Premier League - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Burnley : Everton - 6. dubna 2022   20:30

Burnley
13' Collins (Cornet) • 57' Jay Rodriguez (Ch. Taylor) • 85' Cornet (Vydra)
3:2
(1:2)
Everton
18' Richarlison   • 41' Richarlison
Burnley
Pope – C. Roberts (72. Lowton), Tarkowski (C), Collins, Ch. Taylor – Lennon (84. McNeil), A. Westwood, Brownhill, Cornet – Jay Rodriguez, Weghorst (80. Vydra).
Dean – Smart, Scholes
Turf Moor, Burnley
Everton
Pickford (C) – Godfrey, Branthwaite, Holgate (87. Rondón) – Kenny, A. Doucouré, Iwobi, Mykolenko – Gordon (73. D. Gray), Calvert-Lewin, Richarlison.
Begović – Alli, Coleman, Delph, El Ghazi, D. Gray, Price, Rondón, Welch.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Žluté karty: 2 – 2.
Everton prodloužil černou sérii na stadionech soupeřů a jeho náskok na zónu sestupu se smrskl na jediný bod. Na záda už mu dýchá Burnley, které poskočilo před Watford na osmnáctou příčku.
Závěrečný hvizd Mikea Deana odšpuntoval v domácím táboře radost, jaká se v běžných ligových bojích jen tak nevidí. Speciálně pro Burnley to dnes nebyl ledajaký zápas. K udržení naděje na záchranu dnes museli svěřenci Seana Dyche bezpodmínečně bodovat, což se jim po velkém boji nakonec podařilo na sto procent. Emočně to dnes bylo jako na houpačce. Dobrý začátek Clarets ozdobil gól Collinse, jenže dvě penalty Richarlisona dostaly do výhody hosty z Liverpoolu. S Burnley to začalo vypadat bledě, leč dvě velmi podobné akce zase všechno změnily. Gólovou spolupráci z 57. minuty mezi Taylorem a Rodriguezem v poslední desetiminutovce zopakovali Vydra s Cornetem a zařídili obrat na 3:2 Jedinou reálnou možnost na srovnání těsně nedal střídající Rondón, a tak všechny body zůstávají na promáčeném Turf Moor.
90+4'
90+4'
Ještě jeden dlouhý míč od Pickforda. Čtvrtá nastavená minuta končí, ale Mike Dean patrně dá k dispozici čas na poslední akci.
90+3'
Pickfordův dlouhatánský nákop letěl až na Popea. Ten nejprve nezakročil vůbec jistě, ale potom míč před hosty přece jenom zabezpečil.
90+2'
Většině diváků na stadionu se zastavil dech při pohledu na volej Rondóna. Pope zůstal stát a očima vytlačil míč za svou pravou tyč.
90+1'
Clarets svou standardku promarnili. Míč de facto odevzdali a museli se vracet s protiútokem. Nejhoršímu zase zabránil Tarkowski.
90'
Při krocení vysokého balónu se jeden z hostů opět provinil faulem. Burnley má standardní situaci a neplánuje spěchat s její realizací.
89'
Iwobi spolupracoval s Richarlisonem. Ten mu chtěl z rohu vápna balon vrátit, ale domácí fotbalisté tento úmysl vystihli. Definitivně je vysvobodil faul Doucourého.
88'
Vydra se srdnatě pral v pokutovém území. K čerstvé asistenci chtěl přidat gól, ovšem z těžké pozice bránu minul.
87'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Mason Holgate, přichází José Salomón Rondón.
85'
Burnley právě vstřelilo branku!
Euforie na Turf Moor! Pickford pokazil nákop a daroval domácím aut, z něhož centroval Taylor. Godfrey nešikovně odrazil míč k Vydrovi a ten ho zleva přesně distribuoval na MAXWELA CORNETA. Pickford opět nemohl se střelou bez přípravy nic dělat.
84'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Aaron Lennon, přichází Dwight McNeil.
83'
Doucouré si nezpracoval Kennyho přihrávku. Vydra s Rodriguezem chtěli otočit hru, ale druhý z nich byl zastaven kousek za půlkou.
82'
Grayův přetažený roh chytal na opačné straně Mykolenko, jenže ani ten v silném větru nenalezl u Popea nikoho v bílém dresu.
