Premier League - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Wolves : Aston Villa - 6. května 2023   16:00

Wolves
10' Toti (Neves)
1:0
(1:0)
Wolves
Sá – Dawson, Semedo, Kilman, Toti – Lemina, P. Neto (83. A. Traoré), Neves (C), Nunes (90+1. Moutinho) – D. Costa (83. Collins), Cunha (68. Hwang Hi-čchan).
Bentley – Aït-Nouri, Podence, Sarabia, J. Gomes.
Atwell – Long, Mainwaring
Molineux Stadium, Wolverhampton
Aston Villa
E. Martínez – Konsa, Mings, Moreno (85. Digne), A. Young (65. Carlos) – Luiz (85. Kamara), McGinn (C) – Be. Traoré (46. Bailey), Buendía (81. Durán), Ramsey – Watkins.
Olsen – C. Chambers, Coutinho, Dendoncker.

Ode mně je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne a zase někdy na počtenou.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 4:13. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 20:9.
Je konec! Domácí Wolverhampton vybojoval důležité tři body v boji o záchranu. Dnes, v sobotu 6.5., porazili svěřenci trenéra Lopeteguiho o poháry bojující Aston Villu. Hned z první větší šance padl gól, na centr od rohového praporku si naskočil stoper Toti zaznamenal úvodní branku zápasu. Do konce prvního poločasu jsme pak viděli několik šancí Villy, ale gólem neskončila ani střela Buendii, ani například šance Watkinse. Na začátku druhého dějství stál sám proti brankáři domácí Diego Costa, brankář Martinez úspěšně zasáhl. Do největší šance druhého poločasu se pak v 72. minutě dostal obránce hostů Mings, jeho střela po standardní situaci ale přeletěla horní tyč branky. Domácí Wolverhampton v závěru hostům nedovolil žádný tlak a tři body zůstávají na Molineux Stadium.
90+3'
90+3'
Brankář Martinez poslal dlouhý nákop až do pokutového území Wolverhamptonu, jeho spoluhráči ale nedokázali míč udržet na hrací ploše.
90+3'
Útočníci Wolves v ofsajdu.
90+2'
Aston Villa už doopravdy nemá moc času, potřebuje se rychle dostat do útoku.
90+2'
Žlutá karta pro tým Wolverhampton Wanderers (Nélson Semedo).
90+1'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers:
ze hřiště odchází Matheus Nunes, přichází João Moutinho.
90'
Navíc se domácím povedlo vybojovat rohový kop.
89'
Úplně zbytečný faul předvedl Diego Carlos, který shodil na zem Hwanga. Wolves tak nikam nespěchají a pouze drží míč.
89'
Avšak i ten se podařilo domácím ubránit.
88'
Po skrumáži v brankovišti bude následovat rohový kop.
87'
U postranní čáry byl faulovaný Konsa, píská se faul. Rozehrávat budou hosté.
87'
Aston Ville se velmi rychle krátí čas, moc dobře to ví i obránce Mings, který rychle rozehrál.
86'
Vhazování pro Wolves.
85'
Střídání v týmu Aston Villa FC:
ze hřiště odchází Álex Moreno, přichází Lucas Digne,
ze hřiště odchází Douglas Luiz, přichází Boubacar Kamara.
84'
Po rozehrání ještě hráči Aston Villy reklamovali ruku hostujícího hráče v pokutovém území, rozhodčí zůstal i teď klidný.
83'
ze hřiště odchází Diego Costa, přichází Nathan Collins,
ze hřiště odchází Pedro Neto, přichází Adama Traoré.
82'
Střelec zatím jediného gólu Toti teď vidí i žlutou kartu za držení.
82'
Střela Watkinse byla sražená a do protiútoku míří domácí.
81'
ze hřiště odchází Emiliano Buendía, přichází Jhon Durán.
80'
Hlavička Watkinse míří vedle branky, odkop bude mít portugalský brankář Wolves.
79'
Rohový kop se stáčel přímo na bránu a brankář José Sá musel reagovat. Reagoval úspěšně a míč vyboxoval mimo pokutové území.
78'
Před jeho rozehráním rozhodčí Stuart Atwell uklidňuje některé z hráčů.
78'
Roh pro hosty.
77'
Obránce Aston Villy Konsa se po příchodu jiného stopera Diega Carlose posunul na kraj obrany, kde ho právě čeká vhazování.
76'
Z standardní situace domácí nezahrozili a vyměňují si teď přihrávky na své obranné polovině.
75'
Douglas Luiz zastavil ofenzivní akci jasným faulem a vidí žlutou kartu.
74'
Wolves budou vhazovat na pravé straně z pohledu jejich brankáře.
73'
Emiliano Buendia (Villla) dostal dobrou přihrávku do pokutového území, branku ale, podobně jako Mings před pár sekundami, přestřelil. A to o hodně.
72'
Douglas Luiz poslal do pokutového území načechraný centr, na který si naběhl Tyrone Mings, z pozice, kdy byl sám před brankářem, však celou brankovou konstrukci přestřelil!
