Premier League - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Burnley : Manchester Utd. - 2. září 2018   17:00

0:2
(0:2)
Manchester Utd.
27' R. Lukaku  (Alexis Sánchez) • 44' R. Lukaku
Burnley
Hart – Bardsley, Tarkowski, Mee, Taylor – Lennon, A. Westwood, Cork, McNeil (80. Barnes) – Hendrick (58. Vokes) – Wood (84. Vydra).
Heaton – Lowton, S. Ward, K. Long, Vokes, Barnes, Vydra.
Moss – Lennard, Halliday
Turf Moor
de Gea – A. Valencia, Smalling, Lindelöf, Shaw – Fellaini, N. Matić, P. Pogba (90+2. Bailly) – Lingard (76. A. Herrera), R. Lukaku, Alexis Sánchez (61. Rashford).
Grant – Bailly, Young, Fred, A. Herrera, Rashford, Martial.

Utkání čtvrtého kola Premier League mezi Burnley a Manchesterem United je u konce.

Hostující celek se raduje ze zasloužených tří bodů, hlavní roli dnes sehráli dvě branky Romela Lukaka. Belgický útočník byl jediným úspěšným střelcem manchesterského celku. Utkání kvůli přísné červené kartě nedohrál mladíček Marcus Rashford. Hráči Burnley toho dnes moc nevymysleli, debut ovšem zažil český útočník Matěj Vydra.

