Premier League - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Burnley : Tottenham - 7. března 2020   18:30

Burnley
13' Wood
1:1
(1:0)
Tottenham
50' Alli
Burnley
Pope – Bardsley, Tarkowski, Mee (C), Ch. Taylor – Hendrick (89. Lennon), Cork, A. Westwood, McNeil – Wood, Jay Rodriguez (68. Vydra).
Hart – Brownhill, Brady, Pieters, Lennon, Vydra, K. Long.
Moss – Perry, Smart
Turf Moor
20 496 diváků
Tottenham
Lloris (C) – Tanganga, D. Sánchez, Alderweireld, Vertonghen – Skipp (46. Lucas Moura), Dier, NDombèlé (46. Lo Celso) – Bergwijn, Alli, Lamela (78. Aurier).
Gazzaniga – Winks, Lo Celso, R. Sessegnon, Aurier, Lucas Moura, G. Fernandes.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek veřera.

Fauly: 16:11
Zápas s končil, Burnley nakonec doma remizovalo s Tottenhamem 1:1. Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. Zatímco v tom prvním byli lepší domácí, v tom druhém zase hosté, takže remíza je zasloužená. Burnley se do vedení dostalo do vedení už ve 13. minutě, kdy se prosadil Chris Wood. Do druhého poločasu vyrukoval mnohem živější Tottenham oživený dvěma střídáními a už v 50. minutě se radoval z vyrovnání Dele Alli, který proměnil penaltu po faulu na Lamelu. V 84. minutě mohl vedení Burnley vrátit střídající útočník Matěj Vydra, ale ve velké šanci o Lloris vychytal.
90+5'
90+5'
Mee se k hlavičce nedostal, ale ještě zakončoval Wood, ale ten branku netrefil.
90+5'
Dwight McNeil poslal centr do vápna a Burnley bude mít ještě poslední rohový kop zápasu.
90+4'
Bardsleyho centr směřoval na zadní tyč, tam si to ale pohlídal Lloris a sebral míč ze vzduchu.
90+3'
Tentokrát se faulu dopustil domácí Ashley Westwood a také on je žlutě napomínán.
90+2'
Burnley se ubránilo standardní situaci a domácí se hned hnali dopředu. Giovani Lo Celso protiútok zastavil falem a dostává žlutou kartu.
90+1'
Dnešní utkání sleduje 20 496 diváků.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty!
89'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Jeffrey Hendrick, přichází Aaron Lennon.
88'
Aurierův centr z pravé strany byl tentokrát nepřesný, takže Burnley se dostane k míči a může se zformovat.
87'
I tento rohový kop dokázali domácí ubránit.
86'
Rohový kop rozehrál Lo Celso, Pope si prostor u první tyče pohlídal a bude to ještě jeden rohový kop.
86'
Aurier našel pěknou přihrávkou z pravé strany ve vápně Alliho. Jeho ránu srazil James Tarkowski na rohový kop.
84'
Matěj Vydra mohl být za hrdinu! Ve vápně se díky štěstí dostal k volnému míči, rychle se otočil a vypálil, ale Lloris předvedl výborný zákrok.
82'
Zpoza pokutového území nebezpečně vypálil levačkou Giovani Lo Celso, ale branku těsně netrefil a dál tak čeká na svůj první gól v Premier League.
82'
Vydra pěkně sklepl míč pod sebe a Woody, který hned vypálil, ale ta rána mu nesedla podle představ a Lloris míč chytil.
81'
Alli přenechal míč Vertonghenovi, ale tomu rána nevyšla, trefil jen hráče Burnley před sebou.
80'
Jenže Spurs se to nepovedlo. Na konci všeho byla rána Tangangy, která byla příliš vysoká.
79'
Tottenham bude rozehrávat rohový kop z levé strany, to je ideální šanci ne vítězný gól.
78'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Érik Lamela, přichází Serge Aurier.
78'
Za odkopnutí míče z místa přestupku dostává Steven Bergwijn žluté napomenutí.
77'
Chris Wood nic nevymýšlel a z dálky se rozhodl ohrozit branku Spurs. Hugo Lloris ovšem neměl problém míč chytit.
76'
Centr Tottenhamu do šestnáctky nebyl povedený, míč v pohodě chytil Nick Pope.
76'
Následně fauloval Jeffrey Hendrick a dostává žlutou kartu.
75'
Lucas Moura zůstal chvíli ležet na zemi, až nyní se zvedl, ale drží se za záda.
73'
Dele Alli pravačkou minul branku Burnely.
70'
Vydra se dostal do prvního náznaku šance! Už byl v šestnáctce a chystal si míč na střelu, ale nakonec ho zastavil Eric Dier.
70'
Lucas Moura posílal z pravé strany střílený míč na slepo před branku. Míč odklidil do bezpečí Phil Bardsley.
69'
Nakonec centroval Taylor, ale pouze do rukavic Huga Llorise.
69'
Japhet Tanganga z levé strany sice nedokázal odcentrovat, ale domácí zůstávají u míče, budou vhazovat.
69'
Český útočník měl v posledních zápasech dobrou formu a při dvou posledních výhrách Burnley skóroval. Uvidíme, jak to zvládne dnes.
