Premier League - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Burnley : Newcastle - 4. května 2024   16:00

Před zápasem
0:0
(-:-)

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Vzájemný zápas

Poslední měření obou celků nabídlo na podzim 7. kolo Premier League, v St. James Parku se z domácího vítězství radoval Newcastle United. Na branku Miguela Almiróna v 1. poločase navázal gólem z penalty ve druhém dějství Alexander Isak a upravil tak skóre na konečných 2:0.
Z posledních pěti ligových duelů se vždy z výhry radovali hráči Newcastlu.
Newcastle United přicestuje na půdu Burnley jako sedmý tým tabulky, se ziskem 53 bodů tak Straky zaostávají pouhý bodík za Manchesterem United, který drží poslední pohárovou pozici. Svěřenci Eddieho Howa zažívají sezonu nahoru dolů, po ne příliš povedeném startu do soutěže, vinou také těžkých zápasů v Champions League, ale mají jejich výkony v poslední době vzestupnou tendenci. Většinu svých bodů ale získali Straky před vlastními fanoušky, na hřištích soupeřů zatím zapsali pouze 14 bodů a to je jeden z důvodů, proč nejsou v tabulce výše. Na prohru 2:0 z půdy Crystal Palace ale hráči Newcastlu skvěle zareagovali minulé ligové kolo, kdy doma rozstříleli 5:1 poslední Sheffield United. Po vyrovnaném prvním poločase rozhodli utkání čtyřmi góly ve druhé půli.
Nejlepším střelcem týmu je s 19 góly ve 26 zápasech švédský sniper Alexander Isak, který se tak řadí k nejlepším kanonýrům celé soutěže. Mladý křídelník Anthony Gordon má na svém kontě 10 gólů. Mezi další tahouny týmu pak patří brazilský záložník Bruno Guimaraes.
Burnley se v tabulce Premier League nachází na sestupové, 19. pozici se ziskem 24 bodů. Svěřenci belgického lodivoda Vincenta Kompanyho ale ztrácejí na Nottingham, který drží poslední nesestupové místo, pouhé 2 body a tak je cesta k záchraně pořád otevřená. The Clarets potřebují sbírat body hlavně v domácím prostředí, na Turf Moor ale doposud v sezoně získali pouze 10 bodů a jsou v tomto ohledu se Sheffieldem nejhorším celkem ligy. Minulé ligové kolo vybojovalo Burnley důležitý bod za remízu 1:1 na půdě Manchesteru United, když vyrovnávací branku vstřelil v 88. minutě z pokutového kopu Zeki Amdouni. Ten je s 5 góly jeden z nejlepších střelců týmu, stejný počet branek pak zaznamenali také Jacob Bruun Larsen a Lyle Foster. Po svém příchodu na hostování z Chelsea si připsal 4 góly ve 13 zápasech David Datro Fofana.
Hezké sobotní odpoledne všem fanouškům toho nejlepšího ostrovního fotbalu! Je před námi utkání 36. kola Premier League, domácí Burnley FC přivítá na Turf Moor Newcastle United.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.