Premier League - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Burnley : Newcastle - 11. dubna 2021   13:00

Burnley
18' Vydra (Wood)
1:2
(1:0)
Newcastle
59' Jacob Murphy  (Saint-Maximin) • 64' Saint-Maximin  (Shelvey)
Burnley
Peacock-Farrell – Lowton, Tarkowski, Mee (C), Pieters – Gudmundsson (90+1. Mumbongo), A. Westwood, Brownhill, McNeil – Wood, Vydra.
Taylor – Beswick, Betts
Turf Moor, Burnley
Newcastle
Dúbravka – Jacob Murphy, Clark, F. Fernández, P. Dummett, Ritchie – Almirón (90+3. Hendrick), Shelvey (C), S. Longstaff – Joelinton (57. Saint-Maximin), Gayle (57. C. Wilson).

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 12:2. Rohy: 13:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 11:12.
Dobojováno! Fotbalisté Newcastlu získávají extrémně důležité tři body výhrou 2:1 v Burnley a odskakují osmnáctému Fulhamu na rozdíl šesti bodů, navíc mají ještě zápas k dobru.

Burnley přitom poslal do vedení Matěj Vydra a domácí v poločase vedli, po změně stran se však klíčovou postavou stal střídající Allan Saint-Maximin, jenž na přelomu hodiny hry nejdříve připravil branku pro Jacoba Murphyho, druhou pak individuální akcí trefil sám.
90+4'
90+4'
V závěrečné akci domácích Westwood zpoza pokutového území střelu z voleje nasměroval výrazně mimo branku.
90+4'
K McNeilově centru se sice dostal Wood, v těžké pozici ale míč poslal směrem k rohovému praporku.
90+3'
Burnley se zatím nedaří dostat se do závěrečného tlaku, přitom už se blíží poslední minuta avizovaného nastavení.
90+3'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Miguel Almirón, přichází Jeffrey Hendrick.
90+1'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Johann Gudmundsson, přichází Joel Mumbongo.
90+1'
Rozhodčí Taylor oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.
90'
Po průniku Saint-Maximina mohl potvrdit vítězství Newcastlu Almirón, jeho střelu ale z brankové čáry vykopl Tarkowski!
89'
Martin Dúbravka si poradil i s načechraným centrem Dwighta McNeila z levého křídla, slovenský brankář stáhl míč do své náruče.
88'
Burnley drží míč ve středu hřiště, po dvou inkasovaných brankách se však domácí ještě nedostali do pořádné šance.
86'
Martin Dúbravka vyboxoval dva centry letící před jeho branku.
85'
Matěj Vydra při rychlém protiútoku vybojoval už třináctý rohový kop Burnley v dnešním zápase.
85'
Po rohovém kopu se míč odrazil k Longstaffovi, ten zcela promáchl, Saint-Maximin pak neprostřelil bránící fotbalisty Burnley.
84'
Jacob Murphy na pravém křídle vybojoval rohový kop pro Newcastle, byť rozhodčím uniklo, že právě hostující fotbalista se jako poslední dotkl míče na hrací ploše.
83'
Střet Pieterse s Longstaffem ve středu hřiště rozhodčí Taylor vyhodnotil jako faul domácího fotbalisty, ještě před hostující rozehrávkou ale v jiné části hřiště bude muset být ošetřen Paul Dummett.
81'
Rozeběhla se závěrečná desetiminutovka a Burnley stále pokračuje v zahajovací sestavě.
80'
Newcastle v posledních minutách hraje velmi pasivně, zatáhl se před vlastní branku, zatím ale nepouští soupeře do nějaké příležitosti.
79'
Westwoodův centr odhlavičkoval Federico Fernández, ten zatím hraje velmi dobře a sbírá řadu centrů mířících před branku Newcastlu.
76'
Na centr McNeila si k bližší tyči naběhl Matěj Vydra, v těžké pozici však nedokázal nasměrovat míč na branku.
74'
Problémem pro Burnley je lavička, neboť tam není nějaký zkušený útočník, který by mohl oživit hru. Mimo hru jsou Ashley Barnes, Jay Rodríguez i Robbie Brady, který je také schopen hrát v útoku.
73'
Na Tarkowskiho dlouhý nákop si do pokutového území naběhl Matěj Vydra, kolem Fernándeze ale střílel do boční sítě.
71'
Brownhillova střela z dálky si neproklestila cestu přes hostující zadáky.
71'
Newcastle naposledy zvítězil při inkasovaném prvním gólu proti Southamptonu v prosinci 2019. Podaří se mu prolomit tuto dlouhou sérii?
70'
Josh Brownhill dostává žlutou kartu za ostrý zákrok na Almiróna zezadu, první karta tohoto zápasu.
69'
S nákopem Pieterse do pokutového území si defenziva Newcastlu poradila.
68'
Gudmundssonův centr přeletěl předbrankový prostor, balónu se zmocnil Newcastle.
66'
Už zase hraje vpředu Burnley, Pietersova prudká přihrávka do pokutového území ale nenašla žádného z fotbalistů Clarets.
64'
Newcastle právě vstřelil branku!
Steve Bruce měl zlatou ruku! ALLAN SAINT-MAXIMIN před sedmi minutami přišel na trávník, mezitím stačil přihrát na vyrovnávající branku, teď Francouz sám otáčí průběh tohoto zápasu!

