Premier League - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Southampton : Leeds - 16. října 2021   16:00

Southampton
53' Broja (Redmond)
1:0
(0:0)
Southampton
A. McCarthy – Livramento, Bednarek, Salisu, Perraud – Djenepo (59. S. Armstrong), Diallo, Romeu (C), M. Elyounoussi (90+5. Tella) – Broja (81. Walcott), Redmond.
Coote – Cook, Hopton
St. Mary's Stadium, Southampton
Leeds
Meslier – Shackleton, D. Llorente, Cooper (C), Dallas – Struijk – D. James, Klich (77. Gelhardt), T. Roberts (81. Summerville), Harrison – Rodrigo (64. Forshaw).

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne.
Na St. Mary's Stadium se začíná slavit. Southampton podal výborný výkon, svého soupeře předčil po všech směrech a zaslouženě dokráčel k prvnímu vítězství v této sezóně Premier League. Ze strany Leedsu to dneska bylo velmi špatné, hosté se nedostali téměř do žádné zajímavé šance a ani v obraně si nepočínali nejlépe.

Střelcem jediné branky utkání se stal Armando Broja.
90+6'
90+5'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Mohamed Elyounoussi, přichází Nathan Tella.
90+5'
Perraud vybojoval faul na vlastní polovině a vypadá to, že Saints si připíší první vítězství v sezóně. A nutno dodat, že zaslouženě.
90+4'
Domácí se pohybují s míčem kolem středu hřiště a mají vše pod kontrolou.
90+3'
Saints závěr zápasu naprosto ovládají a bylo by velkým překvapením, kdyby se dokázal Leeds ještě prosadit.
90+1'
Walcott si na středu hřiště šikovně pokryl míč a vybojoval faul. Další cenné sekundy pro Saints.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby bude nastaveno pět minut.
89'
Domácí jsou na míči a navíc budou mít rozehrávku volného kopu. S rozehrávkou se určitě chvátat nebude.
87'
Obrázek hry se stále nemění. Leeds se marně pokouší dostat do tlaku, Saints zatím zvládají závěr zápasu ukázkově.
85'
Saints nedovolují svému soupeři se usadit na útočné polovině a neustále se pokouší zaměstnávat obranu Leedsu.
84'
Nerozumění v řadách Southamptonu. Domácí mohli jít do protiútoku, Romeu však nedokázal přihrát přesně do běhu Armstronga a míč poslal do autu.
83'
McCarthy dlouho zdržoval při odkopu od branky, až si vykoledoval žlutou kartu.
81'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Armando Broja, přichází Theo Walcott.
81'
Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Tyler Roberts, přichází Crysencio Summerville.
80'
Na trávníku zůstal ležet Broja, kterého viditelně trápí křeče. Útočník Saints bude potřebovat ošetřit a zřejmě i vystřídat.
78'
Leeds začíná všechny své síly směřovat do útoku a bude zajímavé sledovat, zda-li se mu podaří vyrovnat.
77'
Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Mateusz Klich, přichází Joe Gelhardt.
75'
Bednarek po ztrátě míče tvrdě dohrál Jamese a vidí žlutou kartu.
74'
Southampton se snaží co nejvíce času trávit na útočné polovině a je úspěšný. Leedsu se nedaří dostat do tlaku.
72'
Redmond nedokázal nabídnuté šance využít a svoji střelu nasměroval pouze do připravené zdi.
71'
Llorente se těsně před vápnem dopustil faulu a Saints budou zahrávat přímý kop z ideální pozice. Obránce Leedsu obdržel i žlutou kartu.
70'
Redmond se elegantně uvolnil na pravé straně a poslal do vápna prudký centr, který dokázal najít hlavu Armstronga. Zakončení nováčka na hřišti nebylo nejlepší.
69'
Nenápadná akce a Leeds byl velmi blízko vyrovnání. James se dostal za obranu soupeře, překonal i McCarthyho, jeho oblouček ale proletěl jen kolem tyče.
67'
Saints rozehráli rohový kop tentokrát nakrátko, ale nebylo to nejlepší řešení. Žádné ohrožení branky Mesliera totiž nepřišlo.
66'
Hra je v posledních minutách hodně rozkouskována a příliš se nehraje. To však musí vyhovovat domácím.
64'
Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Rodrigo, přichází Adam Forshaw.
64'
Směrem do útoku je to ze strany Leedsu zatím křeč. Harrison z levé strany centroval, míč ale proletěl až do zámezí.
62'
Elyounoussi si dokázal udělat prostor před pokutovým územím a zajímavě se opřel do míče. Ten proletěl těsně kolem levé tyče.
61'
McCarthy šel ze své branky, aby se dostal k letícímu centru z levé strany. Míč mu ale vypadl a vznikl z toho závar, jenž nakonec dopadl pro domácí dobře.
60'
Saints nepolevují na tempu a nadále se pokouší dostávat svého soupeře pod tlak. Kdyby se jim podařilo přidat druhý gól, pravděpodobně by to dnes stačilo na vítězství.
59'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Moussa Djenepo, přichází Stuart Armstrong.
58'
Struijk byl donucen za cenu žluté karty přerušit rodící se protiútok soupeře.
57'
Leeds nyní bude muset začít myslet převážně na útok, chce-li v dnešním zápase minimálně remizovat.
55'
Oslava vstřelené branky byla ze strany Albánce velice divoká, až musel být následně ošetřován. Po krátké pauze se však vrací na hřiště.
53'
Southampton právě vstřelil branku!
Rychlá akce domácího celku přináší úvodní gól utkání! Saints se dostali do přečíslení, které vyřešil Redmond přihrávkou na ARMANDA BROJU a ten dokázal s přehledem vstřelit svůj první gól v Premier League.
52'
Po rohovém kopu se nikdo z hostující družiny k hlavičce nedostal.
51'