Ode mě je to tímto vše. Díky za pozornost a zase někdy u Premier League na počtěnou!
90+5'
90+3'
Hned po střídání Manchesteru United se dostal do zakončení Ander Herrera. Hostující fotbalista zakončoval z levé strany, ale střela po zemi na vzdálenější tyčku Harta nikterak neohrozila.
90+2'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Paul Pogba, přichází Eric Bailly.
90+1'
Sam Vokes dostal centr na zadní tyčku a do protipohybu brankáře zakončoval, de Gea ale skvěle zakročil. Další centr už zakončoval Matěj Vydra, ale ten bližší šibenici těsně minul.
90'
Mezitím skončila základní hrací doba. Na Turf Mooru se budou hrát ještě čtyři minuty, které ale na výsledku už nic moc nezmění. Uvidíme, zda Burnley alespoň zdramatizuje.
89'
Pogba se po faulu Lukaka dostal k míči a postupoval s ním dopředu. Dvojice hráčů jej ale čistě zastavila, pokračuje se tak útokem domácích borců.
88'
Red Devils dohrávají utkání kombinační hrou na útočné polovině. Burnley se nedočkají bodového zisku ani potřetí v řadě, dnes to budou zasloužené tři body pro družinu Josého Mourinha.
86'
Ben Mee upadl v zákroku s Lukakuem před vápnem, přičemž si sáhl na míč a ukryl jej pod sebou. Hra ale pokračuje jen vhazováním hostujícího celku, sudí druhý poločas moc nezvládají...
85'
Domácí pěkně kombinoval před šestnáctkou a Barnes dostával míč do vápna. Rychlou přihrávku ovšem nezachytil, a tak se bude odkopávat od branky španělského gólmana číslo jedna.
84'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Chris Wood, přichází Matěj Vydra.
82'
Sam Vokes se následně dostal do dobré akce. Centrovaný míč našel jeho hlavu a domácí útočník zakončoval k pravé tyčce. David de Gea si vše pohlídal a míč ukryl v rukavicích.
81'
Romelo Lukaku se hned po střídání dostal ve vápně ke střeleckému pokusu, ale hattrick mu přán není. Nyní zakončoval levačkou, ale míč byl ztečován na rohový kop.
80'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Dwight McNeil, přichází Ashley Barnes.
79'
Diskutabilní akce! Romelo Lukaku se hnal sám na Harta, kterému udělal kličku a měl před sebou prázdnou branku. Na záda se mu ovšem pověsil hráč a belgický hráč upadl. Penalta se ale překvapivě nepískala!
78'
Domácí celek se sice snaží, ale už je celkem pozdě na vstřelení dvou branek. Ale třeba se mu něco povede vymyslet a dostane se zpátky do utkání.
76'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Jesse Lingard, přichází Ander Herrera.
75'
Snížení mohlo přijít po centru na malé vápno, kde se jeden z domácích dostával k hlavičce. Zblízka se mu ovšem nepovedlo balon dostat do prostoru tří tyčí.
74'
Nejdříve šel sám na branku Lukaku, ale Hart jej parádně vychytal! Následně přišel protiútok, po kterém dostal žlutou kartu Shaw. Romelo Lukaku jí viděl následně za nějaký předchozí zákrok.
73'
Burnley se mezitím dostalo do útoku, kde jeden z hráčů posílal centrovaný míč do vápna. Na penaltě si ale dobře počínali bránící hráči, jenž míč odvrátili.
71'
Žlutou kartu dostává Phil Bardsley (Burnley FC).
71'
Velká mela před brankou Harta poté, co lehce přeskočilo Rashfordovi! United měli kopat rohový kop, ale mladičký anglický hráč si dovolil na Bardsleyho, který jej zbytečně nakopl a dostává červenou kartu za hlavičku! Bardsley inkasuje žlutý kartónek.
69'
Paul Pogba se pomalinku rozeběhl a následně zakončoval k levé tyčce. Pokus se mu ale vůbec nevydařil a Joe Hart si připisuje zákrok!
68'
Penalta pro United! Míč propadl ve vápně na Rashforda, kterému přišlápl nohu Aaron Lennon a Paul Pogba může dát svou další branku z penalty.
67'
Po rohovém kopu přišel centr Marcuse Rashforda na zadní tyčku, kam si nabíhal střední obránce Chris Smalling. Míč ale nestíhal doběhnout a nakonec zakončoval mimo branku.
66'
Antonio Valencia dlouhou váhal s autem, což se moc nelíbilo domácímu publiku. Po rozehrání se ale hra rychle přesunula a Luke Shaw se dostal po levé straně do vápna, kde zakončoval. Joe Hart ale předvedl dobrý zákrok.
65'
Burnley ve druhém poločase mnohem aktivnější, Manchester se do ničeho nedostává a především Lukaku je dosti neviditelný. Uvidíme, co s tímto faktem svěřenci Mourinha udělají v následujících minutách.
63'
Dost podobná situace jako u první branky utkání. Wood dostával slušný centr do vápna, kde přeskočil bránícího hráče a hlavičkou zakončoval. Ta mu ale nesedla a de Gea zachytával míč mimo prostor tří tyčí.
62'
Rychlonohý Rashford se hnal dostával po levé straně do útoku, ale ve vápně jej zastavil rázný odkop jednoho z bránících hráčů Burnley. Ten přispěchal na poslední chvilku, anglické křídlo bude ovšem dělat problémy.
61'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Alexis Sánchez, přichází Marcus Rashford.
60'
Jack Cork se na hranici vápna dostal ke střeleckému pokusu a levačkou se pokoušel zakončit co nejpřesněji. Míč trefil nártem a ten skončil vysoko nad brankou United.
59'
Slušnou individuální akci nyní předvedl jeden z hráčů domácího celku. Ten na pravé straně obešel dvojici bránících hráčů a odcentroval na penaltu. Zde byla ovšem jako první hlava bránícího hráče United.
58'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Jeffrey Hendrick, přichází Sam Vokes.
57'
United hraje v klidu a neútočí bezhlavě. Nikam se extra neženou a čekají, jak odpoví obrana Burnley. Domácí celek mezitím připravuje první střídání utkání.
55'
Rychlá akce United. Alexis Sánchez ji vedl podél levé lajny a následně přihrával do vápna na nabíhajícího Lingarda. Tomu se k míči dostat nepovedlo, ale bránící hráč balon i tak musel odehrát do autu.
54'
Pokračovalo se aktivním snažením Red Devils před vápnem. Přihrávka z levé strany byla zablokovaná a centr na penaltu hlavičkou odvrácen. Pokračovat se tak bude protiakcí Burnley.
52'
Následně musel být Lingard zastaven, Dwight McNeil jej zastavoval nedovoleně a vidí svou první žlutou kartu v Premier League.
51'
Jesse Lingard postupoval do útoku, ale ve středu hřiště byl čište obrán o míč, a tak se pokračuje akcí Burnley. To jde směrem dopředu, kde se jim ale během padesáti minut nepovedlo nic vytvořit.
50'
Ve středu hřiště byl po nákopu povalen útočník Alexis Sánchez, a tak bude celek v růžových dresech rozehrávat standardní situaci. Nejspíše ale bude rozehrána nakrátko.
48'
Aktivně vstoupili do druhého poločasu fotbalisté Burnley, jenž aktivně kombinují na útočné polovině a pokouší se nějak dostat zpátky do duelu. Uvidíme, zda se jim to povede.
46'
Poločas končí zaslouženým vedením Manchesteru United. Ten byl po celou dobu aktivnějším celkem a díky dvěma brankám Lukakua vede nad bezmocným Burnley 2:0. Hráči Red Devils dnes hrají poctivě a na jejich hru se dá koukat, těšme se na druhou půli!
