Premier League - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leicester : Liverpool - 15. května 2023   21:00

0:3
(0:2)
Liverpool
33' C. Jones  (Saláh) • 36' C. Jones  (Saláh) • 71' Alexander-Arnold  (Saláh)
Leicester
Iversen – R. Pereira (67. Thomas), Faes, Evans (C) (89. Souttar), Castagne – Tielemans, Ndidi (61. Daka), Soumaré – Maddison, Vardy, Barnes (61. Tetê).
Smithies – Kristiansen, Amartey, N. Mendy, Praet.
Pawson – Mainwaring, Perry
King Power Stadium, Leicester
32 225 diváků
Liverpool
Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, van Dijk, Robertson – J. Henderson (C) (74. Milner), Fabinho, C. Jones (84. Carvalho) – Saláh (88. Elliott), Gakpo, Díaz (74. Jota).
Kelleher – Gomez, Tsimikas, Matip, Arthur.

Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 0:6. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 11:17.
Fotbalisté Liverpoolu se v dohrávce 36. kola Premier League přiblížili šestou výhrou v řadě na jediný bod postupovým příčkám do Ligy mistrů. Naopak leicesterským Liškám už řádně teče do kopaček, dvě kola před koncem ztrácejí dva body na záchranu.
Asi málokdy se stane, aby fanoušci Evertonu tolik přáli městskému rivalovi, ale dnes je jeho vítězství udrželo mimo sestupová místa.
Hrdinou večera je Curtis Jones, který svou bilanci posledních čtyř let – co sezóna, to jeden ligový gól – výrazně zlepšil a trefil se po přihrávkách Mohameda Saláha dvakrát během tří minut, spíše však ještě rychleji, protože největší část onoho úseku zabralo prohlížení videa. Po přestávce pak zpečetil skóre po trestném kopu výstavní ranou Alexander-Arnold.
90+3'
90+3'
Na lavičce Liverpoolu panuje dobrá nálada, už se jen čeká na závěrečný hvizd.
90+1'
Žlutou kartu za faul na Gakpa obdržel domácí Luke Thomas.
90'
Ofsajd byl na levém křídle odmáván Maddisonovi.
89'
Střídání v týmu Leicester City:
ze hřiště odchází Jonny Evans, přichází Harry Souttar.
89'
Dnešní utkání sleduje 32 225 diváků.
88'
Vardy zakončil Maddisonův nadýchaný pas pěknými nůžkami, které ovšem neměly razanci, aby Beckera výrazněji ohrozily.
88'
Střídání v týmu Liverpool FC:
ze hřiště odchází Mohamed Saláh, přichází Harvey Elliott.
87'
Sám faulovaný James Maddison zakroutil trestný kop jen do rukavic brankáře Liverpoolu.
86'
Žlutou kartu za faul deset metrů před velkým vápnem dostává Ibrahima Konaté (Liverpool).
84'
ze hřiště odchází Curtis Jones, přichází Fabio Carvalho.
84'
Brazilský gólman si opět dovolil frajeřinu, vydal se napravo z velkého vápna a přihrál Alexanderu-Arnoldovi pod tlakem přesně do uličky.
83'
Rychlý protiútok Leicesteru rozjel na vlastním malém vápně Soumaré, pak ho trochu zbrzdil Martins, ale Tielemans posílal zajímavou kolmici, pro kterou brankář Becker vyrazil daleko mimo pokutové území.
82'
Castagne lehkým postrčením vyvedl z míry Robertsona, který ho obíhal na levém kraji šestnáctky. Na penaltu to podle rozhodčího bylo málo, hosté budou jen kopat další roh.
81'
Ani Liverpool z rohu nic nezískal, těžiště se přesouvá doprostřed hrací plochy.
80'
Střídající Luke Thomas zabránil dalšímu průniku egyptské hvězdy za cenu rohu.
79'
Mohamed Saláh má dnes tři asistence, střelecky však naprosto selhal. Po Gakpově průnikovce běžel naprosto nikým neobtěžován sám na brankáře, technické zakončení však nasměroval vedle pravé tyče.
78'
Ani napodruhé se domácí neprosadili, dnešní zápas jejich záchranářské ambice nejspíš nenaplní.
77'
Leicester City vybojoval rohový kop z pravého křídla a po Gakpově obranné hlavičce si ho zopakuje z levého.
76'
Saláh si naběhl do šestnáctky a vypálil jen do domácího Castagneho, který pak vyvážel míč dost odvážně přes trojici presujících hráčů, z nichž ho nakonec Diogo Jota fauloval.
74'
ze hřiště odchází Luis Díaz, přichází Diogo Jota,
ze hřiště odchází Jordan Henderson, přichází James Milner.
