Premier League - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nottingham Forest : Everton - 5. března 2023   15:00

Nottingham Forest
19' Br. Johnson  • 77' Br. Johnson (Yates)
2:2
(1:2)
Everton
10' D. Gray   • 29' A. Doucouré  (Keane)
Navas – Aurier, Worrall (C), Felipe, Lodi – Freuler (70. E. Dennis), Shelvey, Colback (70. Yates) – Br. Johnson, Gibbs-White – Wood (71. A. Ayew).
Hennessey – N. Williams, Toffolo, Mangala, Lingard, Surridge.
J. Brooks – M. Perry, M. Wilkes
The City Ground (Nottingham, Nottinghamshire).
Everton
Pickford – Coleman (C), Keane, Tarkowski, Godfrey – Iwobi (89. T. Davies), Onana, Gueye, A. Doucouré, McNeil – D. Gray (89. Maupay).
Begović – Holgate, Mina, Vinagre, Coady, Garner, Simms.

Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 2:2. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 11:17.

To je z toho klání vše, děkuji za pozornost a přeji hezký den.
Hosté ve druhém dějství dlouho bránili svůj těsný náskok, domácí měli problém dostat se přes jejich obranný val, případně byl připraven Pickford. Zaslouženého vyrovnání však Nottingham přeci jen dosáhl, když necelou čtvrt hodinu před koncem základní hrací doby skóroval podruhé Johnson a rozjásal domácí tribuny. Další gól už nepadl a duel končí spravedlivou remízou.
90+6'
90+4'
Žlutá karta pro tým Everton FC (Tom Davies).
90+4'
Neal Maupay čekal na přihrávku v pokutovém území, ta k němu směřovala, ale nedorazila.
90+2'
Míč už dle arbitr byl celým objemem za brankovou lajnou, Navas se tak postará o rozehrávku.
90+2'
Centr Toma Daviese byl sražen a Everton rozehraje rohový kop.
89'
Střídání v týmu Everton FC:
ze hřiště odchází Alex Iwobi, přichází Tom Davies.
89'
ze hřiště odchází Demarai Gray, přichází Neal Maupay.
88'
Hosté se málem dostali do přečíslení, Alex Iwobi však nestihl přihrát a o míč přišel.
86'
Brennan Johnson inkasoval nepříjemný úder do hlavy, soupeř kartu nevidí.
83'
Hraje se převážně u středu hřiště, daleko od obou branek.
81'
Po krátké pauze rozehrávají hosté od středové lajny, zápas pomalu směřuje ke svému konci.
79'
Žlutá karta pro tým Nottingham Forest (Felipe). Domácí hráč poslal k zemi Demaraie Graye.
77'
Nottingham právě vstřelil branku!
Podruhé máme srovnáno. Hosté ztratili míč špatnou rozehrávkou, toho se zmocnil BRENNAN JOHNSON, jenž si vyměnil přihrávku se spoluhráčem, po zpětném pasu si promyslel střelu a balón odehrál levačkou do levého horního rohu brány, kam se Jordan Pickford mohl jen ohlédnout.
75'
Michael Keane se málem dostal k hlavičce, nechybělo moc a ohrozil by domácí svatyni.
74'
Rohový kop bude zahrávat Everton.
72'
Málem tu byla velká šance Nottinghamu, který vyrazil do otevřené obrany hostů, křižná přihrávka jednoho z jeho hráčů však byla včas zastavena.
71'
Střídání v týmu Nottingham Forest:
ze hřiště odchází Chris Wood, přichází André Ayew.
70'
ze hřiště odchází Remo Freuler, přichází Emmanuel Dennis.
70'
ze hřiště odchází Jack Colback, přichází Ryan Yates.
68'
Morgan Gibbs-White přihrával na u levé hranice vápna nepřesně, míče se zmocnili hosté, kteří vyráží do protiakce.
66'
Na druhé straně letí centr pouze k Pickfordovi, jenž snadno zasahuje.
66'
Navas teď trochu zaváhal při vyběhnutí proti míči, situaci ale stihla zachránit a balón odkopnout do bezpečí.
63'
Renan Lodi poslal pravačkou centr před bránu, kde nenašel žádného ze spoluhráčů.
62'
Renan Lodi balón před postranní lajnou nedoběhl, ten mu utekl a vhazují hosté.
60'
Amadou Onana zůstává na trávníku, na nohy se mu příliš nechce.
58'
Střílený centr z pravého křídla poslal Serge Aurier jen do rukou připraveného brankáře Evertonu.
57'
Žlutá karta pro tým Everton FC (James Tarkowski). Emoce na hřišti pracují na plné obrátky, z čehož pramení časté udělování karetních trestů.
56'
Žlutá karta pro tým Everton FC (Demarai Gray).
55'
Žlutá karta pro tým Nottingham Forest (Renan Lodi).
54'
Jeho hráči to zkoušeli na krátko, ovšem vzápětí letí přetažený centr daleko od brány. Takto to jistě myšleno nebylo.
53'
Rohový kop bude zahrávat domácí tým.
52'
Žlutá karta pro tým Everton FC (Dwight McNeil).
