Premier League - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brentford : Burnley - 12. března 2022   16:00

Brentford
86' Toney (Eriksen) • 90+4' Toney
2:0
(0:0)
Brentford
Raya – Ajer, P. Jansson (C), Pinnock, Henry – Janelt, Nörgaard (81. M. Jensen), Eriksen – Mbeumo (90+1. Onyeka), Canós (75. Wissa) – Toney.
Tierney – Hatzidakis, Eaton.
Brentford Community Stadium, Brentford
16 984 diváků
Burnley
Pope – C. Roberts, Collins, Tarkowski (C), Ch. Taylor – Lennon, A. Westwood, Brownhill, McNeil – Weghorst (67. Jay Rodriguez), Cornet.

Ode mne je to pro dnešek již vše, děkuji vám za pozornost a někdy příště se budu opět těšit, na počtenou.
Statistiky utkání:

Střely na branku: 4:1.
Střely mimo: 3:5.
Rohy: 2:9.
Ofsajdy: 4:4.
Fauly: 6:10.
Utkání mezi Brentfordem a Burnley tak končí vítězstvím Včel v poměru 2:0! Ještě v 80. minutě to přitom byli Klareti, kteří se hnali za prvním gólem a posílali do šestnáctky soupeře jeden centr za druhým. V 86. minutě však přišel přesný centr Christiana Eriksena (jenž se tak úspěšně vrátil na fotbalové trávníky po svém kolapsu na ME) a přesná hlavička Ivana Toneyho, jenž se stal hrdinou zápasu, když první branku vsítil hlavou. Následně Burnley otevřelo zadní vrátka a Toney vnikl s balonem do jeho šestnáctky, kde ho k zemi zezadu srazil Nathan Collins, jenž tak zařídil pro protivníka penaltu a pro sebe červenou kartu. Pokutový kop již v nastaveném čase Ivan Toney proměnil a celek z Londýna tak slaví důležitou výhru!

Brentford se tím totiž posouvá dál od sestupových vod, na které navýšil svůj náskok již na 9 bodů a je tak minimálně pro další tři zápasy soupeřů zcela v bezpečí.

