Premier League - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brentford : Manchester City - 29. prosince 2021   21:15

0:1
(0:1)
Manchester City
16' Foden  (De Bruyne)
Brentford
Fernández – Pinnock, P. Jansson (C), Sörensen – Rasmussen, Baptiste, M. Jensen, Onyeka (75. Bidstrup), Thompson (82. Ghoddos) – Wissa (69. Canós), Toney.
Cox – Bidstrup, Canós, Forss, Ghoddos, Peart-Harris, Stevens.
Coote – Burt, Hopton
Brentford Community Stadium, Brentford
Carson, Steffen – Mbete, Palmer, Mahríz, Sterling, Zinčenko, Gündoğan.

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost.
Držení míče: 23 % : 77 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 2:5. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 12:10.
Zatímco Liverpool a Chelsea klopýtli, Manchester City zůstává podesáté v řadě stoprocentní. Urputné utkání rozhodl už v 16. minutě přesným zakončením z první Phil Foden, přes obrovskou aktivitu a suverenitu na míči nedokázali Citizens podepsat vítězství 0:1 dalšími trefami. Ve druhém poločase se sice znovu trefil Foden a po něm i Laporte, ani jedna úspěšná hlavička ovšem nemohla platit, protože oba jmenovaní se nacházeli v ofsajdu. Tyčku napálil Kevin De Bruyne, Brentford přes bojovný výkon ve druhém poločase prakticky neohrozil Edersona a musí se spokojit s porážkou.
90+3'
90+3'
V poslední minutě se vydává k pravé postranní čáře Foden a nepřekvapí, že znovu získal přímý kop. Bez faulu je dnes prakticky k nezastavení a Citizens se velmi přiblížili výhře.
90+2'
U rohového praporku řádil Gabriel Jesus, dokonce se protlačil ke střele z úhlu. Álvaro Fernández ještě drží naděje svého celku jistým zásahem.
90+1'
Dlouhý nákop Fernándeze, za kterým se hnal Jansson, ale míč pak vyvezl Phil Foden. Právě posledně jmenovaný si pak došel pro faul, když vykonal protisměrnou kličku Madsi Bechovi Sörensenovi.
90+1'
Brentford dostane tři minuty k tomu, aby se ještě pokusil o šokující remízu. Zatím má ovšem problém vykombinovat se přes vlastní polovinu hřiště.
90'
Poslední minuta základní hrací doby, míč si opět užívá Manchester. Fernandinho obstál v náročném střetu na půlce a nedovolil propadnutí záložní řady.
87'
Manchester City sice vstřelil branku, ale podruhé v utkání je odvolaná kvůli ofsajdu. O vítězi ještě není definitivně rozhodnuto. Další ukázka fotbalové geniality Kevina De Bruyneho bude muset nějakou chvíli počkat, Aymeric Laporte totiž po centru Belgičana hlavičkoval z ofsajdového postavení, což odhalil až VAR.
86'
Domácí by měli vsadit vše na jednu kartu, ale místo toho faulují. Foden přidal po zákroku Madse Rasmussena ještě dramatickou dohru na trávníku, ale pro Manchester je důležité, že splnil úkol a pozdržel čas.
85'
Nyní se Brentford zlobí, João Cancelo šel totiž po souboji s Ghoddosem k zemi poněkud ochotně. Není ovšem sporu o tom, že čerstvý hráč na trávníku zatáhl protivníka za dres.
84'
Dobrý pas do běhu dostal Gabriel Jesus, ale zasekávačka mu trvala déle, než by chtěl. Domácí vyrazili do protiakce, jenže Sámán Ghoddos si nepřišel na pozorného Nathana Akého.
83'
Toto utkání se stále obešlo bez žluté karty a platit to bude i po pádu Jacka Grealishe na půlce. Hosté zatím nevyužili jediného střídání a vypadá to, že Grealish bude také pokračovat ve hře.
82'
Čtvrtý sudí si popletl číslo, když původně uvedl trojku, kterou dnes nikdo v sestavě Brentfordu nemá. Thompson navzdory tomuto problému odkulhá za čáru a nahradí jej Sámán Ghoddos.
81'