45+1'
45+1'
Hraje se jediná nastavená minuta prvního poločasu. Burnley se pokoušelo vymyslet něco na levém křídle, ale míč skončil po nepřesné přihrávce v autu a tímto první polovina duelu končí.
44'
Manchester United právě vstřelil branku!
Zničehonic přišla branka, kterou dává opět belgický snajpr ROMELO LUKAKU! Právě útočník United dostal míč do vápna, který vrátil na Lingarda. Tomu se sice rána nepovedla, ale míč propadl právě k Lukakovi. Ten následně odražený míč poslal rázně do sítě.
43'
Z dálky se o střelu z nouze pokoušel mladičký Dwight McNeil. Jeho rána byla ještě tečována Woodem na hranici vápna, ale de Gea neměl nejmenší problém tento pokus zachytit.
41'
Akce United před vápnem se rodila zajímavě, ale nakonec nic nenabídla. Jeden z hráčů zakončoval, ale střela byla zablokována. Phil Bardsley následně míč raději poslal do zámezí.
40'
Domácí celek se přes Phila Bardsleyho pokoušel rozjet útok podél pravé lajny. Obránce Burnley centroval dopředu, ale po spolehlivém bloku bránícího hráče United se bude pouze vhazovat.
39'
United kombinují ve středu hřiště a pokoušejí se první poločas dohrát v klidném tempu a hlavně s míčem na kopačkách. Uvidíme, zda se jim tento plán povede dodržet.
37'
Na druhé straně přišel centrovaný míč do šestnáctky španělského brankáře. James Tarkowski zpracovával pro spoluhráče na zadní tyčce, ale přistižen byl v těsném ofsajdu.
36'
Parádní akce a ještě lepší zákrok Harta! Alexis Sánchez našel ve vápně nabíhajícího Lukakua, jenž se pokoušel vyběhnutého brankáře levačkou překopnout. To se mu ale nepovedlo!
35'
Na druhé straně se pokoušel po rychlé akci dávat míč na penaltu obránce Luke Shaw. Rychlá přihrávka byla ztečována bránícím hráčem a míč skončil v rukavicích Harta.
34'
Po aktivní kombinaci hostů se domácí dostali do protiakce, která se jim ovšem nepovedla střelecky zakončit. Přihrávka za obranu byla totiž dosti nepovedená.
32'
Domácí se následně dostali do útoku a vymysleli dva centry z levé strany do šestnáctky. Oba byly odvráceny, ale pokaždé se červenomodří dostali zpátky k míči.
31'
Antonio Valencia nyní rychle vystartoval po jednom z hostů a dopustil se faulu. Předtím si ale blíže brance na hranici faulu počínal Chris Smalling. Sudí ale tento zákrok pustili.
30'
Burnley se v tomto duelu na moc zatím nezmohlo a aktuálně je opět pod tlakem. V růžovém hrající United pokračují v aktivitě a vymýšlí další akci, která by je dostala do dvoubrankového vedení.
28'
Fanoušci manchesterského celku jsou nadšení a jsou nyní více slyšet. United takovou situaci potřebovali, aby se více uklidnili a mohli hrát nadále aktivně. Doufejme, že se i tak stane!
27'
Hosté dlouho kombinovali před brankou a nakonec se dočkávají vedoucí branky duelu! ROMELO LUKAKU dostal parádní centrovaný míč od Alexise, přeskočil bránící hráče a zakončením pod břevno dává branku.
24'
Chris Smalling byl následně dostán pod tlak, ale ten vyřešil s bravurou. Míč nakopl do napadajícího Hendricka, a tak se bude pokračovat odkopem od branky Manchesteru United.
22'
Domácí zahrávali standardku, ale vůbec se nepovedlo. Podél levé lajny unikal Paul Pogba, který si ale míč předkopl a skončil s ním v autu. Pokračovat se tak bude vhazováním domácích.
21'
Pokračovalo se aktivním snažením Manchesteru, které bylo zakončeno centrem do vápna. Romelo Lukaku si tam pomohl nedovoleně a píská se odkop od branky Harta.
19'
Od domácího celku to ale nebylo vůbec dobře zahrané. Osmnáctiletý Dwight McNeil centroval z pravé strany na zadní tyčku, ale míč skončil vedle branky a nikdo se k němu nedostal.
18'
Burnley se dostalo do menšího tlaku a United se pár sekund nedostalo k míči. Uvidíme, zda se domácím povede něco vymyslet. Alexis totiž těsně před vápnem fauloval a vidí žlutou kartu.
16'
Poprvé se do kombinační hry dostávají také fotbalisté domácích. Ti kombinují na vlastní polovině a čekají na volné místečka v útoku. Uvidíme, zda se nějaké otevřou.
14'
Standardka nevyšla a rychle šel do útoku opět Manchester United. Alexis ovšem fauloval ve vzdušném souboji obránce Bardsleyho a odkopávat se bude z obranné poloviny Burnley.
13'
Luke Shaw si následně počínal nedovoleně na obranné polovině a ve vzdušném souboji fauloval domácího Lennona. Burnley tak budou rozehrávat standardní situaci.
12'
Aktivní Jesse Lingard poslal do vápna z pravé strany nebezpečný přízemní centr, ale nikdo se k němu nedostal. Joe Hart měl volný prostor a balon ukryl ve svých rukavicích.
11'
Defenzíva United dnes funguje na jedničku a útočná hra Burnley v tomto duelu prozatím neexistuje. Uvidíme, jak tomu bude následně, ale kritizovaný obrana Red Devils dnes nechybuje.
9'
Následně to anglický reprezentant zkoušel potřetí v utkání. Z hranice vápna střílel, ale nyní mu to moc nesedlo a balon skončil vedle branky. Snaha o střelbu se ale určitě cení.
8'
Nebezpečná akce před Hartem! Lingard dostal míč na svou kopačku někde u penalty a pravačkou zakončoval. Poslal takový padáček, který se povedlo anglickému brankáři zachytit! Šlo to ale vyřešit i lépe...
7'
Dlouhou přihrávku za obranu nyní dostával chilský útočník Alexis Sánchez. Nadýchaný centr byl suprový, ale Joe Hart vystoupil a míč ukryl v rukavicích.
6'
Na startu duelu jsou aktivnější právě hráči manchesterského klubu, ale zatím se do ničeho výrazného nedostali. Burnley vyčkává a bude nejspíše těžit z protiútoků.
5'
Přímé zakončení nepřišlo, ale i tak se svěřenci portugalského kouče dostali ke střeleckému pokusu. Luke Shaw to zkoušel po zemi, ale Joe Hart předvedl pohodový zákrok.
4'
Na útočné polovině byl následně povalen Paul Pogba a hostující celek má k dispozici výhodu standardní situace z celkem dobré pozice. Uvidíme, zda to bude na přímé ohrožení branky.
3'
Do první zajímavější akce se následně probojovali hráči United. Jesse Lingard se na hranici vápna zbavil obránců a zakončoval k pravé tyčce. Branku Harta ale nakonec o pár centimetrů minul.
2'
Chris Wood dostal míč na pravou stranu, kde byl bránícím hráčem povalen, ale to jej nerozhodilo. Domácí hráč pokračoval a vrátil míč na polovinu hřiště. Následná přihrávka za obranu nic nepřinesla.
1'
Hráči United se hned dostali před šestnáctku, kde ale přišel rázný odkop jednoho z domácích hráčů. Míč následně skončil v autu a Red Devils budou vhazovat.
1'
Před startem duelu se bude držet minuta ticha za nedávno zesnulého Jimmyho McIlroye, jenž ve druhé polovině srpna zemřel. Za Burnley odehrál necelých 500 duelů.
MANCHESTER UNITED (14.)