81'
Rychlonohý Gray nikým neatakován postoupil o několik desítek metrů. Zastavil jej až blok Taylora na šestý hostující roh.
80'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Wout Weghorst, přichází Matěj Vydra.
79'
Josh Brownhill narazil Collinsovi, který se vedle malého vápna pokusil o střelu, jenže tou minul bližší tyč. Napnuta byla jen vnější síť.
78'
Weghorst snad poprvé předvedl něco pozitivního. Taylorovu přízemní přihrávku z levého křídla posunul na Corneta a vytvořil mu pozici na tvrdou střelu. Pickford odpověděl svým prvním úspěšným zákrokem.
77'
Od gólu Burnley na 2:2 je na hřišti jen jeden tým. Intenzivní převahu Toffies nyní narušil nelegální přestupek Mykolenka.
76'
Jen pár minut po příchodu na hřiště dodatečně obdržel žlutou kartu Matthew Lowton. Vcelku zbytečně atakoval neúnavného Richarlisona.
75'
Richarlison si přišel pro balon více do hloubky. Centr na Calverta-Lewina se mu ale vůbec nepovedl a pokračuje se rozehrávkou Popea.
74'
James Tarkowski začíná hosty pořádně deptat! Chvilku poté, co zablokoval střelu Richarlisona, zastavil přihrávku čerstvého Graye.
73'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Anthony Gordon, přichází Demarai Gray.
72'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Connor Roberts, přichází Matthew Lowton.
72'
Westwoodův nákop pohlídal Branthwaite. O pár sekund později se zase Brownhill nesladil s Rodriguezem.
71'
Vysoký pas Corneta Rodriguez sklepával pod sebe. Diváci v ten okamžik zahlédli ruku, ovšem sudí Dean zůstává v klidu.
70'
Gordon protentokrát útočil z pravé strany. Tarkowski se mu ale postavil do cesty a zapsal další plusové body. Ve druhém poločase působí tento stoper neprostupně.
69'
Cornet se zleva dral do pokutového území. Dean na jeho pád nereflektoval a dokonce se bude pouze kopat od branky Jordana Pickforda.
68'
Masonu Holgateovi viditelně zatrnulo při jeho faulu u středového kruhu. Na udělení druhé žluté karty to ale zdaleka nebylo.
67'
Průtrž mračen zalévá hřiště velkým množstvím vody. Hráči se tomu budou muset přizpůsobit, ještě nedávno se hrálo v takřka ideálních podmínkách.
66'
Toffies nyní produkují jedno zakončení za druhým. K ofenzivním hrátkám se přidal i nepřesně hlavičkující obránce Jarrad Branthwaite.
65'
Richarlison předal balon úplně volnému Gordonovi. Domácím zachránil kůži opět dobře postavený Tarkowski, který lukrativní střelu zablokoval na roh.
64'
Dominic Calvert-Lewin jasně přehlavičkoval Taylora, když na něj letěl centr Mykolenka. Střela hlavou však skončila nad břevnem.
63'
Po nepovedené střele Doucourého vracel míč do ohně Kenny. Po nedostatečné hlavičce Collinse šel Richarlison do nůžek a Pope musel reagovat dosud nejlepším zákrokem večera.
62'
Calvert-Lewin odnesl míč ze zahuštěné osy. Obléhání vápna přerušil Roberts v neprospěch všudypřítomného Gordona.
61'
Tarkowski dvakrát za sebou stál před vlastní brankou na tom nejpotřebnějším místě. Nejprve zkazil plány Gordonovi a potom i Iwobimu.
60'
Držení míče: 58 % – 42 %.
59'
Jen pár desítek vteřin po vstřeleném gólu se Rodriguez ukázal v dobrém světle i v obraně, kde zpacifikoval roh Gordona.
57'
V sedmapadesáté minutě opět platí nerozhodné skóre! Charlie Taylor si šikovně píchl míč podél levé lajny. Zbavil se tím Kennyho a zleva poskytl balon JAYI RODRIGUEZOVI, jenž ho z malého vápna doklepl do takřka prázdné brány.
56'
Hraje se v obrovském tempu. Je znát, že se hraje o fotbalový život. Pokud dnes Burnley nezaboduje, tak už bude jednou nohou ve druhé lize.