Na hřišti zůstává Dominic Thompson, prakticky celý poločas ho trápí menší zranění nohy a vypadá to, že má dost. Brentford připravuje třetí změnu v sestavě.
80'
Útok podpořil Nathan Aké a Fernandinho pak našel Gabriela Jesuse. Jeho zakončení z první nebylo prudké a skončilo v nastavené náruči Fernándeze.
79'
Hodně profesorsky nyní hrají hosté. Dias si vyměnil několik přihrávek s De Bruynem a Brentford se ani 11 minut před koncem základní hrací doby netlačí do napadání.
78'
Střídající Sergi Canós se chtěl poprvé zapojit do útočné akce, jenže pas dostal na paty. Brentford by měl podobných kontrů využívat přesněji, moc jich ve zbývajícím průběhu zápasu už nedostane.
77'
Za pokutovým územím číhal Fernandinho, ale odražený balon volejem netrefil zdaleka podle svých představ. Pokus zakotvil někde v 18. řadě.
77'
Dominic Thompson se příliš nerozpakoval a rázným skluzem odmítl jakékoliv případné komplikace, přestože situace ve vápně se zdála být pod kontrolou. Roh pro Fodena.
76'
Další urputný souboj vyznívá pozitivněji pro Citizens, kteří se chystají na rozehrávku přímého kopu. Znovu si ho bere na starost Kevin De Bruyne.
75'
Znovu to jsou domácí, kdo dodávají do své sestavy čerstvou sílu. Nese jméno Mads Bidstrup a na trávníku nahradí Franka Onyeku, který se dnes opravdu vydal pro svůj tým.
75'
Těžko odhadovat, jakou myšlenku měl nyní v hlavě João Cancelo. Jeho přihrávka letěla prudce do země nikoho, vhazování obstará Mads Bech Sörensen, ale až po střídání.
74'
Phil Foden vyslal Gabriela Jesuse, který ale záhy ztratil. Po vhazování na útočné polovině se hosté raději přesouvají kombinačně až k půlícímu kruhu.
73'
V posledních pěti minutách má Brentford 68% držení míče, což je vzhledem k celkovému obrázku malý zázrak. Nesmíme ovšem zapomínat, že hosté stále vedou jen o jediný gól.
72'
Poslední slovo má Ederson. Po rohu se sice Manchester neubránil okamžitě, ale opakovaná nabídka Jensena už na hlavu Pinnocka nedorazila.
71'
Hosté trochu podcenili nastřelený balon a Ethan Pinnock, který se na standardku znovu vysunul vpřed, nacentroval zajímavě do vápna. Vybojoval alespoň roh.
70'
Frank Onyeka padá a sudí nařizuje volný přímý kop. Nebude to zrovna nebezpečná situace, protože k přestupku Fernandinha došlo jen kousek za polovinou.
70'
Do domácí souhry se zapojí Álvaro Fernández, znovu mu ovšem nevyšel centr ideálně. Frank Onyeka pak ovšem zařadil zpátečku a zbavil míče Jesuse.
69'
Je tu vůbec první střídání v zápase, a to více než 20 minut před závěrečným hvizdem. Yoane Wissa má pro dnešek splněno, na travnatém pažitu se představí Sergi Canós.
68'
Kadence Kevina De Bruyneho ve druhém poločase stoupla, nicméně Belgičan namířil svou ránu v tomto případě vysoko nad břevno.
67'
Snad poprvé v utkání si Brentford užívá souvislejší kombinací na vlastní polovině a fanoušci každou přesnou přihrávku doprovází zvoláním „Hey!“ Je sympatické, jak jsou se svými hrdiny pevně spojení.
66'
Rozduněla se tyčka! Kevin De Bruyne velmi strategicky strhl svou ránu na bližší část brankové konstrukce a Álvaro Fernández se natahoval marně. Štěstí teď stálo při brankáři Brentfordu, hosté mohli rázem vést o dvě branky.
65'
Míč má João Cancelo a vlastně nikdo proti němu nevystupuje. Brentford dnes přišel zónově bránit s deseti muži sešikovanými před vápnem.
64'
Hra se po dlouhé době přesunula k Edersonovi, bylo to ovšem zásluhou zpětné přihrávky Rúbena Diase. Včely, jak se domácím přezdívá, v tomto poločase žádné žihadlo neuštědřily.
64'
