Premier League - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sheffield Utd. : Burnley - 23. května 2021   17:00

Sheffield Utd.
24' McGoldrick (E. Stevens)
1:0
(1:0)
Ramsdale – Basham, Egan (C), Robinson – Baldock, Norwood, Fleck, E. Stevens – McGoldrick, Osborn (83. Jagielka) – Jebbison (79. Brewster).
Foderingham – Lowe, Jagielka, Bogle, Lundstram, Bryan, Brewster, Brunt, Osula.
K. Friend – S. Beck, M. Scholes
Bramall Lane
Burnley
Norris – Lowton, Tarkowski (C), Dunne, Ch. Taylor – Gudmundsson (89. A. Barnes), A. Westwood, Cork, McNeil (70. Jay Rodriguez) – Brownhill (46. Vydra) – Wood.

Sezóna anglické nejvyšší fotbalové ligy je tímto u konce, já vám děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek májové neděle.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 7:3. Rohy: 8:9. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:1.
Druhý poločas už branku nepřinesl a kromě velké šanci v jejím úplném závěru ani žádné velké vzrušení. Domácí se soustředili především na defenzívní práci a hru zdržovali, jak jen to šlo. Hostům sice nechyběla snaha, avšak dopláceli na řadu nepřesných přihrávek, gólmana Sheffieldu pořádně neprověřili.
90+5'
90+4'
Hosté ještě mají poslední šanci v podobě rohového kopu, dopředu se vydává i Will Norris.
90+3'
Mohlo být definitivně rozhodnuto. David McGoldrick se ocitl prakticky sám před brankářem, pravačkou ale nemířil přesně, míč se vzduchem snesl daleko vedle vzdálenější tyče. Za tohle pochvalu hráč Sheffieldu jistě nedostane.
90+2'
Takto to určitě nepůjde, Chris Wood si nedokázal ze vzduchu zpracovat míč a ten mu utekl za lajnu.
90+1'
Hrát se budou ještě čtyři minuty.
90'
Sheffield drží balón daleko od své svatyně a zdržuje, jak jen to jde.
89'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Johann Gudmundsson, přichází Ashley Barnes.
88'
Žlutou kartu dostává za faul na Brewstera Jimmy Dunne (Burnley FC).
86'
Rhian Brewster se možná trochu unáhlil se střelou. Po přihrávce McGoldricka si míč zpracoval u hranice pokutového území a pak jej po zemi adresoval směrem k pravé tyči, ale střela to nebyla moc prudká a Will Norris tak stačil včas padnout k zemi a balón zastavit.
85'
Málem se hosté dostali do šance, avšak obrana Sheffieldu pracuje velmi spolehlivě, jeden z obránců odkopl míč včas do bezpečí.
84'
Přetažený křižný pas vzduchem nezpracoval žádný z hráčů v černém dresu, akce Burnley ale pokračuje.
83'
Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Ben Osborn, přichází Phil Jagielka.
82'
Domácí tým může natahovat hru rozehrávkou rohového kopu.
81'
Will Norris raději vyboxoval letící balón na pravou stranu, avšak útok Wheffieldu pokračuje.
80'
Příliš prudký pas pro Matěje Vydru, který se sice snažil co to šlo, ale míč už na hrací ploše neudržel.
79'
Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Daniel Jebbison, přichází Rhian Brewster.
78'
Velká skrumáž před bránou United, Jay Rodriguez a James Tarkowski se snažili dostat k balónu, což by byla pro domácí hodně velká nepříjemnost, ovšem ani jednomu se to nepovedlo.
77'
Burnley rozehrálo roh, k hlavičce se dostal Jimmy Dunne, míč poslal do vzduchu, Aaron Ramsdale místo chycení do rukou jej pouze vyboxoval, což přináší jeho týmu další potíže.
75'
Obrana Sheffieldu trochu zariskovala, neboť místo odehrání míče vyčkával jeden z obránců na to, až Aaron Ramsdale vyběhne a míč schová do své moci, ten se k tomu dlouho neměl, ale přeci jen se mu to v poslední chvíli povedlo.
74'
Daniel Jebbison byl příliš krátký na to, aby na míč plachtící vzduchem hlavou dosáhl.
73'
David McGoldrick nedoběhl příliš prudkou přihrávku a míč mu utíká ven z hrací plochy.
72'
Tentokrát přerušení netrvalo tak dlouho, jako na konci první půle, a hra může pokračovat.
70'
