Premier League - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester Utd. : Tottenham - 14. ledna 2024   17:30

Manchester Utd.
3' Höjlund  • 40' Rashford (Höjlund)
2:2
(2:1)
Tottenham
19' Richarlison  (Porro) • 46' Bentancur  (Werner)
An. Onana – Wan-Bissaka, Varane, Evans (63. L. Martínez), Dalot – Eriksen (58. McTominay), Mainoo – Garnacho, Fernandes, Rashford (88. Antony) – Höjlund.
Bayındır, Heaton – Casemiro, Kambwala, Pellistri.
Brooks – Smarth, Greenhalgh
Old Trafford, Manchester
Tottenham
Vicario – Porro, van de Ven (89. Emerson Royal), Romero, Udogie – Skipp (85. Drăgușin), Bentancur, Højbjerg – Br. Johnson, Richarlison, Werner (80. Gil).
Austin, Forster – Dorringhton, Donley, Santiago.

Souboj Manchesteru United s Tottenhamem skončil zaslouženou remízou 2:2, byť blíže k vítězství nakonec měli domíácí.

Domácí během prvního poločasu dvakrát vedli díky brankám Höjlunda a Rashforda, Spurs vyrovnali díky Richarlisonovi v úvodním dějství a v první minutě druhého poločasu po trefě Bentancura.

