Premier League - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester Utd. : Tottenham - 19. října 2022   21:15

Manchester Utd.
47' Fred (Sancho) • 69' Fernandes
2:0
(0:0)
de Gea – Dalot, Varane, L. Martínez, Shaw – Casemiro (87. Eriksen), Fred – Antony (76. McTominay), Fernandes (C), Sancho (87. Elanga) – Rashford.
Heaton – Garnacho, Lindelöf, Malacia, Pellistri, Ronaldo.
Hooper – Hussin, Holmes
Old Trafford, Manchester
73 677 diváků
Tottenham
Lloris (C) – Romero, Dier (82. D. Sánchez), Davies – Doherty (82. Sessegnon), Bentancur (89. Skipp), Bissouma (82. Moura), Höjbjerg, Perišić (89. Spence) – Son Hung-min, Kane.
Forster – Gil, Lenglet, Tanganga.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 9:5. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 7:7.
Manchester United předvedl bezpochyby nejlepší výkon v sezóně, ve šlágru 12. kola na domácí půdě zaslouženě porazil Tottenham výsledkem 2:0.

První poločas gól nenabídl, přestože si rudí ďáblové vypracovali několik velmi zajímavých příležitostí, ale technický pokus Antonyho skončil na tyči, další zakončení pochytal výborný Lloris. Bezbrankové skóre prolomil krátce po návratu z kabin Fred, jehož střelu ze 47. minuty tečoval Davies mimo dosah brankáře. Pojistku na vítězství domácích přidal Bruno Fernandes, který v 69. minutě skóroval technickým zakončením k levé tyči, za nímž se Lloris natahoval marně. Zbytek střetnutí si United bez problémů pohlídali, David de Gea s udržením čistého konta neměl příliš mnoho práce.

Svěřenci kouče ten Haga se díky vítězství posunuli v tabulce na pátou příčku, na čtvrtou Chelsea ztrácí jediný bod. Tottenham zůstává na třetím místě, manko na vedoucí Arsenal zůstává čtyřbodové.
90+5'
90+4'
Závěrečný útok zápasu patřil Tottenhamu. Lucas Moura přihrál na pravou stranu velkého pokutového území Harrymu Kaneovi, jenž proti Martínezovi vybojoval roh. Po centru Sona Hung-mina hlavičkoval Ryan Sessegnon v těžké pozici hodně nepřesně.
90+3'
Ideální moment k nahrávce Harry Kane prováhal. Zkusil tedy štěstí individuálně, ovšem Fred ho ukázkově odstavil tělem.
90+2'
Po pravé straně nastartoval motory Djed Spence. Udržel na zádech Anthonyho Elangu, jenže cestu mu zkřížil Luke Shaw, kterého nastřelil při snaze o centr.
90+1'
Domácí dohrávají střetnutí s velkým sebevědomím. Luke Shaw odvážnou kličkou vyřadil ze hry Mouru, poté balón přenesl doprava na Dalota.
90'
Frustrovaný Cristiano Ronaldo zamířil do kabin ještě před koncem utkání. S tímto rozhodnutím portugalské hvězdy trenér Erik ten Hag určitě spokojený nebude.
89'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur:
ze hřiště odchází Ivan Perišić, přichází Djed Spence.
89'
ze hřiště odchází Rodrigo Bentancur, přichází Oliver Skipp.
88'
Nově příchozí Christian Eriksen si narazil s Fredem, načež přihrál na pravé řídlo Brunu Fernandesovi, jenž si netroufl proti dvěma obráncům, hru zklidnil zpětným pasem na Martíneze.
87'
Střídání v týmu Manchester United:
ze hřiště odchází Casemiro, přichází Christian Eriksen.
87'
ze hřiště odchází Jadon Sancho, přichází Anthony Elanga.
86'
Ben Davies viděl na zadní tyči akci uzavírajícího Rodriga Bentancura. Vyzkoušel centr na jeho osobu, Diogo Dalot zvedl míč do zámezí.
