Premier League - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester Utd. : Southampton - 12. března 2023   15:00

Manchester Utd.
de Gea – Wan-Bissaka, Varane, Martínez (90. Maguire), Shaw – Casemiro, Fernandes /C/ – Antony (74. Pellistri), Weghorst (44. McTominay), Sancho (74. Garnacho, 90. Fred) – Rashford.
Heaton – Dalot, Mainoo, Malacia.
Taylor – Beswick, Betts – Attwell
Old Trafford, Manchester
73 439 diváků
Southampton
Bazunu – Walker-Peters, Bednarek, Bella-Kotchap, Perraud – Ward-Prowse /C/, Lavia – Walcott (84. Onuachu), Alcaraz (55. S. Armstrong), Sulemana (76. Mara) – Adams (76. A. Armstrong).
McCarthy – Ćaleta-Car, Diallo, Elyounoussi, Salisu.

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 3:5. Rohy: 7:8. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 12:9.
Zápas je u konce a končí dělbou bodů. Zápas výrazně ovlivnila červená karta, která oslabila Manchester na dvě třetiny zápasu. Southampton své výhody dokázal využívat a byl hodně nebezpečný, dvakrát navíc orazítkoval tyč domácí branky. Závěr utkání byl hodně divoký, hrál se zajímavý fotbal, jenže branky jsme se nedočkali.
90+7'
90+6'
Shaw zastavil rychlý brejk hostů za cenu žluté karty. Mara se řítil do nebezpečné situace.
90+6'
Už se opět hraje, míč je na polovině hostů v držení United. Poslední šance rozhodnout zápas.
90+5'
Hostující stoper navíc zůstal ležet na trávníku, vypadá to na zranění kolena.
90+4'
Centr do vápna prodlužoval ke vzdálenější tyči jeden z domácích, ale Bella-Kotchap nedokázal míč dorazit do branky.
90+3'
A bude z toho roh. Pellistri zblokoval centr pouze do zámezí. Dnes už hosté párkrát zahrozili ze standardní situace.
90+2'
Nepřesná přihrávka Fernandese darovala míč soupeři. Southampton tak rozváží další útok na útočnou polovinu.
90'
Střídání v týmu Manchester United:
ze hřiště odchází Alejandro Garnacho, přichází Fred,
ze hřiště odchází Lisandro Martínez, přichází Harry Maguire.
90'
De Gea znovu kraloval vápnu domácích, když si stáhl do rukavic vysoký centr Warda-Prowse.
89'
Nyní se hra přelévá ze strany na stranu, hostující fotbalisté nevyřešili vůbec dobře přečíslení, na druhé straně v souboji jeden na jednoho selhal Garnacho.
88'
United napadají rozehrávku soupeře a přineslo to ovoce. Jenže domácím dlouho balon na kopačkách nezůstal.
87'
Dnešní utkání sleduje 73 439 diváků.
86'
Pellistri nyní odvedl dobrou práci v rohu hřiště, kde přichystal míč do prostoru Fernandesovi. Jeho centr byl ale nepřesný.
84'
Střídání v týmu Southampton FC:
ze hřiště odchází Theo Walcott, přichází Paul Onuachu.
83'
United rozehráli rohový kop, na hranici šestnáctky se opřel do míče Wan-Bissaka ale nepropálil hradbu těl před ním.
82'
Garnacho musel být po souboji s hostujícím obráncem ošetřovaný, uvidíme zda bude schopný pokračovat ve hře.
80'
Po levém křídle se snažil do vápna propracovat Garnacho, ale Walker-Peters byl připravený a čistě zneškodnil soupeře.
79'
Přihrávku do vápna dostal Mara, ale Varane byl na svém místě a ubránil situaci tak, aby nedošlo ani k rohovému kopu.
78'
Hostující fotbalisté znovu obléhají vápno soupeře, ale mají nyní potíže propracovat se k centru nebo zakončení.
76'
ze hřiště odchází Kamaldeen Sulemana, přichází Sekou Mara,
ze hřiště odchází Che Adams, přichází Adam Armstrong.
75'
McTominay získal míč na polovině hřiště a poté kolmicí vyslal do vápna Rashforda, který předvedl kvalitní herecký výkon. Naštěstí mu na to sudí Taylor neskočil.
74'
ze hřiště odchází Jadon Sancho, přichází Alejandro Garnacho,
ze hřiště odchází Antony, přichází Facundo Pellistri.
73'
Další brejk Southamptonu vedl Walcott, který se rozhodl vystřelit ze střední vzdálenosti, jenže vysoko přestřelil.
72'
Armstrong nyní zakončoval zpoza šestnáctky, ale De Gea neměl potíže zasáhnout. Hosté mohli tuto akci vyřešit lépe.
71'
Tentokrát Ward-Prowse nepřihrál přesně a tak mají míč k dispozici domácí fotbalisté. Uvidíme, zda se hra po hektických momentech na obou stranách uklidní.