Burnley tak naopak definitivně ztrácí dobrou formu a padá zpět do hlubokých bažin. Aktuálně drží jeden z lístků na cestu do Championship a na pozice zajišťující záchranu ztrácí stále bod v případě Evertonu, který má ale dvě utkání k dobru a dva body na Leeds, oproti němuž mají duel k dobru zase Klareti.
90+5'
90+5'
Ihned poté, co fotbalisté Burnley rozehráli, píská sudí Tierney konec zápasu, takže se už nic zajímavého nestane. Na stadionu už zní známá píseň "Hey Jude".
90+4'
Brentford právě vstřelil branku!
IVAN TONEY se ujal exekuce pokutového kopu. K balonu nakročil hodně pomalu, nakonec se nad míčem skoro zastavil. Ránu pak poslal k levé tyči, Nick Pope směr vystihl, střelu ale vyrazit nedokázal a Brentford vede 2:0!
90+3'
Nathan Collins ještě protestuje u sudího Tierneyho, jenž ale veškeré debaty odmítá a posílá fotbalistu Burnley ze hřiště.
90+2'
Nathan Collins nyní na pravé straně nestíhal únik Ivana Toneyho, kterého ve vápně srazil zezadu ramenem k zemi. Vidí za to rovnou červenou kartu a Brentford má penaltu!
90+1'
Sudí Tierney nastavuje ještě tři minuty nad rámec základní hrací doby. V té první probíhalo hlavně střídání Brentfordu.
90+1'
Střídání v týmu Brentford FC: ze hřiště odchází Bryan Mbeumo, přichází Frank Onyeka.
90'
Ivan Toney ještě posílal do úniku za obranu Burnley Mathiase Jensena, již předtím však byl odmáván ofsajd, takže vzrušení je zbytečné.
89'
Druhá žlutá karta v utkání, James Tarkowski ve středu hřiště lehce brnkl kopačkou o chrániče Bryana Mbeuma, jenž se dost ochotně skácel k zemi. Sudí Tierney však ukazuje kartu obránci Burnley.
88'
Aaron Lennon vyslal z pravé strany centr na hranici velkého vápna Brentfordu, tam však obrana domácích dokázala zasáhnout včas.
87'
Ivan Toney následně sundal dres a běžel slavit k rohovému praporku, sudí Tierney jej za to pochopitelně odmění žlutou kartou.
86'
Brentford jde krátce před koncem utkání do vedení! Christian Eriksen poslal z levé strany centr na zadní tyč, kde se k hlavičce dostal IVAN TONEY, jenž balon poslal do protipohybu Nicka Popea, který už na zakončení nestihl zareagovat a míč je tak v síti Burnley! Včely vedou 1:0! Asistence: Christian Eriksen.
85'
David Raya nyní vyběhl hodně daleko ze své klece až k postranní lajně a dlouhým výkopem poslal balon na půli soupeře, tam ho do zámezí uklízí James Tarkowski.
84'
Connor Roberts si vyměňuje míč s Joshem Brownhillem, jenž nakonec poslal centr z pravé strany do šestnáctky soupeře, David Raya však balon v pohodě stahuje ze vzduchu rukavicemi.
84'
Christian Eriksen se nakonec před šestnáctkou Burnley dostal ke střele. Ta však byla pomalá a nepřesná, Nicku Popeovi žádné vrásky na čelo nepřidala.
83'
David Raya rozehrává od své klece, po vysokém pasu se ve vápně Burnley dostával k míči Yoane Wissa, před kterým ho však včas do bezpečí uklidil Nathan Collins.
82'
Maxwel Cornet nedokázal zpracovat další vysoký balon, který na něj mířil k šestnáctce Brentfordu, obrana Včel poslala mičudu rychle pryč z nebezpečného prostoru.
81'
Střídání v týmu Brentford FC: ze hřiště odchází Christian Nörgaard, přichází Mathias Jensen.
81'
Nathan Collins nemá volný prostor, skrz který by mohl jít kupředu, počkal tedy a nakonec poslal míč Jayi Rodriguezovi, jenž vysouvá MaxwelaCorneta, ten je ale v ofsajdu.
80'