85'
Prvním dotekem zkoušel Harry Kane vysunout za domácí defenzivní linii nabíhajícího Lucase Mouru, prostor výborně ucpal Raphaël Varane.
84'
Cristian Gabriel Romero neměl komu, proto si vypomohl s Llorisem. Po dlouhém výkop gólmana Luke Shaw fauloval Höjbjerga.
83'
Jak vidno, tak Antonio Conte ještě utkání nezabalil, což naznačují tři změny naráz, přestože možná přišly pozdě. Uvidíme, co nové tváře na hřišti předvedou.
82'
ze hřiště odchází Matt Doherty, přichází Ryan Sessegnon.
82'
ze hřiště odchází Eric Dier, přichází Davinson Sánchez.
82'
ze hřiště odchází Yves Bissouma, přichází Lucas Moura.
81'
Pasu na Bruna Fernandese za obranu už nikdo nezabránil. Portugalský střední záložník si následně položil Llorise, udělal mu kličku na vlastní pravou ruku a zakončoval do prázdné brány. Z gólu se ale neradoval dlouho, protože pomezní po dohrání akce odmával ofsajd, který opravdu byl, byť těsný.
80'
Marcus Rashford z levé strany viděl na opačné straně sprintujícího Scotta McTominaye. Vyslal dobře mířenou kolmici, tu v poslední chvíli zastavil skluzující Matt Doherty.
79'
Tentokráte už se Son Hung-min. Uvnitř vápna si chtěl hodit míč mezi dvojici stoperů, ta se však dobře srovnala a Jihokorejci v zakončení zabránila.
78'
Nedorozumění mezi Casemirem a McTominayem málem vedlo k nebezpečnému brejku Spurs. První jmenovaný pouštěl míč za sebe, Skot reagoval v poslední chvíli a odkop otřel o presujícího Sona Hung-mina.
77'
Eric Dier měl co dělat, aby na zádech udržel Marcuse Rashforda. Poradil si, hlavou míč adresoval k levé lajně, kde správně tušil Ivana Perišiće.
76'
ze hřiště odchází Antony, přichází Scott McTominay.
75'
Po rohovém kopu Diogo Dalot přehlavičkoval na přední tyči Bena Daviese, jeho střela hlavou proletěla těsně nad břevnem.
74'
Nebýt Huga Llorise, schytal by Tottenham na Old Trafford debakl. Marcus Rashford si na levé straně vápna vytvořil přes obránce prostor pro zakončení, prudké zakončení na zadní tyč gólman vyškrábl levou rukou.
73'
Ze střední vzdálenosti útočil na svůj druhý gól v zápase. Hugo Lloris na poměrně slabé zakončení dobře viděl a bez problémů míč udržel v rukavicích.
72'
Centr od rohového praporku směřoval na hranici malého pokutového území, kde kraloval Casemiro, Brazilec odvrátil balón pryč z šestnáctky.
71'
David de Gea si nevěřil na zachycení vysokého Perišićova centru do rukavic, před Harrym Kanem raději jenom boxoval na rohový kop.
69'
Manchester United právě vstřelil branku!
Svěřenci kouče ten Haga dělají další důležitý krok směrem k zisku tří bodů! Fred se přes Diera neuvolnil, avšak balón se od levé nohy stopera odrazil příhodně na pravačku BRUNA FERNANDESE, středopolař ze středu vápna zamířil technicky k levé tyči mimo dosah marně se natahujícího Llorise.
68'
Harry Kane spálil tutovku, když z pravé strany z bezprostřední blízkosti napálil de Geu, nicméně gól by neplatil, protože kanonýr Spurs zakončoval z ofsajdové pozice.
67'
Taktický faul vymyslel na polovině hřiště Raphaël Varane. Pověsil se na záda Harrymu Kaneovi, jehož nakonec zastavil drobným zatažením za dres.