73'
Další akci hostů přerušil faul Jonese na Soumarého.
71'
Liverpool právě vstřelil branku!
Evansův faul vyšel nakonec domácí draho. Saláh rozehrál trestný kop z místa přestupku podrážkou za sebe a kolem náhle mimo dráhu střely stojící zdi vymetl nádherně šibenici z 24 metrů TRENT ALEXANDER-ARNOLD.
70'
Jonny Evans šel skluzem po míči, dříve však podrazil kotníky postupujícího Jordana Hendersona.
68'
Mohamed Saláh si na velkém vápně zasekl míč na levačku, zrychlením si udělal prostor přes dva obránce a nepříjemnou střelou protáhl Daniela Iversena, který skokem po pravici vyráží.
67'
ze hřiště odchází Ricardo Pereira, přichází Luke Thomas.
67'
Faes přerušil Fabinhův průnik čistým skluzem do zámezí.
66'
Za odpískaný faul na Fabinha se na rozhodčího zlobí Soumaré, což na verdiktu nic nemění.
64'
Hosté hrají profesorsky na údržbu, po hluché pasáži zkusil dlouhým pasem vysunout útočníky Virgil van Dijk, míč však pokryl Wout Faes a hlavou ho přiťukl domácímu brankáři.
61'
ze hřiště odchází Harvey Barnes, přichází Matheus „Tetê“ Martins,
ze hřiště odchází Wilfred Ndidi, přichází Patson Daka.
60'
Po faulu Jonese na Pereiru se k míči dostane Leicester.
57'
Díaz ťukl míč na pravé křídlo Alexanderu-Arnoldovi, jenž centroval z první, ale jeho úmysl vystihl instiktivně hlavou Castagne. Na levé straně ještě podržel míč po zblokované střele Jones, postupně jsou však hosté vytlačeni mimo nebezpečný prostor.
56'
Na zemi se v bolestech svíjí Maddison, jehož nedostatečně potrestaným šlapákem srazil celý zápas nečistě hrající Díaz.
55'
Fotbalisté Liverpoolu zklidnili hru a kombinují kolem půlící čáry.
53'
Saláhův pokus levačkou míří vysoko nad břevno, jeden z nejlepších světových střelců se teď vyloženě ukopl.
53'
Lišky nevyužily roh a protiútok hostů zastavuje Ricardo Pereira jen stažením Jonese za dres, za což vidí první žlutou kartu utkání.
52'
Alisson Becker se blýskl mrštným skokem po levici a konečky prstů vyškrabuje na roh dobře mířenou točenou střelu Harveyho Barnese z velkého vápna.
51'
Oba pomezní si dnes s praporkem docela zacvičí, další ofsajd si nepohlídal hrdina první půle Curtis Jones. Šlo o velmi těsnou záležitost.
48'
Saláhova průniková přihrávka byla sražená, Faes nepouští míč k Iversenovi a rovnou zakládá protiútok, domácí po zásahu van Dijka jen vhazují.
46'
Domácí začali se zvýšeným úsilím. Ricardo Pereira vysunul do palebné pozice Jamese Maddisona, který však střílí jen doprostřed brány a pro Alissona Beckera to byl rutinní zákrok.
46'
Ani jeden z trenérů zatím nesáhl ke změně v sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:05.
Statistiky první půle:
Držení míče 30% – 70%, střely na bránu 1:3, střely mimo 0:3, rohy 1:2, ofsajdy 2:3, fauly 3:8.
Důležitý záchranářský souboj Leicester zvládal jen půl hodiny, pak se dvakrát během chvilky po Saláhových přihrávkách prosadil liverpoolský rodák i odchovanec Curtis Jones a hosté jdou do šaten s dvougólovým náskokem, který oživuje jejich naděje na Ligu mistrů.
Pro Jonese jde o životní zápis, dosud v kariéře vstřelil jen čtyři ligové góly, po jednom v každé z posledních čtyř sezón.
45+4'
45+4'
Saláh prostrčil míč do vápna na Hendersona, kterému míč vypíchl za až za postranní čáru domácí obránce Evans.
45+2'
Na malém vápně dotíral Díaz. Do nedůrazně vyhlavičkovaného míče se ještě opřel Fabinho, sice přetlačil protihráče, ale jen posouvá balon na levé křídlo.
45'
Nákop do šestnáctky Lišek neprošel, nicméně na míči zůstávají hosté.
44'
Trestný kop pro hosty po faulu Boubacara Soumarého na Gakpa.
43'
Díaz vybídl zpětnou přihrávkou Saláha, který nepropálil obranu modrých. Egyptský kanonýr ještě posouval odražený míč na Robertsona, ten však stál v ofsajdu.
41'
Míč pro domácí po útočném faulu Hendersona na Youriho Tielemanse.
40'
