Premier League - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brighton : Wolves - 22. ledna 2024   20:45

0:0
(0:0)
Brighton
Steele – Hinshelwood (90+2. Baker-Boaitey), Dunk (C), van Hecke, Estupiñán (72. Lallana) – Groß, Gilmour, Milner (72. Webster) – Buonanotte (65. Lamptey) – Welbeck (65. E. Ferguson), Pedro.
Verbruggen – Baleba, Moder, Peupion.
Pawson – Perry, Meredith
Amex Stadium, Falmer
31 876 diváků
Wolves
Sá – Kilman (C), Dawson, T. Gomes – Semedo, Doyle, Lemina (70. Bellegarde), Doherty – Sarabia, P. Neto (88. Chirewa) – Cunha.
Bentley – H. Bueno, S. Bueno, N. Fraser, Hodge, Griffiths, Mosquera.

Fotbalisté Brightonu uhráli druhou bezbrankovou remízu v Premier League po sobě, když po zápase na West Hamu stejným výsledkem ukončili i domácí souboj s Wolverhamptonem.

Brighton měl územní převahu, ovšem nebezpečnější byli hosté, nikdo však v koncovce nevolil dobrá řešení a branku tak diváci na Amex Stadium neviděli.

Domácí se v tabulce posouvají na sedmé místo před Manchester United, shodou okolností příštího soupeře Vlků, kteří zůstávají jedenácti, když se bodově dotáhli na Newcastle.
Držení míče: 71 % : 29 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 8:5. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 10:13.
90+4'
90+2'
V závěru zápasu ještě inkasuje žlutou kartu Toti Gomes.
90+2'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion:
ze hřiště odchází Jack Hinshelwood, přichází Benicio Baker-Boaitey.
90+1'
Joao Pedro dostal přihrávku do překvapivě volného prostoru u penaltového bodu, ovšem prováhal ideální moment k zakončení, pak už se k němu hned seběhlo asi pět protihráčů a nakonec se mu vystřelit vůbec nepovedlo.
90+1'
Rozhodčí Pawson oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
90'
Domácí stále hrají v poněkud chodeckém tempu, v jejich kombinacích chybí rychlost a kreativita, Wolves se soustředí takřka výhradně na brejky.
88'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers:
ze hřiště odchází Pedro Neto, přichází Tawanda Chirewa.
87'
Domácí si trochu házenkářsky přihrávají na třiceti metrech od pokutového území, to je však velmi zahuštěné a nemohou se do něj dostat.
85'
Lallanovi nevyšlo sklepnutí ke Gilmourovi, ten byl z počínání svého zkušeného spoluhráče poněkud frustrován.
84'
Brighton rozehrává další útočné tažení od Jasona Steeleho, rychlými přihrávkami se dostal do středu hřiště.
82'
Adam Webster dostává žlutou kartu za stažení Pedra Neta.
82'
Na opačné straně po levé straně potáhl míč Joao Pedro, pak jej nasměroval přímo do náruče Josého Sá.
81'
Vlci nadále hrozí z rychlých přechodů do útoku, teď se individuální probil do pokutového území Mario Lemina, následná prudká rána mířila přímo do Jasona Steeleho, jenž ji vyrazil před sebe, kde mu odkopem pomohli spoluhráči v obraně.
79'
Hosté vyrazili do rychlého brejku, proti Matheusi Cunhovi Jason Steele hrubě nezvládl vyběhnutí až někam na 35 metrů od své branky, Cunha jej mohl jednoduše obejít, ovšem zahnal se až téměř k rohovému praporku, pak v pádu zakončoval daleko za domácí branku. Steele může být rád, že jeho ohromná hrubka nevedla k inkasování.
77'
Pedro Neto se uvolnil na pravém křídle, pak z ostrého úhlu mířil nepřesně ze vzdálenější tyč domácí branky.
75'
Z následné standardní situace domácí nijak nezahrozili.
73'
Joao Pedro si zřejmě ukopl míč za brankovou čáru, ovšem Max Kilman jej velmi neobratným zákrokem poslal k zemi a prohlíží si žlutou kartu.
72'
ze hřiště odchází James Milner, přichází Adam Webster.