68'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Jay Rodriguez, přichází Matěj Vydra.
66'
Jan Vertonghen z levé strany neodcentroval dobře, ale Tottenham se udržel na míči a může to zkusit znovu.
65'
Dele Alli si ve vápně říkal hlasitě o přihrávku, ale tu nedostal a domácí se ubránili.
64'
Tottenham je od vstřelené branky jako polit živou vodou a Burnley má co dělat, aby se bránilo jeho nájezdům.
62'
Phil Bardsley nebyl dostatečně rychlý, aby míč na pravém křídle zachytil na hrací ploše, rozehrávat bude moci Hugo Lloris.
60'
Jack Cork je dalším domácím hráčem napomínán žlutou kartou, fauloval ve středu pole Lucase.
58'
Zpoza vápna vypálil Toby Alderweireld, ale jeho rána byla o kousek vyšší, než branky Burnley.
58'
Phil Bardsley nebyl zorientovaný, tak raději míč odkopl do bezpečí. Tottenham ale bude zahrávat rohový kop.
57'
Žluté karty přibývají, další z nich vidí za svůj pozdní skluz domácí stoper James Tarkowski.
56'
Tentokrát už rozhodčí Moss faul zapískal, Davinson Sánchez sundal na zem Wooda a domácí mají standardnísituaci. Sánchez dostává žlutou kartu.
55'
Ve vápně Tottenhamu byl povalem na zem Chris Wood a je poměrně nepochopitelné, že za tohle se penalta nepíská.
52'
Lo Celso nerozehrál standardní situaci z pravé strany moc dobře, míč si ze vzduchu stáhl brankář Nick Pope.
51'
Charlie Taylor si v souboji pomáhal rukama a dostává docela přísnou žlutou kartu.
51'
Pro Alliho je to jubilejní padesátý gól v Premier League.
50'
Tottenham právě vstřelil branku!
DELE ALLI penaltu proměňuje a vyrovnává na 1:1! Penaltu kopl ze svého pohledu doprava a trefil se přesně k tyči, zatímco brankář Pope skákal na opačnou stranu.
49'
Penaltu si bere na starosti Dele Alli.
49'
Kontakt tam byl zcela jasný, takže penalta je zcela na místě.
48'
Ben Mee ve vápně zavadil o Lamelu, ten upadl a Tottenham bude kopat penaltu!
47'
Pouze jednou v této sezoně za Tottenham skóroval střídající hráč, povedlo se to Lucasi Mourovi.
46'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Oliver Skipp, přichází Lucas Moura.
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Tanguy NDombèlé, přichází Giovani Lo Celso.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:33.
První poločas je za námi, Burnley po něm vede na domácím hřišti nad Tottenhamem 1:0. A je třeba poznamenat, že je to vedení naprosto zasloužené, protože Burnley mělo lehkou herní převahu a také více šancí, zejména po centrech z levé strany od Taylora nebo McNeila. Právě po jednom z nich se ve 13. minutě urodila zatím jediná branková situace, z dorážky se prosadil uzdravený střelec Chris Wood. Tottenham byl směrem dopředu velmi nevýrazný a jen jednou vystřelil na branku.
45+3'
45+2'
Tanguy NDombèlé skluzem fauloval a může být rád, že nedostal žlutou kartu.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45+1'
Z druhé strany pak přiletěl míč na zadní tyč právě na Rodrigueze, který hlavičkoval ale jen do Alderweirelda.
45'
Z pravé strany centroval z otevřeného prostoru Jay Rodriguez, ale centr se mu nepovedl, a to i proto, že před brankou nikdo nebyl.
44'
Lloris sebral ze vzduchu centr z levé strany a hned se pokusil rychlou rozehrávkou založit protiútok, to se mu však nepovedlo.
43'
Ashley Westwood ze standardní situace narýsoval dobrý centr na zadní tyč. Míč poslal před branku hlavou James Tarkowski, ale pak už nikdo nezakončil.
42'
Jay Rodriguez se dostal do úzkých, ale zkušeně si míč pokryl tělem a Toby Alderweireld ho fauloval.
41'
První poločas se blíží ke konci a z pohledu Tottenhamu je to zatím velké trápení a projevuje se špatná forma i ohromná marodka co se týče ofenzivních hráčů.
40'
Toby Alderweireld poslal dlouhý míč do vápna, kde na zadní tyči hledal Japheta Tangangu. Ten si míč sice zpracoval, ale pak upadl a přišel o něj.
38'
K odraženému míči se pak ještě dostal Ashley Westwood a hned ho napálil na branku, tu však o pár decimetrů minul.
37'
Z levé strany centroval Taylor a našel Rodriueze, ten ale zakončit nedokázal, byl dobře pokrytý Alderweireldem.
36'
Phil Bardsley zůstává sedět na zemi a nevypadá to s ním dobře. Uvidíme, jestli rozhýbe pravý stehenní sval.
35'
Toby Alderweireld udělal chybičku a utekl mu míč do autu, takže zadarmo se k balónu dostanou domácí.
