Premier League - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leeds : Tottenham - 28. května 2023   17:30

Leeds
67' Harrison (Rutter)
1:4
(0:1)
Tottenham
2' Kane  (Son Hung-min) • 47' Porro   • 69' Kane  (Porro) • 90+5' Moura  (P. Sarr)
Leeds
Robles – Ayling, Kristensen, Wöber (60. Firpo), Cooper (C), Struijk (60. Aaronson) – McKennie (60. Rutter), Forshaw, Koch, Harrison (88. Gnonto) – Rodrigo.
Meslier – S. Greenwood, Summerville, Roca, Mullen.
Taylor – Beswick, Nunn
Elland Road, Leeds
Tottenham
Forster – Emerson Royal, D. Sánchez, Lenglet, Davies – Porro (90. Moura), Bissouma (76. Craig), Skipp (90. Abbott), Son Hung-min (76. Richarlison) – Kulusevski (67. Sarr), Kane (C).
Austin – Danjuma, Tanganga.

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 17:4. Rohy: 12:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 7:5.
Dobojováno! Tottenham vítězí v Leedsu 4:1, nakonec ale už byl tento zápas pro oba týmy zbytečný, neboť kvůli souběhu ostatních zápasů Leeds tak či tak nakonec sestupuje, naopak Tottenhamu ani výhra 4:1 nestačí k sedmému místu, tím i účasti v evropských pohárech.

Dvěma góly a jednou asistencí ji zařídil Harry Kane, branky přidali i Pedro Porro a v závěru Lucas Moura, na opačné straně nic neřešila branka Jacka Harrisona.
90+5'
90+5'
Tottenham právě vstřelil branku! Velká paráda na závěr zápasu! LUCAS MOURA převzal míč u středové čáry a podnikl individuální průnik do pokutového území kolem několika soupeřů, který zakončil přesnou střelou podél Roblese a rozpoutal obrovskou radost hostů, byť Tottenhamu dnešní výhra nebude stačit na účast v evropských pohárech!
90+4'
Tottenham hraje s míčem ve středu hřiště a v klidu kontroluje závěr zápasu.
90+3'
V nastaveném čase se zápas spíš už jen dohrává.
90+2'
Zcela podle očekávání je hráčem zápasu vyhlášen Harry Kane, autor dvou branek a jedné asistence.
90+1'
Rozhodčí Taylor oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.
90'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur:
ze hřiště odchází Pedro Porro, přichází Lucas Moura.
90'
ze hřiště odchází Oliver Skipp, přichází George David Abbott.
88'
Střídání v týmu Leeds United:
ze hřiště odchází Jack Harrison, přichází Wilfried Gnonto.
88'
Přítomní fanoušci ale aplaudují Jacku Harrisonovi, ten při dlouhém hostování z Manchesteru City zažil několik úspěšných let v dresu Leedsu.
88'
Z hlediště už odcházejí davy fanoušků, sestup Leedsu už je zcela neodvratitelný i bez ohledu na výsledek tohoto zápasu.
87'
Leeds pokračuje v až tristní produkci rohových kopů, ani z dvanáctého si domácí žádnou šanci nevypracovali.
86'
Na opačné straně se po centru Firpa tlačil do zakončení Rodrigo Moreno, Clément Lenglet ale odehrál míč na rohový kop.
84'
Richarlison mohl potvrdit výhru Tottenhamu, pálil dobře ke vzdálenější tyči, Roblesovi se ale jeho ránu povedlo vyrazit!
82'
Rodrigo Moreno se marně snažil zpracovat míč v pokutovém území Tottenhamu, domácí už jsou zase zpět na třiceti metrech od branky.
80'
Domácím nevyšla souhra na útočné polovině, přesto se brzy zase vrátili k míči.
78'
Leeds se sice natlačil k pokutovému území Tottenhamu, domácím se ale nedaří si vypracovat nějakou zajímavější příležitost.
76'
ze hřiště odchází Yves Bissouma, přichází Matthew Craig.
76'
ze hřiště odchází Son Hung-min, přichází Richarlison.
73'
Další útočná akce Leedsu končí jen odmávaným ofsajdem.
71'
Domácí se dostali k dalšímu rohovému kopu, z něj ale nezahrozili.
69'
Tottenham právě vstřelil branku! Tottenham se bleskově vrací do dvougólového náskoku! Při brejku do otevřené obrany Pedro Porro posunul míč k HARRYMU KANEOVI, jenž se dostal před Roblese a naprosto jednoduše jej obstřelil!
67'
Leeds právě vstřelil branku! Leedsu se povedlo snížit! Jack Harrison u pokutového území převzal přihrávku od Ruttera, navedl si míč na pravačku a přesnou ránou pokořil Forstera!
67'
ze hřiště odchází Dejan Kulusevski, přichází Pape Matar Sarr.
65'
Ani tato standardní situace od rohového praporku ale nepřinesla zakončení.
64'
Po dalším centru bude následovat rohový kop, domácí hlavičkáři míří před Forstera.
62'
Leeds se snaží zatlačit soupeře, Aylingův centr se neujal.
60'
ze hřiště odchází Weston McKennie, přichází Georginio Rutter.
60'
ze hřiště odchází Maximilian Wöber, přichází Júnior Firpo.
60'
ze hřiště odchází Pascal Struijk, přichází Brenden Aaronson.
57'
Žlutá karta pro tým Leeds United (Liam Cooper).
57'
Tottenham se dostal k rohovému kopu, po centru k bližší tyči se ale hosté do zakončení nedostali.
55'
Z následného rohu už domácí nijak nezahrozili.
54'
Po přetaženém centru se do zakončení dostal Wöber, Forster mu ale výrazně zmenšil střelecký úhel, navíc byla Wöberova rána sražena na rohový kop.
52'
Průnik Kanea podél levé postranní čáry Kristensen srazil za postranní čáru.
51'
Aylingův přetažený centr skončil až za brankou.
49'
Leeds je nastěhován na útočné polovině, zatím se ale trápí v předfinální fázi.
47'
Tottenham právě vstřelil branku! I ve druhém poločase Tottenham udeřil ve druhé minutě! Harry Kane si ve středu hřiště parádně obhodil soupeře, pak přihrál rozběhnutému PEDRU PORROVI, jenž přesnou ránou pokořil Roblese!
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
Po prvním poločase na Elland Road budou zklamáni oba účastníci, neboť Leeds má po výsledku 0:1 i souběhu ostatních zápasů nakročeno k sestupu a Tottenhamu v boji o evropské poháry nepomáhá ani vedení, neboť potřebuje pomoc Brightonu, který ale prohrává na Aston Ville 0:2.

