Premier League - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leicester : Brighton - 21. ledna 2023   16:00

Leicester
38' Albrighton  • 63' Barnes
2:2
(1:1)
Brighton
27' Mitoma  (Estupiñán) • 88' E. Ferguson  (Estupiñán)
Leicester
D. Ward – Castagne, Amartey, Faes, Thomas – Tielemans (C), N. Mendy – Praet (35. Albrighton), Dewsbury-Hall (69. Maddison), Barnes – Vardy (86. Daka).
Iversen – Brunt, Iheanacho, McAteer, Söyüncü, Vestergaard.
Bramall – Eaton, Meredith
King Power Stadium, Leicester
32 056 diváků
Brighton
R. Sánchez – Groß, van Hecke (78. Lamptey), Dunk (C), Estupiñán – Caicedo, Mac Allister – March, Lallana (29. Veltman), Mitoma – Welbeck (66. E. Ferguson).
Steele – Enciso, Gilmour, Sarmiento, Undav, Webster.

Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 2:6. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 9:9.
Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Brighton nevyužil šanci na přeskočení Tottenhamu a zůstal šestý. Leicester se z 14. místa také nehnul, ale jeho náskok na sestupové pásmo se kvůli výhře West Hamu zmenšil na jediný bod.
Zápas končí remízou, která asi neuspokojí ani jedno z mužstev. Brighton byl o něco lepší, jenže po nádherném gólu Mitomy inkasoval ze dvou střel dva góly a do úplného konce ze všech sil usiloval aspoň o vyrovnání. Leicester pasivně bránil v jedenácti lidech. Dvě šance Marche a Lampteyho ještě ustál, ovšem v 88. minutě ho o výhru připravila hlavička osmnáctiletého Evana Fergusona.
90+4'
90+4'
Přímý kop Jamese Maddisona se od zdi odrazil do středu hřiště. Další pokračování akce už Leicesteru dopřáno nebylo, sudí Bramall naposledy foukl do píšťalky a zápas ukončil.
90+3'
James Maddison si rovnal míč na střelu. Alexis Mac Allister do něj vletěl jako utržený ze řetězu a kvůli páté žluté kartě v sezoně bude mít v příštím kole volno.
90+2'
Großův faul na Mendyho měl za následek standardku Maddisona. Z nákopu před Sáncheze se však hostující defenzivě kolena nerozklepala.
90+1'
Remíza ani jednomu týmu nestačí. Barnes byl zastaven a hra se rychle přelila na protější stranu. Oblouček Mitomy na Fergusona stáhl Ward.
88'
Brighton právě vstřelil branku!
Sázka na bránění těsného náskoku se týmu Brendana Rodgerse nevyplatila! Estupiñán nacentroval přes Tielemanse a přistihl defenzivu Leicesteru v nedbalkách. EVAN FERGUSON si naběhl mezi stojící hráče a přesnou hlavičkou vyrovnal na 2:2.
87'
A zase stejný obrázek. Brighton se krátkými přihrávkami snaží rozbít modrou stěnu, která brání Wardovu bránu.
86'
Střídání v týmu Leicester City:
ze hřiště odchází Jamie Vardy, přichází Patson Daka.
84'
Povedená akce Mac Allistera! Argentinský reprezentant se krásně uvolnil přes dva hráče a z osy vystřelil. Ward neměl čas na chytání a balon jen vyrazil na roh.
83'
Maddison si po svém příchodu ještě moc nezaútočil. Po boku Vardyho poslušně brání na dvaceti metrech od vlastní brány.
81'
Bylo to už druhé velké varování ze strany Brightonu. Nadšení z obratu v hledišti pomalu střídá velká nervozita. Lišky potřebují tři body jako sůl.
80'
Tariq Lamptey zprava vběhl do pokutového území. Ideálně si v něm narazil s Großem, ale v závěrečné fázi vystřelil těsně nad břevno.
79'
Caicedův zákrok na Maddisona nebyl v souladu s pravidly. City budou realizovat standardku. Na střelu to ještě není.
78'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion:
ze hřiště odchází Jan Paul van Hecke, přichází Tariq Lamptey.
77'
Mac Allister hezky zrychlil přechod Brightonu. Prvním dotekem vysunul Marche, který zavřel oči a zleva tvrdě vystřelil. Danny Ward dokonale vykryl přední tyč a vysloužil si potlesk.
76'
Marchův centr Faes nepřesvědčivě tečoval. Po balonu se za ním sápal Ferguson, ale přece jenom blíže to k němu měl brankář Ward.
75'
Zase se všechny modré dresy stáhly do pokutového území a hosté marně hledají skulinu vedoucí do palebné pozice.
73'