66'
Doposud bezpochyby nejlepší hrát zápasu Fred z jedničky posouval balón za sebe na Marcuse Rashforda, jemuž klička do dvou stoperů nevyšla.
65'
Z rohového kopu Manchesteru United žádné nebezpečí nepřišlo, Bruno Fernandes místo toho volil pod tlakem pas z poloviny hřiště na de Geu. V hledišti to nespokojeně zašumělo.
64'
Pravý bek domácího celku Diogo Dalot zkusil zamotat hlavu Benovi Daviesovi, což se nepovedla, Velšan jeho střelu úspěšně zblokoval.
63'
Dlouhý nákop za obranu se minul účinkem. Lisandro Martínez natlačil tělo před Harryho Kanea a nechal míč doskákat k de Geovi.
62'
Útočným faulem se provinil Bruno Fernandes. Ten nejprve neustál souboj s Bentancurem, téhož fotbalistu vzápětí kopl do pravé nohy.
61'
Hodina z utkání je minulostí, do konce základní hrací doby zbývá posledních třicet minut. Manchester United hraje možná nejlepší zápas v sezóně a nad Tottenhamem vede nejtěsnějším možným rozdílem, Spurs ale ještě ani zdaleka nesložili zbraně.
60'
Rodrigo Bentancur s v hlavičkovém souboji s Brunem Fernandesem lehce pomohl loktem. Rozhodčí odpískal faul, Portugalec k sobě nechal přivolat členy realizačního týmu.
59'
Fredův centr měl oči, jen byl o něco prudší, než by Marcus Rashford potřeboval, míč se od jeho hlavy odrazil vysoko nad bránu.
58'
Volný přímý kop vybojoval Luke Shaw. Výborně si pokryl míč tělem, nedovoleným způsobem soka posléze povalil k zemi Matt Doherty.
57'
Moc dobře Bruno Fernandes věděl o Marcusu Rashfordovi, jehož zkusil vyslat za obranu dobře cílenou nahrávkou. Forvard upadl po souboji s Dierem, píšťalka arbitra Hoopera zůstala němá.
56'
Kolmicí za obranu na Jadona Sancha zrychlil hru Fred. Anglický křídelník si našel prostor ke střele přes bránícího Diera, ránu na bližší, levou tyč nasměroval těsně vedle.
55'
Malou domů adresoval Lisandro Martínez Davidu de Geovi, který po rychlém zpracování zapojil do akce osamoceného Lukea Shawa.
54'
Bruno Fernandes byl připravený na střetu s Yvesem Bissoumou, stihl přihrát k pravé lajně Diogu Dalotovo. Domácí mají míč pevně pod kontrolou.
53'
Uruguayec Rodrigo Bentancur centroval na Ivana Perišiće, ten ještě prodlužoval za sebe, kde tušil o Harrym Kaneovi, anglický forvard ale neměl šanci na míč dosáhnout.
52'
První žlutou kartu střetnutí obdržel domácí střední záložník Casemiro, jenž u pravé lajny skluzem nešetrně zajel do Höjbjerga.
51'
Zničehonic vypálil tvrdou střelu nártem zhruba z osmnácti metrů od brány Harry Kane. S přispěním Lisandra Martíneze balón prosvištěl vedle levé části brankové konstrukce.
50'
O pozornost si hlasitě řekl Marcus Rashford. Z pravé strany střílel na bližší tyč, s čímž Lloris nepočítal, ale ještě za tělem nechal levou ruku, kterou míč vyrazil.
49'
S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Ivan Perišić. Od levé lajna vymýšlel zajímavý centr, proti němuž vystartoval de Gea a vyboxoval míč mimo vápno.
47'
Lepší vstup do druhé půle si rudí ďáblové přát nemohli! Jadon Sancho nahrál zleva do půlkruhu za šestnáctkou FREDOVI, jehož pokus Davies smolně tečoval k pravé tyči, ztuhlý Lloris se za míčem jenom podíval.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:18.