Liverpool po dvou slepených gólech kontroluje hru a do přestávky si se skóre 0:2 určitě vystačí.
38'
Ihned po výkopu Lišky přicházejí o míč a protiútok zakončuje po další Saláhově přihrávce Cody Gakpo z 15 metrů jen doprostřed brány. Iversen se mohl představit také v roli brankáře, ne jen sběrače míčů ze sítě.
38'
Videorozhodčí opět zhruba dvě minuty zkoumal kalibrovou čáru, Jones střílel z hranice ofsajdu, VAR ale neodhalil postavení mimo hru.
36'
Hned po rozehrání se prosazuje stejná dvojice. Saláh sklepl kolmou přihrávku levou placírkou a CURTIS JONES z otočky na velkém vápně překonává Iversena.
35'
Radost v řadách Reds může vypuknout naplno, gól prošel i přezkoumáváním na videu a Lišky vykopávají ze středového kruhu.
33'
Jordan Henderson vysunul Mohameda Saláha, který z rohu pokutového území načechral krásný křížný pas a nabíhající CURTIS JONES ho z halfvoleje posílá za háčky zadní tyče bezmocného Iversena.
33'
Domácí ikona Jamie Vardy si nepohlídal ofsajd.
31'
Po přihrávce Curtise Jonese střílí ze střední vzdálenosti vysoko nad břevno Fabinho Henrique.
29'
Luis Díaz dostal výbornou přihrávku od Andrewa Robertsona na levé křídlo, nabízeli se mu spoluhráči, ale rozhodl se zakončit po úsporné zasekávačce sám a svou střelu jen otřel o boční síť.
28'
Leicester může konečně rozehrát přímý kop, Iversen si počkal na návrat Barnese na hřiště.
27'
Domácí útočník po předchozím střetu stále krvácí z nosu, je ošetřován vsedě na trávníku a rozhodčí ještě nedal pokyn ke hře.
25'
Ošklivě byl při protiútoku sestřelen Harvey Barnes, provinil se Trent Alexander-Arnold a zatím jsou to překvapivě hosté, kdo více brousí. Rozhodčí Pawson stále ponechává karty v kapse, i když by jim to už několikrát více slušelo v jeho natažené ruce.
23'
Na vlastním velkém vápně zachytil míč Wilfred Ndidi a došel si k napadajícímu Díazovi pro faul.
23'
Střelecký pokus Fabinha Henriqueho ze střední vzdálenosti zblokoval James Maddison.
20'
Luis Díaz si pomohl nedovoleně rukama proti domácímu Ricardu Pereirovi.
20'
Zadáci Leicesteru dostali míč z malého vápna, ze strany hostů přišla ještě jedna slabá hlavička, která propadla až před Daniela Iversena.
19'
Hosté drží míč a lákají modré z bloku. Ti se tak úplně nenechali, tak přišel dlouhý křížný pas na Saláha, který odehrál na roh opět Evans.
17'
Po rohu Alexandera-Arnolda nepřekonal změť těl hlavičkou Ibrahima Konaté, který poté fauloval v souboji o odražený míč.
16'
Andrew Robertson vysunul dovedným obloučkem šajtlí za obranu Codyho Gakpa, před kterým v poslední chvíli vypíchl Jonny Evans na roh.
15'
Hra se přelila mezi šestnáctkami, zadní řady pracovaly dobře na obou stranách.
12'
Alisson Becker včasným vyběhnutím zmenšil střelecký úhel Jamiemu Vardymu a jeho střelu levačkou z úhlu po průnikové přihrávce Harveyho Barnese zkušeně vyráží.
11'
Mistr centrů Alexander-Arnold v tomto případě nepotvrdil své umění nepřesnou přihrávkou na Mohameda Saláha.
10'
Pro změnu Saláh byl přistižen po Hendersonově přihrávce v postavení mimo hru.
9'
Liverpool se snaží o důrazný vysunutý presink, domácí však chladnokrevnou rozehrávkou vyvážejí míč až k Alissonu Beckerovi, který odráží jejich zteč pár kroků za velkým vápnem.
8'
Domácí se neprosadili z rohu, po chvíli navíc utíká Ndidimu míč do zámezí.
7'
Barnesovi vypíchl Ibrahima Konaté míč na první rohový kop.
6'
Ofsajd odmával vzápětí i druhý z pomezních, Gakpo vyrážel předčasně na Saláhovu kolmici.
5'
Následný přímý kop Leicesteru však zhatil ofsajd.
4'
Maddison vletěl do Díaze, který se postavil do obranného postoje a kupodivu se píská opět proti hostům.
2'
Hosté to vzali dost od podlahy, v úvodu utkání dvakrát faulovali, ale ani po zákroku na Barnese na levém křídle se domácí nedostali ke střele.
1'
Leicester hraje v modrých dresech, také Liverpool ctí tradiční červenou.
1'