Marné bušení do domácí obrany ukončila naivní a hodně nepřesná střela nezkušeného stopera Jana Paula van Heckeho.
72'
Pasivní nízký blok Leicesteru nedovolil Fergusonovi provést narážečku na hranici velkého vápna. Jednoduše nebylo kudy projít.
69'
ze hřiště odchází Kiernan Dewsbury-Hall, přichází James Maddison.
68'
Veltman si na pravé lajně došel pro Barnesův faul. Groß chtěl realizovat standardku menší kulišárnou, jenže domácí mu na ni vůbec neskočili.
67'
Harvey Barnes nedokončil kličku přes obránce. Míč mu utekl a přebral si jej Robert Sánchez.
66'
ze hřiště odchází Danny Welbeck, přichází Evan Ferguson.
65'
Hostující kouč De Zerbi okamžitě chystá změny. Do provozní teploty se mu na střídačce dostává Ferguson.
63'
Leicester právě vstřelil branku!
Luke Thomas si naskočil na roh Albrightona a s tečí Estupiñána ho prodloužil na zadní tyč. Tam van Hecke promáchl při odkopu a HARVEY BARNES chladnokrevně provedeným volejem vystřelil Leicesteru důležité vedení.
62'
Vardy udělal dobrý náběh za obranu. Dewsbury-Hall to po jeho nahrávce do druhé vlny neměl na střelu a s Barnesem celou akci překombinovali. Pokračuje se rohovým kopem.
61'
Držení míče: 38 % – 62 %.
60'
Albrighton přetáhl centr za zadní tyč. Faes měl balon sklepnout, jenže v souboji k tomu ani nedostal příležitost.
59'
Barnes konečně vytáhl míč směrem k Sánchezovi, který se spolu se svými spoluhráči chystá bránit rohový kop.
58'
Kaoru Mitoma to nemohl udělat lépe. Naběhl si na Dunkův pas z půlící čáry. Ve vápně zasekl a předložil míč Marchovi, jenž ve stoprocentní šanci podklouzl. Střela z jedné proto letěla několik metrů nad bránu.
57'
Domácí se od startu druhé půle ještě nedostali z vlastní poloviny. Míče rychle ztrácí a veškerý čas tráví v hlubokém bloku.
56'
Estupiñán byl krátký na nákop k levé postranní čáře. Vhazuje Castagne.
55'
Leicester se těší hlasité podpoře fanoušků. Ti na chvíli přestali spílat rozhodčím a rozjeli své chorály.
54'
Veltmanův centr se snesl pouze k hlavě Amarteyho.
53'
Lišky se rohovému kopu ubránily. March nic dalšího na pravém kraji nevykouzlil, staral se o něj Dewsbury-Hall.
52'
Ještě se zkoumal videoznáznam, protože Brighton chtěl penaltu za Thomasův faul na Welbecka. Ani videorozhodčí žádný přestupek nenašli.
51'
Groß patičkou přihrál míč Welbeckovi. Ten ho těsně před pádem na zem předal Marchovi, jehož střela byla Mendym odkloněna na roh.
49'
První půle měla velmi opatrný úvod. V tomto případě je to velmi podobné, Brighton drží míč a bezhlavě neútočí.
48'
Thomas zlikvidoval střílený centr Welbecka.
47'
Barnes nevypustil presování a znejistil Roberta Sáncheze natolik, že tento gólman ztratil míč odkopem do autu.
46'
První poločas vítěze nepoznal. Chvíli to vypadalo lépe s Brightonem, jenomže na nádherný gól z kopačky Mitomy v 38. minutě zareagoval Marc Albrighton, jenž na hřišti nahradil zraněného Praeta. V původní sestavě už nejsou ani hosté. Lallanu musel vystřídat Veltman.
45+4'
45+3'
Novopečený mistr světa Alexis Mac Allister zase leží na trávníku. V tomto případě se na něm vyfauloval Daniel Amartey.
45+2'
Ošetřený Mac Allister mimo hru dlouho nezůstal. Nyní už zase vykrývá prostory při pozvolné rozehrávce Leicesteru.
45'
Bramall přerušil hru kvůli zranění hlavy. Postiženým je Alexis Mac Allister, kterého při krytí balonu zasáhl Dewsbury-Hall.
44'
Vardy se chtěl zachovat jako týmový hráč. Místo střely ještě hledal Bernese, jenže hostující obránci mu přihrávku odklonili k Sánchezovi.
43'
Tielemans zatím hraje výborný zápas. Vidět jde hlavně na vlastní půlce, kde učebnicově přečetl už několik přihrávek Brightonu.
41'
Groß si přehodil míč na levou nohu. Vypálil ale do obránce a dalekonosná dorážka Veltmana zase letěla mimo tři tyče.
40'
Videorozhodčí pečlivě zkoumali ofsajd. Vše ale bydlo podle pravidel a vyrovnání na 1:1 platí.
38'