55'
Westwoodova rána z dálky neprošla přes Godfreyho. Na řadě byl rychlý brejk Toffies, jenž skončil centrem Kennyho do tyče!
54'
Ben Godfrey je už druhým ze tří stoperů Evertonu, který bude dohrávat se žlutou kartou. Napomenut byl za zdržování.
53'
Charlie Taylor neutekl Gordonovi. Naopak se na něm vyfauloval a počáteční tlak Burnley se zase začíná trochu rozplývat.
52'
Richarlison těžil z práce Gordona. Ve vápně si přehodil míč na levou nohu, leč útok na hattrick skončil hodně vedle brány.
51'
Lennon vracel míč ze zadní čáry na Westwooda. Ten zkusil štěstí z voleje, jenže brána mu byla malá. Rozhodčí nepostřehli teč Gordona a proto se kope od brány.
50'
Richarlison se kvůli autu Robertse vrátil do vlastního vápna. Zdaleka ne poprvé přitom odehrál balon do bezpečí.
49'
Doucouré spáchal faul na Brownhilla. Burnley se bude vracet na útočnou polovinu. Trochu to připomíná start první půle.
48'
Roberts si přichystal další dlouhý aut, z něhož se stal pro změnu roh. Cornet rozehrál na krátko, jenže Lennon míč před branku neadresoval.
47'
Sean Dyche ani Fank Lampard nenaplánovali v pauze žádnou změnu. Vzhledem k výkonu Rodrigueze a Weghorsta však není vyloučeno, že se do hry podívá uzdravený Matěj Vydra.
46'
Burnley začalo životně důležité utkání výborně. Počáteční převahu korunovali ve 13. minutě gólem Collinse z rohového kopu, jenže o pár minut později ztratili veškerý vítr plachet kvůli penaltovému faulu Westwooda. Richarlison se z penalty nespletl a od té doby už měl navrch Everton. Okolo 40. minuty VAR pomohl odhalit další faul ve vápně a brazilský útočník Everton svou druhou trefou překlopil jednogólové vedení na stranu svých Toffies.
45+3'
45+3'
Standardní situace se opakovala. Zprava ji realizoval Cornet a spustil menší zmatky v hostující obraně, které nepodpořila žádná koncovka ze strany Burnley. Richarlison odkopává do klidnějších vod.
45+2'
Kenny po přetaženém centru Lennona odpravil balon na rohový kop. Richarlison si při něm splnil defenzivní povinnosti a nenechal zakončit Rodrigueze.
45+1'
První půle se na Turf Moor protáhne o tři nastavené minuty.
45'
Jarrad Branthwaite nepodnikal žádné riskantní manévry a před neviditelným Weghorstem ukopl míč za postranní čáru. Vhazuje Connor Roberts.
44'
Dlouhou diagonálu pokryl Mykolenko. Richarlisonovi následný hraniční zákrok prošel a důrazně se prodral do bezpečí u půlící čáry.
43'
Clarets zareagovali s hlavou nahoře. Brzy si vybojovali rohový kop, jenže z toho Westwood nevymyslel nic nebezpečného.
41'
Everton právě vstřelil branku!
Naděje Burnley na záchranu zase klesají! Pope udělal úskok směrem k pravé tyči a RICHARLISON se pohodlně trefil na opačnou stranu. Ani nemusel jít do rizika.
41'
Mykolenko se raduje. Dean skutečně ukázal na penaltový puntík a Pope bude podruhé čelit Richarlisonovi.
40'
Mike Dean se jde podívat k monitoru a to značí nepříjemnosti pro Burnley. Ve většině takových případů následuje nařízení penalty. Zde bylo Lennonovo podražení vcelku jasné.
39'
Další míč do běhu Mykolenka. Ten ve vápně spadl přes nohu Lennona, ale druhá penalta se prozatím nepíská. Co na to VAR?
38'
Alex Iwobi měl vlevo v pohybu Mykolenka. Ten hned cpal nízký míč do ohně, kde v daný okamžik kraloval Nathan Collins.
37'
Richarlison překopl hlavu Calverta-Lewina. Na druhé straně chytil míč Kenny a Toffies jdou bušit do zformovaného bloku.
