Premier League - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leicester : Fulham - 3. ledna 2023   20:45

0:1
(0:1)
Fulham
17' Mitrović  (Willian)
Leicester
D. Ward – Castagne, Amartey, Faes, Thomas (72. Iheanacho) – Ndidi (72. N. Mendy), Soumaré (8. Albrighton) – Pérez, Tielemans (C), Barnes – Vardy.
Iversen – Vestergaard, Söyüncü, Brunt, McAteer.
Darren Bond – Dan Cook, Dan Robathan
King Power Stadium, Leicester
Fulham
Leno – Tete, Adarabioyo, Ream (C), Robinson – Reed, Palhinha – Decordova-Reid (66. H. Wilson), A. Pereira (59. Cairney), Willian (82. Diop) – Mitrović.
Rodák – Kurzawa, N. Chalobah, D. James, Solomon, Vinícius.

Ode mě je to vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů na počtenou.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 6:7. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 12:11.
Je konec a Fulham nakonec ubránil těsné vedení a bere všechny tři body. Leicester byl ve druhém poločase několikrát blízko vyrovnání, avšak hosty dnes hodně podržel Bernd Leno, který si připsal pár skvělých zákroků. Jednou mu každopádně pomohla i branková konstrukce, po ráně Tielemanse se zatřáslo břevno.
90+8'
90+7'
Wilson aktivně napadal rozehrávku Leicesteru a dělal to velmi dobře, Faes totiž pod tlakem odehrál míč k Palhinhovi.
90+6'
Žlutá karta pro tým Fulham FC (Bernd Leno).
90+6'
Ayoze Pérez to zkusil levačkou z dálky, nicméně Lena neohrozil.
90+5'
Do pokutového území Fulhamu míří jeden centr za druhým, ale hosté si zatím vedou výborně a nepouští Leicester do šancí.
90+4'
Pérez si dal balon daleko od nohy a při snaze dostat ho pod kontrolu fauloval Palhinhu.
90+3'
Tete si šikovně pokryl balon a následně se nechal faulovat Barnesem. Hosté už samozřejmě nebudou s rozehrávkou spěchat.
90+2'
Nad rámec základní hrací doby bylo nastaveno sedm minut.
90+1'
Mohlo být rozhodnuto! Wilson šel sám na Warda, avšak ve velké šanci selhal a bránu minul.
90'
Tielemans chtěl prostrčit balon na Iheanacha, ovšem jeho pas skončil u Diopa.
89'
Pérez se dostal za obranu, ale prováhal ideální moment pro přihrávku a následně o balon přišel. Z této akce se dalo vytěžit víc.
88'
Naopak hosté se budou soustředit výhradně na defenzivu, na obranné polovině Fulhamu již operuje i Aleksandar Mitrović.
87'
Liškám už moc času nezbývá. Blíží se čas, kdy budou muset vrhnout všechny své síly do útoku.
86'
Chvilku se nehrálo, jelikož Robinson si vyžádal ošetření. Americký bek pak ale odešel za postranní čáru po svých a bude se chtít co nejdřív vrátit do hry.
85'
Tielemans je dnes při chuti. Nyní to znovu zkusil zpoza vápna, nicméně prostor mezi třemi tyčemi netrefil.
84'
Faes předvedl velmi nejistý zákrok a málem nabídl šanci Mitrovićovi. Tomu ale nevyšlo zpracování a pro balon si pak došel Ward.
83'
Diop se hned zapojil do hry, když zastavil průnikovou přihrávku na Vardyho.
82'
Střídání v týmu Fulham FC:
ze hřiště odchází Willian, přichází Issa Diop.
81'
Do konce utkání zbývá zhruba čtvrt hodiny a Fulham stále drží těsný náskok. Podaří se domácím vyrovnat?
80'
Tielemans se o chvilku později dostal k další střele a tentokrát orazítkoval břevno! Leno se tentokrát pouze ohlédl.
79'