Fanoušci anglického velkoklubu zažívají nepěkné časy. Banda Josého Mourinha je aktuálně ve spodních patrech tabulky a již dvě utkání čeká na bodový zisk. Naposledy to doma nevyšlo s Tottenhamem, kterému Red Devils podlehli 0:3. O týden dříve z toho byla těsná prohra 2:3 s Brightonem.

Poslední utkání v Premier League
Manchester United 0:3 Tottenham Hotspur
50. Kane (Trippier), 52. Lucas Moura (Eriksen), 84. Lucas Moura (Kane)

Sestava United: de Gea – A. Valencia, Smalling, Jones (58. Lindelöf), Shaw – Herrera (55. Alexis Sánchez), Matić (61. Fellaini), Fred – Lingard, Pogba – Lukaku.
BURNLEY FC (19.)

Kometa posledního ročníku Premier League, která aktuálně kouše vypadnutí ve čtvrtém předkole Evropské ligy, nehraje nic moc ani v Premier League. The Clarets jsou na předposledním místě s jediným bodem, který získali díky remíze v prvním kole na půdě Southamptonu. Následně padli s Watfordem (1:3) a Fulhamem (2:4). Za Burnley hraje i český útočník Matěj Vydra, do sestavy v Premier League se ovšem doposud nedostal.

Fulham FC 4:2 Burnley FC
4. Seri (Vietto), 36. A. Mitrović (Cairney), 38. A. Mitrović (Vietto), 83. Schürrle – 10. Hendrick, 41. Tarkowski (Mee)

Sestava Burnley: Hart – Lowton, Tarkowski, Mee, Ward (66. Barnes) – Cork, Gudmundsson (19. Taylor), Hendrick, Westwood – Lennon – Wood (66. Vokes).
Krásný den všem fanouškům anglické Premier League. Ve čtvrtém kole se střetnou fotbalisté Burnley a Manchesteru United. Ani jednomu týmu se zatím moc nedaří, a tak je dnešní duel pro oba velice důležitý.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.