70'
Na druhé straně další roh v podání Southamptonu a opět tyč! Walker-Peters levačkou napálil z hranice vápna brankovou konstrukci u vzdálenější strany branky, na tohle neměl De Gea nárok.
68'
Na tyče máme vyrovnáno! Fernandes se napřáhl ze střední vzdálenosti a trefil vzdálenější tyči hostující branky! Bazunu ještě konečky prstů vytlačil míč.
67'
Dlouhý nákop za obranu hostů dobíhal Rashford, ale v souboji s Bednarekem neuspěl. Nicméně domácí pokračují s míčem.
66'
Nyní to ve vápně Manchesteru vypadalo hodně nepřehledně, nakonec ani jeden z hostů neprotlačil míč na branku.
65'
Po rohovém kopu se domácí ubránili i přes střeleckou snahu Lavii. Antony zblokoval na další roh pro hosty.
64'
Po rohu United se do rychlého brejku řítil Walcott, který běžel sám na branku soupeře. Jenže chyběla mu dostatečná rychlost, nakonec zakončoval z hranice vápna a De Gea předvedl famózní zákrok!
63'
Naopak United nyní zahrozili, centr ke vzdálenější tyči si zpracovával Shaw, ale Walker-Peters u něj byl včas a zblokoval střelu.
62'
Jenže hosté i v přesilovce hrají hodně staticky a prozatím se jim nedaří odemčít obranu soupeře.
61'
Southampton převzal balon a znovu kombinuje na útočné polovině, musí si ale hlídat záda. Manchester ukázal, že i v deseti bude útočit.
59'
Byl z toho nakonec roh. Po rozehrávce na krátko centroval Shaw, ale tomu balon vůbec nesedl a míč skončil daleko za brankou.
58'
United vůbec poprvé na útočné polovině ve druhém poločase a hned z toho mohla být šance. Jenže Sancho zasekl balon a zbrzdil slibně se vyvíjející akci.
57'
Fernandes chyboval na vlastní polovině, Adams se řitil do brejku ale přihrál nepřesně a tím ukončil snažení Saints.
55'
ze hřiště odchází Carlos Alcaraz, přichází Stuart Armstrong.
54'
Neuvěřitelná rána Warda-Prowse, který točil míč k pravé tyči a ten se otřel o spojnici domácí branky! Znovu obrovské štěstí na straně Manchesteru.
53'
Jen pár metrů před hranicí vápna fauloval Fernandes, tohle bude znovu velmi zajímavá pozice pro Warda-Prowse!
52'
Walcott se dostal do zajímavé pozice, ale za prvé byl v ofsajdu a za druhé Martínez dotíral tak poctivě, že si nedokázal ideálně zpracovat míč.
51'
Lavia dobrým pohybem vynutil faul, byl to McTominay, který byl příliš agresivní na polovině hřiště.
49'
Domácí mohou děkovat Wan-BIssakovi! Po centru z pravé strany tečoval míč na vlastní branku McTominay a obránce United odkopl míč z brankové čáry!
48'
Hostující fotbalisté nadále pokračují v útočném snažení a prozatím se United k míče ve druhém poločase téměř nedostali.
47'
Soto'n začal druhý poločas rozehrávkou a kombinuje na útočné polovině. Už to vypadalo na zajímavou šanci, ale Adams fauloval.
46'
První poločas i přes bezbrankový stav nabídl poměrně zajímavé momenty na obou stranách. Manchester United měl několik příležitostí, ale nedaří se jim ve finální fázi nebo narazí na skvělého Bazunu. To samé se dá říct i o druhé straně, Saints měli rovněž několik šancí, ale De Gea je pozorný. Zápas hodně ovlivnila 34. minuta, kdy šel pod sprchu Casemiro.
45+1'
44'
ze hřiště odchází Wout Weghorst, přichází Scott McTominay.
43'
Znovu rychlý přechod do útoku v podání domácích, Rashfordův centr ale zastavil Bella-Kotcha, jenž následně odkopl míč do bezpečí.
41'
Saints se ale rohovému kopu ubránili a naopak založili rychlý brejk. Adams ale nedošel dál, než kousek za polovinu hřiště.
40'
United rozjeli velmi zajímavý útok, na levém křídle mohl centrovat Fernandes, ale prováhal vhodný moment. Bude to aspoň roh pro domácí.
39'
Z volného kopu padl málem vedoucí gól domácích! Fernandesův centr ke vzdálenější tyči zakončoval Varane, ale Bazunu ho vychytal!
38'
Na pravé straně hřiště předvedl dobrou práci Antony, který nakonec byl faulovaný Perraudem.
37'
Z následného rohu se ale hostujícím fotbalistům nepodařilo prosadit, balon mají Red Devils a určitě budou hrozit i v deseti.
