Premier League - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nottingham Forest : Brighton - 26. dubna 2023   20:30

Nottingham Forest
45+3' Groß(vl.)  • 69' Danilo (Awoniyi) • 90+1' Gibbs-White
3:1
(1:1)
Brighton
38' Buonanotte
Navas – Aurier /C/, Niakhaté (14. Worrall), Felipe – Williams (65. Kouyaté), Mangala, Danilo, Lodi – Gibbs-White – Johnson (86. Toffolo), Awoniyi (81. Ayew).
Hennessey – Lingard, Freuler, Surridge, Dennis.
Gillett – Betts, West
City Ground, Nottingham
28 808 diváků
Brighton
Steele – Groß, Dunk (C), Colwill, Estupiñán (73. Welbeck) – Caicedo, Mac Allister – March, Buonanotte (88. Offiah), Mitoma – Enciso (75. Undav).
Sánchez – Webster, van Hecke, Veltman, Ayari, Gilmour.

Držení míče: 25 % : 75 %.
Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 5:6. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 9:8.
Nottingham Forest konečně po 10 ligových zápasech zvítězil a dostal se z nesmírně našlapaného sestupového pásma. Zápas se pro domácí nevyvíjel nejlépe, v úvodu zahodili penaltu a několik dalších šancí a prohrávali. Na koně jim pomohl až vlastní gól do šatny a po přestávce díky Danilu Oliveirovi z brejku a pokutovému kopu Gibbse-Whitea dovršili obrat na 3:1. Brightonu se komplikuje sen o historické účasti v evropských pohárech, s body z Nottinghamu asi ve svých kalkulacích „rackové“ počítali, jenže nic platné jim není ani trojnásobné držení míče proti soupeři, který byl v koncovce mnohem efektivnější.
90+15'
90+15'
Běží nám 105. minuta, stále se pokračuje. V pokutovém území si zpracoval nakopávaný míč Welbeck, z otočky však neprostřelil obrannou hráz.
90+14'
Žlutou kartu za zdržování hry dostává Keylor Navas (Nottingham).
90+14'
Dlouho se zkoumal záznam, platí původní verdikt.
90+12'
Ještě probíhalo jedno ošetření ve vápně, nakonec po rozehrání rohu skóroval hlavou Undav, jeho radost však ihned zkazil pomezní zdviženým praporkem. A nutno dodat, že správně.
90+10'
Na konci 100. minuty mohlo přijít snížení. Rackové vyšachovali domácí obranu, Undav dal skvělou přihrávku pod sebe, Marchovu střelu však zastavil obránce Lodi na brankové čáře. Odražený míč pak March přiťukl MacAllisterovi, jeho pokus pro změnu Worrall tečoval na roh.
90+8'
Jason Steele byl při rozehrávce pod tlakem nabuzených útočníků v červenobílém, ale poradil si. Mitoma nicméně protiakci Brightonu nedotáhl.
90+7'
Domácí s přehledem kontrolují hru a ukončení dlouhé série bez vítězství už je jen otázkou krátkého času.
90+5'
Rohový kop se stáčel k zadní tyči, kde se po míči natahoval Colwill, jenže promáchl.
90+5'
March poslal do uličky Undava, který z otočky vybojoval odrazem o Worralla roh.
90+4'
Domácí obrana nepustila Mitomův centr z levého křídla.
90+3'
Dnešní utkání sleduje 28 808 diváků.
90+1'
Nottingham právě vstřelil branku!
Autorem branky z druhého pokutového kopu v zápase je MORGAN GIBBS-WHITE. Tentokrát Steele neuhodl směr, skákal opět doprava.
90'
Po rohovém kopu zahrál Lewis Dunk ve výskoku rukou a rozhodčí po přivolání k videu nařizuje druhý pokutový kop pro Forest!
88'
Poslední střídání v mužstvu Brighton & Hove Albion:
ze hřiště sprintuje k lavičkám jediný dnešní úspěšný střelec hostů Facundo Buonanotte, ligový debut si odbyde Odeluga Offiah.
87'
Colwill zblokoval Toffolovu ránu z rychlého kontru na roh.
86'
Střídání v týmu Nottingham Forest:
ze hřiště odchází Brennan Johnson, přichází Harry Toffolo.
84'
Nepříjemně ostrý rohový kop vytahuje konečky prstů mimo nebezpečný prostor Keylor Navas.
83'
Kaoru Mitoma nakonec pronikl do šestnáctky a odrazil centrovaný míč o bok Felipeho Monteira na roh.
83'
Hosté dlouze drží míč, jenže si přihrávají dost alibisticky.
82'
Caicedo přiťukl míč hlavou MacAllisterovi, který zkusil štěstí z dálky, ovšem Navas neměl sebemenší potíže.
81'