36'
Útočné duo Burnley je naprosto odříznuté od zbytku týmu. Rodriguez se marně pral s Branthwaitem a výsledkem je odkop od branky Jordana Pickforda.
35'
Organizace obrany Evertonu začíná mít velmi solidní parametry. V tento okamžik se o tom přesvědčil i ztrojený Cornet.
34'
Richarlison sklepl Kennyho pas před šestnáctku. Gordon chtěl střílet, ale Brownhill tento pokus srazil tak, že Pope nemusel nic řešit.
33'
Lennon na to šel individuálně, avšak centr z pravého konce pokutového území ke Cornetovi nedoletěl. Postaral se o to Doucouré.
32'
V posledních pěti minutách tempo trochu opadlo. Lepší zpráva je to asi pro Burnley, jenž od zbytečně darované penalty ztratil kontrolu nad zápasem.
31'
Nick Pope si došel pro nekonečně dlouho letící centr Gordona. Nákop vpřed z pohledu Burnley nezafungoval, Rodriguez odešel ze souboje o balon jako poražený.
30'
Držení míče: 57 % – 43 %.
29'
Na technickou chybu navázal Vitalij Mykolenko nedovoleným zákrokem, jehož obětí se stal domácí křídelník Lennon.
28'
Maxwel Cornet dostal nějakou tu minutku na zotavení a teď už se zase musí zapojit do defenzivy. Richarlison centroval na hlavu Collinse.
26'
Roberts nepočítal se spoluhráčovou narážečkou. Everton mohl rychle vpřed a byla z toho Gordonova rána do rozkroku Corneta. Dean logicky přerušuje.
25'
Richarlison vystartoval za průnikovkou Iwobiho. Na druhý pokus přihrál uvnitř šestnáctky Calverta-Lewina, ovšem toho na poslední chvíli čistě zboural Collins.
24'
Gordonův centr odhlavičkoval u bližší tyčky Cornet. Ve finále to dělat ani nemusel, protože míč se už předtím ocitl celým objemem v autu.
23'
Liverpoolský tým se díky penaltové trefě uklidnil a začíná notně vystrkovat růžky. Důkazem budiž i tečovaná střela Richarlisona končící těsně nad břevnem.
22'
Richarlison měl nalevo spoustu místa, ovšem centrovaný míč před Calvertem-Lewinem zpacifikoval navrátivší se Cornet.
21'
Po obranném zásahu Godfreyho házel Roberts až do velkého vápna, nicméně Weghorsta v předbrankovém území ubránil Holgate.
20'
Přenesení hry na pravou stranu bylo pro Robertse nechytatelné, takže zpět do hry uvede balon ukrajinský levý bek Mykolenko.
19'
Rodriguez se dobře vrátil s Holgatem. Ten šel k zemi, ale Dean tentokrát žádný faul z domácí strany neviděl.
18'
Radost Burnley netrvala dlouho! Z nařízené penalty srovnal stav na 1:1 Richarlison, jenž umístil míč do pravého dolního rohu. Pope skákal na špatnou stranu.
16'
Anthony Gordon se po narážečce podíval do pokutového území. Na jeho pravém okraji ho okatě držel Westwood a Dean po drobné prodlevě nařídil pokutový kop.
15'
Cornet nevsadil na osvědčený recept. Tentokrát centroval ještě před bližší tyč, kde si Everton pohlídal situaci o poznání lépe.
14'
Iwobi si pomohl faulem. Domácí šli do akce přes pravou stranu a Mykolenko zablokoval Lennonův centr na další rohový kop.
13'
Domácí se ujímají vedení! Maxwel Cornet kopl roh k vzdálenější tyčce, kde si Toffies nerozebrali NATHANA COLLINSE a sváteční střelec pravou nohou kopl míč do Pickfordovy sítě.
12'
Ashley Westwood setřásl Iwobiho. Pak se sice dostal k zadní čáře, ale tam na Mykolenkovi udělal alespoň rohový kop.
11'
Gordonova rozehrávka z hloubi pole ještě pořádně nedoletěla do pokutového území a už bylo pískáno pro útočný faul Calverta-Lewina.
10'
Iwobi byl mezi čtyřmi protihráči, ale i tak konstruktivně předal balon na Richarlisona. Za faul na jeho osobu dostává žlutý trest Brownhill.
