Premier League - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Aston Villa : Fulham - 12. listopadu 2023   15:00

Aston Villa
27' A. Robinson(vl.)  • 42' McGinn  • 64' Watkins (Bailey)
3:1
(2:0)
Fulham
70' Jiménez  (A. Robinson)
Aston Villa
E. Martínez – Cash, Konsa, Torres, Digne – McGinn (C), Kamara, Luiz, Tielemans – Diaby (62. Bailey), Watkins.
Olsen – Moreno, C. Chambers, Lenglet, Be. Traoré, Zaniolo, Dendoncker, Durán.
Hooper – Holmes, Long
Villa Park, Birmingham
Fulham
Leno – Castagne, Bassey, Ream (C), A. Robinson – Iwobi (82. Reed), Palhinha – Decordova-Reid (46. H. Wilson), A. Pereira (74. Cairney), Willian (82. A. Traoré) – Jiménez (74. Vinícius).
Rodák – Tete, Ballo-Touré, Lukić.

Utkání je u konce a domácí Aston Villa jej dotáhla k výhře a třem bodům. Ve druhé půli se ale Fulham rozhodl zápas zdramatizovat a předvedl rozhodně lepší výkon, než před pauzou. Jenže směrem kupředu to dlouho nešlo a když už přišla střela, zasáhl pozorný Martínez. V 64. minutě navíc přišel kontr domácích a na konci akce byl Ollie Watkins, který sklepával do odkryté branky. Až poté se ke slovu dostal Fulham a v 70. minutě snížil do podobně odkryté brány Raúl Jiménez. Víc už ale londýnský klub nestihl a zápas tak skončil výsledkem 3:1. Aston Villa je po tomto výsledku na pátém místě s 25 body, zatímco Fulhamu patří 16. místo s 12 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek neděle a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 6:4. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 3:7. Fauly: 4:17.
90+7'
90+6'
Ještě jedna karta pro Fulham, rodící se akci zastavil zatažením protihráče Harrison Reed.
90+5'
McGinn se snažil obehrát Iwobiho, což se mu sice nepovedlo, ale alespoň udržel hru na půlce Fulhamu.
90+4'
Faul hostů a nakonec z toho byla i žlutá karta. Tu za řeči obdržel Carlos Vinícius.
90+3'
Centr letěl na první tyč, kde zasahoval Robinson a odhlavičkoval mimo šestnáctku.
90+2'
Navíc tu bylo autové vhazování u rohového praporku, které se vzápětí změnilo dokonce na roh.
90+1'
Míč je na půlce hostujícího celku, tohle Aston Ville maximálně vyhovuje.
90'
Další centr odvracel Pau Torres, míč je u středového kruhu.
89'
Fulham to ještě zkouší nákopy k brance, je to ale tak trochu na náhodu.
88'
Bailey už stepuje a půjde utkání dohrát, to je pro Aston Villu dobrá zpráva.
87'
Ošetření je pro tuto chvíli u konce, pokračovat bude mimo hrací plochu.
86'
Přišlápnutý kotník je od krve, tohle bude zřejmě trochu delší ošetřování.
85'
Na trávníku leží domácí Bailey a sám ukazuje, že bude potřebovat ošetření.
84'
Velká šance Villy definitivně rozhodnout. Zleva se do vápna prodral McGinn, jeho pas sklepával Tielemans do brankové konstrukce a pak ještě mohl do prázdné branky zakončit Watkins. Hlavička zblízka mu ale vůbec nesedla a šlo to mimo! V úplném závěru akce byl ještě Bailey, ten trefil boční tyč.
83'
Žlutá karta na straně domácích, mezi potrestané se zapsal Ezri Konsa.
82'
Střídání v týmu Fulham FC:
ze hřiště odchází Alex Iwobi, přichází Harrison Reed.
82'
ze hřiště odchází Willian, přichází Adama Traoré.
81'
Hosté dali gól, když se za obranu Aston Villy dostal Vinícius, udělal kličku i brankáři Martínezovi, aby pak zakončil do prázdné branky, jenže vše zbytečně – už od počátku akce byl totiž v ofsajdu.
