Premier League - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bournemouth : Wolves - 31. srpna 2022   20:30

0:0
(0:0)
Bournemouth
Neto – A. Smith, Mepham, Kelly (C), Zemura (69. Fredericks) – L. Cook, Lerma – Billing (78. Moore), Christie (86. Anthony), Tavernier – Solanke.
Travers – Senesi, Marcondes, Lowe, Stacey, Hill.
Taylor – Beswick, Nunn
Vitality Stadium, Bournemouth
10 113 diváků
Wolves
Sá – Semedo (60. Aït-Nouri), Collins, Kilman, Castro – Nunes (75. Podence), Neves (C), Moutinho – Guedes (75. A. Traoré), Jiménez, P. Neto.
Šarkić – Ronan, Dendoncker, Hwang Hi-čchan, Campbell, T. Gomes.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 2:9. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 12:12.
Utkání končí bezgólovou remízou. Wolverhampton tak stále čeká na první ligové vítězství v sezóně, byť byl dnes lepším týmem. Hosté však nedokázali proměnit žádnou ze svých šancí.

Vlci měli kvalitní nástup do utkání. V první dvacetiminutovce orazítkoval Nunes spojnici, hlavičku Jiméneze vytáhl na roh brankář Neto a střela Pedra Neta skončila tak metr vedle. Druhý poločas začali domácí Cherries aktivněji, ovšem žádnou větší příležitost si nevytvořili. Postupem času zase ožili i díky střídáním Wolves. Jejich největší šance přišly v krátkém sledu a u obou bylo duo Jiménez – Podence. Nejprve utíkal Jiménez po přihrávce druhého jmenovaného sám na brankáře, zakončil však vedle tyče. O chvíli později mexický hrot sklepával hlavou míč na Podenceho, jehož hlavička směřovala za brankáře Nata, ovšem za toho na brankové čáře zaskočil stoper Kelly.
90+7'
90+6'
Centr Podenceho z pravé strany sis táhl Neto. Vypadá to, že na Vitality Stadium dnes gól nepadne.
90+5'
Raúl Jiménez je střelecky aktivní. Ani tento pokus však zápas nerozhodne. Skákavá střela z pravé strany skončila v rukavicích Neta.
90+4'
Dominic Solanke se dostal v pokutovém území k míči a mohl být v zajímavé pozici. Bohužel pro domácí však upadl!
90+4'
Domácí zvolili opatrný přístup. Do šestnáctky šli jen čtyři hlavičkáři a centrovaný míč poslal do bezpečí Jiménez.
90+3'
Do rychlého brejku šli domácí a získali rohový kop! Publikum si přeje, aby z něj udeřili.
90+3'
João Moutinho se dostal v pokutovém území k míči a mohl rozhodnout. Trefil však jen dobře postaveného stopera Kellyho!
90+2'
Centr Rúbena Nevese neprolétl až k Jiménezovi. Toho pokryl Kelly.
90'
Žlutou kartu dostal také hostující Rúben Neves. Ten příliš důrazně protestoval. Zřejmě chtěl pro Mephama vyloučení.
90'
Lewis Cook ztratil na útočné polovině míč a hosté tak mohli vystartovat do otevřenější obrany. Za záchranou brzdu zatáhl Chris Mepham, který strhl na zem Daniela Podenceho a vyfasoval žlutou kartu.
89'
Rayan Aït-Nouri si před pokutovým územím naváděl míč na pravačku. Smith mu ho ale dokázal vypíchnout.
89'
Střely celkem – 4:15
88'
Na centr z pravé strany si naskočil Raúl Jiménez. Zase scházela přesnější koncovka.
87'
Hosté se snaží zápas rozhodnout. Hra teď vypadá podobně jako v první půli, v níž měli Vlci převahu.
86'
Střídání v týmu AFC Bournemouth:
ze hřiště odchází Ryan Christie, přichází Jaidon Anthony.
84'
Na roh Pedra Neta si naběhl Jonny Castro. Jeho hlavička skončila vedle.
83'
Hosté po vystřídání ožili. Moutinho nahrával doleva Aït-Nourimu. Ten míč dostihl u brankové čáry a dával ho do ohně. Domácí odvracejí na roh.
83'
Hra opět pokračuje, Smith je zpátky na hřišti.
