Premier League - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leeds : Everton - 30. srpna 2022   21:00

Leeds
55' Sinisterra (Aaronson)
1:1
(0:1)
Everton
17' Gordon  (Iwobi)
Leeds
Meslier – Kristensen, Koch, Llorente, Struijk – T. Adams, Roca – Sinisterra (64. Klich), Aaronson (76. D. James), Harrison – Rodrigo (C) (32. Gelhardt, 76. Bamford).
Klaesson – Drameh, Forshaw, S. Greenwood, Summerville.
England – Eaton, Smith
Elland Road, Leeds
36 338 diváků
Everton
Begović – Allan, Coleman, A. Gomes, Keane, Mills, Rondón, Vinagre, Welch.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 8:2. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 10:9.
I přes absenci ligové výhry je Everton v rozehraném 5. kole na patnáctém místě. Dnešní remíza pro něj byla už třetí za sebou. Leeds přenocuje pátý.
Souboj Leedsu a Evertonu vítěze nepoznal. Lampardův tým celý zápas bránil, což mu v 17. minutě nezabránilo otevřít skóre – mezi nohy Mesliera se trefil Gordon. Po změně stran se začala obrana Toffies rozpadat. V 55. minutě Pickford kapituloval po střele Sinisterry, avšak žádný další míč už do své branky nepustil. Toffies občas vyráželi do nebezpečných kontrů. Po hodině hry z nich dokonce skórovali, jenže Gray doplatil na těsný ofsajd. V závěru se hrdinou nestal ani Nathan Patterson. Dvacetiletý pravý bek si pro zakončení svého trháku nevybral správné místo a zápas proto skončil 1:1.
90+3'
90+3'
Pascal Struijk na křídle nezkrotil složitý míč. Hlavou ho posunul mimo hřiště a to už asi bude definitivní razítko na dnešní remízu.
90+2'
Rocova diagonála letěla mimo dosah snad už definitivně uzdraveného Patricka Bamforda. Pickford pošetří další sekundy.
90'
James Tarkowski odrazil Jamesovu přihrávku na roh, který byl rozehrán velmi zle. Ještě před první tyčkou byl trefen Gray.
89'
Amadou Onana odkopl míč jen do středového kruhu. Zpět do vápna ho vracel Kristensen, jenže našel pouze stopera Coadyho.
88'
Roca hrál doleva na Harrisona a ten jen ztroskotal na zátarasu, který proměnil jeho centr ve vhazování Pascala Struijka.
87'
Hra se stále častěji kouskuje. Everton patrně bude s bodem spokojen, Pickford nespěchá s odkopem po faulu Harrisona.
86'
Rozběhla se poslední pětiminutovka. Frank Lampard ze záhadného důvodu stále nestřídal, jeho hráči přitom melou z posledního.
84'
Unavený Onana se nechal jednoduše připravit o míč na obranné polovině. Harrisonův trest nepřišel, dalekonosná střela levačkou byla slabá a hlavně nepřesná.
83'
Zapomenutý Patterson se hlásil o přihrávku do opuštěné pravé strany. Od Gordona ji dostal, jenomže se rozhodl pro střelu na přední tyč, kterou měl Meslier pod svou kontrolou.
81'
Po přihrávce od Klicha měl Kristensen dost prostoru na provedení finální přihrávky. Číhající Bamford ji nedostal do potřebného místa, druhou šanci mu stopeři nedali.
79'
Přes chumel hráčů propadl centr k Onanovi, jenž měl minimum času na přípravu střely. Ta letěla sotva metr, pak ji obětavě zablokoval šťastně postavený Koch.
78'
Gordon trochu zahnal Mykolenka. Ukrajinský levý obránce už musel cpát míč do malého vápna a u koncové čáry získal roh.
77'
Bamford se uvedl odmávaným ofajdem. I bez něj by k ničemu nedošlo, protože v době ukvapeného centru na míč před brankou nikdo nečekal.
76'
Střídání v týmu Leeds United:
ze hřiště odchází Brenden Aaronson, přichází Daniel James.
76'
ze hřiště odchází Joe Gelhardt, přichází Patrick Bamford.
75'
Rohový kop hosté přečkali. Dlouhodobě ale zůstávají pod velkým tlakem, trenér Lampard by měl co nevidět reagovat.
74'
Tarkowskému se znovu zamotal balon mezi nohama. Důsledný Joe Gelhardt si ho od něj vzal a okamžitě se zjevil v gólové šanci. Pickford ho vychytal levou nohou.
73'
A právě Harrison adresoval centr za penaltový puntík. Llorente si chystal nebezpečnou hlavičku, ale problém byl v tom, že mu překážel spoluhráč Klich. K ničemu podstatnému tak nedošlo.