80'
Iwobi našlápl k hranici šestnáctky a vyslal střelu doprostřed branky, kde byl připravený Martínez.
79'
Po vysokém pasu z levé strany hlavičkoval Castagne, tím ale akce Fulhamu skončila. Obrana domácích si poradila a následoval odkop.
77'
Zprava centroval Tielemans, jenže na McGinna to bylo až moc vysoké.
75'
Fulham pokračuje ve zlepšeném výkonu, nyní se ale nechal Wilson nachytat v ofsajdovém postavení.
74'
ze hřiště odchází Andreas Pereira, přichází Tom Cairney.
74'
ze hřiště odchází Raúl Jiménez, přichází Carlos Vinícius.
74'
Žlutá karta na straně Fulhamu, za zákrok na Tielemanse si ji zblízka prohlédl Alex Iwobi.
73'
Po akci pravou stranou se k vápnu Fulhamu dostal Kamara, pak jen přiťukl Tielemansovi, jenže ten předvedl slaboučkou střelu, která se sotva dokutálela k Lenovi.
72'
Malá domů na Martíneze, ten vyčkává, až se mu nabídne některý z jeho spoluhráčů.
70'
Fulham právě vstřelil branku!
No ale z ospalé atmosféry přichází snížení hostů. Wilson vysunul za obranu Robinsona, ten z levé strany přihrál na nabíhajícího RAÚLA JIMÉNEZE a ten už musel jen trefit odkrytou branku Aston Villy. Povedlo se mu to bez problémů a ukončil tak 33 zápasů dlouhé čekání na gól. Upravil na 3:1.
69'
Hostující Castagne předvedl slušnou kličkovanou u vápna, jenže pak nevystřelil a ani přesně nepřihrál.
68'
Po třetím gólovém úspěchu Aston Villy se nám zase uklidnilo tempo i atmosféra na tribunách.
66'
Domácí Ollie Watkins přišlápl Iwobiho a za zákrok dostal zaslouženou žlutou kartu.
65'
Navíc je tu žlutá na straně hostů, tu obdržel Antonee Robinson.
65'
Celá situace se ještě kontrolovala na videu, zda nebyl střelec v ofsajdu, po chvilce byl ovšem gól definitivně potvrzen.
64'
Aston Villa právě vstřelila branku!
Dnes už třetí úder domácích! Aston Villa ubránila roh soupeře, dostala se do rychlého kontru, na pravé straně se střídající Bailey dostal k centru, na který si dobře naběhl OLLIE WATKINS a zblízka sklepl do odkryté části branky – 3:0.
62'
Střídání v týmu Aston Villa FC:
ze hřiště odchází Moussa Diaby, přichází Leon Bailey.
60'
Po neúspěšné akci domácího Watkinse se vše vrátilo před Martíneze, na jehož branku mířil z pravé strany Willian. Těsně minul bližší tyč!
58'
Aston Villa se snaží tempo trochu zmírnit a držet hru dále od své branky.
56'
Fulham pokračuje ve zlepšeném výkonu, v běhu střílel Iwobi, míč se mu ale svezl po kopačce a ten tak skončil několik metrů vedle branky.
54'
Protiútok Fulhamu, kdy se do vápna probil Wilson. V něm však prováhal okamžik na střelu, jenže i kdyby skóroval, tak by gól neplatil pro jeho ofsajd při přebírání míče.
53'
Na pravé straně vápna měl trochu času na střelu Cash, technický pokus ale zakroutil přesně do rukavic Bernda Lena.
53'
No a za následné protesty dostal žluté varování i jeden z členů realizačního týmu londýnského celku.
52'
João Palhinha dnes už poněkolikáté fauloval McGinna a tentokrát to měl už hráč Fulhamu za žlutou kartu.
50'
Fulham vstoupil do druhé půle rozhodně aktivněji a snaží se o tlak. Martínez musel opět dávat pozor a u brankové čáry krotil centr z pravé strany.
50'
Martínez nadvakrát odvracel míč od své branky a povedlo se mu dostat hru alespoň k půlce.