33'
Z levé strany centroval Jan Vertonghen, míč dokázal zablokovat stoper Burnley James Tarkowski.
32'
Burnley tentokrát zvolili možnost posunu kupředu pomocí dlouhého nákopu, ale ten nebyl přesný a pro míč si došel Lloris.
31'
Na druhé straně z levé strany odcentroval Taylor, ale ve vápně Rodrigueze nenašel.
30'
Lamelovu střelu chytil Nick Pope.
30'
Teď jsou to zase pro změnu hosté, kteří se usadili na útočné polovině a pokusí se něco vymyslet.
29'
Burnely ovšem také vepředu nic světoborného nevymyslelo. Od prvního gólu zápasu jsme žádné další šance před ani jednou z branek už neviděli.
28'
Alli se nedostal k polovysokému centru z pravé strany a tím tak skončila ojedinělá akce Tottenhamu.
27'
Míč na pravé křídlo na Bardsleyho byl příliš dlouhý, takže Tottenham může vhazovat a opět se zformovat.
26'
Dwight McNeil tentokrát z levé strany vymyslel jen přetažený centr, na který nikdo nedosáhl. Vzápětí se v ofsajdu ocitl Jay Rodriguez.
25'
Míč se odrazil do zázemí a vhazovat budou domácí fotbalisté.
24'
Tottenham po delší době zase vydržel delší časový okamžik s míčem pod kontrolou a posouvá se na útočnou polovinu.
23'
Burnley po dalším faulu hostů rozehrávalo z poloviny hřiště, ale poté velmi rychle míč ztratilo.
22'
Domácí se znovu dostali až do vápna Tottenhamu. Nakonec vše ukončil čistým obranným zákrokem Toby Alderweireld.
22'
Dwight McNeil zkusil štěstí přímou střelou na branku, ale bylo to přeci jen dost daleko, takže Lloris neměl problém míč chytit.
21'
Jay Rodriguez byl těsně před šestnáctkou zatažen za dres a faulován a Burnley dostává zajímavou šanci na ohrožení branky soupeře.
20'
Wood se na hranici vápna tentokrát k míči nedostal, byli u něj hned dva obránci Tottenhamu. Domácí ale zůstávají na útočné polovině.
19'
Lamela se hodně zlobí, myslí si, že nefauloval, ale rozhodčí je jiného názoru a za dohrání McNeila mu dává žlutou kartu.
18'
Zřejmě to byl jen chvilkový stav, protože domácí už jsou zase na míči a postupně se propracovávají dopředu.
17'
Po obdržené brance se Burnely trochu zatáhlo a Tottenham tak možná dostane prostor na to, aby si vytvořil nějaký ten tlak.
16'
Z dvanácti zápasů v Premier League v této sezoně, kdy Burnley vstřelilo první gól má bilanci deseti výher, jedné remízy a jen jedné porážky.
15'
Ashley Westwood se dopustil faulu uprostřed hrací plochy a hrát tak budu moci Spurs.
14'
Tottenham je v posledních zápasech pod těžkou dekou, uvidíme, jak se na něj projeví rychle obdržená branka v dnešním zápase.
13'
Burnley právě vstřelilo branku!
McNeil z levé strany nakonec nadvakrát odcentroval. Míč odvrátil hlavou Alderweireld, ale jen na nohu Rodrigueze. Jeho ránu sice Lloris vyrazil, ale pouze před sebe, kde byl připraven dorazit míč do sítě CHRIS WOOD. Bez asistence.
12'
Burnley znovu proniklo dopředu po levém křídle, centrovat se chystá Dwight McNeil.
11'
Po sérii soubojů ve středu pole míč nakonec vybojovali domácí a první střelu na branku si připsal Jack Cork. Jeho střela z hranice vápna však moc nebezpečná nebyla.
10'
Spurs se teď snaží rozvážnou rozehrávkou zezadu trochu zklidnit situaci.
9'
Velké zmatky vznikly po rohovém kopu před brankou Tottenhamu a jeden z hráčů dokonce vykopával míč už z brankové čáry. To byla velká šance domácího týmu.
8'
Dwight McNeil dokázal přes Sáncheze z levé strany odcentrovat a vybojoval rohový kop pro domácí.
7'
Další akci Burnely začne ještě od brankáře Popeho, který byl zapojen do rozehrávky.
6'
Z dálky natáhl ke střele uzdravený útočník Burnley Chris Wood, ale z voleje branku Tottenhamu těsně přestřelil.
5'
Burnely se usadilo na polovině soupeře a z levé strany odcentroval Taylor. K hlavičce se však neprotlačil Wood.
4'
Toby Alderweireld z levé strany odcentroval, ale pro nabíhajícího Lamelu to bylo příliš vysoko.
3'
Jay Rodriguez byl vytlačen až mimo hrací plochu, ale podle rozhodčího ho Toby Alderweireld nefauloval, hraje se dál.
2'
Wood byl přistižen v ofsajdu, takže teď se zase k míči dostanou hosté.
1'
Po faulu ve středu pole budou rozehrávat domácí hráči.
1'
Domácí Burnley nastoupí ve svých tradičních vínovo-modrých dresech, Tottenham se představí v modrobílém.
Hráči obou mužstev už jsou nastoupení na hrací ploše, utkání co nevidět začne.