Nick Pope se snažil dalekým výkopem okamžitě nastartovat Jaye Rodrigueze. Jeho vysokou přihrávku však chytá na druhé straně hrací plochy David Raya.
80'
Christian Eriksen se snažil na pravé straně trávníku poslat balon mezi dvěma hráči Burnley kupředu. James Tarkowski a Charlie Taylor se sice srazili, ale přihrávku kupředu zastavit dokázali.
79'
Ashley Westwood byl dostatečně důrazný na hranici velkého vápna, kde povalil svého osobního strážce na zem, jeho ránu z otočky však další beci celku z Londýna zvládli zablokovat.
78'
Jay Rodriguez zpracoval centr z levé strany na zadní tyči a posunul ho za sebe na Connora Robertse, ten bude mičudu do vápna soupeře vracet dalším pasem.
77'
David Raya chytá míč, kterým se fotbalisté Burnley snažili poslat kupředu nabíhajícího Ashleyho Westwooda a může v poklidu rozehrát.
76'
Obrovská klika pro Brentford! Jay Rodriguez se najednou rozhodl vystřelit z dobrých pětadvaceti metrů na levém křídle a jeho projektil k překvapení všech skončil na břevně svatyně Včel!
75'
Střídání v týmu Brentford FC: ze hřiště odchází Sergi Canós, přichází Yoane Wissa.
74'
Následně se neujal ani rohový kop z levé strany v podání Ashleyho Westwooda, David Raya může vykopávat od vlastní klece.
73'
Charlie Taylor poslal do šestnáctky Brentfordu další ostrý centr, ale ten obrana Včel znovu sráží na rohový kop.
72'
Christian Eriksen zkusil překvapit brankáře Burnley, když vystřelil od levé krajní čáry snad z pětadvaceti metrů, Nick Pope však byl připraven a míč chytá.
71'
Jay Rodriguez se snažil na pravé straně dostat za obranu protivníka, jenže mu byl odmáván ofsajd, celá akce se tak vrací zpět.
70'
Maxwel Cornet nyní vystihl rozehrávku Brentfordu a hnal se na klec Včel, v běhu ho sice obtěžoval Ethan Pinnock, přesto měl útočník Burnley obrovskou šanci, z hranice velkého vápna pálil na klec soupeře, jenže David Raya včas vyběhl a jeho přízemní pokus nenechal projít do sítě za sebou!
69'
Ashley Westwood zahrál rohový kop od levého praporku jen do malého vápna, kde se nejvýš objevily ruce Davida Rayi.
68'
Charlie Taylor se nyní prohnal po levé straně a jeho přihrávku sráží defenziva obránců na rohový kop.
67'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Wout Weghorst, přichází Jay Rodriguez.
66'
Rohový kop Christiana Eriksena z pravé strany mnoho vzruchu před svatyní Burnley nenadělal, obrana Klaretů zasáhla v pohodě.
65'
Na zahrání rohového kopu už se chystá Christian Eriksen, jemuž ale vítr balon trochu odfoukl a záložník Včel si ho tak k zahrání musí připravit ještě jednou.
64'
Včely začínají vystrkovat růžky, Vitaly Janelt se dostal na hranici velkého vápna Burnley k zakončení, které James Tarkowski srazil jen kousek vedle pravé tyče svatyně Klaretů!
63'
James Tarkowski zezadu ve středu hřiště podrazil Vitalyho Janelta, jenž kroutí hlavou nad tím, proč sudí Tierney ocení tento faul bez toho, aby udělil žlutou kartu.
62'
Ivan Toney si navedl balon na pravé křídlo, jeho centr se však stal kořistí Connora Robertse, jenž ho hlavou posílá dál od klece soupeře.
61'
Lahůdkový centr pro brankáře Nicka Popea, který byl z levé strany Sergiem Canósem pořádně přetažen přes prostor, kam ho bylo třeba.
60'
Další souboj Bryan Mbeumo – Charlie Taylor. Útočník Včel se na pravé straně snažil přejít přes beka Burnley, nakonec přes něj ale zvládl jen poslat balon do šestnáctky Klaretů, kde však žádného ze spoluhráčů nenašel.