48'
Šance hostů na snížení! Celou akci potáhl Iwobi, po obhození obránce se k míči dostal Jiménez, jehož křížnou ránu po zemi vyškrábl Martínez na tyč. K dorážce se pak dostal ještě Willian, ten už ale zakončil zcela mimo.
47'
Tielemans měl v plánu vysunout Watkinse, ten to ale nečekal a nebyl v pohybu. Míč mají hosté.
46'
ze hřiště odchází Bobby Decordova-Reid, přichází Harry Wilson.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:07.
Je za námi první poločas, ve kterém byl jasně lepším celkem domácí tým. Aston Villa byla směrem kupředu nebezpečná, vytvářela si šance, ale dlouho to bylo bez přesného zakončení. A tak když to nešlo domácím hráčům, pomohl ten hostující. Ve 27. minutě chtěl centr z levé strany odvrátit Antonee Robinson, jenže pod tlakem si míč srazil do vlastní sítě a Villa vedla. Ta pak svůj náskok ještě navýšila, když se ve 42. minutě opřel do odraženého míče John McGinn a ranou zpoza šestnáctky nedal Lenovi šanci na zákrok. Do šaten se odešlo za stavu 2:0.
45+6'
45+5'
V úplném závěru si míč osahal i gólman Elimiano Martínez, nebyl to pro něj ale těžký zákrok proti plachtícímu míči.
45+3'
Po rozehrání se ke střele dostal zpoza šestnáctky Pau Torres, ale na rozdíl od svého kolegy branku netrefil.
45+2'
Domácí opět v útoku a mají k dispozici rohový kop z levé strany. Leno si koordinuje svou obranu.
44'
Fulhamu to prostě nejde, hosté se nemohou dostat do trvalejšího držení míče a o přestávce budou mít rozhodně o čem přemýšlet.
42'
Už je to o dvě branky! Hostům se hned dvakrát nepovedlo odhlavičkovat míč dál od své šestnáctky, po druhém neúspěchu si zpracoval JOHN MCGINN a umístěnou ranou zpoza vápna nedal Lenovi šanci na zákrok – 2:0!
42'
Přímý kop rozehrával DIaby, jeho oblouček do šestnáctky ale skončil u bránících hráčů Fulhamu.
41'
Hostující Raúl Jiménez fauloval před vápnem a domácí tak mají celkem zajímavou standardní situaci.
39'
Protiútok Fulhamu skončil ještě před případným zakončením, domácí si vybojovali míč zpět a už jdou vpřed oni.
38'
Další z šancí domácích. K vápnu se přiřítil Matthew Cash a na středu zvolil střelu levačkou. Ale přesně do rukavic brankáře Lena.
36'
Vše je zase připraveno ke hře, Aston Villa rozehrává kousek od středové čáry.
35'
Palhinha ve středu hrací plochy srazil McGinna a viník si musí vyslechnout kázání od sudího, aby se vyvaroval faulů, ale také nějakých slovních reakcí.
34'
Moc nechybělo, aby se Watkins po zisku dostal do rychlého brejku, obrana Fulhamu musela bleskově zpět.
33'
Dlouhý pas na Pereiru až k vápnu domácích, vše ale pořešil pohotový Ezri Konsa. Předvedl čistý odkop, aniž by v těsném souboji fauloval.
32'
Iwobi s Palhinhou se snažili vyvést míč alespoň ke středu, napadání Aston Villy jim ale dělá velké problémy.
30'
Zasmušilý trenér Marco Silva přemýšlí, jak nakopnout své svěřence, na hrací ploše zatím hosté kombinují na vlastní půlce.
28'
Rázem tak musí hostující Fulham reagovat a hlavně musí přidat směrem kupředu.
27'
Domácí jdou do vedení! Po akci levou stranou přilétl do vápna Tielemansův centr, Moussa Diaby svým pohybem zmátl gólmana Lena, ale i obránce ANTONEEHO ROBINSONA, který si pak nešťastně srazil míč do vlastní sítě – 1:0!