Na trávníku je opět ošetřován hráč Sheffieldu. Jak moc se jedná o realitu a naopak o taktiku víc jen on sám.
70'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Dwight McNeil, přichází Jay Rodriguez.
69'
Dwight McNeil několikrát na levém křídle naznačil centr, čímž zmátl protivníka, ten byl ale trpělivý a přeci jen se mu povedlo nakonec míč zblokovat a tečovat za postranní čáru.
67'
Domácí sice přišli o míč, ale ten se nachází daleko od jejich brány.
66'
Jimmy Dunne zabránil jisté šanci domácích a míč včas pravou nohou tečoval do bezpečí. Jeho tým bude čelit rohovému kopu.
65'
Žlutou kartu dostává Chris Basham (Sheffield United FC) za faul na unikajícího Matěje Vydru.
64'
Ani Will Norris si při svém vyběhnutí moc jistý nebyl, ale i v tomto případě mu spoluhráči pomohli.
63'
Po hezké souhře chyběl Woodovi krok k tomu, aby zakončil osamocen před brankářem. Ten byl ale přeci jen rychlejší než soupeř a míč uklidil do náruče.
63'
Domácí jsou pod tlakem a zmůžou se pouze na odkopávání míče do zámezí.
62'
Aaron Ramsdale zaváhal při vyběhnutí a míč na chvíli zůstal před jeho odkrytou bránou, naštěstí pro domácí toho nedokázal soupeř využít.
61'
Ben Osborn hodně tvrdě atakoval Matthewa Lowtona a může být rád, že nevidí žlutou kartu, kterou by jistě zasluhoval. S hlavním arbitrem poté ještě konzultoval, ale vůbec nevím o čem, neboť tady nebylo o čem.
60'
Oliver Norwood a po něm John Fleck mohli střílet z dobrých pozic, místo toho volili oba ještě přihrávku, což byla chyba.
59'
Domácí si hodně nepřesně přihráli a míč poslali k Norrisovi, jenž naopak velmi rychle přihrává nejbližšímu spoluhráči.
58'
Ani ten však šanci nepřinesl a Ramsdale může znovu zdržovat.
58'
Vydra se na druhé straně pokoušel dostat z levé strany až před brankáře, to se mu nepovedlo, získal pro své barvy aspoň roh.
57'
Míč byl tečován jedním z fotbalistů United vysoko nad břevno.
56'
Chris Basham nestihl přihrát dříve, než do dráhy vložil nohu jeden z protihráčů, jenž tečoval míč do zámezí. Následuje roh.
56'
Pěkná souhra Sheffieldu na jeden dotek, David McGoldrick mohl zakončovat tváří v tvář brankáři, ale nezpracoval si přihrávku a šance tak končí.
55'
Snaha hostů zatím ovoce nepřináší, domácí nyní v klidu pohlídali míč v cestě do zámezí a je to jejich brankář, který bude rozehrávat.
53'
Hosté si vynutili faul a rozehrávat budou na protivníkově straně.
52'
Domácí vyrazili do přečíslení, jenže David McGoldrick příliš dlouho váhal s přihrávkou, nakonec zkoušel vystřelit, do dráhy střely se skluzem vložil James Tarkowski a zabránil tak šanci.
51'
Dwight McNeil levačkou zatočil míč před bránu, jeho nepřesná přihrávka doputovala pouze k brankáři.
50'
Chris Wood zůstal sám před brankářem, ale jeho prudkou ránu dokázal vyběhnutý strážce domácí svatyně pokrýt. Ale i kdyby hráčů hostů uspěl, branka by pro ofsajd neplatila.
48'
Burnley rozehrálo rohový kop, na míč si vyskočil Jimmy Dunne, ale míč nezasáhl zrovna dobře, jeho příliš slabý pokus nebyl pro brankáře domácích problém.
47'
Hosté rychle vyrazili k bráně, Chris Wood ovšem byl od míče čistě odstaven.
46'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Josh Brownhill, přichází Matěj Vydra.
46'
A to bylo z první půle vše, poločasu, ve kterém byli o něco aktivnější hosté, avšak jako první se prosadili domácí, když krásnou střelou z dálky skóroval David McGoldrick. Domácí mohli vedení ještě pojistit, ale v jejich další šancí zachránila hosty tyč. Dalšího gólu se tak diváci v první půli nedočkali a do kabin si tak odnáší Sheffield těsné vedení. Podaří se mu jej uhájit?
45+4'
45+3'
Daniel Jebbison nejspíš fauloval, ale hlavní arbitr to tak neviděl a naopak dává jeho mužstvu možnost druhého rohu v zápase.
45+2'
Domácí tým se dostal pod mírný tlak, ale jeho hráčům se přeci jen podařilo odehrát míč do bezpečí.