Výrazně aktivnější byl Tottenham, který měl i třináct rohových kopů, ovšem v poslední minutě nastaveného času mohl a vlastně i měl rozhodnout Scott McTominay, ovšem v obrovské příležitosti hlavou přestřelil branku.
Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 7:7. Rohy: 8:13. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 8:5.
90+5'
90+5'
Garnacho parádním centrem posadil míč na hlavu naprosto osamoceného Scotta McTominaye, ten v ohromné šanci přestřeluje branku!
90+3'
S centrem Dioga Dalota od pravé postranní čáry si hravě poradil Guglielmo Vicario.
90+1'
Porrův centr odvrátil Varane za postranní čáru, hosté rychle vhodili míč zpět do hry.
90+1'
Rozhodčí Brooks oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.
90'
Bruno Fernandes byl faulován po odehrání míče, domácí rozehrávají ve středovém kruhu.
89'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur:
ze hřiště odchází Micky van de Ven, přichází Emerson Royal.
88'
Střídat zřejmě bude muset i Tottenham, neboť svalové problémy trápí Mickyho van de Vena.
88'
Střídání v týmu Manchester United:
ze hřiště odchází Marcus Rashford, přichází Antony.
87'
Přízemní centr Bryana Gila mířil na paty Richarlisonovi, Aaron Wan-Bissaka odkopl míč do hloubi pole.
86'
Střílený centr Bruna Fernandese je sražen za protější postranní čáru.
85'
ze hřiště odchází Oliver Skipp, přichází Radu Drăgușin.
85'
Pedru Porrovi je pískán velmi přísný faul na Marcuse Rashforda hned vedle vlastního pokutového území, to může být nebezpečná standardní situace pro Red Devils.
83'
Porro tentokrát zahrál rohový kop při zemi, nikoho v bílém ale před brankou nenašel.
82'
Po Skippově přihrávce si Brennan Johnson od rohu pokutového území navedl míč na levačku, následná střela byla zablokována.
81'
Garnacho se snažil vysunout za hostující obranu Marcuse Rashforda, tomu se ale nepovedlo zpracovat přihrávku svého spoluhráče.
80'
ze hřiště odchází Timo Werner, přichází Bryan Gil.
80'
Po dalším rohu je McTominayovi pískán nedovolený zákrok na Richarlisona.
79'
Centr z levé strany Destiny Udogie uklidil za brankovou čáru, následovat bude další rohový kop Manchesteru United.
79'
Na snaze obou týmů je cítit, že by rády vyhrály, zatím ale v jejich souhrách chybí potřebná kvalita.
78'
Fernandesův centr od praporku nebyl úspěšný a dopředu už zase mohou Kohouti.
77'
Richarlison byl atakován Martínezem na hraně pravidel, rozhodčí Brooks nechal ve hře pokračovat, čehož domácí využili k rychlému přechodu do útoku a po Garnachově centru vybojovali rohový kop.
75'
Porro se průnikovou přihrávkou snažil rozběhnout Richarlisona, ten ale dostal příliš prudký míč.
74'
Oliver Skipp posunul míč po pravé straně k Johnsonovi, jeho centr doletěl přímo do náruče Andrého Onany.
73'
Pro Fernandesův nákop do pokutového území si došel Vicario a rychle rozehrál na své spoluhráče.
72'
Rashford se z útočné poloviny vracel na vlastní z ofsajdového postavení, které se proměnilo v aktivní ofsajd, rozehrávat mohou hosté.
70'
Porrův rohový kop nebezpečně propadl před brankou, nikdo v bílém se ale do zakončení nedostal.
69'
Porrův rohový kop McTominay odvrátil ke Skippovi, jeho střela je sražena na již dvanáctý roh Spurs.
