Premier League - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  West Ham : Fulham - 14. dubna 2024   15:00

0:2
(0:1)
Fulham
9' A. Pereira   • 72' A. Pereira  (Iwobi)
West Ham
Fabiański (C) – Coufal (69. Be. Johnson), Mavropanos (60. Zouma), Akird, Palmieri – Ward-Prowse (69. Souček), E. Álvarez – Kudus, Ings, Paquetá – Antonio (82. Earthy, 90+1. Cornet).
Anang – Cresswell, Ogbonna, Mubama.
Attwell – Lennard, Mainwaring
London Stadium, Londýn
Fulham
Leno – Castagne, Adarabioyo, Bassey, A. Robinson – Palhinha (90+8. Decordova-Reid), Lukić – Iwobi (74. H. Wilson), A. Pereira (74. Reed), Willian (90+2. A. Traoré) – Muniz (90+2. Broja).
Rodák – Diop, Cairney, Jiménez.

Utkání je u konce a hosté si odváží velice důležité tři body. Po přestávce jsme sledovali nápor West Hamu, který se ale odrážel od obrany Fulhamu, případně od výborného Lena. A právě když byli domácí v tlaku, tak přišel úder od soupeře. Po zisku míče předvedl Fulham rychlý kontr a po Iwobiho přihrávce skóroval zblízka Andreas Pereira. Domácím pak nepomohlo ani střídání a duel tak skončil výsledkem 0:2. West Ham je po této porážce na osmém místě se 48 body, Fulhamu patří12. místo a 42 bodů.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek neděle a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 4:10. Střely mimo: 11:8. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 6:13.
90+13'
90+12'
Broja neprošel pravou stranou, vybojoval aut, kterého se chopí Castagne.
90+11'
Ještě jeden pomalý odkop od Lenovy branky, už se jen čeká na závěrečný hvizd.
90+10'
Ještě jeden Fabiańskiho zákrok, a to proti střele Harrisona Reeda zpoza pokutového území.
90+9'
Tribuny už hodné prořídly, domácí fans už nevěří, že by hráči West Hamu mohli aspoň snížit.
90+8'
Střídání v týmu Fulham FC:
ze hřiště odchází João Palhinha, přichází Bobby Decordova-Reid.
90+7'
Žlutá karta pro domácího Lucase Paquetu, který sice nejprve schytal od Palhinhi ve výskoku úder dlaní do obličeje, jenže pak neudržel nervy a podkopl Lukiće ve hře bez míče. Tady se mohlo klidně červenat...
90+6'
Paquetá a Soušek ztroskotali ještě před vápnem, přehuštěným prostorem neprošli.
90+5'
Vše ve svém vápně vyřešil Bernd Leno, s následnou rozehrávkou rozhodně nebude pospíchat.
90+4'
Johnson neodcentroval, vybojoval však pro West Ham alespoň rohový kop.
90+3'
Hosté drží míč u svých nohou, vypadá to, že neochvějné kráčí k důležitým třem bodům.
90+2'
ze hřiště odchází Rodrigo Muniz, přichází Armando Broja.
90+2'
ze hřiště odchází Willian, přichází Adama Traoré.
90+1'
Střídání v týmu West Ham United:
ze hřiště odchází George Earthy, přichází Maxwel Cornet.
89'
Earthy je už nakládán na lékařský vozík a jeho ošetření bude pokračovat v útrobách stadionu.
88'
Trenér Moyes už chystá střídání, to se bude konat i na opačné straně.
87'
Stále se ošetřuje na hrací ploše, dochází k fixaci zraněného hráče. Snad to nebude nic vážného.
86'
Dokonce přijel i zdravotnický vozík a nosítka. Zraněný hráč se zatím nehýbá.
85'
Nepříjemný okamžik na hrací ploše. Dva domácí hráči se srazili a na trávníku leží Earthy. Na hřiště okamžitě vyrazili lékaři.
84'
Stále se hraje na půlce Fulhamu, jenže finální fáze domácího celku hodně skřípe.
83'
Kudusovi nelze upřít útočná snaha, s přesností je ovšem na štíru. Ranou po zemi branku minul, navíc svému pokusu nedal potřebnou razanci.
82'
ze hřiště odchází Michail Antonio, přichází George Earthy.
81'
Vzápětí se po míči skluzem natahoval Harrison Reed, trefil však jen protivníka a byl za to potrestán žlutou kartou.
81'
Na opačné strané se o centr snažil Wilson, spoluhráče ale nenašel.
80'
A další neúspěšný pas domácích před Lena, Fulham brání opravdu na výbornou.
79'
Vysoký míč do vápna Fulhamu, hosté to hravě odhlavičkovali blíže středu.
77'
Obrana West Hamu má problémy, zase tu byl brejk hostů, kteří si dovolili několik přihrávek u vápna, nakonec z toho ale byla jen sražená Willianova rána.
75'
Málem tu byl gól číslo tři od hostujícího celku, Munizovu tečovanou střelu mu ale Fabiański vyškrábl.
75'