71'
V začínající 71. minutě budou hosté kopat standardní situaci. Uvidíme, jestli z ní dokážou zahrozit.
70'
Po centru od Pedra Neta míč před branku prošel míč Nunesovi mezi nohami a ten tak nemohl zakončit.
69'
Z rohového kopu domácí nezahrozili, ale míč udrželi a kombinují na vlastní polovině.
68'
Rohový kop budou zahrávat domácí Wolves, přesněji Rúben Neves.
68'
Po střídání vhazuje obránce Aston Villy Alex Moreno.
68'
ze hřiště odchází Matheus Cunha, přichází Hwang Hi-čchan.
67'
Wolverhamptonský Pedro Neto táhnul útok po levé straně, úspěšně ho ale zastavil McGinn.
65'
ze hřiště odchází Ashley Young, přichází Diego Carlos.
65'
Probíhalo ošetřování faulovaného Kilmana, za chvíli se zase začne hrát.
63'
Ollie Watkins šel do souboje rukama až moc ostře a trefil Maximiliana Kilmana (Wolves) někam do oblasti krku. Vidí zaslouženou žlutou kartu.
62'
Po přihrávce od Buendii centroval Young, jeho přihrávku odvrací obrana soupeře.
61'
Ve snaze napadat to s agresivitou přehnal Rúben Neves a fauloval.
60'
Rohový kop rozehráli hosté nakrátko, míč se dostal přes Jacoba Ramseyho až na Ashleyho Younga, jeho pokus poté těsně minul levou tyč!
60'
59'
Tyrone Mings (Aston Villa) vyhrál další hlavičkový souboj.
58'
Matheus Nunes se sanžil zakončovat po centru z pravého křídla, míč ale poslal hodně daleko od branky.
57'
I další centr do pokutového území domácí Wolves odvrací, vzápětí se nechytla ani další útočná akce Villy a míč mají na kopačkách hráči Wolverhamptonu.
56'
Po centru Jacoba Ramseyho, který srazil Nelson Semedo, budou hosté zahrávat rohový kop.
55'
Aston Villa kombinuje na útočné polovině.
53'
Po faulu na Leminu dostali domácí výhodu, na následný centr Pedra Neta však žádný z hráčů Wolverhamptonu nedosáhl a Alex Moreno míč bezpečně odklidil.
52'
Tak celá situace se nakonec obešla bez karetního napomenutí.
51'
Velmi ostrým zákrokem teď John McGinn sestřelil domácího Rúbena Nevese, rozhodčí Atwell písknul a asi by měl i udělit žlutou kartu.
50'
Z rohového kopu domácí nezahrozili, ab naopak, ještě byl faulovaný Douglas Luiz (Villa).
48'
Wolves budou rozehrávat rohový kop, ale až poté, co bude ošetřen Jacob Ramsey, který si vyžádal ošetření.
47'
Hned ze začátku druhé půle velká šance, kterou měl domácí útočník Diego Costa, ztroskotal ale na skvělém zákroku brankáře Martineze!
46'
Poprvé u míče teď nový hráč na trávníku, vybojoval alespoň autové vhazování.
46'
O poločasové pauze proběhlo první střídání, nevýrazného Traorého nahradil v dresu Aston Villy Leon Bailey.
46'
ze hřiště odchází Bertrand Traoré, přichází Leon Bailey.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:04.
Po prvním poločase odcházejí do kabin šťastnější domácí, kteří vedou od 10. minuty 1:0. V této minutě se prosadil po rohovém kopu obránce Toti a poslal Wolves do vedení. Ve zbytku prvního poločasu byla více na míči Aston Villa, ale šance Buendii nebo Watkinse skončily buď mimo, nebo v rukou bezchybného brankáře Wolverhamptonu Josého Sá.
45+2'
45+2'
Centr do pokutového území odvrací Dawson.
45+1'
hráči Aston Villy se teď hodně zlobí, neboť si myslí, že domácí záložník Matheus Nunes zahrál v pokutovém území rukou. Hlavní rozhodčí zůstal klidný a hra pokračuje.
45'
Po přiklepnutí od Diega Costy pálil Matheus Cunha, jeho pokus letěl nad branku hostů, kterou stráží Emiliano Martinez.
44'
Mario Lemina teď šlápl na nohu hostujícího záložníka Johna McGinna, rozhodčí Atwell píská ke překvapení všech proti brance Aston Viily.
43'
José Sá provede odkop od branky v době, kdy se pomalu blíží konec prvního poločasu.
42'
Střela od Douglase Luize z hodně velké dálky byla zblokována a Aston Villa pokračuje ve svém útoku.
41'
Skvělou individuální akci z vlastní poloviny předvedl Matheus Cunha, proháčkoval se asi přes čtyři hráče, vzápětí ale míč lehce ztrácí.
40'
Sledujeme rozehrávku domácích, kterou se podařilo jen na chvíli přerušit a teď bude zase pokračovat.
38'
Diego Costa se dostal do konfliktu s Tyronem Mingsem po odpískání, oba za svůj vzájemný spor vidí žlutou kartu.
37'
Velmi emotivně se teď zlobí Pedro Neto na rozhodčího Atwella, že neodpískal autové vhazování pro jeho tým. Z opakovaných záběrů lze vidět, že se zlobil oprávněně.