51'
Žlutá karta pro tým Nottingham Forest (Morgan Gibbs-White).
51'
Roztrška u postranní čáry, kde se do sebe hráči pustili, bude se žlutit.
49'
Následoval dlouhý centr do vápna, obrana Evertonu však nepřipustila potíže.
48'
Domácí si vynutili faul na útočné polovině, mohou tak zkusit ohrozit hostující bránu.
46'
První půle se stala minulostí, přinesla tři góly. Hosté se nejprve díky proměněné penaltě ujali vedení, ani ne za deset minut však bylo srovnáno, ovšem za dalších deset minut se stav opět měnil, a sice když Everton strhl vedení zpět na svou stranu. V tomto případě už domácí nenašli odpověď, ale před sebou mají celý druhý poločas, podaří se jim znovu dotáhnout manko?
45+3'
45+2'
V první půli se zřejmě už nic nestane, domácí si přihrávají ve středu hrací plochy.
45+1'
A málem z toho byl gól, Demarai Gray zakončoval osamocen v pokutovém území, ovšem trefil obránce před sebou, jenž zřejmě zabránil gólu.
45'
Skrumáž před bránou Evertonu ke gólu nevedla, hosté vyráží do brejku.
44'
Jordan Pickford nyní nerozehrál vůbec dobře, míč odehrál jen za postranní lajnu a Nottingham bude vhazovat.
43'
Domácí vyslali nebezpečný centr před hostující svatyni, ovšem žádnému z hráčů se nepovedlo míč tečovat do sítě.
42'
Žlutá karta pro tým Everton FC (Ben Godfrey).
41'
Brennan Johnson v situaci jeden na jednoho přes protihráče nepřešel a Jordan Pickford mohl zůstat zcela v klidu.
39'
Séamus Coleman sice dokázal míč ještě udržet na hrací ploše, vzápětí se jej však zmocnil domácí celek.
38'
Dlouhý nákop se Nottinghamu vůbec nevydařil, balón končí jen v náruči Pickforda, jenž si pro míč vyběhl k hranici vápna.
37'
Navas pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou a odehrává volný míč daleko do bezpečné vzdálenosti.
36'
Po pokažené kombinaci u středové lajny bude vhazovat Everton, který tak po delším čase získává míč do své moci.
34'
Stále drží míč na kopačkách domácí tým, avšak příliš daleko od soupeřovy svatyně.
32'
U balónu pokračují hráči Nottinghamu, pro které byl druhý inkasovaný gól očividně poměrně tvrdým zásahem.
29'
Everton právě vstřelil branku!
Everton si krátce před dovršením půl hodiny hry bere ztracené vedení zpátky. ABDOULAYE DOUCOURÉ se v malém vápně dostal k hlavičce, míč spíš jen lehce tečoval, přesto se mu povedlo jej dostat za Navasova záda.
28'
Morgan Gibbs-White si faul nevynutil, naopak vzápětí po faulu rozehraje soupeř ze středového kruhu. Domácím se verdikt nezamlouvá.
25'
Demarai Gray si za středovou lajnou míč nedokázal dobře zpracovat, ten končí za postranní lajnou a vhazuje domácí celek.
23'
Séamus Coleman upadl v souboji o míč v pokutovém území, druhá penalta to ale není.
23'
Střídání však nutné není, hosté budou rozehrávat.
23'
Střelec první branky Demarai Gray zůstává ležet na trávníku, na nohy se mu moc nechce.
22'
Po rozehrávce na krátko následoval střílený centr, jenž doputoval přímo do rukou Pickforda, jenž moc práce neměl.
21'
A domácí si roh zopakují.
20'
Rohový kop pro Nottingham.
19'
Domácí jsou za svoji aktivitu odměněni vyrovnávací trefou. Jordan Pickford první nebezpečnou střelu ještě stačil levou rukou vyrazit, ovšem k dorážce se dostal nepohlídaný BRENNAN JOHNSON, jenž zblízka poslal míč po zemi k bližší tyči, kde byl odkrytý prostor.
16'
Nyní rozehráli standardku za středovou lajnou, Jordan Pickford míč vyboxoval, následně střílel ještě jeden z hráčů Nottinghamu, ovšem mimo.
15'
Od úvodního gólu se na hřišti nic neděje, domácí sice drží míč, ale do šance se dostat nemohou.
13'
Ben Godfrey se snažil projít individuálně, ovšem to se mu nepovedlo, míč získává domácí tým.
10'
DEMARAI GRAY poslal míč ze svého pohledu na pravou stranu do horní části hostující svatyně, Keylor Navas uskočil bokem a neměl šanci na balón dosáhnout.
10'
Je to tak, Everton rozehraje pokutový kop.
9'
Do akci přichází VAR, hlavní arbitr se radí, zda došlo k faulu v pokutovém území.
7'
Keylor Navas chytá letící míč do rukou a zastavuje útočnou akci soupeře.
6'
Hosté kombinují u středové lajny a hledají cestu k bráně.
3'
Domácí se provinili faulem, rozehrává soupeř.
1'

