Premier League - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sheffield Utd. : Wolves - 4. listopadu 2023   16:00

Sheffield Utd.
73' Archer (Ja. McAtee) • 90+10' Norwood
2:1
(0:0)
Wolves
89' Bellegarde  (Hwang Hi-čchan)
Foderingham – Baldock, Trusty, J. Robinson – Bogle, Souza, Norwood (C), Hamer (90. Osborn), Thomas – Brewster (45+2. Ja. McAtee), Archer.
Amissah – A. Brooks, Fleck, Larouci, Osula, Slímán, Bé. Traoré.
Jones – Wood, Smith
Bramall Lane
29 454 diváků
Wolves
Sá – Kilman (C), Dawson, Toti (81. F. Silva) – Semedo, Doyle (71. Bo. Traoré), Lemina, Aït-Nouri – Cunha, Hwang Hi-čchan – Kalajdžić (60. Bellegarde).
Bentley – S. Bueno, Doherty, Castro, J. Gomes, Sarabia.

Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 9:7. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 13:10.
Druhý poločas byl diametrálně odlišný od toho prvního. Hru kontroloval více Sheffield a velmi dobře své protihráče udržoval pod tlakem. Nakonec se ukázalo rozdílné vynucené střídání Brewstera, místo kterého do zápasu naskočil McAtee a s ním byl domácí tým jednoznačně nebezpečnější. S malou dávkou štěstí se právě od McAteeho odrazil míč přesně do běhu k Archerovi a ten z dálky rozezvonil břevno, od kterého se míč odrazil do brány. Když v 89. minutě Bellegarde skvělou střelou z otočky srovnal na 1:1, mnozí si mohli myslet, že zápas skončí nerozhodně. Bohužel smutným hrdinou utkání je Fábio Silva, který v poslední minutě nastavení fauloval v pokutovém území a domácí kapitán z penalty nekompromisně zařídil první výhru Sheffieldu v tomto ročníku Premier League.
90+11'
90+10'
Sheffield United právě vstřelil branku!
Tak tohle byla čistá fantazie! OLIVER NORWOOD to vzal na sebe, vypustil bombu ze svojí nohy a s pomocí břevna nekompromisně vymetl pravý horní roh.
90+9'
A je to potvrzeno! Sheffield bude zahrávat penaltu a na starost si ji vzal kapitán Norwood.
90+8'
Je tady závar v pokutovém území a rozhodčí ukazuje na penaltový puntík! Silva fauloval Baldocka a pokud videorozhdočí nezruší verdikt hlavního rozhodčího, uvidíme penaltu.
90+7'
Domácí mají v poslední minutě ještě rohový kop.
90+6'
Zkoumala se ještě případná penalta, Lemina má ale štěstí, že jeho ruka nebyla od těla ještě dál, jelikož to vypadalo dost podezřele.
90+5'
Dnešní utkání sleduje 29 454 diváků.
90+4'
V dobré pozici byl McAtee a nebál se vystřelit, ale trefil pouze padajícího Leminu.
90+3'
Za obranou si snažil najít míč Silva, ale vybíhal z ofsajdu.
90+2'
Aït-Nouri nahrál Cunhovi do ofsajdu a šance hostů tak končí.
90+1'
Žlutou kartu obdržel i domácí trenér Paul Heckingbottom.
90'
Střídání v týmu Sheffield United FC:
ze hřiště odchází Gustavo Hamer, přichází Ben Osborn.
90'
Žlutá karta pro tým Sheffield United FC (Gustavo Hamer).
89'
Wolves právě vstřelili branku!
Centr Traorého velmi chytře tečoval Hwang Hi-čchan a míč se dostal přesně k JEAN-RICNERU BELLEGARDEMU, který nekompromisně z otočky trefil pravý horní roh branky.
88'
Po Dawsonově špatné přihrávce domácí zakopávají míč co nejdál od brány.
87'
Hwang se snažil dostat za obranu Sheffieldu, ale Robinson mu jeho úmysly překazil.
86'
Cunha zahrával rohový kop Wolves a nebyl to vůbec špatný pokus, bohužel gólem to neskončilo.
85'
Bellegarde si poradil v souboji a následně se nechal faulovat.
84'
Videorozhodčí nic závažného v souboji nenašel a domácí budou zahrávat rohový kop.
83'
Bude se zkoumat penalta po zákroku Dawsona.
82'
Žlutá karta pro tým Wolverhampton Wanderers (Fábio Silva).
Silva přišel do zápasu přemotivovaný a okamžitě vletěl do protihráče loktem.
81'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers:
ze hřiště odchází Toti, přichází Fábio Silva.
80'
Nic závažného se nestalo a Wolves budou zahráva rohový kop.
79'
Tak souboj ještě prozkoumá videorozhodčí.
78'
Robinson dohrál Cunhu, který se patrně velmi zlobí, ale uvidíme, jestli z toho bude nějaký větší prohřešek.
76'
Sheffield hraje ve druhém poločase opravdu dobře a hosté jsou už několik pár minut úplně bezradní.
75'