68'
Po přenesení hry Pedra Porra z levého křídla vnikl do pokutového území Timo Werner, Diogo Dalot mu ukopl míč na další rohový kop.
66'
Udogie po předchozím souboji vstal, ovšem po dalším souboji s McTominayem zůstal ležet na trávníku a Werner odehrál míč do zámezí, aby jeho spoluhráč mohl být ošetřen.
65'
Destiny Udogie byl přistrčen Garnachem u rohu pokutového území, odpískání faulu se ale nedočkal.
63'
Centr Dioga Dalota z pravého křídla si pohlídal Guglielmo Vicario a jednoduše stáhl míč ze vzduchu.
63'
ze hřiště odchází Jonny Evans, přichází Lisandro Martínez.
62'
Scott McTominay je zatím nejlepším ligovým střelcem Manchesteru United s pěti brankami, teď se snažil o šestou, přízemní střela ze střední vzdálenosti ale postrádala přesnost.
61'
Už desátý rohový kop Tottenhamu z předbrankového prostoru odvrátil Raphael Varane. Domácí jsou v rozích zatím na počtu šesti.
60'
Pokračujeme ve sbírání rohových kopů, tentokrát byl sražen centr Brennana Johnsona.
60'
Fernandesův roh přeletěl všechny fotbalisty před Vicariem, v držení míče už je zase Tottenham.
59'
Höjlund se na levé straně šikovně dostal kolem van de Vena, následné přihrávce před branku postrádala přesnost, ovšem po nesouladu v komunikaci mezi Udogiem a Vicariem hostující levý bek odehrál míč na rohový kop.
58'
ze hřiště odchází Christian Eriksen, přichází Scott McTominay.
58'
Porro nakonec zahrával hned dva rohy v rychlém sledu, po tom druhém z voleje střílel Timo Werner, z těžké pozice ale mířil nad branku.
57'
Nápor Tottenhamu přetrávává, Richarlison vybojoval další rohový kop v souboji s Raphaelem Varanem.
56'
Porrův centr od praporku mířil jen do míst, kde kraloval Jonny Evans.
55'
Porrův centr ze standardní situace Bruno Fernandes odvrátil jen na rohový kop, hrozba před Onanou přetrvává.
55'
Richarlison se na pravém křídle dostal k míči přes Eriksena, ten pak Brazilce přidržel a píská se proti domácím.
53'
Timo Werner se rozběhl podél levé postranní čáry, následnou přihrávku před branku Jonny Evans srazil k Onanovi.
52'
Při další útočné akci Spurs zakončoval z levé strany Richarlison, jeho přízemní střele ale chyběla potřebná razance, aby výrazněji zaměstnala Andrého Onanu.
52'
Po rozehrávce nakrátko se následný centr neujal a už se hraje ve středu hřiště.
51'
Tottenham na levé straně vybojoval rohový kop, hostující hlavičkáři už míří před Andrého Onanu.
49'
Na přetažený centr Brennana Johnsona si u vzdálenější tyče naskakoval Richarlison, před ním v poslední chvíli stačil zasáhnout Diogo Dalot.
48'
Richarlison v souboji s Evansem vybojoval autové vhazování, hosté vhazují na útočné polovině.
46'
Tottenham právě vstřelil branku! Po padesáti sekundách druhého poločasu je vyrovnáno! Timo Werner z levého křídla přihrál do pokutového území rozběhnutému RODRIGOVI BENTANCUROVI, jenž jednoduše proběhl až k brance a zblízka prostřelil Onanu pod břevno!
46'
Po přestávce se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
Po velmi zajímavém prvním poločase Manchester United vede nad Tottenhamem 2:1, k čemuž svými brankami přispěli Rasmus Höjlund a Marcus Rashford, za Tottenham po rohovém kopu vyrovnal na 1:1 Richarlison.

