Premier League - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fulham : Aston Villa - 20. října 2022   20:30

Fulham
36' Reed  • 68' Mitrović  • 84' Mings(vl.)
3:0
(1:0)
Fulham
Leno – Decordova-Reid, Diop, Ream (C), Robinson – Reed (73. Cairney), Palhinha – Willian (73. D. James), A. Pereira (87. Harris), Kebano (87. H. Wilson) – Mitrović (87. Vinícius).
Rodák – Adarabioyo, Mbabu, Duffy.
Oliver – Burt, Bennett
Craven Cottage, Londýn
23 508 diváků
Aston Villa
E. Martínez – Young, Konsa, Mings, Bednarek (46. Cash) – Ramsey (81. Archer), Luiz, McGinn (C) – Bailey (58. Buendía), Ings (69. Dendoncker), Watkins.
Olsen – C. Chambers, Sanson, Nakamba, Coutinho.

Naprosto zasloužené vítězství Fulhamu po třech nezdarech zařídil po několika šancích, vychytaných výborným Martínezem, ve 36. minutě odraženým míčem po rohovém kopu Harrison Reed. Po přestávce bylo k vidění celkově méně zajímavých okamžiků, ale hosty potkaly skoro všechny druhy fotbalových pohrom – zbytečné vyloučení v přerušené hře, penaltová ruka a nakonec ještě vlastní gól. Aston Villa si po přestávce nevytvořila nic a odjíždí z Londýna poražena o tři branky, její čekání na výhru se protáhne na čtyři zápasy.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 9:6. Střely mimo: 5:3. Rohy: 9:7. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 11:12.
90+3'
90+3'
Obrana hostů rohový kop s přehledem ubránila. Po vytlačení domácích hráčů z vápna sice přišel drobný faul, ale přímý kop již rozhodčí po vypršení avizovaného nastavení nenechá rozehrát.
90+3'
Zatímco fanoušci Aston Villy zpívají „Steven Gerrard, get out of our club!“, Fulham ještě podniká zřejmě poslední útočnou akci a získává rohový kop.
90+1'
Klub z Birminghamu promarnil jednu z posledních možností, když po Buendíově rohu levačkou minul bránu Watkins.
90'
Oslabená Aston Villa rozehrála přímý kop, který vystřídá rohový po obranném zásahu Issy Diopa.
89'
Mladíček Harris se uvedl faulem na Mingse.
87'
Fulham využívá naráz všechny tři zbylé možnosti střídání:
střelce druhé branky Aleksandara Mitroviće nahrazuje Carlos Vinícius,
místo Neeskense Kebana přichází Harry Wilson a ze hřiště odchází také Andreas Pereira, krátký debut v Premier League si odbyde sedmnáctiletý Velšan Luke Harris.
86'
Archer přerušil akci Fulhamu faulem na Palhinhu na půlící čáře.
84'
Fulham právě vstřelil branku!
Hostům se dál lepí smůla na kopačky. Kebanův zpětný centr od koncové čáry si nešťastně srazil do vlastní sítě TYRONE MINGS.
81'
Leno si v pohodě stahuje centrovaný míč ze vzduchu, z tohoto mráčku nezaprší.
81'
Watkinsova tečovaná střela z voleje vynesla hostům rohový kop.
81'
Aston Villa naposledy střídá:
ze hřiště odchází Jacob Ramsey, přichází Cameron Archer.
80'
Křížný pas Daniela Jamese byl pro Aleksandara Mitroviće příliš dlouhý, bude se kopat od brány Aston Villy, ale ještě předtím hosté vystřídají.
80'
S dvougólovým náskokem v zádech a v přesilovce hraje Fulham na údržbu, hra ztratila tempo a náboj.
78'
Viník penaltové situace Cash fauloval při presinku na útočné polovině.
76'
Mitrović již nestihl průnikovou přihrávku po rychle rozehrané standardce udržet ve hřišti.
75'
Dnešní utkání sleduje 23 508 diváků.
