Premier League - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brighton : Tottenham - 8. října 2022   18:30

0:1
(0:1)
Tottenham
21' Kane  (Son Hung-min)
Brighton
R. Sánchez – Veltman (89. Lamptey), Dunk, Webster – March, Mac Allister, Caicedo (89. Gilmour), Estupiñán (66. Mitoma) – Groß (82. Lallana), Welbeck, Trossard.
Steele – Colwill, Sarmiento, Undav, Turns.
Tottenham
Lloris – Romero, Dier, Davies – Doherty, Bissouma (71. Richarlison), Höjbjerg, Bentancur, Sessegnon – Son Hung-min (80. Perišić), Kane (90. Skipp).
Forster – Gil, Lenglet, D. Sánchez, Spence, P. Sarr.

Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 5:4. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 9:14.
Je konec! Tottenham nakonec zvládl na půdě Brightonu a do Londýna odjíždí s vítězstvím 1:0. Hostující Tottenham vstoupil do zápasu aktivněji. První šanci měl Doherty, ale těsně minul. Na opačné straně mohl Brighton poslat do vedení Welbeck, ale jeho pokus skončil těsně vedle tyče. Do vedení se tak dostal Tottenham, když se hlavou prosadil Harry Kane. Závěr poločasu patřil Brightonu, nicméně Dunk ani March netrefili zařízení. Po změně stran měl Brighton sice územní převahu, ale nedostával se do šancí. Na opačné straně se naopak mohl podruhé v duelu prosadit Kane, ale z otočky branku minul.
90+5'
90+4'
Tariq Lamptey se vydal na individuální průnik po pravé straně, ale Doherty jej drobným faulem zastavil. Brightonu už moc času nezbývá.
90+3'
Ryan Sessegnon uspěl v dalším souboji ve vlastním pokutovém území a nenechal Sollyho Marche zakončit ze zajímavé pozice.
90+2'
Mitoma obešel na levé straně Skippa, ale následně při rozběhu podklouzl, což jej připravilo o možnost odcentrovat do pokutového území.
90'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur:
ze hřiště odchází Harry Kane, přichází Oliver Skipp.
89'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC:
ze hřiště odchází Jöel Veltman, přichází Tariq Lamptey,
ze hřiště odchází Moisés Caicedo, přichází Billy Gilmour.
88'
Domácím fotbalistům už moc času na vyrovnání nezbývá. Brighton se dožadoval rohového kopu, ale sudí nařídil odkop od branky.
87'
Mittoma si řekl o přihrávku na levou stranu hřiště, jenže obdržel nepřesný míč a nepotykal si s jeho zpracováním.
85'
Alexis Mac Allister vymyslel přihrávku na hranici velkého vápna, ale Solly March byl pod tlakem a musel si pomoci přihrávkou do zadních řad.
84'
Adam Lallana se ihned po svém příchodu na trávník vydal napadat rozehrávku soupeře. Nováček na trávníku vybojoval faul na svou osobu.
83'
Tottenham se v případě dnešního triumfu vrátí zpět na třetí místo před Chelsea. Zatím to vypadá, že hosté duel uhrají s nulou vzadu.
82'
ze hřiště odchází Pascal Groß, přichází Adam Lallana.
82'
Střely na branku: 4 – 3
80'
Domácí zariskovali při rozehrávce na hranici vlastního vápna a málem nabídli míč fotbalistům Tottenhamu. Vše nakonec zachránil Veltman.
80'
ze hřiště odchází Son Hung-min, přichází Ivan Perišić.
78'
Son chyboval s přihrávkou na vlastní polovině a nabídl míč jednomu z domácích fotbalistů. Hráči Brightonu se ale až do zakončení nedostal.
77'
Cristian Gabriel Romero chtěl odcentrovat do vápna, nicméně trefil jen prvního soupeře před sebou. Defenziva Brightonu opět odolala.
76'
Harry Kane táhl akci Tottenhamu středem hrací plochy, nicméně jeho pobídka směřovala do míst, kam se vrátil jeden ze zadáků Brightonu.
75'
Do rozehrávky Brightonu se rovněž musel zapojit brankář Robert Sánchez. Jeho pobídka ale skončila u obránce.
74'
Cristian Gabriel Romero si dal pozor na padající nákop za obranu a jednoduše si pomohl přihrávkou na statického gólmana Llorise.
72'
Matt Doherty vhazoval na pravé straně hřiště, ale jeho úmysl přečetl domácí Caicedo, který míč stačil odkopnout mimo nebezpečné území.