Saint-Maximin převzal míč na vlastní polovině, potáhl jej až do pokutového území, kde přesnou přízemní střelou k bližší tyči pokořil Peaccocka-Farrella!
64'
Vydra se zády k brance snažil zpracovat McNeilův nákop do pokutového území, byl však v příliš těžké pozici, aby dokázal míč udržet.
62'
McNeilův centr byl příliš vysoký pro Gudmundssona, domácím se pak nepovedlo ohrozit Martina Dúbravku.
60'
Burnley se pokusilo okamžitě odpovědět, McNeilova přihrávka z levého křídla ale nedorazila až k adresátovi Gudmundssonovi.
59'
Brzy po dvojstřídání v ofenzivě se Newcastlu povedlo vyrovnat! Allan Saint-Maximin potáhl míč po pravém křídle, zpětnou přihrávkou našel JACOBA MURPHYHO, jenž přesnou střelou ke vzdálenější tyči pokořil Peacocka-Farrella!
57'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Joelinton, přichází Allan Saint-Maximin.
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Dwight Gayle, přichází Callum Wilson.
57'
Ten je rychle ukončen hvizdem rozhodčího Taylora, ten viděl nějaký útočný faul domácích hráčů.
56'
Westwoodův roh vyrazil Dúbravka, po Lowtonově centru pak Clark ubránil Wooda, následovat však bude už dvanáctý roh Burnley.
56'
Dwight McNeil potáhl míč po hranici pokutového území, pak jeho střelu vytáhl na další roh Martin Dúbravka.
55'
Chris Wood na levé straně pokutového území dokázal přetlačit Clarka, pak nákopem před branku nasměroval míč do území nikoho, příliš překopl předbrankový prostor.
54'
Shelveyho centr Joelinton hlavou prodloužil přímo do rukavic Peacocka-Farrella.
53'
Newcastle vybojoval standardní situaci na útočné polovině, hosté se mohou nastěhovat před Baileyho Peacocka-Farrella.
52'
Desátý roh bude Burnley zahrávat po průniku Wooda, na rohový kop odehrál míč bránící Fernández.
51'
Burnley zahrávalo už svůj devátý rohový kop, Newcastle se ubránil.
49'
V hostujícím týmu se začal rozcvičovat Callum Wilson, ten vynechal posledních sedm zápasů, všech sedm Newcastlu bez výhry od posledního vítězství nad Southamptonu.
47'
Třetímu rohu Burnley v úvodu druhého poločasu a sedmému celkově se pak Newcastle ubránil.
47'
Další McNeilův roh Dúbravka vyrazil opět na rohový kop.
46'
Domácí brzy vybojovali rohový kop, Lowton si zpracoval odražený míč a střílel pod břevno, ovšem do středu branky a Dúbravka vyrazil míč nad břevno.
46'
Po přestávce se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
Burnley vede po prvním poločase nad Newcastlem 1:0, když se v osmnácté minutě po akci Chrise Wooda trefil Matěj Vydra.