Zajímavá kombinace domácích nakonec končí u Semeda, který si tělem míč pohlídal.
74'
Sheffield si vybojoval další standardní situaci a vypadá to, že domácí chtějí zápas pojistit nejlépe druhým gólem.
73'
Kdo by to byl čekal, ale Sheffield jde do vedení! Skvělou individuální práci odvedl McAtee, u kterého zafungovalo i štěstí a odražený míč od jeho nohou letěl do cesty CAMERONOVI ARCHEROVI, který parádně zavěsil a střelou o břevno získává vedení na stranu svého týmu!
72'
Bellegarde poslal zajímavý centr do vápna, ale byl lehce přetažený, a tak nikoho nenašel.
71'
ze hřiště odchází Thomas Doyle, přichází Boubacar Traoré.
70'
Dawson pravděpodobně v souboji fauloval, a tak žádná větší šance nepřichází.
69'
Hosté mají možnost zahrání standardní situace.
68'
Aït-Nouri doufal, že ze souboje s Boglem dokáže vybojovat roh, ale to se nestalo a následovat bude výkop od branky Foderinghama.
67'
Vypadá to, že Trustyho už teď trápí křeče, což znamená, že pravděpodobně do konce zápasu nevydrží.
66'
Hwang si předkopl míč až příliš před sebe a míč zamířil pouze do zámezí.
65'
Střela domácí kapitána mířila vysoko nad bránu.
64'
McAtee servíroval míč pod sebe a v nebezpečném prostoru musel zasáhnout Toti.
63'
Cunha výborně zatlačil na brankáře Foderinghama a pouze krok mu chyběl k tomu, aby dost možná vybojoval míč sám před bránou.
62'
Domácím opět nevyšla přihrávka do finální fáze a o míč tak přišli.
61'
Foderingham nebyl v úplně lehké situaci, ale naštěstí míč stihnul doletět k němu a následně jej pokryl.
60'
ze hřiště odchází Saša Kalajdžić, přichází Jean-Ricner Bellegarde.
59'
Sá si v poklidu došel pro centrovaný míč od Hamera.
58'
Žlutá karta pro tým Wolverhampton Wanderers (Thomas Doyle).
Doyle lehce sáhl na Bogleho a vidí karetní trest. Na kartu to úplně nebylo, ale rozhodčí to viděl jinak.
57'
Kalajdžič byl opět lehce faulován, ovšem nebylo to nic zavážného.
56'
Wolves postupovali dopředu poměrně rychle, ale domácí hráči byli ještě rychlejší a předešli tak možnému nebezpečí.
55'
McAtee se tentokrát nepochopil s Archerem, ale následně ještě zabojoval a ukořistil alespoň autové vhazování.
54'
Aït-Nouri skvěle zasáhl skluzem a nenechal Baldocka odcentrovat.
53'
Souza podskočil dlouhý aut a míč tak skončil pouze na prsou Kalajdžiče, od kterého se míč odrazil na roh.
52'
Rozehrávka na krátko a následná střela z dálky Hamera, avšak také mířila nad bránu.
51'
Bogle chtěl sice přihrávat, což se mu nepovedlo, ale vybojoval alespoň rohový kop.
50'
Co si vypracoval, to i sám zkusil. Bohužel pro McAteeho jeho pokus z přímého kopu nebyl příliš vydařený.
49'
Žlutá karta pro tým Wolverhampton Wanderers (Craig Dawson).
McAtee si skvěle rychlým pohybem posunul míč do strany a Dawson nezareagoval dostatečně rychle, aby předešel faulu.
48'
Sheffield vstoupil do druhého poločasu mnohem lépe, což hráči Wolves okamžitě pociťují, bohužel domácím však stále pokulhává finální fáze.
47'
Zajímavý pokus Archera postupně padal a proletěl pouze těsně nad břevnem hostující branky.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:04.
Po prvním poločase je stav bezbrankový a bohužel jsme toho příliš neviděli. Obecně statistiky mluví za vše, jelikož střely na branku jsou 0 – 1 a očekávané góly 0 ku 0,01. Hosté sice několik zajímavých náznaků měli, především díky aktivitě Cunhy a Hwanga, ale do vyložené brankové příležitosti se ani jeden tým nedostal. Uvidíme, co nám přinese poločas druhý.
45+3'
45+2'
ze hřiště odchází Rhian Brewster, přichází James McAtee.
45+1'
Brewster pravděpodobně nebude schopný pokračovat a už se připravuje střídání.
45'
Brewster je momentálně ošetřován.
44'
Toti si v souboji s Brewsterem lehce pomohl rukama, ale rozhodčí tento střet vyhodnotil jako čistý a hrát budou Wolves.
43'
Kalajdžičovi byl tentokrát odmáván ofsajd a rozehrávat tak bude brankář Foderingham.
42'
Cunha opět ukázal rychlou práci nohou a snažil se nachystat míč Kalajdžičovi. Bohužel Baldock na to rychle zareagoval a míč rychle odpravil pryč.
41'