72'
Francouzský gólman rozehraný roh vyboxoval. Stejnou standardku si po protiútoku vypracoval také Leeds. Zase se o to zasloužil Harrison.
71'
Diego Llorente udržel rychlost s Grayem a ukopl mu balon na rohový kop. Je to vzácná příležitost k ohrožení Mesliera.
70'
Gordon vstoupil na tenký led, když vedle středového kruhu takticky fauloval Gelhardta. Druhou žlutou mu rozhodčí pro tuto chvíli odpustili.
68'
Tarkowski během vteřiny dvakrát odrazil míč útočícímu Leedsu. Hodně si oddechl, když Gelhardt vypálil ze zajímavé pozice nepřesně.
67'
Nathan Patterson má plné ruce práce s Harrisonem. Nyní ho zastavil jen prostřednictvím faulu a žluté karty od sudího Englanda.
66'
Onana u středového kruhu získal balon pro Gordona. Ten měl po své pravici Graye, jenž se protáhl za obranu a zkušeně zavěsil. Kvůli milimetrovému ofsajdu však šel praporek pomezního do vzduchu. VAR jeho výrok posvětil.
64'
ze hřiště odchází Luis Sinisterra, přichází Mateusz Klich.
64'
Anthony Gordon spolupracoval s McNeilem, který to z dvaceti metrů zkoušel levou nohou. Zamířil pouze vedle brány.
63'
S přípravou rohového kopu se domácí moc nezdržovali. Ze vzduchu zahrozili jen propagačně, Kochova hlavička zdaleka neměla gólové parametry.
62'
Další setkání Harrisona a Pattersona. Tentokrát už to bude rohový kop ve prospěch Leedsu.
60'
Patterson se vrátil do souboje s Harrisonem. Uvnitř vápna mu skočil pod nohy a k potěše Franka Lamparda získal míč pro Everton.
59'
England moc dobře věděl, co bylo na začátku celého konfliktu. Žlutou kartu ukázal Gordonovi i Kristensenovi.
59'
Gordon byl hodně naštvaný, že mu nebyl přiřknut rohový kop. Zlost si vybil na Kristensenovi, který se s ním pustil do křížku. Výsledkem je hromadná strkanice.
57'
Radost gólu krapet zhořkla Llorentemu. Jako památku na faul na McNeila si odnesl žluté napomenutí.
55'
Leeds právě vstřelil branku!
Zasloužené vyrovnání! United získali Pickfordův výkop a do pěti vteřin adresovali míč do jeho brány! Po nenápadném posunutí od Aaronsona levačkou napřáhl LUIS SINISTERRA a zpoza vápna vystřelil s chirurgickou přesností do bližšího spodního rohu. Je to pro něj první trefa v Premier League.
55'
Pascal Struijk nepropašoval míč před branku. Navíc se právě on dotkl míče jako poslední, než vycestoval za zadní čáru.
54'
McNeil nepřesně přihrával na Gordona. Everton se nemůže dostat do hry a po změně stran prožívá těžkou krizi.
53'
Patterson ztratil míč v nebezpečném území. Kvantum spoluhráčů ho v šestnáctce zajistilo a nic nebylo tak vážné, jak se v první moment mohlo zdát.
52'
Hezky se to rýmovalo mezi Harrison a Aaronsonem. Američan se sedmičkou na zádech se však ocitl v ostrém úhlu a levačkou nezakroutil kvalitní banán na Gelhardta.
51'
Harrison je na startu druhé půle v zápřahu. Nyní k němu dorazila tečovaná přihrávka z pravého křídla. Asi z ní byl sám překvapen, zapomněl totiž na lepší umístění střely, kterou Pickford pokryl.
50'
Jack Harrison si svůj roh zopakoval. Mířil na Llorenteho, jenž svůj souboj neustál a nedokázal jakkoliv hlavičkovat.
49'
Rocou centrovaný míč se v pokutovém území dlouho neohřál. Zpátky za postranní čáru ho vrátil Coady. Zatažený McNeil potom zahrál na roh.
48'
Gordon vyvážel míč ze zadních řad. Proti třem byl zastaven ještě před půlící čarou. Potom zjistil, že jeho tým nemůže ani vhazovat.
47'
Jack Harrison prostrčil nahrávku k noze Aaronsona, který si rychle navedl míč na pravačku a tvrdým projektilem vyprášil přítomné rukavice Pickforda.
46'
Žluté karty: 1 – 1.
Everton celou první půli bezchybně betonoval území před brankou Pickforda. Do útoků startoval sporadicky, ale přesto se z jednoho takového dostal do vedení. Z jediné střely mezi tři tyče otevřel skóre Anthony Gordon. United se přes dobře organizovanou obranu vůbec neprosadili. K tomu přišli o zraněného útočníka Rodriga.