Leno hravě vyřešil vysoký centr z pravé strany a za zákrok si vysloužil aplaus fandů Fulhamu.
74'
ze hřiště odchází Alex Iwobi, přichází Harry Wilson.
74'
ze hřiště odchází Andreas Pereira, přichází Harrison Reed.
72'
Fulham právě vstřelil branku!
Ledová sprcha pro West Ham. Při stupňujícím se tlaku přišla ztráta míče, bleskový přechod do útoku, míč doputoval doprava na Iwobiho, který procedil příhru přes obránce a ANDREAS PEREIRA zblízka hravě překonal natahujícího se Fabiańskiho – 0:2.
71'
Za malou chvíli se bude střídat i u hostů, do hry půjdou dva noví hráči.
71'
A právě Johnson se snažil proběhnout mezi dvěma obránci, dal si ale míč daleko od nohy a ten skončil mimo hrací plochu.
69'
ze hřiště odchází Vladimír Coufal, přichází Ben Johnson.
69'
ze hřiště odchází James Ward-Prowse, přichází Tomáš Souček.
69'
Krátký závar ve vápně hostů, po rohu si Leno připsal jeden zákrok a Ings nakonec vystřelil nad.
67'
Pereira nevyřešil akci z levé strany ideálně, míč z jeho kopačky skončil u Fabiańskiho.
67'
Sledujeme urputnou bitvu o každý metr hrací plochy ve středu, tohle bude vyhovovat hlavně hostům.
65'
Na lavičce West Hamu se chystají změny, pokyny od trenéra přebírají Souček s Johnsonem.
63'
Pereira nacentroval od rohového praporku na první tyč, kde si naběhl Palhinha a ten z první jen o kousek minul branku zkoprnělého Fabiańskiho.
63'
Roh pro Fulham.
61'
Žlutá karta na straně Fulhamu, za faul při skluzu byl potrestán Andreas Pereira. Ocenění bylo správné, viník sice trefli míč, nicméně kolíky šly nahoru a trefily nohu.
60'
ze hřiště odchází Konstantinos Mavropanos, přichází Kurt Zouma.
60'
Tak kontrola u videa odhalila, že se o ruku nejednalo, hlavní sudí tak situaci vyhodnotil správné.
59'
Nepříjemný centr propadl přes několik hráčů na malé vápno, domácí reklamovali ruku, zatím se ale pokračuje ve hře.
58'
Z rohu nic nebylo, naopak se West Ham dostal do kontru a Coufal vybojoval pro domácí roh.
57'
Na opačné strany byl blízko gólu Iwobi, když střílel z pravé strany vápna, jeho křížný pokus po zemi ale Fabiański vyškrábl na roh!
56'
Zprava centroval Coufal, Antonia však výborně pokryl Adarabioyo a nedopustil tak střelu na Lenovu branku.
56'
Chyba na straně hostů, těm utekl míč do zámezí a West Ham vhazuje na útočné polovině.
54'
Paquetá ztratil na vlastní půlce o míč, Iwobi ale vzniklou situaci nevyužil pro střelu na Fabiańskiho branku.
52'
Střídat se zatím nebude, Mavropanos to ještě zkusí.
51'
Na hrací ploše leží domácí Mavropanos, který špatně dopadl na kotník a je ošetřován. Vypadá to na nucené střídání.
50'
Paquetá prostrkával na Kuduse, ten byl ve vápně čistě atakován Robinsonem a obrán o míč.
48'
West Ham se hned od úvodu druhé půle snaží o tlak, zatím z toho byla jen jedna slaboučká střela.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:03.
Je za námi první poločas, ve kterém jsme sledovali velice svižný a aktivní fotbal. Domácí West Ham se hned pustil do útočení, jenže prvotní tlak nezužitkoval a v deváté minutě přišel úder na opačné straně. Po rychlém přechodu dostal míč ve vápně na nohu Andreas Pereira, využil rozhozené obrany a odkryté části branky a trefil se pod břevno. No a Fulham mohl svůj náskok i navýšit, další šance však Willian, Pereira, ani Iwobi nevyužili a jelikož londýnský klub své možnosti také nevyužil, do kabin se odešlo za stavu 0:1.
45+3'
45+2'
Ve slibné šanci se ocitl domácí Ward-Prowse, když si naběhl na Paquetův oblouček. Trknutí hlavou však na branku nevměstnal.
45'
Náskok Fulhamu mohl po rychlém kontru navýšit Iwobi. Přes Pereiru, Munize a Lukiće se míč dostal právě k Iwobimu, jeho křížný pokus prosvištěl těsně vedle pravé Fabiańskiho tyče.
44'
Nakonec z toho byly dva střelecké pokusy, ovšem nepřesné. Leno se pomaličku chystá k odkopu.
43'
West Ham se v závěru snaží o vyrovnání, nyní na to bude mít i rohový kop z pravé strany.
41'
Míč si pokryl i na druhé straně Leno, ten kontroloval Paquetův pokus. A snaží se teď tempo alespoň trochu uklidnit.
40'
Centr hostů z pravé strany, tentokrát Fabiański předvedl tygří skok a míč skryl pod sebe.
