Premier League - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Southampton : Brighton - 26. prosince 2022   16:00

Southampton
73' Ward-Prowse
1:3
(0:2)
Brighton
14' Lallana  (March) • 35' Perraud (vl.)  • 56' March  (Veltman)
Southampton
Bazunu – Walker-Peters, Lyanco, Salisu, Perraud (54. Maitland-Niles) – I. Diallo (46. S. Armstrong), Ward-Prowse (C) – Elyounoussi (78. Mara), Edozie (84. A. Armstrong), Djenepo (46. Aribo) – C. Adams.
Caballero – Bella-Kotchap, Ćaleta-Car.
Jones – Bets, Hussin
St. Mary's Stadium, Southampton
Brighton
R. Sánchez – Veltman, Dunk (C), Colwill, Estupiñán – Groß (90+1. Gilmour), Caicedo – March (83. Lamptey), Lallana (67. Sarmiento), Mitoma – Trossard (83. E. Ferguson).
Steele – Enciso, Moran, Undav, van Hecke.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 7:2. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:10.
Brighton se minimálně na pár hodin posunul před Liverpool na šesté místo. Southampton naopak spadl za Wolves na úplně poslední 20. příčku.
Domácí premiéra Nathana Jonese v pozici hlavního trenéra Southamptonu končí porážkou 1:3. Jeho svěřenci v první půli inkasovali dva laciné góly. Brankář Bazunu nejdříve podcenil hlavičku Lallany a druhý gól mu dal vlastní spoluhráč Perraud, když se snažil bránit Trossarda. Do druhé půle vstoupili The Saints odhodlaně, jenže Marchova povedená trefa zpoza vápna je definitivně srazila na kolena. Valný vliv neměla ani kosmetická úprava skóre ze strany Warda-Prowse, jehož dorážka neproměněné penalty vzala Robertu Sánchezovi čisté konto.
90+4'
90+4'
Lampteyho centr byl pro Mitomu nechytatelný. Nic víc už se dít nebude.
90+2'
Tariq Lamptey nedosáhl na vhozený aut. Gavin Bazunu bude vykopávat v situaci, kdy je domácí mužstvo patrně smířeno s porážkou.
90+1'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion:
ze hřiště odchází Pascal Groß, přichází Billy Gilmour.
88'
Na rozehraný roh si naskakoval Lewis Dunk. Míče se ale dotkl rukou a domácí co nejrychleji chystají protiútok.
87'
Lyanco se maximálně roztáhl a odklonil Lampteyho finální přihrávku na rohový kop. Přesně takový průběh teď hostům vyhovuje.
86'
Caicedův skluz na Maru byl oceněn žlutou kartou. Následnou standardku prodloužil Che Adams do dlaní Sáncheze.
85'
Zatímco začátek zápasu probíhal za slunečného počasí, tak závěr probíhá za silného deště. I kvůli němu se mnozí fanoušci začínají vydávat k východům.
84'
Střídání v týmu Southampton FC:
ze hřiště odchází Samuel Edozie, přichází Adam Armstrong.
83'
ze hřiště odchází Solly March, přichází Tariq Lamptey.
83'
ze hřiště odchází Leandro Trossard, přichází Evan Ferguson.
81'
Mara se uvolnil zaseknutím na pravačku. Z delší vzdálenosti ale vystřelil hodně vedle a Sánchez nebude spěchat s rozehráním.
80'
Mitoma ukázal výborné krytí míče. Dlouho ho měl přilepený na kopačce, jenže když došlo na lámání chleba, tak nedal přesnou přihrávku Sarmientovi.
79'
Gólem nabuzený Southampton se ještě pokouší o malý fotbalový zázrak. Vysokým presinkem teď donutil Sáncheze k odkopu do autu.
78'
ze hřiště odchází Mohamed Elyounoussi, přichází Sekou Mara.
77'
Dlouhé poklidné utkání se teď sudím vymyká kontrole. Emoce tentokrát neudržel na uzdě Lyanco, kterému se nezdálo odpískání faulu na Sarmienta.
75'
Che Adams se v návalu emocí porafal s Sánchezem, který si trochu koledoval o druhou žlutou kartu. Rozhodčí si vystačil se slovní domluvou.
73'
Southampton právě vstřelil branku!
JAMES WARD-PROWSE penaltu nedal. Sánchez však vyrazil míč přímo na něj a dorážka domácího kapitána už gólem na 1:3 skončila.