Jedinou branku úvodního dějství vstřelil už ve druhé minutě Harry Kane.
45+2'
45+1'
Rozhodčí Taylor k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává dvě nastavené.
44'
Spurs pak z rohového kopu nijak nezahrozili.
43'
Bissouma vybojoval rohový kop pro Tottenham, byť se zdálo, že se míč odrazil do zámezí právě od hostujícího hráče.
42'
Domácí vytvořili skrumáž před Forsterem, znovu to ale k úspěchu nevedlo.
41'
Leeds disponoval další standardní situací, znovu si ji ale hosté pohlídali.
39'
První výraznější šance domácích! Po centru Aylinga si míč před brankou našel Liam Coopera, hlavičkoval ale těsně vedle hostující branky!
38'
Z druhého rohu v rychlém sledu už Leeds nezahrozil.
37'
Po rohu se Kristensenova hlavička snášela na horní síť, Forster ji zákrokem raději pojistil.
36'
Maximilian Wöber se snažil uvolnit na levém křídle, k centru se ale nedostal, bude z toho jen rohový kop.
35'
Rodrigo si za pokutovým územím Tottenhamu našel palebnou pozici, střela se mu ale vůbec nepovedla a mířila daleko vedle branky.
33'
Další nezdar Leedsu při zakládání útočné akce, k míči se dostal Frazer Forster.
31'
Po standardní situaci Tottenhamu se do zakončení tlačil Davinson Sánchez, špičkou kopačky ale jen prodloužil míč k Roblesovi.
30'
Daviesův centr se neujal, Leeds už přesunul hru do středu hřiště.
28'
V souběžně hraném zápase Aston Villa vede nad Brightonem už 2:0, což téměř odepisuje Tottenham z boje o sedmé místo a tím účast v příštím ročníku evropských pohárů.
26'
Po rychlé souhře Spurs u pokutového území se do zajímavé palebné pozice dostal Kane, zakončení mu ale vůbec nevyšlo a svůj oblouček nasměroval k brankáři Roblesovi.
24'
Po neúspěšné souhře hostů u postranní čáry může vhazovat Pascal Struijk.
22'
Leeds se při zahrávání standardních situací nadále trápí, k úspěchu nevedl ani čtvrtý roh, který byl přetažen daleko za vzdálenější tyč.
21'
Dalekonosná střela Forshawa je sražena na rohový kop.
20'
Po dlouhém autu McKennieho vznikla skrumáž před brankou, domácí ale znovu nenašli prostor k zakončení.
17'
Leeds disponoval standardní situací, nikdo v bílém se ale do zakončení nedostal. Domácí se pak ujali odraženého míče a snaží se kombinovat na třiceti metrech od branky.
15'
Hosté rozehrávají od brankáře Forstera.
14'
Nepříjemnost pro domácí, Maximilian Wöber je jejich už druhým obránce s brzkou žlutou kartou.
13'
I třetímu rohu Leedsu se hosté ubránili celkem bezpečně.
12'
Po zásahu Sáncheze bude Leeds zahrávat svůj již třetí rohový kop.
11'
Po nepřesné domácí souhře míč doputoval k brankáři Forsterovi.
9'
Pascal Struijk stáhl rozběhnutého Lengleta a prohlíží si žlutou kartu.
9'
Ani po druhém rohu nemusel Forster nijak zasahovat.
7'
Z premiérového rohu Leeds nijak nezahrozil a už se hraje znovu ve středu hřiště.
6'
Leeds se natlačil k pokutovému území soupeře a vybojoval rohový kop.
5'
Nepříjemnost pro Tottenham, Harry Kane zůstal ležet na trávníku v bolestech a musí být ošetřen.
3'
Ještě se řešilo u videa, zda hostující brance nepředcházel ofsajd, vše ale bylo v pořádku a pokračuje se za vedení Kohoutů.
2'
Tottenham právě vstřelil branku! Tottenham se ujímá rychlého vedení! Hostům se povedla akce po pravé straně, v jejímž závěru Son posunul míč na volného HARRYHO KANEA, jenž ránou k tyči nedal Roblesovi nejmenší šanci zasáhnout!
1'
Rozehráno! Leeds oblékl tradiční bílou sadu, Tottenham tak dnes musel zvolit modrou.
1'
Trojice rozhodčích v čele s Andym Taylorem přivedla fotbalisty na hrací plochu, start zápasu se pomalu blíží.