39'
Další rána Fulhamu, tentokrát po zemi a křížem, polský gólman ve službách West Hamu se musel mocně natahovat. A uspěl.
39'
Po rohu si na centr naskočil Rodriho Muniz, hlavičkoval a Fabiański míč zastavil doslova na brankové čáře!
38'
Po zmatku v pokutovém území se míč dostal na levou stranu k Willianovi, ten vyrazil a s pomocí obrany to uhrál na roh.
37'
Faul i na opačné straně, Antonee Robinson dle sudího nedovoleně atakoval Coufala.
36'
Přerušená hra, na zemi leží hostující Palhinha, kterému přišlápl nárt Danny Ings. Hosté si pro viníka žádali žlutou kartu, bylo to ale jen za přímý kop.
35'
Pereira se prosmýkl mezi obránci a pravou nohou tlačil příhru na Munize. Před ním odvracela obrana.
34'
Fulham u míče, tentokrát je to hlavně kombinace po zemi u středu hrací plochy.
32'
Na opačné straně se do míče opřel Coufal, zprava ale Lenovu bránu minul. Následuje odkop od Lenovy branky.
31'
Do odraženého míče se kousek za hranicí pokutového území opřel hostující Pereira a Fabiański musel bleskově na zem.
29'
Na hrací ploše je v předklonu domácí Mavropanos, vypadá to na nějaké zdravotní problémy. Zatím si ale o lékařskou pomoc nežádá.
28'
Z dálky se o střelu pokusil domácí Paquetá, jeho dělovku srazil clonící Saša Lukić.
27'
No a teď tu na něj byl ostřejší zákrok u pomezní čáry, kde jej srazil Álvarez. Willian si při pádu narazil loket a je teď v péči lékařů.
26'
Hosté ovládají hlavně levou stranu, kde se o průniky stará Willian. Obrana West Hamu si na něj musí dávat obrovský pozor.
24'
Sledujeme teď fotbal nahoru a dolů, divákům se to musí líbit. Fulham je svému soupeři více než vyrovnaným soupeřem.
22'
Pereira hledal prudkým nákopem Lukiće, ten se už pokládal do voleje, na poslední chvíli však tento pas srazil jeden z obránců West Hamu.
21'
Přímý kop Fulhamu z pravé strany, centr měl dobrou myšlenku, propadl u malého vápna, nenašel se ale nikdo, kdo by jej usměrnil na Fabiańskiho branku.
19'
Z dálky to zkoušel i domácí Ward-Prowse, táhlá rána těsně nad zemí skončila u pozorného Lena.
18'
Fulham vyráží k rychlým kontrům a tato taktika zatím vychází. Po Willianově potáhnutí nakonec zakončoval z dálky Palhinha a donutil Fabiańskiho k zákroku u jeho levé tyče!
16'
Centr se stáčel na malé vápno, kde si naskočilo hned několik hráčů, nejlépe to zvládla obrana. Fulhamu. Hosté pro tuto chvíli tlak soupeře odvrátili.
15'
Už se vše přesunulo na opačnou stranu a West Ham si sraženým centrem vybojoval rohový kop.
14'
Co chybělo, aby to bylo o dvě branky! Fulham předvedl výpad levou stranou, Willian svým centrem našel nabíhajícího Pereiru, ten ale z první těsně minul!
12'
West Ham u míče, sledujeme postupnou akci po křídelním prostoru. Kudus však nedokázal hru posunout blíže branky.
10'
Vedoucí branka Fulham ještě více nabudila a rázem je spíše živo u Fabiańskiho.
9'
Domácí sice tlačí, ale hosté skórují! West Ham přišel na vlastní půlce o míč, následoval rychlý přechod do útoku, centr do vápna chtěl odvrátit Mavropanos, jenže pouze nechtěně přiklepl na nohu ANDREASE PEREIRY, ten udělal kličku Fabiańskimu a poslal ránu pod břevno – 0:1.
7'
Roh domácích. Vysoký pas se dostal až za zadní tyč, odkud vystřelil Paquetá. Trefil ale jen boční síť.
7'
Standardka West Hamu. Centr z levé strany propadl k malému vápna, kde se k míči cpal Mavropanos. Před ním odvracel Robinson.
6'
West Ham pojal úvod zápasu ve velkém stylu, neustále útočí a Fulham je tak zatlačen ke své šestnáctce.
5'
Po rozehraném rohu zakončoval z pravé strany vápna Kudus, mířil do vzdálenějšího horního rohu Lenovy brány, ale i on přestřelil.
4'
Neskutečné, co teď domácí tým zahodil. Nejprve se po centru dostal do vápna Coufal, tomu však míč odskočil a Leno mu zároveň skočil pod nohy. Odkrytou branku pak chtěl razantní ranou trefit Antonio, jenže přestřelil!
3'
Kudus opět u míče, tentokrát byl kousek od středové čáry nedovoleně zastaven.
2'
Domácí se dostali do útoku, zprava centroval Kudus, jeho pas vzduchem ale pouze prolétl vzduchem a skončil mimo hrací plochu.
1'

