Premier League - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Tottenham : Nottingham Forest - 7. dubna 2024   19:00

Tottenham
16' Murillo(vl.) (Werner) • 53' van de Ven (Son Hung-min) • 58' Porro (Bentancur)
3:1
(1:1)
Nottingham Forest
27' Wood  (Elanga)
Tottenham
Vicario – Porro, Romero, van de Ven, Udogie – Bissouma (46. Højbjerg), Sarr (46. Bentancur) – Johnson (89. Scarlett), Maddison (76. Lo Celso), Werner (76. Kuluševski) – Son Hung-min /C/.
Austin – Drăgușin, Emerson, Davies.
Hooper – Holmes, Long
Tottenham Hotspur Stadium
Sels – Williams (87. Montiel), Omobamidele, Murillo, Aina – Yates /C/ (81. Sangaré), Danilo (81. Reyna) – Elanga, Gibbs-White (68. Domínguez), Hudson-Odoi – Wood (68. Origi).
Turner – Toffolo, Niakhaté, Ribeiro.

Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 5:7. Rohy: 12:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 11:12.
Druhý poločas v Londýně už patřil na rozdíl od úvodního dějství favoritovi, který dvěma slepenými góly pod břevno strhl vítězství na svou stranu.
Nottingham nenavázal na výborný výkon z první půle, kdy po smolném vlastním gólu vyrovnal Wood, který mohl navíc skóre otočit, ale zblízka trefil dorážkou břevno.
Naopak v závěru zachránila tyč při Sonově střele hosty. Vítězové jsou se zápasem k dobru o skóre čtvrtí před Aston Villou, hosty dělí také jen skóre od sestupové příčky Lutonu.
90+6'
90+6'
Tottenham vybojoval v poslední nastavené minutě roh, po rozehrání nakrátko napřáhl ke střele z 20 metrů Lo Celso, ale jeho pokus byl výrazně vychýlený.
90+4'
Callum Hudson-Odoi pěknou stahovačkou nalevo oklamal dva hráče, jeho centr však zachytil až u pravé postranní čáry Giovanni Reyna.
90+3'
Teď naopak stejný hráč zastavil v rohu pokutového území čistým skluzem Kuluševského.
90+2'
Hosté se snaží o důrazné napadání, Omobamidele si ale počínal v rozporu s pravidly.
89'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur:
ze hřiště odchází Brennan Johnson, přichází Dane Scarlett.
89'
Z šance na snížení nic nebylo, Callum Hudson-Odoi zakroutil přímý kop z ideálního místa výrazně nad břevno.
88'
Vlastní hrubku v rozehrávce hasil Cristian Romero vražením do unikajícího Divocka Origiho a nabídl Nottinghamu trestný kop z blízkosti šestnáctky.
87'
Střídání v týmu Nottingham Forest:
ze hřiště odchází Neco Williams, přichází Gonzalo Montiel.
86'
Domácí nevyužili následný rohový kop.
85'
Zničehonic přišla obrovská šance londýnského celku. Johnson postupoval s míčem na noze, ideálně načasoval přihrávku na volného Son Hung-mina a jeho dobře mířenou střelu vyškrabuje Sels na tyč!
84'
Domácí fotbalisté tahají čas a snaží se podržet delší dobu míč.
83'
Po Elangově akci protáhl Vicaria přízemní střelou k tyči Domínguez .
81'
Právě příchozí Reyna si z ležícího hráče udělal parkurovou překážku, průnik do vápna však nedotáhl do zakončení.
81'
ze hřiště odchází Ryan Yates, přichází Ibrahim Sangaré,
ze hřiště odchází Danilo Oliveira, přichází Giovanni Reyna.
80'
Rohový kop končí v rukavicích Matze Selse.
79'
Následný přímý kop z velmi výhodné vzdálenosti srazil Højbjergovi hostující Domínguez na roh.
79'
VAR ještě prověřoval případnou červenou, rozhodl však chybějící úmysl a zůstalo u žluté.
78'
Danilo Oliveira (Nottingham) po odehrání míče nedobrzdil a nechtěně nakopl do lýtka Lo Celsa, za což dostává žlutou kartu.
76'
ze hřiště odchází James Maddison, přichází Giovani Lo Celso,
ze hřiště odchází Timo Werner, přichází Dejan Kuluševski.
74'
Højbjerg fauloval Domíngueze, obrana Tottenhamu si poté poradila se sérií centrů do pokutového území.
73'
Porro podrazil na levém křídle Hudsona-Odoie.
71'
Neco Williams (Nottingham) zatáhl u postranní čáry za dres Wernera a dostává žlutou kartu.
68'
ze hřiště odchází Morgan Gibbs-White, přichází Nicolás Domínguez,
ze hřiště odchází Chris Wood, přichází Divock Origi.
65'
Přízemní přihrávka Brennana Johnsona do vápna neprošla, ale Londýňané hned vybojovali míč zpět a Werner poslal nebezpečný přízemní centr. Ten však nikým netečován proletěl celým pokutovým územím až do autu.
63'
Sels si poradil s pokusem domácího P-E Højbjerga zpoza velkého vápna po rohovém kopu Pedra Porra.
62'
Udogie nabil Maddisonovi, jehož ránu srazil Danilo Oliveira na roh.
60'
Rodrigo Bentancur (Tottenham) vidí žlutou kartu za faul na Gibbse-Whitea.
58'
Tottenham právě vstřelil branku!
Na levém křídle se utrhl James Maddison, jeho zpětnou přihrávku přistrčil jemně hlavou Rodrigo Bentancur a PEDRO PORRO z první pálil šajtlí pod břevno.
57'
Morgan Gibbs-White (Nottingham) zajel skluzem do Bentancura a dostává žlutou kartu.
55'
Hudson-Odoi si počíhal na přetažený centr, z voleje však sklepl míč jen do boční sítě.
53'
Brennan Johnson přihrál podél velkého vápna Son Hung-minovi, ten posouval dál doleva a MICKY VAN DE VEN parádní ranou vymetl šibenici.
52'
Hostující Murillo srazil centrovaný míč na rohový kop.
51'
Po dlouhém autu Nottinghamu hlavičkoval Wood slabě do brankáře.
49'
Timo Werner odcentroval od koncové lajny napříč malým vápnem, v obtížné pozici netrefil bránu z úhlu naskakující Brennan Johnson.
48'
Na druhé straně selhal Chris Wood, ovšem hosty jeho hlavička vedle z několika metrů nemusí mrzet, neboť gól by stejně pro jasný ofsajd nemohl platit.
47'
Po rohu vyslal nádhernou točenou střelu z 20 metrů přes obránce střídající Bentancur a nottinghamský brankář Sels vytasil skvělý zákrok, jímž dostává míč zpod břevna jednou rukou na další roh.
47'
Hostující Yates srazil průnikovou přihrávku na rohový kop.
46'
ze hřiště odchází Yves Bissouma, přichází Pierre-Emile Højbjerg,
ze hřiště odchází Pape Matar Sarr, přichází Rodrigo Bentancur.
46'
Favorit sice otevřel skóre vlastním gólem soupeře, ale jinak toho zatím moc nepředvedl, naopak z krásné akce vyrovnal hostující kanonýr Wood a skóre mohl dokonce otočit, jenže ve vyložené šanci dorážel do břevna.