James Milner dnes svým 633. zápasem v Premier League odskočil na druhém místě historické tabulky Ryanu Giggsovi a chybí mu pouhých dvacet na Garetha Barryho.
72'
ze hřiště odchází Pervis Estupiñán, přichází Adam Lallana.
70'
Joao Pedro dostal příliš dlouhou přihrávku od Pascala Grosse, hosté mohou vhazovat.
70'
ze hřiště odchází Mario Lemina, přichází Jean-Ricner Bellegarde.
68'
Ferguson u rohu pokutového území zakombinoval s Grossem, jeho centr nenašel před brankou Hinshelwooda, tomu je navíc máván těsný ofsajd.
67'
Pascal Gross přespříliš důrazně dohrál souboj s Pablem Sarabiou, hosté mohou rozehrávat volný kop ve středu hřiště.
65'
ze hřiště odchází Facundo Buonanotte, přichází Tariq Lamptey.
65'
ze hřiště odchází Danny Welbeck, přichází Evan Ferguson.
64'
Sarabia se uvolnil na pravé straně, pak ale nepřesně přihrával do pokutového území jen ke Gilmourovi.
62'
K Hinshelwoodově přihrávce z pravého křídla se nedostal Danny Welbeck, pak při snaze získat odražený míč fauloval Facundo Buonanotte.
60'
Centr Pedra Neta z pravého křídla Lewis Dunk nadrazil vysoko do vzduchu, pak si pro míč nekompromisně došel Jason Steele.
58'
Centr Pascala Grosse jen proletěl předbrankovým prostorem, navíc je Lewisi Dunkovi pískán faul za přistrčení Josého Sá.
57'
Po nepřesné souhře Estupiňána s Joaem Pedrem budou další rohový kop zahrávat domácí fotbalisté.
56'
Rohový kop Pabla Sarabii se odrazil ke Craigu Dawsonovi, ten ale nedokázal těžký kop z voleje sklopit a vysoko přestřelil domácí branku.
55'
Pedro Neto se prohnal po pravé straně hřiště, střílenou přihrávku před branku Jason Steele trochu šťastně kolenem srazil mimo branku.
55'
Craig Dawson se stává druhým žlutě napomenutým hráčem Wolves.
54'
Při rychlé akci domácích po pravé straně se na pravém křídle uvolnil Jay Hinshelwood a jeho přihrávku před branku si Max Kilman srazil míč na tyč vlastní branky!
52'
Joao Pedro se dravě probíjel do pokutového území, ovšem v klíčovou chvíli těsně před zakončením se mu skvěle vrhl pod nohy Nelson Semedo a srazil míč k Josému Sá. To byl zásadní zákrok portugalského beka.
51'
Grossův sražený centr zachytil José Sá, byť se německý záložník zlobil, že hostující brankář už zachytil míč za brankovou čárou a následovat by podle něj tedy měl rohový kop.
50'
Centr střílený přímo na branku José Sá vyrazil, míč se pak vrátil před branku, kde jej zblízka schytal přímo do obličeje Joao Pedro, navíc je domácím máván ofsajd. Brankář José Sá pak sportovně nabídl svoji lahev Joau Pedrovi, aby se mohl po tvrdém direktu vzkřísit.
49'
Estupiňánův centr odhlavičkoval za branku Max Kilman, rozhodčí Pawson pak zamezil domácím v rychle rozehraném rohu, neboť na trávníku se objevily dva míče.
48'
Podobně jako v úvodu prvního poločasu po úvodní možnosti Wolves přichází herní převaha Brightonu alespoň v podobě mnoha přihrávek ve středu pole a nepřesných centrů do pokutového území.
46'
Wolves zahrozili také okamžitě po úvodním výkopu druhého poločasu! Pedro Neto z pravé strany přihrál Matheusi Cunhovi do pokutového území, Cunhovu střelu Jason Steele vykopl, Cunha se pak probil i k dorážce, v tísni ale vysoko přestřelil.
46'
Po přestávce se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
První poločas souboje Brightonu s Wolves moc fotbalové zábavy nenabídl. Za to v závěru to na Amex Stadium jen vřelo, po konci prvního poločasu se hosté seběhli k trojici rozhodčích a horlivě diskutují s Craigem Pawsonem.
45+2'
45+2'
Hosté mohli jít do rychlého útoku, který ale zastavil hvizdem rozhodčí Pawson a ukazuje žlutou kartu Matheusi Cunhovi za zákrok na Billyho Gilmoura.
45+1'
Rozhodčí Pawson k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává dvě nastavené.
44'
Po střetu Craiga Dawsona s Billym Gilmourem to vře mezi lavičkami, za roztržku s domácím trenérem Robertem De Zerbim dostává žlutou kartu hostující trenér brankářů Neil Cutler.
43'
Matheus Cunha se od postranní čáry snažil najít před brankou Pedra Neta, přihrávka ale byla nepřesná a snadno si pro ni došel Jason Steele.
42'
Po souhře Billyho Gilmoura s Pascalem Grossem se u pokutového území dostal k míči naprosto osamocený Joao Pedro, ovšem nepřevzal míč dobře, pak střílel bez veškeré razance k hostujícímu brankáři.
42'
Buonanotte se ve středu hřiště ujal odraženého míče, následně byl faulován a domácí rychle rozehráli z místa přestupku.
40'