45+4'
45+4'
Vitalij Mykolenko srazil Kristensenovu přihrávku na roh. Rozehráno bylo před vápno, kam neúspěšně nakopával míč Adams.
45+3'
Pascal Struijk měl k dispozici volnost na levém křídle. Stačilo to jen k přihrávce na nohu bránícího Onany.
45+2'
Divákům udělal radost alespoň nevydařený výkop hostujícího gólmana. Na Leeds čeká další útok do plných.
45'
Zase šlo vidět osm hráčů Evertonu ve vlastním pokutovém území. Ve dvou případech se marně prosazoval Gelhardt, Patterson se dokonce postaral o odkop od Pickfordovy brány.
44'
Jesse Marsch nemá nervy na stále častější zdržování hráčů Evertonu. Uklidnit se ho snaží čtvrtý rozhodčí.
43'
Rychlé rozehrání na krátko hosty nepřekvapilo. Zabralo to spoustu přihrávek, než se do palebné pozice dostal Koch. Z uctivé vzdálenosti o hodně minul.
42'
Gelhardt hrál doleva k Harrisonovi. Ten už čechral míč do přelidněného vápna a postaral se o zisk rohového kopu.
41'
Kostrbatou rozehrávku Leedsu narušil Gray. Toffies dostali balon pod kontrolu, ale zanedlouho se ho zbavili nahrávkou do autu.
40'
Tyler Adams neponechal hostům dostatek prostoru na rozehrávku v přerušené hře. Viděl za to žlutou kartu.
39'
Tempo hry šlo za posledních 10 minut hodně dolů. Za následek to má i komorní kulisu na zaplněném stadionu.
37'
James Tarkowski si odnesl ze vzdušného souboje s Gelhardtem menším zraněním. Na půlící čáře už je v péči lékařů.
36'
Patterson vhazoval na Onanu, který si pomohl faulem na Struijka. Leeds si útoku rovněž dlouho neužil, na vině byla ruka Harrisona.
34'
Roco přenesl hru na Harrisona, u kterého hned byli dva protihráči. Musel si pomoct přihrávkou vzad. Až potom přišel pas do ohně, kde Pickford nejistě zasahoval před Sinisterrou.
33'
Grayovu střílenou přízemní přihrávku ze standardní situace nikdo jiný v růžovém dresu směrem mezi tyče neprodloužil.
32'
ze hřiště odchází Rodrigo, přichází Joe Gelhardt.
31'
Anthony Gordon to bral na sebe. Vyhnul se Kristensenovi a až na hranici vápna narazil do Kocha. Podle Englanda šlo o faul německého stopera.
30'
United si nějakou dobu musí poradit v oslabení. Gelhardt se nestihl připravit a sudí dal pokyn k pokračování ve hře.
29'
Setkání s Pickfordem odnesl Rodrigo vyhozeným ramenem. Je to velmi smolný a bolestivý způsob, jak působení na trávníku ukončit. Střídání je nevyhnutelné.
28'
Sinisterra posílal kolmici před Rodriga. Pickford šel ven z brány a přestože byl u míče druhý, tak od něj španělského soupeře odstavil.
27'
Gray si doteď moc nezahrál. Má hodně práce na obranné polovině, kde si zvládl pokrýt míč před faulujícím Kristensenem.
26'
Zatažený val zkusili domácí překonat vzduchem. Patterson byl na podobné řešení připraven a hlavou vyexpedoval balon do bezpečí.
25'
Hosté se vymanili ze stupňovaného presinku dlouhým balónem na Gordona, který ho pouze sklepl do zámezí. Aut pro Kristensena.
24'
Aaronson vyrobil přesný centr na hlavu Rodriga. Zakončení španělského kapitána Leedsu se ani teď mezi tři tyče nevešlo.
23'
Chyběly milimetry a Rodrigo měl letící centr z levého křídla na kopačce. Opravdu těsně na míč nedosáhl a nechal ho projít na zadní tyč, kterou nikdo nezavíral.
22'
Karamelky jen tak nebudou měnit styl hry. Opět jsou v jedenácti lidech staženi na vlastní polovině a komplikují tím postupný útok United.
20'
Nepochopitelný zkrat Toma Daviese v zastavené hře. Mesliera počastoval náznakem karate kopu a řekl si o zbytečnou žlutou kartu.
19'
Meslier si přišel pro Mykolenkovu přihrávku, jež byla původně určena pro Daviese.
17'
Everton právě vstřelil branku!