9'
Gordon se neprosadil přes Taylora. I zisk autového vhazování z křídelní lokality se ale dá označit za dílčí úspěch pro převážně bránící Toffies.
8'
Burnley v úvodu zápasu dominuje. Gólové vyjádření ale chybí i po technické střele Westwooda, jež letěla z jeho pohledu těsně vedle pravé tyče.
7'
Mykolenko se trestuhodně ukopl, když chtěl přenést míč na polovinu soupeře. Vhazuje Connor Roberts.
6'
Dominic Calvert-Lewin chtěl získat dlouhý Pifckfordův nákop, nicméně mu byl odpískán nedovolený zákrok na Charlieho Taylora.
5'
Iwobi rozehrál pouze na Tarkowského, jenž si na půlící čáře hlídal Calverta-Lewina. Balon je zpět u Pickforda.
4'
Ze standardky došlo k zakončení z hranice velkého vápna. Míč byl ztečován na roh, při kterém Westwood našel jen hlavu Godfreyho.
3'
Holgate šel s obrovskou intenzitou do souboje s Cornetem. Mike Dean musel takto brzy sáhnout pro žlutou kartu.
2'
Zahajovací výkop provedli domácí, kteří nastupují v kombinaci vínově červené a světle modré barvy. Everton hraje v bílém.
1'

Burnley FC: Pope – C. Roberts, Tarkowski (C), Collins, Ch. Taylor – Lennon, A. Westwood, Brownhill, Cornet – Jay Rodriguez, Weghorst.
Náhradníci: Hennessey – A. Barnes, Cork, K. Long, Lowton, McNeil, D. Stephens, Thomas, Vydra.
Trenér: Sean Dyche

Everton FC: Pickford (C) – Godfrey, Branthwaite, Holgate – Kenny, A. Doucouré, Iwobi, Mykolenko – Gordon, Calvert-Lewin, Richarlison.
Náhradníci: Begović – Alli, Coleman, Delph, El Ghazi, D. Gray, Price, Rondón, Welch.
Trenér: Frank Lampard

Rozhodčí: Dean – Smart, Scholes.
1. vzájemný zápas

13.09.2021
Everton – Burnley 3:1
Branky:
60. Keane, 65. Townsend, 66. Gray – 53. Mee.
Everton FC

Tradiční klub z Liverpoolu odvrací velkou blamáž, která klidně může vyvrcholit pádem do druhé ligy. Od začátku roku připadají na jednu výhru Toffies dvě porážky, kdežto remízu nezažili ani jednou od 16. prosince. Reprezentační pauzu orámovalo mužstvo Franka Lamparda dvěma porážkami na londýnské půdě. S Crystal Palace padlo vysoko 0:4 a na West Ham nestačilo 1:2. Evertonu patří až sedmnáctá pozice. Náskok na sestupové pásmo je tříbodový, byť oproti Watfordu má dva zápasy k dobru. Demarai Gray v roce 2022 ještě v lize neskórovat, přesto je s pěti góly nejlepším střelcem týmu. Kromě vykartovaných Allana a Keanea chybí zranění Davies, Townsend, Mina a van de Beek.
Burnley FC

„Clarets“ bojují o přežití mezi anglickou elitou. Od začátku sezóny jen třikrát zvítězili a na předposlední devatenácté pozici ztrácí na záchranu čtyři body. Dnešek o záchranářských ambicích Burnley hodně napoví, protože první nesestupovou 17. pozici okupuje právě Everton. Nikdo jiný už v dosahu není. V předchozích čtyřech zápasech svěřenci Seana Dyche ani jednou neskórovali a prohráli všechny duely proti Leicesteru, Chelsea, Brentfordu i Manchesteru City. Kolektiv z Turf Moor má druhou nejslabší ofenzivu v Premier League. S šesti góly nejlepší střelec Maxwel Cornet od 2. ledna neskóroval a z ostatních dosáhl na metu tří zásahů pouze zraněný stoper Ben Mee. Mimo jsou i Gudmundsson, Pieters a Vydra.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu dohrávky 19. kola anglické Premier League. Od dvaceti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Burnley a Evertonem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.