Průnik Joaa Pedra pravou stranou pokutového území končí nezdarem, domácímu útočníkovi se nepovedlo udržet míč ve hřišti a bude se kopat od branky Josého Sá.
38'
Estupiňán po levé straně pokutového území vysouval Milnera, tomu ale míč do zámezí ukopl Nelson Semedo.
37'
Po rozehrávce rohu nakrátko Estupiňán prudce centroval za vzdálenější tyč, kde Lewis Dunk neměl nejmenší šanci zkrotit vysoký nákop ve hřišti.
36'
Estupiňánův centr zablokoval Nelson Semedo, ekvádorský fotbalista marně signalizoval ruku Semeda, ta rozhodně byla u těla.
34'
Buonanotte po ztrátě míče podrazil Totiho Gomese.
34'
Hostující snaha ale záhy skončila ztrátou míče Maria Leminy, další centr Milnera se neujal, Brighton se ale ujal odraženého míče a pokračuje v útočné souhře.
33'
Wolves se rozestavili na útočné polovině a předávají si míč z nohy na nohu, zatím ale daleko od pokutového území.
31'
V průběhu předchozí útočné akce byl zřejmě loktem zasažen Matheus Cunha a skácel se na trávník, rozhodčí Pawson ale situaci nijak neřešil.
30'
Při rychlém přechodu hostů do útoku si obrovské množství prostoru na levém křídle našel Pedro Neto, po jeho přihrávce ale velmi nepřesně střílel Pablo Sarabia.
28'
Z třetího rohu Brighton nijak nezahrozil a bude se kopat od branky Josého Sá.
27'
Hinshelwoodův centr srazil Matt Doherty na další rohový kop Brightonu.
26'
Pervis Estupiňán rozehrál rohový kop nakrátko, míč se posléze dostal ke Gimourovi, jemuž se centr nepovedl a Wolves odehráli míč do středu hřiště.
26'
Centr Pascala Grosse před Josém Sá hlavičkoval van Hecke, José Sá ale ještě stačil míč vyrazit nad branku.
24'
Billy Gilmour si na levém křídle vynutil faul Maria Leminy, následovat bude standardní situace pro Seagulls.
22'
Tentokrát rychle zaútočili hosté, Pedro Neto ale zpoza pokutového území mířil zhruba půl metru vedle branky Brightonu.
22'
Brighton se vzápětí rozběhl do přečíslení ve čtyřech proti třem, Milnerova přihrávka zleva ale neprošla před branku na Joaa Pedra.
22'
Semedo si zaběhl na pravé křídlo na Leminovu přihrávku, s následnou přihrávkou před branku si poradila domácí defenziva.
20'
Po zákroku Lewise Dunka se těžce zvedá na nohy Pablo Sarabia, Vlci budou rozehrávat u středové čáry.
18'
Brighton se usadil na útočné polovině, od pokutového území se ale domácí vrátili zpět ke středu hřiště.
17'
Pascal Gross hledal v pokutovém území Dannyho Welbecka, ten ale byl ubráněn Semedem, navíc včas ze své branky vyběhl José Sá.
15'
Po chybě Gilmoura v rozehrávce se do pokutového území dostal Matheus Cunha, pak přihrával patičkou před branku, Thomas Doyle ale trochu zaváhal a blíže k míči už měl Jason Steele.
13'
Po Cunhově přihrávce se k pokutovému území rozběhl Pedro Neto, pak ale nepřesně hledal před brankou zpátky Matheuse Cunhu.
12'
Po rohovém kopu a prodloužení na vzdálenější tyč se v pádu dostal k hlavičce Facundo Buonanotte a jeho hlavičku odkopl z brankové čáry Thomas Doyle!
11'
Danny Welbeck napřáhl zpoza pokutového území a jeho tečovaná rána proletěla nad břevnem.
10'
Už se znovu hraje pod taktovkou domácích, ti se snaží přejít středovou čáru.
8'
Pablo Sarabia možná chtěl od praporku zakončovat přímo na branku, ovšem velmi nepovedeně nasměroval míč daleko za ni. To může kandidovat na jeden z nejhorších rohových kopů v historii Premier League.
8'
Po rychlém přechodu hostů do útoku Dohertyho pas před branku srazil Lewis Dunk na první rohový kop zápasu.
7'
Joao Pedro na levém křídle posunul míč do běhu Gilmourovi, jeho nadýchaný centr nanašel před brankou Dannyho Welbecka.
6'
Po přízemním centru z levé strany Craig Dawson nepustil k zakončení Joaa Pedra.
5'
Hinshelwoodův centr prodloužil van Hecke k zadní tyči, kde se do zakončení neúspěšně tlačil James Milner, ubránil jej důsledný Mario Lemina.
4'
Estupiňánův centr před Joaem Pedrem odkopl připravený Toti Gomes, domácí se ale zase ujali odraženého míče a přihrávají si na útočné polovině.
2'
Milnerův centr z levé strany postrádal přesnost, míč doputoval k portugalskému brankáři Josému Sá.
1'
Hosté se okamžitě po úvodním výkopu vrhli do útoku, přízemní střela Pabla Sarabii zpoza pokutového území končí u Jasona Steeleho.
1'
Úvodního výkopu se ujali v netradičních červených dresech hrající Vlci, domácí Racci oblékli svoji obvyklou modro-bílou kombinaci.
1'
Trojice rozhodčích v čele s Craigem Pawsonem přivedla fotbalisty na hrací plochu, úvodní výkop se pomalu blíží.