Stačil jeden pořádný útok a liverpoolský klub slaví vedoucí trefu! Iwobiho pas prošel skrz nohy Llorenteho k zabíhajícímu ANTHONYMU GORDONOVI. Velký adept na přestup do silnějšího klubu nedal šanci bránícímu Kochovi a chladnokrevně zakončil mezi nohy Mesliera.
16'
Na druhou stranu obrana Evertonu působí velmi jistým dojmem. Nyní zablokovala další pokus o centr a ten se znovu stal Pickfordovou kořistí.
15'
Pattersonovo vhazování se minulo účinkem. Everton se ještě ani jednou nepodíval na útočnou třetinu hřiště, Meslier sleduje zápas z uctivé vzdálenosti.
14'
Pickfordův výkop sebral před Gordonem Kristensen. Protiakce United skončila pasem Struijka z rohu vápna do rukou zmíněného gólmana.
12'
Další faul Rodriga, tentokráte v konfrontaci s Adamsem. Rozhodčí England už musí krotit vášně v oblasti střídaček.
11'
Conor Coady se stal obětí útočného faulu. Rodrigo si při odrazu do vzduchu až příliš pomáhal rukama.
10'
Nevynucená chyba v přechodové fázi od Pascala Struijka. Navzdory tomu se dá tvrdit, že nástup do zápasu mnohem lépe vyšel Leedsu.
9'
Brenden Aaronson se sám postaral o provedení centru zpod pravého praporku. Everton si ve vzduchu věděl rady.
8'
Sinisterra dával přihrávku k zadní lajně, kde Aaronson vybojoval první roh dnešní partie.
7'
Frank Lampard vyhání své hochy dál od Pickfordovy branky. Je to reakce na rozehrávku Leedsu směrem dozadu.
6'
Stejný přečin proti pravidlům byl odmáván i na opačné straně. Po ofsajdu Harrisona dojde na výkop Pickforda.
5'
Tom Davies se hlásil o Mykolenkovu přihrávku na hrot. Přitom ho obrana Leedsu vystavila do ofsajdu.
4'
Domácí houževnatě startují za každým ztraceným míčem. Toffies nemají čas na pořádné založení útoku od vlastního vápna.
3'
Harrison nalevo stříhal nohama nad balonem, který mu Patterson nenechal projít do velkého vápna. Díky autu aktivita Leedsu přetrvává.
2'
Úvodní výkop provedl Anthony Gordon v růžovém dresu Evertonu. Leeds nastupuje v bílém.
1'

Leeds United: Meslier – Kristensen, Koch, Llorente, Struijk – T. Adams, Roca – Sinisterra, Aaronson, Harrison – Rodrigo (C).
Náhradníci: Klaesson – Bamford, Drameh, Forshaw, Gelhardt, S. Greenwood, D. James, Klich, Summerville.
Trenér: Jesse Marsch

Everton FC: Pickford (C) – Patterson, Coady, Tarkowski, Mykolenko – Onana, Iwobi, Davies III – Gordon, McNeil, D. Gray.
Náhradníci: Begović – Allan, Coleman, A. Gomes, Keane, Mills, Rondón, Vinagre, Welch.

Everton FC

Karamelky přednedávnem rovněž poznaly, jaké je to strachovat se do posledních kol o setrvání v Premier League. Pod vedením Franka Lamparda skončily šestnácté a v podobných patrech tabulky se nachází i necelý měsíc po začátku současné sezóny. Everton jako jeden ze tří klubů nevyhrál v žádném ze čtyř kol. Wolverhampton a Leicester pod sebou drží jen díky remízám 1:1 proti Nottinghamu a Brentfordu. Ještě dříve Toffies padli o gól s Chelsea a Aston Villou. Mimo hru jsou zranění Mina, Doucouré, Godfrey a Gomes. Stejně tak útočník Dominic Calvert-Lewin, kterému přibyl nový konkurent v osobě Neala Maupaye. Posila z Brightonu už by dnes měla být k dispozici.
Leeds United

Domácí se na jaře horko těžko zachraňovali a na startu nové sezóny dělají vše pro to, aby se nic podobného neopakovalo. Jen za první tři kola Leeds získal sedm bodů, když se mezi domácí výhry 2:1 nad Wolverhamptonem a 3:0 nad Chelsea vkradla venkovní remíza 2:2 se Southamptonem. Poprvé zůstali svěřenci trenéra Marsche bez bodu až před třemi dny, kdy v Brightonu prohráli vesměs vyrovnaný duel 0:1. V tabulce jim přesto patří hezká pátá pozice. Kvůli zraněním chybí Firpo, Ayling a Dallas. Drobné potíže doléčují také kapitán Liam Cooper s útočníkem Bamfordem.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu pátého kola anglické Premier League. Od jednadvaceti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Leedsem United a Evertonem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.