36'
Zakončení Warda-Prowse bylo tečované a skončilo jen kousíček od levé tyčky. Bude to roh pro Saints.
35'
No a Ward-Prowse si už staví míč ve velmi výhodné pozici. A pokud je někdo na anglických trávnících, kdo umí proměnit, tak je to právě on.
34'
Je tomu skutečně tak! Casemiro znovu potvrdil, že občas hraje až za hranou a nyní po skluzu na Alcaraze míři rovnou do sprch!
33'
VAR zkoumá možnost i červené karty. Dohraje Casemiro dnešní zápas?
32'
Další ostrý faul Casemira, který nevybíravě sestřelil Alcaraze. Vidí žlutou kartu!
31'
Tentokrát to ale byla nebezpečná šance domácích. Shaw odcentroval do vápna a našel přesně hlavu Weghorsta, který ale podcenil zakončení.
30'
Southampton je v posledních minutách velmi smělý, co se týče hry do útoku a rozhodně se nedá řict, že by domácí měli převahu.
28'
Nádhernou a přesnou kolmici vyslal Alcaraz za obranu do běhu Sulemanovi, který se poté ve vápně pokoušel zakončit ke vzdálenější tyči, ale Varane se vrátil včas a zblokoval ránu.
27'
United získali míč a okamžitě se řítili do brejku. Akci zasekl Antony, který přihrával do druhé vlny Fernandesovi, ale ten vysoko přestřelil.
26'
Nicméně Saints pokračují v útočném snažení a přece jen také naznačují, že se porvou o výhru.
25'
Southampton rozehrál tři rohové kopy v řadě, pokaždé zvolil jiné řešení. Ale ani jedno nevedlo k zakončení na branku.
24'
To byla tutovka Saints! Perraudův centr mířil přesně na hranici malého vápna, kde hlavičkoval Walcott, ale De Gea předvedl skvělý reflex!
23'
Přímo z rohu se United nepodařilo soupeře ohrozit, ale domácí nadále drží balon na kopačkách na útočné polovině.
22'
Aktivita Rashforda vedla k rohovému kopu. Vůbec prvnímu pro Manchester v dnešním utkání.
21'
Saints mohou litovat nepřesné rozehrávky, protože se už řítili do přečíslení tři na dva. Nakonec neměl Martínez tak těžkou situaci a získal míč.
20'
Na levé straně se pokoušel odcentrovat Lavia, jenže dobrou práci odvedl Wan-Bissaka, který získal vhazování pro svůj tým.
19'
Domácím se daří v posledních minutách více kontrolovat střed hřiště, díky čemuž mnohem častěji kontrolují balon.
17'
A znovu obrovská šance Rashforda, který ale tentokrát nedokázal zpracovat míč, jinak by zakončoval úplně sám před Bazunem.
16'
Velmi pěkná přimočará akce domácích, kdy Fernandes kolmicí vyslal do zakončení Rashforda. Jeho střelu z úhlu ke vzdálenější tyči Bazunu vyrazil.
15'
Dlouhý nákop Bednareka k postranní čáře nepatřil k nejpřesnějším a hrát tak mohou United.
14'
Znovu letící centr z levé strany do vápna hostů, tentokrát se snažil zakončovat Antony, ale Perraud situaci pohlídal.
13'
Do vápna si nabíhal na přízemní centr Sancho, ale Fernandesův centr zblokovala výborně obrana Saints.
11'
Hosté rozehráli volný kop na krátko, nakonec se ke střele dostal z hranice vápna Walkera-Peters, který prověřil pozornost De Gey.
10'
Alcaraz si obhodil Martíneze a ten ho zastavil za cenu faulu. Navíc vidí žlutou kartu.
9'
Chyba v rozehrávce domácích dala Saints šanci k zakončení, ale Adams prováhal ideální moment a poté trefil jen Varaneho.
8'
Sancho vedl protiútok domácích, ale dostal se jen na polovinu hřiště. Hostující fotbalisté převzali míč, ale záhy po nepřesné přihrávce hrají opět Red Devils.
6'
United napadali rozehrávku soupeře, což vedlo k zisku míče. Bednarek v nouzi jen odkopl na polovinu domácích.
5'
Pěknou kombinaci po pravé straně chtěl vylepšit přízemním centrem ve vápně Wan Bissaka, ale Bella-Kotchap pohotově zblokoval.
4'
Uprostřed hřiště fauloval Casemiro, Southampton tak má klid na rozehrávku a může rozvést svůj útok.
3'
United vedli svůj první útok po levé straně, ale Shaw přihrával nepřesně. Hodně chyb z obou stran.
2'
Saints začali nebojácně a v úvodních minutách kombinují s míčem, prozatím jsou aktivnějším celkem na začátku zápasu.
1'
K míči se poprvé dostal Bazuna, ale tomu se rozehrávka nepodařila a poslal míč do zámezí.
1'