60'
Ashley Westwood se snažil centrovat na pravé straně trávníku do šestnáctky Brentfordu, jenže dobře zapracoval Christian Eriksen, jenž jeho pas zvládl zblokovat.
59'
Ivan Toney byl na levém křídle zastaven faulem pravděpodobně Maxwela Corneta a volný přímý kop tentokrát zahrají hráči Brentfordu.
58'
Centr šel od levé krajní čáry na zadní tyč svatyně Brentfordu, kde balon hlavičkou před klec soupeře vracel Nathan Collins. Následně však už měla převahu defenziva Včel.
57'
A následně byl Charlie Taylor na levém křídle podražen bránícím Bryanem Mbeumem, takže Burnley získává standardní situaci z poměrně zajímavého místa.
57'
Ještě jednou zatopili fotbalisté Brentfordu v prostoru před soupeřovou svatyní, jenže následně Charlie Taylor nakonec zvládl balon z nebezpečného prostoru vyvézt.
56'
Christian Eriksen šikovně prostrčil míč do šestnáctky Burnley, jenže tam byl dost důrazný James Tarkowski, jenž balon odpálil do zámezí.
56'
Maxwel Cornet si zase nabíhal na dlouhý balon za obranu Brentfordu. David Raya však vyběhl až na hranici velkého vápna a chytá balon do rukavic.
55'
David Raya může rozehrávat u své svatyně, hráči Burnley ale vystoupili vysoko a jako hladoví vlci čekají na špatnou přihrávku, po které by ukořistili hrací předmět.
54'
Wout Weghorst udržel soupeře na zádech, balon mu však v prostoru před šestnáctkou Brentfordu sebrali další hráči v červenobílé kombinací dresů.
54'
Sergi Canós poslal krásný nadýchaný centr z levé krajní čáry až na malé vápno Burnley a Vitaly Janelt hlavičkoval zády ke kleci soupeře jen těsně nad břevno svatyně Klaretů!
53'
Včely drží mičudu na vlastní polovině hrací plochy, Ethan Pinnock si vyměňuje přihrávky s Pontusem Janssonem.
52'
Maxwel Cornet se na pravé straně hrací plochy snažil proskočit mezi obránci Brentfordu, ti však dál nechali jít jen balon, se kterým si David Raya poradí.
51'
Rico Henry se vydal hodně rychle kupředu po levém křídle, jenže přihrávka na něj byla o něco delší, než by bylo třeba a balon je mimo hrací plochu.
51'
Aaron Lennon nyní nedokázal získat míč v přehuštěném středu hrací plochy. Od vlastní šestnáctky tak bude rozehrávat Ethan Pinnock.
50'
Sergi Canós se snažil na levé straně dostat za obranu Burnley, jenže se přitom dostal do ofsajdového postavení, což sudím neušlo.
50'
Josh Brownhill dostával průnikovou přihrávku do šestnáctky soupeře, jenže David Raya byl venku ze své svatyně včas a míč sbalil do rukavic.
49'
Nick Pope vložil do hry trochu estetiky, když předvedl před svým vápnem dvě panenky, než poslal balon do strany na Connora Robertse.
48'
Maxwel Cornet opět na balonu, ve středu pole ho předává na Dwighta McNeila, jenž chtěl zrychlit akci dlouhou přihrávkou na pravé křídlo. Tu však obrana celku z Londýna projít nenechala.
47'
Maxwel Cornet následně centroval z levé strany do šestnáctky Včel, ale obrana Brentfordu byla dobře zformovaná a balon odkopla do bezpečí.
46'
Wout Weghorst dobře zabojoval na pravé straně, kam dostal prudký pas, jenž jedním dotekem dobře zpracoval a druhým ještě lépe přihrál kupředu.
46'
V druhém poločase měli výkop fotbalisté Brentfordu, kteří rovnou poslali balon až k brankáři Davidu Rayovi, jenž ho vysokým obloukem vykopává na útočnou polovinu.
46'
Oba celky už se pomalu vrací na hrací plochu, druhý poločas odstartuje za malou chvilku.