71'
ze hřiště odchází Yves Bissouma, přichází Richarlison.
70'
Stopeři Brightonu se pohlednou kombinací na vlastní polovině zbavii napadajícího Sona. Korejský hráč se ale rychle vrátil na vlastní polovinu.
69'
Střídající Mitoma se krátce po svém příchodu na trávník dostal do zakončení, ale jeho projektil levačkou skončil blokem obránce.
68'
Ryan Sessegnon se po krátké době znovu dostal k odcentrování do pokutového území, ale neoslovil nikoho ze spoluhráčů.
66'
ze hřiště odchází Pervis Estupiñán, přichází Kaoru Mitoma.
65'
Bissouma se v pokutovém území dostal k odraženému míči, jenže jeho pokus skončil na bloku prvního obránce.
64'
Brighton opět kombinoval na polovině soupeře, nicméně kombinace domácího celku neměla dlouhého trvání.
63'
Lewis Dunk byl pozdě u Harryho Kanea, který se otočil na hranici velkého vápna a dokázal zakončit. Jeho skákavý pokus ale minul zadní tyč!
62'
Harry Kane se vrhl do souboje s Joelem Veltmanem, kterého čistým způsobem tělem odstavil od míče.
61'
Sessegnon po hodině hry poslal přihrávku za obranu Brightonu, nicméně tam se k balónu nedostal nikdo v modrém.
59'
Tottenham přestál aktivní vstup Brightonu do druhé půle dnešního soupeře a hraje častěji s míčem na kopačkách.
58'
Sessegnon mohl táhnout akci Tottenhamu po levé straně hřiště. Jeho akce ale skončila jen přihrávkou do zadních řad.
57'
Pascal Groß zahrával další rohový kop Brightonu. Jeho nákop přiletěl na malé vápno, kde se k hlavičce nikdo v modrobílém dresu nedostal.
55'
Alexis Mac Allister prošel s míčem u nohy na polovinu Tottenhamu, ale Cristian Gabriel Romero jej zastavil taktickým faulem.
54'
Solly March skvěle zvládl situaci na polovině hřiště, kde se po dobrém zpracování otočil s odraženým míčem a pomohl si přihrávkou do zadních řad.
53'
Hosté vybojovali míč na polovině hřiště a nyní se snaží uklidnit hru. Naopak hráči Brightonu pokračují ve vysokém napadání.
52'
Brighton se dral vpřed, ale ani další přihrávka nemířila do míst, kde by pro obranu Tottenhamu hrozilo nebezpečí.
51'
Son poslal průnikovou přihrávku za obranu, nicméně tam se nedostal nikdo v modrém dresu hostujícího Tottenhamu.
50'
Veltman se po udělení žluté karty hodně zlobí a spoluhráči jej musí uklidňovat, aby z toho náhodou nebyla větší katastrofa.
49'
Žlutá karta pro tým Brighton & Hove Albion FC (Jöel Veltman).
48'
Před brankou Tottenhamu se nebezpečně odrážel centr z levé strany, ale Danny Welbeck byl zrovna v opačném postavení a nezakončil.
47'
Matt Doherty si dal pozor na přihrávku mezi obránce a jednoduše zpracoval nepovedenou přihrávku. Domácí Brighton v úvodu druhé půle tlačí.
46'
Domácí celek obstaral výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Brighton se ihned vydal vpřed a Lloris měl velké problémy s centrem z pravé strany.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme sledovali zajímavou podívanou. Hostující Tottenham vstoupil do zápasu aktivněji. První šanci měl Doherty, ale těsně minul. Na opačné straně mohl Brighton poslat do vedení Welbeck, ale jeho pokus skončil těsně vedle tyče. Do vedení se tak dostal Tottenham, když se hlavou prosadil Harry Kane. Závěr poločasu patřil Brightonu, nicméně Dunk ani March netrefili zařízení.
45+1'
45'
Tottenham už se v závěru prvního poločasu nikam nežene. Hosté chtějí dohrát úvodní pětačtyřicetiminutovku s čistým kontem.
44'
March z pravé strany poslal míč na hranici velkého vápna, kam se hnal Trossard, ale pod tlakem bránícího Romera si balón ukopl do autu.
43'
Ben Davies rozehrál na polovinu hřiště, nicméně tam neměl nikoho ze spoluhráčů. Brighton získal míč a už se opět tlačí do ofenzivy.
42'
Po dalším centru už musel do akce také Hugo Lloris. Brankář Tottenhamu míč chytil a ihned rozehrál dopředu.