Manchester United: de Gea – Wan-Bissaka, Varane, L. Martínez, Shaw – Casemiro, Fernandes (C) – Antony, Weghorst, Sancho – Rashford.
Náhradníci: Heaton – Dalot, Fred, Garnacho, Maguire, Mainoo, Malacia, McTominay, Pellistri.
Trenér: Erik ten Hag

Southampton FC: Bazunu – Walker-Peters, Bednarek, Bella-Kotchap, Perraud – Ward-Prowse (C), Lavia – Walcott, Alcaraz, Sulemana – C. Adams.
Náhradníci: McCarthy – S. Armstrong, A. Armstrong, Ćaleta-Car, I. Diallo, Elyounoussi, Mara, Onuachu, Salisu.
Trenér: Rubén Sellés

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Betts – Attwell.

• 3. P, 25 Z, 15 – 4 – 6, Skóre: 41:35, 49 b.
--------------------------------------------------------------------
 |   Manchester United

Red Devils se podařilo letos stabilizovat a pravidelně podávat velmi dobré výkony. Než přišel naprosto bláznivý výpadek při zápase s Liverpoolem, tak United tahali šňůru jedenácti zápasů bez prohry, z nichž devět vyhráli. Že šlo jen menší zádrhel v jinak slušně namazaném stroji se potvrdilo v týdnu, kdy v rámci Evropské ligy Manchester rozstřílel Betis Sevilla 4:1.

• 19. P, 25 Z, 6 – 3 – 16, Skóre: 20:41, 21 b.
 |   Southampton FC

Poslední roky se tým z jižní Anglie pokaždé pohybuje na hraně sestupu. Letos už to vypadá, že se mu nevyhne, ačkoliv nadále bojuje. Z 21 bodů, které letos Southampton posbíral, získal paradoxně 6 ze zápasů s Chelsea. Další krok k úspěšné sezoně udělali Saints při posledním kole. Výhra 1:0 s Leicesterem byla teprve druhým úspěchem na domácí půdě v letošním ročníku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.