81'
Ošetřován je Adam Smith, který zůstal ležet na hrací ploše v domácí šestnáctce.
80'
Další tutovka Wolves! Raúl Jiménez před bránou hlavou prodlužoval míč na Daniela Podenceho. Jeho hlavička už směřovala za bezmocného Neta, ovšem toho na brankové čáře zastoupil stoper Lloyd Kelly, který Bournemouth zachránil!
79'
Obrovská šance hostí! Daniel Podence skvěle vysunul Raúla Jiméneze, který postupoval sám na Neta. Střelou podél vybíhajícího brankáře však minul pravou tyč!
78'
ze hřiště odchází Philip Billing, přichází Kieffer Moore.
77'
Raúl Jiménez přímo před rozhodčím přišlápl Jeffersona Lermu. Obešlo se to bez karty, faul pískán je.
75'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers:
ze hřiště odchází Matheus Nunes, přichází Daniel Podence.
ze hřiště odchází Gonçalo Guedes, přichází Adama Traoré.
74'
Opět Rayan Aït-Nouri v roli nešťastníka. Na levé straně šestnáctky se z první opřel do míče. Svou střelou, která stejně směřovala vedle bližší tyče, sestřelil spoluhráče Raúla Jiméneze. Poté to ještě zkoušel z větší vzdálenosti Gonçalo Guedes. Ten špatně nemířil, jeho pokus prolétl tak metr vedle tyče.
74'
Aït-Nouri šel na levé straně do souboje se Smithem. Při snaze o kličku ale uklouzl.
73'
Hosté chystají dvě změny na oživení ofenzivy. Do hry by měli jít Adama Traoré a Daniel Podence.
72'
Běží už závěrečná dvacetiminutovka tohoto utkání, které zatím nepřineslo gól.
71'
Pedro Neto zahrával rohový kop. Obloučkem hledal před šestnáctkou čekajícího Rúbena Nevese, který balón trefil hodně špatně. Nasměroval ho k autové čáře.
69'
ze hřiště odchází Jordan Zemura, přichází Ryan Fredericks.
68'
Hosté nyní u pokutového území dobře kombinovali. Collinsovu přihrávku převzal na pravém rohu šestnáctky Pedro Neto. Ten levačkou vypálil jen těsně vedle bližší tyče brány jmenovce Norberta Murary Neta.
67'
Domácí brankář Neto dostal žlutou kartu za zdržování hry. Příliš dlouho váhal s odkopem.
66'
Výborný centr Jonnyho Castra si zpracovával hrudí Gonçalo Guedes. Bohužel pro hosty však podklouzl a ulehčil obraně Cherries situaci.
66'
Hra se po aktivním nástupu domácích do druhého poločasu již srovnala.
65'
Těžký nákop na Solankeho, který míč jen prodloužil za sebe. Tam byli hráči Wolves.
64'
Hosté to zkusili kombinací na levé straně. Finální přihrávka na Aït-Nouriho byla moc dlouhá. Míč končí za brankovou čarou.
62'
Jefferson Lerma přebral míč na středu hřiště a měl před sebou volný prostor. Domácí fanoušci si vyžádali střelu, která přišla. Byla ale hodně nepřesná.
61'
Centr Rúbena Nevese směřoval na vzdálenější tyč, kde číhal Raúl Jiménez. Před ním si však stáhl míč ze vzduchu Neto.
60'
Další dlouhý aut Kellyho. Opět se k němu míč o chvíli později vrátil zpět. Kellyho centr poté lapil brankář José Sá.
60'
ze hřiště odchází Nélson Semedo, přichází Rayan Aït-Nouri.
59'
Lloyd Kelly házel do hostující šestnáctky dlouhý aut. Míč se pak k němu vrátil, obrana Wolves odvracela s problémy, balón se ale neodrazil k nikomu v červenočerném.
57'
Domácí se po rohu ubránili. Nyní soupeře vytlačili až k brankáři Sá.
56'
Hosté zahrávali standardní situaci z prostoru kousek za šestnáctkou. Na starost si to vzal João Moutinho, jehož střelu přizvedla nad bránu domácí zeď.
54'
Hra se nyní několikrát přelila ze strany na stranu. Útočné akce obou týmů skončily nepřesnostmi.