Burnley FC: Pope – Bardsley, Tarkowski, Mee (C), Ch. Taylor – Hendrick, Cork, A. Westwood, McNeil – Wood, Jay Rodriguez.
Náhradníci: Hart – Brownhill, Brady, Pieters, Lennon, Vydra, K. Long.

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Tanganga, D. Sánchez, Alderweireld, Vertonghen – Skipp, Dier, NDombèlé – Bergwijn, Alli, Lamela.
Náhradníci: Gazzaniga – Winks, Lo Celso, R. Sessegnon, Aurier, Lucas Moura, G. Fernandes.

Rozhodčí: Moss – Perry, Smart.
Vzájemné zápasy

První vzájemné utkání těchto dvou klubů v této sezoně skončilo jednoznačnou domácí výhrou Tottenhamu 5:0. Burnely dokázalo Tottenham porazit jen jednou z posledních jedenácti vzájemných utkání. Doma Burnely naposledy nad Spurs vyhrálo, předtím se mu čtyřikrát v řadě nepovedlo.
Tottenham Hotspur

Tottenham patří v Anglii mezi nejsilnější týmy s jasným cílem – každoročně se kvalifikovat do Ligy mistrů a nejlépe i bojovat o titul. Jenže na tuto sezonu zřejmě Spurs nebudou vzpomínat v dobrém. Moc nepomohl ani příchod nového trenéra Josého Mourinha, Tottenham se i dál trápí a v tabulce se s 40 body nachází až na sedmém místě, přičemž na Evropskou ligu ztrácí dva body a na Ligu mistrů pět. Aktuální forma Spurs je doslova mizerná, prohráli čtyři utkání v řadě, naposledy v osmifinále FA Cupu doma 1:2 na penalty s Norwichem. V rámci Premier League Tottenham naposledy podlehl doma 2:3 Wolverhamptonu. Venku zatím Tottenham v této sezoně v lize odehrál 14 zápasů s bilancí tří výher, pěti remíz a šesti porážek. Z posledních sedmi soutěžních venkovních utkání vyhrál jediné, naposledy prohrál 1:2 na Chelsea.
Burnley FC

Burnley nepatří mezi ekonomicky nejsilnější kluby v Anglii, ale už se dokázalo etablovat mezi tamní elitou a v letošní sezoně se mu mimořádně daří, dokonce ještě může pomýšlet i na evropské poháry. Aktuálně se Burnley nachází s 38 body na devátém místě tabulky a na páté místo zaručující Evropskou ligu ztrácí čtyři body. Burnley se v poslední době docela daří, z posledních sedmi utkání jen jednou prohrálo, naposledy ale jen remizovalo 0:0 na hřišti Newcastlu. Doma zatím Burnley v této sezoně v lize odehrálo 14 zápasů s bilancí sedmi výher, jedné remízy a šesti porážek. Z posledních pěti soutěžních domácích zápasů Burnley třikrát vyhrálo, naposledy 3:0 nad Bournemouthem.
Zdravím a vítám všechny příznivce anglického fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 29. kola Premier League mezi týmy Burnley FC a Tottenham Hotspur. Zápas se odehraje na stadionu Turf Moor v Burnley.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.