73'
Dvojnásobné střídání Fulhamu:
ze hřiště odcházejí Harrison Reed a Willian da Silva, přicházejí Tom Cairney a Daniel James.
70'
Pereira fauloval na útočné polovině Buendíu.
69'
Střídání v mužstvu Aston Villy:
ze hřiště odchází Danny Ings, přichází Leander Dendoncker.
69'
Srbský kanonýr se dnes v koncovce trápil, teď ale ze sebe může shodit nervozitu. Během pár minut zařídil vyloučení soupeře, penaltu a sám ji i proměnil, takže o svůj přínos mužstvu se obávat nemusí.
68'
Autorem branky z pokutového kopu je ALEKSANDAR MITROVIĆ. Brankář Martínez sice vystihl směr jeho střely, ale míč mu podjel pod tělem.
66'
Další pohroma pro hosty! Mitrovićovu ránu z úhlu srazil Cash ve skluzu rukou od těla do boční sítě a nemůže následovat nic jiného než penalta.
65'
Robinsonův centr si pohodlně stahuje ze vzduchu Martínez.
63'
Brazilec zatleskal fanouškům hostů a míří do útrob stadiónu, hra pokračuje a Fulham má před sebou půlhodinovou přesilovku.
62'
Červená karta pro Aston Villu. Nesmyslným vyloučením v přerušené hře torpéduje snahu hostů o vyrovnání Douglas Luiz de Paulo, ovšem nebýt VAR, rozhodčí by faul vůbec nepostřehl.
61'
Douglas Luiz de Paulo v přerušené hře drcnul hrudníkem do MItroviće, který se skácel na zem za zády rozhodčího, který uděloval žlutou kartu za předchozí faul. VAR to nenechá jen tak být a volá sudího Olivera k obrazovce.
60'
Žlutá karta pro Aston Villu. Na půlící čáře zajel Tyrone Mings skluzem do Williana da Silvy.
59'
Obrana Aston Villy odvrací osmý rohový kop Fulhamu.
58'
Podruhé střídá Aston Villa:
nepovedený zápas končí pro Leona Baileyho, kterého nahradil Emiliano Buendía.
57'
Žlutá karta pro Aston Villu. Leon Bailey podrazil zezadu Williana da Silvu.
56'
Po minutě přebíral míč v ofsajdu jeho kolega z útoku Watkins.
55'
Z ofsajdu vybíhal do kontru hostující Leon Bailey.
54'
Standardky Fulhamu míří doprostřed šestnáctky, odkud João Palhinha hlavičkoval stejně jako před chvilkou jeho spoluhráč nad břevno.
54'
Po špatně kopnutém rohu běželi opět domácí do brejku, Mitrovićovu střelu tečoval birminghamský dvojblok na roh Fulhamu.
53'
Hraje se nahoru-dolů a po chvilce se roh chystá na opačné straně hřiště.
52'
Na rohový kop Fulhamu se v tlačenici protlačil opět Aleksandar Mitrović, dnes mu to však nelepí a hlavička směřuje vysoko nad břevno.
51'
Trestný kop propadl do území, pevně hlídaného fotbalisty Fulhamu. Opakovaný nákop Ezriho Konsy již nachází hlavu Dannyho Ingse, který posílá míč jen slabě do Lenovy náruče.
50'
Z přibližně 28 metrů rozehrává trestný kop birminghamský celek po faulu Reeda na Baileyho.
48'
Reed nabil mezi dvěma hráči zpětně na střed šestnáctky Mitrovićovi, který bez přípravy pálí nad.
46'
S jednou změnou nastoupila do druhého poločasu Aston Villa. Místo Jana Bednarka přichází na hřiště Matthew Cash.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:33.
Statistiky první půle:
Držení míče 55% – 45%, střely na bránu 7:5, střely mimo 3:2, rohy 5:4, ofsajdy 0:1, fauly 5:3.