Leeds United: Robles – Ayling, Kristensen, Wöber, Cooper (C), Struijk – McKennie, Forshaw, Koch, Harrison – Rodrigo.
Náhradníci: Meslier – Aaronson, Firpo, Gnonto, S. Greenwood, Summerville, Roca, Rutter, Mullen.
Trenér: Sam Allardyce

Tottenham Hotspur: Forster – Emerson Royal, D. Sánchez, Lenglet, B. Davies I – Porro, Bissouma, Skipp, Son Hung-min – Kulusevski, Kane (C).
Náhradníci: Austin – Abbott, Craig, Danjuma, Moura, Richarlison, P. Sarr, Santiago, Tanganga.
Trenér: Ryan Mason

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn.
Tottenham Hotspur

Také Tottenham poslední týdny odehrál v mimořádně bídné formě, když z posledních sedmi kol porazil jen v domácím prostředí Crystal Palace těsně 1:0, jinak během tohoto období prohrál hned pět zápasů! Mezi nimi i poslední dva duely s přímými soupeři v boji o evropské poháry, na prohru 1:2 na Aston Ville navázal domácím nezdarem 1:3 s Brentfordem.

Aktuálně je tak Tottenham na osmém místě se ztrátou jednoho bodu na sedmou Aston Villu, naopak stejně těsný náskok má na devátý Brentford. Boj o sedmé místo a účast v Konferenční lize ale má ve svých rukou Aston Villa, která hostí již jistě šestý Brighton, Tottenham k úspěchu potřebuje získat více bodů než Aston Villa. Při divoké kombinaci výsledků se do boje ještě může zapojit i Brentford, tomu ale pomůže spíše jen zázrak.

Utkání s Aston Villou kvůli zdravotním potížím vynechali Pierre-Emile Höjbjerg s Cristianem Romerem, přičemž jen Höjbjerg má dobrou šanci se dát pro dnešní zápas do pořádku. Mimo hru jinak zůstávají Bentancur, Sessegnon, Lloris a Dier.
Leeds United

Leeds už se dostal do kritické situace, neboť od výhry nad Nottinghamem v úvodu dubna si z dalších devíti kol připsal pouhé dva body a jeho situace je totálně kritická. Naposledy Leeds prohloubil svoji krizi prohrou 1:3 na trávníku West Hamu, po čemž ztrácí dva body na sedmnáctý Everton, navíc Leicester má při shodném bodovém zisku výrazně lepší gólový rozdíl.

Při prohře na West Hamu Leeds navíc přišel o dva klíčové muže své ofenzivy, utkání kvůli zdravotním potížím nedohráli Patrick Bamford s Rordigem a trenér Allardyce na pozápasové tiskové konferenci sdělil, že stav obou hráčů není dobrý. Rodrigo už se ale vrátil do tréninku a přeci jen je jeho dnešní start o něco pravděpodobnější.

Mimo hru zůstávají Adams, Sinisterra a Dallas, po návratu z karetního trestu se hlásí Júnior Firpo.
Hezký podvečer při sledování atraktivního přenosu závěrečného 38. kola anglické Premier League, v němž Leeds přivítá Tottenham. Oběma týmům jde dnes o hodně, ovšem ani jeden nemá situaci ve svých rukou.

Leeds bojuje o udržení příslušnosti mezi anglickou elitou, musí nutně vyhrát a zároveň spoléhat, že Everton prohraje s Bournemouthem a Leicester neporazí West Ham, Tottenham k účasti v evropských pohárech potřebuje získat více bodů než Aston Villa proti Brightonu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.