První poločas zápasu mezi Manchesterem United a Tottenhamem gól nepřinesl. Výrazně aktivnějším týmem jsou domácí, kteří si vypracovali několik velmi slibných příležitostí, ale Hugo Lloris předvedl pěkné zákroky a i si výborně postavil tyče, tu pravou v 11. minutě trefil technickým obstřelem Antony. Domácímu celku lze vytknout snad jen neefektivitu, zatímco hosté musí výrazně přidat, v úvodním dějství si hlasitě koledovali o inkasovanou branku.
45+3'
45+3'
Útok po levé lajně Spurs nevyšel. Ivan Perišić ještě protlačil balón na Sona Hung-mina, další pas na Kanea vystihl Varane.
45+2'
Son Hung-min zpracoval pro Höjbjerg, který nahrával do ofsajdu Harrymu Kaneovi, ten nejevil zájem o hru, takže se pokračuje bez přerušení.
45+1'
Další Kaneovu střelu bolestivě schytal do krku Lisandro Martínez. Opět se nehraje, k domácímu stoperovi se sběhli členové realizačního týmu.
45'
První úspěšný zákrok si může odškrtnout David de Gea. Nemusel řešit nic složitějšího, zakončení Kanea z úhlu vyrazil rukama před sebe.
44'
Není to poprvé, co si Hugo Lloris musel poradit s nelehkou malou domů. Odkopem levou nohou zvládl balón adresovat u levé lajny čekajícímu Perišićovi.
43'
Střední záložník Casemiro zkoušel po volné pravé lajně nastartovat Bruna Fernandese, ten však balón dostihl až za autovou čárou.
42'
Manchester United trpělivě kombinoval kolem pokutového území soupeře, až nakonec zkusil průnikový pas Bruno Fernandes, Marcus Rashford na míč nedosáhl.
41'
Bruno Fernandes pokusem o přenesení hry zahnal Antonyho dozadu. Celý útok se tímto momentem zpomalil, následný vysoký centr ze vzduchu sebral Lloris.
40'
Hra pokračuje, Tottenham chvilku o deseti. Eric Dier vypadá býti v pořádku, za postranní čárou už se chystá k návratu na trávník.
39'
Dalekonosný projektil Antonyho schytal Eric Dier přímo do obličeje. Dezorientovaný stoper Spurs potřebuje minimálně chvilkovou zdravotní péči.
38'
A znovu Brazilec Fred. Tentokráte pálil poměrně v klidu z půlkruhu za šestnáctkou, bránu ovšem výrazně přestřelil.
37'
Na malém prostoru balón získal Fred. Zkusil zakončit špičkou kopačky, napálil před sebou dobře pozičně postaveného Romera.
36'
Antony po pravé lajně přesprintoval Bissoumy, načež přihrál do pokutového území Rashfordovi, jenž spadl po lehkém kontaktu s Höjbjergem. Penalta se nepíská.
35'
Naslepo centroval Casemiro do vápna. Matt Doherty s přehledem odkopával před blížícím se Jadonem Sanchem.
34'
Stoper Raphaël Varane hledal dlouhou hlavičkou Bruna Fernandese, toho Cristian Gabriel Romero zastavil čistým způsobem.
33'
Za velkým vápnem si Son Hung-min vypracoval střeleckou pozici. Zakončení z velkého záklonu prosvištělo nad břevnem.
32'
Diogovi Dalotovi nevyšlo ideálně zpracování, vše napravil povedenou kličkou na Perišiće. Portugalec posléze přenesl hru doleva na kolegu Shawa.
31'
Na vlastní polovinu se vrátil Marcus Rashford, aby hrudí sklepl balón pro Bruna Fernandese. Manchester United má kulatý nesmysl opět pevně ve svém držení.
30'
S balónem se na útočnou polovinu podívali i hráči Spurs. Ben Davies chtěl hrát do nohy Kaneovi, pas vystihl Fred.