Exekuce se ujal Youri Tielemans, který nedokázal dostat balon přes zeď.
78'
Po něm před vápnem fauloval Aleksandar Mitrović, kterému byla udělena žlutá karta. Leicester navíc bude mít standardku z velmi dobré pozice.
77'
Další fantastický zákrok Lena! Iheanacho připravil střeleckou pozici pro Péreze, jehož přízemní ránu z první vytáhl gólman Fulhamu na roh.
76'
Pérez sklepával míč pod sebe na Mendyho, nicméně toho ke střele nepustil dobře postavený Palhinha.
75'
Mitrović se dostal za obranu a následně vypálil z úhlu, ovšem jeho zakončení bylo navíc. Pomezní rozhodčí totiž signalizoval ofsajd.
74'
Žlutá karta pro tým Leicester City (Timothy Castagne).
73'
Leicester po vystřídání Thomase přešel na hru na tři obránce, vzadu budou nyní operovat Faes, Amartey a Castagne.
72'
Střídání v týmu Leicester City:
ze hřiště odchází Luke Thomas, přichází Kelechi Iheanacho,
ze hřiště odchází Wilfred Ndidi, přichází Nampalys Mendy.
71'
Barnesův zblokovaný centr málem propadl k Vardymu, před kterým na poslední chvíli zasáhl Ream.
70'
Tete se vrhl pod nohy unikajícího Barnese a za svou odvahu byl odměněn, neboť svého soupeře naprosto čistým způsobem odzbrojil.
69'
Reed chyboval v rozehrávce a měl štěstí, že Tielemans nedokázal balon dobře zpracovat. Domácí by jinak postupovali do slibného přečíslení.
68'
Žlutá karta pro tým Fulham FC (Kenny Tete).
66'
ze hřiště odchází Bobby Decordova-Reid, přichází Harry Wilson.
65'
Robinson se vydal podpořit útočnou akci Fulhamu, nicméně po jeho chybné narážečce se míče zmocnili domácí.
64'
Kenny Tete byl po zásahu do obličeje otřesen, nicméně po krátkém ošetření je připraven pokračovat.
63'
Hra se teď hodně kouskuje, k vidění je spousta nedovolených zákroků. Další předvedl Barnes, který fauloval Teteho.
62'
Žlutá karta pro tým Fulham FC (Tom Cairney).
61'
Mitrović byl dnes již poněkolikáté faulován a nyní žádal žlutou kartu pro Wilfreda Ndidiho. Hlavní sudí jeho prosbu vyslyšel.
60'
Žlutá karta pro tým Fulham FC (João Palhinha).
59'
ze hřiště odchází Andreas Pereira, přichází Tom Cairney.
58'
Domácí začínají přitápět pod kotlem! Tielemans si nyní navedl balon na levačku a jeho technický pokus prolétl těsně kolem pravé tyče.
57'
Následný rohový kop si obrana Fulhamu pohlídala, ve vzduchu úřadoval kapitán Tim Ream.
56'
Leno opět podržel svůj tým! Tentokrát se na něj ze strany řítil Jamie Vardy a také on na německém brankáři ztroskotal.
55'
Castagne poslal pomalou přihrávku Wardovi a ten měl co dělat, aby odehrál míč před dotírajícím Mitrovićem.
54'
A další faul domácích, tentokrát se proti pravidlům provinil španělský křídelník Pérez.
53'
Foxes se hnali do další akce, ale tentokrát je zastavil hvizd rozhodčího. Ten si všiml nedovoleného zákroku Barnese.
52'
Žlutá karta pro tým Fulham FC (Tosin Adarabioyo).
51'
Barnes se řítil sám na bránu, ovšem Lena mu včas zmenšil střelecký úhel a jeho pokus lapil.
50'
Ndidi teď vůbec nezvedl hlavu a jeho pas vylétl mimo hřiště. Fulham se zadarmo dostal k míči.
49'
Pérez na sebe navázal dva protihráče a nechal se faulovat. Leicester tak bude moct v klidu rozehrát.
48'
Willian se odhodlal ke střele z velké dálky, ale trefil před sebou stojícího Amarteye.
