SESTŘIH Premier League: Burnley - Crystal Palace 2:3

Hlavní rozhodčí Dowd dnes naposledy foukl do píšťalky, a ukončil tak zápas 22. kola, ve kterém Burnley podlehlo Crystalu Palace, a to 2:3. K vidění tak bylo celkem pět branek. Utkání bylo velmi vyrovnané a zvítězil tým, který měl větší snahu. Navíc hosté to měli velmi složité, protože v 16. minutě prohrávali už 2:0, to se trefil Mee a Ings. Nicméně Crystal Palace se nevzdal a pořádně zabojoval. Ve 28. minutě snížil na 2:1 Gayle, ale do konce prvního poločasu už hosté neskórovali. Za to druhý poločas jim vyšel podle představ a ve 48. minutě bylo vyrovnáno, o tento gól se zasloužil Puncheon, který obehrál několik protihráčů a nádhernou trefou k tyči nedal gólmanovi šanci. Pak už se oba celky snažily o vedoucí branku, protože touha po třech bodech byla obrovská. Nakonec se dočkal Crystal Palace, který zachránil opět Gayle, jenž v 87. minutě poslal hosty do vedení. Z tříbodového zisku se tak radují hráči ve žlutých dresech.
90+3
90+2
Dvojí změna v závěru zápasu: odešli Boyd a Jones, nahradili je Sordell a Wallace.
90+2
90
Druhý poločas bude nastaven o 3 minuty.
87
Crystal Palace právě vstřelil branku!
Puncheon vyslal nadýchaný centr do vápna, kde si DWIGHT GAYLE ukázkově zpracoval míč a pohotovou střelou poslal hosty do vedení.
85
Murray byl blízko vedoucí brance, ale trefil pouze tyčku!
85
Protože se soupeř v pohodě ubránil a odehrál míč na roh, tak hosté dostali výhodu standardní situace. Nicméně branku soupeře neohrozili.
85
Puncheon ze své kopačky vyslal nadýchaný centr do vápna, ale nikdo ze spoluhráčů se ke střele nedostal.
84
Oživit hru se pokusí Mariappa, kterému udělal místo v sestavě Kelly.
81
Rohový kop si vzal na starost Boyd, ale centr nebyl podle jeho představ a navíc ani nikoho ze spoluhráčů nenašel.
80
Trippier odcentroval balon do vápna, ale soupeř se ubránil a odehrál míč na rohový kop.
79
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Yaya Sanogo, přichází Glenn Murray.
78
Burnley mohlo jít do vedení, ale štěstí mu nepřálo. K odraženému míči se ve vápně dostal Keane, který pálil k tyči, ale na brankové čáře zasáhl dobře obránce, který tak zabránil stoprocentnímu gólu.
77
Ward fauloval a za svůj nedovolený zákrok byl potrestán žlutou kartou.
77
Druhý poločas zatím příliš zajímavý není. Oba týmy se snaží o vedoucí gól, ale ten nepřichází.
74
Ve vzdušném souboji se proti pravidlům provinil Sanogo a od rozhodčího vyfasoval žlutou kartu.
73
Hrací plochu opustil Barnes a místo něj přišel Vokes.
72
Puncheon zahrával rohový kop, ale obrana domácího celku byla pozorná a nikoho z protihráčů k míči nepustila.
71
Na centrovaný balon si vyskočil Mee a snažil se o svoji dnešní druhou branku, ale to se mu nepodařilo, protože gólman byl na místě.
70
Dohráno má dnes Zaha, kterého vystřídal Guedioura.
70
Trippier hledal centrem někoho ze spoluhráčů, ale k balonu se dostal pouze bránící fotbalista, který odehrál balon do bezpečí. Následuje roh pro Burnley.
68
Sanogo čekal na centr od spoluhráče, ale branku soupeře neohrozil.
66
Sanogo už vypadá hodně frustrovaně a kouč si toho všímá.
66
Sanogo si teď počínal nedovoleně a sudí tohoto hráče varoval.
63
Další faul, tentokrát v podání Boyda. Rozehrávat budou hosté.