29'
K pořádné dělovce levačkou napřáhl z pětadvaceti metrů. Hugo Lloris s napětím čekal, kde míč skončí, proletěl vedle levé tyče.
28'
Dlouho však fotbalisté v modrých dresech na míči nezůstali. Son Hung-min středem hledal Harryho Kanea, Lisandro Martínez soka s přehledem předskočil.
27'
Hosté pochopitelně chtějí hru zklidnit, protože se jim nepodařilo zachytit aktivní hru soupeře. Zkouší kombinovat na vlastní polovině.
26'
Prostor se otevřel před Brunem Fernandesem. Po zpracování přišla střela nártem, míč zamířil o pár čísel nad horní tyč.
25'
Ani souhra krajních beků nevedla ke gólu. Do přetaženého centru Dioga Dalota se trefil z voleje Luke Shaw, povedenému gólu zabránil všudypřítomný Lloris.
24'
Tlak ten Hagových svěřenců pokračuje. Po rohu na krátko si sběhl do lepší palebné pozice Marcus Rashford, ostrou ránu zdárně srazil do zámezí dvojice bránících protihráčů.
23'
Hugo Lloris drží Tottenham! Správně očekával, že Bruno Fernandes bude kroutit míč přes zeď. Zkušený francouzský gólman vytáhl míč nad břevno.
22'
Manchester United má k dispozici standardní situaci. Vybojoval ji aktivně hrající Fred, jehož zhruba pět metrů za šestnáctkou nedovoleně atakoval Pierre-Emile Höjbjerg.
21'
Gólovku spálil Marcus Rashford. Čtyřiadvacetiletý forvard dostal od Freda dokonalou nahrávku za obranu, ne příliš dobře umístěnou ránu k pravé tyči Lloris úspěšně vyrazil.
21'
Při napadání si pravý halfbek Matt Doherty pomohl proti Lukeovi Shawovi viditelně rukama, arbitr Hooper správně odpískal faul.
20'
Oblouček Bruna Fernandese za obranu si našel Marcus Rashford, avšak zpracováním se vyhnal z dobrého střeleckého úhlu, klička na Romera mu posléze nevyšla.
19'
Harry Kane netypicky ze středu zálohy parádně přenesl hru doprava na Matta Dohertyho, jenž se zbavil Jadona Sancha, leč technickou střelu na zadní tyč nasměroval mimo tři tyče.
18'
Křídelník Jadon Sancho po levé strany vnikl do pokutového území, odkud vyslal střílený pas, který Cristian Gabriel Romero bez větších problémů zblokoval.
17'
Přestože měl dost času i prostoru, tak Diogo Dalot nevyslal povedený centr, nízko letící balón hlavičkoval Höjbjerg k Dohertymu.
16'
Za centrem Ivana Perišiće zleva spěchal do vnitra pokutového území Rodrigo Bentancur, ve vzduchu byl úspěšnější Lisandro Martínez.
15'
Luke Shaw je v pořádku a hned se zapojil do hry. Sám proti třem ovšem neměl šanci udržet míč, byť dlouho odolával nátlaku.
14'
Prudký centr Matta Dohertyho schytal Luke Shaw přímo do hlavy, levý bek Manchesteru United zůstává otřesený ležet na trávníku.
13'
Hlouběji do pole sběhl Harry Kane. Spoluhráčům ovšem paradoxně přidělal vrásky na čele, protože zpětný pas na Bena Daviese málem vystihl Marcus Rashford.
12'
Vysoký presink domácího mužstva vyhnal soupeře až k vlastní bráně. Pierre-Emile Höjbjerg byl nucen hrát na Llorise, jenž nezazmatkoval a přenesl míč doprava na Perišiće.
11'
Co chybělo! Antony si kolem Bentancura udělal prostor ke střele. Střílel z pravé strany kousek za šestnáctkou technicky na zadní tyč, právě tu z vnější strany orazítkoval.