47'
Mitrović podstoupil náročný souboj s Faesem, po kterém se skácel k zemi. Hlavní sudí ale zůstal v klidu.
46'
Ani jeden z trenérů neudělal po přestávce žádnou změnu. Uvidíme, jak se bude utkání vyvíjet ve druhém dějství.
46'
Je za námi první poločas a spokojenější mohou být fotbalisté Fulhamu, kteří vedou 1:0. Hosté vstoupili do utkání o poznání lépe a od úvodní minuty diktovali tempo hry. Zasloužená odměna přišla v sedmnácté minutě, kdy se trefil Mitrović. Inkasovaná branka domácí nakopla a postupem času se hra vyrovnávala. Největší šanci na vyrovnání měl Pérez, jenž však z ideální pozice přestřelil.
45+5'
45+4'
Vardy to při napadání přehnal s důrazem a byl mu odpískán útočný faul.
45+3'
Stoper Adarabioyo se vydal dopředu a odhodlal se ke střele z dálky, ovšem Ward neměl s jeho zakončením příliš starostí.
45+2'
Cottagers zahrávali také rohový kop, avšak ani ten k nějaké brankové příležitosti nevedl.
45+1'
Leicester přestál standardku svého soupeře bez úhony. Mezitím byly nastaveny čtyři minuty.
45'
Pereira byl nedovoleně atakován Albrightonem a volný přímý kop budou mít také svěřenci trenéra Silvy.
44'
Decordova-Reid přišel o balon na útočné polovině a domácí šli do brejku, který naštěstí pro hosty zastavil Robinson.
43'
Modří ale zůstali nastěhovaní na útočné polovině a po centru Thomase hlavičkoval Castagne, jenž bránu netrefil.
42'
Rozehrávky se ujal Harvey Barnes, který trefil nadskakující zeď.
41'
Pérez si v souboji s Tetem počínal velmi šikovně, díky čemuž vybojoval pro Leicester volný přímý kop.
40'
Ndidi si teď neporozuměl s Barnesem a po jejich neshodě bude následovat aut Fulhamu.
39'
Po centru Albrightona se natahovali hned tři hráči Leicesteru, jenže ani jeden z nich nedokázal nasměrovat míč na bránu.
37'
Důležitý obranná zákrok předvedl Palhinha, jenž ve skluzu zastavil přihrávku směřující na volného Vardyho.
36'
Ream chtěl nastartovat Reeda, ovšem ten neměl šanci tuto nahrávku doběhnout. Ward bude odkopávat od brány.
35'
Hosté se nyní snaží uklidnit hru a momentálně si v klidu přihrávají na vlastní polovině.
34'
Vardy se utrhl na pravé straně a z úhlu prověřil Lena, jenž byl připraven. Foxes tak stále ztrácí.
33'
Robinson ustál souboj s Faesem a mohl pokračovat ve své akci, která ale nakonec k šanci nevedla.
32'
Willian zleva opět našel Mitroviće, kterého však v tomto případě nepustil ke střele Faes.
31'
Palhinha si všiml rozběhnutého Mitroviće a hned mu adresoval svůj pas, který však nakonec doputoval až do autu. Srbský útočník každopádně svému spoluhráči za tuto přihrávku zdviženým palcem poděkoval.
30'
Fulham se však znovu v pohodě ubránil, balon odhlavičkoval na přední tyči stojící Tete.
29'
Barnesova zblokovaná střela se proměnila v přihrávku, kterou si našel Vardy. Ten pak vybojoval pro svůj tým další roh.
28'
Foxes se v posledních minutách zvedl a momentálně diktuje tempo hry. Podaří se jim srovnat?
27'
Ani jeho zdravotní problém by neměl být vážný a anglický záložník už je připraven znovu zasáhnout do hry.
26'
A máme tu další ošetřování. Tentokrát je v péči lékařů Harrison Reed, který inkasoval úder do hlavy.
25'