Statistiky první půle:
Držení míče 65% – 35%, střely na bránu 3:4, střely mimo 3:3, rohy 5:2, ofsajdy 0:1, fauly 4:5.
45+3'
45+3'
Ani Nottingham z rohu neudeřil a rozhodčí vzápětí zadul do píšťalky.
45+2'
Vicario vyškrabuje ostrý centr, stáčející se do brány, raději na horní síť.
45+2'
Udogie si pomohl u lajny faulem na Williamse.
45'
Míč končí v zámezí, z tohoto mráčku nezapršelo.
44'
Po obranném zákroku hostujícího Ainy získává Tottenham rohový kop.
42'
Kohouti se po obdržené brance nemohou dostat do tempa a navrch má překvapivě zachraňující se soupeř.
39'
Werner unikl po levém křídle, centr od rohového praporku odvracejí hosté za postranní čáru.
38'
Omobamidele vysunul Elangu, s jehož pokusem doprostřed brány neměl Vicario vážnější práci.
37'
Maddison se marně snažil dostat k přihrávce do uličky. Kope se od brány Forestu.
35'
Centr Oly Ainy napálil halfvolejem vedle brány Tottenhamu Gibbs-White.
34'
Nottingham mohl otočit skóre. Přízemní střelu Ryana Yatese zpoza šestnáctky Vicario jen vyškraboval jednou rukou před sebe a dorážející Chris Wood zblízka otřásl ve vyložené šanci břevnem!
33'
Další nebezpečnou akci hostů odklízí Porro na rohový kop.
27'
Nottingham právě vstřelil branku!
Skvěle sehraná akce a je vyrovnáno. CHRIS WOOD dostal ideální přihrávku z pravého křídla od Anthonyho Elangy a z první uklidil míč placírkou do sítě. Bod za druhou asistenci by si zasloužil také Neco Williams, který celou akci rozjel.
26'
Pro křížný pas Forestu se proletěl Vicario vzduchem a elegantně míč vyboxoval do dálky.
25'
Timo Werner (Tottenham) dostává žlutou kartu za faul na Elangu.
24'
Nezastavitelný Bissouma ohrozil tečovanou ranou z osy hřiště Selse, který měl na čáře potíže, ale poradil si.
20'
Bissouma fauloval Gibbse-Whitea, který však po následné standardce zakončoval z ofsajdu.
19'
Křížnou střelu Hudsona-Odoie pod břevno po přihrávce Gibbse-Whitea chytá Vicario, jenž si tak připsal první zákrok.
18'
Yves Bissouma si připravil míč na pravačku a pěknou točenou střelou těsně minul nottinghamskou bránu.
17'
VAR ještě prověřoval případný ofsajd, ale gól platí.
16'
Domácí ještě nevystřelili na soupeřovu bránu, dokázal to až MURILLO DOS SANTOS, který mohl být před chvílí hrdinou, teď ale smolně srazil míč do vlastní sítě po centru Tima Wernera, kterého vyslal do uličky na levý okraj pokutového území Son Hung-min.
14'
Ryan Yates (Nottingham) vidí za další faul na Maddisona žlutou kartu.
13'
Tottenham si roh zopakoval z levé strany, ale ani čtvrtou standardku tohoto typu nevyužil.
12'
Bissoumova střela zpoza šestnáctky byla sražena na roh.
11'
Tohle mohl být gól desetiletí! Murillo dos Santos si všiml vysunutého postavení Guglielma Vicaria a pokusil se ho přehodit přes tři čtvrtiny hřiště. Míč se za zády brankáře Tottenhamu snesl možná dva metry vedle opuštěné svatyně.
8'
Protiútok hostujícího Elangy po pravé straně zastavil nedovoleně Udogie.
8'
Domácí nepůjčují soupeři míč, zatím se ale nedostávají na dostřel.
5'
Ani při druhém rohu Tottenhamu hosté nepřipustili přímé ohrožení své brány.
4'
Yates si počínal nedovoleně na levém okraji hřiště, rozehrávka Tottenhamu však končí ztrátou Son Hung-mina a pro zakopnutý míč musel vyrazit brankář Vicario.
2'
Po rozehrávce nakrátko pálil z 20 metrů vysoko nad břevno Yves Bissouma.
2'
Hned ve druhé minutě vybojovali domácí fotbalisté roh, který běží rozehrát Pedro Porro.
1'
Spurs hrají celí v bílém, Nottingham má dresy fialovo-růžové barvy.