10'
U levé lajny si Ivan Perišić udělal kolem Dioga Dalota prostor k centru, ale vůbec mu nevyšel, Lisandro Martínez odvracel hrací předmět rybičkou mimo vápno.
9'
Akce rudých ďáblů pokračovala rohovým kopem. Centrovaný míč si našel Casemiro, v záklonu hlavičkoval nad břevno.
8'
Ze střední vzdálenosti vypálil tvrdou ránu Fred, avšak přímo do středu brány, takže Hugo Lloris poměrně v klidu vyrazil balón nad horní tyč.
7'
Domácí kapitán Bruno Fernandes šikovně přepustil míč na Freda, který vymýšlel kolmici na Marcuse Rashforda. Útočník se přes posledního obránce neprocpal, načež míč získal Antony a z krkolomné pozice vystrašil Llorise, gólman míč s problémy vytěsnil těsně vedle levé tyče.
6'
Rodrigo Bentancur vyzkoušel zakončení z pravé strany šestnáctky a z poměrně velkého úhlu směrem k bráně, křižný projektil nasměroval vedle tyče.
5'
Brazilský středopolař Fred zrychlil hru pasem do pravého křídla na Antonyho, jenž zkoušel zakončení z hranice šestnáctky, trefil pouze dobře clonícího Höjbjerga.
4'
Pod tlakem si Eric Dier nekomplikoval život a poslal malou domů Hugovi Llorisovi, ten po rychlém zpracování odkopával na útočnou polovinu.
3'
K pravé lajně dostal nahrávku Rodrigo Bentancur. Střílený centr nebyl dobrou volbou, pozorný Lisandro Martínez odkopl míč do bezpečí.
2'
Domácí fotbalisté oblékli pro dnešní střetnutí tradiční červené dresy. Hráči Tottenhamu nastoupili do šlágru kola v modrých dresech.
1'

Manchester United: de Gea – Dalot, Varane, L. Martínez, Shaw – Casemiro, Fred – Antony, Fernandes (C), Sancho – Rashford.
Náhradníci: Heaton – Elanga, Eriksen, Garnacho, Lindelöf, Malacia, McTominay, Pellistri, Ronaldo.
Trenér: Erik ten Hag

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Romero, Dier, Davies – Doherty, Bentancur, Bissouma, Höjbjerg, Perišić – Son Hung-min, Kane.
Náhradníci: Forster – Gil, Lenglet, Moura, D. Sánchez, Sessegnon, Skipp, Spence, Tanganga.
Trenér: Antonio Conte

Rozhodčí: Hooper – Hussin, Holmes.
Tottenham Hotspur

Kohouti z Tottenhamu se nachází na pěkném třetím místě, přičemž ještě ani zdaleka nejsou ze hry o titul, neboť na městského rivala Arsenal ztrácí pouhé čtyři body. Conteho družina se nicméně musí dívat i za sebe, protože čtvrtá Chelsea má o čtyři body méně, avšak i o jeden odehraný zápas méně. Kromě Premier League hraje Tottenham ještě i Ligu mistrů, kde sice vede se sedm body tabulky D, ale jistotu postupu nemá, protože Marseille se Sportingem ztrácí jediný bod. Nejlepším střelcem týmu je Harry Kane s deseti góly.
Manchester United

Manchester United zatím rozhodně neprožívá ideální sezónu. V dosavadních devíti zápasech nasbíral šestnáct bodů, což jej řadí na pátou příčku, ovšem už s poměrně výraznou ztrátou jedenácti bodů na vedoucí Arsenal. Svěřenci kouče ten Haga působí i v základních skupinách Evropské ligy, kde mají po čtyřech utkáních devět bodů, jsou na druhém místě a velmi blízko postupu. Naposledy rudí ďáblové odehráli ligové klání doma proti Newcastlu, v němž branka nepadla.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný středeční večer. Vítám vás při sledování 12. kola anglické Premier League, u zápasu mezi Manchesterem United a Tottenhamem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.