Bogle úplně zbytečně centroval do vápna, jelikož nikdo z jeho spoluhráčů tam nebyl.
40'
Brewster byl faulován u postranní čáry, ale domácím byla poskytnuta výhoda, ze které nakonec vytěžili pouze aut.
39'
Aït-Nouri se zbytečně zahnal mezi tři hráče, ale na poslední chvíli se z této pozice dostal a hosté tak zůstávají na míči.
38'
Semedo skvěle našel Aït-Nouriho uprostřed hřiště, ale jeho přihrávka opět skončila na jednom z protihráčů.
37'
Kalajdžičova přihrávka za obranu zamířila pouze do zámezí.
35'
Aït-Nouri vedl protiútok středem, ale následnou přihrávkou celou akci zbrzdil a Doyle pouze napálil Baldocka.
34'
Brewster si při zpracování pomohl rukou a rozhodčí si toho nemohl nevšimnout.
33'
Trustyho centr přeletěl všechny spoluhráče ve vápně a následovat bude pouze odkop.
32'
Tak to je obrovská smůla! Hwang udělal vše parádně, ale na poslední chvíli jeho pokus lehce tečoval Trusty, od kterého se míč odrazil přesně do Aït-Nouriho a od něj balon proletěl kousek vedle levé tyče.
31'
Hráči Wolves se teď sami zbytečně dostali pod tlak, ale nakonec se z toho dostali.
29'
Ani tentokrát se Sheffieldu nepodařilo ohrozit bránu a po půl hodině hry je tak brankář Sá bez práce.
28'
Při snaze odehrát míč zahrál rukou Toti a domácí budou mít možnost v podobě standardní situace.
27'
Doyle to tentokrát vyzkoušel sám, ale mířil hodně vysoko nad bránu.
26'
Domácí obránce na první tyči odhlavičkoval míč pryč, ovšem ihned poté byl faulován Hwang a hosté budou mít další standardní situaci.
25'
Ještě než se rozehraje rohový kop bude muset být ošetřen Kalajdžič, který má krvavé zranění.
24'
Cunha se dostal do skvělé příležitosti, ale Foderingham tentokrát předvedl zákrok, po němž se bude kopat roh.
23'
Foderingham skvěle vyběhl na centr Doyla, ovšem musel zbourat vše, co mu stálo v cestě.
22'
Žlutá karta pro tým Sheffield United FC (George Baldock).
Souboj mezi Kalajdžičem a Baldockem dopadl pro domácího obránce hůře, jelikož vypěnil a to se rozhodčímu nelíbilo.
21'
Trusty fauloval Kalajdžiče a přerušil tak rychlý výpad hostujícího týmu.
20'
Centr Hamera byl zblokován a hosté jdou okamžitě dopředu.
19'
Brewster to vůbec nemyslel špatně, bohužel jeho provedení tak přesné nebylo a Archer se k zakončení nedostal.
18'
Domácí chvíli dokázali kombinovat, bohužel se sami dostali pod tlak a musel přijít nákop, který skončil pouze u obrany Wolverhamptonu.
17'
Foderingham po několikáté v posledních minutách předvedl špatný výkop a Sheffield si tak míče moc neužil.
16'
Doylův rohový kop nenašel adresáta, tudíž jsme se žádného ohrožení branky nedočkali.
15'
Do vápna mířil Hwang, ale ani tři pokusy mu nestačily k tomu, aby dokázal odcentrovat. Následovat však bude roh.
14'
Do zámezí míč odehrál Trusty, na míči zůstanou stále hosté.
13'
Domácí brankář opět skvěle četl hru, ale následující odkop opět dopadl velmi špatně.
12'
Hwang se k centru nedostal, jelikož ho čistým skluzem zastavil Robinson.
11'
S ničím se nepáral a vzal to na sebe. Bohužel střela, kterou vyslal Semedo skončila někde v patnácté řadě.
10'
Při obranné práci opět vyniknul kapitán Killman, který vyskočil nejvýše a hlavou míč odklidil.
9'
Tentokrát se fauluje i na druhé straně, konkrétně zatím velmi aktivní Lemina a domácí budou zahrávat standardní situaci.
8'
K zakončení se prodral Lemina, ale už při rozehrávce byl v ofsajdu.
7'
Po nepřesvědčivém výkopu Foderinghama následoval poměrně zbytečný faul Souzy. Hosté mají první standardní situaci.
6'
Domácí nákop za obranu příliš nevyšel, jelikož domácí kapitán správně odhadl dopad míče a s pomocí Leminy u postranní čáry vybojovali míč pro svůj tým.
5'
Foderingham skvěle četl hru a došel si pro vzdálený centr Semeda.
4'
Rychlý protiútok v podání Cunhy, který táhl míč po pravé straně a následně přízemním centrem hledal Kalajdžiče. Bohužel jeho centr byl příliš prudký.
3'
Domácí svěřenci začali zápas s postavením hodně vysoko, ale Vlci nemají problém dostat se z tlaku.
2'
Baldock si chce vybudovat respekt hned na začátku zápasu a už během prvních minut fauluje Aït-Nouriho
1'

