Premier League - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Crystal Palace : Brighton - 21. prosince 2023   21:00

Crystal Palace
45' Ayew (Olise)
1:1
(1:0)
Brighton
82' Welbeck  (Groß)
Henderson – Clyne, J. Andersen, Guéhi (C), Mitchell – C. Richards, Lerma – Olise, Hughes (59. Ozoh), Ayew (70. Eze) – Mateta.
Matthews – Ahamada, Ebiowei, França, Riedewald, Schlupp, Tomkins.
John Brooks
Selhurst Park, Londýn
Brighton
Verbruggen – Hinshelwood (75. Lallana), van Hecke, Dunk (C), Igor – Baleba (46. Buonanotte), Groß – Adingra (46. Welbeck), Gilmour, Mitoma (83. Moder) – Pedro.
Steele – Dahoud, E. Ferguson, Kavanagh, Milner.

Domácí to zvládli alespoň za bod. Byla to pro ně ale pořádná fuška. Hosté totiž dokázali po změně stran vyrovnat na 1:1 a od té doby se hráči Crystal Palace pouze bránili. Další gól ale již nedostali a utkání tak končí dělbou bodů.
90+5'
90+5'
Centr Jan Paul van Heckeho byl zblokovaný. U míče jsou ale nadále hosté.
90+4'
Hosté se pokoušejí ještě o úplně poslední závěrečný nápor. Domácí se zuby nehty brání.
90+2'
Domácí se v závěru zápasu pouze brání. Hraje se výhradně na jejich polovině.
90'
Dean Henderson dostal žlutou kartu za zdržování při odkopu.
89'
Dean Henderson nyní obrovsky chyboval a jen malý kousek chyběl ke gólu na 1:2. Centr do vápna Henderson pouze boxoval a míč poslal přímo do hlavy Dannyho Welbecka, od kterého se balon odrazil asi tak dva metry vedle opuštěné brány.
89'
Hráči Brightonu hodně drží balon a postupným útokem se blíží k bráně soupeře.
87'
Zápas spěje do finále a vypadá to, že o vítězství budou více bojovat hosté.
85'
Další útočnou akci hostů zastavil faulem za žlutou kartu Ozoh.
84'
Jan Paul van Hecke si naběhl až do vápna soupeře, kde po kontaktu s protihráčem padl k zemi. Pokutový kop se opět nepíská.
83'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion:
ze hřiště odchází Kaoru Mitoma, přichází Jakub Moder.
82'
Brighton právě vstřelil branku!
A je srovnáno. Z pravé strany odcentroval Pascal Gross a hlavou zakončující DANNY WELBECK nedal gólmanovi šanci. Míč totiž poslal přesně pod spojnici břevna a tyče a tam neměl šanci Dean Henderson dosáhnout – 1:1!
81'
Po centru z pravé strany zkoušel bez přípravy z voleje pálit Kaoru Mitoma. Balon trefil slušně, ale poslal ho přesně do míst, kde stál domácí brankář.
80'
A další zakončení domácích. Z hranice vápna to zkusil tvrdou ranou Jean-Philippe Mateta, jenže míč poslal asi metr nad břevno hostující brány.
79'
Po rohu to byl znovu Eberechi Eze, kdo se snažil bez přípravy zakončit. Balon ale poslal nad bránu.
78'
Do střelecké pozice se na levé straně dostával Eberechi Eze, jenže nohu do zakončení mu vložil Jan Paul van Hecke. Následuje roh.
77'
Domácím se nyní daří držet balon daleko od brány, a to je přesně to, co nyní potřebují.
75'
ze hřiště odchází Jack Hinshelwood, přichází Adam Lallana.
73'
Domácí se očividně již nikam nebudou hnát. Do konce zápasu chybí něco okolo dvaceti minut a Crystal Palace bude chtít hlavně uhájit jednobrankový náskok.
71'
Za obranu si chtěl naběhnout Pedro, jenže byl až příliš za defenzivní linií a je mávaný a pískaný ofsajd.
70'
Střídání v týmu Crystal Palace FC:
ze hřiště odchází Jordan Ayew, přichází Eberechi Eze.
70'
Po rychlém protiútoku to vypadalo tak, že domácí získají rohový kop. Jenže hlavní rozhodčí viděl ještě teč domácího obránce Mitchella a nakonec je z toho tedy odkop.
68'
Dean Henderson nyní nadvakrát neudržel balon ve svých rukavicích. Jenže ve zmatcích uvnitř vápna nedokázal nikdo z hostů poslat míč mezi tři tyče.
67'
Opět jsou to hosté, kdo je teď u balonu. Domácí se musí bránit.
65'
Teď měl ale vyrovnání na kopačce Jack Hinshelwood, ke kterému propadl centr z levé strany. Na zadní tyči se snažil zakončit pod břevno, zamířil ale vysoko nad.
63'
Stále stejný obraz hry. Hosté jsou teď aktivnější, domácí obrana ale vypadá zkonsolidovaně.
61'
Hosté se sice snaží více než v prvním poločase, avšak zatím stále tahají za kratší konec provazu.
59'
ze hřiště odchází Will Hughes, přichází David Ozoh.
58'
Centr do vápna posílal Michael Olise, hosté se ale bez větších problémů ubránili.
58'
Igor zastavil u lajny Oliseho. Bylo to v dobré pozici, a tak následuje další žlutá karta.
57'
Tempo hry se ale zajímavě zvyšuje. Ve druhém poločase má fotbal grády.
56'
Jack Hinshelwood při snaze zakončit kopl do země, toto nebyl pokutový kop.
55'
Jack Hinshelwood padl v pokutovém území domácího celku! Hlavní rozhodčí ukazuje na odkop od brány.
54'
Po centru do vápna se k hlavičce dostal Lewis Dunk, z dobré pozice ale mířil mimo. A navíc, i kdyby dal gól, tak by se patrně pískal útočný faul.
53'
Tyrick Mitchell dostal žlutou kartu za faul na vlastní polovině.