Nottingham Forest: Navas – Aurier, Worrall (C), Felipe, Lodi – Freuler, Shelvey, Colback – Br. Johnson, Gibbs-White – Wood.
Náhradníci: Hennessey – N. Williams, Toffolo, Mangala, Lingard, Yates, Surridge, E. Dennis, A. Ayew.
Trenér: S. Cooper.

Everton FC: Pickford – Coleman (C), Keane, Tarkowski, Godfrey – Iwobi, Onana, Gueye, A. Doucouré, McNeil – D. Gray.
Náhradníci: Begović – Holgate, Mina, Vinagre, Coady, T. Davies, Garner, Maupay, Simms.
Trenér: S. Dyche.

Rozhodčí: J. Brooks – M. Perry, M. Wilkes.
Nottingham se drží na čtrnácté pozici, na svém hřišti si z dvanácti klání odnesl devatenáct bodů za pět výher a čtyři remízy, vstřelil patnáct gólů a o dva méně inkasoval. Naposledy doma remizoval s gigantem z Manchesteru City 1:1. Nejlepším střelcem je pětibrankový Brennan Johnson
z Walesu.

Evertonu patří osmnáctá pozice, první sestupová. Mimo svůj tráník sehrál dvanáct zápasů a přivezl si pouze sedm bodů za jedinou výhru a čtyři remízy, vstřelil pouze šest gólů, zato dvacet inkasoval. Z posledních pěti venkovních utkání prohrál ve čtyřech případech. Tabulku střelců týmu vede s pouhými třemi góly Angličan Demarai Gray.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.