Dewsbury-Hall vypustil na zteč Barnese. Tomu zablokoval střelu Veltman. Dorážka Tielemanse se zastavila o Dunka a až ve třetím případě procedil střídající MARC ALBRIGHTON balon do sítě dorážkou na přední tyč.
37'
Špatně rozehraná standardka Brightonu. Mitoma nedával pozor a zapomněl se v postavení mimo hru.
36'
Dunk skvěle vystoupil ze zadní řady. Vystihl přihrávku mezi dvěma domácími hráči a získal faul Vardyho.
35'
ze hřiště odchází Dennis Praet, přichází Marc Albrighton.
34'
Další vrásky na čele Brendana Rodgerse přidělal zdravotní stav Dennise Praeta, který bez pravé kopačky odchází ze hřiště. I zde se bude muset střídat.
33'
Dewsbury-Hall si rozmyslel zakončení z delší vzdálenosti, když před sebou viděl dokonale postavený obranný val Albionu.
32'
Brighton trochu přeskupil řady. Veltman se postavil na pravého beka, takže se Pascal Groß posunul o řadu výš.
31'
Držení míče: 40 % – 60 %.
29'
ze hřiště odchází Adam Lallana, přichází Jöel Veltman.
29'
Radost z gólu hostům trochu kalí zranění Adama Lallany. Očividně bude zapotřebí některý z náhradníků.
27'
V sedmadvacáté minutě si zapisujeme první změnu stavu! KAOURU MITOMA před sebou tlačil Castagneho. Míč si navedl na pravačku a zpoza pokutového území ho nádherně zatočil do vzdálenější šibenice.
26'
Estupiñánem vykonstruovaný centr se před Wardem dlouho nezdržel. Brightonu patří míč i nadále, byť jen na polovině hřiště.
25'
Roh i pro domácí barvy. Ujal se ho Tielemans, jenže slaboučká Thomasova hlavička skoro ani nedoletěla k Sánchezovi.
24'
Jan Paul van Hecke zavíral zadní tyč. Großův centr k němu doopravdy propadl, ale v předklonu míč zblízka nenatlačil pod břevno.
23'
Od Castagneho se balon vrátil za zadní čáru. Chystá se další roh.
22'
Tielemansův centr netknut propadl předbrankovým prostorem. Lišky se musí spokojit s Thomasovým autem.
21'
Celá jedenáctka Brightonu se postavila na vlastní půlku. Domácí se ji snaží rozhodit kolotočem krátkých přihrávek.
20'
Groß opět nevymyslel nic světoborného. Místo toho se musel rychle vracet a na půlce srovnal se zemí Mendyho.
19'
Stejnou standardku si Brighton zopakoval i z levé strany. A učiní tak i potřetí, protože na přední tyči dával pozor Vardy.
18'
V osmnácté minutě zahrál Pascal Groß rohový kop. Spoluhráči se mu natlačili k malému vápnu, ale van Hecke příchozí centr na žádného z nich neposunul.
17'
Tielemansův dlouhý nákop do křídla byl určen Barnesovi. Ten si ho nejprve zpracoval do běhu, ale pak si dal dlouhý dotek a balon mu utekl mimo výseč.
16'
Estupiñánovo sklepnutí na střed na domácí obranu neplatilo. Míč je zpátky u půlící čáry.
15'
Leicester nenaložil vůbec dobře s brejkem dvou na jednoho. Vardy dostal míč za sebe a celý postup vyšuměl do ztracena.
14'
Hosté nezpanikařili, když čelili vysokému presinku. Nádherně se prokombinovali nahoru a skoro došli až k Wardovi. Chyběla jen lepší přihrávka na Wellbecka.
12'
Estupiñánovo zaváhání nemělo vážné následky. Lišky se zastavily u lajny a při Castagneho autu už je hostující obrana kompletní.
11'
Do třetice útok Brightonu po pravé straně. Groß tam nenašel společnou řeč s Marchem a míč utekl do autu.
10'
Solly March a jeho druhý pokus o centr. Ani teď za moc nestál, míč se zasekl o nohy Tielemanse.
8'
March se uvolnil na pravém kraji, ale Ward jeho centr ulovil pro sebe. Musel si přitom dát pozor, aby se náhodou nedostal s míčem za bankovou čáru.
7'
Praet a Caicedo se zahákli o své kopačky. Oba padli k zemi, přičemž balon byl přiřknut Brightonu.
6'
Sánchez špatně komunikoval s obráncem a Praetovu přihrávku na Vardyho nejistě odehrál na roh.
5'
Když už se hosté k něčemu odvážili a na vteřinku pronikli do pokutového území, tak Danny Welbeck zapomněl míč za sebou.
4'
Pomalu končí čtvrtá minuta a na trávníku se stále nic neděje. Brighton trpělivě kombinuje odzadu, muži v modrém pouze přihlíží od půlící čáry.
2'
Zahajovací výkop dostal na starost Brighton. Míč mu dlouhé desítky sekund cirkuluje v obraně, domácím se nechce napadat.
1'