61
Žlutou kartou byl potresstán Shackell.
60
K centrovanému míči se dostal McArthur, jenž pálil z levačky, ale jeho pokus byl nepřesný, takže se do branky nevešel.
59
Trippier fauloval, a tak hosté dostali výhodu standardní situace. Nicméně ke střele na branku se nedostali, ale získali další výhodu standardní situace, tentokrát rohového kopu.
57
Sanogo dnes příliš vidět není, a tak jeho první start za Crystal Palace určitě podle jeho představ není. Tento mladík totiž dokáže mnohem víc. Nejspíš je tak znát, že se ještě nestihl pořádně seznámit se stylem hry svých nových spoluhráčů.
55
Boyd fauloval a rozehrávat bude Crystal Palace.
53
Ings se snažil hezky odcentrovat balon před branku, ale provedení bylo velmi žalostné.
51
Standardní situaci si vzal na starost Puncheon, ale on ani jeho spoluhráči branku soupeře neohrozili. V 51. minutě tak stále trvá stav skóre 2:2.
51
Shackell se provinil proti pravidlům a rozhodčí mu domluvil. Následuje volný přímý kop pro hosty.
48
Fotbalisté ve žlutých dresech začali druhý poločas ideálně a zaslouženě vyrovnali. Všechno na sebe vzal JASON PUNCHEON, jenž obehrál několik protihráčů, navedl si míč na střelu a poté parádní trefou k tyči nedal gólmanovi šanci.
46
Gayle vystřelil, ale jeho pokus byl zablokován protihráčem.
46
Míč do druhého poločasu uvedli hosté, kteří se budou snažit minimálně vyrovnat.
46
Druhý poločas začne přibližně v 17:02.
Hlavní sudí ukončil první poločas za stavu 2:1. Prozatím jsme tedy mohli vidět tři hezké branky. Do vedení se dostali domácí fotbalisté, když ve 12. minutě přesně hlavičkoval Mee. Nicméně Burnley své vedení stihlo ještě navýšit, v 16. minutě se prosadil Ings. Hosté se však nevzdali a snažili se o kontaktní branku, která přišla ve 28. minutě, když Gayle prostřelil Heatona. Do konce prvního poločasu se Crystal Palace ještě snažil, ale vyrovnat nestihl. Doufejme, že druhý poločas bude minimálně stejně pohledný.
45+2
45+2
Další roh pro Crystal Palace, ale hosté se tentokrát ke střele nedostali.
45+2
Hosté dostali výhodu rohového kopu a nevypadalo to vůbec špatně. Na centrovaný balon si vyskočil Zaha, který hlavičkoval z velmi dobré vzdálenosti, avšak branku netrefil.
45+1
Na druhé straně se prudkou střelou prezentoval Gayle, ale jeho rána byla zablokována protihráčem.
45+1
Trippier našel přihrávkou Boyda, který ze své levačky vyslal prudkou ránu, ale mířil nepřesně.
45
První poločas bude nastaven o 1 minutu.
44
McArthur vsadil na sólo, ale brankou ho neokořenil. Hráč Burnley sice mířil do pravého spodního rohu, ale gólman Heaton byl pozorný.
42
Gayle fauloval, a tak domácí tým zahrával volný přímý kop. Nicméně Trippier zahrál standardní situaci velmi špatně.
40
Zaha dokázal přes dva bránící protihráče přihrát, ale Sanogo si napoprvé balon nedokázal ideálně zpracovat, a tak se připravil o zajímavou šanci. Nicméně Sanogo i přesto vystřelil, avšak jeho pokusu scházela razance.
38
Fotbalisté ve žlutých dresech se snaží o vyrovnávací gól, ale zatím se jim druhou branku vstřelit nedaří.
37
Hra byla přerušena, protože Zaha uvízl v ofsajdu, a tak útočná akce hostů skončila.
35
Hosté však z rohového kopu nic nevytěžili, protože Dann si pomohl faulem a to rozhodčímu neuniklo.