ze hřiště odchází Taiwo Awoniyi, přichází André Ayew.
80'
Následný roh červenobílí odvracejí, do jejich vápna pak přiletěl opakovaný centr, který Lewis Dunk posílá hlavou vysoko nad.
79'
Solly March si snadno obhodil Auriera a pálil z kraje šestnáctky pod břevno, kostarický brankář Navas teď domácího nováčka ohromně podržel.
75'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion:
ze hřiště odchází Julio Enciso, přichází Deniz Undav.
74'
Po hrubce Colwilla, který namazal míč Kouyatému, málem domácí před bouřícím obecenstvem znovu udeřili. Přes Johnsona a Oliveiru se dostal do zakončení Gibbs-White, jenže v ideální pozici míří těsně nad.
73'
ze hřiště odchází Pervis Estupiñán, přichází Danny Welbeck.
72'
Rozběhnutého Awoniyiho podrazil Colwill snožkou.
71'
Gibbs-White hledal dlouhým pasem Awoniyiho, jenž byl dobře pokryt a zadáci Brightonu dávají malou domů.
69'
Z rychlého brejku otáčí skóre křížnou ranou k tyči DANILO OLIVEIRA. Brazilec sám na půlící čáře obral o míč váhajícího Caiceda, narazil si s Taiwem Awoniyim a po čtyřicetimetrovém sprintu mu zbylo dost sil na koncovku.
67'
Trestný kop Brightonu nedospěl do vápna, navíc v souboji o odražený míč fauloval March domácího Lodiho.
65'
Další nucené střídání v mužstvu Nottingham Forest:
za potlesku tribun je na nosítkách odnášen ze hřiště Neco Williams, na jeho místo přichází Cheikhou Kouyaté.
62'
S domácím krajním obráncem to nevypadá růžově, už tři minuty je v péči lékaře a maséra na malém vápně.
59'
Williams si při dohrání akce ublížil a je ošetřován na hrací ploše.
59'
Foresters se nenechávají zahanbit, do Awoniyiho zpětné přihrávky spíše naskočil ve skrumáži Neco Williams a spíše nechal míč od své hlavy odrazit na bránu. Steele byl na místě.
58'
Tak jsem to přivolal. Rackové letěli ve dvou na jednoho, Mitoma dostal od Buonanotteho ideální přihrávku a chtěl obstřelit Navase, jenže jeho technický pokus se jen téměř otřel o tyč z vnější strany.
57'
Tak navzdory mým přestávkovým predikcím je úvod druhého poločasu až na jednu slibnou příležitost hodně opatrný, oba celky se navzájem hlídají a hrají ze zajištěných obran.
54'
Gibbs-White přiťukl míč hlavou Williamsovi, který křížnou střelou o notný kus minul brightonskou bránu.
52'
Williamsův centr po úniku pravým křídlem zpacifikoval hostující obránce Levi Colwill.
49'
March vyslal do uličky Encisa, který podebral hezký centr napříč vápnem, Pervis Estupiñán se opřel do míče z voleje, ale domácí svatyni výrazně minul.
47'
Po faulu na Caiceda rozehrávali na křídle přímý kop hosté, ale přišli o míč a protiútok naopak hasí prohřeškem na Oliveiru.
46'
Oba celky pokračují v nezměněných sestavách.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 26% – 74%, střey na bránu 3:5, střely mimo 3:1, rohy 1:3, ofsajdy 0:1, fauly 2:4.
Poločas nabitý akcí viděl vyprodaný stadión v Nottinghamu. Domácí nezúročili počáteční tlak, mezi několika zahozenými šancemi vynikla zejména Johnsonova penalta, kterou zneškodnil brankář Steele.
Hosté po čtvrthodině hry převzali otěže zápasu a v 38. minutě je poslal do vedení z dorážky Buonanotte. Nakonec se ale jde do šaten za smírného stavu, když v úplném závěru vsítil vlastní gól Groß.
Pro oba soupeře je remíza nedostatečná a můžeme se těšit po přestávce na další útočné manévry.
45+4'
45+3'
Smolný vlastní gól si na cestu do šatny střílí PASCAL GROß. Domácí se prokombinovali přesilou, Awoniyi sklepl míč na levou stranu Renanu Lodimu a právě jeho centr umístil nešťastným odkopem německý obránce pod břevno. Steele už nestačil vyškrábnout, i když si na míč také sáhl.
45+2'
V nastaveném čase se hra přelévá od vápna k vápnu.
44'
Danilo Oliveira si naběhl do šestnáctky, kde ho našel výbornou přihrávkou po zemi Worrall. Sice to měl z úhlu, ale nebyl nikým obtěžován a ve své nejméně třetí šanci pálí těsně vedle.