73'
James Ward-Prowse (Southampton FC) neproměňuje pokutový kop.
72'
Žlutou kartu si vyprotestoval hostující gólman Robert Sánchez.
71'
Samuel Edozie zleva pronikl dovnitř pokutového území. Veltmana šťastně obešel a o kousek dál narazil do Große, který podle sudího Jonese fauloval. Je to penalta!
71'
Držení míče: 34 % – 66 %.
70'
Centr domácího kapitána obrana ve světle modrém prodloužila na rohový kop. Z toho Ward-Prowse objevil pouze Caiceda.
69'
Samuel Edozie vytěžil v souboji s Vetlmanem standardní situaci, takže se po delší době může předvést kopací technika Jamese Warda-Prowse.
68'
V dresu Brightonu jsou na hřišti už tři Ekvádořané, kteří před pár týdny absolvovali mistrovství světa v Kataru. K Estupiñánovi a Caicedovi se připojil Sarmiento.
67'
ze hřiště odchází Adam Lallana, přichází Jeremy Sarmiento.
66'
Svatí jsou nějaký čas bez Kylea Walkera-Peterse, který má problém s rukou. I bez něj se Maitland-Niles neúspěšně pokoušel odcentrovat na krytého Adamse.
65'
Mitoma se opět pustil do odvážného dobrodružství. Na jeho centr každopádně nikdo nečekal a až o pár sekund později došlo aspoň na sražený pokus Caiceda.
63'
Lyanco zatrhl Mitomovi drzý individuální průnik tím, že mu balon rezolutně ukopl za postranní čáru. Vhazuje Pervis Estupiñán.
62'
Estupiñán se postaral o Elyounoussiho diagonálu a vrátil míč do hostujícího držení. Fanoušci Brightonu oslavují každou přihrávku.
61'
March na pravém křídle utancoval Walkera-Peterse. Bravurně nacentroval na Mitomu a ten hlavou zakončil vedle levé tyče!
60'
V šedesáté minutě si rozhodčí Jones poprvé sáhl do kapsy pro žlutou kartu. Kvůli dohrání Groß ji ukázal Aribovi.
58'
Elyounoussi věděl o tom, že mu Walker-Peters přibíhá z druhé vlny. Posunul mu míč do otevřené kapsy, jenže levý bek domácího týmu nakonec ani nestihl vystřelit.
56'
Brighton právě vstřelil branku!
SOLLY MARCH vedle pokutového území přijal míč od Veltmana. Navedl si ho na střed a nádhernou střelou zhruba z čtyřiadvaceti metrů vzal Southamptonu reálné šance na bodový zisk.
55'
Bazunu lapil nákop z Veltmanovy standardky. Přechodová fáze Southamptonu ale nevyšla a Estupiñán zase kvaltuje na druhou stranu.
54'
ze hřiště odchází Romain Perraud, přichází Ainsley Maitland-Niles.
53'
Hosté chladnokrevně vyjeli z vysokého presinku. Veltman překonal střed hřiště a za půlkou si vynutil faul Ariba.
52'
Leandro Trossard dostal od Große míč do běhu, nicméně z levého křídla našel jenom stopera Salisua.
50'
Estupiñán přenesl těžiště k Marchovi, jenž vymyslel originální přihrávku na volného Trossarda. Toho ale zradil první dotek a obrana The Saints si mohla oddechnout.
48'
Další náznak domácí příležitosti. Sklepnutím Elyounoussiho centru vytvořil Adams pozici pro Edozieho, jenž zblízka nastřelil Dunka.
47'
Mitomova vynucená zadovka rozjela nebezpečný kontr Stuarta Armstronga. Střídající muž zprava nahrál do vápna, kde se ke střele jednoduše uvolnil Edozie, jenže ten branku ve finální fázi přestřelil.
46'
ze hřiště odchází Ibrahima Diallo, přichází Stuart Armstrong.
46'
ze hřiště odchází Moussa Djenepo, přichází Joe Aribo.
46'
Žluté karty: 0 – 0.
Tabulkový favorit z Brightonu si odnáší na poločasovou poradu dvougólový náskok. V obou trefách měl prsty Solly March, který nejdříve připravil zakončení hlavou Llallanovi a ve 35. minutě se přihrávkou do ohně postaral o vlastenec Perrauda. Southampton se první půlí protrápil, za největší šanci se dá považovat nepřesný trestňák Warde-Prowse.