West Ham United: Fabiański (C) – Coufal, Mavropanos, Akird, Palmieri – Ward-Prowse, E. Álvarez – Kudus, Ings, Paquetá – Antonio.
Náhradníci: Anang – Be. Johnson, Cresswell, Zouma, Ogbonna, Souček, Earthy, Cornet, Mubama.
Trenér: David Moyes

Fulham FC: Leno – Castagne, Adarabioyo, Bassey, A. Robinson – Palhinha, Lukić – Iwobi, A. Pereira, Willian – Muniz.
Náhradníci: Rodák – Diop, Reed, H. Wilson, Cairney, Jiménez, Broja, A. Traoré, Decordova-Reid.
Trenér: Marco Silva

Rozhodčí: Attwell – Lennard, Mainwaring.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na London Stadium začne v 15:00, takže si na odpoledne nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Stuart Attwell, kterému budou na pomezí asistovat Harry Lennard a James Mainwaring.
West Ham United

Domácí celek je před londýnským derby na sedmém místě tabulky se 48 body, což znamená pouze jednobodovou ztrátu na šestý Manchester United, ale také jen jednobodový náskok na osmý Newcastle. West Ham se naposledy představil v rámci čtvrtfinále Evropské ligy, kdy prohrál na trávníku Leverkusenu 0:2. V domácí soutěži hrál West Ham na půdě Wolverhamptonu, kde dopadl lépe a otočil výsledek po gólech Paquety a Warda-Prowseho na konečných 2:1.

Fulham FC

Hosté jsou na tom hůře, na 13. místě nasbírali 39 bodů a mohou být uˇdost v klidu, neboť na sestupové příčky mají náskok 14 bodů. I tak by ale Fulham potřeboval zabrat, neboť poslední dva zápasy prohrál. Nejprve na půdě Nottinghamu Forest po výsledku 1:3 a naposledy i doma s Newcastlem 0:1. O jedinou branku tohoto špílu se postaral v 81. minutě Bruno Guimarães.
Dobré odpoledne u anglické Premier League. Společně se podíváme na utkání 33. kola mezi týmy West Ham United a Fulham FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.