42'
Hosté zrychlili hru proti zataženému bloku sérií přihrávek na jeden dotek, do volného prostoru si naběhl na levé straně Enciso, místo na bránu však umístil obtížný volej zase jen do mlýnice těl.
40'
Rackové si užívají vedení a v poklidu si přihrávají na vlastní půli.
38'
Brighton právě vstřelil branku!
Marchovu technickou střelu z velkého vápna nízko nad trávníkem Navas jen vytahuje před sebe a z dvojice nepokrytých útočníků doklepává míč do prázdné brány FACUNDO BUONANOTTE.
37'
Enciso vyslal do uličky Marche, který správně nezakončoval proti přesile, ale rychlou otočkou předal míč na úplně volného MacAllistera, jehož placírka z velkého vápna proletěla těsně vedle domácí levé tyče.
36'
A sám Williams rohový kop také odvrací za postranní čáru.
35'
Neco Williams naběhl mezi dvojici čekatelů na snášející se míč a odhlavičkoval ho před nimi na roh.
33'
Brennan Johnson si nasprintoval na přesně načasovanou přihrávku za obranu hostů, zezadu mu dýchal na záda Dunk a domácí fotbalista se v obrovské šanci střelou těsně vedle nevykoupil za zahozenou penaltu.
31'
Zápas se znovu rozbíhá, akci Brightonu zakončil až z druhé vlny Alexis Mac Allister přímo do náruče brankáře Navase.
29'
Sotva se zdravotníci usadili na lavičku, mohou to opět otočit na hřiště. Tam leží Awonyi, který si při dopadu na trávník z těsného souboje s Mac Allisterem narazil levé rameno.
28'
Po ošetření bude Renan Lodi alespoň prozatím pokračovat ve hře.
27'
Nottinghamská obrana odhlavičkovala Mitomův centr a rozhodčí přerušuje hru, protože na trávníku leží další domácí fotbalista.
26'
Mitoma připravil palebnou pozici Encisovi, který však střílel jen do hradby těl.
25'
Účinný čistý skluz předvedl v šestnáctce domácí Neco Williams.
23'
Faulován byl hostující Enciso, po trestném kopu z levého křídla bude ale následovat jen vhazování.
21'
Pro faul si ke Großovi došel Brennan Johnson a domácí mohou v poklidu rozehrát nedaleko půlící čáry.
19'
Kaoru Mitoma vyzkoušel pozornost Keylora Navase přízemní střelou z dobrých 25 metrů.
19'
Estupiñánův křížný přízemní pas proletěl nikým nezasažen až k domácímu brankáři.
17'
Po rohovém kopu Nottinghamští odkopávají míč za půlku hřiště, kam běží podpořit rozehrávku brankář Steele.
16'
Obrovská šance také na druhé straně! Mitoma se přehnal po levé postranní čáře přes nestíhající obránce, navedl si míč do vápna a přihrávkou pod sebe našel Julia Encisa, jehož bombu pod břevno zázračně vyškrábl Keylor Navas.
14'
Nepříjemnost pro Nottingham Forest:
ze hřiště odkulhal zraněný Moussa Niakhaté, střídá ho Joseph Worrall.
13'
Do míče se po Colwillově hlavičce opřel z 20 metrů Danilo Oliveira a výstavní střele chyběly do sítě jen decimetry.
11'
Brennan Johnson (Nottingham Forest) rozehrál pokutový kop k pravé tyči z pohledu brankáře Jasona Steelea, který prudkou střelu vyráží a okamžitě ho obsypalo klubko gratulantů.
9'
Penaltu budou po faulu Pervise Estupiñána na Neca Williamse kopat domácí!
7'
Výborný centr Brennana Johnsona nachází Taiwa Awoniyiho, jehož střelu zblokoval Lewis Dunk na roh.
6'
Hodně nešikovně teď prodloužil autové vhazování hlavou za sebe Solly March. Přiťukl do šance Danilu Oliveirovi, který z bezprostřední blízkosti neprostřelil brankáře Steelea.
5'
Kaoru Mitoma dostal přihrávku na velké vápno od Pascala Große, jeho tvrdá střela neprošla hradbou těl v červených dresech.
4'
Felipe Monteiro (Nottingham) dostává za účast v šarvátce žlutou kartu.
4'
Facundo Buonanotte poněkud přifilmoval pád, když se po rohu snažil ve vápně obejít Gibbse-Whitea. Ten ho pak doslova za triko tahal zpátky na nohy, což vyvolalo pořádnou strkanici v šestnáctce.
3'
Neco Williams zastavil útok hostů levým křídlem odkopem na roh.
1'
Domácí hrají v červených dresech a bílých trenýrkách, hosté mají modrobíle pruhované úbory.
1'