45+1'
Nastavovat se budou tři minuty, vinou ošetřování hráče United.
45'
Aaron Ramsdale opět v akci, v tomto případě si počkal, až k němu míč dorazí, a poté jej odehrál až za půlící lajnu.
44'
Až nyní Dwight McNeil střílel v pádu, ale velmi slabě po zemi, takže Aaron Ramsdale v klidu schoval míč do náruče.
43'
Po pauze se může pokračovat, míč drží hráči Burnley, ale do zakončení se jim nedaří se dostat.
42'
Stále se nehraje, hráči se moc nechce ani za postranní čáru, aby mohla hra pokračovat.
39'
Chris Basham, který mohl před chvíli zvýšit náskok svého celku, inkasoval úder od svého gólmana a zůstává ležet na trávníku.
38'
Žlutou kartu dostává John Fleck (Sheffield United FC).
36'
Nechybělo moc a domácí vedli 2:0. Chris Basham doběhl k odraženému balónu, obešel obránce a tvrdě vypálil z pravé strany pokutového území, mířil však jen do bližší tyče hostující svatyně.
35'
Nepřesná přihrávka jednoho z hráčů Burnley končí za bránou Sheffieldu, takto to určitě nepůjde.
33'
Ben Osborn se hodně vyčítavě podíval po hlavním arbitrovi, že po zákroku od Tarkowskiho nezapískal faul. Sudí je zatím poměrně benevolentní.
32'
Aaron Ramsdale po malé domů vyčkával s rozehrávkou, která se mu ve finále moc nezdařila, míč adresoval pouze za postranní čáru.
30'
Souhra na jeden dotek hráčům Sheffieldu nevyšla, míč se kutálí do zámezí.
29'
Jimmy Dunne dobře zapracoval v defenzívě a zabránil tak šanci domácích, kteří jsou po vstřelené brance aktivnější.
27'
David McGoldrick to zkusil znovu z podobné pozice, ale tentokrát mířil do míst, kde byl připravený gólman.
26'
Domácí se dožadovali faulu u své svatyně, ale hra pokračovala a soupeř toho mohl využít, ale nepřesnou přihrávkou o míč přišel.
24'
Sheffield United právě vstřelil branku!
Hosté hrají, ale do vedení jde domácí celek. DAVID MCGOLDRICK naběhl více na střed, vystřelil pravačkou z dálky k pravé tyči a trefil se parádně, Will Norris se natahoval marně.
22'
Útočná snaha hostů byla zastavena domácí obranou včas, Sheffield bude vhazovat.
21'
Žlutou kartu dostává George Baldock (Sheffield United FC).
20'
Ben Osborn centrem z levého křídla hledal v pokutovém území někoho ze spoluhráčů, ale to se mu nepovedlo.
19'
Střelu, nebo spíše střílenou přihrávku z levé strany Aaron Ramsdale bez potíží lapil do rukavic.
18'
Po následném faulu protivníka budou rozehrávat z poloviny hrací plochy.
17'
Hosté kombinují na své polovině a vyčkávají na správný okamžik k útoku.
15'
Jeho tým nebyl o mnoho úspěšnější, David McGoldrick se dostal k hlavičce, avšak mířil mimo tři tyče, takže Will Norris práci neměl.
14'
Mužstvu Burnley se nyní útok příliš nezdařil, Aaron Ramsdale tak v klidu odkopává od své brány.
11'
Jimmy Dunne střílel v pokutovém území z otočky, ale jen do obránce. Předtím se jeho spoluhráči dožadovali penalty, když signalizovali ruku jednoho z protihráčů, ale hra pokračuje.
10'
Dwight McNeil střílel velmi nepříjemně pod břevno a Ramsdale se musel pořádně natáhnout, aby míč vyrazil nad.
9'
A hosté si rohový kop zopakují.
8'
Chris Wood se tlačil před brankáře a málem se mu povedlo zakončit z ostrého úhlu na pravé straně, míč mu v poslední chvíli ukopl jeden z obránců, takže uvidíme první roh zápasu.
7'
Johann Gudmundsson sebral u půlící lajny míč soupeři a založil útočnou akci svého celku.
6'
Dva hráči domácího celku se snažili dostat k hlavičce, ale to se povedlo až z druhé vlny nabíhajícímu Baldockovi, ten ovšem mířil vysoko nad.
5'
Domácí zaútočili a vybojovali autové vhazování v blízkosti pokutového území.
4'
Dlouhý nákop končí znovu u brankáře Sheffieldu, který vyběhl z brány a míč uklidil do náruče.
3'
Johann Gudmundsson poprvé prověřil pozornost domácího brankáře, ten však jeho přízemní pokus bez potíží ukryl do náruče.
1'