Zákroky brankářů: 0 – 1
První půle utkání Brentfordu s Burnley je za námi. Zatím se nezdá, že by jeden z týmů měl nad svým soupeřem výraznější převahu, oba celky měly v úvodní pětačtyřicítce své šance. Tu největší v 15. minutě neproměnil Christian Eriksen, jehož ránu vytáhl skvělým zákrokem Nick Pope na rohový kop. Také druhý poločas tak začne za bezbrankového stavu.
45+1'
45+1'
Sudí Tierney ještě přidává jednu minutu nad rámec základní hrací doby v první půli. Včely vyráží kupředu po levé straně, mičudu má na kopačce Christian Eriksen.
45'
Sergi Canós parádně nacentroval na zadní tyč svatyně Burnley, kde se zjevil Bryan Mbeumo, jenž zakončoval do protipohybu Popea! Nejsem si jistý, zda jeho projektil zastavil brankář Burnley či skluzující obránce Klaretů, míč ale do sítě hostí určitě neprošel. Nakonec to vypadá spíš na kapitána Jamese Tarkowskiho, jenž se skluzem svezl za svého gólmana a zachránil svůj tým od pohromy!
44'
Sergi Canós zpracoval vysokou přihrávku na levou stranu, jenže po přenesení hry doprava se hráči Včel do zakončení kvůli špatnému zpracování Bryana Mbeuma nedostali.
43'
Včely jsou na konci první půle aktivnějším celkem, Ivan Toney si ale nyní navedl merunu jen do prostoru, kde bylo proti němu příliš mnoho soupeřů.
42'
Hráči Burnley zahráli z půlící čáry balon až na hranici pokutového území Brentfordu, tam však hrála prim defenzíva celku z Londýna.
41'
Christian Eriksen se ale nyní provinil faulem na středové čáře, když zezadu zatáhl za dres Maxwela Corneta a může být rád, že nevidí žlutou kartu.
40'
Christian Eriksen získává balon ve středu hrací plochy a rozdává ho do levé strany, kde může pokračovat v akci Christian Nörgaard.
39'
Connor Roberts se snažil po pravém křídle rychle protáhnout za obranu soupeře, ta si však jeho náběh dokázala pohlídat.
38'
Fotbalisté Klaretů se dostávají k další možnosti v podobě rohového kopu z levé strany. Ashley Westwood poslal balon na malé vápno, tam dominovala obrana domácího celku.
37'
Ashley Westwood poslal centr do vápna protivníka, jenže žádného ze svých spoluhráčů vysokou přihrávkou nenašel.
36'
Na levé straně trávníku si na polovině Brentfordu počínal dobře Rico Henry, jenž odkopem poslal mičudu na tribunu.
35'
Výkop brankáře Včel šel na levou stranu hrací plochy, kde se však k míči nedostal Wout Weghorst, jenž si při své snaze o jeho zisk pomohl faulem.
34'
Dwight McNeil dostal krásný nadýchaný centr z pravé strany na penaltu v šestnáctce Brentfordu. V situaci se ale hodně špatně zorientoval a jeho hlavička šla dost daleko od brankové konstrukce za Rayou.
33'
James Tarkowski si pohlídal vysokou přihrávku na Vitalye Janelta. Navíc byl nabíhající hráč Včel v ofsajdu.
33'
Nick Pope se dostal od tlak napadajících soupeřů u vlastní šestnáctky, jeho odkop na tribunu diváci na stadionu kvitují s hlasitým posměšným bučením.
32'
Charlie Taylor vrátil balon autem do hry, následně se Klareti snažili právě Charlieho Taylora vysunout vysokou přihrávkou do levého křídla. Přetažený pas však končí v zámezí.
31'
Hráči Burnley posílají balon vysokým obloukem pryč od vlastní šestnáctky, po levém křídle může vyrazit kupředu Wout Weghorst, jehož pas sráží defenziva Včel na autové vhazování.
30'
Maxwel Cornet padá po souboji na hranici velkého vápna na zem, sudí Tierney však faul nepíská a nepískne ani to, že Cornet sbalil míč do náruče. Za to by měla být karta, arbitr však jen nechává pokračovat ve hře.
30'
Brentford hází aut až do šestnáctky Burnley, kde však byli obránci Klaretů v přesilovce a dokázali poslat míč do bezpečí.
29'
Včely přenesly hru z levé strany na pravou parádním dlouhým pasem Christiana Eriksena, následně seběhl s míčem na hranici velkého vápna Bryan Mbeumo, jeho pokus však v pádu blokuje James Tarkowski.
28'
Maxwel Cornet se rychle přesunul na levé křídlo, kde zakombinoval s Dwightem McNeilem. Centr druhého jmenovaného však stahuje David Raya ze vzduchu do svých rukavic.
28'
Nick Pope vykopl balon od své svatyně na pravou stranu hrací plochy, kde však v hlavičkovém souboji neuspěl Maxwel Cornet.
27'
Po centru Ashleyho Westwooda přišla na pravé straně pokutového území Brentfordu hlavička, jenž posílala míč před klec Včel. Brankář David Raya však včas stáhl merunu ze vzduchu rukavicemi.
26'
Pontus Jansson nyní ve středu hřiště faulem zastavil pronikajícího Ashleyho Westwooda, jenž se sám postaví k zahrání standardní situace.
25'
Ashley Westwood zastavuje faulem akci Brentfordu na středovém kruhu, Včely následně rozehráli dost mizerně, vlastně jen odevzdali balon protivníkovi.
24'
Hráči Burnley budou po útočném faulu protivníka rozehrávat od vlastní svatyně volný přímý kop. Po něm bojuje o míč na hranici velkého vápna Brentfordu Wout Weghorst.
23'
Dwight McNeil vysunul na levé straně kupředu Maxwela Corneta, jenž na levé straně pálil přes padajícího Pontuse Janssona na zadní tyč, kterou ale o kousek minul.
23'