Sheffield United FC: Foderingham – Baldock, Trusty, J. Robinson – Bogle, Souza, Norwood (C), Hamer, Thomas – Brewster, Archer.
Náhradníci: Amissah – A. Brooks, Fleck, Larouci, Ja. McAtee, Osborn, Osula, Slímán, Bé. Traoré.
Trenér: Paul Heckingbottom

Wolverhampton Wanderers: Sá – Kilman (C), Dawson, Toti – Semedo, Doyle, Lemina, Aït-Nouri – Cunha, Hwang Hi-čchan – Kalajdžić.
Náhradníci: Bentley – S. Bueno, Doherty, Castro, Bellegarde, J. Gomes, Bo. Traoré, Sarabia, F. Silva.
Trenér: Gary O'Neil

Rozhodčí: Jones – Wood, Smith.
Wolverhampton Wanderers

Vlci měli pomalejší rozjezd, ale v posledních pěti kolech ligy dokázali ze zápasů odejít bez porážky. Obzvlášť s takovými kvalitními soupeři je to obdivuhodné. Výhra 2:1 nad Manchesterem City, remíza 1:1 s Aston Villou a remíza 2:2 s Newcastlem jsou skvělé výsledky, od kterých se tým Garyho O'Neila může odrazit. V posledním zápase vypadali Vlci v herní pohodě a určitě pomýšleli i na lepší výsledek, protože tahouni týmu byli ve formě i v tomto zápase. Korejec Hwang Hee-Chan nejprve zavinil penaltu, kterou však komise rozhodčích následně posoudila jako špatně vyhodnocenou, a poté vstřelil svůj šestý gól sezóny. A Portugalec Pedro Neto si připsal sedmou asistenci, ale bohužel ho v průběhu zápasu píchlo v zadním stehenním svalu a zápas nedohrál. Wolverhamtpon tak dočasně přišel o klíčového hráče a uvidíme, jak se mu bude dařit v následujících kolech. Momentálně se nachází na 12. místě.
Sheffield United

Sheffield se nachází na posledním 20. místě tabulky Premier League a jako jediný tým ještě neokusil pocit výhry v tomto ročníku. Na začátku sezóny to přitom nevypadalo úplně špatně. Samozřejmě se nečekalo, že Sheffield bude hrát někde nahoře či uprostřed, ale po prvních pěti kolech, v nichž čtyřikrát prohráli pouze o gól a jednou remizovali, se zdálo, že tým konkurenceschopný bude. Bohužel následovala porážka 0:8 s Newcastlem a od tohoto zápasu jsou výkony Sheffieldu velmi špatné. Výjimkou byl domácí zápas proti trápícímu se Manchesteru United, kde svěřenci Paula Heckingbottoma byli lepší především v prvním poločase, ale bodovat také nedokázali. Sheffield je navíc týmem, který po deseti kolech vstřelil nejméně gólů a zároveň nejvíce gólů obdržel.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.