Zajímavá situace i na druhé straně. Harrison se dostal s míčem do vápna, vystřelil a jeho ránu musel zablokovat na poslední chvíli až Salisu.
50'
Meslier si zavařil špatnou rozehrávkou, domácí toho nedokázali využít, žádná střela z větší vzdálenosti po zisku míče nepřišla.
49'
Obraz hry se oproti prvnímu poločasu téměř nezměnil. Saints jsou i na začátku druhé půle lepším týmem.
47'
Roberts na polovině hřiště zatáhl za ruční brzdu a vykoledoval si žlutou kartu.
47'
Rychlá útočná akce domácího celku přinesla zakončení od Djenepa, jehož pokus zablokoval jeden ze stoperů.
46'
Domácí se ujali rozehrávky a zahájili druhý poločas.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:02.
První poločas vstřelenou branku nenabídl. Jednoznačně lepším týmem byli fotbalisté Southamptonu, kterým se však v předbrankovém prostoru příliš nedařilo a několik šancí nedokázali ideálně vyřešit. Pokud se však Leeds ve druhém poločase nezlepší, tak je velice pravděpodobné, že se domácím vstřelit branku nakonec podaří.
45+1'
45+1'
V prvním poločase bude nastavena jedna minuta.
45'
Roberts získal míč na středu hřiště a vypálil z velké vzdálenosti. Rána branku ale absolutně neohrozila.
44'
Po centru z levé strany se dostal ve vápně k hlavičce Elyounoussi, míč ale nasměroval nad břevno.
42'
Po přerušení hry se znovu pokračuje a Cooper se vrací na hrací plochu.
41'
Kapitán Leedsu má problémy s rukou, kterou nechal při dopadu na zem za sebou. Obránce Leedsu je ošetřován, nicméně to vypadá, že bude moci v duelu pokračovat.
40'
Cooper po vzdušném souboji ošklivě dopadl na trávník a zůstává na něm ležet.
39'
Hostující družina se dostala do jednoho z prvních protiútoků v tomto zápase, střela na branku z toho ale nebyla.
39'
Djenepo to zkoušel na levé straně individuálně, ale o míč přišel.
38'
Ve hře Leedsu je k vidění velký počet nepřesností. Hostující celek se nedokáže vymanit z náporu svého soupeře.
36'
Southampton nadále pokračuje ve svém tlaku a pokouší se před koncem prvního poločasu dostat do vedení.
34'
Broja si řekl na hranici vápna o míč, dostal se o něj a vypálil z levé strany. Meslier dokázal úspěšně zasáhnout a míč vyrazit.
33'
Klich si nepohlídal ofsajdové postavení a volný kop Leedsu končí neúspěchem.
33'
Roberts dokázal vybojovat faul a Leeds bude zahrávat volný kop. Přijde ohrožení branky?
32'
Míč se po delší době dostal k McCarthymu, kterému se nepovedla rozehrávat. Hosté budou mít vhazování a budou se moci usadit na útočné polovině.
30'
Southampton nadále pokračuje v hledání cestičky do pokutového území soupeře.
28'
Domácí jsou v dosavadním průběhu výrazně lepším týmem a pokouší se o vstřelení vedoucí branky. Zatím jim není vůbec přáno.
27'
Redmond si před pokutovým územím narazil míč s Brojou a následně vystřelil. Obrana Leedsu dokázala tento pokus zablokovat.
25'
Perraud se dokázal na levé straně dostat za obranu a nasměroval si to k vápnu. Shackleton ho dokázal doběhnout a nakonec ho vytlačil mimo hrací plochu.
23'
Djenepo se dostal k odraženému míči před vápnem a pohotově vypálil. Rána se mu vůbec nevydařila a míč skončil vysoko nad brankou.
23'
Broja začíná být pro obranu Leedsu hodně nebezpečný. Neustále se dostává do volných prostorů a říká si o míč. Tentokrát mladý útočník vybojoval rohový kop.
22'
Domácí pokračují v aktivní hře a nachází se s míčem na středu hřiště.
20'
Další zajímavá šance domácího celku po rohovém kopu. Znovu hlavičkoval Broja a tentokrát nechybělo mnoho. Obrana Leedsu se začíná potápět jako starý koráb a měla by začít hrát organizovaněji.
19'
Redmond se znovu nebál vystřelit a tentokrát musel McCarthy zasahovat.
18'
Po rohovém kopu se k hlavičce dostal Broja, který nezakončil vůbec špatně. I tak ale nějaký ten metr chyběl.
17'
Perraud si udělal prostor na levé straně a dostal se k centru do vápna. Ten hostující obrana srazila na rohový kop.
15'
Další útočný výlet Livramenta tentokrát vybojovaným faulem neskončil, protože mladý pravý bek spadl k zemi velmi obětavě. I kámen k zemi padá pomaleji.
14'
Redmond se nebál opřít do míče z pětadvaceti metrů a vystřelil těsně vedle pravé tyče. Jeho rána byla zajímavá i v tom, že se klidně dala i tečovat.
12'
Livramento se vydal na útočný výlet a zastavil ho až nedovoleným zákrokem James. Rozhodčí ještě nechává karty v zadní kapse.
11'
Harrison pasem doběhu oslovil na pravém křídle Rodriga, který si chtěl naběhnout s míčem do vápna. Pozorný Perraud ho však dokázal od míče odstavit.
10'
Redmond se pokoušel z levé strany dostat míč prudkým přízemním pasem před branku, vše ale zablokoval jeden z obránců.
9'
Obrana Leedsu si při bránění předešlé situace počínala velmi dobře a míč v poklidu odvrátila do bezpečí. Domácí nadále zůstávají u míče.
8'
Domácí budou zahrávat zajímavý volný kop.
7'
Saints se pokoušeli vést útok po pravé straně, avšak neúspěšně. Domácí ale nadále zůstávají u míče.
5'
Southampton kombinuje s míčem na útočné polovině, ale zatím se mu v obraně Leedsu neotevírají žádná okénka.
3'
Prvotní útočné snažení hostujícího celku k ohrožení branky nevedlo, nyní se můžou poprvé s míčem seznámit i domácí.
2'
Hosté mají v úvodních sekundách míč pod kontrolou a postupně si připravují svůj útok.
1'
Fotbalisté Leedsu se ujali úvodního výkopu a zahájili dnešní utkání.
1'