Jednu přihrávku za druhou si rozdávají hosté, ale podruhé udeřit nedokážou. Ve vápně byl chvilku volný Kevin De Bruyne, ale než se k míči dostal, už u něj byla dvojice loupežníků.
63'
Brentfordu se nabídla standardní situace, hodně vzdálená od brankové čáry. Přesto to domácí nevymysleli špatně. Kdyby Ethan Pinnock zvládl hlavou prodloužil až do vápna, mohly se dít věci.
62'
Na zadní tyč zkoušel zakončit Gabriel Jesus a od Pepa Guardioly si vysloužil zdvižený palec. Že by to ovšem byla střela z říše snů, to se říct nedá. Spíš rutina pro brankáře Álvara Fernándeze.
61'
Stále sledujeme velmi podobný obrázek hry. Citizens dominují na míči, ale nedokáží se procpat až do finální fáze.
60'
Vzdušný pas snášel do vápna João Cancelo, ale dodal mu příliš mnoho síly. Pokus Bernarda Silvy o vrácení míče do hry už byl pak hodně zoufalý a bez šance na úspěch.
58'
Pro faul si došel zkušeně Jack Grealish a uklidní tak Citizens, kteří ukázali v posledních minutách několik okének v defenzivě. Příliš aktivně sahal na Grealishe Mathias Jensen.
57'
Shandon Baptiste už se chystal na zakončení, ale nakonec přišel blok jeho rány ze samotného středu.
56'
Domácí fanoušci oceňují každý zisk míče na ofenzivní polovině, což je velmi sympatické. Jak jsme vás ostatně informovali před zápasem, City přijeli do Brentfordu po 24 letech a příznivci nováčka Premier League si takový svátek náležitě užívají.
55'
Rozehrávku neobstaral kvalitně Álvaro Fernández, míč se dostává do zámezí. Kulhavá chůze Dominica Thompsona, která trvá delší dobu, mezitím nevěstí nic dobrého.
54'
Tentokrát Kevin De Bruyne hodně přetáhnul svůj centr, João Cancelo bude muset z druhé strany uvést míč do hry pomocí autu.
53'
Jako poslední se k míči dostal Pontus Jansson a odkopává na rohový kop. Ještě možná reklamoval předchozí ofsajd, ale sudí mají jasno.
53'
Na hraně vápna kombinovali tradičně Phil Foden a Kevin De Bruyne, jenže se pohybovali v hodně nahuštěném prostoru. Poslední pas tak neprošel.
52'
Nakonec Brentford z problémů dostal Ivan Toney, ale jen na chvíli. Odražený míč přilepil na trávník Gabriel Jesus.
51'
Na levé straně si vyměňují přihrávky Aké s Bernardem Silvou. Znovu se něco chystá na útočné půlce hostů.
50'
Nebezpečný Phil Foden sice uštknul podruhé, ale tentokrát už byl prokazatelně v ofsajdu, což okamžitě naznačil pomezní. Přihrávku nenačasoval ideálně Gabriel Jesus, takže následná trefa Fodena hlavičkou samozřejmě nebude platit.
50'
Ostré souboje u půlící čáry, znovu došlo na měření sil mezi Toneym a Fernandinhem, kteří se po dnešku nebudou mít vůbec rádi.
49'
Foden zahrál na efekt patičkou, ale akci tím přerušil. Domácí se osvobodili odkopem, přičemž dostali pod tlak Rúbena Diase. Ten si ovšem s napadajícím Toneym nakonec poradil.
48'
Citizens začínají druhou půli aktivněji a sází na častější střelbu. Z větší vzdálenosti výrazně neprověřil Fernándeze Kevin De Bruyne, který to zkusil z první.
47'
Nejprve Ivan Toney odkulhal na jedné roce, ale když mu rozhodčí návnadu nesežral, zapojil se do ofenzivní akce. Přihrávka na něj byla ovšem příliš prudká.
46'
Manchester přichází do druhého poločasu s poněkud odlišným rozestavením, přece jen se složitě dostával do vápna. Foden se přesunul do středu pole a hned měl první šanci, když centr De Bruyneho hlavičkou prodloužil jen o několik centimetrů vedle levé tyče.
46'