Leicester City: Iversen – Pereira, Faes, Evans (C), Castagne – Tielemans, Ndidi, Soumaré – Maddison, Vardy, Barnes.
Náhradníci: Smithies – Souttar, Thomas, Kristiansen, Amartey, Mendy, Praet, Martins, Daka.
Trenér: Smith

Liverpool FC: Becker – Alexander-Arnold, Konaté, van Dijk, Robertson – Henderson (C), Fabinho, Jones – Saláh, Gakpo, Díaz.
Náhradníci: Kelleher – Gomez, Tsimikas, Matip, Melo, Milner, Carvalho, Elliott, Jota.
Trenér: Klopp

Rozhodčí: Pawson – Mainwaring, Perry.
Poslední dvě domácí utkání Leicester nad Liverpoolem vyhrál – předloni 3:1 a loni 1:0. Zda se urodí do třetice všeho dobrého, teprve uvidíme. V předsilvestrovském kole letošního ročníku byl doma úspěšnější Liverpool po obratu v závěru prvního poločasu 2:1. Byl to památný zápas, kdy si dal dva kuriózní vlastní góly hostující Wout Faes a jistě si nejvíce ze všech přeje, aby jeho smolné zásahy neznamenaly v důsledku sestup.
Liverpool FC
Další a ještě čerstvější držitel mistrovského titulu (2020) má jisté evropské poháry, snaží se ovšem vybojovat ten nejprestižnější – Ligu mistrů, v níž letos došel do osmifinále. Na dvojici Newcastle, Manchester United ale ztrácí tři kola před cílem čtyři body. S ambicemi Liverpoolu to vypadalo bledě, ale s využitím příznivějšího losu vyhrál po Velikonocích všech pět zápasů. Leeds rozdrtil 6:1, všechny další už byly těsné výhry o gól. Naposledy přemohli Reds Brentford 1:0 Saláhovým gólem již ze 13. minuty. Liverpool nevyužije služeb zraněného Bajčetiće, s otazníkem je také start Alcântary a Firmina.

Střelci: 30 – Saláh, 15 – Núñez, 11 – Firmino.
Leicester City
Anglický mistr z roku 2016 je o sedm let později akutně ohrožen sestupem. Od poloviny února se pouze jednou z dvanácti zápasů radoval z vítězství a přidal tři remízy. S největšími konkurenty Leedsem a Evertonem získaly „lišky“ jen po bodu a před týdnem jen korigovaly dvěma góly v závěru zápasu porážku ve Fulhamu na přijatelnějších 3:5. Mimo sestupové pásmo je před ligovým finišem posune pouze vítězství, na sedmnáctý Everton ztrácejí dva body. Zranění obránců Justina a Evanse by nemělo pro Leicester znamenat výraznější poškození.

Střelci: 12 – Barnes, 10 – Maddison, 8 – Iheanacho.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.