Vzrušujícího poločasu je na skóre 1:0 škoda. Fotbalisté Fulhamu touží po ukončení série bez vítězství zjevně více, vytvořili si celou plejádu šancí, ale naráželi na skvělého Martíneze, kterého překonal jen odraženým míčem po rohovém kopu Harrison Reed. Aston Villa hraje celkem vyrovnanou partii, ale podobné šance si vytvořit nedokázala.
45+1'
45+1'
Odvrácený nákop napálil z dálky neškodně na tribunu Leon Bailey.
45'
Neeskens Kebano zahrál rukou, hosté mají další příležitost standardky z oblíbeného místa na levé straně 35 metrů od brány.
44'
Třetí roh zápasu Aston Villa nevyužila.
43'
Leno vyrážel před sebe McGinnovu dalekonosnou bombu, míč neudržel a málem ho potrestal Ollie Watkins, který si vysunutého brankáře obhodil i v obklíčení bíločerných dresů a vystřelil „koníčkem“. Leno se stačil vrátit a vyrazit jeho pokus na roh.
42'
Průnikovou přihrávku neudržel na hřišti Kebano, vhazují hosté.
41'
Domácí zachytili nástup soupeře a uklidňují hru zdlouhavou rozehrávkou mezi stopery.
38'
Následný roh se Ville vůbec nepovedl, domácí se řítili do přečíslení v pěti na tři a hosté měli třikrát z pekla štěstí. Martínez vykopl Kebanovu dělovku zleva, dorážejícího Williana da Silvu zablokovala oslabená obrana a vzniklý oblouček doťukl u tyče Mitrović hlavou těsně mimo.
37'
Aston Villa zvýšila obrátky, Danny Ings naběhl na kolmici přesně z ofsajdové hrany a postupoval sám na brankáře, ale z úhlu po zemi Lena neprostřelil.
36'
Pátý roh vyboxoval Martínez na velké vápno, kde míč zachytil nepovšimnutý HARRISON REED a táhlou střelou krásně zavěsil na zadní tyč.
34'
Domácí si teď nerozuměli v kombinaci a Decordovovi-Reidovi utíká míč za postranní čáru.
33'
Hosté měli slušný úsek, šance se však dál rodí jen před jejich bránou. Emiliano Martínez vyráží skvělou robinzonádou Willianovu křížnou ránu z 20 metrů na roh.
31'
Watkins vysunul Baileyho, jehož pokus o prostrčení do šestnáctky zblokoval Robinson, Ollie Watkins se dostal k míči znovu a pálil rovnou na bránu. Leno prudkou střelu doprostřed brány pro jistotu vyboxoval.
30'
Hosté vybojovali trestný kop ze stejného místa na levé straně jako před pěti minutami. Centr Douglase Luize de Paula směřoval jen do rukavic Bernda Lena.
27'
Emiliano Martínez si vyběhl na střed pokutového území a stáhl ze vzduchu Robinsonův nákop.
25'
Trestný kop Aston Villy zhatil správně odmávaný těsný ofsajd.
24'
Bednarek s Konsou zmatkovali při rozehrávce, skákavý míč vystihl Willian da Silva, ale slabou střelou po zemi doprostřed brány ho jen odevzdal zpět Aston Ville.
22'
Krátký roh rozehrál tradičně Pereira, ve skrumáži vyskočil nejvýše João Palhinha, jenže jeho hlavička mířila výrazně vedle brány.
21'
Tentokrát se Aston Villa ubránila bez potíží, dlouho ovšem míč neudržela a Douglas Luiz de Paulo si za snožku Johnu McGinnovi vysloužil ústní varování.
21'
Emiliano Martínez se vymrštil ke skoku a fantastickým zákrokem zpod břevna vyškrábl skvěle kopnutý přímák Andrease Pereiry na další roh.
20'
Před velkým vápnem leží Pereira, který se poměrně ochotně složil, když mu při kličce brnknul o nohu jeho strážce Ramsey.