Sheffield United FC: Ramsdale – Basham, Egan (C), Robinson – Baldock, Norwood, Fleck, E. Stevens – McGoldrick, Osborn – Jebbison.
Náhradníci: Foderingham – Lowe, Jagielka, Bogle, Lundstram, Bryan, Brewster, Brunt, Osula.

Burnley FC: Norris – Lowton, Tarkowski (C), Dunne, Ch. Taylor – Gudmundsson, A. Westwood, Cork, McNeil – Brownhill – Wood.
Náhradníci: Peacock-Farrell – Pieters, Nartey, Driscoll-Glennon, A. Barnes, Jay Rodriguez, Vydra, Richardson.

Rozhodčí: K. Friend – S. Beck, M. Scholes.
Sheffield United FC

Dnešním soupeřem bude Sheffield United FC, který je na poslední pozici Premier League a několik kol před koncem základní části si zajistil sestup do nižší soutěže. Sheffield United totiž do této doby nasbíral pouhých dvacet bodů, na nesestupové pozice mu chybí téměř jednou tolik. Sheffield si během letošní sezony připsal pouze šest výher, ta poslední se hodně překvapivě konala na půdě osmého Evertonu, který nejspíše díky této porážce přišel o evropské poháry. Sheffield United FC v minulém kole zaznamenal letošní 29 porážku, ta přišla proti Newcastlu.
Burnley FC

Fotbalisté Burnley se před posledním ligovým kolem nacházejí na sedmnácté pozici a již s předstihem si zajistili setrvání v Premier League i pro další sezonu. Burnley má na sestupové pásmo náskok jedenácti bodů, v tabulce se poté může maximálně posunout na patnáctou pozici, kde aktuálně s tříbodovým náskokem číhá Newcastle. Hostující tým tohoto zápasu nepůjde do tohoto střetnutí v nejlepší formě, na svém kontě má totiž dvě porážky v řadě. Ta poslední se uskutečnila na domácím stadionu proti čtvrtému Liverpoolu, kterému se povedlo vyhrát 3:0.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Anglická Premier League má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Sheffield United FC a Burnley FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.