Nottingham Forest: Navas – Aurier (C), Niakhaté, Monteiro – Williams, Mangala, Oliveira, Lodi – Gibbs-White – Johnson, Awoniyi.
Náhradníci: Hennessey – Worrall, Toffolo, Lingard, Kouyaté, Freuler, Surridge, Dennis, Ayew.
Trenér: Cooper

Brighton & Hove Albion: Steele – Groß, Dunk (C), Colwill, Estupiñán – Caicedo, Mac Allister – March, Buonanotte, Mitoma – Enciso.
Náhradníci: Sánchez – Webster, van Hecke, Veltman, Offiah, Ayari, Gilmour, Welbeck, Undav.
Trenér: De Zerbi

Rozhodčí: Gillett – Betts, West.
Oba kluby se v minulosti potkávaly v Championship či dokonce ve třetí lize. Naposledy skončily před šesti lety jejich vzájemné druholigové souboje vždy 3:0 pro domácí, po návratu Forestu do Premier League po 19 letech se na podzim hrálo v Brightonu bez branek.
Brighton & Hove Albion
Rackové mají z celé Premier League nejvíce odložených zápasů, které jim z osmého místa mohou pomoci klidně na páté. Premiérová účast jihoanglického klubu v evropských pohárech je tak stále hodně reálným scénářem. Po minulé výhře 2:1 na Chelsea hrál v neděli Brighton místo ligy semifinále FA Cupu a až v sedmé sérii penalt vypadl s Manchesterem United, takže liga je již poslední schůdnou cestou.

Střelci: 10 – MacAllister, Mitoma, 8 – March, Ferguson.
Když už se zdálo, že je nováček po špatném startu z nejhoršího venku a začal pravidelně bodovat, opět se jeho forma zadrhla a šest kol před koncem je Nottingham potopený opět o bod v sestupovém pásmu. Na výhru čeká totiž od začátku února již deset zápasů, v nichž získal jen tři body za remízy. Minule sice dvakrát ve druhém poločase srovnal náskok Liverpoolu, nakonec ale na Anfield Road podlehl 2:3.
Na marodce jsou obránce Boly a útočník Wood.

Střelci: 10 – Johnson, 5 – Awoniyi, 3 – Gibbs-White, Surridge.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.