45+1'
45+1'
Trossardova hlava dostala do pološance Mitomu. Bazunu domácí barvy podržel a ještě byl svědkem drobného dramatu na protější straně. Djenepo vzal propadlý centr a přihrál do druhé vlny na Dialla. Brightonu se střelu z pětadvaceti metrů povedlo zastavit.
45'
Zdvojenému Djenepovi na pravém křídle dostalo pomoci, jenže Elyounoussi z následného centru hlavičkoval z nepoužitelného záklonu.
44'
Chvíli před přestávkou došlo na zcela odpočinkovou pasáž. Domácí presink tentokrát pozvolnou rozehrávku Albionu neobtěžuje.
42'
Che Adams už je dost podrážděný z toho, jak k němu létají nechytatelné nákopy. V tomto případě se obořil na Salisua.
41'
Domácí investovaly hodně sil do napadání. Racci z něj umně vybruslili i díky Sánchezovi a jeho velkému klidu.
39'
Mitoma s Estupiñánem krásně vyšachovali domácí střed pole. Rychlý brejk tří hráčů však Trossard prohospodařil přihrávkou na hlavu Mitomy, který nebyl v pozici na zakončení.
38'
Ibrahima Diallo byl u ztráty balonu. Tu chtěl okamžitě odčinit, jenže si pomohl faulem na Jöela Veltmana.
37'
Djenepův centr jistě odkopl Dunk. V pokračující kombinaci je Southampton vytlačován směrem k půlící čáry.
35'
Kaoru Mitoma si zpomalil, aby ho mohl z druhé vlny doplnit Estupiñán. Ekvádorský reprezentant zleva přihrál dovnitř malého vápna a tam si při bránění Marche vstřelil nešikovný vlastenec ROMAIN PERRAUD.
33'
Hostující ekipa se i teď suverénně ubránila. Až na jednu Elyounoussiho hlavičku se zatím Sánchez nemusel v brance přetrhnout.
32'
Estupiñánův faul u pomezní čáry poskytl Wardu-Prowseovi standardní situaci. A nezůstane jen u jedné, protože Adams vybojoval rohový kop.
31'
Gavin Bazunu bude nakopávat míč na útočnou polovinu Southamptonu. Může za to odmávaný ofsajd belgického reprezentanta Trossarda.
30'
Držení míče: 24 % – 76 %.
29'
March se na křídle s pomocí Veltmana elegantně uvolnil kolem dvou hráčů, jenže přihrávkou na střed míč jenom odevzdal.
28'
Lewis Dunk se během obranné hlavičky dostal do nelegálních kleští mezi Adamse s Elyounoussim. Hra je opět přerušena.
27'
Edozie byl zezadu atakován Veltmanem. Opět skončil v nefotbalové poloze, ale rozhodčí tentokrát faul nizozemského obránce neviděli.
26'
James Ward-Prowse překopl zeď, ale míč proletěl z jeho pohledu vedle levé tyče. Sánchez plachtil vzduchem zbytečně.
25'
Svatí profitovali z vysokého presinku a zisku míče na útočné třetině. Edozie byl sražen Marchem a na světě je přímý kop.
24'
Estupiñán sklepával přetažený centr Marche do předbrankového prostoru. Lyanco si poradil ze všech nejlépe a aspoň na chvíli domácí obraně ulevil.
23'
Po svižném úvodu šlo tempo hry trochu dolů. Hostující tým zatím hru kontroluje. Nyní bude mít standardku od pravé lajny.
22'
Laciná ztráta Brightonu pramenila z nepřesné přihrávky na Veltmana. Domácí se rozhodli budovat akci až od Bazunua.
21'
Veltman při krytí míče udeřil do hlavy Edozieho. Soupeři se šel sportovně omluvit, byť balon zůstane jeho mužstvu.
19'
Ward-Prowse to zkusil nákopem z půlky hřiště. Přetáhl ho až na Sáncheze, po jehož rozehrávce musel Bazunu vyběhnout daleko z brány vstříc startujícímu Mitomovi.
18'
Southampton nedokáže držet míč. Ve středu hřiště ho často odevzdává a jeho příznivci už začínají být trochu nevrlí.
17'
Mitoma nabral rychlost na levé straně, jenže Bazunu špatně nasměrovaný centr tentokrát spolehlivě lapil do rukavic.