Brighton & Hove Albion: Steele – Hinshelwood, Dunk (C), van Hecke, Estupiñán – Groß, Gilmour, Milner – Buonanotte – Welbeck, Pedro.
Náhradníci: Verbruggen – Baker-Boaitey, E. Ferguson, Baleba, Lallana, Moder, Paupion, Webster.
Trenér: Roberto De Zerbi

Wolverhampton Wanderers: Sá – Kilman (C), Dawson, T. Gomes – Semedo, Doyle, Lemina, Doherty – Sarabia, P. Neto – Cunha.
Náhradníci: Bentley – H. Bueno, Bellegarde, S. Bueno, N. Fraser, Griffiths, Hodge, Chirewa, Mosquera.
Trenér: Gary O'Neil

Rozhodčí: Pawson – Perry, Meredith.
Wolverhampton Wanderers

Wolves čekají na ligové utkání ještě od minulého roku, naposledy odehráli zápas Premier League s Evertonem 30. prosince, Toffees tehdy s přehledem porazili 3:0. V novém roce se dvakrát střetli s Brentfordem v FA Cupu. Nejdříve na trávníku soupeře uhráli remízu 1:1, v domácím pak rovněž remizovali 2:2, dramatický duel pak rozsekl v páté minutě nastavení prvního prodloužení z penalty Matheus Cunha. Ve čtvrtém kole je pak za týden v neděli čeká lokální derby na hřišti West Bromwich Albion.

V Premier League vlkům parádně vyšel závěr kalendářního roku. Na Štědrý den zdolali 2:1 Chelsea, pak vyhráli na Brentfordu ligový zápas 4:1 a o výhře 3:0 nad Evertonem už byla řeč.

Vlkům chybí potrestaný Joao Gomes, s reprezentací jsou Rayan Ait-Nouri, Boubacar Traoré, Hwang Hee-chan. Zejména poslední jmenovaný je obrovským oslabením, neboť sám vstřelil deset z celkových třiceti ligových branek Wolves.
Brighton & Hove Albion

Pro Brighton se jedná o první soutěžní utkání po více než dvou týdnech, naposledy uspěl 6. ledna v utkání 3. kola FA Cupu na trávníku Stoke, díky čemuž si příští týden zahraje v nejstarší klubové soutěži světa na trávníku Sheffieldu United, posledního týmu Premier League.

V ní si Brighton vede zatím solidně, když do tohoto duelu vstupuje z osmé pozice se zisem 31 bodů z dosavadních dvaceti utkání. V posledních pěti kolech si Racci připsali jediné vítězství, když na domácím trávníku zdolali Tottenham 4:2, v dosud posledním ligovém utkání pak na startu nového roku uhráli bezbrankovou remízu na West Hamu, když nedokázali využít výraznou herní převahu.

Roberto De Zerbi se musí obejít bez Simona Adingry a Kaoruho Mitomy, oba reprezentují své národy na africkém, resp. asijském šampionátu. Do plného tréninku se po zranění ještě nvrátil Solly March, mimo hru zůstávají Joel Veltman, Tariq Lamptey, Julio Enciso a Ansu Fati, všichni budou chybět minimálně do února.
Hezký večer při sledování přenosu utkání 21. kola anglické Premier League, Brighton na svém Amex Stadium přivítá Wolverhampton a uvidíme souboj dvou celků ze středu tabulky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.