Na levé straně startuje kupředu Rico Henry, jenž si ale balon nedokázal ideálně zpracovat a defenziva Burnley byla s odkopem připravená.
22'
Dwight McNeil zahrál rohový kop na zadní tyč svatyně Brentfordu, kde však dominovala obrana celku z Londýna, která posílá balon do solidní vzdálenosti od své svatyně.
21'
Po rohovém kopu Klaretů následuje bleskově další roh celku z Lancashireu, ten zahraje Dwight McNeil.
20'
Josh Brownhill se nyní málem dostal k zakončení z hranice velkého vápna, kam dostal přihrávku, jenže se před něj vrhli hráči Včel, kteří mu balon ukopli. Burnley ale získalo další roh.
19'
Ve vápně Burnley je stále v akci Nick Pope, jenž musel vystartovat z kelce, aby chytil prudkou průnikovou přihrávku soupeře a o chvíli později mu hlavičkou zase vrací balon James Tarkowski.
19'
Dwight McNeil se snažil prosadit na středu trávníku přes dva soupeře, a ačkoliv mezi nimi sám projít zvládl, balon sebou vzít nedokázal.
18'
Nick Pope dostal od Jamese Tarkowskiho poměrně nebezpečnou malou domů. Ona totiž nebyla zas tak moc malá, šlo o pořádný centr skoro od středového kruhu, brankář Burnley ale zpracování nohou zvládl na jedničku.
17'
Nick Pope vykopává od vlastní svatyně. Balon se k němu však od hráčů Brentfordu vrací jako bumerang a gólman Burnley si tak rozehrávku zopakuje.
16'
Následně Brentford zahrával rohový kop z levé strany, jehož exekuce se ujal právě Christian Eriksen. Jeho pas před klec soupeře však obranu Burnley příliš nezaměstnal.
15'
Christian Eriksen dostal přihrávku z levé strany před vápno Burnley a tvrdou ranou poslal balon přízemním projektilem k bližší tyči, kam se však skvěle natáhl Nick Pope, jenž jeho střelu fantastickým zákrokem vyráží na rohový kop!
14'
Bryan Mbeumo se nyní pěkně protáhl z pravé strany až před šestnáctku soupeře, kde ho ale čistým skluzem obral o míč James Tarkowski, jenž předvedl parádní obranný zákrok.
14'
Centr Aarona Lennona z pravé strany před klecí Brentfordu příliš rozruchu nenadělal, defenziva celku z Londýna jej odvrátila poměrně snadno.
13'
Další roh pro Burnley, Ashley Westwood centroval z prostoru před vápnem na zadní tyč a beci celku z Londýna raději uklidili balon na roh.
12'
Nathan Collins se nyní zlobí, že se jeho parťáci z obrany nezatáhli a že soupeř hrál, ačkoliv byl na hřišti ještě míč. Následná akce, kdy Brentford poslal míč do sítě Burnley, v análech o utkání nebude, sudí Tierney naznačuje, že si domácí musí aut zopakovat.
11'
Aaron Lennon opět poslal míč do malého vápna, James Tarkowski byl sražen k zemi, ale sudí Tierney nenašel odvahu na odpískání pokutového kopu. Merunu chytá David Raya bezpečně do rukavic.
10'
Maxwel Cornet už se hnal z levé strany do šestnáctky Brentfordu, následně ještě přihrával, jenže to bylo špatně, defenziva Včelek zvládla jeho pas zastavit. Přesto se Burnley dostává k dalšímu rohovému kopu z pravé strany.
10'
Tentokrát poslal Aaron Lennon centr od pravého rohového praporku až na malé vápno Brentfordu, kde si však obrana Včel s menšími potížemi zvládla poradit.
9'
Aaron Lennon rozehrál rohový kop na krátko, nicméně ze situace se svými spoluhráči nevytěžil nic jiného než další roh.
8'
Nyní ale Burnley rychle přeneslo hru na druhou stranu hrací plochy a získalo rohový kop, který na pravé straně zahraje Aaron Lennon.
7'
Trma vrma před klecí Burnley! První ránu z hranice velkého vápna srazil James Tarkowski, který ale následně nedokázal míč odehrát do bezpečí a Bryan Mbeumo se skluzem dostal k dorážce, kterou ale nasměroval jen nad klec Klaretů!
6'
David Raya rozehrává od vlastní svatyně, vysokým odkopem poslal balon až na půli soupeře, kde jeho spoluhráči získali autové vhazování.
6'
Maxwel Cornet je zatím hodně vidět v utkání, nyní se však snažil přejít přes Rica Henryho na pravém křídle, což se mu ale nepovedlo a navíc si pomohl faulem.
5'
Josh Brownhill se postavil k zahrání volného přímého kopu, vůbec se nerozpakoval a ranou přes zeď tlačil míč k bližší tyči, kterou však o půl metru minul!
4'
Jenže nyní byl faulován Maxwel Cornet před pokutovým územím Brentfordu Vitalyem Janeltem a Burnley má standardku ze zatraceně dobré pozice!
3'
Z vysokého balonu do vápna Klaretů nic nebylo, obrana Burnley zapracovala na jedničku a na pravé straně získává autové vhazování.
2'
Maxwel Cornet srazil ve středu hřiště k zemi jednoho ze soupeřů a Brentford tak bude zahrávat volný přímý kop z půlícího kruhu.
1'
Utkání bylo zahájeno, úvodní výkop měli fotbalisté Burnley, kteří rozehráli směrem dozadu na své beky, následně jde první vysoký balon směrem kupředu.
1'
Ještě probíhá předzápasový los, oba kapitáni, Pontus Jansson a James Tarkowski se sešli u sudího Tierneyho, aby se rozhodlo o tom, kdo bude mít právo úvodního výkopu.
Krásný dobrý den přeji ještě jednou všem fandům kvalitního anglického fotbalu. Duel Brentfordu s Burnley začne za malou chvilku, oba celky již vstupují na hrací plochu.