36'
Mistr světa s Argentinou a brankář Aston Villy v jednom rozehrává na vlastní polovině.
35'
Další velká šance Aston Villy! Po centru od Ramseyho hlavičkoval Watkins, jeho pokus ale míč jen do brankáře Sá. Hosté po třetině zápasu zvýšili tlak a dostávají se více do zakončení.
34'
po rozehrání fauloval Lemina (Wolves) a Aston Villa se už zase snaží podniknout nějakou útočnou akci.
31'
Po centru od McGinna si nejdříve Ollie Watkins připravil míč hlavičkou, poté se zavěsil do vzduchu a svůj pokus z nefotbalové pozice, tedy s nohami nad hlavou, poslal těsně vedle branky! Vzápětí ještě probíhalo ošetřevání útočníka Aston Villy a chvíli se nehrálo.
30'
Centr Buendii nenašel nikoho, míč si sebral brankář domácích.
30'
Ollie Watkins podražen na levé straně z pohledu brankáře Aston Villy Martineze, už poněkolikáté fauloval Nelson Semedo.
29'
Centr Bertranda Traorého přeletěl úplně všechny zúčastněné a brankář Wolves Sá bude rozehrávat od své branky.
28'
Jacob Ramsey byl faulovaný Semedem, rozhodčí to viděl a odpískal.
27'
Další nepřesná přihrávka od Johna McGinna (Villa), do útoku mohou domácí.
26'
Faul na Traorého (Aston Villa).
25'
Tři hráče obešel Matheus Cunha, ten třetí ho však nedovoleně zastavil a rozhodčí Stuart Atwell píská faul.
24'
Semedovi chybělo pár kroků pro dostihnutí míče na hrací ploše. Nebyl ale úspěšný a vhazovat budou hosté.
23'
Teď však mířil do otevřené obrany Wolves Jacob Ramsey, svou akci však zpomalil přihrávkou dozadu a vzápětí Douglas Luiz svým centrem nenašel vůbec nikoho. Odkop od brány pro Wolves.
22'
Domácí Wolverhampton zatím předvádí hlavně skvělou poziční hru a hosté zatím marně hledají nějakou skulinku pro založení útočné akce.
20'
Po rychlé kombinaci na pravé straně z pohledu Aston Villy se snažil Bertrand Traoré najít svého spoluhráče na lové straně, jeho pokus však skončil pouze za autovou čarou.
19'
Následuje faul Matheuse Cunhy.
19'
Zisk míče si právě připsal levý obránce Aston Villy, tedy Alex Moreno.
18'
Nepřesný ofenzivní pokus ze strany Aston Villy znamená protiútok.
16'
Po střele Traorého si připisuje José Sá jednoduchý zákrok.
16'
Hosté se teď na levé straně obrany vůbec nepohodli a Wolverhampton mířil do útoku, ke střele se však domácí nedostali a rozehrávat bude brankář Martinez.
15'
Další akci hostů hatí ofsajd Watkinse.
13'
Teď už ale střela přišla! Emiliano Buendia se po přiťuknutí od Watkinse odhodlal ke střele, jeho pokus ale brankář Wolves Sá vyráží na rohový kop!
13'
Hosté kombinují na útočné polovině, zatím bez střelby.
12'
Aston Villa drží míč a snaží se rychle odpovědět, vzápětí ale Mings míč ztrácí a dopředu míří domácí.
10'
Wolves právě vstřelili branku! Z opakovaného rohového kopu se už domácí radují! Skvělý centr od rohového praporku vyslal Rúben Neves, na ten si naskočil TOTI a svou hlavičku ještě otřel o horní tyč. Brankář Martinez byl úplně bez šance.
9'
Craig Dawson a John McGinn se teď do sebe zapletli a rozhodčí je musí od sebe odtrhnout.
9'
Rohový kop pro domácí.
8'
Už od začátku zápasu se snaží hráči Wolves vyvíjet tlak na rozehrávku svého soupeře, ten tak má zakládání akce o to složitější.
7'
Dawson však k klíčovou chvíli podklouzl a zakopává míč mimo hřiště.
7'
Sledujeme kombinaci obránců Wolverhamptonu i s brankářem Sá.
5'
Špatnou rozehrávkou teď Ashley Young způsobil ztrátu míče, poté se Jacob Ramsey (Aston Villa) a Rúben Semedo (Wolves) srazili hlavami a hostující záložník bude potřebovat ošetření.
4'
Domácím hráčům se podařilo míč odklidit pouze za autovou čáru, vhazovat budou hráči Aston Villy.
4'
Uvidíme první rohový kop po zákroku od obránce domácích Craiga Dawsona.
3'
Ani hráč Wolves Mario Lemina nedokázal přesně přihrát, míč mají hosté.
2'
Ta skončila po faulu Pedra Neta na Emiliana Buendiu.
1'
Oba týmy si teď navzájem vyměnily míč, a Aston Vila se snaží podniknout útočnou akci.
1'
Teď už ale jdeme na fotbal, úvodní výkop budou mít na starost hráči Aston Villy.
I před dnešním zápasem proběhne na stadionu informace o dnešní korunovaci nového anglického krále Charlese III. Takovou velkou událost Velká Británie nezažila přes 70 let.