51'
Gross poslal balon do vápna na Dannyho Welbecka, jeho hlavičku zblokoval hrudí Jordan Ayew. To byla ale velmi slušná šance hostů!
50'
Pascal Gross hledal ve vápně Pedra, ten vybojoval alespoň roh.
50'
Will Hughes fauloval rozběhnutého Pascala Grose a je z toho žlutá karta pro domácího hráče.
48'
Ve vápně byl nyní držený Will Hughes, na pokutový kop pro domácí to bylo ale málo.
48'
Centr do vápna posílal opět Michael Olise. Gólman Bart Verbruggen neudržel míč v rukavicích a vypadalo to na velký závar a šanci domácích. Nakonec byl ale odmávaný a odpískaný ofsajd.
47'
Domácí začali aktivně a hned budou kopat rohový kop.
46'
ze hřiště odchází Simon Adingra, přichází Danny Welbeck,
ze hřiště odchází Carlos Baleba, přichází Facundo Buonanotte.
46'
Máme za sebou první poločas zápasu mezi Crystal Palace a Brightonem. V úvodu zápasu byli aktivnější hosté, kteří měli i několik zajímavých náznaků šancí. Pak ale přebrali iniciativu domácí a stále více se hrálo před bránou Barta Verbruggena. Ten navíc v samém závěru chyboval v rozehrávce a po centru Oliseho hlavou skóroval Jorda Ayew.
45+1'
45'
Crystal Palace právě vstřelil branku!
Hosté byli nyní při rozehrávce na vlastní polovině až příliš bohorovní. Gólman Bart Verbruggen chyboval v rozehrávce, míč se dostal k Michaelovi Oliseovi a po jeho centru se prosadil JORDAN AYEW.
43'
Pascal Gross poslal do vápna velmi zajímavý centr do vápna soupeře. Hlavou se snažil zakončovat Jack Hinshelwood, jenže pár centimetrů mu chybělo.
41'
První poločas spěje ke svému konci a stav zápasu je zatím nerozhodný 0:0. U balonu jsou teď hosté.
39'
Na druhé straně zkusil vystřelil Pascal Gross, gólman Dean Henderson nepředvedl úplně sebejistí zákrok. Míč ale vyrazil a domácí se ubránili.
37'
Další pas na hranici vápna mířil na Matetu, tomu ale k míči chyběl kus. Zakončení jsme další tedy neviděli.
35'
Domácí si nyní vytvořili velký tlak. Dokonce i několikrát v krátkém sledu zakončili, jenže všechny pokusy zblokovala defenziva a Bart Verbruggen si další zákrok nepřipsal.
33'
Následný rohový kop zahrával opět Olise. Centr do vápna mířil na Matetu, jehož hlavička byla ale slabá a gólman Verbruggen v pohodě zasáhl.
33'
Michael Olise se dostal ještě k jednomu centru, který byl o poznání nebezpečnější. Míč na roh prodloužil van Hecke.
32'
Michael Olise poslal do vápna střílený centr, hosté se ale ubránili.
31'
Hostující Baleba nyní fauloval kousek vedle vlastního velkého vápna. Dostává žlutou kartu a je z toho nebezpečná standardka pro domácí.
29'
Jean-Philippe Mateta teď úplně zbytečně na polovině hřiště zakopl balon po odpískání. Dostává žlutou kartu.
27'
Zpoza vápna vystřelil Jean-Philippe Mateta. Jeho polovysoký pokus v pohodě lapil gólman Bart Verbruggen.
25'
Máme za sebou značnou část prvního poločasu a zatím jsme nic zásadního v zápase neviděli.
23'
Michael Olise byl znovu u balonu a tentokrát vnikl až do vápna Brightonu. Jenže proti němu stál Igor, který situaci dobře ustál a pokus o přihrávku Oliseho zblokoval.
21'
Domácím se zatím opravdu moc nedaří. Když už se hráči Crystal Palace dostanou k míči, mají poměrně velké problémy překročit půlící čáru.
19'
První opravdu nebezpečné zakončení zaznamenali hosté. Simon Adingra se dostal k míči na pravé straně velkého vápna, vystřelil tvrdě, avšak gólmana Hendersona nepřekonal.
17'
Ve vápně soupeře se dostal k míči hostující Pascal Gross, byl ale zablokovaný a nikoho ze spoluhráčů neměl šanci najít.
16'
Zatím se nehraje v nijak závratném tempu. Sledujeme spíše taktický boj, ve kterém nikdo nechce udělat chybu.
13'
Michael Olise měl na pravé straně hodně prostoru. Jeho střílený centr měl miřit na Jean-Philippe Matetu, ten byl ale dobře pokrytý.
11'
K balonu se dostali domácí fotbalisté. Zatím ale kombinují jen na vlastní polovině.
10'
Zatím se hraje mezi šestnáctkami. Na opravu nebezpečné zakončení na jedné nebo druhé straně zatím čekáme.
7'
Už se zdálo, že se hosté dostanou na vlastní polovině pod tlak soupeře. Snad všichni hráči Brightonu ve středu pole se zapojili do rychlé narážečky, díky které se dostali mimo nebezpečí.
6'
Hosté byli znovu u balonu, avšak v ofsajdu byl nyní João Pedro, a tak si na míč sáhnou domácí.
4'
Pascal Gross zkusil vystřelit levačkou. Míč se dost možná dotkl nohy Joachima Andersena, avšak rohový kop z toho není.
3'
Domácí fotbalisté si dobré dvě minuty nesáhli na balon. Hosté kombinují a postupným útokem se blíží k bráně soupeře.
2'
Hosté se dostali k míči a kombinují na vlastní polovině.
1'
O výkop se postarali domácí fotbalisté.
1'
Vše je připraveno k výkopu, zápas může začít.
Hráči obou týmů nastupují za doprovodu rozhodčích na hrací plochu.

