Premier League - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Newcastle : Burnley - 31. ledna 2018   20:45

Newcastle
65' Lascelles (Kenedy)
1:1
(0:0)
Burnley
85' Darlow (vl.)
Newcastle
Darlow – Yedlin, Lascelles (C), Clark, P. Dummett – Atsu (64. Jacob Murphy), Diamé, Merino, Kenedy (72. Ritchie) – Ayoze Pérez (85. Gayle) – Joselu.
Woodman – Hayden, Manquillo, Jacob Murphy, Shelvey, Ritchie, Gayle.
S. Hooper – G. Beswick, L. Betts
St James' Park, Newcastle upon Tyne
50174 diváků
Burnley
Pope – Bardsley, K. Long, Mee (C), Taylor – Arfield (60. Lennon), Cork, Hendrick, A. Westwood (70. Vokes), Gudmundsson (83. N'Koudou) – Barnes.
Lindegaard – Lowton, Ulvestad, Lennon, N'Koudou, Vokes, Wells.

SESTŘIH Premier League: Newcastle - Burnley 1:1

Já děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek posledního lednového večera a dobrou noc.
Domácí se ve druhé půli prosadili jako první, když po více než hodině hry skóroval po rohovém kopu Lascelles. Newcastle poté držel těsné vedení do závěru, přišel o něj pět minut před konce, kdy vyrovnal Vokes, rovněž hlavičkovým zakončením po rohovém kopu. Zřejmě nakonec zasloužený výsledek.
90+5'
90+4'
Do konce zbývá posledních pár vteřin, hráči Burnley budou ještě vhazovat na polovině soupeře.
90+3'
Hosté vystihli špatnou rozehrávku a mohli vyrazit do brejku, byli však příliš pomalí a Darlowa tak vůbec neohrozili.
90+1'
Domácím se nepovedlo odkopnout míč, ten si zpracoval N´Koudou a vystřelil po zemi k bližší tyči, Darlow byl však připraven a stačil zasáhnout.
90+1'
Nastavují se ještě čtyři minuty.
90'
Vokes se do zakončení sice nedostal, ale vybojoval pro své barvy roh.
89'
Domácí se provinili faulem, budou čelit přímému kopu soupeře.
87'
Další nebezpečný centr před bránu Newcastlu, tentokrát si jeho obrana dokázala poradit.
85'
Burnley právě vstřelilo branku!
SAM VOKES se před bránou dostal k balónu a hlavou z bezprostřední blízkosti mířil do gólmana, od kterého se míč odrazil do břevna, poté znovu do Darlowa a následně za brankovou čáru.
85'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Ayoze Pérez, přichází Dwight Gayle.
84'
Druhý roh pro hostující tým, ač se to domácím vůbec nelíbí.
84'
Darlow musel poprvé vážněji zasáhnout, když přízemní pokus z bezprostřední blízkosti k pravé tyči vyrazil na roh.
83'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Johann Gudmundsson, přichází Georges-Kévin N'Koudou.
82'
Hosté jsou v přihrávkách hodně nepřesní, často přichází o míč a čas se jim krátí.
79'
Ritchie si míč příliš dlouho zpracovával, svou následnou ránu nakonec poslal pouze do protihráče.
77'
Gudmundsson dobře centroval před bránu, kam nabíhal jeho spoluhráč, tomu se ale míč nepodařilo odhlavičkovat za brankovou čáru.
76'
Darlow si doběhl pro nepřesnou přihrávku, poté počkal, až k němu doběhne některý z protihráčů a míč sebral do rukou.
73'
Žlutou kartu dostává Sam Vokes (Burnley FC).
73'
Joselu byl blízko druhé brance, jeho přízemní střela však vzdálenější tyč minula o malý kousek. Stadionem to jen zahučelo.
72'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Kenedy, přichází Matt Ritchie.
71'
Nebezpečná přihrávka před bránu Burnley byla včas zastavena hostující obranou.
70'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Ashley Westwood, přichází Sam Vokes.
68'
Hosté se dožadovali rohového kopu, ale rozehrávat od brány bude Darlow.
67'
Hendrick zkoušel zakončit ke vzdálenější tyči, avšak tu minul asi o dva metry.
65'
Newcastle právě vstřelil branku!
Domácí rozehráli rohový kop, JAMAAL LASCELLES, který zůstal zcela nepohlídán, si naběhl před bránu a hlavou usměrnil míč za bezmocného hostujícího gólmana.
64'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Christian Atsu, přichází Jacob Murphy.
63'
Žlutou kartu dostává Ashley Barnes (Burnley FC).
60'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Scott Arfield, přichází Aaron Lennon.
59'
Další hodně nepřesný balón, Merino jej odkopl do zámezí.
58'
Hodně nepřesný centr vyslal před bránu hostů Kenedy, míč končí za brankovou čárou a rozehrávat bude Pope.