Domácí byli v prvním poločase aktivnějším týmem, na střely vedou 11:4 a po přestávce se budou snažit toto vedení udržet, či navýšit.
45+3'
45+3'
Po rohu se odraženého míče ujal Jacob Murphy, ten přesným centrem našel Federica Fernándeze, tomu se však nepovedlo dobře zakončit a míč spíše jen odrazil k Peacocku-Farrellovi.
45+3'
Ritchieho pas před domácí branku Ben Mee odvrátil na rohový kop pro Magpies.
45+2'
Burnley disponovalo dalšími dvěma rohy v rychlém sledu, Dúbravku teď už ale nedokázalo ohrozit.
45+1'
Rozhodčí Taylor k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává tři nastavené.
45'
Po rohovém kopu si málem vstřelil vlastní gól Ciaran Clark, jenž nešťastně zakončoval na vlastní branku, Martin Dúbravka dokázal jeho „střelu“ vyrazit!
45'
Westwoodův centr Joelinton prodloužil na rohový kop.
44'
Po faulu Longstaffa na Westwooda bude Burnley zahrávat standardní situaci na útočné polovině.
42'
Matt Lowton musí být ošetřen s poraněným kotníkem.
41'
Gayle ostrým skluzem zajel pod nohy Matta Lowtona, ten zůstává ležet na trávníku.
39'
Newcastle zvyšuje aktivitu, Dwight Gayle zapsal do statistik další pokus, z otočky však vysoko přestřelil.
39'
Už je potvrzeno, že o penaltový zákrok se nejednalo a ve hře se může pokračovat.
38'
Zároveň se ale zkoumá situace po zákroku domácího brankáře, kdy Tarkowkski při odkopu trefil vysoko zdviženou nohou Seana Longstaffa do obličeje.
38'
Po Murphyho střílené přihrávce před branku se u přední tyče objevil Dwight Gayle, ten zblízka trefuje Peacocka-Farrella!
37'
Almirón se pokusil vniknout do pokutového území přes Pieterse, nepovedlo se mu ale nasadit jesle.
36'
Gudmundssonův skákavý pas do pokutového území doputoval k Dwightu McNeilovi, ten ránu bez přípravy nasměroval holení nad Dúbravkovu branku.
34'
Hosté po ojedinělé přímočaré akci dokázali dopravit míč do sítě, když Murphyho centr Joelinton nasměroval k brance, kde se zblízka trefil Dwight Gayle, byl však v ofsajdu, což sám hned věděl.
34'
Při Gudmundssonově přihrávce Vydra propustil míč za sebe, Wood však byl pokryt hostujícími zadáky.
33'
Newcastlu se vůbec nedaří přechod do útoku, stále tak platí, že hosté mají jedinou střelu v celém dosavadním průběhu zápasu.
32'
Po Pietersově faulu u postranní čáry Newcastle rychle rozehrál volný kop a hraje na útočné polovině.
30'
Almirón se pokusil vysunout Joelintona podél pravé postranní čáry, Brazilce však pokryl Ben Mee, Joelinton navíc domácího obránce fauloval, což neuniklo pozornosti poblíž stojícího asistenta rozhodčího Leeho Bettse.
29'
Josh Brownhill zakončoval pravačkou několik metrů nad branku Martina Dúbravku, ten mohl zůstat v klidu.
28'
Gudmundsson u pokutového území Newcastlu výborně převzal přihrávku Brownhilla, byl podražen Clarkem, následovat bude velmi nebezpečný volný kop ve prospěch Burnley, míč je takřka přímo na ose hřiště.
26'
Shelvey se snažil vysunout do pokutového území Dwighta Gayla, tomu ale chyběl krok a míč tak doputoval k Peacocku-Farrellovi.
25'
Po dlouhém nákopu McNeila do pokutového území Ben Mee hlavou jen prodloužil míč k Martinu Dúbravkovi.
24'
Po nakrátko rozehraném rohu centroval Matt Ritchie, našel ale jen hlavu Chrise Wooda.
23'
Joelinton se na levém křídle nedostal přes Tarkowskiho, hosté budou alespoň zahrávat rohový kop.
21'
Po dvaceti minutách vede Burnley 7:1 na střely, na bránu je to 2:0 pro domácí.
20'
Newcastle hraje s míčem v okolí středové čáry, hledá cestu k pokutovému území domácích.
18'
Burnley právě vstřelilo branku!
V česko-slovenském souboji se vedení ujímá Matěj Vydra! Chris Wood potáhl míč po levé straně do pokutového území, pak přihrál před branku, kde MATĚJ VYDRA zblízka nedal Martinu Dúbravkovi šanci zasáhnout!
17'
Bailey Peacock-Farrell vyběhl daleko ze své branky, pak velmi nedůrazně odehrál k Seanu Longstaffovi, ten ale neměl dostatek prostoru na kvalitní zpracování.
16'
Burnley letos inkasovalo už deset branek v úvodní čtvrthodině, což je nejvíce v celé soutěži, dnes prvních patnáct minut přežilo s nulou.
14'
Po Westwoodově rohu nebezpečně hlavičkoval Josh Brownhill a jeho hlavičku reflexivním zákrokem vyráží Martin Dúbravka!
14'
McNeil vysunul Vydru po levém křídle, český útočník byl zády k brance, přihrál tak zpět dobíhajícímu McNeilovi, ten vybojoval rohový kop.
13'
Newcastle se znovu přesunul na útočnou polovinu, na levé straně vhazuje Dummett.
11'
Sean Longstaff vystrašil domácího brankáře Peacocka-Farrella chytajícího druhý ligový zápas v životě, střelu od postranní čáry nasměroval těsně nad branku.
11'
Centr Matta Lowtona byl příliš vysoký a letěl zcela mimo dosah jeho spoluhráčů.
9'
Ritchieho centr si v pokutovém území zpracoval Matěj Vydra, také jeho střela z otočky je zablokována, těsně českého útočníka bránili Clark s Fernándezem.
8'
Po McNeilově centru ze standardní situace James Tarkowski hlavičkoval vysoko nad branku.
7'
Jacob Murphy u postranní čáry fauloval Dwighta McNeila, ten si zahrál na nedávném mistrovství Evropy hráčů do 21 let.
6'
Matěj Vydra potáhl míč po hranici pokutového území a zdálo se, že má dostatek prostoru k zakončení, nohu mu ale do střely stačil vložit Paul Dummett.
5'
Ritchieho přetažený centr vracel před branku Joelinton, jeho hlavičku ale dokázal zastavit Ben Mee.
4'
S centrem Jakoba Murphyho si domácí defenziva poradila.
3'
Dlouhý nákop Lowtona doletěl k Martinu Dúbravkovi, ten s jistotou míč zachytil.
1'
Úvodního výkopu se ujal ve žlutém hrající Newcastle a je rozehráno! Burnley nastupuje v tradiční vínovo-modré kombinaci.
1'
Stejně jako v dalších zápasech 31. kola, tak i zápasu na Turf Moor předchází dvě minuty ticha jako uctění památky prince Phillipa.
Domácí trenér Dyche potvrdil, že Pope dnes do zápasu nezasáhne kvůli zranění ramene, které by ale nemělo být vážné. Z rodinných důvodů pak chybí Jay Rodriguez.
Můžeme se těšit na zajímavý česko-slovenský souboj, v základních sestavách nechybí Matěj Vydra s Martinem Dúbravkou. Naopak domácí se musí obejít bez jasné brankářské jedničky Nicka Popa a hosté začnou s Callumem Wilsonem jen na lavičce náhradníků.