Mohlo být srovnáno! Tielemans si na pravé straně poradil s Palhinhou a poté našel na zadní tyči Péreze, jenž ve stoprocentní šanci selhal.
24'
Ten žádnou šanci nepřinesl, centr Tielemanse od rohového praporku si ze vzduchu stáhl gólman Leno.
23'
Castagne poslal do vápna velmi dobrý centr a na pozoru se musel mít Ream, neboť za ním už číhal Vardy. Po zákroku amerického stopera bude následovat roh.
22'
O pár desítek sekund později pálil zpoza pokutového území Palhinha, který ale Warda nezaměstnal.
21'
Decordova-Reid se uvolnil na křídle a poslal míč proti noze Mitrovićovi, ovšem tomu tentokrát zakončení nesedlo.
20'
Vardy dostal dobrou přihrávku za obranu, jenže nikdo z jeho spoluhráčů ho nedoplnil. Hostující obránci tak celkem bez problémů anglického útočníka odzbrojili.
19'
Fulham šel do další útočné akce, ale Robinsona tentokrát stačil zastavit Castagne.
17'
Fulham právě vstřelil branku!
Hosté se zaslouženě ujímají vedení! Defenziva Leicesteru dala před vápnem spoustu prostoru Willianovi a ten ukázal, že to má stále v noze. Jeho přesný centr si pak v šestnáctce našel nepokrytý ALEKSANDAR MITROVIĆ, který zblízka překonal Warda.
17'
Své defenzivní úkoly si teď splnil Jamie Vardy, jenž se vrátil s Tetem a u půlící čáry mu ukopl míč od nohy.
16'
Reed se hnal za dlouhým pasem Palhinhy, ovšem nebyl dost rychlý na to, aby zastihl balon na hrací ploše.
15'
Po rozehrávce na krátkou vzdálenost přišel centr Williana, na který jen o kousek nedoskočil Tim Ream.
14'
Nadýchaný centr z Reeda si našel Mitrović, jehož pokus zblokoval Amartey. Následovat tak bude rohový kop.
13'
Už se opět hraje a míč mají ve své moci fotbalisté Fulhamu, kteří kombinují na útočné polovině.
12'
Aleksandar Mitrović se za pomoci týmových fyzioterapeutů zvedl a odkulhal za postranní čáru. Vypadá to, že střídání nebude nutné.
11'
Srbský útočník je v péči lékařů a ani s ním to nevypadá moc dobře. Za postranní čárou se mezitím rozcvičuje Vinícius.
10'
Ndidi velmi ostře zajel do Mitroviće, který šel okamžitě k zemi. Nigerijec musí být rád, že vyvázl jen s domluvou.
9'
Albrighton to hned zkoušel po pravé straně, ovšem v souboji s Robinsonem o balon přišel.
8'
Boubakary Soumaré není schopen pokračovat, a proto ho na hřišti nahradí Marc Albrighton.
7'
Hra je nyní přerušena, neboť na trávníku zůstává ležet Soumaré. Vypadá to na problém se zadním stehenním svalem, což nikdy nevěstí nic dobrého.
6'
Tete snadno překonal střed hřiště a poté předložil míč Willianovi. Ten to zkusil technicky a jeho obstřel na zadní tyč jen o kousek minul prostor mezi třemi tyčemi.
5'
O chvilku později se zkušený Brazilec prezentoval útočným faulem, jeho obětí se stal Luke Thomas.
4'
Faes srazil centr Robinsona k Willianovi, který z dobré pozice bránu přestřelil.
3'
Barnes vystihl nahrávku Teteho a mohl jít do brejku. Chybu svého spoluhráče však napravil Adarabioyo, jenž domácího křídelníka čistě odzbrojil.
2'
Hosté měli hned na začátku rohový kop. Ream prodlužoval Pereirovu nabídku za sebe, avšak poté už se nikdo v bílém k zakončení nedostal.
1'
Zazněl úvodní hvizd, jdeme na to! Úvodní rozehrávku obstarali fotbalisté Fulhamu, kteří budou hrát v bílých dresech. Jejich soupeř pak zvolil modrou sadu.
1'