14'
ADAM LALLANA dává gól svému bývalému zaměstnavateli!! Po jeho roztažení na pravý roh pokutového území si naběhl na centr Marche a hlavou jej prodloužil až do sítě. Bazunu situaci strašlivě podcenil, podobné balóny by měl gólman na této úrovni chytat levou zadní.
13'
Další náběh mezi domácí stopery provedl Leandro Trossard. Kolmice ze zálohy ale nebyla přesná a dokutálela se k Bazunuovi.
12'
Walker-Peters si splnil defenzivní povinnosti. Zakřižoval náběh Mitomy a průnikovou přihrávku na něj zneutralizoval.
11'
Pervis Estupiñán byl vedle středového kruhu v souboji pozdě. Walker-Peters přes něj přepadl a rozhodčí dal míč domácím.
9'
Edozieho centr byl zablokován. Druhý od téhož muže už prošel, ale Elyounoussiho hlavička neznamenala pro Sáncheze nic složitého.
8'
Großův nadýchaný centr z mlýnice před brankou vypadl. Bazunu balon sebral a co nejrychleji uvedl v život protiakci domácího týmu.
7'
Perraud povalil na trávník Marche a rozhodčí bez dlouhého rozmýšlení přiřkli Brightonu standardní situaci. Na přímou střelu to asi nebude.
5'
Estupiñánův centr z levé strany vyhlavičkoval Perraud. Domácím ulevil jen napůl, neboť Brighton zůstává natlačen v okolí šestnáctky.
4'
Lyanco byl posazen na kolotoč značky Mitoma. Japonský ofenzivní hráč se na jeho úkor prokličkoval až ke střele a v důsledku toho si Bazunu připsal první ostrý zákrok.
3'
Veltman měl první práci kvůli centru Salisua. Sánchez prudce rozehraný roh vyrazil zpátky do autu a ani ve druhém případě nebyla jeho brána ve stavu ohrožení.
2'
Zahajovacího výkopu se zhostili hosté, kteří nastupují ve světle modrých dresech. Southampton je převážně v bílém.
1'

Southampton FC: Bazunu – Walker-Peters, Lyanco, Salisu, Perraud – I. Diallo, Ward-Prowse – Elyounoussi, Edozie, Djenepo – C. Adams.
Náhradníci: Caballero – Aribo, A. Armstrong, S. Armstrong, Bella-Kotchap, Ćaleta-Car, Maitland-Niles, Mara.
Trenér: Nathan Jones

Brighton & Hove Albion: R. Sánchez – Veltman, Dunk (C), Colwill, Estupiñán – Groß, Caicedo – March, Lallana, Mitoma – Trossard.
Náhradníci: Steele – Enciso, E. Ferguson, Lamptey, Moran, Sarmiento, Undav, van Hecke, Gilmour.

Southampton FC

The Sains se už řadu let pohybují na nestabilní sestupové hraně. Tato sezóna není jiná, protože svěřencům nového kouče Nathana Jonese náleží až předposlední devatenácté místo. Naštěstí pro Southampton jsou rozdíly ve spodních patrech tabulky stále malé, takže na patnáctý Leeds mu chybí hratelné tři body. Z patnácti odehraných zápasů "svatí" vyhráli jen tři. Naposledy 19. 10. zdolali Bournemouth. Poté dokonce remizovali s vedoucím Arsenalem, jenže další tři kola už skončila porážkami s Crystal Palace, Newcastlem a Liverpoolem. Interní tabulku střelců vede s průměrnými čtyřmi zásahy Che Adams. Další dvě trefy přidal v osmifinále EFL Cupu, v němž pomohl porazit Lincoln City 2:1.
Brighton & Hove Albion

Hosté v předešlé sezóně poprvé skončili do desátého místa a v aktuálním ročníku Premier League na to směle navazují. S bilancí šesti výher, tří remíz a pěti porážek jim patří krásné sedmé místo, i když mají jen tři body náskoku na dvanáctou Aston Villu. Právě s tímto soupeřem se Brighton utkal před začátkem reprezentační přestávky. Doma prohrál 1:2, když jediný gól vstřelil novopečený mistr světa Alexis Mac Allister. Se sedmi góly je nejlepším střelcem Leandro Trossard, který ve středu nezabránil vypadnutí Brightonu z EFL Cupu. Osmifinále s Charltonem skončilo porážkou „racků“ 0:1 po penaltovém rozstřelu.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu sedmnáctého kola anglické Premier League. Od šestnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Southamptonem a Brightonem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.