Burnley FC: Peacock-Farrell – Lowton, Tarkowski, Mee (C), Pieters – Gudmundsson, A. Westwood, Brownhill, McNeil – Wood, Vydra.
Náhradníci: Norris – Bardsley, Cork, Dunne, Mumbongo, Nartey, Ch. Taylor, Richardson, D. Stephens.

Newcastle United: Dúbravka – Jacob Murphy, Clark, F. Fernández, P. Dummett, Ritchie – Almirón, Shelvey (C), S. Longstaff – Joelinton, Gayle.
Náhradníci: Darlow – Carroll, Hendrick, Lewis, Manquillo, Krafth, Saint-Maximin, Willock, C. Wilson.

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Betts.
Newcastle United

Newcastle nevyhrál od šestého února, kdy porazil 3:2 Southampton. Během dalších dvou měsíců získal čtyři body ze sedmi zápasů za remízy, přičemž v domácích zápasech s Aston Villou a s Tottenhamem vybojoval bod díky trefě v závěru zápasu.

Po třiceti zápasech má Newcastle na svém kontě 29 bodů za 7 výher, 8 remíz a 15 porážek, což v tuto chvíli znamená náskok tří bodů na osmnáctý Fulham a jasným cílem pro Magpies je dnes bodovat, případný zisk tří bodů by byl mílovým krokem k záchraně.

Tu sedmizápasovou sérii bez vítězství olemovalo zranění nejlepšího klubového střelce Calluma Wilsona, autor deseti ligových branek je k dispozici poprvé právě od toho úspěšného zápasu se Southamptonem. Wilson také ovládl první vzájemný duel s Burnley v této sezóně, při výhře 3:1 si připsal dvě branky a na další přihrál Allanu Saint-Maximinovi.

Problémem pro Newcastle ale je ztráta Jamaala Lascellese, jenž musí na rentgen kvůli podezření na zlomeninu nohy, mimo hru jsou také Ryan Fraser, Fabian Schär a Isaac Hayden.
Burnley FC

Burnley je na tom o poznání komfortněji než jejich dnešní soupeř, když v dosavadních třiceti kolech uhrálo 33 bodů, což jej řadí na patnácté místo s náskokem sedmi bodů na osmnáctý Fulham, který už má navíc odehrány o dva zápasy navíc a těžký los před sebou.

Celku ze severozápadní Anglie výrazně pomohla výhra 2:1 na Evertonu těsně před reprezentační přestávkou a mohlo být ještě lépe, když po návratu na ligové trávníky minulý týden vedlo v Southamptonu po půlhodině hry 2:0 i díky brance Matěje Vydry, domácí Saints ale zápas dokázali otočit na 3:2 v jejich prospěch.

Clarets se musí obejít bez zraněné trojice – Ashley Barnes, Robbie Brady a Kevin Long, naopak k disozici už jsou krajní obránci Erik Pieters a Phil Bardsley.
Hezké nedělní odpoledne při sledování přenosu zahajovacího zápasu dnešního programu 31. kola Premier League, na Turf Moor se střetnou dva celky, které nesmírně potěšil výsledek pátečního zápasu Fulham – Wolves (0:1), Burnley i Newcastle jsou totiž na pozicích nad čárou ponoru a získaly tím trochu více pohody do dnešního zápasu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.