34
Zaha si výborně zpracoval míč, ve ve velkém vápně obehrál svého protihráče a poté odcentroval balon na malé vápno, kde se mu nabízel Sanogo. Nicméně na poslední chvíli se před branku dostal bránící protihráč, který odkopl kulatý nesmysl na rohový kop.
31
Kelly hledal ve vápně své spoluhráče, ale našel pouze protihráče, kteří se ubránili a balon odkopli daleko do bezpečí.
28
Zaha odvedl kus práce, když odstavil bránící protihráče a poté odcentroval balon do vápna, kde se míč odrazil od bránícího protihráče přesně do těch míst, kde byl DWIGHT GAYLE, jenž přesnou trefou snížil na 2:1.
28
Sanogo fauloval, ale jeho prohřešek se obešel bez karetního trestu.
26
V těchto chvílích se toho na hřišti příliš neděje, hra probíhá především mezi pokutovými územími, a tak šance k vidění nejsou.
23
Rohový kop si vzal na starost Zaha, ale centr se mu nepodařil, a tak se stav skóre ve 23. minutě nemění.
23
Ledley hledal jednoho ze spoluhráčů, ale přihrávka byla odvrácena na rohový kop.
21
Puncheon zahrával rohový kop, ale on ani jeho spoluhráči soupeřovu branku neohrozili.
21
Shackell fauloval a rozehrávat budou hosté.
19
Hosté se přesunuli na útočnou polovinu, kde vytěžili rohový kop. K centrovanému míči se dostal Gayle, ale prezentoval se pouze nepřesnou střelou.
18
Na druhé straně fauloval Barnes, ale jeho nedovolený zákrok kartou potrestán nebyl.
17
Faulovaný byl Ings, proti kterému se provinil Dann, jemuž sudí udělil žlutou kartu.
16
Burnley právě vstřelilo branku!
Arfield vyhrál souboj s protihráčem a poté poslal do gólové šance DANNYHO INGSE, který se nemýlil a v souboji jeden na jednoho zvítězil. Bezmocný Speroni byl bez šance. Nicméně vypadalo to, že balon se dostal za postranní čáru, a tak Arfield pokračovat ve hře neměl, avšak sudí rozhodl jinak a to je podstatné.
14
Burnley zahrávalo rohový kop, ale dalšího gólu se nedočkalo. Arfield našel centrem Ingse, který hlavičkoval nepřesně.
12
Domácí tým vytěžil z rohového kopu úplné maximum. Trippier ze své kopačky vyslal zajímavý centr ke vzdálenější tyči, kde si celou situaci špatně pohlídal brankář Speroni a BEN MEE přesnou trefou poslal balon do brány.
11
K odraženému balonu se pak dostal Ings, ale jeho střelu zablokoval jeden z bránících protihráčů. Nicméně domácí tým se znovu dostal do šance a vytěžil rohový kop.
11
Volný přímý kop si vzal na starost Jones, ale centrem našel pouze bránícího protihráče, který odhlavičkoval míč do bezpečí.
11
Hosté dnes faulovali už celkem pětkrát, a tak by měli trošku ubrat na agresivitě.
10
Kelly fauloval a Burnley bude zahrávat volný přímý kop.
9
Zaha se snažil ohrozit branku soupeře, ale proti svým protihráčům neuspěl.
7
Domácí tým z rohového kopu nic nevytěžil, a tak se stav skóre v 7. minutě nemění.
6
Důležitý obranný zákrok si připsal Delaney, který nebezpečnou přihrávku prodloužil na rohový kop. Následuje tedy standardní situace pro Burnley.
6
Barnes si řekl o přihrávku do vápna, ale k míči se nedostal, protože jeho protihráči byli velmi pozorní.
5
Hosté poslali centr do vápna, ale tam byli pouze dva obránci a brankář Heaton, který si míč stáhl do rukavic.
4
Burnley se ubránilo a soupeře o balon odebralo, avšak rozehrávka byla velmi nepřesná, a tak se míč dostal znova na kopačky Crystalu Palace.