Crystal Palace FC: Henderson – Clyne, J. Andersen, Guéhi (C), Mitchell – C. Richards, Lerma – Olise, Hughes, Ayew – Mateta.
Náhradníci: Matthews – Ahamada, Ebiowei, Eze, França, Ozoh, Riedewald, Schlupp, Tomkins.
Trenér: Roy Hodgson

Brighton & Hove Albion: Verbruggen – Hinshelwood, van Hecke, Dunk (C), Igor – Baleba, Groß – Adingra, Gilmour, Mitoma – Pedro.
Náhradníci: Steele – Buonanotte, Dahoud, E. Ferguson, Kavanagh, Lallana, Milner, Moder, Welbeck.
Trenér: Roberto de Zerbi

Rozhodčí: J. Brooks.
Brighton je na tom přeci jen o něco lépe než jeho dnešní soupeř. Tým vedený trenérem Robertem De Zerbim je v tabulce na devátém místě a na kontě má o devět bodů více než jeho dnešní soupeře. Brighton byl navíc úspěšný v Evropské lize, kde vyhrál svou základní skupinu a na jaře tak bude bojovat ve vyřazovací části.
Domácí fotbalisté Crystal Palace budou dělat vše pro to, aby dnes vyhráli. V posledních kolech se jim totiž vůbec nedaří a není tak divné, že klesli v ligové tabulce až patnácté místo. Crystal Palace nevyhrál již šest ligových zápasů v řadě, v tomto období navíc získal pouhé dva body za remízy. O to cennější je ale remíza z minulého víkendu, kdy tým trenéra Roye Hodgsona remízoval 2:2 na půdě Manchesteru City!
Hezký předvánoční večer všem fotbalovým fanouškům při sledování online reportáže ze zápasu 18. kola anglické Premier League. V rámci této online reportáže budeme sledovat souboj domácího Crystal Palace proti hostujícímu Brighton & Hove Albion.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.