53'
Hostům se ve druhém poločase zatím nedaří. Centr Johnnyho Castra zablokoval obránce. Míč se navíc cestou do autu ještě otřel právě o hostujícího hráče a tak vhazují Cherries.
51'
Domácí získali míč aktivitou při presinku. Solanke pak rozjel akci přihrávkou doprava na Taverniera. Ten dával prudký pas do šestnáctky, po němž míč odkopl do autu Kilman.
49'
Hosté se ubránili, ovšem dopředu už opět startují hráči Bournemouthu. Těm zřejmě trenér o přestávce připomněl, že hrají doma a nabádal je k větší aktivitě.
48'
Jefferson Lerma vyvezl míč dopředu. Jeho přihrávka pak byla sražena obranou, ovšem míč se dostal doprava k Marcuspvi Tavernierovi. Ten se pokusil vystřelit a hostující obránce zablokoval jeho ránu na roh.
47'
Do druhého poločasu nastoupily oba celky beze změn v sestavách.
46'
Domácí začali druhý poločas aktivně. Z pravé strany dobře odcentroval Philip Billing a k hlavičce se prodral Dominic Solanke. Zamířil však jen do připraveného Josého Sá.
46'
Ze standardní situace už nic nebezpečného nebylo. První poločas tak končí bez gólů.

Aktivnějším týmem byli hosté, kteří se většinu času snažili tvořit hru. Jejich největší příležitost měl Matheus Nunes, který střílel po sklepnutí Neta do brankové konstrukce. Na konci úvodní dvacetiminutovky ještě měli dobré šance Jiménez a Pedro Neto. Hlavičku prvně jmenovaného vyškrábl domácí brankář a střela Portugalce pak skončila metr vedle brány. Poté už Vlci zahuštěnou defenzivu Bournemouthu zdolávali těžko a na další gólové možnosti si tak musejí počkat do druhého poločasu.
45+3'
45+3'
Ryan Christie fauloval Nélsona Semeda. Hosté ještě budou zahrávat standardní situaci.
45+3'
Rychle ale ztratili a dopředu postupovaly Třešně. Zemurovu přihrávku na střed pouštěl za sebe Lerma. Míč ale poté zachytil bránící hráč hostí.
45+2'
Hosté odehráli míč k brankáři Sá, od kterého začne ještě jeden útočný pokus.
45+1'
Rozhodčí Taylor nastaví tři minuty. Přeci jen tam nějaké prostoje byly.
45'
Hosté rychle rozehráli a směřovali do rychlého protiútoku. Míč se přes Nevese dostal ke Gonçalovi Guedesovi, který to zkoušel zpoza šestnáctky. Mířil ale do středu brány, kde byl pozorný Neto.
44'
Akce domácích skončila u Taverniera, jehož centr směřoval na prvního bránícího hráče. Domácí se pak ještě dopustili útočného faulu.
43'
Jordan Zemura centroval do hostující šestnáctky. Balón skončil po zásahu stopera Kilmana v autu.
42'
Po zablokovaném centru, po němž se míč z výšky snášel zpátky do šestnáctky, musel do vzduchu brankář Neto. Ten balón vyboxoval před Jiménezem.
40'
Hosté stále nemohou najít recept na obranu soupeře. Nyní se nepřesnou přihrávkou zahnali do autu. Míč nestihli Neto ani Semedo.
39'
Nélson Semedo neuspěl v souboji s bránícím Ryanem Christiem. Domácí tak budou vhazovat.
38'
Jefferson Lerma posílal z hloubi pole do hostující šestnáctky oblouček, na který nedosáhl Philip Billing.
37'
Hostující fotbalista je už v pořádku a připraven zapojit se do hry.
36'
Na zemi zůstal ležet Pedro Neto, který musí být ošetřen.
36'
Po rohovém kopu Pedra Neta hlavičkoval mimo bránu právě Raúl Jiménez.
35'
Raúl Jiménez dostával od Pedra Neta přihrávku za obranu. Míč mu ale při prvním doteku lehce odskočil a toho využil stoper Mepham, který balón odehrál na roh.
34'
Z dálky to nyní zkoušel Matheus Nunes. Bránu netrefil.
32'
Hosté se zase nastěhovali na útočnou polovinu a přenášením míče se snaží obehrát obranu soupeře.