Po ošetření Mathiase Jensena sudí ukončil první poločas, který zatím přináší vedení favorizovaného Manchesteru. Brentford sice trpělivě brání, přesto v 16. minutě nezastavil průnik Phila Fodena ani ukázkový centr Kevina De Bruyneho. Symbióza tohoto dua způsobila první a zatím jedinou radost Citizens, poločasový stav hlásí hodnotu 0:1. Domácí se přitom mohli dostat do vedení, ale velký závar po rohu nevytěžili a pak o několik desítek vteřin později sami inkasovali.
45+2'
45+2'
Už končí druhá nastavená minuta a Mathias Jensen se zatím stále plně nezotavil.
45+1'
Ještě jednu zasekávačku si v poslední, nastavené minutě dovolil Gabriel Jesus. A to byla škoda, mohl dávno zakončovat z dobré pozice. Fernandinho pak nemile sestřelil Jensena, zatímco Rúben Dias z dorážky protáhl Álvara Fernándeze.
45'
I když Jack Grealish přišel o míč, vykutálel se kulatý nesmysl za postranní čáru a hostů patří aspoň aut.
43'
Standardní situace nevyšla De Bruynemu a ani následný roh Fodena nekončí úspěchem.
42'
Jenže Ivan Toney není o nic chytřejší. Fernandinho upadl a domácí útočník si neodpustil zcela zbytečný šlapák. Bude rád, že tenhle moment neskončí červenou kartou. Dokonce sudí netasil ani tu žlutou.
41'
Teď se až zbytečně do soupeře opřel Fernandinho a zřejmě bude rád, že za atak na Toneyho neuvidí žlutou kartu. Kapitán Manchesteru by si mohl podobné výbuchy odpustit, bylo to dávno po odpískání.
41'
Dominic Thompson jistě zaslouží pochvalu. Jeho riskantní skluz vyšel na jedničku s hvězdičkou a Thompson ukradl míč Gabrielu Jesusovi důrazně, ale zcela čistě.
40'
Jako poslední muž zůstal v obraně Nathan Aké, ovšem hlavičku zvládnul a City se díky něj nedostávají pod tlak. Brentford musí spoléhat na podobné nákopy, jiná cesta zřejmě do pokutového území neexistuje.
40'
Nyní protestuje Jack Grealish, který doslova sundal Franka Onyeku. Citizens občas otevírají ústa i tam, kde to není vůbec zapotřebí.
39'
Jako lasička se po levé straně šestnáctky protáhl Kevin De Bruyne, tentokrát si ovšem asistenci určitě nepřipíše, protože domácí se ubránili dalekým odkopem.
38'
Dobře z obranné řady vystoupil Mads Bech Sörensen a zahání soupeře do bezpečné vzdálenosti. Brentford brání v úzkém boxu, což se mu zatím poměrně vyplácí. Přesto prohrává o gól.
37'
Slušnou dálnici měl před sebou Bernardo Silva. Přes Cancela se pak balon dostal ke Gabrielu Jesusovi, který ovšem dobře se rozvíjející útok zazdil nepřesnou přihrávkou do vápna.
36'
Obě strany se teď hlásily po hlavičce Toneyho o míč, nakonec ho sudí správně přisoudil Edersonovi, jemuž tak patří odkop.
36'
Manchester se častěji a častěji uchyluje k prohřeškům proti pravidlům, Toney odnesl nebezpečný zákrok Cancela.
34'
Příliš důrazný byl proti Franku Onyekovi Jesus a pro Brentford se rýsuje další standardní situace.
33'
Až příliš vysoko zvedl nohu João Cancelo a bylo mu tak hvizdem znemožněno pokračovat. Proto se náležitě rozčílil.
32'
Míč už si na nohu navedl Gabriel Jesus, ale trefil jen blok. Brankář Álvaro Fernández zatím moc práce neměl. Když už na něj rána šla, byla gólová.
32'
Prudká nahrávka Fernandinha skončila na hrudi Ivana Toneyho, který odráží do zámezí. Brentford se zatím nedokáže vymanit z těsného sevření.
31'
I když Kevin De Bruyne směřoval vzdušný pas do nebezpečného prostoru, nikdo nevyskočil dostatečně. Tlak přesto trvá.
30'
Hezkou práci s míčem u pravé postranní čáry ukázal Gabriel Jesus. Došel si pro faul a odměnu v podobě přímého kopu z ostrého úhlu.
29'
Tentokrát se Jensenovi rozehrávka absolutně nepovedla a našel na přední tyči jen De Bruyneho. Citizens se dostávají z problémů.
28'