Leicester City: D. Ward – Castagne, Amartey, Faes, Thomas – Tielemans (C), N. Mendy – Praet, Dewsbury-Hall, Barnes – Vardy.
Náhradníci: Iversen – Albrighton, Brunt, Daka, Iheanacho, Maddison, McAteer, Söyüncü, Vestergaard.
Trenér: Brendan Rodgers

Brighton & Hove Albion: R. Sánchez – Groß, van Hecke, Dunk (C), Estupiñán – Caicedo, Mac Allister – March, Lallana, Mitoma – Welbeck.
Náhradníci: Steele – Enciso, E. Ferguson, Gilmour, Lamptey, Sarmiento, Undav, Veltman, Webster.
Trenér: Roberto De Zerbi

Rozhodčí: Bramall – Eaton, Meredith.
1. vzájemný zápas

04.09.2022
Brighton – Leicester 5:2
Branky:
10. Thomas (vl.), 15. Caicedo, 64. Trossard, 71. Mac Allister, 90+7. Mac Allister – 1. Iheanacho, 33. Daka.
Brighton & Hove Albion

Klub jižního pobřeží si udržuje vysokou výkonnost a reálně bojuje o postup do mezinárodních soutěží. S bilancí devíti výher, tří remíz a šesti porážek náleží Brightonu sedmé místo. Na pátý Tottenham mu chybí tři body a to přitom má o dva odehrané zápasy méně. V roce 2023 Albion odehrál v lize dvě kola a v obou zametl se soupeři s Liverpoolu. Everton konkrétně přejel 4:1 a "The Reds" 3:0. Špatnou zprávou pro „Seagulls“ je odchod sedmigólového belgického reprezentanta Leandra Trossarda, jenž bude nově hrát o titul s Arsenalem.
Leicester City

Lišky ustupují ze slávy. Už loni se nevešly na pozice zaručující evropské poháry a v aktuálním ročníku už spíše řeší záchranářské starosti. Po mistrovství světa Leicester ještě nebodoval. Spadl na čtrnácté místo a na sestupové pásmo mu zbyl jen dvoubodový náskok. Před týdnem mužstvo Brendana Rodgerse cestovalo do Nottinghamu a vracelo se s porážkou 0:2. Na početné listině zraněných jsou Bertrand, Evans, Justin, Pereira, Soumaré, Dewsbury-Hall, Pérez i nejproduktivnější hráč v osobě Jamese Maddisona (7+4).
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu jednadvacátého kola anglické Premier League. Od šestnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Leicesterem City a Brightonem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.