32'
Statistická zajímavost. Hostující stoper Nathan Collins si dnes připsal už 32 přihrávek. Všechny byly přesné.
30'
Do rozehrávky Třešní se zapojil debutant v jejich bráně Neto, který přišel před sezónou z Barcelony. Ten předal míč Kellymu, který byl faulován.
29'
Hra se po rozkouskování trochu uklidnila. Domácím to vyhovuje, dosud byli většinu času pod tlakem.
27'
Guedes by měl být v pořádku. Domácí trenér Gary O'Neill využil příležitosti a dává nějaké taktické pokyny Marcusovi Tavernierovi.
26'
Moutinho nahrál doleva Jonnmu Castrovi, který odcentroval. Domácí obrana však byla na místě a vzápětí sudí přerušil hru. Na zemi totiž zůstal ležet Gonçalo Guedes, který bolestivě odnesl střet s domácí obráncem Adamem Smithem.
25'
Pas Lermy prodlužoval Solanke na nabíhajícího Billinga. Pro míč si ale úspěšně došel José Sá v bráně Wolves.
25'
Držení míče – 33 % : 67 %
24'
Ze standardní situace domácí nevymysleli nic zvláštního.
22'
Rúben Neves se střetl s unikajícím Dominicem Solankem. Jednalo se o faul hostujícího hráče, takže rozehrávat bude Bournemouth.
20'
Hosté po rohu neudeřili, ovšem zahrozili z další akce. Míč přebral napravo Pedro Neto, který si ho navedl více na střed a vypálil z 22 metrů. Zhruba o metr minul levou tyč z pohledu jmenovce v bráně Cherries.
19'
Z pravé strany odcentroval Nélson Semedo. Našel hlavu Raúla Jiméneze, jehož zakončení vyškrábl nad břevno Neto v bráně Bournemouthu!
18'
Přenesení hry nalevo. Odsud odcentroval Jonny Castro. Na pomalý oblouček naskakoval Raúl Jiménez, který se neprosadil. Poté vracel míč před bránu Pedro Neto. Balón prošel napříč šestnáctkou a skončil u domácího beka.
17'
Hosté musejí dobývat zataženou obranu. Nyní na ní ztroskotal Nunes, který neprotlačil svou přihrávku do pokutového území.
15'
Domácí obrana zatím nevyniká konstruktivní hrou. Lewis Cook zahrál naprosto jednoduše na tribunu.
14'
Hosté opět pokračují v aktivní hře. Vypadá to, že si na hřiště nováčka přijeli pro první výhru v sezóně.
12'
Zahrozili také domácí! Přihrávku za obranu obdržel Dominic Solanke. Už byl ale v ostrém úhlu a José Sá proti němu navíc rychle vyběhl. Domácí útočník tak pasem podél gólmana hostí nabídl míč do předbrankového prostoru, ovšem tam byli jen zadáci Vlků.
11'
První velká šance hostí! Ti dobře přenesli hru na pravou stranu šestnáctky, kam si seběhl Pedro Neto. Ten vracel hlavou míč pod sebe a načasoval to přímo do náběhu Matheuse Nunese, jenž z první orazítkoval vzdálenější spojnici domácí svatyně!
10'
Na pravé straně zakombinovalo hostující trio Semedo – Neto – Gonçalo Guedes. Posledně jmenovaný pak odcentroval do připraveného obránce.
8'
A trocha vzrušení v hostující šestnáctce! Po kontaktu s Pedrem Netem tam spadl Jordan Zemura, ovšem sudí Taylor pískat penaltu nebude. Domácí fanoušci se marně dožadují použití videa.
8'
Hráči Bournemouthu to teď zkusili také směrem dopředu. Smith rozběhl Philipa Billinga, který se hnal dopředu podél pravé postranní čáry. Sice byl dostoupen, ale získal pro svůj tým alespoň autové vhazování.
7'
Lerma se spokojil s odkopem do autu. Hosté vhazují na své obranné polovině.
5'
Hosté kombinovali na levé straně hřiště. Guedes se tam snažil narazit míč Nélsonovi Semedovi, ovšem do spolupráce se vložil bránící hráč. Wolves budou vhazovat.