Leicester City: D. Ward – Castagne, Amartey, Faes, Thomas – Ndidi, Soumaré – Pérez, Tielemans (C), Barnes – Vardy.
Náhradníci: Iversen – Vestergaard, Söyüncü, Albrighton, N. Mendy, Brunt, Iheanacho, McAteer.
Trenér: Brendan Rodgers

Fulham FC: Leno – Tete, Adarabioyo, Ream (C), Robinson – Reed, Palhinha – Decordova-Reid, A. Pereira, Willian – Mitrović.
Náhradníci: Rodák – Kurzawa, Diop, H. Wilson, Cairney, N. Chalobah, D. James, Solomon, Vinícius.
Trenér: Marco Silva

Rozhodčí: Darren Bond – Dan Cook, Dan Robathan.
Poslední vzájemné utkání

3.2. 2021 – Fulham FC – Leicester City 0:2

Branky: 17. Iheanacho (Maddison), 44. Justin (Maddison)

Fulham FC: Aréola – Aina, Adarabioyo, J. Andersen – Tete (46. Cavaleiro), Anguissa (46. Lemina), Reed, A. Robinson – Loftus-Cheek (71. Decordova-Reid), A. Mitrović, Lookman.

Leicester City: Schmeichel – R. Pereira, J. Evans, Söyüncü, Justin – Choudhury (61. N. Mendy), Tielemans – Ayoze Pérez (61. Albrighton), Maddison, H. Barnes (76. Amartey) – Iheanacho.
Fulham FC

Londýnský celek byl po svém návratu mezi elitu pasován do role jednoho z outsiderů a podle předsezonních předpokladů měl bojovat o záchranu. Opak je ale pravdou, Fulham si zatím vede skvěle a do nového kalendářního roku vstoupil jako sedmý nejlepší tým Premier League. Velkou zásluhu na tom má srbský kanonýr Aleksandar Mitrović, jenž zapsal už deset ligových branek. Tu poslední zaznamenal 26. prosince proti Crystal Palace, kdy pečetil výhru 3:0. V minulém kole mohl přidat další, jenže svůj pokutový kop neproměnil. Chalupáři ale i tak zvládli souboj se Southamptonem a zvítězili 2:1.

Marco Silva by svůj tým ale ještě rád vylepšil a podle všeho se chce zaměřit na pozici pravého obránce. V médiích se spekuluje o příchodu Cédrica Soarese, který nedostává téměř žádný prostor v Arsenalu. Dalším na seznamu by pak měl být Rick Karsdorp z AS Řím. Na radaru větších klubů se naopak ocitl Antonee Robinson. Americký obránce má vážného zájemce v Miláně, tamní Inter za něj plánuje nabídnout 20 milionů liber. Bude to pro vedení Fulhamu dost?
Leicester City

Leicester se po mizerném startu do sezony začíná zvedat a pomalu stoupá tabulkou. Aktuálně okupuje třináctou příčku, nicméně sestupové vody jsou stále na dohled, osmnáctý Nottingham Forrest na něj ztrácí jen tři body. Po konci mistrovství světa sehráli svěřenci trenéra Rodgerse tři soutěžní utkání. Nejprve si v rámci Carabao Cupu poradili s MK Dons, který přehrál poměrem 3:0. V Premier League už ale tak úspěšní nebyli, neboť zapsali dvě porážky. První přišla doma s Newcastlem a druhá s Liverpoolem, odkud Foxes odjížděli s prohrou 1:2. Na Anfield Road sehrál velmi nešťastný zápas belgický stoper Faes, jenž si vstřelil dva vlastní góly.

Během zimního přestupového období by se v Leicesteru mohlo odehrát spoustu zajímavých věcí. Po této sezoně končí smlouva Yourimu Tielemansovi, který by údajně rád změnil prostředí. Vedení se tak musí rozhodnout, zda ho nyní prodat, či ho pustit v létě zadarmo a mít dostatek času na vyskautování ideální náhrady. Spousta spekulací se vyrojila také kolem Jamese Maddisona a Caglar Söyüncüa. Anglický středopolař je v hledáčku zámožného Newcastlu, Turek je zase v hledáčku Atlética Madrid. Bude tedy jistě zajímavé sledovat, jak si bude Leicester na přestupovém poli počínat.
Hezký úterní večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Premier League nasadila po světovém šampionátu bleskové tempo a pokračuje v něm i na začátku roku 2023. Dnes jsou na programu čtyři zápasy a my se v tomto online přenosu zaměříme na souboj Leicesteru s Fulhamem, který začne v 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.