41'
Domácí celek měl k dispozici další rohový kop. Pascal Groß tentokrát odcentroval jen na hranici vápna, kde Son srazil míč na další roh.
40'
Další obrovská šance Brightonu! Alexis Mac Allister sklepl míč pod sebe a osamocený Solly March ihned střílel levačkou. Jeho prudká rána minula bližší tyč!
39'
Ben Davies potáhl míč k pokutovému území, roztáhl hru na levou stranu, ale Ryan Sessegnon nepovedeným centrem trefil jen prvního soupeře.
38'
Za dalším centrem z pravé strany se do vápna hnal Harry Kane, ale Veltman před ním i v záklonu přizvedl míč ven ze šestnáctky.
37'
Mohlo být vyrovnáno! Po dalším rohovém kopu se k hlavičce z malého vápna dostal Lewis Dunk, ale jeho pokus těsně minul Llorisovu svatyni!
36'
Brighton zahrával rohový kop. Prudký centr se stáčel k přední tyči, ale Pierre-Emile Höjbjerg míč přizvedl na další roh.
35'
Pascal Groß pro změnu odcentroval z pravé strany na zadní tyč, ale ani tentokrát se nikdo v modrobílém dresu k hlavičce neprobil.
34'
Do rozehrávky domácího Brightonu se musel zapojit brankář Robert Sánchez. Jeho nákop mířil na pravou stranu, kde byl faulován Ryan Sessegnon.
33'
Brighton zahrával přímý kop na polovině Tottenhamu. Pascal Groß odcentroval na malé vápno. K odraženému míči se hnal Welbeck, ale Bissouma zasáhl.
32'
Bissouma se ještě chvíli dohadoval s hlavním rozhodčím, ale nakonec k němu přispěchal i Harry Kane, který svého spoluhráče uklidnil.
31'
Žlutá karta pro tým Tottenham Hotspur (Yves Bissouma).
31'
Lloris zachoval při rozehrávce ve vlastním vápně klid a přenesl hru na pravou stranu hřiště. Následně se k míči dostal Sessegnon.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme zajímavé utkání. Tottenham sice vlétl do souboje aktivněji, ale Brighton se začíná osmělovat.
29'
Pascal Groß přihrávkou na hranici velkého vápna sice našel spoluhráče, ale Alexis Mac Allister se hned prvním soupeřem nechal vytlačit.
28'
Pascal Groß nakopl míč za obranu Tottenhamu, ale Lloris opět vyběhl v pravou chvíli a před Welbeckem schoval míč do rukavic.
27'
Při další situaci už musel být Lloris mnohem důslednější. Před francouzským gólmanem se totiž zjevil March, ale Lloris míč opět odkopl včas.
26'
Do rozehrávky Tottenhamu se nyní musel zapojit také brankář Hugo Lloris. Brankář hostujícího mužstva bez problémů rozehrál na Romera.
25'
Yves Bissouma se v blízkosti velkého vápna dostal k odraženému míči, který ihned poslal do vápna, ale netrefil prostor, kam dobíhali hráči v modrém.
24'
Hráčům Brightonu po obdržení úvodní branky v dnešním souboji schází lepší pohyb. Naopak hráči Tottenhamu jsou všude o krok rychleji.
23'
Stadion po úvodní brance hostujícího celku doslova utichl. Tottenham tak potvrdil solidní nástup do dnešního duelu.
21'
Tottenham právě vstřelil branku! Hostující Tottenham se dostává do vedení! Son Hung-min se ujal rozehrávky rohového kopu. Jeho první centr sice Brighton odvrátil, ale Son dostal šanci na reparát. Jeho druhou pobídku si našel HARRY KANE a hlavou rozvlnil síť!
20'
Solly March z pravé strany nakopl míč před vápno, kde opět bojoval Danny Welbeck, ale sám neměl proti přesile obránců Tottenhamu šanci.
19'
Cristian Gabriel Romero si na pravé straně netroufl na kličku a raději si pomohl přihrávkou do zadních řad. Tottenham jen těžko hledá cestu skrz pevnou defenzivu domácích.
18'
Harry Kane zbytečně zakopl míč po odpískání a vysloužil si žlutou kartu.
18'
Za přihrávkou na hranici velkého vápna se dostal Danny Welbeck, který bez váhání vypálil pravačkou, ale jeho přízemní pokus minul zadní tyč!