Centr do vápna odvrátil hlavou Fernandinho, ale přijde další standardní situace, a to od rohového praporku.
27'
Nadějně se rozvíjející akci Brentfordu zastavil Ivan Toney, protože pro změnu počastoval loktem Rúbena Diase. Na rány do tváří tedy 1:1. Přesto budou překvapivě rozehrávat domácí.
25'
Nepříjemný úder do obličeje schytal Mathias Jensen, takže se nějakou chvíli nehrálo. Pak rozhodčí podal míč Edersonovi, který znovu rozjíždí akci.
23'
Mathias Jensen nezvládl zpracovat míč po nepříliš nebezpečné standardce. Mezitím anglická režie nabízí záběr na kulhajícího Edersona, zatím ovšem hostující brankář pokračuje.
22'
Na levé straně si vyměnili míč Bernardo Silva a Nathan Aké. Manchester City už zase svírá nůžky.
21'
Pro balon si daleko došel Ederson a bude rozehrávat. Byla to pro něj rutinní práce.
20'
V ofsajdu se potuloval Bernardo Silva, tady nebylo, na rozdíl od gólu Phila Fodena, nad čím diskutovat.
19'
City kombinují ve středu, nyní už nemusí za každou cenu tlačit na pilu a to jim vyhovuje.
16'
Manchester City právě vstřelil branku!
Hosté se proměnili v učitele a ukázali, jak se těží z dobrého centru do šestnáctky. Ihned poté, co přežili infarktový moment po rohovém kopu, se na druhé straně dostal ke slovu Kevin De Bruyne a lahůdkovým centrem uvolnil PHILA FODENA, který se tak vrací do sestavy tím nejlepším způsobem. Jeho umístěná teč na přední tyč rozpálila domácího manažera doběla. Asistence: Kevin De Bruyne.
16'
Citizens přežili další obrovskou šanci. Míč skotačil po brankové čáře, ale Nathan Aké společně s João Cancelem zabránili nejhoršímu. O hlavičku se v malém vápně marně snažil Ivan Toney.
15'
Centr z levé strany srazil Rúben Dias skoro do vlastní sítě. Připravený Ederson předvádí reflexivní zásah, za který mu obrana děkuje.
14'
O gól Patrika Schicka z EURA se zkusil postarat Mathias Jensen, ale vůbec netrefil.
13'
Hosté si vybojovali roh a po jeho rozehrání došlo k souboji, po kterém upadli oba jeho aktéři, včetně Akého. Nebude z toho ovšem penalta.
13'
Váhavé nakládání Citizens s míčem a Frank Onyeka obstaral první zákrok Edersona, který polapil nepříliš průraznou střelu z hranice šestnáctky.
12'
Kombinace nyní probíhá na pravé straně, u meruny João Cancelo. Pak se pod tlak dostal Rúben Dias a je tu zajímavá možnost.
11'
Dobře v obraně zasáhl Pontus Jansson, hosté znovu zkoušeli průnikový centr. Na ten ovšem kvůli zásahu obránce nedosáhne Jack Grealish.
10'
Další postup vpřed, ale zpracování absolutně nezvládl Gabriel Jesus. Hodně si to vyčítá, lídr tabulky se mohl dostat do zajímavé šance.
9'
Přenesení hry obstaral Fernandinho a pak zkoušel Fodena vyslat João Cancelo. Atraktivní balon nedokázal blonďatý záložník dostihnout před brankovou čarou.
8'
Spolupráce mezi Grealishem a Fodenem zatím k ničemu závažnému nevede, přesto se bledě modré dresy stahují do blízkosti šestnáctky.
7'
Za centrem už se nedokázal natáhnout Kevin De Bruyne a to znamená další odkop brankáře Álvara Fernándeze.
6'
Domácí si vhazování pořádně rozmýšleli, přesto po chvíli hraje Nathan Aké, který dostal dáreček zdarma.
5'
Průniková přihrávka Jacka Grealishe na Bernarda Silvu se nepovedla ideálně a vše skončí domácím odkopem.
4'
Záda si musel pohlídal Bernardo Silva a to se mu povedlo na výbornou. Rozehrávají proto Citizens.
4'
Pokus vyslal Shandon Baptiste, ale střela se mu opravdu nepovedla. Málokdy se stane, aby balon zakotvil po zakončení až v autu.
3'
Středem se prodíral Yoane Wissa, ale akce domácích zatím nevede do nebezpečného prostoru.
1'