Hosté byli v prvním poločase aktivnější, ovšem kromě vstřelené branky už dokázali výrazně zahrozit jen břevnem Cristiana Romera v samém závěru prvního poločasu.
45+4'
45+4'
Rasmus Höjlund si prohlíží žlutou kartu poté, co hostům bránil v rozehrávce volného kopu ve středu hřiště.
45+3'
Další centr Porra se odrazil k Höjbjergovi, ten ze střední vzdálenosti pálil nepřesně.
45+2'
Po rohovém kopu Pedra Porra se do vzduchu zavěsil Cristian Romero a zblízka prudkou hlavičkou orazítkoval břevno!
45+2'
Nepovedená střela Bruna Fernandese mířila vysoko nad branku Guglielma Vicaria.
45+1'
Rozhodčí Brooks k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává tři nastavené.
45'
Skipp uvolnil na levé straně Tima Werenra, Němec si navedl míč do pokutového území, pak levačkou pálil výrazně nepřesně.
43'
Po souhře Fernandese s Höjlundem se do další šance tlačil Rashford, z levé strany pokutového území se mu ale nepovedlo vystřelit.
42'
Höjbjergův pas na levou stranu byl příliš prudký, bude se kopat od branky Andrého Onany.
40'
Manchester United právě vstřelil branku! Bruno Fernandes přihrál do pokutového území MARCUSI RASHFORDOVI, ten si narazil míč s Rasmusem Höjlundem, vtěsnal svoji střelu mezi nohy Mickyho van de Vena a přesnou ranou k tyči vrací vedení na stranu Manchesteru United!
39'
Na Wan-Bissakův centr nedosáhl Höjlund, Udigoie pak šťastně odehrál míč do tyče vlastní branky. Nutno dodat, že Höjlund naskakoval z ofsajdu a dalo se mluvit o zapojení do hry.
38'
Po souhře s Wernerem neprošla přihrávka Udogieho z levého křídla před domácí branku.
36'
Höjlundovi se povedlo posunout míč do pokutového území na Fernandese, tomu ale včas ukopl míč od kopačky pozorný Bentancurt.
34'
Nepřesný centr Pedra Porra Diogo Dalot sklepl k Andrému Onanovi.
32'
Marcus Rashford neúspěšně pronikal po levém křídle, od míče jej dokázal odstavit Pedro Porro.
31'
Fernandesův rohový kop chtěl prodloužit před branku Dalot, hosté si s tímto počinem věděli rady.
31'
Aaron Wan-Bissaka průnikem po levé straně hřiště vybojoval rohový kop pro United.
30'
Rashford dostal výborný pas na levé křídlo, následný centr ukryl do své náruče Guglielmo Vicario.
30'
Čtvrtou střelu Tottenhamu na branku zapisuje do statistik Brennan Johnson, střele z ostrého úhlu ale chyběla potřebná razance, aby výrazněji zaměstnala Onanu.
29'
Na střelecké pokusy je to 2:6 z pohledu United, na bránu 1:3.
27'
Porro na útočné polovině vystihl nepřesnou rozehrávku domácích, ovšem nepovedlo se mu posunout míč do běhu na Brennana Johnsona.
25'
Další žlutou kartu dostává Rodrigo Bentancur, ten je potrestán za odkopnutí míče po zapískání.
24'
John Brooks uděluje první žlutou kartu zápasu Wan-Bissakovi za pořádně ostrý skluz pod nohy Brennana Johnsona.
24'
Další střelecký pokus Wernera byl tentokrát zablokován, Tottenham se ale zase ujal odraženého míče.
22'
Timo Werner z dálky pálil vysoko nad domácí branku, odkopu se ujme André Onana.
21'
Tottenham hraje s míčem ve středu hřiště a snaží se najít cestu k soupeřově pokutovému území.
19'
Tottenham právě vstřelil branku! Po rohovém kopu Porra Wan-Bissaku přeskočil RICHARLISON a přesnou hlavičkou ke vzdálenější tyči nedal Onanovi nejmenší šanci zasáhnout!
18'
Další z řady rohových kopů tentokrát bude mít Tottenham, to poté, co Evans zablokoval centr Udogieho.
17'
Centr Bruna Fernandese od praporku k přední tyči postrádal potřebnou kvlaitu.
16'
Mainoo přenesl hru na levou stranu na Rashforda, jeho přihrávka před branku je sražena na rohový kop.
14'
Eriksenovi rohový kop moc nevyšel, hosté se bez potíží ubránili.
14'
Garnacho pronikl po pravém křídle, k centru jej nepustil Udogie, jenž sice nebezpečným, avšak čistým skluzem Garnachovi míč ukopl na rohový kop pro domácí.
13'
Pedro Porro zahrával rohový kop také z opačné straně, před brankou odvrátil nebezpečí Wan-Bissaka, při další útočné snaze Tottenhamu je ofsajd u postranní čáry máván Brennanu Johnsonovi.
12'
Po rohovém kopu se k hlavičce dostal Bentancur, ten už překonal Onanu, kamerunského brankáře ale dokázal na brankové čáře zastoupit Diogo Dalot!
11'
Po centru z pravé strany se k hlavičce dostal Timo Werner, bránící Jonny Evans ji srazil mimo branku.
9'
Střeleckou pozici si u pokutového území domácích našel Pedro Porro, jeho střelu ale bez problémů ukryl do své náruče André Onana.
8'
Eriksenův prudký přetažený centr z rohového kopu našel Marcuse Rashforda, jeho střela z voleje zamířila zhruba dva metry za vzdálenější tyč hostující branky.
7'
United rychle přenesli hru na útočnou polovinu, centr Dalota je sražen na rohový kop.
7'
Brennan Johnson si na pravém křídle našel prostor k centru, přízemní pas před branku domácí odkopli do pole.
6'
Od praporku centroval Pedro Porro, z předbrankového prostoru odhlavičkoval Marcus Rashford.
5'
Timo Werner na levém křídle neprošel přes Dalota, následovat bude rohový kop pro Tottenham.
3'
Manchester United právě vstřelil branku! Rudí ďáblové se brzy ujímají vedení! Bruno Fernandes posunul míč doleva na Marcuse Rashforda, jenž pronikl do pokutového území, ke střele se nedostal, míč se však odrazil k RASMUSI HÖJLUNDOVI, jenž se parádně trefuje pod břevno Vicariovy branky!
1'
Aaron Wan-Bissaka se objevuje na levém kraji obrany, jeho první průnik po levé straně končí jen odkopem od branky.
1'
Rozehráno! Oba celky hrají v tradičních barvách, domácí tedy v červené a Tottenham v bílé.
1'
Trojice rozhodčích v čele s Johnem Brooksem přivedla fotbalisty na hrací plochu „Divadla snů“, zahajovací výkop se pomalu blíží.