18'
Po opakovaném rohu nechali hosté trestuhodně nehlídaného Mitroviće na zadní tyči, srbský kanonýr hlavičkoval ze tří kroků a překonaného Martíneze zastoupil s pořádnou porcí štěstí na brankové čáře Mings.
17'
Po rohu vypálil opět Andreas Pereira z 12 metrů a znovu Jacobem Ramseym lehce tečovaná šleha minula o centimetry bránu hostů.
16'
Do Pereirovy střely z dálky vložil ihned nohu Ramsey a míč letí vysokým obloukem na horní síť.
15'
Mings se vrací po ošetření do hry, následuje míč rozhodčího pro Fulham.
13'
Druhý rohový kop birminghamského klubu vracel na zadní tyči Tyrone Mings hlavou za sebe a zabrzdil až o zábradlí za bránou, přes které udělal nedobrovolný kotrmelec. To je hodně kuriózní zranění. Mezitím Ingsovu hlavičku snadno likviduje domácí brankář Leno.
12'
Rozhodčí Oliver popohání hráče Aston Villy, kteří se příliš nehrnou k rozehrávce přímého kopu z půlící čáry.
11'
Bobby Decordova-Reid z dálky poslal skvělý křížný pas na penaltovou značku, kde si ho našel nabíhající Aleksandar Mitrović, ale nejlepší střelec Fulhamu hlavičkuje vysoko nad břevno.
10'
Douglas Luiz de Paulo odcentroval z rohového praporku hodně nešťastně, míč směřoval ven od brány a přeletěl všechny spoluhráče, takže to vypadalo spíše jako založení protiútoku Fulhamu.
9'
Protiútok Aston Villy srazil na roh Palhinha.
7'
Willian da Silva si rovnal míč kličkami na levém okraji šestnáctky, nakonec jeho přízemní centr proletěl celým pokutovým územím nikým netečován.
5'
Uprostřed hřiště fauloval Ramsey domácího Palhinhu.
4'
Mitrović diagonálně mezi dvěma hráči uvolnil na levém křídle Williana da Silvu, který si míč zasekl kolem Douglase Luize de Paula a vypálil prudce, leč jen do nohou pozorného Martíneze.
1'
Domácí hrají v tradičních barvách „Claret & Blue“, hosté v bílých dresech a černých trenýrkách.
1'

Fulham: Leno – Decordova-Reid, Diop, Ream (C), Robinson – Reed, Palhinha – da Silva, Pereira, Kebano – Mitrović.
Náhradníci: Rodák – Adarabioyo, Mbabu, Duffy, Cairney, Wilson, James, Vinícius, Harris.
Trenér: Silva

Aston Villa: Martínez – Young, Konsa, Mings, Bednarek – Ramsey, de Paulo, McGinn (C) – Bailey, Ings, Watkins.
Náhradníci: Olsen – Cash, Chambers, Sanson, Dendoncker, Nakamba, Coutinho, Buendía, Archer.
Trenér: Gerrard

Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett.
V minulé prvoligové sezóně Fulhamu, tedy předloni, vyhrála oba zápasy Aston Villa – 3:0 venku a 3:1 doma. Londýnský klub předtím ovšem uspěl v FA Cupu i v posledních dvou druholigových střetnutích na jaře téhož roku.2018.
Aston Villa rovněž třikrát nezvítězila, ale v tabulce je na tom hůře poblíž sestupových příček. Především se trápí v útoku, již osmkrát v řadě nevstřelila více než jednu branku. Nejlepšími střelci celku z Birminhamu jsou Ings, Bailey a Luiz s pouhými dvěma góly.
Fotbalisté Fulhamu touží ukončit sérii tři zápasů bez výhry. Po slušném startu do staronováčkovské sezóny dvakrát prohráli a naposledy uhráli remízu 2:2 s Bournemouthem.
Londýnský celek spoléhá na srbského kanonýra Aleksandara Mitroviće, který je se sedmi góly jasně nejlepším střelcem klubu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.