Brentford FC: Fernández – Pinnock, P. Jansson (C), Sörensen – Rasmussen, Baptiste, M. Jensen, Onyeka, Thompson – Wissa, Toney.
Náhradníci: Cox – Bidstrup, Canós, Forss, Ghoddos, Peart-Harris, Stevens.
Trenér: Thomas Frank

Manchester City: Ederson – Cancelo, Rúben Dias, Laporte, N. Aké – De Bruyne, Fernandinho (C), B. Silva – Foden, Jesus, Grealish.
Náhradníci: Carson, Steffen – Mbete, Palmer, Mahríz, Sterling, Zinčenko, Gündoğan.
Trenér: José Guardiola

Rozhodčí: Coote – Burt, Hopton.
MANCHESTER CITY
1. místo, 19 zápasů, 47 bodů, skóre: 50:12

Citizens se na Boxing Day skutečně ofenzivně činili. Po 25 minutách si proti Leicesteru vypracovali náskok 4:0, ale pak je soupeř nemile stáhnul. O vítězství 6:3 definitivně rozhodl až Aymeric Laporte a Raheem Sterling.

Vedoucí celek tabulky ovšem útočně dominuje v posledních zápasech více než často. Důkazem je 17 branek v minulých třech kláních, devětkrát už Manchester nepřišel o body. Před druhým Liverpoolem se momentálně City chlubí šestibodovým náskokem.

S takzvanými „Bees“ se Manchester City potká po dlouhých 24 letech. V sezoně 1996/97 na sebe oba týmy narazily v rámci FA Cupu a výsledkem byl skalp Citizens v poměru 1:0.

Už v utkání s Leicesterem chyběl lídrovi obránce Kyle Walker a záložník Rodri, kteří se ještě necítili zdraví. Odpočinou si zřejmě i tentokrát. Do základní sestavy by se mohl opět protlačit Phil Foden a Jack Grealish. O své místo v elitní jedenáctce přišli kvůli nemístnému chování mimo hřiště.
BRENTFORD FC
14. místo, 17 zápasů, 20 bodů, skóre: 21:24

Navzdory 14. pozici v Premier League a velké roli outsidera může Brentford uzavřít tento kalendářní rok s pocitem zadostiučinění. Nejenže postoupil mezi anglickou fotbalovou smetánku, ale ještě se minimálně na začátku sezony ukázal jako velmi schopný soupeř.

Výběr Thomase Franka nezvládl na Boxing Day porazit Brighton (0:2) a potvrdil svou nekonzistenci. Za posledních šest zápasů se domácí totiž zmohli na dvě výhry a stejný počet remíz i porážek.

Na vlastním stadionu ovšem Brentford proti Evertonu a Watfordu zvládl dvě vítězství za sebou. Pokud by se mu povedl obrovský šok a porazil by i Manchester City, poprvé od března 1939 by v rámci Premier League udržel doma devět bodů v řadě.

Na Community Stadium se letos trápil Arsenal, Liverpool a moc nedominovala ani Chelsea. V minulém utkání si nicméně poranil lýtko domácí útočník Bryan Mbeumo, který rozšířil už tak rozsáhlou marodku týmu.
Příjemný večer u anglického fotbalu. Poté, co Manchester City předvedl „klasickou“ Boxing Day přestřelku, vrací se na trávník po třech dnech znovu. Tentokrát vedoucí celek Premier League vyzve domácí Brentford FC, který naposledy nestačil na Brighton.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.