55'
Pérez to zkusil sám, ale bránu vysoko přestřelil.
54'
Přímý kop rozehraje domácí mančaft.
53'
Přetažený centrovaný míč končí u Popeho, domácí jsou zatím aktivnější, ale k ničemu to nevede.
50'
Střelu po zemi z dálky Pope bez větších potíží chytil do náruče.
49'
Barnes trestuhodně zahodil jasnou tutovku, když v pokutovém území na pravé straně zpracoval míč, naběhl více na střed a poté mířil do horní části brány, kterou přestřelil. Tohle mělo skončit brankou.
48'
Joselu zblízka hlavičkoval nad břevno.
48'
Rohový kop pro domácí.
46'
Pope měl v úvodu práci, když vyběhl z brány a nepřesnou přihrávku schoval do náruče.
46'
První půle nepřinesla žádnou uznanou branku, hosté sice jednou dostali míč do brány, avšak z gólu se dlouho neradovali, domácí pro změnu neproměnili pokutový kop. Přinese gól druhý poločas? A kdo se bude nakonec radovat?
45+2'
45+2'
Nechybělo moc a hosté mohli těsně před odchodem do kabin udeřit. Pope dalekým odkopem vyslal do šance Barnese, jenž si míč zpracoval a poté z voleje pálil k bližší tyči, míč mířil do brány, ale nakonec se stočil do zámezí.
45+1'
Ještě jeden zákrok Popeho, jenž vyběhl ven z brány až na hranici pokutového území a míč také schoval do rukou.
45+1'
Nastavuje se minuta.
45'
Po delší době musel zasáhnout Darlow, který s menšími potížemi ukryl letící balón do rukavic.
43'
Nepřesná souhra domácího celku v pokutovém území vedla ke ztrátě míče, hosté jej odkopli do bezpečí.
41'
Pope lehce sebral do náruče letící míč a uklidnil hru, první půle se pomalu chýlí ke svému konci.
39'
Kenedyho hlavička sice šla nad bránu hostujícího celku, Pope přesto pro jistotu míč vyrazil do zámezí a jeho tým bude tak čelit dalšímu rohu.
38'
Pérez kličkoval pokutovým územím, nakonec se dostal do ostrého úhlu, tak zkoušel aspoň centr před bránu, který mu nevyšel.
35'
Lehký míč končí na druhé straně v rukou Darlowa, jenž rozehrává na krátko.
34'
Joselu poslal míč lehce na pravou stranu po zemi, Pope jeho záměr vystihl a míč vyrazil. Tohle byla hodně mizerně kopnutá penalta.
33'
Na druhé straně rozhodčí ihned po faulu na Kenedy píská faul a pokutový kop pro domácí mužstvo.
31'
Pope znovu zasáhl, nyní však jen lehce sebral letící míč do rukou.
30'
Atsu pálil z dálky ke vzdálenější tyči, avšak Pope byl připraven a míč bez větších problémů chytil do náruče.
30'
Žlutou kartu dostává DeAndre Yedlin (Newcastle United).
27'
Barnes v pádu hlavičkoval nad bránu, poté ještě gestikuloval k hlavnímu arbitrovi, dle svého mínění byl faulován, avšak sudí zůstává klidný.
24'
Arfieldovi nejprve v rozhodujícím momentu utekl míč, poté Cork upadl v pokutovém území, ale penalta se nepískala. Do třetice se hostům povedlo dokonce skórovat, avšak branka není zřejmě pro předchozí faul uznána.
22'
Nepřesný míč drží v rukavicích Pope, který zklidňuje hru, jeho tým se znovu dostával pod tlak.
19'
Darlow byl na druhé straně při výskoku faulován, situaci však zvládl a míč udržel v rukavicích.
17'
Avšak tohle byla obrovská šance. Kenedy nejprve pálil asi dva metry před pokutovým územím jen do pravé tyče soupeřovy brány, k dorážce se poté dostal jeden z jeho spoluhráčů, avšak střílel jen do ležícího brankáře. Teď mohou domácí hodně litovat.
17'
Hosté si teď špatně rozuměli u středové čáry a darovali míč soupeři, řada nepřesností na obou stranách je k vidění v posledních minutách.
15'
Po faulu se o rozehrávku na své polovině postará Pope.
13'
Tohle byla první slušná možnost, Pérez si vyskočil na letící míč, jeho hlavička však končí nad hostující bránou.
11'
Držení míče zatím 68 % – 32 %.
10'
Yedlin příliš přetáhl svůj centr a míč poslal jen za bránu Burnley.
9'
Pope po malé domů odkopl míč daleko od své brány, na první šanci se stále čeká.
7'
Další faul hráče Newcastlu, na trávníku zůstává ležet kapitán Mee.
5'
Kenedy fauloval na polovině soupeře, míč tak musí odevzdat.
3'
Domácí se dožadovali rohu, ale ten jim není dopřán, Diamého pokus zřejmě nikdo netečoval.
2'
K. Long raději v tísni zakopl míč za postranní čáru, domácí budou vhazovat.
1'