Tottenham Hotspur: Vicario – Porro, Romero, van de Ven, Udogie – Bissouma, Sarr – Johnson, Maddison, Werner – Son Hung-min (C).
Náhradníci: Austin – Drăgușin, Emerson, Davies, Højbjerg, Lo Celso, Kuluševski, Bentancur, Scarlett.
Trenér: Postecoglou

Nottingham Forest: Sels – Williams, Omobamidele, Murillo, Aina – Yates (C), Oliveira – Elanga, Gibbs-White, Hudson-Odoi – Wood.
Náhradníci: Turner – Toffolo, Niakhaté, Montiel, Sangaré, Domínguez, Reyna, Origi, Ribeiro.
Trenér: Espírito Santo

Rozhodčí: Hooper – Holmes, Long.
Nottingham v loňské sezóně zvítězil nad Tottenhamem v Ligovém poháru, v Premier League ovšem „kohoutům“ podlehl pětkrát v řadě. Mezi posledními třemi zápasy po návratu do nejvyšší soutěže (0:2, 1:3 a 0:2) a dvěma předchozími ovšem zeje časová propast 23 let.
Nottingham Forest má vážnější starosti, kvůli čtyřbodovému odečtu za porušení finančních pravidel ho od sestupové příčky Lutonu dělí jen skóre. Po pěti zápasech bez výhry Nottingham zabral v úterním utkání s Fulhamem, vítězství 3:1 přišlo po jednom z nejlepších výkonů sezóny, na který by chtěli fotbalisté z East Midlands navázat i na hřišti favorita.
Tottenham Hotspur sice po skvěle rozjeté sezóně musel značně slevit ze svých ambicí, nicméně usiluje alespoň o pozice zaručující Ligu mistrů. Na čtvrtou Aston Villu ztrácí tři body, ale k dobru má ještě kromě dnešního zápasu květnovou dohrávku na Chelsea.
Forma londýnského klubu není úplně skvostná, po porážce 0:3 ve Fulhamu sice přetlačil nováčka Luton Town šťastně 2:1, ale pak bral opět jen bod z derby proti West Hamu, kde neudržel rychlé vedení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.