4'
Úvod utkání zatím patří hostujícím Vlkům. Ti drží míč na svých kopačkách. Domácí se snaží vzpamatovat z devítigólového přídělu na Anfieldu a zatím se věnují především defenzivě.
3'
Exekuci si vzal na starost João Moutinho, který míč lehce posunul proti noze Pedra Neta. Ten pálil do defenzivní hradby Cherries.
2'
Hosté budou zahrávat standardní situaci z dobré pozice po stažení Gonçala Guedese. Provinil se Mepham.
1'
Utkání rozehrál domácí Bournemouth, který dnes premiérově vede dočasný kouč Gary O'Neill.
1'

AFC Bournemouth: Neto – A. Smith, Mepham, Kelly (C), Zemura – L. Cook, Lerma – Billing, Christie, Tavernier – Solanke.
Náhradníci: Travers – Senesi, Marcondes, Fredericks, Lowe, Moore, Stacey, Anthony, Hill.
Trenér: Gary O'Neill

Wolverhampton Wanderers: Sá – Semedo, Collins, Kilman, Castro – Nunes, Neves (C), Moutinho – Guedes, Jiménez, P. Neto.
Náhradníci: Šarkić – Ronan, Dendoncker, Hwang Hi-čchan, A. Traoré, Aït-Nouri, Campbell, Podence, T. Gomes.
Trenér: Bruno Lage

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn.
Bournemouth sáhl po debaklu na půdě Liverpoolu ke změně na manažerském postu. Odvolán byl Scott Parker, který vedení několikrát kritizoval za nedostatečné posílení kádru. Tým dočasně povede bývalý hráč Portsmouthu, Middlesbrough, West Hamu či Boltonu Gary O'Neil.
V rámci Premier League se oba celky utkaly čtyřikrát. Wolves vyhráli hned tři zápasy, jeden pak skončil remízou. Naposledy v sezóně 2019/20 nejprve Vlci zvítězili 2:1 na hřišti soupeře, doma pak 1:0.
AFC Bournemouth (17. místo, 1 – 0 – 3, skóre 2:16, 3 body)
Bournemouth se vrátil do Premier League po dvou letech v Championship. Zpátky mezi elitu vlétl domácím vítězstvím 2:0 nad Aston Villou, ovšem další tři zápasy už přinesly kruté vystřízlivění. Cherries v nich totiž nebodovali a ještě si z nich odnesli hororové skóre 0:16. Realitu jim nejprve ukázal mistrovský Manchester City, který na své půdě zvítězil 4:0. Poté Třešně padly doma 0:3 s Arsenalem a vrchol tomu nasadil debakl 0:9 na Liverpoolu. Reds tak dokonce vyrovnali rekordní výhru v historii Premier League. Hráči Bournemouthu pak dokázali alespoň postoupit dál v Ligovém poháru, když vyhráli na penalty na půdě Norwiche.
Wolverhampton Wanderers (19. místo, 0 – 2 – 2, skóre 2:4, 2 body)
Wolves nechytili začátek sezóny. Ještě nevyhráli a v tabulce jim patří se dvěma body předposlední místo. Ročník začali porážkou 1:2 na hřišti Leedsu. Poté doma uhráli bezgólovou remízu s nováčkem z Fulhamu a následně si dojeli pro nejtěsnější prohru 0:1 na hřiště dalšího londýnského celku Tottenhamu. Pocit z výhry si Vlci užili alespoň po utkání 2. kola Ligového poháru proti Prestonu, který před svými fanoušky zdolali 2:1. V neděli pak Wolves doma remizovali 1:1 s Newcastlem, když o výhru přišli až gólem soupeře v 90. minutě.

Kádr mužstva naposledy opustil přebytečný útočník Patrick Cutrone, který zamířil domů do Itálie, kde bude hrát za druholigové Como. Ze Stuttgartu by měl naopak přijít jiný forward Saša Kalajdžić.
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Poslední prázdninový den se hraje v rámci vloženého 5. kola anglické Premier League také utkání mezi Bournemouthem a Wolverhamptonem. Domácí Cherries musejí rychle zapomenout na sobotní rekordní debakl, který schytali na hřišti Liverpoolu. Vlci na tom také nejsou úplně nejlépe, v lize totiž čekají na první výhru.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.