Newcastle United: Darlow – Yedlin, Lascelles (C), Clark, P. Dummett – Atsu, Diamé, Merino, Kenedy – Ayoze Pérez – Joselu.
Náhradníci: Woodman – Hayden, Manquillo, Jacob Murphy, Shelvey, Ritchie, Gayle.

Burnley FC: Pope – Bardsley, K. Long, Mee (C), Taylor – Arfield, Cork, Hendrick, A. Westwood, Gudmundsson – Barnes.
Náhradníci: Lindegaard – Lowton, Ulvestad, Lennon, N'Koudou, Vokes, Wells.

Rozhodčí: S. Hooper – G. Beswick, L. Betts.
Burnley FC

Burnley vlétlo do soutěže jako uragán a chvíli to i vypadalo, že budou bojovat o evropské poháry, ovšem forma šla dolů a Burnley čeká na výhru od 12. prosince 2017. Burnley prohrála i poslední čtyři zápasy v řadě, takže rozhodně nic nenapovídá tomu, že by se měla forma vrátit zpět. Burnley je ve venkovních zápasech velmi úspěšné a v celkové tabulce zápasů venku jsou na výborném 6. místě.
Newcastle United

Newcastle se momentálně nachází s 23 body na 15. místě tabulky Premier League. Straky nemají nijak oslnivou formu, z posledních pěti zápasů vyhrály pouze jednou nad Stoke City, dvakrát Straky remizovaly s Brightonem a Swansea. Dvě porážky si Newcastle připsal s Manchesterem City.
Můj stadion, můj hrad? Tohle spojení Strakám nefunguje, v tabulce domácích zápasů jsou na předposledním místě, hůře je na tom už jen Swansea.
Vzájemné zápasy:

30.10.17 PL Burnley - Newcastle 1 : 0
01.01.15 PL Newcastle – Burnley 3 : 3
02.12.14 PL Burnley – Newcastle 1 : 1

Jak můžeme vidět vzájemné zápasy jsou velmi vyrovnané, podobně tuhý boj se dá očekávat i v tomto utkání.
Vítám vás u 25. kola Premier League, ve kterém Newcastle United přivítá Burnley FC, výkop je nachystán na 20:45, tak si ho nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.