Brentford FC: Raya – Ajer, P. Jansson (C), Pinnock, Henry – Janelt, Nörgaard, Eriksen – Mbeumo, Canós – Toney.
Náhradníci: Lössl – Baptiste, Ghoddos, M. Jensen, M. Jörgensen, Sörensen, Onyeka, Rasmussen, Wissa.
Trenér: Thomas Frank.

Burnley FC: Pope – C. Roberts, Collins, Tarkowski (C), Ch. Taylor – Lennon, A. Westwood, Brownhill, McNeil – Weghorst, Cornet.
Náhradníci: Hennessey – A. Barnes, Bardsley, Cork, Lowton, K. Long, Jay Rodriguez, D. Stephens, Thomas.
Trenér: Sean Dyche.

Rozhodčí: Tierney – Hatzidakis, Eaton..
Poslední vzájemný zápas:

Burnley FC – Brentford FC 3:1

Branky a nahrávky: 4. Wood, 32. Lowton (Ch. Taylor), 36. Cornet (McNeil) – 79. Ghoddos (Nörgaard).

Sestava Burnley: Pope – Lowton, Tarkowski, Mee (C), Ch. Taylor – Gudmundsson, A. Westwood, Brownhill – McNeil, Wood, Cornet (67. Vydra).

Sestava Brentfordu: Fernández – M. Jörgensen, P. Jansson (C), Pinnock – Canós (77. Rasmussen), Onyeka (58. Ghoddos), Nörgaard, M. Jensen (67. Janelt), Henry – Toney, Forss.
Burnley FC

Burnley patří v současné chvíli nepopulární první sestupové 18. místo nejvyšší anglické soutěže, když na své konto zatím nastřádalo jen jednadvacet bodů. Klareti tak nutně potřebují další bodíky, aby z pásma smrti unikli. Everton je před nimi jen o bodík, Leeds United pak o další dva. K tomu ale potřebují svěřenci Seana Dyche nutně porazit Brentford, který jim dnes stojí v cestě.

Forma Klaretů ale v poslední době příliš dobře nevypadá. Burnley sice zvládlo na konci února porazit Tottenham na svém hřišti 1:0, jenže následně pouze remizovalo 1:1 na půdě Crystal Palace. A od té doby obrat k lepšímu nenastal, protože svěřenci Seana Dyche padli na Turf Moor s Leicesterem 0:2 a před týdnem dostali na vlastním stadionu opět nařezáno, tentokrát poněkud výrazněji, když je londýnská Chelsea přejela 4:0.
Brentford FC

Brentford se aktuálně nachází na 15. příčce Premier League se ziskem sedmadvaceti bodů. S šestibodovým náskokem na svého dnešního soupeře a pásmo sestupu by se mohlo zdát, že je celkem, který se nemusí pádu do Championship bát. Jenže kdyby dnes Včely s Burnley prohrály, jejich náskok na pásmo sestupu by se zase o bod ztenčil a Everton i Klareti mají oproti výběru Thomase Franka dvě, respektive tři utkání k dobru.

Forma Včelek navíc není zrovna úchvatná. Brentford nejprve pouze remizoval v domácím prostředí s Crystal Palace. Následně ale prohrál na Emirates Stadium s Arsenalem 1:2 a poté i před svými tribunami s Newcastlem 0:2, United ho tak v tabulce předskočili. Celek Thomase Franka se tak vzchopil až před týdnem, kdy vyhrál důležitý duel na půdě Norwiche 3:1, čímž Kanárky ještě víc přišpendlil na poslední místo tabulky.
Příjemné sobotní odpoledne přeji všem příznivcům fotbalu ze staré dobré Anglie! Premier League má dnes na programu pouze tři utkání. My se v textovém přenosu detailně zaměříme na čistě záchranářský souboj Brentfordu s Burnley v rámci 29. kola. Duel startuje v 16:00 a vy jste k němu srdečně zváni.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.