25'
McGinn dobře čte hru. Opět vystihl kombinaci Fulhamu, sám se chopil míče, aby byl vzápětí faulován Palhinhou.
24'
Aston Villa se snaží uklidnit lehce rozháraný zápas, dělá to pomoci pozvolné rozehry z vlastní půlky.
22'
Fulham rozehrával rohový kop, samotná situace sice nebezpečná nebyla, ale vše pokračovalo a zprava tlačil centr na vápno Iwobi. Ale i on byl v ofsajdu.
21'
Šance hostů. Castagna na pravé straně přesprintoval Digneho, po zemi hledal Jiméneze, před ním na poslední kopu odkopával Konsa!
20'
McGinn po zisku míče zahájil bleskový přechod do útoku, přihrával doleva na Diabyho, ten si však nepohlídal ofsajdovou linii.
19'
U pomezní čáry byl tvrdě atakován jeden z domácích plejerů, sudí Hooper ale nechal pokračovat ve hře.
17'
Domácí chtěli bleskově rozehrát standardní situaci, rozhodčí je ale vrátil, neboť míč nebyl v klidu.
15'
Vypadá to, že Palhinha byl trefen i do kolene, zatím to ale zkouší rozběhat a bude pokračovat.
14'
V tvrdém osobním souboji schytal ránu Palhinha, k zemi jej poslal Konsa. Bylo to ale nezaviněné, v rámci boje o míč.
12'
Hostující Iwobi se snažil o akci pravou stranou, u rohového praporku byl ale obehrán Dignem a ten odkopl směrem k půlce.
10'
Aston Villa se ale očividně nenechala okamžikem rozhodit a pokračuje ve své převaze. Fulham se zatím hledá.
9'
No a jelikož sudí odpískal situaci ještě předtím, než míč opustil hrací plochu, tak nenásleduje ani roh, ale pouze odkop od Lenovy branky.
8'
No a taky se žádná penalta nekoná. Kontrola odhalila, že Castagne byl zasažen do tváře a nikoliv do ruky.
8'
Celá situace se ještě kontrolovala na videu a k tomu byl povolán i hlavní sudí Hooper. Takže penalta ještě není jistá.
7'
Penalta pro Aston Villu. Tentokrát čel centr zprava, z první zakončoval Watkins a trefil Castagneho. Rozhodčí měl hned jasno.
6'
Po centru z levé strany zakončoval z vápna Diaby, Leno ale vytáhl skvostný reflex a míč se mu povedlo vyrazit. Aston Villa pokračuje v útočení.
5'
Domácí celek zase u míče, sledujeme nápor po levé straně. Čeká se na nějaký pas.
4'
Začalo se i v tvrdém stylu, nedovolený zákrok byl odpískán domácímu McGinnovi a ten hned musel k sudímu na kobereček.
3'
Fulham se snažil o napadání rozehry domácích, Konsa s Cashem to ale nakonec zvládli a po narážečce si našli prostor.
2'
Domácí se hned dostali do útoku a ohrožovali soupeře v jeho šestnáctce. Watkins byl ale ve finální fázi zabkokován.
1'
Oba celky již nastupují na hrací plochu, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas ve Villa Parku začne v 15:00, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Simon Hooper, kterému budou na pomezí asistovat Adrian Holmes a Simon Long.
Aston Villa FC

Domácím patří v tuto chvíli páté místo s 22 body a dnes se budou snažit odčinit selhání z posledního ligového kola. V něm Aston Villa nastoupila na půdě Nottinghamu, neskórovala a po gólech Ainy a Mangaly odjela s prázdnou po porážce 0:2.

Fulham FC

Londýnskému celku patří 16. místo s 12 body, což je šestibodový náskok na sestupové příčky. Fulham čeká už tři kola na výhru a v této nepříznivé sérii pouze jednou skóroval. Po prohře na Tottenhamu a remíze v Brightonu hrál Fulham doma s Manchesterem United a tento duel rozhodla trefa Bruna Fernandese z úplného závěru zápasu.
Dobré odpoledne u anglické Premier League. Společně se podíváme na utkání 12. kola mezi týmy Aston Villa FC a Fulham FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.