4
Hosté se dostali k míči a zkusili útočnou akci podél pravé postranní čáry, avšak ta jim podle představ nevyšla. Nicméně následuje aut pro Crystal Palace.
3
Oba fotbalisté jsou v pořádku a pobíhají po hřišti.
2
Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře.
1
Nyní je hra přerušena, na trávníku se srazili dva fotbalisté.
1
Domácí tým nedokázal dobře rozehrát a balon se přestěhoval na kopačky hostů. Nicméně ani oni u míče dlouho nevydrželi.
1
Hosté zvolili žluté dresy a bledě modré trenýrky.
1
O úvodní výkop se postarali hráči domácího celku, kteří oblékli tradiční vínové dresy a bílé trenýrky.
1
-3
Hlavní sudí Dowd přivedl dnešní aktéry na zelený pažit.
-6
Obě základní jedenáctky jsou připraveny v tunelu.
-15
V Burnley mírně sněží, ale není to žádná hrůza, která by hráčům komplikovala dnešní utkání. Trávník je perfektně připraven a sněžení není tolik husté.
-16
Rozcvička končí a hráči se přesouvají do svých šaten.
-28
Na stadionu Turf Moor probíhá rozcvička.

Burnley FC: Heaton – Trippier, Shackell (C), Keane, Mee – Boyd, Marney, Jones, Arfield – Barnes, Ings.
Náhradníci: Gilks – Duff, Reid, Wallace, Kightly, Sordell, Vokes.

Crystal Palace FC: Speroni – Kelly, Dann, Delaney (C), Ward – Puncheon, McArthur, Ledley – Gayle, Sanogo, Zaha.
Náhradníci: Hennessey – Mariappa, Hangeland, Guedioura, Thomas, Murray, Campbell.

Rozhodčí: Dowd – McDonough, Bryan.
-61
Již brzy se dozvíte sestavy obou celků.
Oba týmy dorazily na stadion.
Dnešní utkání nemá svého favorita, a tak doufejme, že k vidění bude pohledný fotbal.
Tyto dva týmy mají naprosto totožnou formu. V posledních pěti zápasech jedenkrát zvítězily, dvakrát remizovaly a dvakrát byly poraženy. I pořadí je úplně stejné.
Crystal Palace FC je v tabulce na 15. místě a na svém kontě má také 20 bodů. I Crystal Palace čtyřikrát zvítězil, osmkrát remizoval a devětkrát poznal chuť hořké porážky. Aktuální stav skóre je 22:31.
Burnley FC se v tabulce nachází na 17. příčce a na svém kontě má 20 bodů. Fotbalisté Burnley čtyřikrát zvítězili, osmkrát remizovali a devětkrát byli poraženi. Aktuální stav skóre je 19:33.
Na zápas byli nominováni:

Burnley FC: Cisak, Gilks, Heaton, Duff, Keane , Lafferty, Mee, O'Neill, Reid, Shackell, Trippier, Arfield, Boyd, Howieson, Jones, Kightly, Marney, Wallace, Barnes, Ings, Jutkiewicz, Sordell, Vokes.

Crystal Palace FC: Hennessey, Kettings, Speroni, Binnom-Williams, Dann, Delaney, Fryers, Hangeland, Hunt, Kelly, Mariappa, McCarthy, Ward, Bannan, Garvan, Guedioura, Ledley, McArthur, O'Keefe, Puncheon, Thomas, Williams, Campbell, Chamakh, Doyle, Gayle, Murray, Sanogo, Zaha.
Veškeré dění se bude odehrávat na stadionu Turf Moor v Burnley. Tento stánek má kapacitu 22 619 míst.
Dnešní zápas bude řídit hlavní sudí Philip Dowd, na čarách mu budou asistovat Mick McDonough a David Bryan. Jako čtvrtý rozhodčí bude vypomáhat Lee Probert.
Příjemné odpoledne, anglická Premier League má na programu 22. kolo, ve kterém na sebe mimo jiné narazí i Burnley FC a Crystal Palace FC. Textovým přenosem nejsledovanější fotbalové soutěže na světě Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.