17'
Sessegnon táhl další útok Tottenhamu po levé straně. Krajní zadák Tottenhamu poté hledal Harryho Kanea, ale ten byl dobře střežen.
16'
Domácí nyní uklidňují hru kombinací kolem půlící čáry. Brighton přestál silnou pasáž Tottenhamu a nyní si sám hledá prostor pro ofenzivu.
15'
Solly March chtěl křížným nákopem přenést hru na levé křídlo, ale dobře postavený Romero nikým neatakován odhlavičkoval míč do bezpečí.
14'
Pierre-Emile Höjbjerg je v úvodu dnešního souboje hodně aktivní a snaží se dirigovat rozehrávku Tottenhamu. Defenziva Brightonu zatím drží pevný blok.
13'
První velká šance pro Tottenham! Na centr z levé strany si naběhl Doherty, který pálil levačkou, nicméně jeho skákavý pokus skončil nad břevnem!
12'
Na opačné straně roztáhl Welbeck hru na pravou stranu, kde byl March, nicméně jeho přízemní centr skončil blokem prvního zadáka.
11'
Harry Kane sice ustál souboj u rohového praporku, ale jeho následný centr směřoval jen do rukavic připraveného brankáře Sáncheze.
10'
Solly March se uvolnil kolem soupeře a odcentroval levačkou na zadní tyč. K jeho pobídce se však nikdo v dresu Brightonu nedostal.
9'
Pro Tottenham se rýsovala zajímavá možnost. Na přihrávku za obranu si naběhl Doherty, ale Estupiňán si jeho náběh výborně pohlídal a zamezil soupeři v zakončení.
8'
Danny Welbeck si dal tělo do souboje na polovině Tottenhamu, ale podle rozhodčího si počínal nedovoleně. Rozehrávat tak bude londýnský celek.
7'
Doherty uspěl v souboji na polovině Brightonu a pomohl si přihrávkou do zadních řad. Defenziva Tottenhamu může rozehrát.
6'
Pierre-Emile Höjbjerg na polovině hřiště předskočil Caiceda a zpracoval si nepovedený odkop soupeře. Hostující záložník rychle roztáhl hru na pravou stranu.
5'
Tottenham je v úvodu dnešního souboje mnohem aktivnějším týmem a častěji se tlačí do ofenzivy.
3'
Bissouma poslal přihrávku mezi obránce Brightonu, ale rozběhnutý Doherty nemohl míč v žádném případě udržet na trávníku.
2'
Stopeři hostujícího celku kombinují v zadních řadách a číhají na cestičku na polovinu soupeře. Defenziva Brightonu zatím drží pevný blok.
1'
Hostující Tottenham obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Hosté se ihned vydali vpřed, ale nákop propadl do autu.
1'

Brighton & Hove Albion FC: R. Sánchez – Veltman, Dunk, Webster – March, Mac Allister, Caicedo, Estupiñán – Groß, Welbeck, Trossard.
Náhradníci: Steele – Colwill, Gilmour, Lallana, Lamptey, Sarmiento, Mitoma, Undav, Turns.

Tottenham Hotspur: Lloris – Romero, Dier, Davies – Doherty, Bissouma, Höjbjerg, Bentancur, Sessegnon – Son Hung-min, Kane.
Náhradníci: Forster – Gil, Lenglet, Perišić, Richarlison, D. Sánchez, Spence, P. Sarr, Skipp.
Brighton & Hove Albion FC

Domácí Brighton zatím také prožívá povedenou sezónu. Po teprve sedmi odehraných duelech má na kontě čtrnáct bodů a drží čtvrtou pozici za svým dnešním soupeřem. Brighton navíc umí hrát proti silným soupeřům. Na svém stadionu pak v letošním ročníku remizoval s Newcastlem a přehrál Leeds i Leicester, kterému dokonce nasázel pět branek. V posledním kole pak po skvělém výkonu remizoval 3:3 na Anfieldu.
Tottenham Hotspur

Hostující Tottenham zatím prožívá povedenou sezónu. Celek ze severního Londýna odehrál v letošním ročníku osm zápasů a získal v nich sedmnáct bodů. S tímto ziskem patří Tottenhamu třetí pozice. Na vedoucí Arsenal zatím ztrácí čtyři body. Právě minulý týden ale Tottenham padl v North London derby na půdě Arsenalu výsledkem 1:3. V týdnu pak v rámci Ligy mistrů remizoval bez branek na hřišti Frankfurtu. V Lize mistrů tak Tottenhamu zatím patří druhá pozice za vedoucím Sportingem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.