně potáhla míč středem hřiště, ale poté už směrem vpřed hostující hráčky pokračovat nemohly, neboť levá obránkyně Dunnová se rychle vrátila.
1'
Američanky začaly na útočné polovině. Nákop na levou stranu ale byl přečten defenzívou Kanady.
1'
Utkání nám za pár chvil začne. Kanada bude hrát v červených dresech, USA v bílých.

USA: Naeherová – O'Harová, Davidsonová, Sauerbrunnová (C), Dunnová – Ertzová – Horanová, Lavelleová – Williamsová, Morganová, Heathová.
Náhradníci: Franchová – S. Mewisová, Lloydová, Pressová, Sonnettová, Rapinoeová, Kruegerová.

Kanada: Labbéová – Lawrencová, Gillesová, Buchananová, Chapmanová – Flemingová, Sinclairová (C), Scottová, Quinnová – Beckieová, Princeová.
Náhradníci: Sheridanová – Zadorskyová, Roseová, Grossová, Leonová, Huitemaová, Carleová.

Rozhodčí: Monzulová (UKR) – Ratajová (CZE), Strilecká (UKR).
Reprezentantky Spojených států amerických budou favoritkami tohoto klání. Vždyť právě ony vyhrály MS 2015 a 2019. Nicméně na letošní olympiádě moc dominantní nejsou. V základní skupině uhrály jen 4 body za výhru proti Novému Zélandu a remízu s Austrálií. O skóre tak postoupily do čtvrtfinále, ve kterém zdolaly Nizozemky až po penaltách.

Kanadské reprezentantky taktéž postoupily do play-off až ze druhého místa ve skupině. Skončily na pěti bodech, když porazily Chile a remizovaly s Velkou Británií a Japonskem. Ve čtvrtfinálovém souboji přemohly silné Brazilky taktéž po penaltách. Nicméně zas takovým outsiderem dnes nejsou, vždyť na posledních hrách v Riu vybojovaly bronz.
Hezké pondělní dopoledne při sledování textového přenosu ze semifinálové bitvy mezi USA a Kanadou. Už dnes se na OH v Tokiu rozhodne o obou finalistech fotbalového turnaje žen. Zápas začíná v 10:00. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.