Manchester United: An. Onana – Wan-Bissaka, Varane, Evans, Dalot – Eriksen, Mainoo – Garnacho, Fernandes, Rashford – Höjlund.
Náhradníci: Bayındır, Heaton – Antony, Casemiro, Forson, Kambwala, L. Martínez, McTominay, Pellistri.
Trenér: Erik ten Hag

Tottenham Hotspur: Vicario – Porro, van de Ven, Romero, Udogie – Skipp, Bentancur, Højbjerg – Br. Johnson, Richarlison, Werner.
Náhradníci: Austin, Forster – Dorringhton, Donley, Drăgușin, Emerson Royal, Gil, Santiago.
Trenér: Ange Postecoglou

Rozhodčí: Brooks – Smarth, Greenhalgh.
Tottenham Hotspur

Tottenham překonal obrovské zdravotní a disciplinární problémy během podzimu a vrátil se do boje o Ligu mistrů, když z posledních pěti ligových zápasů vyhrál čtyři. Během tohoto období se mu nezadařilo pouze v Brightonu, kde po vánočních svátcích prohrál 2:4, naposledy ale v lize zdolal 3:1 Bournemouth, před týdnem si pak v třetím kole FA Cupu poradil s Burnley.

V tabulce jsou Kohouti na pátém místě se ziskem 39 bodů z 20 zápasů, momentálně ztrácejí jediný na Arsenal. Jejich arcirival uzavírá první čtyřku, která si s jistotou zahraje příští ročník Ligy mistrů.

Tottenham přišel o trojici hráčů, která bude reprezentovat své země na africkém a aijském šampionátu, chybět z tohoto důvodu budou Son Hung-min, Pape Sarr a Yves Bissouma. Po devíti letech klub opustil Eric Dier, jenž zamířil do Bayernu Mnichov za svým dlouholetým spoluhráčem Harrym Kanem. Proti Burnley se po dlouhém zranění vrátil do kádru Micky van de Ven a blízko k zapojení do herního režimu má i Cristian Romero, pro něj ale tento zápas bude nejspíše ještě brzy.

Ze zdravotních důvodů zůstávají mimo hru Ben Davies, Giovani Lo Celso, James Maddison, Dane Scarlett, Manor Solomon, Ivan Perišić, Alejo Veliz. K dispozici je i nová posila z Lipska Timo Werner, naopak Radu Dragusin, nový obránce Tottenhamu ještě čeká na kompletaci pracovního povolení.
Manchester United

Manchester United letos mimořádně trápí nevyrovnanost výkonů, svědčí o tom také bilance 10 vítězství a 9 porážek z 20 zápasů, jedinou remízu uhráli v prosinci poměrně nečekaně na liverpoolském Anfieldu.

V tabulce jsou Rudí ďáblové na devátém místě. Jejich předsezónním cílem rozhodně byla obhajoba místa v TOP4 a jistota účasti v příštím ročníku Ligy mistrů, na ni už ale ztrácejí devět bodů a jejich pozice je více než bídná. Naposledy prohráli 1:2 v Nottinghamu a po povedeném představení s Aston Villou, kterou porazili 3:2, opět upadli do módu deprese.

Vedení klubu se povedlo dojednat účast Andrého Onany v dnešním utkání, kamerunský brankář vyrazí na Africký pohár národů okamžitě po jeho skončení.

Chybět ale bude Sofján Amrabat, jenž už odcestoval do Pobřeží slonoviny, kde se africký šampionát hraje, reprezentovat Maroko. V tréninku po různých zraněních pokračují Luke Shaw, Casemiro a Lisandro Martínez a mohli by se do dnešního zápasu zapojit. K dispozici jsou po nemoci i Christian Eriksen a Amad Diallo, naopak mimo hru zůstávají Mason Mount, Harry Maguire, Victor Lindelöf, Tyrell Malacia a Anthony Martial.
Hezký nedělní podvečer, v 21. kole Premier League se střetnou Manchester United s Tottenhamem Hotspur a můžeme se těšit na další šlágr tohoto kola.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.