Southampton FC: A. McCarthy – Livramento, Bednarek, Salisu, Perraud – Djenepo, Diallo, Romeu (C), M. Elyounoussi – Broja, Redmond.
Náhradníci: Forster – Walker-Peters, S. Armstrong, Lyanco, S. Long, Tella, A. Armstrong, Valery, Walcott.

Leeds United: Meslier – Shackleton, D. Llorente, Cooper (C), Dallas – Struijk – D. James, Klich, T. Roberts, Harrison – Rodrigo.
Náhradníci: Klaesson – Gelhardt, Summerville, Drameh, S. Greenwood, Hjelde, McKinstry, Cresswell, Forshaw.

Rozhodčí: Coote – Cook, Hopton.
Leeds United

Leeds v letošní sezóně zatím nenavázal na tu minulou a po sedmi odehraných kolech se krčí na šestnácté příčce se ziskem šesti bodů. Svěřenci Marcela Bielsy budou chtít v dnešním klání rozhodně ukázat, že přes léto nezapomněli střílet góly a půjdou si za vítězstvím.
Southampton FC

Southampton se v tabulce nachází na sedmnáctém místě a stále čeká na první vítězství v sezóně. V posledních třech zápasech však dokázal Southampton bodovat, což dává hráčům potřebné sebevědomí k tomu, aby konečně vyhráli. Po reprezentační pauze k tomu mají velkou příležitost.
Přeji krásné odpoledne a vítám Vás u sledování našeho textového přenosu z anglické Premier League, kde se zaměříme na duel Southampton FC – Leeds United. Jak tento souboj dopadne?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.