Wolverhampton Wanderers: Sá – Dawson, Semedo, Kilman, Toti – Lemina, P. Neto, Neves (C), Nunes – D. Costa, Cunha.
Náhradníci: Bentley – Aït-Nouri, Collins, Podence, Sarabia, Moutinho, Hwang Hi-čchan, A. Traoré, J. Gomes.
Trenér: Julen Lopetegui

Aston Villa FC: E. Martínez – Konsa, Mings, Moreno, A. Young – Luiz, McGinn (C) – Be. Traoré, Buendía, Ramsey – Watkins.
Náhradníci: Olsen – Carlos, Digne, C. Chambers, Coutinho, Dendoncker, Kamara, Durán, Bailey.

Aston Villa

Naopak klub z Birminghamu řeší naprosto odlišné problémy. Po 34 zápasech se drží na osmém místě tabulky a atakuje místa zajišťující vstupenku do evropských pohárů. Ve zmiňovaných zápasech dokázali svěřenci kouče Unaie Emeryho získat 54 bodů za 16 výher, 6 remíz a 12 proher. V minulém zápase, který se hrál 30. dubna, vyjížděli hráči Aston Villy na věhlasné Old Trafford, kde se střetli s Manchesterem United. V úvodu zápasu měli šance jak domácí, tak hosté, první však skórovali hráči United. Ve 39. minuté po výkopu brankáře hostí Martineze hlavičkoval z vlastní poloviny hřistě Casemiro, svou hlavičkou našel na hraně ofsajdu stojícího Marcuse Rashforda, jeho střelu však ještě dokázal vyrazit brankář hostů, na dorážku Bruna Fernandese už ale nedosáhl. Ve druhém poločase branka nepadla a Aston Villa se musela smířit s porážkou 0:1.
Wolverhampton Wanderers

Wolves si v dosud v letošním ročníku připsali 37 bodů (10 výher, 7 remíz, 17 porážek) a drží se na 14. místě tabulky s náskokem sedmi bodů na sestupové pásmo. Na minulý zápas by všichni v klubu, včetně fanoušků, nejraději zapomněli, neboť jejich tým inkasoval šest gólů od Brightonu a domů odjížděl s potupným výsledkem 6:0. Tým z Wolverhamptonu nezachytil úvod zápasu a už po šesti minutách prohrával, když se po nádherné přihrávce patou od Welbecka prosadil Deniz Undav, který zaznamenal premiérový gól v Premier League. Na něj navázal ve 13. minutě Gross, ten se poté trefil ještě jednou nédhernou ranou zpoza vápna. Hosté byli už v polovině zápasu „na ručník“, neboť jejich zkázu dokonal v 39. minutě Danny Welbeck. Kanonáda Brightonu pokračovala i po přestávce, svůj druhý gól nejprve zaznamenal Welbeck, pak se po chybě obrany míče chopil Deniz Undav, který precizním lobem přehodil brankáře Josého Sá a zaznamenal druhý gól v utkání. Wolves se už na odpověď nezmohli odjeli domů bez bodů a s debaklem.
Vzájemná bilance obou klubů je velmi vyrovnaná, z 15 zápasů 5 střetnutí vyhrál dnešní domácí tým, tedy Wolverhampton, 5 zápasů získali ve svůj prospěch dnešní hosté, tedy Aston Villa. Pětkrát se také body dělily.
Dokáže jeden z týmu tuto bilanci překlopit na svou stranu v dnešním zápase?
Hezký den všem fotbalovým fanouškům, Premier League nezahálí ani o prvním květnovém víkendu, dnes se hraje pět zápasů, a mezi nimi i zápas mezi Wolverhamptonem Wanderers a Aston Villou. Příjemnou počtenou!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.